Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

37 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ja sam poslednji put bio na nekoj slavi pre jedno 5, 6 godina (i tako je to bilo jedino mesto gde idem, zato što moram) i upravo zbog ovakvih gluposti o bacanju hrane ni tamo više ne idem. Dok sam išao, čim stignem, na brzinu se prilično ukokam da ne bih primećivao o čemu bulazne. Tog poslednjeg puta kad sam bio, nisam pio, namerno. I prvo, shvatio sam kako je ženama koje ne piju kad moraju negde da idu sa pijandurama :lol_2: Drugo toliko su gluposti bulaznili za tih par sati, da sam sve vreme imao osećaj kao da sam u ludnici.

 

Iste ovakve gluposti. Na primer, kako se u Skandinaviji toliko hrane baca da bi mogla da se hrani cela Afrika. Znaci po njima, onih 20ak miliona gore, svakog dana kupe jedno 60, 70 puta vise hrane nego sto im treba, pa je onda bace, samo da bi doakali Afrikancima. Doduse, nije ta prica nesto narocito drugacija od onih prica koje mogu da se cuju u ludnici. Zato vise ne idem na takva mesta :lol_2:

 

Za slušanje takvih gluposti je dovoljno načuti razgovor dve budale koje čekaju na red u prodavnici, što govorim iz ličnog iskustva. Da mrski Zapadnjaci ne kupuju toliko hrane i da nemaju toliko kolonije po svetu (jes' da su promašili za koju deceniju, al' nema veze), nesvrstana braća bi imala klope da budu debeli k'o prasići, u usta bi im padale pečene kokoške, kavijar i šampanjac, a novac bi rastao na grani. Jeste da neki primerci vrste koju ne smemo da spominjemo zbog osetljivih dušica nisu odmakli daleko od te grane, al' to je već druga priča. Vikinzi su tek druga priča - to je bre sve 'ladno, imaju na svakom ćošku mrske i zle ****** (oni muškarci što vole muškarce), neće da prigrle brata iz toplijih podneblja i tako to, dok komšija Milojko iz Prćilovice odma' plaća turu, duša je to slovenska.

 

 

4 minutes ago, JohnnyDragon said:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=06&dd=05&nav_category=11&nav_id=2166853

 

 

Gebels počeo da radi u B92?

Ljudi jel moguće da je ovo inače TV sa nac frekfrencijom?

Btw nakon godinu dana skoro, truda, svega, sutra se napokon selim iz Srbije :)))

 

 

Ma pusti to, bitno je da neko hoće da se buni protiv Putlerovog potrčka. Možda nas je malo i možda smo g***, ali neka se čuje i naš glas.

Link to comment
Share on other sites

Teodorovic je bas lep predlog dao kako da se  podrzi narod u Ukrajini, da se  mi smrzavamo:lol_2:..Tako da, ako biste pomogli izbeglicama iz Ukrajine,a ne znate kako, znate sta vam je ciniti, morate oktobar da cekate, ali jbi ga..ako zakacite i upalu pluca, ma rat je gotov! Ja sam mislio, bolje je valjda da imamo grejanje, pa ko ima prostora viska i dobru volju da  nekog izbeglicu koji je ovde primi u topli dom, ali, jbi ga, ja nisam akademik.. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, JohnnyDragon said:

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=06&dd=05&nav_category=11&nav_id=2166853

 

 

Gebels počeo da radi u B92?

Ljudi jel moguće da je ovo inače TV sa nac frekfrencijom?

Btw nakon godinu dana skoro, truda, svega, sutra se napokon selim iz Srbije :)))

 

 

Čestitke na seobi.

 

B92 otkad je promenio vlasnika nema više ni jednog novinara. Jednostavno preuzimaju tuđe vesti i samo prevedu i stavljaju na sajt. Na TV su stavili ovih par poslušnika da rade propagandu i to je to.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 10:44 PM, Klotzen said:

Danas sam čuo da će u skupštini u okviru grupe oko SSP-PSG biti Obradović (uzbunjivač iz Krušika) i  Marija Lukić. Ako je tačno za svaku pohvalu.

 

Tačno je. Marija Lukić i Aleksandar Obradović nalaze se na listi poslaničke grupe Ujedinjene opozicije Srbije - na kvoti su SSP-a. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Darth Bane said:

Spasise nas komsije velike bruke!

Ali mislim da je AV znao za ovo I ranije?! Vec je pre par dana nagovestio problem.

 

 

Naša bruka stoji, samo je manje upadljiva.

 

26 minutes ago, Darth Bane said:

 Zaista lukav I suptilan potez Aleksandra Vucica. 

 

Nisam baš siguran da je to plod Vučićevog lukavstva.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...interesantno,nespominje se Albanija kao zemlja za mogući prelet aviona ruskog ministra.

No,Srbija,uostalom kao i Hrvatska,ima jedan veliki problem,koliko slušam na tv,a to je manjak stanovništva,sposobnog za rad.Čini mi se da će se neke velike investicije teško realizirati jer neće biti radno sposobnog stanovništva.Vjerojatno slijedi,ili je potrebna dobro osmišljena imigraciona politika.Možda će tada,kad će se živjeti sa drugima i drugaćijima,nestajati današnje teme vezane uz nacionalizam i sl.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mladenvzz said:

...interesantno,nespominje se Albanija kao zemlja za mogući prelet aviona ruskog ministra.

No,Srbija,uostalom kao i Hrvatska,ima jedan veliki problem,koliko slušam na tv,a to je manjak stanovništva,sposobnog za rad.Čini mi se da će se neke velike investicije teško realizirati jer neće biti radno sposobnog stanovništva.Vjerojatno slijedi,ili je potrebna dobro osmišljena imigraciona politika.Možda će tada,kad će se živjeti sa drugima i drugaćijima,nestajati današnje teme vezane uz nacionalizam i sl.

Osim što je članica NATO, Albanija se ne graniči ni sa Rusijom ni sa Srbijom, tako da je i geografski nemoguće iskoristiti njenu teritoriju za prelet.

Link to comment
Share on other sites

Ovde je najvažnije - svaka čast Makedoniji, Crnoj Gori i Bugarskoj. Vidi se da su se otrgli anticivilizacijskom zlu (pseta kao sa onog skrinšota koji je poslao Clash slobodno neka laju o NATO kolonijama; mogu samo da kao svako besno pseto izlučuju penu belu i krvavu, u prljavštini) , i vidi se da tamo većinu ne čine nenormalnici i duševni bolesnici, ne u medicinskom smislu, što bi moglo da im se uzme kao olakšavajuća okolnost, nego su mnogo gore duševno oboleli (4 miliona ruskih špijuna) :

 

Quote

Pobegao Rus, programer, sa porodicom iz Putinove Rusije u Beograd. Iznajmili dvosoban stan na Lionu za 500 evra i Rus prvi put odlazi u prodavnicu.

Na kasi, zvoni mu telefon, žena ga podseća da uzme šećer. ‘Nema šećera, sve su razgrabili’ odgovara Rus, a čiča za kasom, čuvši ruski jezik, skače mu u zagrljaj, vičući: ‘Brat Rus! Živeo Putin, jedva čekam da lansira nuklearne rakete! Ovo ti je, baćuška, sve zajedno, tri hiljade petsto osamdeset dinara“ Rus odlazi kući plačući.

 

Nije vic, nije dovoljno smešan, ali jeste istinita priča. Desila se u pomenutom kraju Beograda prošle sedmice.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...Vaso.ne želim provocirati,i meni i tebi je jasna geografska karta.Možda sam trebao pitati,čemu Makedonija u toj igri.Ako želiš doći do Makedonije ne možeš preskočiti Grčku.Ali,ako kreneš,hipotetski,preko Albanije,dolaziš do južne pokrajine-po Ustavu.Istina je da je Lavrov mogao sjesti na avion,i redovnom linijom Moskva-Beograd doći u posjet Srbiji.Uopće ne želim niti pretpostavljati što bi se u tom slučaju događalo.Zapravo,taj  mogući posjet nije slučajan,nije nastao spontano, da li će to ostaviti neke posljedice na Srbiju u sferi špekulacija.Da li je Vučić želio demonstrirati svoju,nazovimo to tako,"nezavisnu/neutralnu politiku",ja ne mogu reći.možda ti možeš reći više.Ali,po mom mišljnju,takovom politikom radi štetu Srbiji.Npr. želiš u EU a EU nije neutralna u ovom sukobu.Pitam se,ne koliko želi Srbija ući u EU nego želi EUjoš jednog Orbana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 9:39 AM, erwin said:

FUWHMUFWIAMmNeO?format=jpg&name=medium

 

 

Zanimljiva je ta fascinacija Al Kaponeovskim odelima kod ovih, ne znam ni kako da ih nazovem.  Vidi ga, ozbiljna faca, teget stof sa straftama, dva reda dugmadi i zakopcan sako, harmonikaska bradica.... ma bre kod ovih je i estetika dovoljna da se proceni covek, iako to nikad nije bilo preporucljivo.  Reklo bi se da je ovome idol onaj Zvezdin polu-krimos.   Ko zna, mozda bi i drugi ljudi tako izgledali da im je povereno da gazduju najvecim fondom u drzavi primenjujuci sva znanja jednog fizioteraputa. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stiletto said:

https://rs.n1info.com/vesti/kosacov-reakcija-rusije-i-srbije-treba-da-bude-zajednicka-i-izuzetno-ostra/

Sada ćemo da vidimo praktičnu demonstraciju šta znači "muda u procepu". Demonstrira Firer iz našeg sokaka.

 

Kao da je Kosacov rekao: "nas i Srba, 300 miliona!" :classic_biggrin:

 

Moglo se to bolje izvesti. Air Serbia nije pod sankcijama, mogao je Lavrov da dodje redovnom linijom.

Tj. da pokusa.

To bi se onda jednostavnije resilo: umesto da se uplice diplomatija vise drzava, samo par mangupa posalju dojave o bombi u avionu... :wicked:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

...način donošenja odluka u EU se zna,konsenzus.Da li je Srbija spremna za to,dogovor,razgovor,konsenzus ili veto,veto.Možda govorim i gluposti ali ja ne vidim drugačije.Bilo bi interesantno da vidimo dobitak,recimo,Mađarske i ulaganje u zajednički proračun.I recimo da netko izv Danske ilio Nizozemske se zapita ,zašto nas Orban jajebava.Puno puta sam napisao da se odluke u EU teško donose,potreban je konzennzus.

Upravo slušam,zašto Srbija ne treba se svrstati,pa ja bih rekao i ne treba,ali onda mora biti svjesna i posljedica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenvzz said:

...Vaso.ne želim provocirati,i meni i tebi je jasna geografska karta.Možda sam trebao pitati,čemu Makedonija u toj igri.Ako želiš doći do Makedonije ne možeš preskočiti Grčku.Ali,ako kreneš,hipotetski,preko Albanije,dolaziš do južne pokrajine-po Ustavu.Istina je da je Lavrov mogao sjesti na avion,i redovnom linijom Moskva-Beograd doći u posjet Srbiji.Uopće ne želim niti pretpostavljati što bi se u tom slučaju događalo.Zapravo,taj  mogući posjet nije slučajan,nije nastao spontano, da li će to ostaviti neke posljedice na Srbiju u sferi špekulacija.Da li je Vučić želio demonstrirati svoju,nazovimo to tako,"nezavisnu/neutralnu politiku",ja ne mogu reći.možda ti možeš reći više.Ali,po mom mišljnju,takovom politikom radi štetu Srbiji.Npr. želiš u EU a EU nije neutralna u ovom sukobu.Pitam se,ne koliko želi Srbija ući u EU nego želi EUjoš jednog Orbana.

Nisam rekao je u pitanju provociranje, to mi nije bila namera. Samo sam konstatovao da Albanija nije u igri jer se de facto ne graniči sa Srbijom, a ne verujem ni da je bilo potrebe da se izjašnjava. Da bi njegov avion uopšte i stigao do ovog dela Evrope, morao bi da leti preko teritorije Belorusije, Poljske, Slovačke i Mađarske. Dovoljno je da jedna od zemalja zabrani prelet da bi dolazak propao. Druga ruta je preko Crnog mora, što podrazumeva prelet preko Bugarske, eventualno Rumunije, ali i to otpada. Treća ruta bi bila opet preko Crnog mora, Turske, pa onda Grčke i Makedonije, eventualno preko Jadrana i CG. Albanija je malo verovatna kao deo rute, na to sam mislio. Teorijski, mogao je da ide i redovnim avionom ili da uzme čarter, ali to je bezbednosni rizik, kako sam negde pročitao.

 

Ako pitaš za Vučića, mislim da bi u ovom trenutku najviše voleo da ga zaborave i ruski i zapadni političari. Politika sedenja na više stolica mu svakim danom sve više dolazi na naplatu. Usled dugogodišnje propagande veliki broj birača bi ga odmah prezreo jer je otkačio Rusiju, što znači da gubi vlast i da na njegovo mesto može doći neki klasični nacoš. Tu je i energetska zavisnost od Rusije, a ne bi valjalo da cene goriva i grejanja skoče nebu pod oblake. Istovremeno, uz rusofilsku propagandu je išao i narativ da na zli i pokvareni Evropljani mrze, mrski Ameri još više, pa da nas zato ne prijamu u EU. S druge strane, bez novca i pomoći EU bi se ovde živelo kao u Moldaviji, što je takođe nezgodno po njega.

 

Ako pitaš koliko prosečan stanovnik želi da uđe u EU, evo najjednostavnije: EU je potrebna samo kao krava muzara, da se skokne u Nemačku ili Austriju na bauštelu i uzmu evri, ali da se kod kuće može podmititi policajac, sudija, da se javno kaže kako vole Putlera, mrze Nemce, Švajcarce, Austrijance, Amerikance, Š*ptare, Turke, balije, ustaše, Engleze, Holandeze, Papuance, Liliputance i ostale.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ako pitaš koliko prosečan stanovnik želi da uđe u EU, evo najjednostavnije: EU je potrebna samo kao krava muzara, da se skokne u Nemačku ili Austriju na bauštelu i uzmu evri, ali da se kod kuće može podmititi policajac, sudija, da se javno kaže kako vole Putlera, mrze Nemce, Švajcarce, Austrijance, Amerikance, Š*ptare, Turke, balije, ustaše, Engleze, Holandeze, Papuance, Liliputance i ostale.

 

Još gore, čak ne ni kao kravu muzaru, već kao "dužna da plati još milijarde dolara ratne štete za 1999." i tako gledaju svaku pomoć EU ka Srbiji. Za ostatak rečenice, amin.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...Vaso,svojevremeno sam pisao,vjerojatno na starom forumu,da sam za ulazak u NATO ali sam skeptičan oko ukaska u EU.NATO je,po mome mišljenju,odbrambeni savez ali istovremeno i brana npr Hrvatske od iracionalnih poteza.Znaš,znam što je rat,iskusio sam ga na svojoj koži i ner želim budućim generacijama da to iskušaju.Kratko rečeno,rat ne,a bilo kakove gluposti učešče u NATO to negiraju.

Meni je teško govoriti o Srbiji,premalo znam,čini mi se ta politika neutralnosti,nesvrstavanja će nanijeti štetu Srbiji.Znaš,onako slikovito,politika da se radi na još starijem i još ljepšem Mariupolju  teško nekoga može ostaviti ravnodušnim.

Svojevremeno si me toliko ispsovao,ponizio da sam mislio da sa tobom nikada više  neću htjeti komunicirati,no,vremena se mijenjeju

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...