Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

21 minutes ago, Perkos2 said:

Da li bi ove drzave sto su uvele zabranu stvarno srušile avion u kojem je Lavrov? Lepe se igranke igraju na vise strana.

 

Ne moraju da ga obore. Presretnu ga i nateraju da ne ulazi u njihov vazdušni prostor. Ako odbije tek onda postoji opcija da ga obore.

 

Inače dobro je Mladen primetio da je vrlo čudno da su Rusi pitali MKD da ih puste kroz njihov vazdušni prostor. Iz toga možemo zaključiti da je Grčka ili Albanija dozvolila da prođu kroz njihov prostor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Klotzen said:

 

Ne moraju da ga obore. Presretnu ga i nateraju da ne ulazi u njihov vazdušni prostor. Ako odbije tek onda postoji opcija da ga obore.

 

Inače dobro je Mladen primetio da je vrlo čudno da su Rusi pitali MKD da ih puste kroz njihov vazdušni prostor. Iz toga možemo zaključiti da je Grčka ili Albanija dozvolila da prođu kroz njihov prostor.

Kada je u pitanju bezbednost visokog državnog funkcionera, sa takvim stvarima nema igranja. Da je hteo da dođe redovnom linojom, to je mogao, ali nije iz bezbednosnih razloga. Ne verujem da bi ga neko baš oborio, ali isto tako ni da bi bez potrebe rizikovao da avion npr. prizemlje i uhapse ga.

 

Nije čudno što su pitali Makedoniju jer je tuda bila jedna od mogućih ruta. Džabe im je da im Grčka dozvoli bilo šta jer se ni ona ne graniči sa Srbijom, pa se Makedonija morala inicijalno pitati. Doduše, ne verujem da bi Grčka kao članica EU i NATO odobrila prelet.

Link to comment
Share on other sites



 
Ne moraju da ga obore. Presretnu ga i nateraju da ne ulazi u njihov vazdušni prostor. Ako odbije tek onda postoji opcija da ga obore.
 



Su čim da ga presretnu ....poljoprivrednom avijacijom ili zmajevima ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Uopste ne mislim da Lavrov nije unapred znao da nece uspeti da dodje pa se kao iznenadio kad mu nisu odobrili prelet.

 

Mozda su samo testirali Srbiju da li ce da otkaze posetu. A Srbija do kraja izdrzala moleci se bogu da neka sila (nato) padne s neba i resi stvar....Tako je to bilo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Avda Zekić said:


 

 


Su čim da ga presretnu ....poljoprivrednom avijacijom ili zmajevima ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Crnogorski I makedonski vazdusni prostor stiti NATO - Italija I Grcka za Crnu Goru, samo Grcka za Makedoniju… 

 

Mozda ni oni nemaju lovacke avione kojima bi mogli presresti putnicki avion? 
 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ters said:

Crnogorski I makedonski vazdusni prostor stiti NATO - Italija I Grcka za Crnu Goru, samo Grcka za Makedoniju… 

 

Mozda ni oni nemaju lovacke avione kojima bi mogli presresti putnicki avion? 
 

 

Naravno da znam...zato treba reći NATO zabranio prelet...a ne S:Makedonija ili C.Gora. Samo preciznosti radi, tehnički detalj. :smiley2: Danke Dojčland.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Avda Zekić said:

Naravno da znam...zato treba reći NATO zabranio prelet...a ne S:Makedonija ili C.Gora. Samo preciznosti radi, tehnički detalj. :smiley2: Danke Dojčland.

Ne - Crna Gora i Sjeverna Makedonija su zabranile prelet, a NATO je tu ukoliko se zabrana ne ispostuje. Tako stvari funkcionisu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ters said:

Ne - Crna Gora i Sjeverna Makedonija su zabranile prelet, a NATO je tu ukoliko se zabrana ne ispostuje. Tako stvari funkcionisu. 

 

 

Aha....obogatih se novim znanjem. Baš dobro što si mi rek'o....kako stvari funkcionišu.

Link to comment
Share on other sites

Gospodin Lavrov nije mogao da uđe u Srbiju. To je 1 jad. 
Medjutim, ako komšije nastave ovako, gospodin Bocan-Harčenko (ruski ambasador kome je u ovom igrokazu dopala uloga vranog gavrana) neće moći da izađe iz Srbije. E to je 100 jada.

 

 

Kao kontrapunkt ovim događajima, danas videh da je Vlada Arsenijević sa par prijatelja dogurao do Harkova i lično predao hranu, pelene za bebe i inkubator koje su prikupili u Beogradu da pomognu Ukrajini, i susreo se usput sa nekim ukrajinskim piscima:

 

Na ovom profilu na društvenim mrežama se mogu čitati utisci sa putovanja, verujem da će biti još detaljniji po povratku. Zaista sjajan tip i sjajan gest 👍

 

Pao mi je baš na pamet pre par dana kada sam ovde pročitao Puzigaćin posto o Momi Kaporu. Setio sam se Vlajsinog teksta o tome kako ga je Kapor prepoznao u nekom grčkom letovalištu dok je radio kao turistički vodič srpskim gostima, i pitao ga, u šokantnoj manifestacije psiho-patologije, zašto je u nekim tekstovima bio proitv rušenja Vukovara kada je taj grad bio primer lažnog i provincijskog baroka...

Edited by bohumilo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, bohumilo said:

Medjutim, ako komšije nastave ovako, gospodin Bocan-Harčenko (ruski ambasador kome je u ovom igrokazu dopala uloga vranog gavrana) neće moći da izađe iz Srbije. E to je 100 jada.

 

Pa dobro, mogli bi da popuste i dozvole da ga odavde oteraju u PM postoj(e)binu. Ako ništa drugo, jedna fekalija manje na brdovitom Balkanu. Može da povede sa sobom i domaću patriJotsku bulumentu da složno rade za rublje, umesto za mrske i izdajničke evre.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, JohnnyDragon said:

Nije, Slovenija ...Tamo sam već živeo i radio 7 godina, a uostalom i studirao kao klinac 🙂

 

 Potem se pa lahko pogovarjava po slovensko. Jaz sem tudi nekoc zivel tam ('71.-'74.) ampak se se vedno spomenem jezika in vsega... :classic_biggrin:

 

ostali: izvinjavam se zbog trolovanja, necu vise...

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, zoran59 said:

 

 Potem se pa lahko pogovarjava po slovensko. Jaz sem tudi nekoc zivel tam ('71.-'74.) ampak se se vedno spomenem jezika in vsega... :classic_biggrin:

 

ostali: izvinjavam se zbog trolovanja, necu vise...

Itak Zoki, sej ves lahko 🤪

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darth Bane said:

Mislim da je ovo veliko ponizenje za Lavrova i Rusiju. Ali, sami su ga trazili: koji je mandrak Lavrov trazio dolazak u Beograd??? Koji ce im to? Sta im je to trebalo?

 

Nije. Ovo je bila samo proba kako će Srbija da reaguje na njegov dolazak. Plus, ovo im odgovara zbog njihove propagande.

 

Da je stvarno hteo da dođe, AV bi na sva zvona najavljivao njegovu posetu.  Btw, AV je sa Putinom imao online video sastanak kada je dogovarao cenu gasa.

 

Na isti način mogu da razgovaraju  Lavrov i AV.   

Link to comment
Share on other sites

Bio i na prvoj, predlagao mazut za grejnu sezonu..docice i do Marica, kako je krenuo, polako..
Da ga ne spremaju da zameni Čaleta? Na RTS-u predlagao povećanje plate za 12%, a da se za toliko umanje prinadležmosti države...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Avda Zekić said:

Da ga ne spremaju da zameni Čaleta? Na RTS-u predlagao povećanje plate za 12%, a da se za toliko umanje prinadležmosti države...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Ja ne bih prenagljivao toliko, mislim da malo istrcavas pred rudu,ali, i da ta varijanta bude, ne  bih se mnogo iznenadjivao..za neke nove naredne izbore, neku novu vladu, nebo je granica..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih prenagljivao toliko, mislim da malo istrcavas pred rudu,ali, i da ta varijanta bude, ne  bih se mnogo iznenadjivao..za neke nove naredne izbore, neku novu vladu, nebo je granica..
Znači da rezimiramo...ja trčim pred rudu, ali ni ti se ne bi iznenadio...? Znači nisi rekao, samo kažeš [emoji23]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Oni su preneli deo konferencije za medije koja je održana danas. 

 

Toliko smo kukali kako nemamo slobodne medije, i sada kada ih polako otvaraju opet kukamo..

 

Usput..AV je Draganu Đilasu ranije već nudio mesto premijera ili neko mesto u Vladi, ili da ostane na mestu gradonačelnika.

 

Sve je odbio. 

 

Glavni odbor SSP je nedavno potvrdio zaključak donet pre izbora- ne ulazi se u koaliciju sa SNS-om.

 

Isti obavezujući dokument o odbijanju saradnje sa SNS-om donela je i DS...Mogu da ostavim link, ako treba..

 

 

 

Edited by Devojka Luke Razića
Link to comment
Share on other sites

Svi ti iz opozicije su listom Sorosevci.

 

Ups!

 

Samit inicijative Otvoreni Balkan na Ohridu (CDM)

...

 

Uz predsjednika Vlade Abazovića i domaćina Dimitra Kovačevskog, premijera Republike Sjeverne Makedonije, na večeri su i premijer Albanije Edi Rama, predsjednik Srbije Aleksandar Vučić i predsjednik Vijeća ministara Zoran Tegeltija.

Večeri su prisustvovali i zamjenik predsjednika Vlade RSM Bojan Maričić i zamjenik predsjednika UO Fondacije za otvoreno društvo Aleksandar Soroš.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...