Jump to content

Rat u Ukrajini - anketa


Dragan

Čiju stranu u ovom ratu podržavate i zasto ?  

54 members have voted

  1. 1. Čiju stranu u ovom ratu podržavate?



Recommended Posts

2 hours ago, Mama_mia said:

 

Cemu bezobrazluk?

 

 Znaci ne umes da otvoris topic o Iraku, da das uvodni post ali sta znas? Znas meni da ucitavas oko Iraka krajnje bezobrazno i antipaticno...

Sta je s tobom?

 

 anketa o Ukr ratu je ovo, nema potrebe da se gubis po BI

 

Koji bezobrazluk? 😄 

 

Umem da otvorim temu, ali smatram bas glupim da ja otvaram topik o necemu sto me i ne interesuje toliko, mene je samo interesovalo da ti das odgovor o tvojoj (ne)principijelnosti na ovu temu - kako odredjujes koga podrzavas. 

 

Ako ti ja ucitavam, zasto nisi odgovorila na pitanje i time me sprecila da ista pretpostavim (ucitam)? To je valjda poenta foruma, da se diskutuje, a ne da pretpostavljamo. Ja barem kulutrno postavim pitanje, a neki i bez toga odrede ko je kakav, ne znajuci nista o osobi i njenim stavovima.  

 

 

2 hours ago, Mama_mia said:

 anketa o Ukr ratu je ovo, nema potrebe da se gubis po BI

 

E ovo vec jeste bezobrazluk. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/22/2022 at 5:34 PM, Div said:

 

Čak i u ozbiljnijem istraživanju nego što je forumska aketa, nije bitno šta je ko odgovorio, veće je rečeno da znamo kako je ko odgovorio, tj ko je netralan odnosno rusofil, bitno je kako je postavljeno pitanje, a presudno je kako se tumače odgovori, naravno, neutralni, kolebljivi su najgori, njih treba streljati, protinike znamo, nih ćemo skloniti da ne smetaju, kolebljivi nas mogu iznenaditi, nih je sigurnije streljati.

 

Šta bi rekli za ovo istraživanje u GB i EU, vidi čuda, u 10 EU zemalja bar trećina nije sigurna u apsolutnu i isključivu krivicu Rusije, to je par desetina miliona ljudi iz zemalja članica NATO. Najgori su ovi što Ne znaju, ma znamo mi njih, wsve je to nenormalno. Da su normalni mislili bi kako im se kaže a ne bi tu neznali.

 

Istraživanje: Šta misle građani Britanije i 16 zemalja EU o tome ko je odgovoran za rat u Ukrajini

AD0AHUgrafikon_yougov_1-900x560.png

Zaista interesantna anketa.

Osim Bugarske i Grcke, svi ostali (pogotovo oni koji su osetili blagodati zivota pod ruskom cizmom) vecinom smatraju da je Rusija odgovorna !

Interesantno je uporediti i broj ovih neutralnih (btw imas neki konto na koji bi mogli uplacivati za te ugrozene neutralce, kojima preti streljanje od jednoumnika?)

sa intezitetom ruske propagande u tim zemljama i parama koje su isle na konto raznih idolopoklonika zlog gnoma (Marine Le Pen, Matteo Salvinija, Schrödera, SPD, AfD; levaci u D su radili za dzabe iz ideoloskih razloga i naravno druga Orbana). Mnogi od njih bi postupali isto da mogu.

Cenim da su oni u Juznoj Americi isto odusevljeni (Bolsonaro, Maduro, stabilna budala T...), no ipak je okean medju njima tako da ne mogu, sve i kad bi hteli, pod bratski zagrljaj majcice Rusije. A u KIni bi sigurno bilo 99.99% za odgovornost Ukrajine.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2022 at 4:58 AM, Milenko Puzigaca said:

Ne sluze za podsmeh, nego se ispostavilo da ko je neutralan, on je u stvari na strani losih momaka. Ne samo u vezi tog rata, nego generalno. To je kao oni beli listići na izborima. Ni oni nisu neutralni, nego ako je tesno, zbog njih pobede na izborima neki idioti, zato sto ovi nisu glasali protiv njih. Mozda taj neko ko tvrdi da je neutralan i jeste stvarno potpuno nezainteresovan i  to, ali to nije vazno, jer je i tada na strani losih momaka, tako što nije protiv njih.

Tako je i George Bush govorio "ili si sa nama ili si protiv nas" što se tiče napada na Irak. Naravno, nije isto kao što se dešava u Ukrajini ali postoje mnoge sličnosti. Na kraju krajeva, bila je agresija na Irak, sviđalo se to nama ili ne. 

 

Što se tiče neutralnosti, to je validna opcija. Ne sviđa mi se učitavanje pobuda za one koji kažu da su neutralni i osuđivanje da su u stvari za Rusiju. Svako ima svoje iskustvo, znanje, odgoj, pogled na svet, itd itd: ako ti ne možeš da budeš neutralan, ne mora da znači da drugi ne mogu. Učitavanje svojeg ja drugima samo pravi veći jaz.

 

Personalno, na Ukrajinskom sam strani da ne bude zabune. Samo mi smeta licemerstvo koje sam uočio kada se priča o intervencijama, to je bar moj lični utisak.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Dragan said:

Zaista interesantna anketa.

Osim Bugarske i Grcke, svi ostali (pogotovo oni koji su osetili blagodati zivota pod ruskom cizmom) vecinom smatraju da je Rusija odgovorna !

Interesantno je uporediti i broj ovih neutralnih (btw imas neki konto na koji bi mogli uplacivati za te ugrozene neutralce, kojima preti streljanje od jednoumnika?)

sa intezitetom ruske propagande u tim zemljama i parama koje su isle na konto raznih idolopoklonika zlog gnoma (Marine Le Pen, Matteo Salvinija, Schrödera, SPD, AfD; levaci u D su radili za dzabe iz ideoloskih razloga i naravno druga Orbana). Mnogi od njih bi postupali isto da mogu.

Cenim da su oni u Juznoj Americi isto odusevljeni (Bolsonaro, Maduro, stabilna budala T...), no ipak je okean medju njima tako da ne mogu, sve i kad bi hteli, pod bratski zagrljaj majcice Rusije. A u KIni bi sigurno bilo 99.99% za odgovornost Ukrajine.

 

I dalje stoji da je manje bitno kakvi su odgovori na pitanja iz ankete, bitnije je kako se postavi pitanje i kakvi se odgovori ponude, a tek tumačenje odgovora, to je livada na kojoj svako nađe cvet za sebe. Eto, u anketi koju prenosi Demostat neme mogućnosti da se odgovori da je kriva Ukrajina, ili ništa od ponuđenih odgovora. Nije ni odgovornost, krivica  Rusije ponuđena kao apsolutna, isključiva nego kao pretežna, odgovor Rusija više nego Nato može da obuhvati i stav nekog ko misli da je najviše kriv Zanzibar, 80%, Rusija 11, NATO 9%. Anketirani koji su se izjasnili da je NATO kriv više nego Rusija, pored toga što mogu da misle isto kao u primeri ispred, da je najviše kriv Zanzibar, mogu da okrivljuju NATO zato što nije sprečio rat, što nije naoružao Ukrajinu, primio je u članstvo, uključio se u sukob aktivno, preventivno napao Rusiju.

Ako govorimo o Ruskoj propagandi kao tako moćnom sredstvu uticaja, valjalo bi se pitati ima li i druga strana, odnosno druge strane, propagandu, št nije u redu ako onakva sirova i providna propaganda ima uspeha, ili je i to samo propaganda, skrivanje ostalih činjenica, kao kad kod nas kažu CIA, Vatikan, Soroš, dadoše toliko para finansirajući svoje plaćenike ovde da se pitam gde su tolike pare, u našem BDP najveći udeo ima finansiranje stranih plaćenika. U primeru Rusije imamo priču o rasoaloj ekonomiji koja finansira ekstremnu desnicu po celom svetu, i ekstremnu levicu, i kretanje migranata iz desetina zemalja, zar je moguće da raspala privreda ima više para od moćne privrede EU, USA i drugih.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

Tako je i George Bush govorio "ili si sa nama ili si protiv nas" što se tiče napada na Irak. Naravno, nije isto kao što se dešava u Ukrajini ali postoje mnoge sličnosti. Na kraju krajeva, bila je agresija na Irak, sviđalo se to nama ili ne. 

 

Što se tiče neutralnosti, to je validna opcija. Ne sviđa mi se učitavanje pobuda za one koji kažu da su neutralni i osuđivanje da su u stvari za Rusiju. Svako ima svoje iskustvo, znanje, odgoj, pogled na svet, itd itd: ako ti ne možeš da budeš neutralan, ne mora da znači da drugi ne mogu. Učitavanje svojeg ja drugima samo pravi veći jaz.

 

Personalno, na Ukrajinskom sam strani da ne bude zabune. Samo mi smeta licemerstvo koje sam uočio kada se priča o intervencijama, to je bar moj lični utisak.

 

Nije niko rekao da su neutralni Rusofili nego da će se Rusofili izjasniti da su neutralni.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

 

 U primeru Rusije imamo priču o rasoaloj ekonomiji koja finansira ekstremnu desnicu po celom svetu, i ekstremnu levicu, i kretanje migranata iz desetina zemalja, zar je moguće da raspala privreda ima više para od moćne privrede EU, USA i drugih.

 

 

 

Pa ako je samo 1.5M Albanca sa Kosova vrlo posveceno I redovno sigurno deceniju pre rata '90 placalo americke kongresmene (ljudi pametni znali gde je korisno ulagati) sto bi bilo cudno da jedna Rusija odnosno Putin otkine "malo" od trilijardi koje su ruskom narodu pokrali oligarsi (I Putin) I placaju koga treba na Zapadu zarad "visih ciljeva" rovarenja po Zapadu iznutra?

 

Ruska ekonomija nije raspad po mogucnostima, naprotiv, raspad je zbog raspodele I kradje I korupcije.

 

Edited by Jezebel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

...

 U primeru Rusije imamo priču o rasoaloj ekonomiji koja finansira ekstremnu desnicu po celom svetu, i ekstremnu levicu, i kretanje migranata iz desetina zemalja, zar je moguće da raspala privreda ima više para od moćne privrede EU, USA i drugih.

 

Da ne bi ispalo da te "streljam" kao one ugrozene neutralce, samo o ovome.

Treba uracunati da su prihodi (pre svega od energenata) te raspale privrede prakticno u rukama jednog coveka, koji vise od 20 godina koliko je na vlasti, nije nasao za shodno da ih upotrebi za dobrobit gradjana svoje drzave, vec ih je spucao u lojalnost nekoliko hiljada pretorijanaca (citaj jahte i vile, na mrskom, trulom, dekadentnom, materijalistickom Zapadu ) i traci u jednom besmislenom ratu.

 

Quote

Nije niko rekao da su neutralni Rusofili nego da će se Rusofili izjasniti da su neutralni.

Klotzen

Upravo tako. Osim toga to sto prozivaju nas za rusofobiju je samo izgovor.

Mama mi je predavala ruski, bila u Rusiji nekoliko puta, meni se ruski jezik izuzetno svidja, volim rusku knjizevnost, muziku, pesme ...

Pitanje je, kakve veze ima ovaj zlocinacki rezim (kao i vecina rezima tamo do sada) zlog gnoma sa svim tim stvarima ?

Smokvin list, koji uvek potezu diktatorski rezimi (koji su uglavnom proganjali te umetnike, kojima se sada dice) kada ne znaju sta bi drugo.

PS

Bio bih najsrecniji da ruski narod moze ziveti u miru i dobro, da ima demokratiju, pravo glasa i da doprinosi boljitku Evrope, ali za to se ipak mora sam izboriti.

Edited by Dragan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Klotzen said:

Nije niko rekao da su neutralni Rusofil

Nadam se da je tako, nisam stekao taj utisak. 

 

7 minutes ago, Klotzen said:

Rusofili izjasniti da su neutralni.

Na ovom forumu verovatnije ali ne mora da znači. Ima Rusofila koji cene rusku kulturu itd a ne Putina i na strani su Ukrajine, a ima i onih koji nisu Rusofili ali su na strani Rusije u ovom sukobu. Zanimljiv primer: imam jednog Australijskog prijatelja koji ne zna mnogo o Rusiji ali se seća Iraka i zbog toga nema poverenje u medije i inostranu politiku, pa podržava Rusiju. Preporučio sam mu da pročita Solženicinja, da malo bolje upozna ruske propagandne metode i istoriju. 

 

Što se tiče naših koje znam, većina je otvoreno na strani Rusije. Mada po meni to je više što su anti-NATO nego što su pro-Rusija.

Link to comment
Share on other sites

Nemoguce je biti neutralan.

Ma, nije nemoguce nego je neposteno i neiskreno.

 

Izjasnio sam se za Ukrajinu.

 

Uvek sam na strani napadnutog/zrtve. Ne volim nasilje u bilo kakvom obliku. Stavise, ne volim boks - to za mene nije sport. Nadmetanje u vestini, kao strelicarstvo ili ping-pong je OK - zato jer tu pobednik ne nanosi nikakvu stetu gubitniku. Steta je losa stvar u svim aspektima zivota. "Da komsiji crkne krava." Pokusacu da objasnim primerima.

 

U 64. godini zivota, nisam vise "drustveno aktivan," bar ne javno. Poslednji put sam sudelovao u demonstracijama/protestima povodom drugog rata u Iraku, Busha mladjeg.

Ovde (zivim u USA), ako se pobiju Ku-Klux-Klanovac i Crnac, "navijacu" za Crnca. Ali ako bela rasisticka budala nazove Crnca "niggerom" pa pet crnih pocnu da biju njega jednog ciglama, navijacu za belu budalu.

Nasilje nikome ne donosi dobro, samo je pitanje kojoj strani nanosi vecu stetu.

 

Ako je Ukrajina dozvolila neonacistima (originalni Azov) da se razmasu, ako je zabranila ruski jezik (nesto se pisalo o takvim stvarima), to je lose i za osudu.

Ali, to se ne ispravlja tako da sravnis hiljadu naselja sa zemljom i pobijes 10 000 civila!

Pokusao sam vec jednom objasniti analogijom: ako je u gradu problem prostitucija, to se ne resava tako da pobijes sve zene izmedju 10 i 80 godina starosti!

 

Zato, Rusija je u krivu i posteno je "navijati" za Ukrajinu.

 

Jbm li ga, zasto... (odgovor: zato jer ovde ima previse budala koji komentare dozivljavaju licno i spremni su te odmah optuziti za generalizaciju!) je ovde potrebno dodati: nisam protivnik Rusa ("naroda") nego protivnik politike vladajuce vrhuske Rusije...

 

Zivela Ukrajina! Pa kad zazivi, neka resava svoje probleme kako god ume.

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

@zoran59

 

Upravo to je i moja dilema. Jel pričamo o državama ili o narodima?

 

Ako pricamo o drzavama, ruska je svakako agresor. Ako pricamo o narodima, mislim da su oba zrtve. Naravno, na teritoriji Ukrajine se vodi rat pa je samim tim ukrajinskom narodu znatno teze.

 

Ali prosto nemam siru sliku. Mogu da pretpostavim da Ukrajina i NATO nisu nikakva geopoliticka pretnja Rusiji, ali to bi bila pretpostavka bez utemeljenja, jer ja prosto nemam nikakve jasne smernice istorijata ovog sukoba, ne mislim na neku daleku istoriju, vec za ovu skorasnju po pitanju pristupanja Ukrajine NATO paktu. Da li da bi se zastitila od Rusije ili da bi pripretila Rusiji.

 

Zbog toga sam se i izjasnio neutralno. Rusofil bukvalno nikad nisam bio. Mnogo sam naklonjeniji zapadnjackoj civilizaciji.

 

Ovo sto radi Rusija, po meni, jednostavno je nedopustivo u 21. veku. Ali to se odnosi na drzavni vrh.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Edward Louis Severson III said:

@zoran59

Ali prosto nemam siru sliku. Mogu da pretpostavim da Ukrajina i NATO nisu nikakva geopoliticka pretnja Rusiji, ali to bi bila pretpostavka bez utemeljenja, jer ja prosto nemam nikakve jasne smernice istorijata ovog sukoba, ne mislim na neku daleku istoriju, vec za ovu skorasnju po pitanju pristupanja Ukrajine NATO paktu. Da li da bi se zastitila od Rusije ili da bi pripretila Rusiji.

 

Zbog toga sam se i izjasnio neutralno. Rusofil bukvalno nikad nisam bio. Mnogo sam naklonjeniji zapadnjackoj civilizaciji.

 

Ovo sto radi Rusija, po meni, jednostavno je nedopustivo u 21. veku. Ali to se odnosi na drzavni vrh.

Mozes li da nadjes koliko je NATO oruzanih snaga bilo u okruzenju Rusije pre 24.2.2022. ?

Sta mislis kojom vojnom tehnikom su u tom trenutku raspolagale drzave koje se granice  sa Rusijom na istoku,

ili na pr. Nemacka ?

Mozes li da nadjes izjave pretnji prema Rusiji (kao na pr. sto zli gnom preti atomskim ratom),

ili nagomilavanje oruzanih snaga na granici Rusije ?

Koja je bila tendencija naoruzavanja u Evropi poslednjih 20 godina (broj vojnika i tehnike) ?

Edited by Dragan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inače pre neki dan je NATO objavio da više ne smatra punovažnim dogovor o negomilanju trupa na granici sa Rusijom. Da su imali plan da napadnu rusiju ne bi nikad potpisivali nešto što ih ograničava da taj plan ikada sprovedu u delo. Sada kada je Rusija pogazila i taj dogovor neće ga više ni NATO poštovati. Do rata NATO je imao oko 4500 vojnika na granici Rusije, trenutno su na cifri oko 40k.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posto je po izjavama rusofila i neutralaca NATO opasno pretio da ugrozi Rusiju (i zato je zli gnom morao napasti Ukrajinu), pitanje -

zasto NATO ne iskoristi priliku sada,

kada je dobar deo ruskih vojnih snaga vezan u Ukrajini, sa mnogo poginulih, ranjenih, zarobljenih i dosta tehnike unisteno,

da napadne Rusiju ? Bolji trenutak ne mogu imati.

Slicno pitanje - zasto NATO nije napao Rusiju pre 24.2.2022., kako bi to najbolje izveo, kojim snagama, gde i koji bi mu bio krajnji vojni cilj ?

Edited by Dragan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/31/2022 at 10:19 AM, Dragan said:

Posto je po izjavama rusofila i neutralaca NATO opasno pretio da ugrozi Rusiju (i zato je zli gnom morao napasti Ukrajinu), pitanje -

zasto NATO ne iskoristi priliku sada,

kada je dobar deo ruskih vojnih snaga vezan u Ukrajini, sa mnogo poginulih, ranjenih, zarobljenih i dosta tehnike unisteno,

da napadne Rusiju ? Bolji trenutak ne mogu imati.

Slicno pitanje - zasto NATO nije napao Rusiju pre 24.2.2022., kako bi to najbolje izveo, kojim snagama, gde i koji bi mu bio krajnji vojni cilj ?

 

.

 

Prvo bi bilo dobro da izvuces post koji govori o vojnom napadu NATO kao mogucem u sagledivoj buducnosti, i odgovoris na njega... onda bi ovaj post imao vecu tezinu...

 

Rusofili i neutralci su etikete, nijanse u postovima forumasa su znacajne, samo ih treba pazljivo citati, i uslovno na vasoj strani i stavovi i argumenti se razlikuju...Zasto se zaboravlja da je NATO vojno-politicka, gde ono politicka ima cak jaci predznak nego vojno...Politicka dominacija je takodje pretnja koja moze da izaziva destabilizaciju, presira razvoj  i utice na unutrasnje politicko-ekonomske prilike...

Uostalom, posle dva meseca rata , imamo situaciju u kojoj drzave zapada, neke vise neke manje, priznale da su spremale Ukrajinu osam godina za ovaj rat, finansiraju rat, Ukrajina sama u svojim dokumentima ima zacrtanu i vojnu opciju resavanja problema, 10 hiljada sankcija unistavaju rusku ekonomiju,  daju obavestajne podatke, ukazuju ciljeve, spremaju strategije na terenu, isporucuju naouruzanje, ...Ukrajina ratuje za svoju buducnost, suverenitet i teritorije cime moze- "pesadijom"..iako je bila podcenjena od mnogih , koji nisu u temi kako na zapadu tako i na istoku, to je bila armija za respekt, u svetskim okvirima...

 

Tako da NATO i koristi priliku sada, i dobija Rusiju tacno tamo gde je zeli...mi ne znamo gde je kraj ovom ratu, mislim naslucuje se, iako to sigurno nije ruzicasta slika...eskalaciona spirala raste poslednjih dvadesetak godina, i dolazi do svog logicnog kraja, ..sudeci po apsolutnoj degradaciji politicke misli i na istoku i na zapadu, usli smo u jednosmernu ulicu gde rikverc ne postoji...

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, attolini said:

 

Tako da NATO i koristi priliku sada, i dobija Rusiju tacno tamo gde je zeli...mi ne znamo gde je kraj ovom ratu, mislim naslucuje se, iako to sigurno nije ruzicasta slika...eskalaciona spirala raste poslednjih dvadesetak godina, i dolazi do svog logicnog kraja, ..sudeci po apsolutnoj degradaciji politicke misli i na istoku i na zapadu, usli smo u jednosmernu ulicu gde rikverc ne postoji...

Ovako napisano ne odražava pravu sliku, bar ne kako je ja vidim. Degradacija misli na zapadu je očigledna na istoku ne baš. Tamo je u pitanju klasična stagnacija.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, urosg3 said:

Ovako napisano ne odražava pravu sliku, bar ne kako je ja vidim. Degradacija misli na zapadu je očigledna na istoku ne baš. Tamo je u pitanju klasična stagnacija.

 

.

 

OK...nisam bas hteo da analiziram do detalja...za istok, rusku stranu konkretno bih umesto stagnacije rekao da smo svedoci neke vrste hermetizacije, 180 stepeni od onog sto  smo gledali od 90x do polovine 2000x...dakle, sabijanje redova, pritezanje srafova...

 

Ne mogu prvo sebi da objasnim tacan razlog, jer vidim dva mocna uticaja na proces, konstantnu pretnju zapada  s jedne strane i nedemokratski kleptokratski karakter  vlasti s druge...Negde se desio prelom, jer Putin na vlast je dosao kao apsolutno prozapadni politicar, i on njegovi oligarsi su prihvaceni u ljubavni zagrljaj...

 

.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry, necu da se izjasnjavam, ja sam vec danas - bivsa, verovatno ce me dokaciti posledice ovog rata ali odbijam da se bavim njime, od mene dosta. 

Ova nasa stvarnost je tako sumanuta, tako puna  bezakonja, najgorih mogucih "ideala" i stremljenja podignutih na pijedestal da mi je, jednostavno - muka. Lici mi na Gordijev cvor koji se samo macem moze prekinutu. Po onoj "trazili ste - gledajte", eto nam ga. 

P.S. Zelenski? Bar je ostao u svojoj zemlji a nije da nije mogao da zbrise iz nje.....

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, attolini said:

 

Ne mogu prvo sebi da objasnim tacan razlog, jer vidim dva mocna uticaja na proces, konstantnu pretnju zapada  s jedne strane i nedemokratski kleptokratski karakter  vlasti s druge...Negde se desio prelom, jer Putin na vlast je dosao kao apsolutno prozapadni politicar, i on njegovi oligarsi su prihvaceni u ljubavni zagrljaj...

 

U B movies sećaš se iz zlatnog doba sedamdesetih uvek je scenario bio jednostavan. Početni nesporazum generiše radnju, kako je u pitanju običan nesporazum dalja radnja ga ne rešava - samo komplikuje. E sad nije za džaba u pitanju B movie jer je sve tu II klase pa i taj nesporazum ima mana.
Zanimljivo, traži vreme koje sad nemam.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, urosg3 said:

U B movies sećaš se iz zlatnog doba sedamdesetih uvek je scenario bio jednostavan. Početni nesporazum generiše radnju, kako je u pitanju običan nesporazum dalja radnja ga ne rešava - samo komplikuje. E sad nije za džaba u pitanju B movie jer je sve tu II klase pa i taj nesporazum ima mana.
Zanimljivo, traži vreme koje sad nemam.

:23:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...