Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Opet ja o Tv-ima, sad je pao uzi krug 

 

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/fox-smart-43dle668.html 

 

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/fox-smart-televizor-43-inca-43wos600a.html?gclid=Cj0KCQiA2sqOBhCGARIsAPuPK0hiph6Tb-i1nL6eK8SrymfmTNFc-5waUVztla6NeJU7Zn8h8W23fj8aApR7EALw_wcB        

 

 

Sad meni nije jasno, da li je bolji ovaj android operativni sistem ili ovaj webos sta je vec?  I je l' velika razlika izmedju 4k ultra hd i ovog kao full hd? Hvala na savetima unapred i izvinite zbog glupih pitanja  

 

Citam sad da je kao androdi los operativni sistem za Tv, sto mi je totalno cudno jer android dominira na telefonima. Meni u sustini treba da gledam filmove, da bude ok slika, da mogu da surfujem netom i to 

Edited by Redstar0356
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Opet ja o Tv-ima, sad je pao uzi krug 

 

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/fox-smart-43dle668.html 

 

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/fox-smart-televizor-43-inca-43wos600a.html?gclid=Cj0KCQiA2sqOBhCGARIsAPuPK0hiph6Tb-i1nL6eK8SrymfmTNFc-5waUVztla6NeJU7Zn8h8W23fj8aApR7EALw_wcB        

 

 

Sad meni nije jasno, da li je bolji ovaj android operativni sistem ili ovaj webos sta je vec?  I je l' velika razlika izmedju 4k ultra hd i ovog kao full hd? Hvala na savetima unapred i izvinite zbog glupih pitanja  

 

Citam sad da je kao androdi los operativni sistem za Tv, sto mi je totalno cudno jer android dominira na telefonima. Meni u sustini treba da gledam filmove, da bude ok slika, da mogu da surfujem netom i to 

 

WebOS je LG platforma, 4K je bolji nego FullHD, tako da mislim da je bolji ovaj drugi TV.

 

Sto se tice Nokia televizora, secam se da su se mogli kupiti kod nas krajem osamdesetih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Andorid je prednost jer se za Android pravi najviše aplikacija. Koju god aplikaciju da hoćeš naći ćeš je u verziji za android. E sad pošto je LG vrlo moćna kompanija oni su dosta uložili u WebOS tako da za prosečnog korisnika to nije toliko važno. Svi važniji programi imaju verzije za webOS tako da tu stvar nećeš ni primetiti. Recimo puffin web browser nije radio na drugim platformama a to je jedan od najpopularnijih browsera za smart tv. Međutim ako ti to ne koristiš to te neće ni dotaći.

 

4k i FullHD je ogromna razlika pod uslovom da imaš film u 4k rezoluciji. Ako gledaš sa ovih "narodnih sajtova" tu nema 4k. Što se tiče TV ima par kanala u 4k ali pitanje je da li ti imaš njih.

 

Između ta dva bez razmišljanja uzmi taj LG. Fox ima stari LCD panel dok je ovaj drugi LED + 4k.

Link to comment
Share on other sites

Uzeh ovaj  drugi, 4k, po preporuci vasoj. Pa sta znam, meni i u radnji rekose i ovako malo pretragom videh da ne webos dosta brzi fluidniji, plus magic control. Pa ne znam iskreno da ti kazem, nisam nikad imao smart tv, ne znam uopste sta mi treba od aplikacija. Kontam Yt, netlix i ako nadjem negde strimove za utakmice, mozda malo neke igrice odigram tu i tamo.  Znaci meni ce programi obicni izgledati kao da ih gledam u fullhd? Ja sam mislio da ako podrzava 4k rezoluciju da je sve 4k sta god imam od programa. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Redstar0356 said:

Uzeh ovaj  drugi, 4k, po preporuci vasoj. Pa sta znam, meni i u radnji rekose i ovako malo pretragom videh da ne webos dosta brzi fluidniji, plus magic control. Pa ne znam iskreno da ti kazem, nisam nikad imao smart tv, ne znam uopste sta mi treba od aplikacija. Kontam Yt, netlix i ako nadjem negde strimove za utakmice, mozda malo neke igrice odigram tu i tamo.  Znaci meni ce programi obicni izgledati kao da ih gledam u fullhd? Ja sam mislio da ako podrzava 4k rezoluciju da je sve 4k sta god imam od programa. 

 

Moze da uzmes eventualno i neki android tv box.

Link to comment
Share on other sites

 

On 1/7/2022 at 1:11 PM, Redstar0356 said:

Uzeh ovaj  drugi, 4k, po preporuci vasoj. Pa sta znam, meni i u radnji rekose i ovako malo pretragom videh da ne webos dosta brzi fluidniji, plus magic control. Pa ne znam iskreno da ti kazem, nisam nikad imao smart tv, ne znam uopste sta mi treba od aplikacija. Kontam Yt, netlix i ako nadjem negde strimove za utakmice, mozda malo neke igrice odigram tu i tamo.  Znaci meni ce programi obicni izgledati kao da ih gledam u fullhd? Ja sam mislio da ako podrzava 4k rezoluciju da je sve 4k sta god imam od programa. 

 

Za početak ti verovatno neke specijalne aplikacije neće ni trebati. To za YT i Netflix imaš na svim mogućim platformama, to bi trebalo da je sređeno do danas. Problem je kad kreneš da koristiš malo naprednije aplikacije kao na primer to za pretragu streamova. Tu će već biti problema koje od tih imaju verziju za WebOS.

 

Ja vikendom kada se probudim uglavnom upalim explorer i pročitam vesti iz kreveta na TV. E tu je dobar pretraživač koji ok radi sa daljincem jako vredna stvar a ne rade svi pretraživači na svim platformama. No pošto je ovo tebi prvi smart verovatno nećeš tako brzo promeniti svoje navike a kada budeš kupovao drugi TV znaćeš tačno šta ti treba jer ćeš videti ograničenja koja ćeš imati tokom korišćenja ovog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
21 minutes ago, deez nuts. said:

Ima li neko LG C1 OLED tv?

Imam ja, konkretno OLED65C19LA. Od leta negde i nemam zamerki za sad. Jako je lepa slika, HDR izgleda jako jako dobro. Pričaju ljudi kako OLED ne izgleda lepo u osvetljenoj sobi ali nikad nisam primetio neki veći problem tu. Jedino za zvučnike nemam šta da kažem jer je povezan na hifi. Uglavnom se koristi da se puste crtani i filmovi sa servera, od sporta jedino gledam Formulu na njemu i ona izgleda vrhunski

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
10 hours ago, deez nuts. said:

Da pikam ps5, uzeo bih ga. Ali i ovaj ima 120hz vrr bla bla. Ono sto mi je bilo najbitnije je novi xr procesor i najbolji upscaling.

Video sam kod lika Panasonic OLED od 3-4k evra. Ono je bolest. Panasonic je u tom polju ubedljivo najbolji, ali ga je jako tesko naci.

 

Koliko je to kesha u evricima,  ako nije tajna 😄

Link to comment
Share on other sites

Evo mali savet za nekog ko bude trazio Tv, idite na Lg uvek, Webos je neverovatan, intuitivan a magic remote je savrsenstvo. Ja sam uzeo onaj Fox tv i tipa jedina zamerka je sto nema Hbo aplikacije (na Lg webosu i to ima, ali iz nekog razloga ne Hbo podrzava  Fox iako je 5.2 verzija webos). Sto se tice  jurenja strimova, nikakvih problema, pretrazivac se ponasa apsolutno isto kao npr Chrome ili Mozzila na kompu, otvara sve, strimove, filmovizije i sta god.  Voice funckija u kombinaciji sa magic remote-om je  odlicna.  Bas sam isao kod par drugara, oni imaju neki Hisense, Vivax i cini mi se Samsung, svi sa android operativnim sistemima i def ne bih uzeo Android nikada. Ne znam kako rade ostali operativni sistemi ali Webos je miljama ispred androida 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Znam da je vec pisano o stolicama, ali verovatno ste u medjuvremenu stekli iskustva sa poslednje isprobanim modelima, pa da podelite novo iskustvo sa mnom (ok priznajem lenj sam da listam temu 🙂 ).  Naravno pricam o gejmerskim modelima, jer pretpostavljam da su bez premca u udobnosti i da se itekako koriste i van gejminga. Stolica se kupuje za kucnu upotrebu, i veliku kolicinu slobodnog vremena provodim uz komp.

 

Ne bih davao vise od 20 somova (kao i uvek kod mene  moze da se predje koji som, ako je znacajna razlika u kvalitetu). Koje su vam preporuke?

Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...