Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Je li? Nisam ga video..
[mention=223]Constantin[/mention]
Malo je spomenuo istorijat, a danas je dominirala zastava Betmena.....[emoji847]

A ona.visibaba, ili šta je već, u prvom redu kolone, predstavlja šta ?

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Drug Crni said:

Jel stvarno danas na protestu bila zastava Sretenjske Knjaževine?

 

  Reveal hidden contents

800px-Zastava_Kne%C5%BEevine_Srbije_(Sre


Ako jeste,kapa dole i naklon onome ko je doneo..prelepa je..i simbolika je jasna..

 

 

Vidi se ovdje od 34:35

 

Edited by Beonegro
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Jel stvarno danas na protestu bila zastava Sretenjske Knjaževine?

 

  Hide contents

800px-Zastava_Kne%C5%BEevine_Srbije_(Sre


Ako jeste,kapa dole i naklon onome ko je doneo..prelepa je..i simbolika je jasna..

Sloboda, jednakost (narocito pred zakonom) i bratstvo umesto despotije, sultana, aga, begova i kabadahija. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Jel stvarno danas na protestu bila zastava Sretenjske Knjaževine?

 

Misliš na ovo?

1686344604-Tan2023-06-0920185441_9-1536x

 

 

 

1 hour ago, Drug Crni said:

Inače,na nekim od prethodnih skupova sam video zastavu Ferarija..starija ekipa zna njenu "istoriju" i šta ona znači. :thumbup:
Nema zastava EU što mislim da jeste šteta.

 

Tada je slogan bio Beograd je svet. Sada je Beograd ipak samo z-vet. A nisu se mnogi šetali ni oko izvesne ambasade u Deligradskoj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35-40K ljudi kažu iz fan klub protesta, što je za mene sjajan broj ljudi. 

 

Sviđa mi se što su najavili radikalizaciju. Doduše tajanstveni su, ali kao što sam pomenuo, moraju da postave neke rokove i to su uradili. Ovako, bez rokova, može u nedogled. 

 

Ok su bili govori. Prvi put sam i imao priliku da ih čujemo jasno jer se masa prilično kasno skupila, pa sam zauzeo dobru poziciju. 

 

Edit:

Kad ste kod z-veta; ne videh litijaše, putinofile i sl. Obično su bili kod Kajmakčalana, a sad ih nije bilo, niti sam video neke veće grupe takvih likova. 

Edited by uvrnuto
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Dve bake na rodjendanu svog unuka, vriska dece, cika, maldjarija prilazi da im iskaze poštovanje....

"Imas domet? Idi na live.....bas je slab signal, cekaj, moj je brži...."

"Nadji bar sliku, ne mora uživo, vratićemo snimak kad dodjemo kući, samo da sve bude mirno...."

"Lele, koliko ljudi, bravo Beograde! Gde su ti naočari, pogledaj, reka ljudi, ih, sta bih dala da sam sad tamo"...

"Dobro je, idemo dalje..."

"Draga, nigde ti i ja ne idemo osim u Zmaj Jovinu* ali ima nade, ustala Srbija...."

"Nemoj da plaćeš, na rodjendanu smo, vidi kako su nam deca lepa, unučići slatki, biće sve dobro"....

"Nego, da ti kažem šta mi je doktor rekao juče, moramo da pijemo mnogo vode, dobro je za hrskavicu....."

I tako, dve bake, skoro vek i jos pola života ukupno, negde u Srbiji, juče. 

 

*Zmaj Jovina, sinonim za gradsko groblje.

 

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Dobar broj ljudi s obzirom da je vec sesti protest, ali iskreno i na 1 od 5 miliona je bila odlicna energija medju narodom i jednostavno smo se izduvali jer nista konkretno nije uradjeno.

Psihopata je ovde u prednosti jer ako se nesto uradi nasilno, narativ je na njegovoj strani, daje izbore jer zna da ne moze da izgubi, a ako bojkotujemo zbog losih izbornih uslova i stanja u medijima, opet ce Luka Kmečara debilana u skupstinu.

Nisam pametan

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Koliko god fatalisticki zvucalo mozde moze da se kaze da je on u nekoj strateskoj prednosti.

Najavljuje se radikalizacija,ali koliko ljudi je spremno da stoji na nekom mostu 1-2-5 dana,prvi put kada se islo na Gazelu najavljeno je da ce se ostati do jutra ali masa se razisla posle 2 sata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, 40Wins said:

Dobar broj ljudi s obzirom da je vec sesti protest, ali iskreno i na 1 od 5 miliona je bila odlicna energija medju narodom i jednostavno smo se izduvali jer nista konkretno nije uradjeno.

Psihopata je ovde u prednosti jer ako se nesto uradi nasilno, narativ je na njegovoj strani, daje izbore jer zna da ne moze da izgubi, a ako bojkotujemo zbog losih izbornih uslova i stanja u medijima, opet ce Luka Kmečara debilana u skupstinu.

Nisam pametan

 

Ako bude izbora, evo prilike da se setacka energija pretoci u kontrolorsku. Bar to za pocetak. Odnekle se mora krenuti, kao 96.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uopšte mi nije jasno to očekivanje ljudi da će protesti da donesu neku veliku, direktnu i bombastičnu promenu.

 

Trenutni protestu su njega potpuno izbezumili i izbacili iz ravnoteže; nikada veći broj potpuno promašenih komunikacionih poruka; vlada faktički stavljena u vd stanje (mada to nije toliko neuobičajeno); RTS počeo da pušta petominutne izveštaje tokom dnevnika; sama vlast priznaje da se skuplja veliki broj ljudi; protesti oslobodili energiju, daju osećaj slobode i nade; ceo svet sad već o tome izveštava; mnogi njegovi kežual glasači poljuljani - imam ja par njih koji su ono baš medijana glasači/primerci; juče mi kaže jedan - baš je preterao, potcenio narod..

 

Šta više očekivati od protesta, nego da tako promene ravnotežu i uliju energiju? Zahtevi su dobri i konzistentni. Međutim, udaraju na glavne poluge Vučićeve vlasti. Naravno da ih neće dati tek tako.

 

Do promene mora doći na izborima. Na opoziciji je da se grupiše kako treba, organizuje kontrolore, komunicira sa predstavnicima međunarodne zajednice, odlučno iskorači u smeru koji građanima može doneti boljitak (što znači da se ne šlepaju na gubitnički narativ o Rusiji i sl).

 

Protesti treba da budu tu da podsecaju ljude da jedna značajna masa želi drugačiju zemlju, da je istrajna u tome, da se neće predati, da oslobađaju od straha.

 

 

 

 

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, medobrundo said:

Na opoziciji je da se grupiše kako treba, organizuje kontrolore, komunicira sa predstavnicima međunarodne zajednice, odlučno iskorači u smeru koji građanima može doneti boljitak (što znači da se ne šlepaju na gubitnički narativ o Rusiji i sl).

Možeš li malo ovo da elaboriraš?
Jbg..patim od NBA hangovera...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, handys said:

 

Ako bude izbora, evo prilike da se setacka energija pretoci u kontrolorsku. Bar to za pocetak. Odnekle se mora krenuti, kao 96.

 

1 hour ago, McLeod said:

Ako budu izbori naravno da se ide na izbore i sad treba da se sprema za tu otimacinu, regrutaciju ljudi za kontrolore, pogotovo u manjim mestima.

 

Da, zapravo nama trebaju izbori što pre, sa visokim učešćem kontrolora na svakom jebenom mestu, pa kad pokrade izbore da se ova energija peotesta iskoristi da budu jos veci protesti i dodje do nekog 5-6 oktobra. Ali to mora opozicija da izorganizuje, nemam kapacitet za to ja, kežual Pera, ili neka gupa građana, nek sad upregnu svoju kilavu infrastrukturu. Na nama je da taj da izadjemo na izbore.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zvezdarac said:

prvi put kada se islo na Gazelu najavljeno je da ce se ostati do jutra ali masa se razisla posle 2 sata.

 

Mislim da je to tad bila ad hoc odluka, a ne nešto planirano. Otprilike se nije znala ni trasa šetnje. 

 

Sad kreću godišnji odmori, pa bi se moglo reći da to ne ide na ruku protestima, ali takođe kreću godišnji i ostalim ljudima, pre svega iz inostranstva, a time i gužve na auto-putu. Dodatne blokade bi haos napravile. Samo bi se verovatno trebalo bolje pozicionirati. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, 40Wins said:

 

 

Da, zapravo nama trebaju izbori što pre, sa visokim učešćem kontrolora na svakom jebenom mestu, pa kad pokrade izbore da se ova energija peotesta iskoristi da budu jos veci protesti i dodje do nekog 5-6 oktobra. Ali to mora opozicija da izorganizuje, nemam kapacitet za to ja, kežual Pera, ili neka gupa građana, nek sad upregnu svoju kilavu infrastrukturu. Na nama je da taj da izadjemo na izbore.

To se slazem ali je problem sto je opozicija jasno rekla necemo izbore pod ovim uslovima,prvo da se ispune zahtevi i tu su napravili gresku jel ako se ne ispune uslovi mogu da izgledaju kao gubitnicka strana(sto rece Korac juce na N1)

Mislim da je strategija trebala da bude neka ispuni uslove a ako ne ispuni zahtevamo sto hitnije izbore na svim nivoima pa ako pristane na izbore da se ovi protesti preliju i tokom kampanje.

Ovako ide narativ ako ne ispune uslove mi radikalizujemo a izbori nas ne zanimaju i sta i ako tada ne ispuni?

Po meni greska u strategiji

Edited by Zvezdarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izbori, sa ovakvim medijima, za vladajuću kliku, su već upola dobijeni. Na tim promenama, uključujući i REM u tom paketu treba insistirati. Voolin i Bata Gašić mogu da budu i "argumenti" u predizbornoj kampanji, samo to treba negde da se čuje...

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Možeš li malo ovo da elaboriraš?

 

Ne mogu da tumačim tuđe reči, ali mislim da je ono u zagradi najbitnije: ako neka partija jeste opoziciona, onda treba da se predstavi i kao pouzdan partner EU & SAD. Ako se baš plaše da kažu neke stvari javno, onda se to izbegava, ali se zato jasno kaže u razgovorima sa diplomatskim predstavnicima. Glavni izvor celokupnog zla je u Kremlju, a to opozicija mora da shvati, bar ona koja se predstavlja kao demokratska.

 

Naravno, ovde ne govorim o jučerašnjem protestu, već o tome kako opozicija treba da deluje u međuvremenu i da priprema teren.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ako budu izbori naravno da se ide na izbore i sad treba da se sprema za tu otimacinu, regrutaciju ljudi za kontrolore, pogotovo u manjim mestima.

 

tu je pitanje kako srediti spiskove, jer mali alek, kao sto dovede 50k autobusima na miting, tako dovede i xyk ljudi koji satro zive u beogradu. komicne i tuzne scene su bile u kraju za prosle izbore, ali svi ti ljudi, cak iako imas srca da ih posaljes na udaljeno mesto, imaju cetiri sata minimum da se dokopaju birackog mesta i tvrde da su na vracaru.

 

u manjim mestima jebiga, ne mora tako, kontam da crnogorsko chojstvo nije visoko na temu [kada onaj gdin-deda nije dao liku da glasa, dok ne propadne na dno a kod nas dno ionako ne postoji].

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

tu je pitanje kako srediti spiskove, jer mali alek, kao sto dovede 50k autobusima na miting, tako dovede i xyk ljudi koji satro zive u beogradu. komicne i tuzne scene su bile u kraju za prosle izbore, ali svi ti ljudi, cak iako imas srca da ih posaljes na udaljeno mesto, imaju cetiri sata minimum da se dokopaju birackog mesta i tvrde da su na vracaru.

 

u manjim mestima jebiga, ne mora tako, kontam da crnogorsko chojstvo nije visoko na temu [kada onaj gdin-deda nije dao liku da glasa, dok ne propadne na dno a kod nas dno ionako ne postoji].

 

Naravno da ima milion problema i da treba da se vrsi pritisak da se ti problemi rese, ali je glavna stvar ne upadati u zamku bojkota. Prosli bojkot smo videli kako je prosao, potpuno besmisleno izgubljeno vreme.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

 

Naravno da ima milion problema i da treba da se vrsi pritisak da se ti problemi rese, ali je glavna stvar ne upadati u zamku bojkota. Prosli bojkot smo videli kako je prosao, potpuno besmisleno izgubljeno vreme.

 

kada ljudi zaista prihvate da ovo nije stranacka borba u kojoj pritiskamo vucica, vec bazicna borba za goli zivot i pristojnost te golotinje, bice lako & lakse.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...