Jump to content

Novak vs State


double fault

Recommended Posts

1 minute ago, Geronimo said:

 

Nikako se ne slazem. Ovo je kao Vuciceva mantra 'svi su isti' (iako pretpostavljam da si kilometrima od nje). Ne mogu ove dve grupe u isti kos, jednostavno ne mogu. Mozda jedino ako nam definicije pro-vaxa nisu iste...

 

Mozda i nisu,ponasaju se neracionalno i kao obicna rulja, a to danas u ovakvom svetu nece da moze.

Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

Današnjih +115,976 u Aus svedoči nešto? Jer su imali pravila kao u Australiji?

 

Danasnjih +115976 u Australiji svedoci samo to da zerocovid policy koja je manje ili vise uspesno sprovodjena, pazi sad, DVE GODINE nije odrziva strategija doveka, sto niko nikada nije ni tvrdio.

 

Ali je ocekivao da ljudi nisu bas toliki imbecili da posle dve jebene godine ovog uzasa i dalje pricaju kako nece da prime vakcinu jer nije dovoljno ispitana jer zaboga 10+ milijardi datih doza od 5+ proizvodjaca (mogu i da biraju) nije dovoljno ispitano, pa su krenuli sa tim.

 

Imaju taj broj slucajeva jer korona nije prosla 5 puta kroz citavu populaciju kao u mnogim drugim delovima sveta, pa ne postoji celijski imunitet i citavo stanovnistvo nije bustovano pre manje od mesec dana, sto bi verovatno smanjilo broj ozbiljnih infekcija pet puta.

 

To su svedocenja.

5 minutes ago, Gaga said:

Zavisi kad,mozda se testirao posle iventa u posti.

 

Mozda. Sto ga opet ne pere od odgovornosti jer cak i da nije imao vest o tome da su igraci Barselone sa kojima se slikao zarazeni, trebalo da bude svestan da je bio na utakmici, da se slikao sa 500 ljudi, i da postoji dobra sansa da se zarazio, pa bi odgovorno ponasanje i prema sebi i prema drugima bilo da se testira i dobije rezultat pre odlaska na drugi dogadjaj gde ce biti buljuk ljudi, a pogotovo imajuci u vidu da je nevakcinisan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

 

Danasnjih +115976 u Australiji svedoci samo to da zerocovid policy koja je manje ili vise uspesno sprovodjena, pazi sad, DVE GODINE nije odrziva strategija doveka,

 

Ok nisu održiva strategija, i to znamo danas, mislim bilo je nas koji smo mislili da nije održiva oduvek, ali eto svi znamo danas.
Ima još jedan problem što se o Novaku odlučuje danas zajedno sa svim novostečenim znanjem. Pa je malo jadno na 115976 zakerati toliko jer ti je strategija na osnovu koje odlučuješ o Novaku neuspešna.
Tako ja to vidim 🙂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Steva said:

 

Ajde ti, obavesteni, reci kad se tacno desilo? Da nije mozda 16. popodne?

Mnogo neka guzva taj dan da se i testira i dobije rezultat posle posete posti ali dobro, nisam ni ocekivao da ukljucis glavu malo.

 

Stevo, zašto odmah uvrede? Bez obzira na naknadno objašnjenje ovakav odgovor ti baš i ne ide na ruku, tako da i dalje stojim iza toga da si podleteo pod nečiji tvit sa Novakovom Instagram slikom od 17.12.

 

Pozitivan test 16.12. znači da se testirao tog dana i ne vidim zašto to nije mogao uraditi nakon ove svečanosti.

 

Ne znam posle koliko vremena se u državnim ustanovama dobija rezultat PCR testa, ali znam da se na aerodromu dobija u roku od 2 sata, tako da me uopšte ne bi čudilo da je neko njegovog ranga (što je običaj u Srbiji) rezultat mogao dobiti istog dana.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Budale su bili i Hendrix i Maradona, teske budale. Narkomancine, incidentalni, pišači uz vetar... No, dok je veka i sveta znace se za njih i Fišera. Ako šalju ponovo u svemir nesto sto bi simbolizovalo nasu planetu, moze tu da se nadje neka Bobijeva partija, Maradonin gol, Hendriksova svirka.

Za njih ce znati dolazece generacije i ostace ikone, dok ce kreteni iz tadasnje americke administracije ostati samo kreteni.

Fiser je bio sahovski Mocart, i nije bio budala nego lud, na zalost. Imao je mentalne probleme i manije sve dok nije umro u izgnanstvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, urosg3 said:

Ok nisu održiva strategija, i to znamo danas, mislim bilo je nas koji smo mislili da nije održiva oduvek, ali eto svi znamo danas.
Ima još jedan problem što se o Novaku odlučuje danas zajedno sa svim novostečenim znanjem. Pa je malo jadno na 115976 zakerati toliko jer ti je strategija na osnovu koje odlučuješ o Novaku neuspešna.
Tako ja to vidim 🙂

 

Ja vidim da imajuci u vidu kakav je Omikron gamechanger, ako uzmemo u obzir pravila, jedino je logicno da se ta infekcija u poslednjih 6 meseci proglasi nedovoljnim uslovom za ucesce.

 

Da li su pravila glupa ili ne je nesto sasvim drugo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Da li su pravila glupa ili ne je nesto sasvim drugo.

Razmišljam o tome koliko je ovo sasvim drugo u stvari postalo prvo, i koliko su pravila kao takva postala smisao  po sebi. I da ta pravila prestaju da budu zavisna od događaja stvarnosti svega osim političke potrebe.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

Ok nisu održiva strategija, i to znamo danas, mislim bilo je nas koji smo mislili da nije održiva oduvek, ali eto svi znamo danas.
Ima još jedan problem što se o Novaku odlučuje danas zajedno sa svim novostečenim znanjem. Pa je malo jadno na 115976 zakerati toliko jer ti je strategija na osnovu koje odlučuješ o Novaku neuspešna.
Tako ja to vidim 🙂

 A gde se to u svetu donose takve ad-hoc odluke kakvu ti predlazes za Djokovica?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, blond said:

 A gde se to u svetu donose takve ad-hoc odluke kakvu ti predlazes za Djokovica?

 

To prejudicira da prethodne odluke nisu ad-hoc? Nego posledica brižljivog promišljanja i strateškog planiranja? I nekako uprkos rezultiraju sa +115,976?

Link to comment
Share on other sites

Markica u Posti: Blic je objavio vest 16.12. u 16:54, Poste Srbije takodje 16.12. (ne vidim u koliko sati).
Nova postavila vest o tribini u 17:54.
znaci ti dogadjaji su bili definitivno pre tih vremena.
 
ako su mu javili da je kontakt posle zavrsetka svih tih desavanja onda je moguce da se odmah to vece testirao (koje je radno vreme centara za testiranje? mada za njega bi sigurno otvorili i van radnog vremena). pretpostavljam da je to onda to.
(Benovo insistiranje na tome da su bili bez maski je smesno: pa vidimo bezbroj desavanja bez maski, a npr. onaj intervju s Zverevim u Nemackoj koji sam pominjala je bio u studiju i takodje su bili bez maski i on i voditeljka, maske se ne nose ni u jednom tv sou programu/vestima/"Beogradskim hronikama" na nemackoj tv itd.)
 
e sad ostaje pitanje aplikacije za izuzece i tog dedlajna. iz ovog sto je Ben postavio vidi se da je taj dopis sastavljen 6.12., a da su dedlajn dali 10.12. to je malo previse kratak rok za nesto tako bitno, tako da je mozda tu bilo nekih daljih promena i produzenja roka.
 
a ako je nameravao da mulja mogao je odmah tu negde posle prijema tog dopisa da izorganizuje laziranje, sto bi cekao da prodje dedlajn?  a ako se vec mulja (kad je bal nek je maskenbal) onda bi mu sigurno i Tajli mogao koji dan unapred dati signal da to dolazi :wink2: te da se spremi.
 
da li je on uopste i planirao da ide za Australiju (uprkos toj vizi za koju je aplicirao u novembru) - sad je pitanje. znamo da nije hteo da se izjasnjava ni na poslednjoj KZS posle DC da li ce igrati AO. zasto? - to samo on zna. 
a znamo i da igraci praktikuju da u poslednjem trenutku odustanu od turnira. mozda je tek posle ovog pozitivnog testa i video opciju za ucestvovanje na AO. on je sezonu zavrsio negde 2.-3.12. na DC u Madridu (eto, mogao je odmah posle Madrida da organizuje lazni pozitivni pcr test, kao zarazio se na povratku iz Madrida, pa da mu to bude potrebni uslov za trazenje izuzeca, nije morao da ceka jos 10 dana) . sve to je bilo u veoma kratkom roku.
 
elem, po ovoj mojoj racunici, na osnovu sturih podataka koje imamo, postoji scenario koji se uklapa.
 
A ako je namsetio pozitivan rezultat (onako kako sam pisao da je mogao da namesti od države i Green pass)?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gaga said:

Moze da bude i ne mora da znaci,cesto kad te testiraju pcr,napisu da si pozitivan od dana kad si testiran,a ne kad su stigli rezultati.

 

Odbijam da poverujem da je toliki idiot da seta okolo pozitivan iako nije verovatno imao nijedan jedini simptom,upadljivo je da je od 17 nestao iz javnosti skroz na par dana.

Ovo je od svega najbitnije. Evo već ga u mom društvu pljuju što se slikao sa decom posle pozitivnog testa, kažu da je bila neka emisija... to bi bila katastrofa ako je išao zaražen okolo, mnogo bih se razočarala.

59 minutes ago, Boxy said:

Ali ukratko, Djokovic je isao na srecu, ako se zarazi ucestvuje na slemu, a ako ne, onda nikom nista :classic_biggrin:

Mislim da bi se na kraju vakcinisao, kao što je i pristao na operaciju. Zato je ova iz Francuske trebalo da ćuti o RG.

 

Ne mogu sve da stignem da iščitam pa ću se vratiti kasnije na prethodne postove, samo sam došla ovako šokirana što su mi jutros ovo rekli pa da pitam ima li neko tačne podatke gde je bio i kad tih dana.

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

Sto se tice zarazavanja, Djokovic se verovatno zarazio na utakmici Zvezda - Barselona, jer su oni sa kojima se slikao bili pozitivni. Utakmica se igrala 14. decembra. Oni su ostali van stroja vec sutra, posto ih testiraju svaki dan.

 

Znaci, i ako je Djokovic bio u posti 16, a ne 17. decembra, ako je cak i test bio 17. decembra i nije znao da je pozitivan, a otisao je, opet je otisao da se testira, znaci sumnjao je da je mozda pozitivan, zbog cega bi se inace testirao?

 

A opet otisao na javni dogadjaj.

 

Ovo pisem jer me unapred zanima mentalna akrobatika kojom ce se to opravdati.

 

Eno ga Ben nasao da je i 17.12. Novak bio u teniskom centru na dodeli novogodisnjih nagrada za decu (ima i na fb stranici TSS-a)

On je izgleda stvarno idiot koji je isao okolo iako je cekao rezultate testa :frusty: (best case scenario za njega, sve ostalo je tezak skandal)

 

3 minutes ago, Baros said:

 

Stevo, zašto odmah uvrede? Bez obzira na naknadno objašnjenje ovakav odgovor ti baš i ne ide na ruku, tako da i dalje stojim iza toga da si podleteo pod nečiji tvit sa Novakovom Instagram slikom od 17.12.

 

Upravo suprotno... bas zato sto mi se gade takvi postoji po forumu, ne ostavljam postove ovde na osnovu tih fanovskih tvitova.

Ali jedno si lepo pretpostavio, pre nego sto sam i ostavio inicijalni post ovde kucao sam "posta djokovic" na guglu da vidim kada je to stvarno bilo jer da je kojim slucajem bilo 15.12. onda ne bih ni pisao moj inicijalni post.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Cavani said:

Ovo je toliko besmisleno i netacno da ne znam odakle da pocnem.

 

Naravno da je smisleno i tacno, jer alfa soj ima R0 7-10 puta nizi od ovih sad mutiranih sojeva, sto znaci da stizemo blizu moci prenosa malih boginja, a protiv takvih bolesti apsolutno nista osim zakljucavanja u staklena zvona ne pomaze.

 

Tako da, da, da ljudi nisu samoziva stoka i da se ovo sranje napalo odmah na pocetku, danas bi guglali kako bese kovil, kovid 15, ne, kovid 19.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

In a submission filed late today, his lawyers claimed that he was granted a visa to enter Australia on November 18, and on December 30, Tennis Australia granted him a "medical exemption from COVID vaccination" on the grounds that he had recently recovered from COVID-19.

The "exemption certificate" said the date of Djokovic’s first positive COVID-19 PCR test was December 16, 2021, but that he had not had a fever or respiratory symptoms in the past 72 hours.

 

https://www.abc.net.au/news/2022-01-08/djokovic-had-exemption-on-grounds-of-recent-covid-19-infection/100745990

 

16.12:

guYgyGj.jpeg

Quote

U prisustvu Novaka Đokovića, Pošta Srbije predstavila je danas jedinstveno izdanje prigodnih poštanskih maraka „Tenis: Novak Đoković, prvi reket sveta”. 

https://www.posta.rs/lat/info/vest-detaljnije.aspx?ID=9436

 

17.12:

Quote

Novak Đoković URUČIO PEHARE najboljim takmičarima Teniskog saveza Beograda za 2021.

 

8VC7S80.jpeg

https://sport.blic.rs/tenis/novak-djokovic-urucio-pehare-najboljim-takmicarima-teniskog-saveza-beograda-za-2021/2s5bc4m

 

25.12:

Quote

Novak Djokovic plays tennis in the street in Belgrade / 25 December 2021

 

 

Edited by erwin
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, urosg3 said:

To prejudicira da prethodne odluke nisu ad-hoc? Nego posledica brižljivog promišljanja i strateškog planiranja? I nekako uprkos rezultiraju sa +115,976?

 

Australija na 25 mil stanovnika ima 2300 umrlih, ja bi' rekao da ima nekog brizljivog promisljanja, a ti?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blond said:

 

Australija na 25 mil stanovnika ima 2300 umrlih, ja bi' rekao da ima nekog brizljivog promisljanja, a ti?

 

Da, stvarno je posebna prica da ljudi u ovoj drzavi pricaju nekome da je idiot zbog njihovih kovid pravila i kako su se borili sa pandemijom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...