Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

3 minutes ago, DameTime said:

Mene nije šokiralo jer sam bila skeptična svakako, bilo mi je jasno da su oni svoj glavni cilj ostvarili. Šokirali su i razočarali ljude koji su im poverili svoj glas, i zato ne treba da dobiju vlast u ruke.

 

Najiskrenije, ni ja nisam očekivala potpunu promenu vlasti. Stanje u Srbiji, pozicija i opozicija..sve je drugačije od onog 5.10.2000.

 

Nisam glasala za tu koaliciju, a tim slavljem su pokazali da im je stalo samo do poslaničke plate.

 

Ne znam kako će proći na nekim sledećim izborima sada kada su se ujedinili u jednu stranku.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Nisam glasala za tu koaliciju, a tim slavljem su pokazali da im je stalo samo do poslaničke plate.

 

Baš tako. 

 

5 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ne znam kako će proći na nekim sledećim izborima sada kada su se ujedinili u jednu stranku.

 

 

 

Ne znam ni ja, ali im želim sve najgore. 😆 Takva opozicija mi je ponekad gora od vlasti. S Vučićem znamo uvek na čemu smo - znamo da nas laže, da krade, da bi totalitarni režim. Ali ovakvi koji se pojave i pod parolom "levih" ideja prodaju, da izvineš, muda za bubrege, e oni su najgori. 

Link to comment
Share on other sites

Pisao sam resenje za srpski problem jos pre 10 godina. Prvo, Srbe je mnogo lako prevariti i oni vole da budu prevareni, samo treba na drugi tas da se stavi neka mitoloska lepo upakovana prica koju ce pojesti kao marmeladu. Tu ni logika ni realnost nije bitna uopste, moze da bude sizofreno potpuno kao sto vidimo sa ratom u Ukrajini. Mi smo protiv rata, mi smo za SB UN, mi smo ljubitelji medjunarodnog prava ali rokaj Putine Amere u Ukrajini vrati im za Kosovo i Knin i Vukovar.

 

Potpuna sizofrenija.

 

Nemas pare, zemlja se raspada, sve je sve skuplje, otimaju ti penziju, ali Vucic obecao povecanje penzije. Bravo Vucicu! Jbg, ne moze ni on sam sve, ovi nesposobni oko njega. Ali on ih je sve postavio! Ma nije on, on se bori sa stranim uticajima, ambasadama, pa evo ona Zorana Mihajlovic americki covek ali ne moze da je skloni, ali polako doci ce dan kad ce on moci da skloni sve te domace izdajnike!

 

Znaci ako pricamo o tipicnom osvajanju vlasti krenes ljudima da obecavas hleb od 10 dinara (2 dinara je pase) plate od 5000 evra, leteci automobili Vucic, ti pocnes da pricas o svemirskim brodovima, otvoris ponovo onu pricu o Dezevi, svemirskom programu, idemo i mi na Mars, samo trujes i lupetas, zaludjujes, i osvajas lagano cenzus sa ovom pricom jer je narod umobolan.

 

Ako hoces da menjas stvari i narod, prvo prosveta mora da se sredi, onda mora BIA da se rasformira, posle toga ciscenje koruptivnih kadrova i lustracija i bukvalno profesionalna korporativna uprava.

 

To i da dobijes poverenje ne moze da se izvede, tako da je zakljucak da nam pomoci nema. Ali ako pricamo o promeni vlasti ja bih bez zezanja isao na Secerovski varijantu. Pre ce takav da pobedi Vucica nego neki normalan lik.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ma previse se daje na znacaju tom Vucicu i njemu slicnima, i predstavlja se kao da je on (i ostali) neki svemoguci carobnjak i gospodar svega i svacega, a u stvari je istina da su takvi za stanje na toj teritoriji odgovorni jedno 10%, eventualno 20, i milosevic isto, i ostala bagra, a ostalo je na vecini tih tu koji se lazno prdstavljaju kao ljudi, i koji nikad nisu ni hteli da budu "deo veceg sveta". Sad su ih samo okolnosti naterale da prvi put u svojoj beskicmenjackoj i lazovskoj istoriji pokazu pravo lice, i konacno i javno stanu na stranu na kojoj su uvek i bili.

 

Zato sa njima treba postupiti kao sto je rekao prethodni americki ambasador - zaboraviti ih. Odseci ih treba od svega, bez zvanicnih sankcija, jer je to gubljenje vremena dok se izglasa , a plus ima milion mrsomudana koji bi zagađivali, nego ih treba jednostavno odseci. Kao sto su mnoge firme napustile Rusiju zbog pritiska javnosti u svojim zemljama, a ne zbog neke zvanicne politike, isto tako. I ostaviti ih da se raspadnu u sopstvenoj prljavstini, jer to su i hteli svih ovih godina.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ma previse se daje na znacaju tom Vucicu i njemu slicnima, i predstavlja se kao da je on (i ostali) neki svemoguci carobnjak i gospodar svega i svacega,

 

Tako su se postavili oni koji ga okruzuju, tamo na temi sam upravo procitala ono ludacko obozavanje, a onda i opozicija iz fotelje to gleda, gleda to slihtanje i toboznje obozavanje i zavide mu...misle pa kako cemo mi mali koje niko ziv ne voli s ovim Carobnjakom za zene i muskarce...onda odu na kafu ili nesto da ubiju tugu sto nisu uspeli kao AV na tako visoke grane da se popnu. Znaci cekaju da sam otpadne.

 

Smesno, jer takvo ludacko obozavanje je prevrtljivo, obozavali bi oni svakog drugog kad dodje vreme a ovog zaboravili kao da nije postojao.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

Ako hoces da menjas stvari i narod, prvo prosveta mora da se sredi, onda mora BIA da se rasformira, posle toga ciscenje koruptivnih kadrova i lustracija i bukvalno profesionalna korporativna uprava.

 

To i da dobijes poverenje ne moze da se izvede, tako da je zakljucak da nam pomoci nema

 

Prosveta, zdravstvo, ulaganje u poljoprivredu...

 

Bold- može da se izvede. Novac predviđen za fudbalske stadione, za jarbole, nove fontane, i mnoge druge stvari koje nisu prioritet- taj novac se preusmerava na prosvetu, zdravstvo...

 

Zaista verujem da to može da se ostvari. Samo je potrebno da ljudi shvate da je to moguće.

 

AV ne može večno da vlada. Posle njega treba promeniti ceo sistem...

 

Takođe, sve vlasti koje dođu posle njega treba da budu smenjive..na pravim izborima..

 

Slažem se i za reformu uprave koja je na svim nivoima vlasti podložna korupciji, bukvalno od mesne zajednice do Vlade..

 

Primere koje si dao - svemirski brodovi, hleb 10 dinara etc..to može da prođe samo kod glasača SNS-a..da, treba im nositi i pakete sa uljem, šećerom, brašnom, onom najjeftinijom kafom iz DIS-a ( ti ljudi vole da dobiju pakete i nevažno je kakvog su kvaliteta namirnice koje dobijaju )...

 

Samo..ne znam koja bi stranka trebala da usmeri svoju pažnju na njih i da im to obećava i deli pakete. 

   

 

 

7 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Kao sto su mnoge firme napustile Rusiju zbog pritiska javnosti u svojim zemljama, a ne zbog neke zvanicne politike, isto tako. I ostaviti ih da se raspadnu u sopstvenoj prljavstini, jer to su i hteli svih ovih godina.

 

U stranim kompanijama koje posluju kod nas ( tu ne mislim na one kineske kompanije koji mobinguju ljude ) rade  mladi ljudi i ljudi srednjih godina- i jedni i drugi su obrazovani i nisu glasači AV.

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, McLeod said:

 

 

Ako hoces da menjas stvari i narod, prvo prosveta mora da se sredi, onda mora BIA da se rasformira, posle toga ciscenje koruptivnih kadrova i lustracija i bukvalno profesionalna korporativna uprava.

 

Kako da ne.....treba bi da se izvrši reforma, ali ukidanje...glupost. Znaš li neku državu koja nema svoju BIA-u ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

U stranim kompanijama koje posluju kod nas ( tu ne mislim na one kineske kompanije koji mobinguju ljude ) rade  mladi ljudi i ljudi srednjih godina- i jedni i drugi su obrazovani i nisu glasači AV.

Možda su glasači gorih od njega, i ne mislim na Zavetnice i ove tipa Dveri, nego generalno. Evo i ovde ih ima od te fele. Slobodno misle, kojem bi se prikonili carstvu, već 200 godina, iz generacije u generaciju, i još nisu odlučili. Zato ću ovde prebaciti komentar sa druge teme jer se bolje uklapa, a tamo mu nije mesto.

 

3 hours ago, Kronostime said:

Komsiji ne treba sofisticirano oruzje da bi se osecao ugrozenim

 

h2Q4lnV.gif

 

Budi miran i pribran i prihvati to kao njegovo divljenje inzenjeringu....

:default_coffee:

 

Ovo je valjda nekakav frojdijan slip. Valjda je trebalo da pise "bezbednim" a ne "ugrozenim". Ne bih znao, nikad se nisam osecao ugrozeno, narocito ne od Jupitera. Zašto bih? Samo od volova. Posebno od onih koji hoce da budu Jupiter, a nisu mu ni do gležnjeva. Pa umesto da se ponasaju normalno i primereno svom statusu i staležu, i da im Jupiter bude uzor i uzdanica, kao što je normalno, i kao što je bilo dok nisu poludeli, stalno smisljaju nekakva zaumna pitanja koja nikome normalnom ne bi pala na pamet, skacu unaokolo, vuku sve za rukav, dernjaju se gluposti i benave non stop. U stvari se poprilično bezbedno osećam kad znam da Jupiter vitla munjama i gromovima, a ne kojekakvi volovi. On čak i ne vitla dovoljno koliko bi trebalo da vitla, kad bi mene pit'o. Mada se ni od volova nisam osecao ugrozeno. Samo su neverovatno dosadni. Zato sto sa njima nije moguc nikakav normalan odnos u vezi bilo cega. O cemu se god radilo, jedino sto znaju je da sipaju iz svojih neogranicenih zaliha besmislenih pitanja, predloga, sugestija i misljenja, umesto da se ponasaju normalno. A sva "pitanja" u vezi bilo čega su im u fazonu "da te pitam nešto pošteno - jel' mogu ja da se vozim bez karte". Strašno.

 

Ako će takvi da smenjuju AV, ne moraju da se trude.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Možda su glasači gorih od njega, i ne mislim na Zavetnice i ove tipa Dveri, nego generalno. Evo i ovde ih ima od te fele. Slobodno misle, kojem bi se prikonili carstvu, već 200 godina, iz generacije u generaciju, i još nisu odlučili. Zato ću ovde prebaciti komentar sa druge teme jer se bolje uklapa, a tamo mu nije mesto.

 

Očigledno niste razumeli šta sam htela da kažem..pa da ponovim...

 

U predstavništvima stranih kompanija koje posluju kod nas rade mladi ljudi i ljudi srednje generacije koji su fakultetski obrazovani i nikada nisu glasali ni za "slobu slobodu" a ni za SNS. 

Imam rođake i prijatelje koji rade u tim kompanijama- u Ikei je jedna moja bratanica jedan od menadžera...Navodim primer.. 

 

Plašim se da će te kompanije da odu i da će naši ljudi da ostanu bez posla ukoliko se ne uvedu sankcije Rusiji. Ili će se desiti neko čudo, pa će mladim i obrazovanim ljudima ponuditi radna mesta van Srbije...ali  ne verujem.

 

Ne možete Srbiju da posmatrate kao zemlju u kojoj su svi njeni građani za sps i sns.  Nisu svi za te dve stranke.

Link to comment
Share on other sites

Pa nisu, ali te dve stranke zajedno nikad nisu ni imale vise od 40% glasova, tu negde, a ovih koji su u anketama protiv jasnog i konacnog opredeljivanja za integrisanje u Evropu ima 80%. I to i u anketama koje prave i tzv vlast, i tzv opozicija. I koji su onda ti iz drugih 40%? Čemu su oni opozicija?

 

I zašto bi bilo loše da te firme ako idu pozovu zapošljene da odu sa njima negde, u Makedoniju npr, ili Crnu Goru, verovatno. Pa to bi bila premija za njih. To sto ovde borave samo zbog pristojnih plata u tim firmama je u stvari iluzija. Upravo takvi ne treba da ostanu na ovakvom mestu, da ih zajebava olos, pri cemu ne mislim samo na politicare, nego i na sve njihove ljigavce i uđiguze i ostale lumpenljude koji su se sad razotkrili sta su. 

 

Evo ja znam troje sto ih klijenti vrbuju da pređu u drugu firmu, to je IT startap, ti njihovi klijenti, koji vise nije bas ni startap, rade 4 godine, ali su poceli kao startap, i kao klijenti su sa ovima od pocetka. I sad skoro su ovo troje bili kod njih, ovi su ih zvali i sve platili, a cela stvar je u tome sto ih zovu da pređu direktno kod njih u firmu, pa bi kao ako treba samo zbog ovo troje otvorili predstavnistvo ovde. A ja se sve vreme nadam da ih zbog svega ovoga pozovu kod njih u zemlju, i da ovi odavde pristanu, pa da konacno bude sve kako treba, i da polako zavrsavamo i tu, i sve druge price sa tom Srbijom.

 

Poenta je, nije tragedija ako te firme odu i povedu zaposljene, nego bi to bilo nesto najbolje sto se desilo. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

ali te dve stranke zajedno nikad nisu ni imale vise od 40% glasova, tu negde, a ovih koji su u anketama protiv jasnog i konacnog opredeljivanja za integrisanje u Evropu ima 80%.

 

Imaju više od 40% zajedno. Ostalih 40% čine stranke koje su zvanično opozicione+oni koji kažu da su neopredeljeni, da nikada ne glasaju- pretpostavljam za te neopredeljene.

 

 

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

I zašto bi bilo loše da te firme ako idu pozovu zapošljene da odu sa njima negde, u Makedoniju npr, ili Crnu Goru, verovatno. Pa to bi bila premija za njih.

 

Nisam nigde napisala da je to loše..već da ne verujem da će ih pozvati.. 

 

Iz Srbije sada odlaze lekari-svih specijalnosti ( čini mi se, najviše anesteziologa ), odlaze i druge profesije, odlaze i medicinske sestre, vozači...bukvalno svako ko može.

 

Planiraju da odu i članovi moje uže porodice čim završe fakultete ovde... 

 

Ja ostajem iz nekih privatnih razloga..mada bih otišla da me zovu..ili u Kanadu ili u Australiju ( u te dve zemlje imam najviše rođaka )... 

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Šapić prihvatio predlog SSP: Pa, kad je dobar!

Gradonačelnik Beograda Aleksandar Šapić rekao je da je prihvatio predlog opozicije, tačnije Stranke slobode i pravde, koji je stigao u Skupštinu Grada pre nekoliko dana, a tiče se udaljenosti kladionica od škola.

Na taj način, dodao je Šapić, održao je reč koju je dao na poslednjoj sednici Skupštine grada da je spreman da prihvati svaki dobar i konstruktivan predlog opozicije

 

 

Zapocnimo ljubav ispocetka

Link to comment
Share on other sites

U čemu je problem da se prihvati dobar predlog? 

 

Da li znate da sve više mladih ide u kladionice? Da li je to dobro ili nanosi štetu toj deci? 

 

Šapić je prihvatio nešto konstruktivno i to je za pohvalu..ALI...

 

Istovremeno, uradio je nešto loše.. "radi ravnoteže među zvezdama.."

 

Ponovo je izabran Luka Petrović za Gradskog sekretara za investicije.

 

Isti čovek koji je renovirao ulicu Kraljice Marije i čija je rekonstrukcija koštala oko 20 miliona evra.  

 

Umesto da ga kazne jer je pre neki dan bila poplava u toj rekonstrisanoj ulici ( rekonstrukcija rađena 2019.godine ) on je ponovo na istom mestu.

 

https://nova.rs/vesti/politika/umesto-da-ga-odmah-smene-zbog-pucanja-cevi-u-bg-petrovica-ekspresno-nagradili/

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta ima veze da li je kladionica/kockarnica pored škole ili nije. Policija je tu da kontroliše da li primaju klince, a protiv njihovog biznisa nemam ništa protiv, iako nikada u životu nisam ušao ni u jednu ni u drugu.

 

Ovce treba šišati, što bolje i temeljnije, jer to je jedini način da nauče da nema 'leba bez motike. Najveće ovce su ovde roditelji koji umeju samo da tutnu u ruke tablet, debilni telefon i pare, a njihove pare će otići najboljem šišaču ovaca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zvezdarac said:

Cista glupost i populizam ko god da je to predlozio i prihvatio.

Jedino sto bi imalo  veceg efekta je totalna zabrana kockanja u Srbiji ostalo sve efekat 0.

 

Da, kao što je zabranjena prostitucija, prodaja alkohola i duvana maloletnicima....
Zabrana rada kockarnica bi dovela do porasta kriminala, i sad, pored onoliko kockarnica, imaš i paralelni sistem, ilegalno klađenje i kockanje, samo bi veći deo aktivnosti prešao na crnu stranu. 

Ne bih ja, u principu, imao ništa protiv zabrane, ali ne verujem u želju i sposobnost vlasti da zabranu efikasno sprovede, lep je tu prihod i za vlast, stranke...

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

 

Da, kao što je zabranjena prostitucija, prodaja alkohola i duvana maloletnicima....
Zabrana rada kockarnica bi dovela do porasta kriminala, i sad, pored onoliko kockarnica, imaš i paralelni sistem, ilegalno klađenje i kockanje, samo bi veći deo aktivnosti prešao na crnu stranu. 

Ne bih ja, u principu, imao ništa protiv zabrane, ali ne verujem u želju i sposobnost vlasti da zabranu efikasno sprovede, lep je tu prihod i za vlast, stranke...

 

 

Zato sam i napisao bi imalo veceg a ne totalnog efekta,posebno kod tih klinaca jel bi bilo cimanje traziti ilegalne kladionice a i one ne bi primale uplate od tipa 100-200 din za koliko igraju ti klinci.

Ovako ce sta pomeriti kladionice sa sadasnjih 200 na 300 m od skole(nisam

ni citao predlog) pa ce njih mrzeti da prepesace jos 100 m.

Ionako u 99% slucajeva barem u BG maloletnicima stvarno ne dozvoljavaju ulaz nego oni stoje ispred pa ako naidje neko stariji da im uplati tiket.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

 

Da, kao što je zabranjena prostitucija, prodaja alkohola i duvana maloletnicima....
Zabrana rada kockarnica bi dovela do porasta kriminala, i sad, pored onoliko kockarnica, imaš i paralelni sistem, ilegalno klađenje i kockanje, samo bi veći deo aktivnosti prešao na crnu stranu. 

Ne bih ja, u principu, imao ništa protiv zabrane, ali ne verujem u želju i sposobnost vlasti da zabranu efikasno sprovede, lep je tu prihod i za vlast, stranke...

 

 

 

Mogu recimo da zabrane ulazak dece u kladionice. Na taj način je i policiji znatno lakše da ih hvataju kada krše taj propis. U stvari policija ni ne kontroliše kockranice. Da jednog inspektora u civilu pošalju jednom mesečno da obiđe te objekte nahvato bi bar 10 maloletnika kako se kockaju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cela priča oko kladionica je jeftin populizam. Gangula je napomenuo da je i sam predložio isto pre više godina, za šta ne znam da li je tačno, ali i iskoristio priliku da pokaže kako je odjednom postao toliko velikodušan da uvažava opoziciju. S druge strane, da ih je javno otkačio, navukao bi na sebe odijum dela javnosti.

 

Samo po sebi, to što su kladionice na 100, 200 ili 500 metara od škole ništa ne znači. Poenta je u kontroli kladionica, a ne u njihovoj lokaciji.

 

Doduše, kada su Gangula i SSP bili u istoj stranci, uveli su jednu glupu populističku meru koja im je samo oduzela glasove. Da podsetim,u pitanju je zabrana prodaje alkohola posle devet ili deset uveče. Onaj ko je hteo da se naloče je mogao bez problema da kupi alkohol pre naznačenog vremena, a mnoge piljare i trafike su to rešile jednostavno - fiskalne račune su izdavali ujutro, a alkohol su bez problema prodavali kao i ranije.

 

To što neko troši na na kocku, klađenje, alkohol, cigarete lutriju itd. je lična stvar i tu nema mesta za državu koja će izigravati mamu i tatu. Ako neko hoće da potroši 100-200 evra na kladionicu ili rakiju umesto na putovanje, odeću ili kozmetiku, ja nemam ništa protiv. Umesto turističke agencije, butika ili parfimerije će zaraditi onaj u kladionici, fabrici pića ili prodavnici. Ne može država da nekome nameće kako će trošiti novac na ono što je sasvim legalno.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...