Jump to content

Đokovići, svakodnevica jedne naše porodice


erwin

Recommended Posts

11 minutes ago, Brian Setzer said:

Mislim, šta: da li treba da krije to što radi, jer je društveno nepoželjno (a njemu je poželjno)?


Ne, nego treba da ima svest o tome da kao idol mnogima i uticajna javna ličnost, sve što radi ima uticaja i na druge. Taj deo društvene svesti mu nedostaje u svemu tome. Šta on sam sa svojim životom radi i kako ga vodi, njegova stvar.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eddard said:


Ne, nego treba da ima svest o tome da kao idol mnogima i uticajna javna ličnost, sve što radi ima uticaja i na druge. Taj deo društvene svesti mu nedostaje u svemu tome. Šta on sam sa svojim životom radi i kako ga vodi, njegova stvar.

Nazalost, njegovo nedostatak drustvene svesti je uzrokovan istim nedostacima u formalnom i neformalnom obrazovanju koji ga vode ka idiotskim idejama.  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Novak moze da prica kakve god gluposti hoce, sigurno mi na forumu necemo pravo ukinuti. Ali kao javna licnost mora biti podlozan kritici, javnoj, za sve sto izgovori ili uradi. Sloboda govora ne vazi samo za njega.

Pa jel nije kritikovan-ima cela tema posvećena tome?

Takođe bi trebalo biti svestan kad se kritikuje a kad (se želi da) vređa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Eddard said:


Ne, nego treba da ima svest o tome da kao idol mnogima i uticajna javna ličnost, sve što radi ima uticaja i na druge. Taj deo društvene svesti mu nedostaje u svemu tome. Šta on sam sa svojim životom radi i kako ga vodi, njegova stvar.


 

Kada se, za par dana, bude valjao u znoju i prašini sa Alkarazom, društvena svest mu neće nimalo pomoći da vraća projektile koje će klinac da mu šalje.

 

Ko zna da li bi išta i osvojio (da sluša "pravu" muziku, prezire religiju i jede ćevape (primer)).

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2023 at 8:49 PM, mare80 said:

................

Prestanite maltretirati ovaj napaćeni narod ..............

 

Malo stvari me vise iritira nego fraza "napaceni narod."

 

Sta qrtz "napaceni!?" (izvinjavam se zbog recnika). Nije "napacen" nego je glup k'o proverbijalni qrtz. Ako je stvarno glup, treba da "pati." Ako nije, onda treba da mrdne dupetom i nekog djavla promeni.

"Napaceni narod" su bili robovi u USA. I trebalo je, budalama. A onda su se pojavili Rosa Parks i Martin Luther King, pa odjednom "narod" nije bio "napacen" nego je promenio drustvo. Na bolje!

 

edit: gramatika

 

 

 

Edited by fancy
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoran59 said:

 

Malo stvari me vise iritira nego fraza "napaceni narod."

 

Sta qrtz "napaceni!?" (izvinjavam se zbog recnika). Nije "napacen" nego je glup k'o proverbijalni qrtz. Ako je stvarno glup, treba da "pati." Ako nije, onda treba da mrdne dupetom i nekog djavla promeni.

"Napaceni narod" su bili robovi u USA. I trebalo je, budalama. A onda su se pojavili Rosa Parks i Martin Luther King, pa odjednom "narod" nije bio "napacen" nego je promenio drustvo. Na bolje!

 

edit: gramatika

 

 

 

 

Ironija druže ... to mi je uzrečica ... 🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, zoran59 said:

 

Malo stvari me vise iritira nego fraza "napaceni narod."

 

Sta qrtz "napaceni!?" (izvinjavam se zbog recnika). Nije "napacen" nego je glup k'o proverbijalni qrtz. Ako je stvarno glup, treba da "pati." Ako nije, onda treba da mrdne dupetom i nekog djavla promeni.

"Napaceni narod" su bili robovi u USA. I trebalo je, budalama. A onda su se pojavili Rosa Parks i Martin Luther King, pa odjednom "narod" nije bio "napacen" nego je promenio drustvo. Na bolje!

 

edit: gramatika

 

 

 


Pa i mi ovde smo u nekoj vrsti ropstva, doduse volontarno (kolektivno posmatrano) zbog podanickog mentaliteta, al' naseg MLK-a nema ni na vidiku, a ni benovelentnog diktatora za kojim tragamo 😞 

 

Neozbiljnost na stranu, fraza se omasovila u uporabi nakon objavljivanja ovog videa i koristi se uglavnom sa jezikom u obrazu:

 

 

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Helena said:

...i stvarno pravite paralelu sa Novakom i Mengeleom?

Malo kontrole nije naodmet.

 

Ne podmeći. Niko ne pravi paralelu Novaka i Mengelea, već da neko može biti vrhunski u svom poslu, a teška budala.

 

Novak nema nikakvo medicinsko obrazovanje a širi totalno pogrešnu medicinsku priču, koju na osnovu njegove popularnosti gutaju drugi ljudi takođe bez medicinskog obrazovanja. Sutra da krene u priču "Ljudi, ne treba vam slezina, izvadite to, samo vam smeta" hiljade ljudi će nahrupiti u hirurške klinike. Mogu da svi lekari sveta govore "aman ljudi, to je glupost", odgovor će biti isti "rek'o Nole, amin!"

 

 

11 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Možemo ga mi zvati idiotom i budalom, ali on za sebe to nije. Može da se kritikuje šta on radi, ali je (po meni) to obesmišljeno time da on to radi (piramide i ostale gluposti) i ima skor 49-2 u zadnjih 51 odigranih slem mečeva.

 

Mislim, šta: da li treba da krije to što radi, jer je društveno nepoželjno (a njemu je poželjno)?

 

Ne treba da priča ono u šta se ne razume i o čemu nema pojma, zato što je javna ličnost i ljudi slušaju njegove stavove. Može on da se ne vakciniše protiv korone, ali će hiljade ljudi da se ne vakciniše zbog njegovog stava, a neki od njih će i umreti. Da li je on bar delimično kriv za njihovu smrt?

 

I Jokić je najbolji na svetu u svom poslu, da li si njega čuo da komentariše nešto u šta se ne razume? Priča čovek o košarci, o konjima... Da li je on vakcinisan ili ne, njegova stvar. Nikome svoj stav ne nameće. A slušali bi ga koliko i Đokovića.

 

 

6 minutes ago, Helena said:

A i to kad pitate koliko je važno/merodavno njegovo udaranje loptice-pa kako je postao toliko popularan ako ne tim udaranjem?

Novak greši...ali ne može neko da određuje šta će on da govori ili da misli.

 

Može on da misli šta hoće, ali neke stvari se ne govore. Može li da priča "Jevreje treba istrebiti" ili "Crnci su niža rasa"? Može, ali će da nadrlja ko žuti ako izgovori nešto takvo, neće mu pomoći sve Gren Slem pobede.

 

Može li neki laik tebi, kao medicinskom radniku, da priča kako se leče neke bolesti ili previjaju rane? Može, ali ako lupa gluposti reći ćeš mu to u lice i sprečićeš ga da svojim glupostima "leči" druge.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites


 
Kada se, za par dana, bude valjao u znoju i prašini sa Alkarazom, društvena svest mu neće nimalo pomoći da vraća projektile koje će klinac da mu šalje.
 
Ko zna da li bi išta i osvojio (da sluša "pravu" muziku, prezire religiju i jede ćevape (primer)).
Ne dobacuješ.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mengelea nisi izabrao slučajno a karakterisati ga kao budalu a ne naci zločinca je ekšli podmetanje.

A i te vaše dozvole, može on, ali ne može, svest i nesvest, jedno misli, drugo govori, treće radi...neka bude Darvinova volja.

A koliko sam pratila i Jokara se proveo ko bos po trnju u vezi reprezentacije.

A po sportskom uspehu, Novak je svetlosnim godinama ispred.

I ja te neću poslušati-ne pada mi na pamet učtivo pretvaranje-za Novaka navijam od prvog dana kad sam ga videla i tako će biti dok bude igrao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Helena said:

I ja te neću poslušati-ne pada mi na pamet učtivo pretvaranje-za Novaka navijam od prvog dana kad sam ga videla i tako će biti dok bude igrao.

A ko vam brani da navijate za Đokovića? Navijam i ja za njega dok igra tenis i voleo bih da osvoji još koji slem bez obzira što lupeta gluposti. Isto tako, dok je van terena, navijam da se što manje oglašava.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Helena said:

Mengelea nisi izabrao slučajno a karakterisati ga kao budalu a ne naci zločinca je ekšli podmetanje.

A i te vaše dozvole, može on, ali ne može, svest i nesvest, jedno misli, drugo govori, treće radi...neka bude Darvinova volja.

A koliko sam pratila i Jokara se proveo ko bos po trnju u vezi reprezentacije.

A po sportskom uspehu, Novak je svetlosnim godinama ispred.

I ja te neću poslušati-ne pada mi na pamet učtivo pretvaranje-za Novaka navijam od prvog dana kad sam ga videla i tako će biti dok bude igrao.

 

 

 

150 reči bez i jednog odgovora na moj upis, osim Nade Knežević i Ljubav, ljubav, hej...

 

Novak Đoković snosi deo krivice za one umrle tokom epidemije korone jer je svojim antivakserskim javnim nastupom uticao na njih da se ne vakcinišu i povećaju šansu da prežive. Tvoje navijanje za njega neće promeniti tu činjenicu. A ni svi tvoji sledeći upisi na ovom Forumu.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Helena said:

Mengelea nisi izabrao slučajno a karakterisati ga kao budalu a ne naci zločinca je ekšli podmetanje.

A i te vaše dozvole, može on, ali ne može, svest i nesvest, jedno misli, drugo govori, treće radi...neka bude Darvinova volja.

A koliko sam pratila i Jokara se proveo ko bos po trnju u vezi reprezentacije.

A po sportskom uspehu, Novak je svetlosnim godinama ispred.

I ja te neću poslušati-ne pada mi na pamet učtivo pretvaranje-za Novaka navijam od prvog dana kad sam ga videla i tako će biti dok bude igrao.

 

 

 

Probaj da zamisliš da to nije Novak, već neki drugi sportista koji bi propagirao takve stvari. Recimo, Bogdan Bogdanović. Kakvo bi mišljenje imala o njemu (van sportskog terena)?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

 

Probaj da zamisliš da to nije Novak, već neki drugi sportista koji bi propagirao takve stvari. Recimo, Bogdan Bogdanović. Kakvo bi mišljenje imala o njemu (van sportskog terena)?

Jos bolje da je Nadal ili Roger.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stiletto said:

 

150 reči bez i jednog odgovora na moj upis, osim Nade Knežević i Ljubav, ljubav, hej...

 

Novak Đoković snosi deo krivice za one umrle tokom epidemije korone jer je svojim antivakserskim javnim nastupom uticao na njih da se ne vakcinišu i povećaju šansu da prežive. Tvoje navijanje za njega neće promeniti tu činjenicu. A ni svi tvoji sledeći upisi na ovom Forumu.

 

 

Dobio si ti odgovore, ali ti se ne dopadaju.

Novak će ostati jedan od najvećih sportista, bez obzira na tvoje post.

I sve buduće

20 minutes ago, DameTime said:

 

Probaj da zamisliš da to nije Novak, već neki drugi sportista koji bi propagirao takve stvari. Recimo, Bogdan Bogdanović. Kakvo bi mišljenje imala o njemu (van sportskog terena)?

Ne razumem ovo pitanje.

Ne razumem ni psihologiju mase da nešto radi ili ne radi  zbog  celebritija

Link to comment
Share on other sites

A da pokušaš da dobaciš o čemu pričamo i da za trenutak ostaviš njegove sportske rezultate (koji jesu vrhunski i to niko ne spori) po strani, već da kritički analiziraš njegov "vanterenski rad", umesto ovog idolopoklonstva koje ispaljuješ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DameTime said:

 

Probaj da zamisliš da to nije Novak, već neki drugi sportista koji bi propagirao takve stvari. Recimo, Bogdan Bogdanović. Kakvo bi mišljenje imala o njemu (van sportskog terena)?

 

Bole poredjenje je Kyrie Irving - svima je jasno da je na terenu malo onih ciji i mozak i tijelo rade brzinom milion na sat, ali koji po pitanjima van kosarkaskog terena nije "the smartest cookie in the jar"... I tako ga svi tretiraju.

 

Treba uzivati u teniskim dostignucima Novaka I zahvaliti mu na 15 godina u kojima je bio dasak pozitivnog koji je iz Srbije isao u svijet i nadati se da ce manje pricati o stvarima o kojima pojma nema.

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Helena said:

......................

Ne razumem ni psihologiju mase da nešto radi ili ne radi  zbog  celebritija

 

Tu psihologiju je najlakse razumeti - ili barem primetiti. Pobogu, citava reklamna industrija pociva na njoj!

Mnogi glumci ili pevaci zarade vise tako sto preporucaju neki lanac restorana ili auto-gume nego svojim poslom - mada nikada nista nisu sami skuvali i nemaju vozacku dozvolu.

 

Da nastavimo sa tenisom.

Ako je moguce pretpostaviti da ce povodljive mase spiskati ogromne pare na neki brend gaca jer ih nosi sportista...

 

zToMCcW.jpg

 

... zasto bi bilo pogresno pretpostaviti da ce te iste mase prihvatiti politicke stavove tog istog?

 

Ubedjen sam da Alcaraz ne razume nista manje o krojenju gaca nego Djokovic o situaciji na Kosovu.

Uz jednu bitnu razliku: Alcaraz je za ovo uzeo lepe pare, a Djokovic se glupira badava.

 

Da se razumemo: u mecu njih dvojice, navijacu za Djokovica. Ali samo dok ne padne loptica u poslednjem poenu. Cim zine o bilo cemu van tenisa, iskljucicu se iz programa.

 

 

edit: slovca

 

Edited by zoran59
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Helena @Don Dusko @ters 

 

Namerno sam izbegla primere Nadala i Rodžera, kao i već poznatog kao problematičnog Irvinga i dala primer sportiste koji nema takve ispade + rekla bih da Helena nema neku emotivnu povezanost sa njim. 😄 Poenta pitanja je da zamisli kakvo bi mišljenje imala o problematičnim stavovima sportiste koji joj nije toliko drag kao Novak. 

Edited by DameTime
reč
Link to comment
Share on other sites

Ja sebe ne vidim kao idolopoklonika, Novakovog svedoka (možda i jesam).

 

Zaključio sam, pre 5-6 godina da on, da nije glup (po svim temama koje mu se pripisuju) ne bi osvojio 22 slema, tj ta glupost koja mu se pripisuje ga radi i vozi.

 

Tj, društveno svestan, pametan i (srednja škola nivo) obrazovan NĐ<<<22 slema.

 

To što Alkaraz reklamira donji veš nije isto kao što NĐ ne jede glutenske proizvode ili ima umobolni režim ishrane ili se nije vakcinisao ili ima zalepljen energetski talisman na grudima (ne reklamira ga time što ga nosi već misli da mu pomaže).

 

Nije mi baš najjasniji, recimo @zoran59 koji navija za NĐa samo dok se ne završi meč, pa nije to obavezno (navijanje), ako te neko nervira i ima stavove sa kojima se ne slažeš toliko da su ti glupi - ne navijaj za njega. Mislim, ja sam prestao da navijam za Partizan kada mu je Milorad Vučelić postao predsednik (čega već, kluba).

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to Split sa Đokovići - svakodnevica jedne porodice...
  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...