Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

15 minutes ago, FrediB said:

Treba ga jos jace stezati, recimo onaj Eskobar da mu eksplicitno kaze ''ili radis to i to ili vadimo na svetlost dana odredjene papire''. 

 

Ne papire jer za domaći kriminal je nadležan domaći sud. Nezgodno je kad se zamrzne imovina nekog kuma ili batice, to boli baš mnogo. A biće zamrzavanja imovine za koji mesec ako se ne smiri.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sputnjik Srbija:

Quote

Naši termini emitovanja od 1.3. na talasima radija Studio B prošireni su na 6 sati dnevno. Ne propustite intervjue iz sveta geopolitike, ekonomije, kulture i sporta u novim terminima 16-18 časova i 20-22 sata.

Izvor: https://odysee.com/@Sputnjik.Srbija:7/vesti103:7 (od 31:00)

 

Dosadašnji termini, koji i dalje važe, su 13.30-14, 19-19.30 i 21-22.

Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Vlasnici stanova u Beogradu na vodi najavili su protest za večeras u 20 časova.

Kako navode u mejlu kojim su obratili beogradskim medijima, u 20 časova blokiraće Bulevar Vudroa Vilsona 6 i Hercegovačku 21.

Protest je najavljen nakon sednice sazvane zbog rešavanja problema stambene zajednice, vezane za izgradnju i kvalitet izvedenih radova na stambenoj zgradi BW ARCADIA i BW Aurora.

Takođe navode pokretanje tužbe protiv nosioca projekta i građevinske kompanije, kao i svih podizvođača.

U mejlu se dodaje da su neispunjene obaveze Beograda na vodi prema vlasnicima stanara, a da je razlog protesta način na koji su izvedeni radovi, voda koja prodire u garaže…

https://www.danas.rs/vesti/beograd/vlasnici-stanova-u-beogradu-na-vodi-najavili-protest/

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, erwin said:

 

Postavio sam ovu vest na drugoj temi. Doduše, nije mi jasno što se bune. Hteli su naselje na vodi, imaju vodu u garaži, a sad se bune. Pisali su lepo ljudi pre više godina da ono nije baš zgodan teren zbog reka, a zna se da se mnogi građevinski poslovi obavljaju putem štapa i kanapa. Izgleda da je đavo došao po svoje.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Iz Rusije s ljubavlju.

 

FiEunYqXoAIK5-v.jpg:large

 

Quote

Dakle, za Srbiju – Slobodan je novi knez Lazar. I – sloboda narodu! (...)
Tek kada ugledate spomenik Miloševiću u centru Beograda, to će biti znak da je Srbija slobodna i u savezu sa Rusijom. Za sada, Sloboda(n) je u našim srcima.

https://rt.rs/opinion/vladimir-krsljanin/22528-vladimir-krsljanin-slobodan-milosevic/

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

“Neretko slušam ekstremiste, lažne rodoljube koji su se ispod majčine suknje sakrili 17. marta kad je bio pogrom, a koji sada demonstriraju protiv onih koji se ni tog 17. marta, niti bilo kada nisu skrivali, već su gledali kako da pomognu srpskom narodu”, rekao je Aleksandar Vučić gostujući u Ćirilici na televiziji Hepi, a zatim nastavio:

“Ja sam i tada otišao na Kosovo kao opozicionar, za razliku od njih koji su bežali od sopstvene senke, pa će sad da mi drže mitinge i još da krenu iz Hrama Svetog Save, koji 100 godina nismo mogli da napravimo, pa smo ga sad napravili. Nismo ga mi sad završili, nego smo ga sada napravili, važno je da ljudi to znaju. Mi smo dali ogroman novac i to smo mogli tek kad nam je država osnažila i ojačala. Pa će tamo da se skupe, pa će da ruše srpsku vlast. Pošto nisu smeli da kažu ništa ni Albancima ni strancima, ni kada su nezavisnost proglašavali, niti sve drugo”.

https://nova.rs/vesti/politika/pred-godisnjicu-ubistva-vucic-od-djindjica-otima-i-hram-svetog-save-mi-smo-ga-napravili/

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJ_Vasa said:

zna se da se mnogi građevinski poslovi obavljaju putem štapa i kanapa. Izgleda da je đavo došao po svoje.

 

Sa PPP-a o kvalitetu radova u tim zagradama:

Bio sam kod drugara koji živi u jednoj od te dve zgrade nedavno. Cirkus, u dnevnoj sobi mu se oseća miris onoga što kuva žena u stanu iznad kao da se sprema kod njega. Ne karikiram, doslovno je tako. U kupatilu se oseća smrad kanalizacije, ali kad neko na vertikali pere veš, kupatilo mu miriše na deterdžent i omekšivač.  

:lol_2:

Pokazao mi je Vajber grupu stanara i ljudi pišu traktate o svemu što ne valja u njihovim stanovima. Neko je poslao snimak kuljanja pene iz WC šolje, otpadanje pločica i pragova je redovna stvar, prozori ne dihtuju... Brdo problema.

Podseća na onu zgradu iz Vrućeg vetra koju Milisav treba da opravi od ulaza do krova.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Postavio sam ovu vest na drugoj temi. Doduše, nije mi jasno što se bune. Hteli su naselje na vodi, imaju vodu u garaži, a sad se bune. Pisali su lepo ljudi pre više godina da ono nije baš zgodan teren zbog reka, a zna se da se mnogi građevinski poslovi obavljaju putem štapa i kanapa. Izgleda da je đavo došao po svoje.

Super! Raspasce se sami, ne moramo da rusimo....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitala sam direktorku banke zasto moram da  uzmem Dina karticu kad je ne zelim, odgovorila mi je samo da necu imati nikakve troskove za njeno odrzavanje, bilo je zalosno da jedna zena zmaj bude tako bespomocna prema politici svoje banke. Neko je napravio veliki posao stampanjem tih kartica.

Sad najavljuju kartice za penzionere, zasto? Mi imamo svoje kartice vec nekoliko godina i koristimo ih u velikim prodjanim lanicima dan, dva nakon sto nam legnu penzije, tako ostvarujemo 10% popusta na vecinu artikala.

Ko ce da se ovaj put omasti stampanjem vise od milion kartica? Za cije penzionerske babe zdravlja?

https://www.kurir.rs/vesti/biznis/4123282/veliki-popusti-i-pokloni-uz-penzionerske-kartice-od-15-marta-krece-prijava-evo-ko-ima-pravo-na-nju-i-kako-ce-sve-funkcionisati

 

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Klotzen said:

Ovaj današnji av performans je fenomenalan. Osniva čovek novi pokreti  radi samopromociju a obećava novac iz budžeta. Posle se ljuti što ga zovu diktator.

Neprijatno mi bilo ga slusati.Jos oni jadni ljudi koji dolaze sa unapred pripremljenim pitanjima. Niko ne sme da ga pita nesto sto mu ne odgovara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DJ_Vasa said:
Spoiler

spacer.png

Ništa lično....samo sam ljubomoran što nemam stan u BgH2O......za te pare...jedan u Solunu, jedan u Asprovalti i jedan u Platamoni, na Sv.Pantelejmonu....i još ti pretejne :smiley2:...extra što ne raszgovaraš s pola familije :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Quote

Do planiranog protesta vlasnika stanova u Beogradu na vodi, koji je bio najavljen za večeras u 20 časova, ipak nije došlo (...)
Oko 30 stanara okupilo se u holu zgrade [BW ARCADIA] i tokom te skupštine popisalo sve kvarove i potpisalo interni dokument koji će poslati izvođaču radova, ali nisu hteli da ga objave. (...)
Osoba koja je prisustvovala zatvorenom okupljanju i želela da ostane anonimna izjavila je da su se stanari na ranijem sastanku u 15 časova sa upravnicima zgrada danas dogovorili da ipak neće izaći na protest.
Iz nepotvrđenih izvora Beti je rečeno da su stanarima izvođači radova poručili da kvarove neće sanirati ukoliko o njima budu govorili javno i da će rešiti probleme popisane u internom dokumentu.

https://www.danas.rs/vesti/beograd/protest-vlasnika-stanova-nije-ni-bio-planiran-u-beogradu-na-vodi-okupili-se-samo-novinari/

Link to comment
Share on other sites

Da li je moguce da su nesto planirali ali fini ljudi iz obezbedjenja ih ubedili da ne rade to?

 

Inace, video sam masu slika unutrasnjih radova u BNV, iz ruke, posto niko ne sme da deli, znaci nikad ne bih kupio tamo stan, ni za 1000 eur po kvadratu. Ne bi me cudilo da se neka od zgrada za desetak godina nakrivi ili slicno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:
  Reveal hidden contents

spacer.png

Ništa lično....samo sam ljubomoran što nemam stan u BgH2O......za te pare...jedan u Solunu, jedan u Asprovalti i jedan u Platamoni, na Sv.Pantelejmonu....i još ti pretejne :smiley2:...extra što ne raszgovaraš s pola familije :default_coffee:

 

Pa eto, oni mogu da u garaži parkiraju i čamce, a nije mi poznato da to ima bilo gde u svetu :lol_2:

 

57 minutes ago, AgroLaki said:

Da li je moguce da su nesto planirali ali fini ljudi iz obezbedjenja ih ubedili da ne rade to?

 

Inace, video sam masu slika unutrasnjih radova u BNV, iz ruke, posto niko ne sme da deli, znaci nikad ne bih kupio tamo stan, ni za 1000 eur po kvadratu. Ne bi me cudilo da se neka od zgrada za desetak godina nakrivi ili slicno. 

 

Nemoguće. Oni koji imaju podebele novčanike zaziru od obezbeđenja isto koliko i običan čovek od crknutog komarca. Da je jedan lovan dobio samo jedan mrk pogled od nekog bilmeza iz obezbeđenja, to bi do sada znao ceo grad.

 

Što se tiče zgrada, mnogi su na vreme upozorili da je zemljište nezgodno za visokogradnju, pa će se kroz koju godinu lepo pokazati da je ona izreka o poljoprivrednom partnerstvu sa đavolom sasvim tačna.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Pletilja said:

Pitala sam direktorku banke zasto moram da  uzmem Dina karticu kad je ne zelim, odgovorila mi je samo da necu imati nikakve troskove za njeno odrzavanje, bilo je zalosno da jedna zena zmaj bude tako bespomocna prema politici svoje banke. Neko je napravio veliki posao stampanjem tih kartica.

Sad najavljuju kartice za penzionere, zasto? Mi imamo svoje kartice vec nekoliko godina i koristimo ih u velikim prodjanim lanicima dan, dva nakon sto nam legnu penzije, tako ostvarujemo 10% popusta na vecinu artikala.

Ko ce da se ovaj put omasti stampanjem vise od milion kartica? Za cije penzionerske babe zdravlja?

https://www.kurir.rs/vesti/biznis/4123282/veliki-popusti-i-pokloni-uz-penzionerske-kartice-od-15-marta-krece-prijava-evo-ko-ima-pravo-na-nju-i-kako-ce-sve-funkcionisati

 

 

 

Četiri godine sam u penziji a žena 20 godina i ne znamo kako izgledaju te kartice, u te dane popusta me kasirke pitaju jesam li penzioner, obračunaju popust, nije da baš nešto jurim za tom vrstom popusta, kupujem najčešće online, neke vrste robe isključivo kad su na akciji, ostvarujem popust kao redovni kupac, izračunao sam da mogu 15-20% da uštedim u odnosu na redovnu cenu, nije za bacanje, ne treba mi Vučićevi popusti, dovoljno je ovo što trgovci daju. Nemam ništa protiv da penzioneri, i ne samo penzioneri, sa niskim primanjima dobiju neku vrstu pomoći, ono davanje linearno, svima jednako, nema smisla.
Dina karticu nisam ni aktivirao, nijednu, dobijao sam ih, čini mi se, 5-6 do sada. neke stoje u koverti i dalje, neke sam iseckao i bacio.

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

U moru znakova koji pokazuju koliko ubrzano jurimo u full-fledged, nemekanu diktaturu, uz tekstove Đinđić - moj učitelj (G. Vesić) i slično, pravljenje pokreta Ein Volk i ostalo, nekako s provukla vest koja pokazuje zbog čega je Šapić morao dobiti visoko mesto u sns. Iako mi je to tada bilo neobično i delovalo kao preplaćivanje nekakvih gradskih poena ne preterano informisanih Novobeograđana, postepeno se pokazuje da predsednik ne računa sitno, pilićarski, šićardžijski, već da gleda, zaista, pre svega ljudske kvalitete i neku malo dublju kompatibilnost, na moralnom, emotivnom i intelektualnom nivou:

 

https://www.vreme.com/vesti/aleksandar-sapic-romi-odbijaju-da-zive-normalan-zivot/

 

Dakle šta ovde imamo? Potezanje pitanja Roma i romske populacije, one iste koju osobito stranka kojoj gradonačelnik pripada voli da tretira pred izbore kao miks Belgijske Velike Izložbe i koala u Zoo vrtu. ALi to potezanje ide baš u trenutku u kojem se barem 80% tabloida i medija naslađuje (da, naslađuje) opisivanjem scene kako kamion prelazi maloj devojčici preko glave u naselju kod Pančevačkog mosta. I dok određeni broj medija, ne znam zašto - želim da verujem da je iz pristojnosti (još jedna reč koju su naši tlačitelji uspešno prisvojili), ignoriše ovu priču ili je tretira kao samo još jednu stavku u listi crne hronike, drugi, oni živopisniji ulaze u detalje, opisuju kako se dete otrglo, da li je kamiondćija osetio malo jače truckanje, pogled malog brata, kako se osećaju roditelji itd.

 

Usred cele priče, šapić zaključuje e sad je trenutak, sada ćemo da skupimo poene kod građana, istaći ću se i napraviću nešto, dok je još sveže, dok je još toplo, dok se još nisu oprale gume od kamiona. Ili su one odnete u neku forenziku? Nije ni bitno. 

Edited by freethrow
  • Like 3
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...