Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

3 hours ago, Drug Crni said:

Onolika distinkcija u kritici stranih i domacih igraca za mene je svojevrsna ksenofobija.
Odvratno do bola. I tako godinama.

 

To je jednostavno trend u domacoj mainstream kosarkaskoj javnosti. Drugacije se percepiraju i drugo se ocekuje od stranaca nego od domacih.

 

I ne verujem da ce se to skoro promeniti.

 

Opaske i standardi o tome kako ne treba brojati krvna zrnca jedva opstaju cak i na ovom forumu koji je internacionalno okrenut, a jos manje negde drugde u srpskoj sajbersferi.

Edited by Horium
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Radonja said:

Jesu pricali o promasenom sutu za pobedu?

 

ne znam, samo sam se napeo da čujem nešto o lorenzu

a kuzma "ovo mora da bude koš" kao da nikada nije ni igrao košarku, jebo ga pas ludi. pričam generalno za prenos. inače ga gotivim, više nego kamiondžiju.

Link to comment
Share on other sites

"igramo basket na buljama" :lol_2:

moka 2007 experience

 

teo storija ma sve je super i strava istovremeno

 

edit

sad kad cujem celu pricu i njegovu percepciju iz danasnjeg ugla, bar mi vise nije zao, jer nije ni njemu.

 

jedan od najboljih podcasta koje sam cuo na temu.

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, medobrundo said:

ja čuo neke isečke samo, neke glinene kuće, vegan, povreda najbolja stvar koja mu se desila, delovalo mi je da je prso solidno

 

meni se dopada sto je nekoliko puta podvukao da to kako on rezonuje u odnosu na neke zivotne situacije, nije obavezno jedina istina i pravoverni put.

 

meni je pre svega kul sto izgleda kao da je potpuno okej sa onim sto jeste, plus rezonuje vrlo zdravorazumski.

 

mislim, gomilica stvari koje kaze su na mestu, ne moram jada se slazem sa svim tim da bi to skapirao.

 

nevezano za taj extreme vegan life, vredi poslusati zbog moskitos epizode, teodosica ali i generalnog njegovog razumevanja sta je bio.

 

[parafraziram]

"zezam se sa zenom, sta znam da radim u zivotu, probacim loptu kroz obruc sa 7 metara i to ako je izvesne gramaze. mogu na semaforu to da radim"

 

( :

 

naravno da sve potice iz njegovog direktnog iskustva a za povredu kaze da je najbolja iz ove perspektive, gde ima neke leve proritete u zivotu koje ne bi imao da je ostvario svoj realni talenat.

 

ima i o tome kako su mu tretirali povrede, ja to nista nisam znao.

 

zapravo je dobro sto nije prso, nego se pronasao u nekim drugim temama, koje usput nisu beznacajne, ma sta ko mislio o njima.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Malo je sklon odlascima u krajnost. Na primer, prica kako on i zena imaju okacene medalje i kako su skidali garez sa njih kada se desio pozar, a na pitanje da li mu i koliko znace, odgovara - "apsolutno nista". Deluje mi da tu malo provejava mehanizam potiskivanja zbog toga sto mu se desavalo na pocetku karijere, pa otud i ta izjava o povredi. Apsolutno mogu da razumem to, sa neke emotivne/psiholoske strane, kako god. Nije mi se dopalo ni nerazumevanje i blago uzviseni ton prema ljudima koji prate sport i izgaraju zbog istog, kao i prema igracima(prica o jedvacekanju kraja sezone kod profesionalaca), a i prema ljudima koji zale zbog toga sto se njemu na pocetku karijere desilo.

 

Sada deluje kao da preterano kriticki gledam na intervju, ali to sto sam ga odgledao celog govori da ima mnogo vise pozitivnih stvari nego negativnih. Moze se svasta pametno cuti o nekim opstim pitanjima, ovde u kritikama sam se vise usmerio na njega samog.

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Viđao sam njega, ženu mu i kuče u kraju redovno.. Kako da kažem drugačiji jesu, kao neki osobenjaci ali se vidi nekako da su zadovoljni životom. Baš kao ovaj intervju, furaju neku svoju priču i dobro im je, a ne opterećuju i smaraju druge.
E jedino taj otklon neki ka košarci bez koje je pitanje da li bi ostvarili ovo drugo je bezveze.

Link to comment
Share on other sites

Decko je otisao u krajnost, i pre bih rekao da je ta krajnost posledica nekih lomova u njemu tokom karijere(povreda i sl) nego sto je zaista to zeleo.

Interesantan podcast, ali zaista malo preteruje kada prica sa dozom gadjenja na sport i sve oko sporta sto se vrti...

Link to comment
Share on other sites

on eksplicitno kaze da su njegovi sadasnji nazori posledica onoga sto mu se desavalo.

 

sto se ekstrema tice, ja kao okoreli mesozder mislim da ne postoji plemenitiji ekstrem nego odluka da ne jedes* nista sto je zivotinjskog porekla, iskreno mu zavidim na tome.

 

sto se profi sporta tice, jeste neobicno kada neko ko je zaradio u zivotu od toga, prica ljudima koji se loze na profi sport kako je nehuman ali i tu ne vidim narocit problem u stavu, iako sam opet jedan od onih ljudi koji ceo zivot prate tu zanimaciju.

 

sigurno je da profi sport nije jedini sa takvim problemima, iako ima tu specificnosti zbog opredeljenja za neki poziv jos u ranom tinejdz periodu. uostalom, opet je i tu naglasio da te niko sa strane ne tera na to, koliko tvoj nabildovani ego a spominje i jacanje karaktera kao faktor bez kojeg bi verovatno propao u zivotu.

 

*super je deo kada kaze u srbiji ili gde jos, kako je vegan, pa ljudi padnu u fras a onda je krenuo da govori kako posti na vodi ili sta je vec pandan veganstvu u religiji i onda svi budu ocarani xD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...