Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

1 hour ago, Predragdjape said:

A ko nama moze da garantuje da carinik nije dobio poziv i rekao da zaustavi Djokovica kako kroci na carinu? Da nije imao papire, ili test o prelezanoj koroni, kontam da ne bi ni mogao da udje u avion za Australiju? Ili nesto nisam lepo ispratio? 

 

Koliko znam, u avion za Australiju ne može da se uđe bez validne vize. Da li su u avionu još nešto (npr. test) tražili Đokoviću ne znam, ali ne verujem.

 

Po hronologiji događaja koja trenutno cirkuliše, vrlo je moguće da su oni doneli odluku da mu zabrane ulazak dok je avion bio u vazduhu. Cela priča deluje kao da su ga navukli da dođe, a onda krenuli sa treniranjem strogoće iz političkih razloga. Verovatno su se nadali da će se odmah vratiti, sumnjam da su računali na ovakav scenario...a možda i jesu, političari su to.

 

Sve je moglo da se izbegne da je od početka, jasno i nedvosmisleno, postavljen uslov da nevakcinisani igrači ne mogu da igraju na turniru. Ne da ne mogu da uđu u zemlju, nego baš da ne mogu da igraju. Ovako je, donošenjem odluke o izuzeću, ostavljena zakonska rupa i ispečen vruć krompir koji, sasvim logično, moraju da hendluju australijske vlasti jer je problem u neusklađenosti procedura na relaciji turnir-državne-federalne vlasti. Sa druge strane, Morison je izjavio da je to posao za državne (ne federalne) vlasti, pa je ubrzo promenio ploču. Deluje kao nesposobnost ili kao nameštaljka, meni izgleda kao ovo drugo.

 

Posebna priča je sve što se dešavalo u vezi sa Novakovim aktivnostima posle pozitivnog testa i za mene lično, to je najveće razočarenje. Navijam za scenario u kojem dobija na sudu, vraća se u Srbiju a na granici ga čekaju kršni momci sa pitanjima oko tih aktivnosti. To se, naravno, neće nikada desiti jer je Srbija to što jeste, na žalost svih normalnih ljudi koji žive u njoj. Ostavljam malu mogućnost da je došlo do neke zabune, ali priznajem da je to hvatanje za slamku - a ako se u ponedeljak ili u narednim danima ispostavi da nema zabune, za Đokovića i njegove rezultate će me više boleti ona stvar. 

 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

Koliko znam, u avion za Australiju ne može da se uđe bez validne vize. Da li su u avionu još nešto (npr. test) tražili Đokoviću ne znam, ali ne verujem.

 

Po hronologiji događaja koja trenutno cirkuliše, vrlo je moguće da su oni doneli odluku da mu zabrane ulazak dok je avion bio u vazduhu. Cela priča deluje kao da su ga navukli da dođe, a onda krenuli sa treniranjem strogoće iz političkih razloga. Verovatno su se nadali da će se odmah vratiti, sumnjam da su računali na ovakav scenario...a možda i jesu, političari su to.

 

Sve je moglo da se izbegne da je od početka, jasno i nedvosmisleno, postavljen uslov da nevakcinisani igrači ne mogu da igraju na turniru. Ne da ne mogu da uđu u zemlju, nego baš da ne mogu da igraju. Ovako je, donošenjem odluke o izuzeću, ostavljena zakonska rupa i ispečen vruć krompir koji, sasvim logično, moraju da hendluju australijske vlasti jer je problem u neusklađenosti procedura na relaciji turnir-državne-federalne vlasti. Sa druge strane, Morison je izjavio da je to posao za državne (ne federalne) vlasti, pa je ubrzo promenio ploču. Deluje kao nesposobnost ili kao nameštaljka, meni izgleda kao ovo drugo.

 

Posebna priča je sve što se dešavalo u vezi sa Novakovim aktivnostima posle pozitivnog testa i za mene lično, to je najveće razočarenje. Navijam za scenario u kojem dobija na sudu, vraća se u Srbiju a na granici ga čekaju kršni momci sa pitanjima oko tih aktivnosti. To se, naravno, neće nikada desiti jer je Srbija to što jeste, na žalost svih normalnih ljudi koji žive u njoj. Ostavljam malu mogućnost da je došlo do neke zabune, ali priznajem da je to hvatanje za slamku - a ako se u ponedeljak ili u narednim danima ispostavi da nema zabune, za Đokovića i njegove rezultate će me više boleti ona stvar. 

 

 

Na aerodromu mogu samo da ga docekaju da zajedno odigraju jedno kolo, jer je pobedio zlikovce

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MeanMachine said:

Zasto npr nece da priznaju Sputnik V? 


Znam da je offtopic, ali moram da pojasnim. 
 

Vakcine se u uređenim državama ne odobravaju po “Vučić reko radi” principu kao u Srbiji. Da bi neka vakcina bila negde priznata, ne ide regulatorno telo te zemlje (FDA, WHO, EMA, ATAGI) po svetu i skuplja dokumentaciju i onda odlučuje, već proizvođač koji želi da plasira neki medicinski proizvod na određeno tržište podnosi regulatornom telu potrebnu dokumentaciju. Bez zahteva proizvođača, nema ni odobrenja. Samo zato npr. Sinopharm nije odobren u EU jer Kinezi nisu podneli zahtev. E sad, može regulatorno telo, kao što je npr. CDC odlučio (znači, ne govorim ovde o upotrebi Sinopharm-a u USA, tu je i dalje FDA nadležan i gore opisana procedura potrebna, već o priznanju kad je u pitanju status vakcinisanosti kod putnika koji putuju u USA, a tu je CDC nadležan) da prizna sve WHO odobrene vakcine za putovanja. EU to nije uradila, već se drži EMA odobrenih vakcina. 
 

Australija takođe za putovanja priznaje i WHO odobrene vakcine koje nisu odobrene za upotrebu u AUS. Ali, Sputnik nije priznat ni od WHO, ni od ATAGI, ni od EMA, ni od FDA, ni od CDC. A krivica za to jedino i isključivo leži kod Rusa jer oni nisu podneli zahtev (za EMA jesu, ali navodno nepotpun i na pogrešnu adresu). A slično se desilo i za odobrenje od strane WHO:

 

https://www.euronews.com/2021/12/14/russia-misunderstood-who-demands-for-sputnik-v-vaccine-approval-says-kremlin
 

Russia has admitted that it misunderstood the requirements for its Sputnik V coronavirus vaccine to be approved for international use. The Kremlin acknowledged on Tuesday that Russia failed to meet the requests of the World Health Organization (WHO).

But over a year after its launch, the vaccine has still not been approved by the WHO or the European Medicines Agency (EMA). In September, a regional WHO official said the manufacturing process of the Sputnik V jab had not met the necessary standards.

Kremlin spokesperson Dimitry Peskov said that Russia had struggled to provide documentation to certify its vaccines with the WHO.

"We have not yet provided some of the information that should be provided because we had a different understanding," Dmitry Peskov told reporters in Moscow.

"We have different standards," he said, adding that Russia was "gradually adapting to these demands".


Znači, nikakva politička igra već nesposobnost Rusa. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U sukobu Ozija i Nokse, početne pozicije suprotstavljenih strana su takve da Noksa (hoće da igra tenis, neće da se vakciniše, za sve ostalo je spreman na all in) ima nenadoknadivu prednost i u stalnoj je ofanzivi (jer Oziji u startu ne znaju tačno što 'oće, tj oće da se pip ali da im ne pip (hoće i Noksu na turniru ali da im ne padne predizborni rejting)).

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stray_cat said:

U sukobu Ozija i Nokse, početne pozicije suprotstavljenih strana su takve da Noksa (hoće da igra tenis, neće da se vakciniše, za sve ostalo je spreman na all in) ima nenadoknadivu prednost i u stalnoj je ofanzivi (jer Oziji u startu ne znaju tačno što 'oće, tj oće da se pip ali da im ne pip (hoće i Noksu na turniru ali da im ne padne predizborni rejting)).

 

Tako je bilo na početku, sada su stvari otišle predaleko. Bilo bi baš neobično da ga puste da igra a još luđe da on stvarno i zaigra, posle svega. Doduše, kako se čitav slučaj odvija i kako sve više upoznajemo prirodu zaraćenih strana, verovatno će se to i desiti :ajme:.

Link to comment
Share on other sites

@Arsenije Pesicja sam juče propustila nekoliko strana, što ne pamtim kad mi se desilo, jednostavno nemoguće je postići :classic_biggrin:

Htela sam da odgovorim na neke postove sad ali ne znam zašto mi ne radi multikvot, šanse nema da se sad vraćam stranu po stranu.

Ukratko, ovo za akutne simptome su sad izmislili, to nigde nije pisalo u prvobitnim uslovima za pozitivan test.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alcesta said:

@Arsenije Pesicja sam juče propustila nekoliko strana, što ne pamtim kad mi se desilo, jednostavno nemoguće je postići :classic_biggrin:

Htela sam da odgovorim na neke postove sad ali ne znam zašto mi ne radi multikvot, šanse nema da se sad vraćam stranu po stranu.

Ukratko, ovo za akutne simptome su sad izmislili, to nigde nije pisalo u prvobitnim uslovima za pozitivan test.

 

A da probaš spremati stan/usisavati, noćas pogotovo (briga te za komšije), možda se stvari napokon dovedu u red :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, implant said:

 

Tako je bilo na početku, sada su stvari otišle predaleko. Bilo bi baš neobično da ga puste da igra a još luđe da on stvarno i zaigra, posle svega. Doduše, kako se čitav slučaj odvija i kako sve više upoznajemo prirodu zaraćenih strana, verovatno će se to i desiti :ajme:.

 

Noksa, koliko to mogu da projektujem, i dalje hoće da igra tenis i spreman je na all in (sponzori, gdesibioštasiradio od 16. do 18. decembra, publika X puta gora nego na finau USO 2015, mediji preko ivice histerije itd).

Link to comment
Share on other sites

Just now, svi pjevaju said:

 

A da probaš spremati stan/usisavati, noćas pogotovo (briga te za komšije), možda se stvari napokon dovedu u red :classic_biggrin:

Možda kad bih znala šta bi dovelo stvari u red, ovde nisam ni načisto šta želim da se desi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moram, jace je od mene...

 

Ne znam koliko vas se seca, tamo negde krajem '70-ih ili pocetkom '80-ih je kod nas prikazivana brazilska TV serija "Robinja Isaura." Obicna sapunica, nista posebno.

Onda, malo kasnije, na vlast je zaseo Milosevic i poceli su mitinzi, tzv. "dogadjanja naroda." To se na kraju zavrsilo raspadom drzave i ratom.

 

Eh, bio je jedan takav veliki miting u Novom Sadu. I gomila transparenata o sacuvanju SFRJ, hvali za Milosevica, Kosovu i Srbima i svacemu.

 

I na taj miting je dosao Djordje Balasevic, sa transparentom na kome je pisalo "OSLOBODITE ROBINJU ISAURU!"

 

Eto, na taj dogadjaj i transparent me podseca poslenjih nekoliko desetaka stranica ove  teme...

:thumbup:

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

@Arsenije Pesicja sam juče propustila nekoliko strana, što ne pamtim kad mi se desilo, jednostavno nemoguće je postići :classic_biggrin:

Htela sam da odgovorim na neke postove sad ali ne znam zašto mi ne radi multikvot, šanse nema da se sad vraćam stranu po stranu.

Ukratko, ovo za akutne simptome su sad izmislili, to nigde nije pisalo u prvobitnim uslovima za pozitivan test.

 

Nisu, secam se da sam na to naisao i pre.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoran59 said:

Moram, jace je od mene...

 

Ne znam koliko vas se seca, tamo negde krajem '70-ih ili pocetkom '80-ih je kod nas prikazivana brazilska TV serija "Robinja Isaura." Obicna sapunica, nista posebno.

Onda, malo kasnije, na vlast je zaseo Milosevic i poceli su mitinzi, tzv. "dogadjanja naroda." To se na kraju zavrsilo raspadom drzave i ratom.

 

Eh, bio je jedan takav veliki miting u Novom Sadu. I gomila transparenata o sacuvanju SFRJ, hvali za Milosevica, Kosovu i Srbima i svacemu.

 

I na taj miting je dosao Djordje Balasevic, sa transparentom na kome je pisalo "OSLOBODITE ROBINJU ISAURU!"

 

Eto, na taj dogadjaj i transparent me podseca poslenjih nekoliko desetaka stranica ove  teme...

:thumbup:

 

 

Ne secam se transparenata za robinju Isauru, ali bilo je i mitinga da se oslobodi Kasandra. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, zoran59 said:

Moram, jace je od mene...

 

Ne znam koliko vas se seca, tamo negde krajem '70-ih ili pocetkom '80-ih je kod nas prikazivana brazilska TV serija "Robinja Isaura." Obicna sapunica, nista posebno.

Onda, malo kasnije, na vlast je zaseo Milosevic i poceli su mitinzi, tzv. "dogadjanja naroda." To se na kraju zavrsilo raspadom drzave i ratom.

 

Eh, bio je jedan takav veliki miting u Novom Sadu. I gomila transparenata o sacuvanju SFRJ, hvali za Milosevica, Kosovu i Srbima i svacemu.

 

I na taj miting je dosao Djordje Balasevic, sa transparentom na kome je pisalo "OSLOBODITE ROBINJU ISAURU!"

 

Eto, na taj dogadjaj i transparent me podseca poslenjih nekoliko desetaka stranica ove  teme...

:thumbup:

 

 

Koliko sam ja matora kad se ovoga sećam... (ne transparenta nego serije)

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Top ozi stručnjak za imigraciono pravo kaže da u slučaju presude u Novakovu korist, država sigurno ulože žalbu a veruje da će isto uraditi i Novakov tim u suprotnom slučaju, tako da će, po želji, moći i srbsku da dočeka u istom hotelu. Toliko o razrešenju u ponoć...

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://sportklub.rs/tenis/grand-slam/saslusanje-pocinje-u-ponoc-odluke-nece-biti-pre-jutra/


 

Quote

 

Prema planu, saslušanje će početi u ponoć. Prvi će svoje argumente izložiti advokati Novaka Đokovića. Za to na raspolaganju imaju dva sata.

Nakon toga će uslediti tri sata pauze, a to znači da izlaganje zastupnika države počinje u 5 časova ujutru po našem vremenu.

I advokati države imaće dva sata da izlože svoj stav.

Očekuje se da nakon toga takođe usledi pauza tokom koje će sudija doneti odluku, a to znači da bilo kakvu konkretnu informaciju nećemo dobiti do ponedeljka ujutru.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Wingwalker said:

Top ozi stručnjak za imigraciono pravo kaže da u slučaju presude u Novakovu korist, država sigurno ulože žalbu tako da će po želji moći i srbsku da proslavi u istom hotelu. Toliko o razrešenju u ponoć...

Koja je logika da odluku o žalbi čeka u pritvoru?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, svi pjevaju said:

 

Kod nas su se za Esmeraldu, ranije Eden i Cruza plaćale mise.

Znaci, red je da ponovimo akciju: Alo, Pope, bdenije za Novaka da se organizuje odmah i za pare ne brini.:s_d:

Ti vidi sa ovim tvojima, a Muftija mi je prijatelj, pa ce mo srediti neki zapis protiv australijskih sejtana, Prorokove mi brade. zb763JU.gif

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...