Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Btw, ovo treba posmatrati iz Kurtijevog ugla, jer je ocekivano ovo sto je dozvolio ElektroSever docekano na krv i noz i sad pravi balans.

 

Vucicu svaka ovakva prica dobro dodje, kao i u prethodnom periodu i sa Hrvatima i Bosnjacima i kim god, samo da bar malo muti vodu i skrece paznju sa sanckija Rusiji.

 

Ne bih ja uopste obracao paznju na takve stvari, previse puta smo ih videli da bismo se osvrtali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sve ovo je dogovoreno a AV pizduljan kakav jeste sad pokusava da sebe prikaže kao nekog borca za prava Srba na Kosovu a pustio ih je niz vodu odavno.  Njegovi glasaju za svaki zakon u skupštini KOsova zajedno sa Kurtijem i nema tu dalje šta da se pojašnjava. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

To je klasican marketinski trik, plus srpsko opste mesto i "caka".

 

Krenes da radis nesto pa se sefu/majci/drugu/zeni pozalis kako je mnogo tesko, kako ti treba mnogo vremena, kako je katastrofa, ali daces sve od sebe i videcemo da bi spustio ocekivanja, a onda kad zavrsis to ispadne ne znam kakav uspeh jer si spustio ocekivanja.

 

Tako i ovo, najgora zima od 45, svi ce da se posmrzavaju i pocrkaju gladni, a onda kad se nista drasticno ne desi, to ce da predstavi kao licni uspeh zato sto je pametan i vodi najbolju politiku misleci samo na Srbiju i srpski narod a njega ako se sete sete.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Div  Moj deda je posle 1945.godine imao problema sa tadašnjim vlastima. Nije mogao da dobije ličnu kartu i bonove za hranu iako je imao troje male dece. 

 

Komšije su ga prijavile da je tokom rata radio u Autokomandi za tadašnju gradsku upravu Beograda, kao i da je dobijao pakete od Kulturbunda..što uopšte nije tačno..Radio je u Autokomandi ali nikakve pakete od Kulturbunda nije dobijao.

 

Tek uz pomoć veze ( da i tada su se koristile veze ) dobio je ličnu kartu i bonove.

 

Krsnu slavu je slavio tako što bi tražio slobodne dane ili godišnji odmor, par dana pre i par dana posle slave. Niko ga nije dirao jer je imao "vezu"..a na slavu je dolazila samo uža babina i uža dedina porodica.

 

Ne slažem se sa postupkom sadašnjeg Patrijarha Porfirija. Ne razumem šta želi da postigne sa tim spiskovima.

 

A kada je veronauka u pitanju..svi zaboravljaju da je u škole ušla za vreme Vlade Zorana Đinđića i to kao izborni predmet. 

 

Zaboravlja se i činjenica da je prva stvar koju je Zoran Đinđić uradio kao gradonačelnik Beograda 1997.godine bila skidanje petokrake sa krova Gradske uprave grada Beograda.

 

O Patrijarhu Porfiriju, od početka nemam lepo mišljenje iako sam vernik. On nikako ne može da se poredi sa Patrijarhom Pavlom.  

 

Da je imao manje godina i da je ostao živ Patrijarh Pavle nikada ne bi pravio spiskove koje sada pravi Porfirije.

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@Div  Moj deda je posle 1945.godine imao problema sa tadašnjim vlastima. Nije mogao da dobije ličnu kartu i bonove za hranu iako je imao troje male dece. 

 

Komšije su ga prijavile da je tokom rata radio u Autokomandi za tadašnju gradsku upravu Beograda, kao i da je dobijao pakete od Kulturbunda..što uopšte nije tačno..Radio je u Autokomandi ali nikakve pakete od Kulturbunda nije dobijao.

 

Tek uz pomoć veze ( da i tada su se koristile veze ) dobio je ličnu kartu i bonove.

 

Krsnu slavu je slavio tako što bi tražio slobodne dane ili godišnji odmor, par dana pre i par dana posle slave. Niko ga nije dirao jer je imao "vezu"..a na slavu je dolazila samo uža babina i uža dedina porodica.

 

Ne slažem se sa postupkom sadašnjeg Patrijarha Porfirija. Ne razumem šta želi da postigne sa tim spiskovima.

 

A kada je veronauka u pitanju..svi zaboravljaju da je u škole ušla za vreme Vlade Zorana Đinđića i to kao izborni predmet. 

 

Zaboravlja se i činjenica da je prva stvar koju je Zoran Đinđić uradio kao gradonačelnik Beograda 1997.godine bila skidanje petokrake sa krova Gradske uprave grada Beograda.

 

O Patrijarhu Porfiriju, od početka nemam lepo mišljenje iako sam vernik. On nikako ne može da se poredi sa Patrijarhom Pavlom.  

 

Da je imao manje godina i da je ostao živ Patrijarh Pavle nikada ne bi pravio spiskove koje sada pravi Porfirije.

 

 

Au, svasta si ovde nesto ekla, ali za ovo boldovano, mnogi ce te ubedjivati da  gresis:classic_biggrin:..mislim, recice ti da sve lupetas..ali, neka si rekla..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@Div  Moj deda je posle 1945.godine imao problema sa tadašnjim vlastima. Nije mogao da dobije ličnu kartu i bonove za hranu iako je imao troje male dece. 

 

Komšije su ga prijavile da je tokom rata radio u Autokomandi za tadašnju gradsku upravu Beograda, kao i da je dobijao pakete od Kulturbunda..što uopšte nije tačno..Radio je u Autokomandi ali nikakve pakete od Kulturbunda nije dobijao.

 

Tek uz pomoć veze ( da i tada su se koristile veze ) dobio je ličnu kartu i bonove.

 

Krsnu slavu je slavio tako što bi tražio slobodne dane ili godišnji odmor, par dana pre i par dana posle slave. Niko ga nije dirao jer je imao "vezu"..a na slavu je dolazila samo uža babina i uža dedina porodica.

 

Ne slažem se sa postupkom sadašnjeg Patrijarha Porfirija. Ne razumem šta želi da postigne sa tim spiskovima.

 

A kada je veronauka u pitanju..svi zaboravljaju da je u škole ušla za vreme Vlade Zorana Đinđića i to kao izborni predmet. 

 

Zaboravlja se i činjenica da je prva stvar koju je Zoran Đinđić uradio kao gradonačelnik Beograda 1997.godine bila skidanje petokrake sa krova Gradske uprave grada Beograda.

 

O Patrijarhu Porfiriju, od početka nemam lepo mišljenje iako sam vernik. On nikako ne može da se poredi sa Patrijarhom Pavlom.  

 

Da je imao manje godina i da je ostao živ Patrijarh Pavle nikada ne bi pravio spiskove koje sada pravi Porfirije.

 

 

 

Imali su i mnogi drugi probleme, posebno tih prvih godina komunističke vlasti, može se reći da je tvoj deda i dobro prošao, sačuvao je glavu, imao posao, mnogi nevini su i glavu gubili.

Mogu da dodam na tas krivice komunističke vlasti spram crkve, to je tema dražinog teksta, i oduzimanje manastirskih imanja, međutim, verski obredi, krštenja, venčanja, opela, liturgije, su obavljani i u crkvama i u kućama bez većih problema, čak su i mnogi članovi partije slavili slavu, navodno slave roditelji, bračni drug i slično. 

Slobodan dan ili bilo kakvo odsustvo za slavu nije postojao kao pravo zaposlenog sve do devedesetih i ne znam što bi, što da mi poslodavac plaća dnevnicu da sedim kući i nalivam se, ali dobro, počelo je sa slavom, nastavilo sa veronaukom, sa nametom svima za gradnju hrama, sa plaćanjem doprinosa sveštenicima iz budžeta, i drugim gestovima kojim su sve stranke pokušavale da pridobiju naklonost crkve, zauzvrat, crkva će podržati i Miloševića i Đinđića i Vučića onoliko koliko plate.

Uvođenje veronauke je zbrzan potez koji dugoročno donosi štetu društvu, ono što sam čui je da se praktično deca pripremaju da budu Srbi i vernici a ne da budu stručnjaci i slobodnomisleći ljudi, no nije samo veronauka angažovana na tom poslu, tu su i istorija, jezik i književnost, a i slobodne aktivnosti, do proslava mature.
Ne mislim da je Đinđiću jako važan potez što je skinuo petokraku, ali neka je, nije izvorno ni bila na toj zgradi. Svidelo mi se što se Đinđić usprotivio davanju jednom bulevaru imena Draže Mihajlovića, posebno obrazloženje stava, ko želi da daje ime bulevaru neka ga izgradi a ne da menja ime već izgrađenom. No, to su bile koalicione čarke, zato je i smenjen, a ni koalicioni partner se nije proslavio vršenjem gradske vlasti.

Porfirija se sećam još dok je bio iguman manastira Kovilj, često je gostovao na TV, posebno na Studiu B, koji se nekad ponašao kao glasilo crkve, Porfirija je bilo prijatno slušati, odmeren, umeren, obrazovan, elokventan, manje sam pratio njegov rad kao episkopa ZLJ, a kao patrijarh je ostao na nivou predhodnika, znači jako nisko.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2022 at 7:31 PM, Kronostime said:

Pobogu, procitaj nesto iz istorije pre nego sto izvalis ove nebuloze.:classic_sleep:

 

Zar nisam odgovorila na ovo?

Cudno, mog odgovora vise nema ali oneliner iznad stoji kao neki ukras na koji se pretpostavljam, ne sme reci ni rec...jer da nije tako, zasto bi odgovor bio brisan....

Link to comment
Share on other sites

Šapić: Sigurno neću otvoriti „Europrajd“, ali ću otvoriti manifestaciju „Dan porodice“

 

Nije Sapic tu neki zagovornik Prajda nego zna se sta je i za sta je sapic. Sapic je Boskic.

 

„Dan porodice“, koja se obeležava 15. maja i čiji će grad biti pokrovitelj.

To će biti manifestacija koju ću ja da otvorim, to će biti manifestacija u kojoj ću ja da učestvujem“, kazao je gradonačelnik. :lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Mama_mia said:

Šapić: Sigurno neću otvoriti „Europrajd“, ali ću otvoriti manifestaciju „Dan porodice“

Eto, zbog te izjave bi ovaj u zdravom i neodvratnom drustvu mogao odmah da pakuje kofere i da ide kuci jer bi mu politicka karijera bila zavrsena. To sto nije samo pokazuje bolest tog "drustva" gde im je nasilništvo do jaja, pa nikome ne smeta ni ova izjava, koja je agresija i diskriminacija dela stanovnistva, ni popovsko nasilništvo sto prete nekim spiskovima podobnih i mlate u zvona da nekoga zastrasuju ili to sto pise nece da dolaze kod nekih (koji ce im) ako ne upisu decu na veronaniju (mozda bi vise voleli da ih neko uzjaše) itd. I na osnovu cega oni ocekuju da budu negde prihvaceni kao "ravnopravna kultura" ili nesto?

 

Eno u Poljskoj sud odredio da ukinu te navodne gej fri zone zato sto je to nezakonito, a Norveska je pre par godina bas zbog toga Poljsku izbrisala sa spiska zemalja koje mogu da konkurisu za one njihove grantove. A ovaj ovde nesto prica potpuno izvan savremenog sveta i nikoga nije briga. Mozda je tu problem sto odavno nije bilo jahanja. Masovno jahanje, to njima fali.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2022 at 4:09 PM, Harmonika said:

Au, svasta si ovde nesto ekla, ali za ovo boldovano, mnogi ce te ubedjivati da  gresis:classic_biggrin:..mislim, recice ti da sve lupetas..ali, neka si rekla..

Đinđić je to uveo kao deo dogovora sa spc oko podrške itd. da ga ne sabotiraju, pa pdv i slično i koje su sve druge igre bile u tom trenutku u toku.

 

Što se tiče petokrake, trebalo je skinuti svakako. Tu zgradu niti je sagradila KP niti je tome tamo mesto.

 

Kad pomenusmo tu veronauku, dete mi je išlo na građansko i nikad nije razmatrana opcija da ide na veronauku i nikada ga ne bih ni pustio da ide na te časove, makar bio obavezan predmet.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Istraživanje pokazalo: Većina građana protiv sankcija Rusiji, najviše vole Vučića, Putina i Orbana

 

Kada bi sutra bio održan referendum za ulazak Srbije u EU, 34 odsto građana bi glasalo za, dok je protiv ulaska u EU 51 odsto ispitanika, rezultati su istraživanja Demostata.

 

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/309923/Istrazivanje-pokazalo-Vecina-gradjana-protiv-sankcija-Rusiji-najvise-vole-Vucica-Putina-i-Orbana.html

 

Dakle Faraon je ostvario ono što jedino i radi. 51% protiv EU. Do kraja ovog mandata prebaciće 60% protiv EU i onda više nikakva smena vlasti neće biti moguća, osim da nam dođu Zavetnici u koalciji sa Levijatanom i Vacićem.

Link to comment
Share on other sites

...onako,vremenski,između Slovenije i H je deset godina,između Srbije i Slovenije je,izračunajte sami.Mogu ponoviti ono što pišem na nekom drugoj temi,ali vas to ne interesira.

Zapravo,pokušam sam isprovocirati da vidimo što Srbija gubi ili što dobiva svojim navodno neutralnim položajem

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

 

Dakle Faraon je ostvario ono što jedino i radi. 51% protiv EU. Do kraja ovog mandata prebaciće 60% protiv EU i onda više nikakva smena vlasti neće biti moguća, osim da nam dođu Zavetnici u koalciji sa Levijatanom i Vacićem.

Mislim da smo već u tom vremenu, posle njega mogu samo takvi da dodju...

Moja preporuka je, ko može, neka beži iz te zemlje, svuda je bolje, čak i u CG.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, mladenvzz said:

...onako,vremenski,između Slovenije i H je deset godina,između Srbije i Slovenije je,izračunajte sami.Mogu ponoviti ono što pišem na nekom drugoj temi,ali vas to ne interesira.

Zapravo,pokušam sam isprovocirati da vidimo što Srbija gubi ili što dobiva svojim navodno neutralnim položajem

Gubi mnogo ali je pitanje i sta dobija ako se prikloni jačoj strani. Sem prazne priče lepo upakovane i uz po neku pretnju ni jača stana ne nudi ništa. Kad vidimo šta rade jadnim Makedoncima koji nemaju ali baš nikakav propust u saradnji sa najačim svetskim igračem onda je oprez nešto najmanje što se od Srbije moze očekivati

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mladenvzz

 

Ne postoji neutralan položaj za Srbiju. Ako ne uvedemo sankcije zamerićemo se centralnoj i istočnoj Evropi (mislim na EU) i to će nam biti ogromna prepreka kada krene da se pregovara ozbiljno o ulasku u EU. Moje je mišljenje da Vučića uopšte ne zanima EU članstvo i zato on neće ni uvesti sankcije. Jedino što njega brine je da mu ne oduzmu pravo na pomoć i  povoljne razvojne kredite koje dobijamo od EU iz predpristupnih fondova i da se ne desi tihi bojkot kompanija i da investitori počnu da nas preskaču, možda po koji i da se povuče. Jer vremenom ćemo dobiti imidž Ruskih saveznika i neke kompanije će se same početi povlačiti odavde pod pritiskom javnosti u drugim zemljama. Pola kompanija se iz Rusije povuklo pod pritiskom javnosti u EU i SAD a ne zbog sankcija.

 

Ako uvedemo sankcije Vučić će preko noći izgubiti jedno 10% glasova a pod pritiskom pljuvačine još toliko u narednih godinu dana. To znači da će da padne na 25% a to znači da je izgubio vlast. Dakle ima više razloga da ne uvodi sankcije nego da uvodi.

 

Naravno ako rat potraje do sledeće godine onda će morati da uvodi ali on se nada da će do jeseni da se završi i da će on da se provuče "ni tamo ni vamo". No prilično sam siguran da već sada baltičke države i Poljska ovo neće zaboraviti i čekaće da nam vrate. Veliko je pitanje i za Rumuniju i Bugarsku koji takođe trpe od Rusa a mi se ponašamo kako se ponašamo.

 

To ti je moje mišljenje oko toga što si pitao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...