Jump to content

Profesorsko - skolska tema (split sa Forumas forumasu)


mrd

Recommended Posts

U mojoj osnovnoj skoli je bila naravno biblioteka i jedan malo neobican bibliotekar, Smail Grbo. BIbliotekari su imali mnogo vremena, jer su djeci izdavali knjige na odmorima izmedju casova ili u vrijeme izmedju dvije smjene, sve ostalo vrijeme je bilo njihovo, gdje su mogli da citaju, spavaju, pisu, prakticno radili su mogli to vrijeme da iskoriste za bilo sta.

E tu je nas junak iskoristio pa je naucio Esperanto, jedna plemenita ideja, koja na zalost sa pojavom globalizacije skoro potpuno nestaje. Tako je bila u skoli i Esperanto sekcija, a Smajo je vodio i foto-sekciju, kao jedan svestran covjek.

Negdje, nekada je imao i neku nesrecu, ja ne znam sta se tacno desilo, ali su mu morali da odstrane casicu iz koljena, tako da je poskakivao kada hoda, jer tu jednu nogu nije mogao da savije. Sa takvom nogom je vec davnih sedamdesetih obisao ko zna koliko zemalja posjecujuci svoje prijatelje esperantiste.

Postoje tako ljudi koji svoj vijek iskoriste na jedan pozitivan nacin, sireci pozitivne vibracije, a gdje ces bolje to da uradis, nego u skoli.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...