Jump to content

Đokovići, svakodnevica jedne naše porodice


erwin

Recommended Posts

Evo,ja baš juče naleteh na izjavu nekog stranog fudbalera koji je Novaka uporedio upravo sa Mikeleom J. Što možda i jeste preterano,ali možda i nije.
Hoću reći - mnogo je bliži Novak njemu,nego Gangula Noletu.

Ok,razumemo se na kraju..valjda?

Link to comment
Share on other sites

Razumemo se, ja samo ne razumem za potrebu o merenju sportske bitnosti na taj nacin generalno, a pogotovo za ovaj topik je potpuno nebitna.

 

Pogotovo imajuci u vidu da pricamo na prethodnim stranama da to sto Djokovic jeste jedan od najboljih sportista svih vremena iz Srbije ga ne abolira za gluposti koje izjavljuje.

 

Isto tako, Sapiceva sportska zaostavstina koja je takodje jako znacajna ne opravdava Sapica politicara.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Chaos Is Me said:

To ga ne pere od povremenog bazda nekih primitivnih narativa koji izbijaju iz njega

Nije Novak samo primitivac, njegova sklonost ka new age idiotizmima (kao posledica nedostatka formalnog obrazovanja) ga čini izuzetno versatilnom budalom.

Edited by Beonegro
  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

ali novak se poredi sa sapicem 😆

tenis, globalno popularan sport gde se godisnje vrte milijarde se poredi sa vaterpolom koga igra jedno 15 zemalja a od toga polovinu tih zemalja to ni ne zanima i gde se godisnje okrene par miliona.

realno, tu su negde. kao da poredis nba i aba. 

 

novak primitvac, kazu ljudi koji se trude da vredjaju i nazivaju budalama i idiotima, a kad im izneses gomilu argumenata pricaju o nekim suncima i svode na kao salu jer nemaju nikakve odgovore.

 

nedostatak obrazovanja, pa nedostatak obrazovanja. ko da je on kriv sto nije mogao uporedo i da se obrazuje. 

stepen obrazovanja ne govori koliko je neko inteligentan.

ovo sve sto se pise o novaku ne znas da li je za plakanje ili za smejanje.

 

ljudina!

svako dete treba da se ugleda na novaka!

a vi koji ga pljujete ni ne treba i ostanite takvi kakvi jeste. 

jednostavno ne dobacujete. 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helena said:

Prevelik teret se stavlja na leđa jednog čoveka.

Ovaj Draganov post seče kao mač, iako ne koristi prostote i besmislice morao je, trebao je...

Ali...da je on vaspitavao srpski rod, sigurno ne bi bio šampion.

Kakvo pravo imamo svi mi koji smo usvinjili svoj brlog da stavljamo nekakav imperativ nekome ko jeste nešto napravio?

Da tražimo ovo ili ono, a šta smo sami uradili?

Evo, prosečna nesrbenda odgovara da skidam kapu i želim svakom čoveku da uspe.

A naš brlog treba da sredimo sami.

 

Da se razumemo - niti sam ista ocekivao od njega, niti cu ikada ocekivati, posebno ne da "vaspitava srpski narod".

Samo pokusavam da generalizujuci (a u svakoj generalizaciji ima i izvesne pogreske), razotkrijem njegov uticaj na ljude, kako pozitivan tako i negativan.

Jedan veliki deo je svakako u tim ljudima, koji su pod njegovim uticajem, a drugi deo lezi u njegovoj licnosti.

Kada kazem prosecan Srbin, ne zelim da omalovazim njegov izuzetan sportski uspeh, vec da ukazem da se prakticno nije uzdigao (niti je morao naravno) iznad prosecne srbske dnevne politike i mentaliteta.

 

Ono sto je gledajuci njega samo jedna mala karakterna slabost (ako uopste, u ocima sledbenika) je za Srbiju, umnozeno milionima puta, prava katastrofa (cuveni jebeni srpski inat, ljutnja, osvetnistvo, opstesvetska nadmocnost, uloga zrtve, nebesnistvo, uzvisena pravoslavnost i neupitna moralna nadmocnost tradicionalnih srpskih vrednosti, ukljucivo guslarstvo i branjenje vekovnih ognjista, politikanstvo upareno za preteranim nacionalizmom ...).

Novak Đoković će biti budući duhovni vođa čovečanstva

 

Gledano individualno, on je na dobrom putu ispunjenja i usavrsavanja - razvio je snaznu volju, imao bezbroj iskustava razne vrste, posebno socijalnih, koja ce svakako doprineti zrelosti, duhovit je na onaj nas nacin i otvoren da uci.

Izvesni nedostaci nalaze se pre svega u emotivnoj i misaonoj sferi (emotivnoj - transformacija i kontrola negativnih emocija; misaonoj - tesko za objasniti, jer se ne radi ni o formalnoj obrazovanosti, niti o tome da je glup).

Hteo sam postaviti jedan njegov kratki video, u kome govori o zivotnim prioritetima i fokusu, koji je moglo bi se reci mudar i koristan,

ali ga nisam mogao naci.

PS

Nisam puno pratio, ali onako na prvu - u odnosu na tatu mu, napravio je ogroman karakterni pomak.

 

Edited by Dragan
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, jaka blazic said:

svode na kao salu

Ono kao šala se zove sarkazam, i nisam ga upotrebio zato što nemam argumenata, nego zato što mi je jasno da likovi čiji je egzistencijalni vakuum toliki da moraju da se projektuju u Novaka Đokovića ili sličnog u datom trenutku sveCkog a našeg avatara da bi im izgledalo da imaju svrhu postojanja ne operišu na nivou racionalnih argumenata.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@McLeod Nemaš poentu ovde. Vaterpolo je sport čije se npr finale lige šampiona (i to mislim nekoliko godina za redom) igra na 11.aprilu gde sam ja plivao kao klinac i na koje su moji ortaci upali krenuvši na pivo pa kao ajmo malo i ovo da pogledamo, praćenije je bukvalno finale neke biznis lige. Nemam ovde nameru da nipodaštavam vaterpolo kao sport nego je reč o sportu čiji goat (ko god da je) je potpuno nebitan i anoniman sa aspekta globalne popularnosti, pa samim tim i vanzemaljski manje uticajan na pučanstvo od Đokovića. 

 

@Beonegro Ja sam apsolutno za kritiku Đokovića (kao i svake druge osobe) za svaki pogrešni stav ili postupak i na kurac mi ide slavljenje njega ili bilo koga drugog kao bogočoveka ali nema potrebe sa nekim preterivanjima da bi se poentiralo, siguran sam da bi se bar jedno 80% Srba gore ponašalo od NĐ da su u njegovim cipelama, a posebno sa pedigreom jednog Srloa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Chaos Is Me said:

@Beonegro Ja sam apsolutno za kritiku Đokovića (kao i svake druge osobe) za svaki pogrešni stav ili postupak i na kurac mi ide slavljenje njega ili bilo koga drugog kao bogočoveka ali nema potrebe sa nekim preterivanjima da bi se poentiralo, siguran sam da bi se bar jedno 80% Srba gore ponašalo od NĐ da su u njegovim cipelama, a posebno sa pedigreom jednog Srloa.

Nije ovo pretjerivanje, niti je iz želje da poentiram, nego zato što stvarno mislim da neke stvari koje su kod njega suštinski pogrešne posledica toga, a ne zato što je srbenda. Konkretno, on nije Gejc će nas potruje antivakser, on je onaj napravio sam risrč na jućubu kako da moje tijelo bude u harmoniji sa univerzumom antivakser.

 

Za ovo drugo se ne slažem, iako su naši sportisti bogat izvor krindža, nisam nikog drugog čuo da priča da je izdao sebe zato što je operisao lakat, vidio da se slika sa Deretićevim knjigama ili da promoviše slične baš toliko fundamentalno anticivilizacijske stavove. To mi je ipak next level u odnosu na braćala standard pack pravoslavlje - Kosovo - troprstašenje.

Edited by Beonegro
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

@McLeod Nemaš poentu ovde. Vaterpolo je sport čije se npr finale lige šampiona (i to mislim nekoliko godina za redom) igra na 11.aprilu gde sam ja plivao kao klinac i na koje su moji ortaci upali krenuvši na pivo pa kao ajmo malo i ovo da pogledamo, praćenije je bukvalno finale neke biznis lige. Nemam ovde nameru da nipodaštavam vaterpolo kao sport nego je reč o sportu čiji goat (ko god da je) je potpuno nebitan i anoniman sa aspekta globalne popularnosti, pa samim tim i vanzemaljski manje uticajan na pučanstvo od Đokovića. 

 

@Beonegro Ja sam apsolutno za kritiku Đokovića (kao i svake druge osobe) za svaki pogrešni stav ili postupak i na kurac mi ide slavljenje njega ili bilo koga drugog kao bogočoveka ali nema potrebe sa nekim preterivanjima da bi se poentiralo, siguran sam da bi se bar jedno 80% Srba gore ponašalo od NĐ da su u njegovim cipelama, a posebno sa pedigreom jednog Srloa.

Malopre cetvrtfinale Gren Slema u vrh glave gleda 1000 ljudi. Mislim da ti masis poentu koliko su vaterpolo i tenis manje daleko jedno od drugog nego sto mislis, ali i da si u pravu, opet za ovu diskusiju nebitno jer tenis iako "globalniji" sport od vaterpola na vrhunskom nivou igra slican broj ljudi. 300i na svetu ne moze da zivi od toga, pa ti uporedi sa drugim sportovima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jaka blazic said:

nedostatak obrazovanja, pa nedostatak obrazovanja. ko da je on kriv sto nije mogao uporedo i da se obrazuje. 

Retko ko mu ovo zamera. Kli je od svoje trinaeste godine posvećen samo tenisu..i to najozbiljnije,kao da je u pitanju prekaljeni profesionalac,a ne klinac. Zamera mu se što nedostatak formalnog obrazovanja pokušava da nadomesti alternativnim izvorima pri tome promovišući kvazi-nauku..onako ful gas,kočnica bez.

 

1 hour ago, jaka blazic said:

a kad im izneses gomilu argumenata pricaju o nekim suncima i svode na kao salu jer nemaju nikakve odgovore.

Koji su to argumenti?
Ja mu priznajem jako dobar mentalitet,mnogo iznad prosečnog Srbe jer se nikada ne zadovoljava postignutim i stalno napreduje u svojoj profesiji,a to je tenis. Izvan tenisa je lik koji voli da prepametuje.
Poliglota je,očito mu idu jezici i sve ih je usavršio vremenom..opet..jer očito ima dobre radne navike
Nisam ga nikada čuo da otvoreno truje o zapadu (omiljena disciplina prosečnog Srbe),ali to verujem da ostavlja za posle igračke karijere..

Ima Novak vrlina na koje se prosečni Srba može i treba ugledati (pre svega da se do uspeh i blagostanja stiže samo velikim trudom i radom,a ne pljačkom),ali njihov efekat veoma umanjuju njegova budalasanja o pitanjima koja su veoma bitna..

Ja nemam decu,ali..
 

1 hour ago, jaka blazic said:

svako dete treba da se ugleda na novaka!


..sam znam da ne bih voleo da se ugledaju na njega. Ne bih ih ni usmeravao na taj način.
 

 

1 hour ago, jaka blazic said:

a vi koji ga pljujete ni ne treba i ostanite takvi kakvi jeste. 

jednostavno ne dobacujete. 

Ovde treba da se uzmeš vazduh..
 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, McLeod said:

Malopre cetvrtfinale Gren Slema u vrh glave gleda 1000 ljudi. Mislim da ti masis poentu koliko su vaterpolo i tenis manje daleko jedno od drugog nego sto mislis, ali i da si u pravu, opet za ovu diskusiju nebitno jer tenis iako "globalniji" sport od vaterpola na vrhunskom nivou igra slican broj ljudi. 300i na svetu ne moze da zivi od toga, pa ti uporedi sa drugim sportovima.

 

Nije uopšte poenta u tome. Poenta je da je teniski superstar, a posebno goat kandidat, veoma popularna osoba globalno, da ne kažem selebriti, pa mu je samim tim platforma za exposure ogromna. Za vrhunskog vaterpolistu globalno niko ni ne zna. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Znači Mek povremeno kad ubode poređenje, ko prstom u... pekmez. Čuj da se Šapić uporedi sa Novakom. Šapić može da zahvali Bogu, ako u istog veruje, što je bio deo šampionske generacije u vaterpolu. Sa onim mentalnim sklopom u invidualnom sportu kao što je tenis ne bi dogurao ni dotle da trenira u Noletovom centru. 

 

Novak Đoković ima argumente da se svrsta u top 5 sportista svih vremena. Pri čemu su, što se mene tiče, prva 3 mesta zacementirana za MJ, njega i Muhamed Alija. To što je pružio tenisu, trag koji je ostavio, verovatno niko neće moći da ponovi. Bar ne dok smo mi živi. 

 

U isto vreme, Novak je osoba kojoj nedostaje formalno obrazovanje da bi se bavio nekim temama koje ga zanimaju, barem na način na koji to radi. Nije to retkost, evo slušala sam Aleksu Avramovića juče u podcastu, gde je rekao da nije bilo šanse da završi DIF uz profesionalno bavljenje košarkom. A on nije ni 10% na nivou Novaka u sportu kojim se bavi. Međutim, ako nećeš da ćutiš, onda se bar informišeš o temama iz adekvatnih izvora, kad bi već da se baviš naučnim temama. Ne da promovišeš neke šarlatane. 

 

Stvar sa Novakom, zbog koje ne možeš ni da ga hejtuješ zbog nekih izbora, a istovremeno se pitaš kako je to moguće, jeste što on genuinely veruje u to što propagira. Nije glup, zapravo prilično sam sigurna da je natprosečno inteligentna osoba. Ne samo da ima teniski IQ, nego i opštu inteligenciju, takođe je socijalno i emocionalno inteligentan. I ne smatram da išta radi iz loše namere, vidi se da hoće da pomogne svakom, ima tu pozitivnu energiju i pozitivan drajv. Ono što pravi razliku i zašto često upada u nezgodne situacije je taj nedostatak obrazovanja.

 

Ali i to se moglo rešiti uz dobrog PR-a. Umesto toga, Novaku je godinama PR Srđan, koji ne zna gde udara i koji je za razliku od svog sina, stvarno skorojević. Nole nema skorojevićko ponašanje, ali njegova porodica i te kako ima. To su uglavnom prosti ljudi koji su se zaimali a sada ispunjavaju neke svoje želje i frustracije preko Novakovog uspeha. Njemu uopšte nije lako da s tim živi, slično kao i Jokiću. 

 

Pozitivno kod Novaka je što je naučio da kontroliše sebe, svoj ego i da otvori um maksimalno. Zbog toga je on isprobao te nadrilekarske metode, tehnike, izbacio gluten, grli piramide i šta ti ja znam. Da li je placebo ili jok, pojma nemam, ali kod njega je očigledno radilo. Ja recimo uopšte nemam toliko otvoren um da isprobavam svašta nešto i za to skidam kapu. I to je u redu, sve dok ne propagira. I mada Novak ne kaže "idite svi da grlite bosanske piramide", jbg, njegova reč ima težinu. Oko toga se četvori dlaka ovde dva dana i to mu pojedini zameramo. 

 

Naravno da je Novak odsečen od Srbije i stanja u našoj državi. Suviše je bogat i suviše je daleko, živi potpuno drugačijim životom, da ne može da se poistoveti sve i da hoće. Zato mu se aktivizam i svodi na Kosovo, jer sa tim oseća duboku povezanost pošto mu je "poreklo" odatle. I nemojte se zanositi, nije Jokić ništa manje poistovećen s nama, kao ni Bogdanović ni bilo koji drugi sportista koji u Srbiju dođe samo na letovanje. Imamo isto slučaj Bogdana koji se oglašavao za BLM a oko protesta ništa, Jokića koji je čak dozvolio da bude na Vučićevom spisku i sl. 

 

Nole je klasičan primer onog, kako porodica može da te nagrdi, niko ne može. Bukvalno sve pogrešno dolazi od njih, on je najčešće i najmanji problem. Ali to ne možemo mi da mu rešimo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Split sa Đokovići - svakodnevica jedne porodice...
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic
3 minutes ago, Drug Crni said:

 
Genijalac na terenu i debil van njega.

Ustvari...rekao je ovako:

 

Quote

„Mislim da ljudi moraju da shvate da smo mi stvarno Bogom dan narod. Ne kažemo bez veze da smo nebeski narod, stvarno jesmo. Imamo genijalne ljude, pogotovo mlade ljude. I treba svi kolektivno da se usredsredimo na mir, na zajedništvo, na podršku.

 

Čisto za zapisnik....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Beonegro said:

Pa ovaj je u težem stanju nego što sam mislio 😱

Polako s ti zakljucci.

Kosarka, tenis i fudbal, sveto trojstvo. 

Prva dva zadatka odradjena, otkljucani leveli, sad treba jos da napravimo nesto u fudbalu i  nebo se otvara, Sveti Sava proteruje Bugare, ponistava Kumanovski sporazum i ukida privremenu administraciju na Kosovu. S desne strane mu je Srki Nolov a sa leve Jokic braca. 

Pokajte se nevernici, nema jos puno vemena.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Clash said:

Polako s ti zakljucci.

Kosarka, tenis i fudbal, sveto trojstvo. 

Prva dva zadatka odradjena, otkljucani leveli, sad treba jos da napravimo nesto u fudbalu i  nebo se otvara, Sveti Sava proteruje Bugare, ponistava Kumanovski sporazum i ukida privremenu administraciju na Kosovu. S desne strane mu je Srki Nolov a sa leve Jokic braca. 

Pokajte se nevernici, nema jos puno vemena.

Čekaj da vidimo da li će Jokara da izgovori mudre riječi ili je ipak gnjili evropejski prečanin, a porijeklom i dukljanska ustaša.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...