Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts



 
Stav prema EU je jednostavno opisati – dajte nam pare, ali nas pustite da srbujemo.


Mislim da čak ovo I nije problem. Većina Srbalja ni ne zna koliko zaista para dolazi iz EU. Veći je problem stav - šta koji kurac meni tamo neko sa trulog zapada ima da određuje kako ću ja da živim! I još bolje - šta oni nas tu uslovljavaju da nas prime, nek nas prime ovakvi kakvi smo prvo (kao pomenute Bugare), pa ćemo posle mi da vidimo koja od tih njihovih pravila ćemo usvojiti, a koja ne. Ali neće da nas prime jer nas mrze, pa pred nas zato i stavljaju takve nebulozne uslove. Itd.

Prosečan Srbin iz dubine duše ne veruje da će njemu i njegovom života EU doneti bilo kakav boljitak.
  • Like 7
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Eddard said:


 

 


Mislim da čak ovo I nije problem. Većina Srbalja ni ne zna koliko zaista para dolazi iz EU. Veći je problem stav - šta koji kurac meni tamo neko sa trulog zapada ima da određuje kako ću ja da živim! I još bolje - šta oni nas tu uslovljavaju da nas prime, nek nas prime ovakvi kakvi smo prvo (kao pomenute Bugare), pa ćemo posle mi da vidimo koja od tih njihovih pravila ćemo usvojiti, a koja ne. Ali neće da nas prime jer nas mrze, pa pred nas zato i stavljaju takve nebulozne uslove. Itd.

Prosečan Srbin iz dubine duše ne veruje da će njemu i njegovom života EU doneti bilo kakav boljitak.

 

 

Mene njihovi stavovi podsećaju na onaj što je neko davno ovde spomenuo, a odnosi se na neka plemena ko zna odakle: kada oni nama nešto ukradu, to je loše, a kada mi njima nešto ukrademo, to je dobro. A čini se da takva inteligencija produkuje i stav da Velika Srbijetina treba da primi u svoje okrilje neku kljakavu EU, kojoj takav gest treba da bude čast. Ali eto, njih mrze zato što su nebeski narod, što su pravoslavni i što pišu ћiriлicom, a poznato je da bez vinčanske kulture i pisma ne bi bilo ni piramida, ni Grčke, ni Rima ni Evrope.

 

I šta ima njima neka Evropa da donosi boljitak kad su ovi naši sve prodali mrskom kolonizatoru. Umesto da Maxi pripada srbendi Miškoviću, kome inače spominju sve po spisku, drže ga tamo neki Belgijanci koji bi da ih kolonizuju, pa umesto da pare ostanu njima (Mišković sve trči da im pokloni pare), one odlaze tamo nekim Belgijancima. Oni tamo Nemci, bre, razumeš ti, samo kažu koliko im treba radnika, pa ih ovi naši liferuju i tuku ko neće, a naši jedva čekaju da rade za 200 evra samo ako rade za pravog srbendu sa krstačom na retrovizoru.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Eddard said:

A što je narod glup i neobrazovan (a pomalo i neinteligentan) da izvuče korektne uzročno-posledične veze, umesto pogrešnih korelacija je već druga tema. 

Bukvalno ovo. Fazon u Americi ima više napada ajkula u periodima u kojima se više prodaje sladoled, dakle sladoled uzrokuje napade ajkula. Da ne pričam o MMR.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Evo u tom kontekstu, niđe veze, ovakve koji pisu ove komentare na ovim vestima sve treba nemilosrdno premlacivati gvozdenom sipkom preko usta. Kakva edukacija, nikad to zlo nece biti ljudi. Pazi kakvi su to poremećeni, u svemu. Oni u stvari i nisu ljudi, nego vise kao nesto kao ono, kako psihopate vide ljude - ne kao osobe, nego kao neke sjene :classic_smile: Prema tome, svejedno je da li ih ima ili ih nema. Ako se nekome ovo ne sviđa, pa rekli smo, nisu samo oni skinuli maske, i drugi su.

 

https://www.politika.rs/scc/clanak/540960/Mozaik/Specijalitet-putin-vise-nije-popularan-u-Strazburu

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ali pazi ti te nivoe ludila, vise ne postoji ni jedna tema ni o cemu u koju oni ne uguraju svoj odvratni sovinizam i palanačku inferiornost i bednistvo, ne bi li tako velicali sebe. Eno npr pre neki dan ono o nekim evangelistima negde u Vojvodini. Kakva odvratnost. Umesto da mu je drago sto i tu dolazi nesto drugacije, bilo sta, da se nose gace na glavi, samo da nije vise palanacka smrt, jer nepromenljivost je smrt, on jedino sto zna je da se dere kao lud protiv svega, i na taj nacin uzdize sebe. Sipka preko usta. Jer to Srbi nisu, to ljudi nisu.

 

Izgleda da je komunizam, kao ipak građanska ideologija, a ne plemensko čoporativna, iz onih koji nisu bili bas fanovi istog izvlacio ono najbolje, zelju da se ugleda na bolje i da se sazna o drugacijem (npr cuje se u nekom filmu za neko jelo i odmah se trazi da se vidi sta je to i da se proba; ove sad to ne zanima)  dok je srbonacizam, kao plemenski animalni strah primata od svega drugacijeg doneo samo palanacku kockastu glavu, sto kaze Shonke, koju ne  samo da ne interesuje " zapad" nego je ne interesuje ni istok, i nista sto nema u palanku. Odvratni primati i sjene, ne ljudi. Psihopate su u pravu.

 

Onaj se raspitivao odakle dolaze ovakvi kao ja. Evo reci cu mu, ali cu mu reci da znam i odakle dolaze takvi kao on. Tacno iz 1990 i kasnijih godina, ili su se mozda ranije rodili ali se tada nasli, sto je jos gore. Zato im je i normalno da svestenici nisu svestenici, nego popurdancine kojima je samo bitan "broj vernika" ali ne i vera, i kojima je OK da im crkve skrnavi olos koji se tamo otima o pare iz cesnica, unosi granje, otima se za zvonca koja dele za vrbicu itd, dok ga popurdanetine huskaju da i dalje upraznjava svoje paganske obicaje i to naziva hriscanstvo.

 

Evo na primer, ovo je svestenik

 

Screenshot-2023-01-19-23-14-43-887-mark-

 

A ovo ostalo su sve popurdancine, i popurdanetine.

 

BTW, evo sad na tim "litijama" mogu da vide da im na to ne dosli ni njih sto bez organizacije od strane drzave, i onakvih kao onaj majmun sa onog sajta sto ga uhapsilo, i onaj sto su ga navodno šili u urgentnom centru ,(svakog dana to treba) sto valjda treba da im kaze sta "narod" stvarno misli o njihovim velikim idejama.

 

I da li ce se oni dozvati pameti? Ne, nego ce kukati nad sudbinom ušivenog profesionalnog branitelja kocoBa, a ove mlade koji svakog meseca unose devize u zemlju gde placaju porez i sve, proglasavati za ovo i ono. Sipka preko usta, maska je pala.

 

A odakle ja dolazim, pa od 10m od crkve u mestu odakle sam podrijetlom, gde je ...ne znam, čukundeda vrač napravio habitat jos pre nego sto je odmah tu pored napravljena crkva, i gde su generacije odrasle u dvoristu iste, koje je bilo poveliko, puno drveca, bill je tu i groblje, tu smo igrali zmurke i krili se u prevrnutim sarkofazima, nismo eto bili sujeverni. Bilo je veliko strmo dvoriste i crkva sa zvonikom pa smo se tu i sankali, grudvali, davao nam pop da igramo stoni tenis na onim dugackim stolovima. Posle otisao u USA, sad je u penziji, vratio se, i cudom se cudi kad vidi ove koji se iz autobusa krste kao sumanuti kad produ pored crkve, kad vidi ove zabradene sto klece i klanjaju se, ove koji veju dok ulaze u crkvu, celivaju zidove i kapije itd.

 

Pradeda je pre bilo Jugoslavije tu u dvoristu porodicnog habitata bio osnovao prvu skolu u tom kraju, kasnije su u toj skoli radili i deda i baka, sto je bilo retko u ono vreme da se zene skoluju i da rade. I sa druge strane su isto bili prosvetni radnici, a deda je kasnije bio i prvi direktor gimnazije, kad je otvorena, eto odatle dolaze ovakvi kao ja, znaci od 10m udaljenosti od crkve.

 

U tom dvoristu crkve su i generacije pre moje odrasle, neki su postovali te praznike ali nisu bili vernici, neki jesu, ali je poenta da bi se svi oni gadili ovakvih "vernika" kakvi su danas normalni ovim hiljadudevetstodevedesetasima, zato stvarni vernici vise i ne idu u crkve u isto vreme kad i novoverci novosrbi, i u pravu su drugovi patrijote - u toku je stvaranje nove nacije - zemaljski Srbi vulgaris, koji se polako odvajaju od nebeskih turbe srba šovinista i zadribandi sa kojima nece da imaju nista, ni sa njima, ni sa bilo cime sto oni predstavljaju, u sta veruju itd. To je odlicno, to tako i treba.

 

BTW, u vezi the koncerta u Hrvatskoj, ovo sto pisu razni u najuglednijim listovima je isto laz, jer postoje jos uvek oni koji pamte vreme kad su i razne "legende" i "carine" i njihovi bre gidi dzanumi bili za sprdnju i bili su sto i jesu, sund i kic, doduse u njihovim krugovima, ovih koji se secaju, a sta su bili u krugovima plemena sjena, iskreno, to nikoga ne zanima.

 

Tako ti je to. Vazno da su konacno maske pale, i da se vidi sta je kada i kome bio maksimum, ideal i smernica. Nekome zabuljenost sebi u prkno i udisanje sopstvenog prdeza uz tvrdnje kako bolji miris i ne postoji te ga ne treba ni traziti. To su ovi koji su delom poprilicno glupi, a delom jednostavno zli, pa umesto da se bave sobom, neprestano gledaju sta rade drugi (odakle ovome ovo, ono, ovaj ovo rekao, onaj ono rekao...) a nekome nesto drugo.

 

Evo npr u Skandinaviji ljudi zive u surovim uslovima zivota pa zato sto nisu zli napravili su drustva za primer i dok su bili siromasni, a negde su ljudi zli pa nisu umeli da naprave nista, i kad nisu bili bas golje, niti ce ikada bilo sta napraviti a da bude vece od ovoga sto "zive". Šta da radiš. Nepravda.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Problem je i u tome što se kao nekakvi opozicionari i buntovnici poturaju probisveti kojima je jedino pozitivno to što su protiv žvalavog. Evo ova Vesna Rakić Vodinelić je svojevremeno sa mužem napravila privatni pravni fakultet na kome je kriterijum smejurija u odnosu na državni i koji uglavnom služi da se lako dođe do diplome. I posle ona priča o korupciji.

 

Ili ovaj adv Kokanović koji je predvodnik i glavni bundžija ispred advokatske komore, lik je neverovatan kreten i lično znam kakvim se sve nepodopštinama služi.

 

Takve kad vidim, teško mi je da sa njima nađem zajednički imenitelj al jbga izgleda mora tako, samo da je protiv žvalavog.

 

Čista srca bih se pridružio protestima vezanim za tužilaštvo da ne znam da je to jedna od najpoganijih institucija u okviru ovog trulog sistema. Digli su se tek kad su na svojoj koži osetili problem. Pa opet, i to je bolje nego nikad.

 

 

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

Da li grešim ukoliko kažem da je onih što su litali protiv gay parade bilo više od ovih što su litali za Kosovo? Nešto mi se čini da im je čudan spisak prioriteta.

I meni deluje da ih je bilo kudikamo manje sada nego tada. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Eddard said:


 

 


Mislim da čak ovo I nije problem. Većina Srbalja ni ne zna koliko zaista para dolazi iz EU. Veći je problem stav - šta koji kurac meni tamo neko sa trulog zapada ima da određuje kako ću ja da živim! I još bolje - šta oni nas tu uslovljavaju da nas prime, nek nas prime ovakvi kakvi smo prvo (kao pomenute Bugare), pa ćemo posle mi da vidimo koja od tih njihovih pravila ćemo usvojiti, a koja ne. Ali neće da nas prime jer nas mrze, pa pred nas zato i stavljaju takve nebulozne uslove. Itd.

Prosečan Srbin iz dubine duše ne veruje da će njemu i njegovom života EU doneti bilo kakav boljitak.

 

To ti je ono: "Hocemo u EU, ali pod nasim uslovima."    Najgore je sto dobrom broju ljudi treba objasnjavati da je to isto kao da UEFI kazemo: "Hocemo da igramo na evropskom prvenstvu, ali samo ako se ukine ofsajd."  (izvol'te na poljanče, pa šutirajte loptu dok se ne userete, bio bi normalan odgovor)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Newcastle said:

To ti je ono: "Hocemo u EU, ali pod nasim uslovima."    Najgore je sto dobrom broju ljudi treba objasnjavati da je to isto kao da UEFI kazemo: "Hocemo da igramo na evropskom prvenstvu, ali samo ako se ukine ofsajd."  (izvol'te na poljanče, pa šutirajte loptu dok se ne userete, bio bi normalan odgovor)

Ima i ono:

 

- ''nece nas jer nismo bili pod A-U monarhijom''

- ''nece nas jer smo pravoslavni''

- ''nece nas jer smo mali rusi''

- ''nece nas jer smo u oba svetska rata bili na strani rusa''

- ''ako priznamo Kosovo, trazice od nas i 'Rasku' i Vojvodinu''

 

itd. itd. 

 

Uglavnom Crappy, Stink i balkan.info ''strucnjaci'' prosipaju takve price. 

Edited by FrediB
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, FrediB said:

I meni deluje da ih je bilo kudikamo manje sada nego tada. 

 

Ja sam gledao slike na njihovim izvorima, i uprkos štosevima sa uglom fotografisanja, deluje da bi ovi od juče jedva napunili prosečan kafić. Ja sam svestan toga da im smetaju i parada i ono što je dogovoreno za Kosovo, ali u logiku ne uspevam da im proniknem.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ja sam gledao slike na njihovim izvorima, i uprkos štosevima sa uglom fotografisanja, deluje da bi ovi od juče jedva napunili prosečan kafić. Ja sam svestan toga da im smetaju i parada i ono što je dogovoreno za Kosovo, ali u logiku ne uspevam da im proniknem.

Mora da su ih letos kgb...fsb i gru huskali da divljaju onako, preko svojih agenata i filijala u Srbiji. 

 

Jer zna se da su putleru & co. ultimativni arKineprijatelji zapravo ''mrski ederi i satanisti'', veci cak i od NATO-a.

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

Ja sam gledao slike na njihovim izvorima, i uprkos štosevima sa uglom fotografisanja, deluje da bi ovi od juče jedva napunili prosečan kafić. Ja sam svestan toga da im smetaju i parada i ono što je dogovoreno za Kosovo, ali u logiku ne uspevam da im proniknem.

Samo je sluZba lose odradila ovaj pos'o - to ti je to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, FrediB said:

Mora da su ih letos kgb...fsb i gru huskali da divljaju onako, preko svojih agenata i filijala u Srbiji. 

 

Jer zna se da su putleru & co. ultimativni arKineprijatelji zapravo ''mrski ederi i satanisti'', veci cak i od NATO-a.

 

Ma nisu bitni FSB/KGB i ta ekipa. Ima koliko hoćeš autentičnih nedavača za tastaturom, ali se čini da se njihov doprinos ogleda u tri lajka i dva tvita.

 

Ima sutra i neki studentski protest, ali računam da će oni što prodaju kokice kod Platoa imati slabu zaradu :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ja sam gledao slike na njihovim izvorima, i uprkos štosevima sa uglom fotografisanja, deluje da bi ovi od juče jedva napunili prosečan kafić. Ja sam svestan toga da im smetaju i parada i ono što je dogovoreno za Kosovo, ali u logiku ne uspevam da im proniknem.

Vise ih briga za sopstveno doope nego za KOCOBO? :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam jutros Djilasa na N1.
Bokte,koliko su ovde svi operisani od realizma,od realnosti..od toga da pogledaju istini u oci koliko god ona neprijatna bila. Vadi nekakav dokument,neku rezoluciju o "pomirenju albanskog i srpskog naroda" koju je njegova stranka sastavila pre 4.godine..kaze kako niko nije obratio paznju na to. Poceo da cita delove..lebe mekani..sve spisak lepih zelja. Isprazne parole, redovi bez sustine..ne shvata covek da nema pomirenja dok se u Batajnici (za pocetak) adekvatno ne obelezi mesto masovne grobnice Albanaca..na samo nekoliko kilometara od centra Beograda hladnjacama su dopremani posmrtni ostaci ubijenih Albanaca sa Kosova i bacani u sekundarnu grobnicu..ne sme da pisne,da prozbori jednu u tom pravcu.

Kao sto,dok su bili na vlasti, nisu smeli da resavaju pitanje priznanja Kosova bojeci se navijaca i DB.

Meni su Kosovo i borba za Kosovo oduzeli 30.godina zivota,normalnu i prosperitetnu drzavu, demokratiju i institucije,moral i etiku. Treba li ostaviti priznanje Kosova deci? Treba li i njima ostaviti isto breme i isto ovako ih osuditi?
Ima li ovde ikog hrabrog da presece stvar jednom za svagda?

Edited by Drug Crni
Dopuna posta
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Strani tajkunski mediji odmah napadaju predsednikovu porodicu. Ovaj put je meta kum našeg predsednika Aleksandra Vučića. U pitanju je jedno divno dete koje vredno i pošteno radi, i sve što ima je stekao poštenim radom za razliku od nekih koji su opljačkali narod za 619 miliona.

 

1678126677-VEC_7906-01-1024x683.jpeg

 

 

„Meklarenom“ se zakucao u ogradu, povređene dve osobe

https://nova.rs/vesti/hronika/vucicev-kum-ucestvovao-u-udesu-na-dedinju-meklarenom-se-zakucao-u-ogradu-pa-se-skrivao-u-policijskom-autu-dve-osobe-povredjene-foto-video/

 

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Drug Crni said:

Gledao sam jutros Djilasa na N1.
Bokte,koliko su ovde svi operisani od realizma,od realnosti..od toga da pogledaju istini u oci koliko god ona neprijatna bila. Vadi nekakav dokument,neku rezoluciju o "pomirenju albanskog i srpskog naroda" koju je njegova stranka sastavila pre 4.godine..kaze kako niko nije obratio paznju na to. Poceo da cita delove..lebe mekani..sve spisak lepih zelja. Isprazne parole, redovi bez sustine..ne shvata covek da nema pomirenja dok se u Batajnici (za pocetak) adekvatno ne obelezi mesto masovne grobnice Albanaca..na samo nekoliko kilometara od centra Beograda hladnjacama su dopremani posmrtni ostaci ubijenih Albanaca sa Kosova i bacani u sekundarnu grobnicu..ne sme da pisne,da prozbori jednu u tom pravcu.

Kao sto,dok su bili na vlasti, nisu smeli da resavaju pitanje priznanja Kosova bojeci se navijaca i DB.

Meni su Kosovo i borba za Kosovo oduzeli 30.godina zivota,normalnu i prosperitetnu drzavu, demokratiju i institucije,moral i etiku. Treba li ostaviti priznanje Kosova deci? Treba li i njima ostaviti isto breme i isto ovako ih osuditi?
Ima li ovde ikog hrabrog da presece stvar jednom za svagda?

Ja sam samo pročitao vest na N1, a čini mi se da mu je bolje da pusti druge da pričaju ukoliko neće da spadne na glasove članova stranke i nekoliko prijatelja. Nije mi jasno šta znači pomirenje naroda jer mi nije poznata nikakva kolektivna svađa sa Albancima, Austrijancima, Avganistancima, Belgijancima, Japancima ili nekim desetim. Oni koji mrze će i dalje mrzeti, drndati o istorijskim boks-mečevima, brojaće koliko je 'naših' nastradalo od 'njihovih', a oni koji su normalni će da se bave pametnijim stvarima kao što su trgovina, turizam i ostale stvari što dolaze od vekovnih neprijatelja.

 

Ako se kao političar svađao sa nekim, neka se slobodno miri, a to što kažeš za Batajnicu je tačno 100%.

 

Juče smo spominjali studente i omladinu, a ovaj se danas napenalio na profesore. Nije mi poznato da on reklamira upis na bilo koji fakultet, a ako hoće da dobije glasove od bilo koje profesije ili društvenog sloja, nije baš dobro da im gura prst u oko. Uostalom, toliko je protesta održano u poslednje vreme, a nisam čuo da je bilo koja stranka tu nešto pomogla, osim eventualno neke mlake podrške.

 

12 minutes ago, FrediB said:

Taj Djilas kao gradonacelnik BG-a nije bio sposoban ni Prajd da odrzi i obezbedi kako treba, a isto je i latentni rusofil + kum mu je jedan mladja djordjevic.

Nema tu srece. 

Ne da nije bio sposoban, već ih je poslao među ona famozna četiri zida. Mogao bi i on malo da lupeta između svoja četiri zida ako nema ništa pametno da kaže.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

https://n1info.rs/posts/zaustavljen-putnicki-automobil-sa-radioaktivnim-elementima-na-prelazu-bezdan

Ovo je vrlo ozbiljna i veoma opasna stvar.
Ono što je nejasno iz priloga je da li je utvrđeno (verovatno ne) poreklo tog zračenja kao i kada su ta dvojica ušla u srb i preko kog prelaza. Sada nisam siguran da li svaki prelaz ima detektore ali većina velikih ima sigurno.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, shonke said:

https://n1info.rs/posts/zaustavljen-putnicki-automobil-sa-radioaktivnim-elementima-na-prelazu-bezdan

Ovo je vrlo ozbiljna i veoma opasna stvar.
Ono što je nejasno iz priloga je da li je utvrđeno (verovatno ne) poreklo tog zračenja kao i kada su ta dvojica ušla u srb i preko kog prelaza. Sada nisam siguran da li svaki prelaz ima detektore ali većina velikih ima sigurno.

 

Hteli da unesu staru glavu gromobrana (koji su inače radioaktivni). Kao što je objašnjeno ovde i ovde:

 

- "Zračenje jednog gromobrana može biti sto miliona puta veće od onog koje smo imali prilikom merenja na reaktoru RA ... "

- "Sve je bilo dobro dok radnici 80-ih godina koji su montirali gromobrane nisu počeli da obolevaju i umiru od raka ... "


E sad koji će im đavo to...

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...