Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

21 minutes ago, Zvezdarac said:

Pitanje sta ce gradjanska opozicija da odluci posto su do sada pricali da izbora nema bez promene uslova a desni izlaze skoro sigurno.

 

„Oni koji odu na razgovor sa Vučićem biće saučesnici u propasti zemlje“: Prva reakcija na poziv predsednika opoziciji

 

Milivojević je već najavio reakciju. Pretpostavljam da je opozicija očekivala da će raspisati izbore i ponuditi neke populističke mere. Ne znam za penzionere, ali prosveta i lekari svakako znaju da su povećanja minimalna i da ne prate inflaciju.

Link to comment
Share on other sites

Samo pitanje od cega on povecava plate?

Samo nas jos vise kanali.

Racuna da ce narod kad cuje da se povecavaju plate da kaze kako se dobro radi u zemlji?!

Isto kao gradi fabrike i sta sve ne a kakvi su uslovi rada u tim fabrikama koga briga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno postoje rezerve iz kojih se crpi novac za povisice.  Mene vise brine cinjenica da ne postoji sistemski odgovor skup mera dugog trajanja kao odgovor na ovu krizu. Od natalitetne politike, vladavine prava, skolstva obrazovanja medijske sfere. Ma koliko se vlast trudi i napinje sustinski ovako vise ne ide. A sve mere koje su preuzete jednostavno nisu dovoljne.  Novi zakon o osnovnom obrazovanju meni prvo padne na pamet kao must have. O medijskoj sferi necu da trosim reci. Ali ovo socijalisticko povecanje plata u javnom sektoru pred izbore je dokaz o doktrini koja nijedna vlast ne menja. Idu na zicer uz pojacavanje propagande na kablu i nacionalnim frekfencijama.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Don Dusko said:

Samo pitanje od cega on povecava plate?

 

6 minutes ago, suptil said:

Ocigledno postoje rezerve iz kojih se crpi novac za povisice

 

Eh, pa ima jedno jednostavno rešenje - štamparija u Topčideru. Jeste da će inflacija da skoči, al' to su samo sitnice.

 

15 minutes ago, Don Dusko said:

Racuna da ce narod kad cuje da se povecavaju plate da kaze kako se dobro radi u zemlji?!

Isto kao gradi fabrike i sta sve ne a kakvi su uslovi rada u tim fabrikama koga briga.

 

Nažalost, ima budala koje će u to da poveruju. To su oni koji glasaju iz ubeđenja, odnosno zato što ne umeju da saberu dva i dva. Ako mi veruješ, ima budala koji kažu da se zemlja super razvija jer je otvorena neka fabrika ili nova zgrada sva u staklu iako sami jedu 'leba i vode. Ovde figurativno koristim 'lebac i vodu jer mislim na budale koje su navikle da žive bedno i da ih tretiraju kao stoku, ali nasedaju na priče o avionima i kamionima. Jeste da ih cene u prodavnicama demantuju, ali to je specijalno stanje svesti koje ne dozvoljava da se saberu dva i dva.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bitka za medije je prioritet broj jedan, prvo ;isto prakti;no i politički kako kaže ovaj nesrećnik, a drugo zato što su najviše vezani za kulturu nasilja koja i jeste osnovni fokus protesta i koja i jeste dovela do svega. Odmah nakon toga su izborni uslovi, spiskovi i ostalo, ali to je opet vezano za tačku jedan - medije. Meni deluje dosta uspaničeno i uznemireno, a ekonomske okolnosti mu definitivno ne idu na ruku, kao ni neka opšta klima u EU. Malo dodatnog pritiska sa strane bi sada imalo ogroman efekat dok sistem nije u stabilnoj ravnoteži.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, dzoneee said:

Јуче гледао неки путописни документарац о Таџикистану, бившој Совјетској републици.

Jedan faktoid, nevezan za politiku.

 

Nacionalni sport u Tadžikistanu je buzkaši: https://en.wikipedia.org/wiki/Buzkashi

 

Ljudi se podele u dve ekipe, uzjašu konje i igraju polo, samo što ne koriste palice i loptu, nego lešinu koze, koju treba ubaciti u protivnički gol.🐐 Vikipedija kaže da standardna (Spalding ili Wilson) koza ima 50 kila.

 

Igra je popularna i u drugim zemljama srednje Azije, između ostalog i u Avganistanu, gde su je svojevremeno zabranili Talibani (jer su je smatrali nemoralnom).

  • Like 4
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freethrow said:

Bitka za medije je prioritet broj jedan, prvo ;isto prakti;no i politički kako kaže ovaj nesrećnik, a drugo zato što su najviše vezani za kulturu nasilja koja i jeste osnovni fokus protesta i koja i jeste dovela do svega. Odmah nakon toga su izborni uslovi, spiskovi i ostalo, ali to je opet vezano za tačku jedan - medije. Meni deluje dosta uspaničeno i uznemireno, a ekonomske okolnosti mu definitivno ne idu na ruku, kao ni neka opšta klima u EU. Malo dodatnog pritiska sa strane bi sada imalo ogroman efekat dok sistem nije u stabilnoj ravnoteži.

 

Sve si tačno rekao, ali bih uneo jednu malu ispravku. Naime, ne bih rekao da je fokus protesta samo kultura nasilja, već to što su sve društvene institucije otišle u tri lepe. Tragedije koje su se desile i nasilje u opštem smislu su ovde samo povod da se izrazi stav da je društvo bolesno i trulo u svim sferama. Mnogima je jasno da je dogorelo do nokata u više sfera, a to je i podstaklo proteste i energiju protiv režima.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2023 at 9:13 AM, freethrow said:

Kult(ura) nasilja, najveći i najteže rešiv problem srpskog društva, veći i od korupcije i od sudstva i od poltronstva. 

Kada moram da se samokvotujem, iskreno, pogotovo posle svega ovoga, verujem da je ovo ipak aposlutni broj jedan. Ja doduše podvodim i korupciju i nepotizam i lopovluk pod nasilje, imam malo širu definiciju, ali iskreno verujem da se sve na to svodi. Ova ekipa koju sada vozi sns, a mogao bi da ih vozi i stari SPS ili DSS, jednostavno mora imati nasilje kao habitat, kao kiseonik. Suzbijanje nasilja znači i poštene izbore i relativno čiste medije i, kao posledicu, smanjenje ili bornu protiv korupcije, normalne institucije i tako dalje. 

 

Pri svemu tome, nasilje je sjajan najmanji zajednički sadržalac, naalost dodatno gurnut u prvi plan aposlutnim tragedijama u Ribnikaru i Mladenovcu i, ja tu dodajem i onog sns pedofila jbg. Niko normalan neće imati ništa protiv borbe protiv nasilja, a nasilje = SNS+ sateliti + Rusija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

🤔 Stvarno cu da poverujem u one bedastoce o reptilijancima medju nama jer ovo dvoje veceras tesko da je od majke rodjeno. Toliko ne biti svestan stvarnosti to moze samo neko rodjen na Betelhezu. OVO je njegov odgovora na masakre, na desetine hiljada gradjana pod njegovim prozorima? Bedno da bednije ne moze biti. Prosto da pozalis sto su Tutci otisli jer ovo je za svilen gajtan. I luster....

 

Edited by Pletilja
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Koliko povracam od ove Brnabicke. Evo kaze da su neki jedva docekali da se nesto poput ovoga desi(pricamo o masakru) da bi mogli da organizuju proteste.

 

Sta da napisem a da zvuci kulturno i da ne popijem ban?

 

ona bas pravi ozbiljan kejs za svoju reputaciju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Pletilja said:

🤔 Stvarno cu da poverujem u one bedastoce o reptilijancima medju nama jer ovo dvoje veceras tesko da je od majke rodjeno. Toliko ne biti svestan stvarnosti to moze samo neko rodjen na Betelhezu. OVO je njegov odgovora na masakre, na desetine hiljada gradjana pod njegovim prozorima? Bedno da bednije ne moze biti. Prosto da pozalis sto su Tutci otisli jer ovo je za svilen gajtan. I luster....

 

 

Mislim da je problem malo veći. Ma koliko da su tragični, masakri su samo vrh ledenog brega koji je pokrenuo lavinu opšteg nezadovoljstva. Koliko mi deluje, ovo je obraćanje namenjeno najglupljem i najprimitivnijem društvenom talogu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJ_Vasa said:

 

„Oni koji odu na razgovor sa Vučićem biće saučesnici u propasti zemlje“: Prva reakcija na poziv predsednika opoziciji

 

Milivojević je već najavio reakciju. Pretpostavljam da je opozicija očekivala da će raspisati izbore i ponuditi neke populističke mere. Ne znam za penzionere, ali prosveta i lekari svakako znaju da su povećanja minimalna i da ne prate inflaciju.

 

Povećanja uopšte nisu minimalna, naprotiv, jako su visoka i u suprotnosti sa ekonomskom logikom, s obzirom na recesiju u EU i način na koji će se to preliti na naš privatni sektor. Toliko povećanje penzija odjednom ne bi ni PUPS u slavnim danima predložio.

Edited by medobrundo
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Smrtokapa said:

Jedan faktoid, nevezan za politiku.

 

Nacionalni sport u Tadžikistanu je buzkaši: https://en.wikipedia.org/wiki/Buzkashi

 

Ljudi se podele u dve ekipe, uzjašu konje i igraju polo, samo što ne koriste palice i loptu, nego lešinu koze, koju treba ubaciti u protivnički gol.🐐 Vikipedija kaže da standardna (Spalding ili Wilson) koza ima 50 kila.

 

Igra je popularna i u drugim zemljama srednje Azije, između ostalog i u Avganistanu, gde su je svojevremeno zabranili Talibani (jer su je smatrali nemoralnom).

 

Nekada davno je neki putopis na TV pominjao ovu igru kao kaznu za izdaju plemena - igrano je zivim izdajnikom kojem bi slomili noge i ruke prije toga

  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Nekako je utešno da radikalski trust mozgova nije uspeo ništa inteligentnije da smisli od ovih bedastoća. Sama činjenica da njihove džukele i imbecili u parlamentu i po informerima ne spuštaju loptu nego još jače pumpaju, govori da suštinski i dalje (a prošlo je već dosta vremena) ne znaju kako da igraju na ovom terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, medobrundo said:

 

Povećanja uopšte nisu minimalna, naprotiv, jako su visoka i u suprotnosti sa ekonomskom logikom, s obzirom na recesiju u EU i način na koji će se to preliti na naš privatni sektor. Toliko povećanje penzija odjednom ne bi ni PUPS u slavnim danima predložio.

 

Nisam ekonomista i možda nisam upotrebio adekvatan termin, ali šta nastavnik može da uradi sa 90.000 mesečno? U lokalnoj pekari primaju 80.000, bar kako kaže oglas za posao, a ni to nije neka para. Tih desetak hiljada je 2-3 kese u Maksiju. A ako je prosečna penzija tolika, ode mnogo na lekove i privatne lekare ako hoćeš da preživiš. Meni su roditelji veoma stari, ali na moje insistiranje se leče kod privatnog lekara, što lično finansiram jer ne bih da ostanem siroče, iako nisam mlad. Da se leče u državnom sistemu, morali bi da provedu ne znam koliko sati samo da dođu na 'zakazini' termin koji je na papiru u 8 ujutro, a u praksi u 12.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Nisam ekonomista i možda nisam upotrebio adekvatan termin, ali šta nastavnik može da uradi sa 90.000 mesečno? U lokalnoj pekari primaju 80.000, bar kako kaže oglas za posao, a ni to nije neka para. Tih desetak hiljada je 2-3 kese u Maksiju. A ako je prosečna penzija tolika, ode mnogo na lekove i privatne lekare ako hoćeš da preživiš. Meni su roditelji veoma stari, ali na moje insistiranje se leče kod privatnog lekara, što lično finansiram jer ne bih da ostanem siroče, iako nisam mlad. Da se leče u državnom sistemu, morali bi da provedu ne znam koliko sati samo da dođu na 'zakazini' termin koji je na papiru u 8 ujutro, a u praksi u 12.

U nIšu, u javnim preduzećima, neki prosek...SSS oko 50 000...trafike 20-30......treba poraditi na tome, podići Niš. Naravno i ostale veće gradove i već treba pripremati "sastanak" svih u BeGeJu......vreme je.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...