Jump to content

Izbori 2022


Div

Izbori 2022  

135 members have voted

  1. 1. Za koga ćete glasati na predstojećim parlamentarnim izborima 2022 (anonimna anketa):

    • Zajedno možemo sve - Aleksandar Vučić
      5
    • Premijer Srbije - Ivica Dačić
      1
    • SRS - Dr. Vojislav Šešelj
      1
    • Ujedninjeni za pobedu Srbije (SSP, NS, DUVM - VMDK, & co.) - Marinika Tepić
      81
    • Nada za Srbiju (Nada, NDA, DSS, Monarhisti) - Dr. Miloš Jovanović
      3
    • Srpska stranka Zavetnici - Milica Đurđević Stamenkovski
      1
    • Moramo, Akcija, Ekološki ustanak, Ne Davimo Beograd - Ćuta i Nebojša Zelenović
      28
    • DJB, ZS, ŽZS - Suverenisti
      1
    • Srpski pokret Dveri, POKS, Patriotski blok - Boško Obradović
      0
    • Ajmo ljudi, SDS, NS & co. - Boris Tadić
      1
    • Neka od ostalih lista
      2
    • Izaći ću, ali ću poništiti listić
      1
    • Neću izaći na izbore
      10


Recommended Posts

49 minutes ago, major josip said:

Ne znam šta se dešava mi smo tek sada prebrojali glasove. 

 

Na Zvezdari izlaznost na mom biračkom mestu veća nego ikada, 5-6% veća, Ponoš 506, Vučić 335 

Parlament Vučić 219

Opozicija ujedinjena 421 

Moramo 142

 

Grad 

Vučić 264 meni neverovatno da ima više nego za parlament al ok 

Vladeta 387

Moramo 207

 

Dzabe brojite kad je Zvalonja saopstio rezultate, a Djilas aminovao. Moz sad da brojite 5 dana to nam je sto nam je. 

 

Ja sam recimo ubedjen da nema sanse da je zvalonja pobedio u Beogradu, al dzabe kad su te dve mudre glave postigle konsenzus. 

Edited by Venger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, urosg3 said:

Mi smo ti dinosaurusi politički i etički, naša društvena načela pripadaju nekom drugom vremenu. Smejali smo se filmu Idiocracy, a živimo ga. I naš lični eskapizam nam je uteha i ograničenje da sagledamo realnost.
Srećom bezopasni smo po društvo sa jedne strane, finansijski nezavisni i možemo da živimo u svom eskapizmu, pa hej - nije tako loše po nas.

Malo bih se vratio na ovo. Ovde sam stavio thumbs-up ali ovo nije bas skroz i apsolutno tacno. To je mozda tacno, ali samo na toj teritoriji, koju nastanjuju, citiram Pitera Justinova "naopaki stvorovi cija je pripadnost ljudsko rasi upitna, i od kojih i zivotinje umeju bolje da upravljaju resursima kojima raspolazu". Sifra, trenutno stav prema putlerovom divljastvu, mada i manje više sve ostalo, od izgmizavanja pa do sada.

 

Ali, ta teritorija je anomalija, i sramota i neprijatni čir na dupetu Evrope. Sa druge strane, postoje teritorije gde se stvarno samoinicijativno i nicim izazvana, dobro, na neciji poziv, ali ne zbog ucena i slicno, nego zato sto je tako pravedno, silna masa okupi da podrzi pravu stranu, kao ono u Beču. Tako da je mozda ovo na toj teritoriji tacno, da su normalni anomalija, ali tu teritoriju ko jebe, i nju, i skoro sve koji tu prljaju reke i zagađuju okolinu. E tako. Ako se nekome ne sviđa recnik, i ovaj psovacki, ali i ovaj drugi, iznad, i to me zabole. Na to je trebalo da misle pre nego što su izabrali da budu pozvereni.

 

Ja ovo isto govorim od kad su izgmizali oko 1989, i bas mi je drago da su sad mnogi dosli na moje, i ovde na forumu. TAKO TREBA! :wicked:

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, medobrundo said:

 

Sad treba videti koliko ovo menja računicu i raspodelu mandata. Ovo bi bilo dobro za opoziciju, je kakav god bio Tadić, dogovorice se sa sličnim opcijama

 

 

SNS (38.40%): 47

UZP (20.90%): 25

Moramo (10.60%): 12

SPS (6.90%): 8

DSS (6.30%): 7

Zavetnici (3.60%): 4

Dveri (3.50%): 4

Ajmo ljudi (3.00%): 3

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kooineeperk said:

  

  

Znaaaaaaaaaaaaaaaam... kad sam lajao, birajte mi avatar. Napravite neki konsenzus ti i drug @Kronostime

 

Ja ne bezim od svojih reci: 

 

 

 

I samo jos da kazem: JE-BO-TE! Pa kojih jebenih 30k+ debila je dalo glas ovom idiotu?! Kako?! Zasto?! Pored Mice Zavetnice neko je dao Misi Vacicu glas... 

 

 

Dodati tamo na onu moju listu iznad: 

 

Ultra gubitnici: 

  • Kooineeperk - nosice Misu mesec dana na avataru... :ajme: 

 

Edit: bolje da ga nosim na avataru nego na krkace 😄 

 

:lol_2:

 

Mozes sam da biras, eto onu sliku sa casom vode. :classic_tongue:

 

12 minutes ago, medobrundo said:

 

Sad treba videti koliko ovo menja računicu i raspodelu mandata. Ovo bi bilo dobro za opoziciju, je kakav god bio Tadić, dogovorice se sa sličnim opcijama

 

Aleksandar Vučić, SNS: 49 mandata

Ivica Dačić, SPS-JS: 8 mandata

Ujedinjeni za pobedu Beograda: 25 mandata

Moramo: 13 mandata

Koalicija NADA: 7 mandata

Zavetnici: 4 mandata

Dveri: 4 mandata

 

Ako se ugura i Tadic, to je 4 mandata njemu, a po 2 manje za SNS i Ujedinjene. Dakle:

 

SNS 47, SPS 8, Ujedinjeni 23, Moramo 13, NADA 7, Dveri, Zavetnici i SDS po 4 mandata. Realno, jedina moguca vecina je Ujedinjeni + Moramo + NADA + Dveri + Zavetnici + SDS, not gonna happen. E, ali da je prosao Radulovic umesto Zavetnice mozda bi i mogao da se sklopi nekakav dogovor.

 

Link to comment
Share on other sites

Bez Tadica:

SNS (38.40%): 48

UZP (20.90%): 26

Moramo (10.60%): 13

SPS (6.90%): 8

DSS (6.30%): 7

Zavetnici (3.60%): 4

Dveri (3.50%): 4

 

Sa Tadicem

 

SNS (38.40%): 47   (-1)

UZP (20.90%): 25   (-1)

Moramo (10.60%): 12   (-1)

SPS (6.90%): 8

DSS (6.30%): 7

Zavetnici (3.60%): 4

Dveri (3.50%): 4

Ajmo ljudi (3.00%): 3

 

Ako se ugura Tadic, realna razlika je 1 mandat, jer ce toliko skinuti SNSu a uzece po jedan od UZP i Moramo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Drugim recima, ako ovakvi procenti ostanu, nema tu nade ni za Beograd sve i Tadic da se ugura. 

Jer ce SNS+SPS imati pola od 110. 

 

 

Gubitnici: 

  • Vucic+Sapic - izgubili su cak (64 SNS + 12 Sapic) u 2018. - 48 koje bi sada dobili = 28 mandata!

Umereni gubitnici: 

  • UZP - koji je zadrzao mandate (26) koje je Djilasova opcija imala u gradskoj skupstini od izbora iz 2018. godine a trebalo je da ih uvecaju

Umereni dobitnici:

  • SPS koji je zadrzao svojih 8 mandata. Gubitnici su Vucic+Sapic koji su izgubili 28 mandata. 

Dobitnici: 

  • Zavetnici, DSS, Moramo, Dveri (i eventualno Ajmo ljudi) jer se vracaju u gradske klupe. 

 

 

Jos jednom, ovo je pod uslovom da ostanu ovi CESIDovi procenti. 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

@Kooineeperk ako je tacno ovo sto se objavljuje (CRTA i CeSID), mozemo i da uporedimo rezultate 2022. sa onim 2018.:

 

SNS 45% vs. SNS 39%

SSP/NS/DS/PSG/SDS 19,5% vs. SSP/NS/DS/PSG/SDS 23%

SPS 6,1 % vs. SPS 6,9%

SPAS 9% vs. SPAS -

Dveri/DJB/DSS/POKS 5,5% vs. Dveri/DJB/DSS/POKS 15,7%

NDBG 3,5% vs. NDBG 10,5%

Zavetnici 0,65% vs. 3,6%

 

Mozemo videti da je ujedinjena DS dobila isti procenat, a da su biraci SPAS delom glasali za Moramo, a delom za Dveri, NADA ili Zavetnike. Situacija u BG podseca na situaciju u Turskoj - i tamo su CHP i HDP zakucani na 25% i oko 10% i za vecinu su potrebni desnicari (ne MHP nego IYI partija). U Madjarskoj je za vecinu potreban Jobbik i tako dalje. Kako je bilo ko najavljivao pobedu opozicije koja se sastoji samo od dela koji pokriva 30% biraca u BG i 20% u Srbiji mi stvarno nije jasno.

 

Jedini put na sledecim izborima je jacanje Dveri na racun Zavetnika, nestajanje Suverenista i dogovor sa DSS i POKS.

 

Parlament:

 

SNS   - 121
UJEDINJENI - 36
SPS-JS - 32
NADA - 15
MORAMO - 12
DVERI - 11
ZAVETNICI - 10

SVM  - 6
SPP  - 3
ZZV - 2
ostale manjine - 3

 

SNS + SPS 153

Opozicija (SSP/NS/DS + Moramo + Dveri + DSS + oba POKSa + ostale manjine) 78

Liste za koje se zna da su SNS prilepci (ovi Vojvodjani, SPP, SVM i Zavetnici) 19

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

Mozemo videti da je ujedinjena DS dobila isti procenat, a da su biraci SPAS delom glasali za Moramo, a delom za Dveri, NADA ili Zavetnike.

Upravo to je ono sto sam pomenuo u ona dva moja posta Gubitnici-Pobednici.


Rekao sam da je Sapic napravio po mom misljenju veliku gresku (ukoliko nije bio Vucicev covek od starta). Trebalo je da nastavi svoju pricu, mozda cak i vise da uradi za Novi Beograd na tom "zelenom planu" gde je inace Ne Davimo Beograd jak, i da postanu ta neka sira opcija (jer mislim da se najvise njegovih glasova zapravo prelilo u Moramo - to su oni glasaci koji su za nesto novo a nisu desnicari). Moramo je, izmedju ostalog, i imao kampanju protiv Sapica, da osvoji te njegove glasove.   

 

SNS/Vucic su gubitnici definitivno. "Djilasovci" na istom a morali su biti bolji. 

Link to comment
Share on other sites

Sta mislite, odakle ovoliki procenti za Dveri, NADA, Suvereniste i Zavetnike?

 

Govorimo o preko 15% i na republici i u BG, u odnosu na dosta manji broj koji su dobili na proslim izborima. Verujem da je jedan deo novih biraca zaokruzio ove liste jer su prosto podjednako protiv DS i SNS (ne pomaze i sto je pola DS preletelo u SNS), a deo biraca je sigurno takticki glasalo (sto je, zapravo, mozda i pokazatelj mnogo vece zrelosti u odnosu na onu tugu od pre cetiri godine). Zavetnici su verovatno pokupili one tvrdokorne SRS birace (ostalo ih je bas malo), a Dveri i NADA su dodali takticke glasove jer je jedan deo ljudi bio svestan da bez njih ne moze da se obori SNS/SPS.

Link to comment
Share on other sites

US i Moramo je bolje d abrane glasove, neka su ih zakinuli i za pola procenta, svejedno..ovi rezultati realni nisu, koliko god da su mozda i blizu realnosti, nisu realnost..neka je Vucic i stavrno pobedio, nije za 60, verovatnije za 40, 50 evenutalno..izaslis su ljudi u pristojnom broju, sada neka orpavdaju poverenje..da ne budu veci Spaici od Sapica..ako sad prodaju glasace i izbore, kada ce drugi put izvesti ljude ovako? KAo razmisljaju jsta ce, ako kalkulisu, bolje im je da  ovo urade..makar izgubili i BG, hipoteticki..Cuta jedini deluje spreman, videcemo, ne znam ja sta se desvaa iza kulisa US i sta planiraju..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, goldberg said:

Sta mislite, odakle ovoliki procenti za Dveri, NADA, Suvereniste i Zavetnike?

 

Govorimo o preko 15% i na republici i u BG, u odnosu na dosta manji broj koji su dobili na proslim izborima. Verujem da je jedan deo novih biraca zaokruzio ove liste jer su prosto podjednako protiv DS i SNS (ne pomaze i sto je pola DS preletelo u SNS), a deo biraca je sigurno takticki glasalo (sto je, zapravo, mozda i pokazatelj mnogo vece zrelosti u odnosu na onu tugu od pre cetiri godine). Zavetnici su verovatno pokupili one tvrdokorne SRS birace (ostalo ih je bas malo), a Dveri i NADA su dodali takticke glasove jer je jedan deo ljudi bio svestan da bez njih ne moze da se obori SNS/SPS.

 

Ja iskreno i dalje ne verujem da je moguce da su oni svi zajedno dobili ovoliko glasova, ma koliko mislio da jesmo retardi rusofilski.

 

Evo teorija zavere - Vucic pogurao preko cenzusa sve desnicarske proksije da bi imao nekog drugog bugimena, po principu DOSa koji je tako koristio Radikale, jer je Djilasa istrosio, zato sto mu srede "teski trenuci".

 

Ovi ce mu glumiti opoziciju, a on ce kod Evropljana opet postati prihvatljiva stabilokratska opcija.

 

Rezultati izbora su potpuno lazni, ali jer je prava opozicija ocigledno nesposobna, ne mogu da se provere, a opet su zadovoljni sto su usli u parlament i onda rucice gore hajde da se radujemo.

 

Sto se Kragujevca tice, Vucic ne da nije dobio ove izbore u centru, nego je bukvalno imao manje glasova od Ponosa na predsednickim na nekim mestima. Jeste to sad 400 prema 300 glasova i slicno, ali mi je stvarno nemoguce da procenti i u gradovima budu ovakvi na svim mestima koje znam, to znaci da u okolini cepa po 80% gde nema kontrole.

 

Za ona mesta koja znam je jako indikativno kad se uporedi recimo sa Jankovicem, glasovi su maltene obrnuti, Ponos je dobio maltene duplo vise glasova na svim tim mestima. SNS nije izgubio na tim mestima od osnivanja. Sada jeste.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja se id alje nadam d atolike dzukele, budale, kako god nisu..da prihvate ovo..mislim d alaznije rezultate u veku izbora u Srbiji nismo imali..a krao je i SLoba, krao je Vucic i ranije..2016 je recimo kraudckao,u odnosu na ovo sad, bilo je i apstiniranja..svaka iole pametna opozcija bi iskoristila ovu ozalsznost da izvede ljude na ulice..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, McLeod said:

 

Ja iskreno i dalje ne verujem da je moguce da su oni svi zajedno dobili ovoliko glasova, ma koliko mislio da jesmo retardi rusofilski.

 

Evo teorija zavere - Vucic pogurao preko cenzusa sve desnicarske proksije da bi imao nekog drugog bugimena, po principu DOSa koji je tako koristio Radikale, jer je Djilasa istrosio, zato sto mu srede "teski trenuci".

 

Ovi ce mu glumiti opoziciju, a on ce kod Evropljana opet postati prihvatljiva stabilokratska opcija.

 

Rezultati izbora su potpuno lazni, ali jer je prava opozicija ocigledno nesposobna, ne mogu da se provere, a opet su zadovoljni sto su usli u parlament i onda rucice gore hajde da se radujemo.

 

Pa cekaj, kako mogu da budu prava opozicija ako ih bas briga za smenu vlasti, nego rucice gore i odlicno sto smo u parlamentu?

 

Sto se tice desnicarskih lista, ja sam na svom birackom mestu pricao sa jednim likom i otprilike ide ova prica - neka je Rusija pokazala zapadu da ne moze da radi sta hoce, nije glasao sto godina, sad jeste jer mu je dosta Vucica i ovih iz DS sto su preleteli kod njega, glasao za neku desnicarsku listu. Verovatno ima koliko zelis takvih.

 

Eto, recimo 2016. (pre sest godina), SRS, Dveri i DSS su dobili zajedno 15%. Pa onda je SRS pao na 2% kada su ti glasaci uvideli da je Seselj = Vucic, sto se videlo na predsednickim kada su otisli kod Belog, pa na parlamentarnim koje su bojkotovali, na beogradskim je takve glasove dobio Sapic, sada Dveri, Zavetnici i NADA.

 

Pisao je @handys da opozicija deluje kao da prvi put zeli da dobije izbore. Ja nisam stekao takav utisak - niti su svi isli na jednu listu niti su glasno i jasno rekli koga smatraju za opoziciju i koga smatraju za Vuciceve prilepke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Pa cekaj, kako mogu da budu prava opozicija ako ih bas briga za smenu vlasti, nego rucice gore i odlicno sto smo u parlamentu?

 

Sto se tice desnicarskih lista, ja sam na svom birackom mestu pricao sa jednim likom i otprilike ide ova prica - neka je Rusija pokazala zapadu da ne moze da radi sta hoce, nije glasao sto godina, sad jeste jer mu je dosta Vucica i ovih iz DS sto su preleteli kod njega, glasao za neku desnicarsku listu. Verovatno ima koliko zelis takvih.

 

Eto, recimo 2016. (pre sest godina), SRS, Dveri i DSS su dobili zajedno 15%. Pa onda je SRS pao na 2% kada su ti glasaci uvideli da je Seselj = Vucic, sto se videlo na predsednickim kada su otisli kod Belog, pa na parlamentarnim koje su bojkotovali, na beogradskim je takve glasove dobio Sapic, sada Dveri, Zavetnici i NADA.

 

Pisao je @handys da opozicija deluje kao da prvi put zeli da dobije izbore. Ja nisam stekao takav utisak - niti su svi isli na jednu listu niti su glasno i jasno rekli koga smatraju za opoziciju i koga smatraju za Vuciceve prilepke.

pozivali su dosta da se glasa, i jesu govrili da su prava opozcija Moramo i oni..mozda ne preglasno, ali jesu..

Link to comment
Share on other sites

Nije bas to tacno, evo ti samo neke od njihovih izjava:

 

Djilas:

 

Quote

On je dodao da je istraživanje pokazalo da glasači Dosta je bilo, Demokratske stranke Srbije i Dveri ne glasaju ni za SNS, ni za Vučića, ali da medju biračima stranke Zavetnici ima onih kojima je Vučić bliži od Ponoša.

„Iskreno, verujem da će te stranke, čije je glasačko telo apsolutno opoziciono, pokazati da su zaista opozicija i da možemo da saradjujemo. Mi na promeni Srbije moramo da saradjujemo sa svima koji su za tu promenu kako bismo jednog dana došli do slobodnih izbora, gde će svako kandidovati svoju politiku i ideologiju“, kazao je Đilas.

 

 

Aleksic:

 

Quote

Deo Saveza za Srbiju ne tako davno bio je i Boško Obradović i Dveri, a sada je on na suprotoj strani? Da li je bila greška što ste se razišli, jer po nekim procenama samo ujednjena opozicija može da pobedi Vučića?

– Verujem da je Boško Obradović jedan od boraca protiv Vučićevog režima i da nismo na suprotnim stranama.

Da li ste očekivali i da će Boris Tadić i Zoran Živković biti deo Ujedinjene opozicije, a ne vaši protivnici na izborima ?

– Verujem da smo na istoj strani i da nismo jedni drugima protivnici. Imamo jednog zajedničkog protivnika, a to je režim Aleksandra Vučića, koji je potpuno razorio institucije u Srbiji, osiromašio građane i doveo ih do ruba egzistencije.

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Harmonika said:

US i Moramo je bolje d abrane glasove, neka su ih zakinuli i za pola procenta, svejedno..ovi rezultati realni nisu, koliko god da su mozda i blizu realnosti, nisu realnost...

Ovo je negde i moj stav. Znala sam da se Đilas i Marinika nerealno lože sa onim "istraživanjima" ali ne verujem da je Vuč mistično dobio otprilike baš toliko koliko mu treba na svim nivoima, kad je izlaznost bila vidljivo veća i rezultati u urbanim sredinama takvi kakvi su bili. Cela ova predstava od sinoć mi je hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

onako

malo

sumnjiva

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko nije glasao izmoje sredine protiv i sve to da bi opozicija dobila 17-18% ja ne zelim da verujem u ove rezultate. Pami smo tesko dno. 

 

Prve rezultate je izbacio blic iz rekao nam jedan izvor. Potpuno sam zatecen, i to je blago receno.

 

Stasmomi Bogu zgresili da spsi sns vladaju ovoliko dugo tu racunam i devedesete. Jasno je da su izbori pokradeni da se zvalonja uvuce i Rusima.Cekaj bre Milica Zavetnica 4% Bosko Dveri 4% sausranim POKSOM hehe...ne znam eto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko ste, ne mislim samo na tebe, na sve, godina imali kada je SNS došao na vlast a koliko ćete imati 2027 kada i ako odu?
Ja sam imao 24 a imaću 39.
Izbori za skupštinu su na 4 godine.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A na osnovu cega ih to nisu zasluzili da su na primer sad masovno izglasali kurtu umesto murte? Da nisu tzv građani mozda promenili stav prema bilo cemu sto je vazno i sto se racuna? Kako da ne.
Nisam ni pisao o zaslugama. Sad je samo jasno da će da ih bude. I zabolela bi me patka kad bih mkogao da se izolujem od stoke ali ne mogu, posao mi zavisi od povezanosti sa zapadom.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Neko upitao kako je po mesnim zajednicama, ja cu vam reci, katastrofa. Krade se naveliko i ono je cirkus. Ovi rezultati Vucka me nimalo ne iznenadjuju. Sve dok se ne bude uvela zatvorska kazna za ovakve vidove prevara, izbori u Srbiji ce da funkcionisu na ovaj nacin. Nije bitno kako se glasa, vec ko broji.
 
Nema uopste toliko jaku podrsku Vucic u vidu stvarnih glasova, koliko na osnovu kradje glasova.
Nema nema... Važi.
A uzgred, odakle 350 hiljada glasova za morone boskica i zavetnicu?
Od 4 miliona koji su se pojavili na biralištu, preko 3.2 su moroni.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sto se desnicara tice, zajahali su na talasu rata u Ukrajini i to kapitalizovali. Plus tu za proruski nastrojene glasace imas nekoliko razlicitih opcija koje pokrivaju citav spektar varijanti. Mica je proruska i anti EU, Jovanovic je proruski ali ipak (barem deklarativno) za neki vid saradnje sa EU, Obradovic proruski ali pre svega (barem deklarativno) okrenut aferama vlasti. Pa ko je proruski, nek izvoli sta voli. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...