Jump to content

AO 2022


Милица

Recommended Posts

@CheshireCat

Quote

@Milutinov Tata   @Cojep

+ možda još neko.


Poznajete istoriju...

Da li se ikada ikojem teniseru desilo nešto slično? Da država organizator turnira bude protiv njega.

Možda za vreme hladnog rata ili tako nešto....

 

bilo je bojkota, banova, izbacivanja, svega i svacega, ali nesto slicno.. 😕

 

spominjasmo MilutinovTata i ja skoro na istoriji nemackog barona Gotfrida fon Krama, koji je na pravdi boga optuzen i zatvoren u predvecerje 2.sv.rata  (1938) jer je odbio leci na rudu naci-rezimu.
sve njegove tadasnje kolege - Badz, Tilden, Helen Vils, Fred Peri, ragbisti i ostali naj sportisti toga doba - su mu u otvorenom pismu dali podrsku i zahtevali pustanje na slobodu.

 

i onda citas jutros nadalovu standardno neutralno-diplomatsku, milka canic, izjavu...
pa zamislis u slicnoj situaciji: njega, zlatno tele ili serenu w. npr.  jok eto i ne bi skocila kuka i motika ....
koliko pohvatah samo marej od starih rivala nesto malcice guknu,
a od bivsih goatova Dzimi Konors ugodno iznenadjenje. iako nisam njegov preveliki fan, u beleznici dobija 1 solidan plusic za gest.

 

sto se barona tice, pusten je nakon nekoliko meseci, vratio se tenisu ali je iskljucen iz maticnog teniskog saveza, pa morao da se dovija.
1939. osvaja londonski Kvins, mete Bobi Rigsa 6-0 6-1 ili tako nesto, ali mu celnici Vimbldona (zanimljivih politickih skurpula tada) ne odobravaju nastup, gde bi u odsustvu pro igraca (Badz, Peri, Vajns) bio apsolutni favorit.
veseli Rigs osvaja WB, a baron ostaje "najbolji igrac bez titule sa najprestiznijeg turnira" ... tek kasnije dolaze Gonzales, Rouzvel, Lendl & co.
uglavnom 1 cudnovata teniska i zivotna prica. kad nahvatam vremena stavicu nesto na t.istoriji

 

b91903baef1baad145c749632dfb8b16--baron.jpg.37309dadbe36fd5417c480d4d0a1d943.jpg

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Neće ni Milojević daleko, Nina isto nije impresivna u zadnje vreme ali ima više šanse. Ako je sad nisam ukopala :smiley33:

 

Nina je cetvrti nosilac, sve od nje zavisi, a vidim da ni Milojevic nema neke zajebane protivnike ( ovako kladionicarski sto pratim taj nivo ponekad 🙂 ) , ali ne sumnjam da ce procerdati sansu za glavni zreb 😄

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče žreba, mislim da bi bilo fer poslati Zvereva na polovinu Medvedeva. Od toga najviše zavisi da li će Novak osvojiti turnir, kao što je zavisilo i u Njujorku.

 

Iskreno, ne bih voleo duel između Novaka i Rafe u četvrtfinalu, već za polufinale je dosta prihvatljivije.

Link to comment
Share on other sites

Novak-Zverev

Medvedev-Tsitsipas

 

Beretini kod Novaka, Nadl kod Zvereva

 

Ruud kod Tsitsipasa, Rublev kod Medvedeva

 

Novak ide na Kecmanovica u R1, pa na pobednika kvalifikant/Tomi Pol, pa na jednog od Otte/Tseng ili kako vec WC/Kveri/Sonego

 

svi neharizmaticni igraci, tako da publika ne bi trebalo da pohrli na tribine :classic_biggrin: - eto prednosti toga sto je Novak nepopularan!

Potom na Monfa/Bublika/Garina

pa onda Norrie/PCB/Alcaraz/Berrettini

 

pa Zverev//L HArris/Opelka/Shapo/Hubi/Karatsev/Khachanov/Rafa

 

naravno, u svakom trenutku moze da useta policija, da ga uhapsi i deportuje.

 

Bice zanimljivi videti da li ce biti pre-tournament press konferencije, pogotovu proslogodisnjih sampiona, kao i koliko novinara ce da se sjati na Novaku (ako je odrzi). Nesto ne verujem da ce je eminentni clanovi ITWA ovog puta bojkotovati kao u Rimu pre koju godinu.

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@wwww

 

Ako zanemarimo na kratko sve sto se desava, rekao bih da je zreb za Novaka ni tamo ni vamo, neka zlatna sredina.

Kecman, pa Paul koji jedino zna na betonu da igra, taman da se uvede u turnir, verujem posle Sonego koji je ipak sljakas, ali udarac.. Gael u dobroj formi u '22, uzeo turnir dobro gura i na sledecem, ali on jednostavno nema sta da trazi protiv Djokovica na 5 setova. U sustini, ja dajem vece sanse Alkarazu nego Beretiniju, ili bar jednake ko ce u 1/4 protiv Novaka. Mali je sjajan, mislim da je vec sada bolji igrac od Matea, iako italijan ima hammer u forhendu, dobar servis, mislim da mali sve ostalo ima bolje.. Cak i forhend mu je prilicno ubitacan.

Mislim da ce Zverev pocistiti svoj deo zreba do 1/4.. dok spanskog bika zreb bas nije mazio, i mislim da vec sa Hurkacem imati ozbiljnih problema, pitanje je da li je tu uopste favorit.. A pre njega jos i Karen..Ali Nadal je Nadal... Svakako bas tezak zreb za njega. 

Steta sto je Kyrgios pozitivan i nema nijedan mec u nogama, bas bih uzivao u tom mecu protiv Danila.. Ako se izlozi, uz publiku iza sebe, uzasan protivnik za 2 kolo. Svakako  jedva cekam taj mec

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...