Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

bobi portis nema ni visinu = 211cm

bobi portis nije neki majstor ali ima meku rucicu i sa midrangea i za tri i za neke poluhoroge a jak je kano bizon, iako nije djembo, sa odlicnim tajmingom za defanzivni skok.

 

kao sto rekoh, u duelu od 15ak mins portis-milutinov, plasim se da bi se grdno razocarali u tog nikolu.

edit

monroe je teska rupa u odbrani, gde je bobi jako dobar za nba standarde a ne evropske. monroe je zato ispao iz lige

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, uini said:

bobi portis nema ni visinu = 211cm

 

Ti stvarno vjeruješ da Portis ima 211 cm?! :krstipd4: On je na draftu potpisivan sa 6'9'' i nešto, kasnije najčešće sa 6'10'' i to u obući, maksimalno što može imati je 208 cm i ni milimetra preko.

 

1 hour ago, uini said:

bobi portis nije neki majstor ali ima meku rucicu i sa midrangea i za tri i za neke poluhoroge a jak je kano bizon, iako nije djembo, sa odlicnim tajmingom za defanzivni skok.

 

Bizon, meka ručica, poluhorozi... :krstipd4:  Pišemo li mi o istom čovjeku?! Za njegovu poziciju jedino u čemu je možda iznadprosječan je šut za tri a takvom igrom u evrokošarci ne bi mogao praviti razliku. Toliko od mene o Portisu. 

 

1 hour ago, uini said:

monroe je teska rupa u odbrani, gde je bobi jako dobar za nba standarde a ne evropske. monroe je zato ispao iz lige

 

Slažem se da je Monroe loš defanzivac, ali je u post up i p&r igri za Portisa avion. On je nestao iz lige osim zbog defensive liability-ja najviše zbog promjene košarkaške filozofije gdje se praktično odustalo od centarske post igre, pa su njegove vještine postale nepotrebne. 

 

Da dodam još da Portis po meni nije bolji od zdravog Milutinova, dok Petrušev uz uslov daljeg napretka vjerovatno ima veći plafon. Neke odgovore ćemo dobiti već na Svjetskom, za neke ćemo sačekati karijerno zaokruživanje...

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Ječmendo said:

Ti stvarno vjeruješ da Portis ima 211 cm?! :krstipd4: On je na draftu potpisivan sa 6'9'' i nešto, kasnije najčešće sa 6'10'' i to u obući, maksimalno što može imati je 208 cm i ni milimetra preko.

 

Zvanična merenja kažu upravo 210-211 cm (u patikama), uz to ima i 113 kg i standing reach sasvim dovoljan da u EL igra centra... Generalno vrlo slične dimenzije kakve ima npr. Brandon Davies, s tim što je Portis fizički jači.

 

1 hour ago, Ječmendo said:

Bizon, meka ručica, poluhorozi... :krstipd4:  Pišemo li mi o istom čovjeku?! Za njegovu poziciju jedino u čemu je možda iznadprosječan je šut za tri a takvom igrom u evrokošarci ne bi mogao praviti razliku. Toliko od mene o Portisu. 

 

Nije iznadprosečan skakač za svoju poziciju sa 9.6 skokova za 26.0 minuta?

 

Što se tiče ostalih navedenih stvari, čovek ima legit post igru koju itekako koristi kada je odgovarajući matchup, veći procenat post up poseda od njega ima svega 11 igrača u regularnoj sezoni, pritom ima i sasvim dobru realizaciju iz istih (51.3 FG%). Poluhorog preko levog ramena, šut iz okreta preko desnog, face up pa šut preko igrača - bazično, ali efikasno. Ima preko 50% realizacije iz short range i mid range jumper-a, ume pomalo da šutne iz 1-2 driblinga - sa takvim skillsetom bi bio ozbiljna sila na EL nivou, jer bi bio jači i viši od većine četvorki, a šutem i pokretljivošću bi pravio probleme peticama.

 

1 hour ago, Ječmendo said:

Slažem se da je Monroe loš defanzivac, ali je u post up i p&r igri za Portisa avion. On je nestao iz lige osim zbog defensive liability-ja najviše zbog promjene košarkaške filozofije gdje se praktično odustalo od centarske post igre, pa su njegove vještine postale nepotrebne. 

 

Monroe nije loš defanzivac, nego krater koji nije u stanju da brani p&r, niti da štiti obruč, užasan atleta, u napadu je striktno low post igrač koji upadljivo forsira levu ruku, realizacija iz p&r u EL mu je bila ispod proseka, nije pokazao nikakav napredak u šutu... Prevaziđena olupina od igrača a da nije ni preterano mator, taman za dalekoistočne lige gde takvi i dalje imaju prođu.

 

Portis je neuporedivo moderniji, raznovrsniji i kvalitetniji igrač, za Evropu bi bio bombonica PF/C i prilično dominantna figura, uostalom on i u NBA ima 14-15 ppg i 9-10 rpg, nije neki lik sa kraja klupe, niti igrač u strmoglavom padu nego u top formi i najboljim godinama.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Tako to biva kad se povedu besmislene rasprave, koje nažalost nije moguće provjeriti u stvarnosti, pa se mijenjaju konteksti i tačke gledišta i učitava ono što nije napisano. Ja sam Portisa komentarisao s aspekta izjave da bi bio MVP Evrolige i to lagano. Ja tvrdim da ne bi ni lagano, ni bilo kako drugačije. Ali, ne tvrdim da ne bi bio odličan evroligaški igrač na pozicijama četiri i pet. On je solidan role player i ništa preko toga. Sada stvarno prestajem o njemu, štucaće se momku tamo neđe daleko a neće znati razlog... :s_d:

Link to comment
Share on other sites

^ja mislim da je odlican role player, sto je pokazao u sampionskoj ekipi i u sezonama iza.

 

medjutim, kakva je prepreka za solidnog nba role playera da bude el mvp ili jedan od najboljih?

bogdan bogdanovic je npr [dobar] role player u nba; nije nikada bio mvp el ali je bio u vrhu, za to malo sezona sto je igrao.

 

lorenzo roberts, jordan loyd, mike james, vesely svojevremeno, jedva da su onjusili nba tekme. kaos je pomenuo vezenkova, kao najsveziji primer, prosto je dovoljno velika razlika u kvalitetu, da bi dobar nba igrac mogao biti najbolji u evropi ako se par stavki poklopi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Pero_Cameron said:

Vucevic potvrdio da ce biti na raspolaganju za SP.

 

CG ima šansu da napravi čudo na prvenstvu, drmnu oslabljenu Litvaniju, prenesu u sledeću grupu maksimalan broj bodova, tamo dobiju još jednu i u četvrtfinalu su.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

 

CG ima šansu da napravi čudo na prvenstvu, drmnu oslabljenu Litvaniju, prenesu u sledeću grupu maksimalan broj bodova, tamo dobiju još jednu i u četvrtfinalu su.

 

Da imaju šansu da pobede Litvaniju se slažem, ali u toj tvojoj projekciji ima jedna mala začkoljica: u sledećoj grupi idu na Grčku i USA.

 

Spominje li se gde postoji li mogućnost da Mirotić zaigra za CG? @MrTwister kako bi ti to podneo :lol_2:

Link to comment
Share on other sites




 
Da imaju šansu da pobede Litvaniju se slažem, ali u toj tvojoj projekciji ima jedna mala začkoljica: u sledećoj grupi idu na Grčku i USA.
 
Spominje li se gde postoji li mogućnost da Mirotić zaigra za CG? [mention=31]MrTwister[/mention] kako bi ti to podneo [emoji38]_2:


Kapiram da je bliže da za vas zaigra no za nas :)

Moraće Ameri da dobiju Grke ako misle da prodju dalje [emoji1787]
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MrTwister said:


Kapiram da je bliže da za vas zaigra no za nas :)

 

 

Znači u svađi sa pola saveza ili je nešto drugo?

 

Ja se stvarno ne bih začudio da se nađe na spisku, osim ako ima nešto u pozadini

Link to comment
Share on other sites



 
Znači u svađi sa pola saveza ili je nešto drugo?
 
Ja se stvarno ne bih začudio da se nađe na spisku, osim ako ima nešto u pozadini


Ne nego bi se vodio ko naturalizovani igrač a već imamo neke tu koji su sa ekipom i igraju već neko vrijeme. Bila je ranije šansa prije no što je za Španiju izabrao sad isto ti dodje samo još jedan igrač na poziciji dje već imas neke dubine a mi realno nemamo prevelike šanse ni sa njim ni bez njega.

Više bi realno značio vama još ako se odluči da zaigra za neki od klubova beogradskih + vodio bi se ko domaći igrač a relativno lagan plug & play igrač u reprezentaciji sa toliko talenta.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Za USA je najveci problem bila uigranost, to se videlo i 2019. godine. Na papiru su to sve dobri igraci, ali bez nekog superstara tipa Duranta, Thompsona, LeBrona, Irvinga, Hardena ili Davisa to je sve mucenje.

 

Nema tu veze da li su za mene ovi razni Brunsoni, Haliburtoni i ostali nepoznati, ima veze da niko od njih nije ubica koji moze da pravi razliku sam, a za timsku igru bi morali ili da provedu odredjeno vreme zajedno ili da stalno igraju za reprezentaciju.

 

Ono sto me cudi je sto u njihovoj reprezentaciji nema sutera kao sto su Struss, Robinson, Kennard, Kispert, dakle mislim na likove koji jedino umeju da sutnu (kao svojevremeno JJ Redick, Korver ili sada Joe Harris).

 

Da Finska ima jos profi igraca koji bi pomagao Markkanenu (ili da naturalizuju peticu ili plejmejkera) mogli bi daleko da doguraju, a sta tek reci za reprezentacije koje sve imaju daleko bolje prve opcije od ovih iz USA - Srbiju, Grcku, Sloveniju?

 

Doduse i u USA je oseka talenta, nema tu razbijaca kao sto su bili LeBron, Curry, Durant, Harden, Irving u najboljim danima. Ko bi uopste mogao da igra u USA ako izuzmemo igrace preko 30 godina? Kojih 12?

Link to comment
Share on other sites

Preliminari spisak brace iz Crne Gore - srecno na prvenstvu ovoj odlicnoj ekipi: 

Nikola Ivanović (Crvena zvezda), Kendrik Peri (Unikaha), Igor Drobnjak (Budućnost), Balša Živanović (Mornar), Mašan Vrbica (Sutjeska), Luka Bogavac (Mega), Petar Popović (Budućnost), Vladimir Mihailović (Mornar), Fedor Žugić (Ulm), Džona Radebo (Valensija), Dino Radončić (Saragosa), Andrija Slavković (Studentski centar), Zoran Vučeljić (Studentski centar), Đorđije Jovanovoić (Partizan), Emir Hadžibegović (Studentski centar), Radosav Spasojević (Krka), Andrija Grbović (Mega), Aleksa Ilić (Budućnost), Bojan Dubljević (Valensija), Nikola Vučević (Čikago Buls), Nemanja Radović (Mursija), Marko Simonović (Čikago Buls), Zoran Nikolić (Igokea) i Vasilije Baćović (Studentski centar).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...