Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

11 hours ago, Devil In My Pants said:

Kad bi nam bar dali Vojvodinu,

Da se ne zavaravamo. "Ta" Vojvodina na koju referises vise ne postoji. Neki drugi elementi su prevladali. Nekad imam utisak da je,od svih gradova na prostoru bivse drzave u kojima nije bilo neposrednih ratnih dejstava,najvise stradao Novi Sad. Izgubljen duh,mentalitet stanovnika promenjen do neprepoznatljivosti.

Bio jednom jedan Novi Sad i jedna Vojvodina.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Devil In My Pants said:

Kad bi nam bar dali Vojvodinu, a oni odu dole..

Ne znam kako da ti kažem, to u stvarnom svetu teško da tako funkcioniše.

Da ti oni nešto daju i da odu zato što ti misliš da bi to tako trebalo.

Ko god da su oni i gde god na kugli zemaljskoj ne fercera to ni blizu tako.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Drug Crni said:

Da se ne zavaravamo. "Ta" Vojvodina na koju referises vise ne postoji. Neki drugi elementi su prevladali. Nekad imam utisak da je,od svih gradova na prostoru bivse drzave u kojima nije bilo neposrednih ratnih dejstava,najvise stradao Novi Sad. Izgubljen duh,mentalitet stanovnika promenjen do neprepoznatljivosti.

Bio jednom jedan Novi Sad i jedna Vojvodina.

Naravno da ne postoji, kao što ne postoji ni New York, Šangaj, Abu Dabi, London, Mrčajevci, Bratislava... onakvi kakvi su bili pre 20-30 godina.

Lament za mojom lepom varoši koju su uništili neki užasni drugi dok smo mi samo bili za ljubav i mir u svetu i delfini da se zaštite, je više žal za mlados kad je sve bilo bolje i svetlije. NIje, nego smo mi bili bolji i svetliji. I ti drugi elementi su u svojim gradovima bili bolji i svetliji.

  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, FrediB said:

Nisam gledao to **anje, pa me bas zanima sta su to tacno pricali na tom ''skupu''.

Poslusati govor Mileta Dodika. Na skupu transparenti "Od svih Srba najgori su Hrvati" itd.

Inace,Milorad Pupovac je, dan ranije, bio prisutan na komemoraciji zrtvama "Oluje" u Deringaju,u Lici. Svake godine na drugom mestu,da se spozna sirina zlocina. Dostojanstveno i bez srbovanja. Iz vlasti u Beogradu - niko. Mozda osecaju da nisu dobrodosli,a sigurno znaju da tamo ne mogu da uberu nikakve poene za rejting "branilaca srpstva".

I da dodam post Zorana Miletica, zupana Istarskog,kao odgovor gradonacelniku Novog Sada,Vucevicu.

Pozivam gradonačelnika Novog Sada da i sam posjeti Istru pa će shvatiti ne samo zašto njegovi sugrađani ovdje ljetuju, već i zašto brojni Srbi Istru smatraju svojim domom, kao i brojni pripadnici drugih nacionalnih zajednica. Istra je nadaleko poznata upravo po multikulturalnosti, multietničnosti i suživotu i tim više ovakvu retoriku doživljavamo kao potpuno neprihvatljivu. Svi ljudi dobre volje uvijek su bili i bit će u Istri dobrodošli, bez obzira od kud dolaze.
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Svake godine seru oko letovanja u avgustu u Cro, ali su se ove godine baš natovarili. I to ne samo u Hrvatskoj ( za nju posebno) nego i za sva ostala letovanja.

Svi Informeri celo leto objavljuju samo ružne stvari sa letovanja, ajkule, gužve, cene, požare... A i političari su dobili zadatak da to furaju.

Najbolje je letovati u Srbiji i nigde ne ići, onda si 100% patriota i original Srbin.

Možda će nam biti lakše kad ovo magare Vučević posluša ovog Istrijanina i kada bude pozivao ljude da u idu u Hrvatsku da letuju a ne da ratuju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Drug Crni said:

Nije.
Nego su agresivni dinaroidni elementi potisnuli miroljubive ravnicarske.

Clash je dinaroid..bez vredjanja forumasa, ako je to uopste uvreda 🙂

 

Novi Sad jeste najgore pogodjen ratom a da metak nije ispaljen. Jednostavno dve suprotne kulture su se susrele i napravile haos.

 

cesto idem u Sombor jer je jos netaknut i skroz vojvodjanski..

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

 

Novi Sad jeste najgore pogodjen ratom a da metak nije ispaljen. Jednostavno dve suprotne kulture su se susrele i napravile haos.

 

cesto idem u Sombor jer je jos netaknut i skroz vojvodjanski..

Šta je "jedinica mere" pogodjenosti ratom ? Ja mislim da je Niš taj, ali svakom svoja muka najteža.....pitam onako.

 

P.S. Živeo sam skoro dve godine u Novom Sadu, imam brata u Somboru, pola Ratkova mi je rodbina...u Alibunaru mi je bio deo firme. Čini mi se da sam nekako vezan za Vojvodinu ????

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Šta je "jedinica mere" pogodjenosti ratom ? Ja mislim da je Niš taj, ali svakom svoja muka najteža.....pitam onako.

 

P.S. Živeo sam skoro dve godine u Novom Sadu, imam brata u Somboru, pola Ratkova mi je rodbina...u Alibunaru mi je bio deo firme. Čini mi se da sam nekako vezan za Vojvodinu ????

Lala Constantin? :lol_2:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Constantin said:

Šta je "jedinica mere" pogodjenosti ratom ? Ja mislim da je Niš taj, ali svakom svoja muka najteža.....pitam onako.

 

P.S. Živeo sam skoro dve godine u Novom Sadu, imam brata u Somboru, pola Ratkova mi je rodbina...u Alibunaru mi je bio deo firme. Čini mi se da sam nekako vezan za Vojvodinu ????

Pa izmenila se kulturoloska slika grada. Novosadjani su mirni, kulturni, inteligenti..tolerantni, multikulturalni..to se sve izgubilo manje vise. Sad su ljudi poprilicno nezainteresovani za bilo sta. Ne mogu reci tacno sta je sve to promenilo..ima toga i dalje, ali ne u tolikoj meri.

 

Grad je arhitektonski unisten....ne skroz, ali smo na kolenima. Srecom moze i mnogo gore to se vidi za vreme svakog vucicevog mitinga.

 

Meni je Sombor top..bas, bas cesto idem tamo da se odmorim od posla.

Just now, Devil In My Pants said:

Pa izmenila se kulturoloska slika grada. Novosadjani su mirni, kulturni, inteligenti..tolerantni, multikulturalni..to se sve izgubilo manje vise. Sad su ljudi poprilicno nezainteresovani za bilo sta. Ne mogu reci tacno sta je sve to promenilo..ima toga i dalje, ali ne u tolikoj meri.

 

Grad je arhitektonski unisten....ne skroz, ali smo na kolenima. Srecom moze i mnogo gore to se vidi za vreme svakog vucicevog mitinga.

 

Meni je Sombor top..bas, bas cesto idem tamo da se odmorim od posla.

Oni, Somborci, imaju jos tu vojvodjansku dushu. Nikad mi neprijatno nije bilo. Cak lakse podnose migranta od nekih koji ih nikad nisu ni videli. Divni ljudi i grad.

Link to comment
Share on other sites

Glede te cuvene duše, svaka selendra koja ima više od tri kuće insistira na toj svojoj specifičnoj duši.

Za koju kad pitaš šta je tačno niko ne zna da objasni, to je tako, to moraš da osetiš, ne može se to objasniti.

U nauci o duši su najpoznatiji primeri ruske duše i slavenske duše. Odmah za njima je čuvena sarajevska duša i vojvodjanska duša.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Clash said:

Glede te cuvene duše, svaka selendra koja ima više od tri kuće insistira na toj svojoj specifičnoj duši.

Za koju kad pitaš šta je tačno niko ne zna da objasni, to je tako, to moraš da osetiš, ne može se to objasniti.

U nauci o duši su najpoznatiji primeri ruske duše i slavenske duše. Odmah za njima je čuvena sarajevska duša i vojvodjanska duša.

 

 

Vojvodina da je pameti bila bi bogata zemlja. Pljacka Vojvodine je ogromna..daj Boze da nam vrate 1%.

 

Npr ovaj Galens, sestra mi prica kad je dosao iz Bosne i krenuo da radi i trazi kredite..onako siromasniji preduzetnik. Odjednom bum i posto je strana banka gledali tok novca i bam Dodik i odbili ih. 

 

Pa i onaj Boske satro milioner i jos neki..smesne price ko zna i povrsno kao ja.

 

O sitnim i krpnim javnim nabavkama da ne pisem kako se otimaju..kreditima drzave. Sloba je sa Dafinom i Jezdom mala beba. Krenula neka drugarica da prica sta rade..samo sam rekao stani..pljacka nikad veca, ali eto, narod voli..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Naravno da ne postoji, kao što ne postoji ni New York, Šangaj, Abu Dabi, London, Mrčajevci, Bratislava... onakvi kakvi su bili pre 20-30 godina.

Lament za mojom lepom varoši koju su uništili neki užasni drugi dok smo mi samo bili za ljubav i mir u svetu i delfini da se zaštite, je više žal za mlados kad je sve bilo bolje i svetlije. NIje, nego smo mi bili bolji i svetliji. I ti drugi elementi su u svojim gradovima bili bolji i svetliji.

  


Zanimljiva je ta postavka, i narativ koji sam slusao kako dolazi iz usta ili pera onih koji o predratnoj Vojvodini pricaju kao o Edenskom vrtu.


Vrlo slicna postavka tradicionalnim horor filmovima. Najpre slika idilicnog mesta, nekog utocista, koje posle dolazi u pretnju neke parazitske, invazivne sile, i nastoji se ta sila proterati i zadrzati status quo pre pojave pretnje.

Jadni ljudi jbt, zive u horor filmu vec decenijama, i to onom koji cini mali procenat takvih filmova - koji nemaju felix finis, jer im se takav ne nazire 😞

 

Теш, теш...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Clash je dinaroid..bez vredjanja forumasa, ako je to uopste uvreda

I ja sam. Poreklom.
Rodjen ovde,ali moji roditelji su se takodje doselili iz brdovitih krajeva. Medjutim,moji roditelji su se ovde uklopili u postojece zivotne,obicajne i kulturne obrasce. Naucili (tata manje,mama u potpunosti) madjarski..prihvaceni od starosedelaca i ostalih doseljenika..jer su se ponasali i ophodili,jednom recju,normalno.

Ovi danas dosli iz svojih krajina,doneli sa sobom isti ekstremizam kojeg su ispoljavali tamo,doneli rakijade,baje male knindze..dosli sa pricom kako su oni Srbi,a mi nismo.. kako su oni branili,a gde smo bili mi..ne znam da li ih je 20% makar elementarno naucilo madjarski..nastavili da sipaju otrov prema "susjedima",a njih 2/3 u dzepu ima putovnicu koja ima omogucava nesmetano putovanje i rad na mrskom zapadu..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Clash je dinaroid..bez vredjanja forumasa, ako je to uopste uvreda 🙂

 

Novi Sad jeste najgore pogodjen ratom a da metak nije ispaljen. Jednostavno dve suprotne kulture su se susrele i napravile haos.

 

cesto idem u Sombor jer je jos netaknut i skroz vojvodjanski..

Svi smo mi pomalo dinaroidi.

Te stoga moram tebe i Crnog jednom da vodim u Kurjak na jagnjetinu i pivo, samo da vidim kad nastupa BMK.

Ali morate da naučite poneku pesmu, na vratima stoji Darko Miličić i proverava.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ja znam dosta prognanika iz 90-ih koji ne da su se uklopili nego su pojedini i dobili novosadski akcenat. Njihova deca koja su odrasla ovde nemaju veze ni sa Bosnom ni sa Likom. Menja se to jer su ipak oni manjina. Takođe nisu svi došli u NS, raspoređeni su oni po svim mestima a ima ih dosta i u BG. Naravno kada sretnemo jednog koji kao da je juče došao iz neke nedođije to ostavi utisak jači nego njih 100 koji su sasvim ok.

 

Ako smo se mi koji smo došli posle ww2 "pripitomili" a bili smo većina i par klasa "divljiji" i ovi će vremenom jer su manjina svuda.

 

Edited by Klotzen
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kao sto su decu lozili da ce im deda mraz doneti poklone,

meni su kao detetu pricali da ce bogati a dobri Vojvodjani 

dati kesha za kanalizaciju u selu,

ali evo vec 50 god nikako da potece.

 

Ja mislim da to treba das ocepi, neupotrebljivo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, McLeod said:

Ja kad odem u NS, a idem par puta godisnje, osecam i dalje taj duh i osecam se kao da sam u Evropi, a ne u Srbiji.

 

Vidjam se sa nekim ljudima koji su van te "dinaroidne" price pa mi je mozda utisak pogresan.

A sa kim se ti vidjaš u NS, sa panonidima, fruškogoidima?

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Clash said:

Svi smo mi pomalo dinaroidi.

Te stoga moram tebe i Crnog jednom da vodim u Kurjak na jagnjetinu i pivo, samo da vidim kad nastupa BMK.

Ali morate da naučite poneku pesmu, na vratima stoji Darko Miličić i proverava.

Bravo @Clash uvek sam govorio da je bolja vruća jagnjetina, nego topli sendvič...👍👍👍

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...