Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

32 minutes ago, Drug Crni said:

Meni deluje da je ovo mozda @zoran59slikao..:smiley33:

(salimo se malo,ciao,ali evo..nemam nista protiv da se i fotka i postovi uklone..ako nisu u skladu sa pravilima (pisanim i nepisanim) foruma ili nekim etickim normama)

Naci ce se neki srbin hejter koji ce da okaci ko zna gde uz natpis novak ni u avionu ne nosi masku - vec ovde na forumu ih ima vise kandidata zato kazem :wicked: samo mu jos to treba da sve krene ispocetka

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Slika je vec prisutna na drustvenim mrezama..i to nekoliko sati..ja je nisam okacio ni da se nasladjujem,niti da dodatno potpaljujem vatru pod tiganj u kojem se Novak pece.. Za mene je ovo nacin da se kroz zezanje malo izduvamo svi..ali isto tako prihvatam da se svi postovi (pocevsi od same fotke) uklone ako se proceni da tako treba..

Link to comment
Share on other sites

Quote

The English company called Search Intelligence released a statement after analyzing Google search trends performed by the bookmaker SportsPub.com, and they found that those seeking refunds to the Australian Open have a 25 percent higher search rate on Google than those who are looking to buy tickets.

https://www.newsweek.com/novak-djokovic-saga-causes-refunds-outstrip-ticket-sales-australian-open-1669815

 

Ovo je bilo pre dva dana, nisam našla kakvo je danas stanje ali bilo bi zanimljivo uporediti.

Link to comment
Share on other sites

U Srbiji se za 500 eura sredi potvrda o vakcinaciji (1000 za strance). Dođeš kod dogovorene med. sestre (ili ko već daje vakcinu) i ona isprazni špric u vatu koju nasloni na rame i to je to. Posle isto tako za drugu/treću dozu, uz neku sitnu doplatu. 

Jedan period dolazilo dosta stranaca, koji ni po koju cenu nisu želeli vakcinu u sebi i tako završavali posao. Bukvalno ne može da se otkrije, jer se sve potrošene doze vakcina slažu u broj. 

 

Đoković bi lagano to izveo, ako mu nije stalo do toga šta će reći njegovi antivaxx fanovi. 

A ako mu je bitno...dao bi neke dvosmislene odgovore, da im između redova poruči da ih nije izdao....a sve to bi ponovo bio povod novinarima i tviterašima da dovedu u pitanje validnost potvrde o primljenoj vakcini, ali tu bukvalno ne bi mogli da dokažu ništa. Cirkus bi opet bio zagarantovan. 

 

Mogu da zamislim da se sve ovo stvarno desi ( :

 

Jedostavno, ne vidim da on završava karijeru ako vakcina postane uslov za sve Grand Slamove i ne vidim mogućnost da se on samo vakciniše i to je to, bez nekih novih skandala. 

Link to comment
Share on other sites

Novak i ako primi vakcinu kao sto treba naci ce se neki srbin u Beogradu ili Spiglu da objasni naucno da to nije istina - kako su me iznervirali ti koji su ga sutirali na zemlji i zatrpavali dublje ne mogu da opisem, koje gnjide koje traze svoj momenat slave na twiteru i facebooku

 

 

Edited by ciao
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

Naci ce se neki srbin hejter koji ce da okaci ko zna gde uz natpis novak ni u avionu ne nosi masku - vec ovde na forumu ih ima vise kandidata zato kazem :wicked: samo mu jos to treba da sve krene ispocetka

 

Ne treba Srbin i hejter. Evo, ja sam Djokovicec navijac.

Ali osecam se (nakon ove fotke) isto kao oni u Australiji koji su u anketama glasali da treba da ode.

 

Kad letim, nema spustanja maske - ili stjuardesa odmah utrcava i upozorava. Mi obicni ljudi za ovo placamo kazne, a Djokovic se raskalasio.

 

Sta sam ja, niza biljna vrsta?

Link to comment
Share on other sites



 
Ne treba Srbin i hejter. Evo, ja sam Djokovicec navijac.
Ali osecam se (nakon ove fotke) isto kao oni u Australiji koji su u anketama glasali da treba da ode.
 
Kad letim, nema spustanja maske - ili stjuardesa odmah utrcava i upozorava. Mi obicni ljudi za ovo placamo kazne, a Djokovic se raskalasio.
 
Sta sam ja, niza biljna vrsta?


Prosle godine sam leteo 6x i uvek je bar trecina ljudi sedela bez maske u avionu. Stjuardese nisu ni opominjale, a ne neke kazne da su se placale. Tako da, ako ti se leti bez maske, imas da nadjes letove
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, zoran59 said:

 

Ne treba Srbin i hejter. Evo, ja sam Djokovicec navijac.

Ali osecam se (nakon ove fotke) isto kao oni u Australiji koji su u anketama glasali da treba da ode.

 

Kad letim, nema spustanja maske - ili stjuardesa odmah utrcava i upozorava. Mi obicni ljudi za ovo placamo kazne, a Djokovic se raskalasio.

 

Sta sam ja, niza biljna vrsta?

Ja licno mislim da je on u privatnom avionu ne vidim tu vise od nekoliko ljudi, kao da je kod kuce otprilike. Ja u svojoj kuci ne nosim masku.

 

Nemoj da me zasmejavas sa izjavom da si ti Novakov navijac :classic_laugh: ne moras da budes sasvim sigurno i neces biti niza biljna vrsta. Ali ako budem videla da si uzeo ovu fotku takva kakva je i okacio u silnim portalima i dodas da je fotka sa interkontinenatalnog leta gde je sto ljudi oko njega a on jedini ne nosi masku e tu cu da pomislim da si gnjida

 

Inace ja letim jako cesto i u avionima se nosi maska izuzev dok se pije kafa ili jede, mogu ti reci da ogromna vecina putnika tokom celog leta ili pijucka kafu ili nesto gricka samo da ne bi nosila masku i ne nose maske. Da bi usao u avion treba da si vakcinisan i/ili testiran tako da u sustini ne znam mnogo ni zasto bi nosili maske jer inace to znaci da ni vakcina ni testiranje nista ne znaci jel? sem toga Novak je bio zarazen pre mesec dana sto znaci da sada ne moze da bude, niti moze da zarazi nekog niti on moze da se zarazi, znaci forme radi bi trebalo da nosi masku

 

Edit : sad tek vidim ove silne naslove o RG u i slicno, ja se pitam odakle sada panika da Novak nece moci da udje u francusku i slicno, sad mi je jasno - moci ce da udje i igra na Roland Garosu da ne ponavljam jos jedan put kako i zasto.

 

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Djokovic faces being locked out of three of the four majors, with the United States having already joined Australia in imposing a policy of mandatory vaccinations on foreign visitors. (...)
[French] sports minister Roxana Maracineau posting on Twitter on Sunday night that a new “vaccine pass” initially limited to residents would apply to “foreign professionals”. (...)
Christophe Castaner, head of French president Emmanuel Macron’s ruling LREM party group in the country’s National Assembly, said Djokovic defending his title at Roland Garros unvaccinated was “out of the question”.
He added: “He can’t come if he doesn’t respect a rule that applies to spectators, ball boys and girls and people running boutiques at the French Open. In what world would we be living if, just because you are a star, you can break the rules?”


https://www.telegraph.co.uk/tennis/2022/01/17/novak-djokovics-french-open-doubt-sports-minister-u-turns-vaccine/

 

FJViByYXoAEVSPt?format=jpg&name=large

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Nadam se da ce ostati dosledan i nece se vakcinisati. Previse svi razmisljaju sta bi ONI zeleli a ne sta bi ON zeleo. Ako smatra da bi ga vakcina poremetila na bilo koji nacin, ne treba da se vakcinise.

 

 

 

Ako mu ne daju da igra, nek se povuce dok je najbolji. Pa ako treba/moze, nek se vrati za par godina kao Dzordan i pokupi sta zeli od titula cisto da potvrdi ko je goat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

The next major events on the men’s tour after the Australian Open are the Masters 1000 events in March in Indian Wells, Calif., and Miami. But the United States now requires that visitors be fully vaccinated to travel to the country by plane unless they are American citizens, lawful permanent residents or traveling on a U.S. immigrant visa.

Only limited exceptions apply, and it is unclear whether Djokovic would qualify for one or would even want to try to qualify for one after the Australian imbroglio.

 

https://www.nytimes.com/live/2022/01/15/sports/djokovic-australia

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ciao said:

..........................................

. Da bi usao u avion treba da si vakcinisan i/ili testiran tako da u sustini ne znam mnogo ni zasto bi nosili maske jer inace to znaci da ni vakcina ni testiranje nista ne znaci jel? sem toga Novak je bio zarazen pre mesec dana sto znaci da sada ne moze da bude, niti moze da zarazi nekog niti on moze da se zarazi, znaci forme radi bi trebalo da nosi masku

...........................................

 

Ne znam gde letis. Ali na liniji Atlanta-Houston te niko ne pita za vakcinu ili test, no maske su obavezne.

I previse ljudi ima u avionu da bi neko objasnjavao da je nedavno preboleo pa nije zarazan. Ako hoces da letis po USA, masku na lice i cuti.

 

Primer:

Quote

...................

CHICAGO (CBS) — The Federal Aviation Administration has fined an unruly United Airlines passenger $9,000 for repeatedly removing his mask on a flight from Chicago to Connecticut, and for angrily berating flight attendants over a lack of alcohol and snacks.
...........................
The passenger also repeatedly pulled down his mask during the flight, in violation of the federal requirement for all passengers to wear masks on airplanes unless they are actively eating or drinking.

Edited by zoran59
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, displejnejm said:

RG

Ako stvarno ne bude mogao ni na Rolan Garosu da učestvuje, rekao bih da je baš blizu penzije, nažalost. Vidim da je već neko pominjao situaciju u Francuskoj, ali nisam video iz srpskog izvora. 

Nerealno je ocekivati da 

1) Pandemija traje jos 2-3 godine u kojima ce Djokovic jos biti konkurentan za Grand Slam

2) U slucaju da pandemija i traje toliko, da ce vakcinacija biti i dalje neophodna sa pojavom standardnih lekova, koje je Fajzer vec najavio

3) Sve i da pandemija i obavezna vakcinacija traju jos toliko, ludacki ambiciozan Djokovic ce, videvsi situaciju, napraviti resenje ("citaj" fejkovace vakcinaciju i nece dozvoliti nijednog novinara da ga pita o tome na konferencijama, sto je njegovo pravo)

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dropkick Murphys said:

U Srbiji se za 500 eura sredi potvrda o vakcinaciji (1000 za strance). Dođeš kod dogovorene med. sestre (ili ko već daje vakcinu) i ona isprazni špric u vatu koju nasloni na rame i to je to. Posle isto tako za drugu/treću dozu, uz neku sitnu doplatu. 

Jedan period dolazilo dosta stranaca, koji ni po koju cenu nisu želeli vakcinu u sebi i tako završavali posao. Bukvalno ne može da se otkrije, jer se sve potrošene doze vakcina slažu u broj. 

 

Đoković bi lagano to izveo, ako mu nije stalo do toga šta će reći njegovi antivaxx fanovi. 

A ako mu je bitno...dao bi neke dvosmislene odgovore, da im između redova poruči da ih nije izdao....a sve to bi ponovo bio povod novinarima i tviterašima da dovedu u pitanje validnost potvrde o primljenoj vakcini, ali tu bukvalno ne bi mogli da dokažu ništa. Cirkus bi opet bio zagarantovan. 

 

Mogu da zamislim da se sve ovo stvarno desi ( :

 

Jedostavno, ne vidim da on završava karijeru ako vakcina postane uslov za sve Grand Slamove i ne vidim mogućnost da se on samo vakciniše i to je to, bez nekih novih skandala. 

Novak ne bi nikad kupio sertifikat ili na ovaj nacin lazirao, prosto jer covek ne vara, nije mu to u karakteru.

On ispravlja pogresne "presude" linijskih ili glavnih sudija, a koje idu na njegovu stetu i to pri nepovoljnom rezultatu za sebe! A sad bi kao nesto lazirao i petljao oko vakcine ili testa!

Niti bi lagao o necemu.

Da bi nekada pokusavao da izbegne odgovr ako smatra da bi iskren odgovor trebalo ponekad izbeci (zbog ovog ili onog razloga) - to da, mada je ovu opciju preretko koristio (pa mu se obilo o glavu). No, on smatra da je njegov stav potpuno legitiman i ispravan i da nema razloga da ga krije iako bi bilo vrlo oportuno za njega (sto upravo ogromna vecina profesionalnih tenisera i sportista radi).

 

Moze se Novak kritikovati za svasta, ali prevarant nije. I to je nebrojeno puta dokazao kroz karijeru.

 

samo da na trenutak podsetim na nekoliko relativno skorijih slucajeva kada su se teniseri totalno pravili mutavi iako su znali da je "presuda" sudije pogresna:

 

- Gonzales na OI u Pekingu - loptica dotakla njegov reket pre odlaska u aut u mecu protiv Blejka (koji ga je odveo u finale i osvajanje srebrne medalje.

 

- Raonic dotice mrezicu, sudija ne vidi, poen ide njemu, a Raonic lamentira:

Quote

 

Q.  DelPo was upset in the second set, felt you touched the net.  What was your view of that point?
MILOS RAONIC:  I was fortunate that the line judge didn't see it.  It's a lucky thing for me in my sense, unlucky for him.  Something that can go really both ways.
It's sort of the exact same thing as having no challenges left and you get a bad line call.  It's like a bad‑luck thing.  It was hard to sort of be able to take this point on such a big point.


Q.  He seemed to think you should have called it on yourself.
MILOS RAONIC:  It's a big point.  I don't know.  If you can put somebody in the situation being down breakpoint, same thing happens, do you call it on yourself?

Q.  But it was his point.

MILOS RAONIC:  Hypothetically yes.  Technically no.

 

 

- Edmund u mecu s Novakom, gde je na 3 razlicita nacina izgubio poen a sudija mu ipak dodelio poen

3:30 (pravi se mutav da nije nista cuo publiku i poredi atmosferu na Wimbldonu s atmosferom tokom DC i kao cool totalno ok) i 6:18 - ponovo se pravi blesav.

Elem, cik pogodite koga su ispljuvali posle meca (zbog reakcije na pogresnu odluku sudije) a ko nikada nije nazvan prevarantom? (redovni forumasi s ovog pdf znaju, te je pitanje za ove koji bas ne prate tenis).

 

Spoiler

evo kako je Fed objasnio 2x bounce svojevremeno, sto znaci da igraci tacno znaju kad loptica 2x udari podlogu:

https://www.youtube.com/watch?v=8ofNg0y8w60

 

 

- jedna spanska teniserka (María José Martínez Sánchez) nije htela da prizna da ju je loptica pogodila (cime bi automatski izgubila poen) u mecu s Serenom. Serena joj je posle toga "obecala" nesto :wicked:

https://www.reuters.com/article/uk-tennis-open-serena-sb-idUSTRE54T1PL20090531

 

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, zoran59 said:

 

Ne znam gde letis. Ali na liniji Atlanta-Houston te niko ne pita za vakcinu ili test, no maske su obavezne.

I previse ljudi ima u avionu da bi neko objasnjavao da je nedavno preboleo pa nije zarazan. Ako hoces da letis po USA, masku na lice i cuti.

 

Primer:

Ja letim po evropi i pricam o letovima po evropi. A ko vama naplacuje kazne u avionu majketi? I policija leti da bi naplacivala kazne ?

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...