Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

Ne znam kako će se razrešiti situacija na republičkom nivou, ali ovo mi se ne sviđa:

 

Zavetnici i Dveri pozivaju na formiranje bloka protiv uvođenja sankcija Rusiji

 

Ovi mogu da budu veoma nezgodni na duže staze, naročito ako bude ponovljenih izbora. Možda jesu dobili koji dinar da glume desnu opoziciju, ali i SNS je nastao kao igračka koja se pretvorila u plačku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Ne znam kako će se razrešiti situacija na republičkom nivou, ali ovo mi se ne sviđa:

 

Zavetnici i Dveri pozivaju na formiranje bloka protiv uvođenja sankcija Rusiji

 

Ovi mogu da budu veoma nezgodni na duže staze, naročito ako bude ponovljenih izbora. Možda jesu dobili koji dinar da glume desnu opoziciju, ali i SNS je nastao kao igračka koja se pretvorila u plačku.

Čak i kada bi ogavni sps završio van vlade, ostala bi ova bagra da služi kao poslednja brana ruskom malignom uticaju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kasnim kao vinkovacki,ali nema veze..

40. nijansi siromastva.
Tako bih najkrace,ali i najtacnije opisao ono sa cim sam se susreo 03.aprila.

Naime,ovo nisu prvi izbori na kojima sam bio kontrolor,ali jesu prvi da sam isao po kucama da kontrolisem izborni proces. U startu da napomenem da je za ove izbore bila zabelezena daleko veca zainteresovanost za glasanje od kuce..sto je u startu izazivalo odredjenu sumnju u regularnost..jer kontrolor sam bio u jednom vecem selu u somborskoj opstini..u selu gde svako svakog poznaje,veoma je interesantno zabeleziti ovoliki skok broja zainteresovanih..u odnosu na prethodne izbore - cak deset puta veci broj!
Da kazem da je od tih 40-ak prijavljenih (samo na mom bm) desetak njih zaista bilo sa objektivno odredjenim smetnjama/problemima zbog kojih nisu mogli da dodju na bm da glasaju..Ostali? Jedan deo porodica nije ni bio svestan da je neki clan njihovog domacinstva "prijavljen" za glasanje od kuce..zacudili su se sto smo se uopste pojavili na adresi. Vecina je,po mojoj proceni,mogla i sama da se pojavi na bir.mestu. Imali smo jedan slucaj da je preminulo lice bilo na spisku. Doduse,lice je umrlo 10-ak dana pre izbora,pa mozda nije ni bilo moguce da se ukloni iz evidencije biraca..

Kako je dan odmicao,sve sam vise sticao utisak da je vecina "prijavljenih" zapravo iz sistema sigurnih glasova vladajucih. Kasniji tok dogadjaja mi je to samo potvrdio.. Ne zato sto je bilo nekakvih neregularnosti;nije,vec zato sto sam naknadno saznao, da su iz tih domacinstava pozivali ljude iz mesnog odbora SnS,kao i obrnuto. Sa upitom kada cemo se pojaviti jer smo,iz proceduralnih razloga,malo kasnili na terenu.. Sve su to bili penzioneri/ke..i svi (ali bukvalo svi!) su glasali za Visokog Pacijenta..doslovce nijedan glas nije otisao nijednom drugom preds.kandidatu/kinji. Kako znam? Tako sto su se svi vrlo rado glasno izjasnjavali za njega..izvinjavam se..samo je jedna starija gospodja zaista glasala tajno. Posto je u pitanju mesto sa vecinski madjarskim stanovnistvom, madjarski glasaci su svi odreda dali glas njemu takodje,a na parl.izborima ipak vecinom "svojoj" listi - SVM-u.

Medjutim,nije mene ovakav ishod glasanja iznenadio. Iznenadilo me siromastvo,beda sa kojom sam se suocio krocivsi u ove kuce, ova domacinstva. Vecinu tih ljudi znam licno..najvise izvidjenja,sto se kaze,ali svejedno - dok nekome ne udjete u kucu,vi ne mozete ni da naslutite u kakvim uslovima neko zaista zivi. Ok, kod onih najsiromasnijih i izgled kuce/domacinstva spolja moze da sugerise tezak socijalni status i siromastvo.. Osim nekih 5-6 domacinstava,ostatak je zaista na mene delovao sokantno.. Ovo nije neko malo,tradicionalno nerazvijeno,tipicno paorsko mesto,izniklo na vojvodjanskoj oranici i prasini..Ovo je prelepo selo koje je nekada imalo ozbiljne industrijske kapacitete i zaposljavalo je i svoje i stanovnike nekolicine okolnih sela.. Naravno,selo je podelilo sudbinu drustva..pocelo je da propada i siromasi,a biologija i emigracioni egzodus su ga skoro pa dokrajcili..ipak,nivo siromastva mi je bio nezamisliv. Do te nedelje.

Ostarela,propala pokucstva. Namestaji i kucna tehnika iz perioda od pre 50-ak godina..obicno jedno loziste..u prostoriji u kojoj se i kuva i obeduje i spava..a mozda (samo mozda) odrzava i kakva-takva licna higijena,jer su kupatila ledeno hladna..pitanje je koliko se uopste koriste u zimskim mesecima? Prostorije neokrecene. Neke i po 6,7 (pa i vise) godina sigurno..tragova od dima iz peci i cadji iz cevi na sve strane..Kuce oronule i polako,ali sigurno,propadaju. Siromastvo i borba za elementarnu egzistenciju jednostavno ne dozvoljavaju nikakvo ulaganje u odrzavanje zivotnog prostora. I to se itekako vidi. Ljudi jedva prezivljavaju i sve su prepustili zubu propadanja,svesni da nemaju od cega da poprave i promene stanje.

Jedna zena,Madjarica,mi je na tecnom srpskom jeziku rekla (valjda osecajuci potrebu da opravda svoj izbor) doslovce sledece: "Dete moje,ja glasam za Vucica jer mi je uplatio 20 hiljada dinara nedavno. Sa tim parama sam kupila drva..inace bih se smrzla..zato ste vi danas dosli kod mene u nalozeno i toplo..ne bih imala ogrev do kraja zime..".  Evo,pitam ja VoX92: sta tu opozicija moze da uradi? Sta konkretno moze da kaze,da ponudi ovoj zeni,da glasa za njih,a ne za njega? Tamo gde izborna korupcija cveta,a nadlezni organi na nju zmure i ne reaguju, manevarski prostor za opoziciju je maletene nepostojeci..ja ga makar ne vidim (u ovakvim slucajevima,a mnogo ih je)

Nisu to sve samci..dosta njih zivi sa ukucanima u zajednickom domacinstvu,ali to ne menja nista. Siromastvo je frapantno..cak i kuce za koje se inace misli da su bolje stojece, zive skromno..a sa takvima je najlakse manipulisati. I takvi,jednostavno,ne biraju slobodno. To sto ce glasac/ica, bez icijeg uticaja, zaokruziti broj na gl.listicu ili jasno izraziti svoju izbornu volju,i dalje ne znaci da zaista i glasa slobodno..to za mene i moje poimanje jednostavno nije slobodna volja..

Na nivou cele somborske opstine SnS je osvojio negde oko 42%..u samom gradu i manje (38,5%)..u centralnim gradskim mesnim zajednicama lista Ujedinjenih je i samostalno imala vise glasova od njihove..medjutim,rubni delovi grada i okolna sela su masovno glasala za Mordor. SnS je doziveo pad za oko 10% u odnosu na prosle izbore..U samom gradu UPS je dobio oko 20%,medjutim u selima upola manje. U selima je odlicno prosao Savez vojvodjanskih Madjara.

Psiho je dobio nesto iznad 58% glasova na preds.izborima na nivou cele opstine. U selu Doroslovo (u kojem je vecinski madjarski zivalj) glas mu je dalo 600 od 700 ljudi koji su izasli na izbore. Prosek podrske Vucicu u selima je bio 71,8%. Pored Doroslova,najbolje rezultate je ostvario u Bezdanu i Teleckoj,koja su,gle cuda,takodje sela sa vecinskim madjarskim stanovnistvom. Te u Kolutu u kojem vecinu cine Srbi.. Inace,o ovom fenomenu glasanja nac.manjina za Vucica cu vise napisati u nekom narednom postu.

U gradu Somboru Vucic je prosao dosta losije (49%). U samom centru grada (MZ Venac 37%). Drugoplasirani je bio Ponos sa nesto vise od 18%..u centralnoj MZ Venac nesto iznad 30%. Treci je bio Bosko Obradovic sa 5,15%.

Pouzdano i sigurno (iz prve ruke) znam da su Orci veoma nezadovoljni svojim rezultatom u opstini Sombor. Govorim o listi za parl.izbore.. Sastancili su danima,trazili odgovorne u svojim redovima,padale su kritike i delile se cuske.

Medjutim,sta to vredi i kakva je to uteha,kad se opozicija raspala i pre nego je ceo izborni proces okoncan?

Gradski odbor Narodne stranke u Somboru je jedan od cetiri kojeg je Jeremic raspustio..mogu da posvedocim i pohvalim njihovo clanstvo u mojoj opstini..nesebicno su se dali i u kampanji i u kontroli izbornog procesa..Nisam njihov clan,kao nijedne druge pol.organizacije,ali ovo je cinjenica. Izgleda da je to mnogo zasmetalo Jeremicu,jer su se ogresili o ocitu zapovest rukovodstva NS da se izborna kampanja Zdravka Ponosa ne pomaze..

Ostao sam duzan ovih podataka sa izbora iz Sombora..dogadjaji se smenjuju kao na traci i znam da je sve ovo vec bajato,ali eto zeleo sam da ovo podelim sa vama..nisam ni zeleo da se upustam u diskusiju na topiku dok ovo ne "obavim".

Pisemo se...






 

Edited by Drug Crni
  • Like 23
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/12/2022 at 10:30 PM, bzzz said:

Koliko bi bio veći političar da je rekao "baš mi je žao što se toliko uvukla sumnja/podeljenost i među nas koji smo bla bla bla pa da ljudi iznose ovakve sumnje u javnosti, moram da kažem da mi nismo kupljeni od strane Vučića i da ostajemo prava opozicija i da se nadamo da truć truć truć, otišao sam jer fnj fnj fnj".

Al jebiga guraj sad tu nešto pa dokle se stigne, bolje i Đilas nego Vučić itd itd.

 

Mislim da je morao tako da reaguje. Od završetka izbora do odlaska kod AV i posle tog sastanka sa AV Dragana Đilasa su rešetali na svim društvenim mrežama i  tabloidi su prenosili objave sa Tvitera koje je postavljao visoki funkcioner Narodne Stranke.

 

Svi članovi i funkcioneri SSP-a su ćutali na sve uvrede upućene i Đilasu i nama koji smo aktivni u SSP-u.

 

Najviše uvreda je stizalo od Boška Obradovića i iz NS.

 

Fer su jedino bili DS i PSG.

 

 

5 hours ago, DJ_Vasa said:

Ne znam kako će se razrešiti situacija na republičkom nivou, ali ovo mi se ne sviđa:

 

Zavetnici i Dveri pozivaju na formiranje bloka protiv uvođenja sankcija Rusiji

 

Ovi mogu da budu veoma nezgodni na duže staze, naročito ako bude ponovljenih izbora. Možda jesu dobili koji dinar da glume desnu opoziciju, ali i SNS je nastao kao igračka koja se pretvorila u plačku.

 

Iskreno se nadam da ćeš pogrešiti u prognozi. Zavetnici, Dveri su jedva prešli cenzus. Da je cenzus ostao na 5% ne bi imali nijednog poslanika, nijednog odbornika.

Mogli bi da se udruže sa koalicijom NADA i sa DJB..Ali..

Žika Gojković i Mirko Čikiriz iz jednog dela POKS-a kvare im snove.

Njih dvojica nikako ne mogu da se slože sa Vojislavom Mihailovićem i ostalima iz tog dela POKS-a.   

 

 

@Drug Crni Iznenađena sam što se tiče Mađara. Moja baba-mamina majka bila je Mađarica i imam dosta rođaka Mađara u Vojvodini.

 

Oni su svi glasali za Ujedinjene, jer su dugogodišnji članovi DS-a..nikada nisu glasali za mađarske stranke.

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Iskreno se nadam da ćeš pogrešiti u prognozi. Zavetnici, Dveri su jedva prešli cenzus. Da je cenzus ostao na 5% ne bi imali nijednog poslanika, nijednog odbornika.

Mogli bi da se udruže sa koalicijom NADA i sa DJB..Ali..

Žika Gojković i Mirko Čikiriz iz jednog dela POKS-a kvare im snove.

Njih dvojica nikako ne mogu da se slože sa Vojislavom Mihailovićem i ostalima iz tog dela POKS-a.   

 

Da pravo kažem, i ja se nadam. Jeste da je u raspravi lepo kad je čovek u pravu, ali ovde bih najiskrenije voleo da grešim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@DJ_Vasa Forum je forum, i rasprave su ok. OK je da budemo u pravu, ali ...

 

Ovaj link koji si postavio  naša je stvarnost i najiskrenije se plašim mogućnosti tog njihovog ujedinjenja.

 

Bila sam kratko u Dverima i na vreme sam primetila šta mi sve smeta kod njih.

 

Ne mogu da zamislim da oni dođu na vlast: kako bi tretirali žene koje iz različitih zdravstvenih i drugih razloga ne mogu da imaju decu...Propagiraju zdravlje, a šta je sa nama koji imamo neke zdravstvene probleme, fizičke hendikepe? 

 

Zašto bi moj sestrić morao da obavezno služi vojni rok? 

 

Da li bi svi lekari, po Nestoroviću, morali da dobiju otkaz ukoliko neće da leče travama i čajevima? Da li bi nam se vratile neke zarazne bolesti jer vakcine nisu dobre?

 

I ono najgore..postali bismo ruska gubernija...i umesto života u 21 veku, da li bismo se vratili u 19 vek?

 

Ne mogu da budem rusofil i da volim Rusiju, kada mi je brat potvrdio da je najsređenija Moskva, da sređuju i Sibir kako bi ljudi tamo ostali da žive, a ostatak Rusije je isti..kao i pre. Pritom guše i medijske slobode, mnogo više od AV. Opozicione lidere šalju u Sibir..

 

Možda bismo počeli rat sa celim svetom zbog "majčice Rusije"...

 

Btw, od početka rata u Ukrajini nisam se čula sa bratom od ujaka. Pitam se da li su im ukinuti Fejs i Skajp...možda ću zbog njega instalirati Telegram ili kako se već zove ta aplikacija na mob.. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Kasnim kao vinkovacki,ali nema veze..

40. nijansi siromastva.
Tako bih najkrace,ali i najtacnije opisao ono sa cim sam se susreo 03.aprila.

Naime,ovo nisu prvi izbori na kojima sam bio kontrolor,ali jesu prvi da sam isao po kucama da kontrolisem izborni proces. U startu da napomenem da je za ove izbore bila zabelezena daleko veca zainteresovanost za glasanje od kuce..sto je u startu izazivalo odredjenu sumnju u regularnost..jer kontrolor sam bio u jednom vecem selu u somborskoj opstini..u selu gde svako svakog poznaje,veoma je interesantno zabeleziti ovoliki skok broja zainteresovanih..u odnosu na prethodne izbore - cak deset puta veci broj!
Da kazem da je od tih 40-ak prijavljenih (samo na mom bm) desetak njih zaista bilo sa objektivno odredjenim smetnjama/problemima zbog kojih nisu mogli da dodju na bm da glasaju..Ostali? Jedan deo porodica nije ni bio svestan da je neki clan njihovog domacinstva "prijavljen" za glasanje od kuce..zacudili su se sto smo se uopste pojavili na adresi. Vecina je,po mojoj proceni,mogla i sama da se pojavi na bir.mestu. Imali smo jedan slucaj da je preminulo lice bilo na spisku. Doduse,lice je umrlo 10-ak dana pre izbora,pa mozda nije ni bilo moguce da se ukloni iz evidencije biraca..

Kako je dan odmicao,sve sam vise sticao utisak da je vecina "prijavljenih" zapravo iz sistema sigurnih glasova vladajucih. Kasniji tok dogadjaja mi je to samo potvrdio.. Ne zato sto je bilo nekakvih neregularnosti;nije,vec zato sto sam naknadno saznao, da su iz tih domacinstava pozivali ljude iz mesnog odbora SnS,kao i obrnuto. Sa upitom kada cemo se pojaviti jer smo,iz proceduralnih razloga,malo kasnili na terenu.. Sve su to bili penzioneri/ke..i svi (ali bukvalo svi!) su glasali za Visokog Pacijenta..doslovce nijedan glas nije otisao nijednom drugom preds.kandidatu/kinji. Kako znam? Tako sto su se svi vrlo rado glasno izjasnjavali za njega..izvinjavam se..samo je jedna starija gospodja zaista glasala tajno. Posto je u pitanju mesto sa vecinski madjarskim stanovnistvom, madjarski glasaci su svi odreda dali glas njemu takodje,a na parl.izborima ipak vecinom "svojoj" listi - SVM-u.

Medjutim,nije mene ovakav ishod glasanja iznenadio. Iznenadilo me siromastvo,beda sa kojom sam se suocio krocivsi u ove kuce, ova domacinstva. Vecinu tih ljudi znam licno..najvise izvidjenja,sto se kaze,ali svejedno - dok nekome ne udjete u kucu,vi ne mozete ni da naslutite u kakvim uslovima neko zaista zivi. Ok, kod onih najsiromasnijih i izgled kuce/domacinstva spolja moze da sugerise tezak socijalni status i siromastvo.. Osim nekih 5-6 domacinstava,ostatak je zaista na mene delovao sokantno.. Ovo nije neko malo,tradicionalno nerazvijeno,tipicno paorsko mesto,izniklo na vojvodjanskoj oranici i prasini..Ovo je prelepo selo koje je nekada imalo ozbiljne industrijske kapacitete i zaposljavalo je i svoje i stanovnike nekolicine okolnih sela.. Naravno,selo je podelilo sudbinu drustva..pocelo je da propada i siromasi,a biologija i emigracioni egzodus su ga skoro pa dokrajcili..ipak,nivo siromastva mi je bio nezamisliv. Do te nedelje.

Ostarela,propala pokucstva. Namestaji i kucna tehnika iz perioda od pre 50-ak godina..obicno jedno loziste..u prostoriji u kojoj se i kuva i obeduje i spava..a mozda (samo mozda) odrzava i kakva-takva licna higijena,jer su kupatila ledeno hladna..pitanje je koliko se uopste koriste u zimskim mesecima? Prostorije neokrecene. Neke i po 6,7 (pa i vise) godina sigurno..tragova od dima iz peci i cadji iz cevi na sve strane..Kuce oronule i polako,ali sigurno,propadaju. Siromastvo i borba za elementarnu egzistenciju jednostavno ne dozvoljavaju nikakvo ulaganje u odrzavanje zivotnog prostora. I to se itekako vidi. Ljudi jedva prezivljavaju i sve su prepustili zubu propadanja,svesni da nemaju od cega da poprave i promene stanje.

Jedna zena,Madjarica,mi je na tecnom srpskom jeziku rekla (valjda osecajuci potrebu da opravda svoj izbor) doslovce sledece: "Dete moje,ja glasam za Vucica jer mi je uplatio 20 hiljada dinara nedavno. Sa tim parama sam kupila drva..inace bih se smrzla..zato ste vi danas dosli kod mene u nalozeno i toplo..ne bih imala ogrev do kraja zime..".  Evo,pitam ja VoX92: sta tu opozicija moze da uradi? Sta konkretno moze da kaze,da ponudi ovoj zeni,da glasa za njih,a ne za njega? Tamo gde izborna korupcija cveta,a nadlezni organi na nju zmure i ne reaguju, manevarski prostor za opoziciju je maletene nepostojeci..ja ga makar ne vidim (u ovakvim slucajevima,a mnogo ih je)

Nisu to sve samci..dosta njih zivi sa ukucanima u zajednickom domacinstvu,ali to ne menja nista. Siromastvo je frapantno..cak i kuce za koje se inace misli da su bolje stojece, zive skromno..a sa takvima je najlakse manipulisati. I takvi,jednostavno,ne biraju slobodno. To sto ce glasac/ica, bez icijeg uticaja, zaokruziti broj na gl.listicu ili jasno izraziti svoju izbornu volju,i dalje ne znaci da zaista i glasa slobodno..to za mene i moje poimanje jednostavno nije slobodna volja..

Na nivou cele somborske opstine SnS je osvojio negde oko 42%..u samom gradu i manje (38,5%)..u centralnim gradskim mesnim zajednicama lista Ujedinjenih je i samostalno imala vise glasova od njihove..medjutim,rubni delovi grada i okolna sela su masovno glasala za Mordor. SnS je doziveo pad za oko 10% u odnosu na prosle izbore..U samom gradu UPS je dobio oko 20%,medjutim u selima upola manje. U selima je odlicno prosao Savez vojvodjanskih Madjara.

Psiho je dobio nesto iznad 58% glasova na preds.izborima na nivou cele opstine. U selu Doroslovo (u kojem je vecinski madjarski zivalj) glas mu je dalo 600 od 700 ljudi koji su izasli na izbore. Prosek podrske Vucicu u selima je bio 71,8%. Pored Doroslova,najbolje rezultate je ostvario u Bezdanu i Teleckoj,koja su,gle cuda,takodje sela sa vecinskim madjarskim stanovnistvom. Te u Kolutu u kojem vecinu cine Srbi.. Inace,o ovom fenomenu glasanja nac.manjina za Vucica cu vise napisati u nekom narednom postu.

U gradu Somboru Vucic je prosao dosta losije (49%). U samom centru grada (MZ Venac 37%). Drugoplasirani je bio Ponos sa nesto vise od 18%..u centralnoj MZ Venac nesto iznad 30%. Treci je bio Bosko Obradovic sa 5,15%.

Pouzdano i sigurno (iz prve ruke) znam da su Orci veoma nezadovoljni svojim rezultatom u opstini Sombor. Govorim o listi za parl.izbore.. Sastancili su danima,trazili odgovorne u svojim redovima,padale su kritike i delile se cuske.

Medjutim,sta to vredi i kakva je to uteha,kad se opozicija raspala i pre nego je ceo izborni proces okoncan?

Gradski odbor Narodne stranke u Somboru je jedan od cetiri kojeg je Jeremic raspustio..mogu da posvedocim i pohvalim njihovo clanstvo u mojoj opstini..nesebicno su se dali i u kampanji i u kontroli izbornog procesa..Nisam njihov clan,kao nijedne druge pol.organizacije,ali ovo je cinjenica. Izgleda da je to mnogo zasmetalo Jeremicu,jer su se ogresili o ocitu zapovest rukovodstva NS da se izborna kampanja Zdravka Ponosa ne pomaze..

Ostao sam duzan ovih podataka sa izbora iz Sombora..dogadjaji se smenjuju kao na traci i znam da je sve ovo vec bajato,ali eto zeleo sam da ovo podelim sa vama..nisam ni zeleo da se upustam u diskusiju na topiku dok ovo ne "obavim".

Pisemo se...






 

Da ti kazem Druze Crni. Ja zivim u inostranstvu, ali cini mi se da ja bolje razumijem neprilike u Srbiji nego mnogi koji zive u drzavi Srbiji, a i sire. Da odmah kazem da ja nisam neki vidovnjak ili neki posebno pametan. Ove moje tvrdnje se zasnivaju na onome sto vidim, procitam, cujem.Sto se mene tice ovo je tako lako i jednostavno vidjeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

@DJ_Vasa Forum je forum, i rasprave su ok. OK je da budemo u pravu, ali ...

 

Ovaj link koji si postavio  naša je stvarnost i najiskrenije se plašim mogućnosti tog njihovog ujedinjenja.

 

Bila sam kratko u Dverima i na vreme sam primetila šta mi sve smeta kod njih.

 

Ne mogu da zamislim da oni dođu na vlast: kako bi tretirali žene koje iz različitih zdravstvenih i drugih razloga ne mogu da imaju decu...Propagiraju zdravlje, a šta je sa nama koji imamo neke zdravstvene probleme, fizičke hendikepe? 

 

Zašto bi moj sestrić morao da obavezno služi vojni rok? 

 

Da li bi svi lekari, po Nestoroviću, morali da dobiju otkaz ukoliko neće da leče travama i čajevima? Da li bi nam se vratile neke zarazne bolesti jer vakcine nisu dobre?

 

I ono najgore..postali bismo ruska gubernija...i umesto života u 21 veku, da li bismo se vratili u 19 vek?

 

Ne mogu da budem rusofil i da volim Rusiju, kada mi je brat potvrdio da je najsređenija Moskva, da sređuju i Sibir kako bi ljudi tamo ostali da žive, a ostatak Rusije je isti..kao i pre. Pritom guše i medijske slobode, mnogo više od AV. Opozicione lidere šalju u Sibir..

 

Možda bismo počeli rat sa celim svetom zbog "majčice Rusije"...

 

Btw, od početka rata u Ukrajini nisam se čula sa bratom od ujaka. Pitam se da li su im ukinuti Fejs i Skajp...možda ću zbog njega instalirati Telegram ili kako se već zove ta aplikacija na mob.. 

A Piter i Krasnodar?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Mislim da je morao tako da reaguje. Od završetka izbora do odlaska kod AV i posle tog sastanka sa AV Dragana Đilasa su rešetali na svim društvenim mrežama i  tabloidi su prenosili objave sa Tvitera koje je postavljao visoki funkcioner Narodne Stranke.

 

Svi članovi i funkcioneri SSP-a su ćutali na sve uvrede upućene i Đilasu i nama koji smo aktivni u SSP-u.

 

Najviše uvreda je stizalo od Boška Obradovića i iz NS.

 

Fer su jedino bili DS i PSG.

Kapiram ljudsku stranu što je tako reagovao, ali nema tu baš mozga. Skupljaju glasove za buduće izbore tako što vređaju, onda on skuplja glasove tako što će da im uzvrati, a na kraju posle tih budućih izbora treba (Konstraktinim glasom čitati) bože zdravlja, bože zdravlja, bože zdravlja da prave koaliciju. Bolje umesto toga da se pomire.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Dragana Đilasa su rešetali na svim društvenim mrežama i  tabloidi su prenosili objave sa Tvitera koje je postavljao visoki funkcioner Narodne Stranke.

Svi članovi i funkcioneri SSP-a su ćutali na sve uvrede upućene i Đilasu i nama koji smo aktivni u SSP-u.

Najviše uvreda je stizalo od Boška Obradovića i iz NS.

 

Da li je ovo iznenadjenje? Ne bih rekla. Pa to je suludi porodicni inadzija - osvetoljubivi Boskic!

 

Zasto aktivisti nisu svojevremeno upozorili Djilasa, koji je ocigledno naivan kakav jeste,

da se sa boskicem ne cuvaju ovce i sade tikve i sve ostalo...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče izbora u Beogradu, Gradska izborna komisija je odlučila da se 16. aprila izbori ponavljaju na biračkim mestima: 31 i 49 u Opštini Palilula, 39 u Opštini Stari Grad, 106 u Opštini Čukarica.

 

Zar glasaci znaju broj svog birackog mesta, kako ce znati ko da glasa ako ne dobiju poziv?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mama_mia said:

Što se tiče izbora u Beogradu, Gradska izborna komisija je odlučila da se 16. aprila izbori ponavljaju na biračkim mestima: 31 i 49 u Opštini Palilula, 39 u Opštini Stari Grad, 106 u Opštini Čukarica.

 

Zar glasaci znaju broj svog birackog mesta, kako ce znati ko da glasa ako ne dobiju poziv?

Pise na prvom pozivu - biracka mesta se ne menjaju.

 

IMG_1523.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@DJ_Vasa 

 

...možda ću zbog njega instalirati Telegram ili kako se već zove ta aplikacija na mob.. 

Samo u vezi ovoga, ja Telegram koristim godinama, zato sto ima bolje opcije nego Whatsapp, bolji interni browser, moze da radi na vise uređaja odjednom, ima mogucnost editovanja poruka, mogucnost slanja poruke u određeno vreme, slanje tihe poruke, bez notifikacije, bolje stikere itd

Link to comment
Share on other sites

Samo u vezi ovoga, ja Telegram koristim godinama, zato sto ima bolje opcije nego Whatsapp, bolji interni browser, moze da radi na vise uređaja odjednom, ima mogucnost editovanja poruka, mogucnost slanja poruke u određeno vreme, slanje tihe poruke, bez notifikacije, bolje stikere itd
Stabilan video poziv ...
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Iznenađena sam što se tiče Mađara. Moja baba-mamina majka bila je Mađarica i imam dosta rođaka Mađara u Vojvodini.

 

Oni su svi glasali za Ujedinjene, jer su dugogodišnji članovi DS-a..nikada nisu glasali za mađarske stranke.

Samo da iskoristim ovaj deo posta, kao slagvort za moj osvrt na taj fenomen masovnog glasanja pripadnika madjarske nacionalne zajednice za.. ovoga..

Medjutim,krenucu od odgovora tebi,Devojko.
Ja sam se ove teme ovlas dotakao i pre izbora. Tada sam napomenuo da Madjari ovde tradicionalno glasaju za svoje politicke organizacije - SVM i DZVM. Ova druga je vremenom gubila svoju snagu i uticaj,pa je SVM (p)ostala njihova najjaca stranka.
Solidan deo madjarske populacije jeste glasao i za stranke cija je centrala u Beogradu,a posebno za Demokratsku. DS je ovde na lokalu uvek imala i Madjare kao svoje kadrove. Smatram:potpuno logicno i ispravno, ne samo u selima sa vecinski madjarskim stanovnistvom. Od ovog dela,odredjeni % je ostao veran i lojalan onome sto je ostalo od DS i dan danas. Evo,bas na nedavno odrzanim izborima,ja sam imao mnogo kolega/inica kontrolora Madjara ispred liste UPS. Bilo je tu i vetarana/ki borbe za demokratiju, onda ljudi mojih godina (realno - i mi smo vec polako u istim,veteranskim vodama),ali i mladjih snaga.

Medjutim,stvari pocinju rapidno da se menjaju dolaskom Viktora Orbana na vlast u Madjarskoj. Orban ubrzo pocinje sa politikom budjenja madjarskog nacionalizma, nacionalnih osecaja, ponosa itd. U dogovoru sa srpskim vlastima,vojvodjanskim Madjrima daje mogucnost dobijanja madjarskog drzavljanstva. Ovo,posebno na samom pocetku,masovno koriste i Srbi,Crnogorci,Hrvati,Bunjevci,Shokci..svi koji su ispunjavali formalne uslove za sticanje istog. Iza toga,vojvodjanski Madjari pocinju da konkurisu za razlicite podsticaje i subvencije madjarske vlade..i u visokom % ih i realizuju. Benefit pocinju da osecaju mali preduzetnici,ali i manji ili veci poljoprivredni proizvodjaci. Vojvodjanski Madjari u Orbanu pocinju da gledaju svog zastitnika..vide nekoga ko brine o njima i konketno im pomaze. Nekome putem madjarskih pasosa kojima im otvara sirom vrata Zapada, drugima finansijskim injekcijama, a nekome jednostavno pumpanjem nacionalnog ponosa..
Orbanov srpski pobratim po nacinu vladavine,u tome vidi svoju priliku..radikal u njemu se ne protivi sirenju Orbanovog uticaja na madjarsko biracko telo i sa njim uspostavlja bliske i prisne licne, poslovne, pa onda i politicke odnose..na licnom i na nivou njihovih partija..sto je,naravno,pogresno,ali o tome drugom prigodom..

Orban poziva Madjare u Vojvodini da podrze Vucica..vezuje SVM cvrsto uz njega i SnS. U somborskim selima,naseljenim vecinski madjarskim stanovnistvom,izloge partijskih prostorija mesnih odbora SnS krase ogromne fotografije dvojice "lidera". Madjarima se tako "salje poruka" o jedinstvu Orbana i Vucica,Fidesza i SnS. Glas za Vucica je glas za Orbana. Ovdasnjim Madjarima Viktor Orban je "svje i svja"..cast izuzecima,a takvih je bas malo.. Ne mogu da kazem i ne mislim da ovde Madjari zaista vole ovog naseg degenerika,ali glasaju za njega masovnije i revnosnije nego Srbi,Hrvati,Bunjevci,pa i Shokci..u najvecoj meri zbog Orbana,kojeg nekriticki prihvataju..rekao bih - vise nego Madjari u samoj Madjarskoj..to su i rezultati ovih izbora veoma potvrdili. Da ne ponavljam podatke iz svog prethodnog posta na temi..

U ovakvoj praksi vidim vise problema.
Objektivno prvi je taj, sto sada imamo situaciju da i nac.manjine masovno glsasaju za njega. Ne samo Madjari. Verujem da je slicno i sa Bosnjacima/Muslimanima u Sandzaku. To je nekada bila baza na koju su tzv.prodemokratske snage mogle da racunaju..kao koalicione partnere ili postizborne saveznike - svejedno. I njih je prigrlio. Kako to promeniti? Nije da nema nacina,ali post mi se ionako oduzio..medjutim,ovo jeste problem za "nasu" stranu..i realan je problem sa aspekta sanse i mogucnosti da se rezim ozbiljnije nacne politickim (izbornim) putem...cak iako smatram da tako nece ni otici..
Drugi objektivni problem je u tome,sto se na gore opisani nacin ne grade odnosi izmedju dve susedne drzave,niti izmedju dva naroda koji zive u istoj zemlji. Tacno je da su nac.manjine taj most (jedan od njih) koji moze i treba da spoji komsije,ali ne na ovaj nacin..on je los jer je uspostavljen na pogresnim temeljima i kao takav,na duge staze,nije odrziv.
Medjutim,za mene subjektivno,treci problem kojeg ovde detektujem je i najtezi. Mozda nije objektivno najveci,ali meni ga je vrlo tesko prebroditi. Naime, svi mi koji imamo secanje malo jace od onog u covecije ribice,pamtimo da su u Vojvodini tokom '90-ih, pripadnici mnogih nac.manjina bili shikanirani. Neki i bukvalno proganjani. Medju njima najvise Hrvati i Madjari.
Madjari su ovde bili izlozeni zestokom shikaniranju. Na to,sa velikom zaloscu,moram da podsetim. Ovo shikaniranje se dogadjalo i kroz institucije i de facto. Sve se odvijalo pod kapom Milosevicevog rezima,ali njegova udarna pesnica u Vojvodini je bila SRS. Ona ista iz cijeg sinjela je proistekla ova danasnja vlast..koja je svoje masne mesarske kecelje i krvave satare i nozeve ostavila u nekom podrumu..da se sa njih i dalje cedi krv,a onda se preobukla u evropska odela i akt-tasne..ali stare radne uniforme nije pobacala..tamo su jos uvek..ako zatrebaju..
E,to je taj problem kojeg ja danas imam sa svojim komsijama,kolegama i drugarima Madjarima! Sto ja,kao Srbin,ne mogu da oprostim "shesheljoidima" odnos prema Madjarima u devedesetima,a oni sami mogu..cine to nekako....i prelaze preko toga..i glasaju za te spodobe..Pa,jebem mu majku,kako?! Ok,ok..nisu SVI isti..ima jos onih koji, izmedju ostalog, bas ovo potenciraju..i verujte mi,ne da spominju,vec im je i samima odvratno..to neiskreno i krajnje licemerno ponasanje svojih sunarodnika,koji su,medjutim, takvi u vecini.

Kad svom komsiji,Antalu,sa kojim sam uzgred budi receno,u jako dobrim odnosima,ovo spomenem,kod njega primetim neprijatnost i nelagodu..isprva obori pogled,pa slegne ramenima..kaze nesto u stilu: Orban..ja glasam za moj SVM..a za AV jer Orban tako kaze..a rodjeni brat mu je pobegao odavde od mobilizacije,bio krivicno osudjen za dezerterstvo..nije smeo da da obidje roditelje ovde vise od deset godina..e,kako je ljudski moral rastegljiva kategorija..fuj!

Najzanimljivije mi je kad krene da kuka na porast cena svega i svacega..prvenstveno dizela,mineralnog djubriva i drugog repromaterijala jer je poljoprivredni proizvodjac. A ja mu kazem: "Anti,nije lepo od tebe..mastilo kojim si zaokruzio svog predsednika se jos nije osusilo na gl.papiru,a ti vec kukas..polako..sacekaj..bice sve jos skuplje.." :lol_2:



 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Quote

 Sto ja,kao Srbin,ne mogu da oprostim "shesheljoidima" odnos prema Madjarima Srbima u devedesetima,a oni sami mogu..cine to nekako....i prelaze preko toga..i glasaju za te spodobe..Pa,jebem mu majku,kako?! 

 

Ponavljam stotinu puta - ljudi su ista govna svuda, i ovde i u Mađarskoj i u Hrvatskoj i u Americi i u Švedskoj. Samo ih treba staviti u situaciju da budu govna.

Odličan post btw.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, freethrow said:

 

Ponavljam stotinu puta - ljudi su ista govna svuda, i ovde i u Mađarskoj i u Hrvatskoj i u Americi i u Švedskoj. Samo ih treba staviti u situaciju da budu govna.

Odličan post btw.

Mislim da je Balkan ipak, malo specificniji od ostatka ..i tu ne mislim samo na ex yu..Rumuni su jos i najnormalniji..mislim, kazem to, jer njih mnogi smatraju nesto inferirnima u odnosu na ostatak..duga je stvar sto pojeidni guraju taj mit kako su Srbi najvece zlo, i najveca govna..da se vratim na akutelna zbivanja..Djilas je, makar i potencijalno, napravio stetu, najvise i onako kilavoj opozciji..bukvalno bi vise pomogao d je šartiju ostavio Mariniki, i da se povukao u  svoj biznis, bar narednih nekoliko godina, dokle bi Vucic eventualno mozda i pao..a mozda je i stvarno u dilu all along sa  Vuckom..ne tvrdim, ali me ne bi zacudilo..

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Kronostime said:

Pise na prvom pozivu - biracka mesta se ne menjaju.

 

Ok znaci pise na prethodnom pozivu

A ako su bacili taj poziv i, i dalje ne znaju?

 

...Ustvari da pitam ovako: na koji nacin su obavesteni da treba da glasaju ponovo sutra

ako nisu procitali taj tekstic u nekim novinama?

 

Link to comment
Share on other sites

Ko jos cuva poziv za glasanje nakon glasanja :lol_2:

 

A ovi iz opozicije su se bas potrudili i animirali ljude da izadju na mestima gde se ponavljaju izbori. Posebo Djilas koji je rekao da trebaju novi izbori, ako trebaju novi koj moj se onda ljudi cimaju da Ajmo ljudi preripe celzijus.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...