Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

4 minutes ago, Green23 said:

Zato što je naslovnica od pre par godina, tada Kurti nije bio aktuelan.

 

Ovi znaju samo jedno isto da valjaju. Kace ovako nesto posle 3. i 4. maja? Moze samo jos vise ljudi da dodje na sledeci protest. Ovako je i sloba krenuo da slajfuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Issey said:

 

Ovo je možda i poslednja prilika da se nešto dobije protestima, jer ako se ugase... ne smem ni da pomislim... 

Онда чека судбина Таџикистана. :lol_2:

 

Јуче гледао неки путописни документарац о Таџикистану, бившој Совјетској републици. Председник садашњи је 30 година на власти. У току владавине мењао устав да може бити доживотни :lol_2:. Наравно држава је најкорумпиранија у том делу света, плата просечна 300 еура. На свакој иоле битној грађевини стоји слика председника. Забрањено је славити Нову годину и Божић као и велика јавна окупљања са гласном музиком. 

Забрањени су и борилачки спортови јер то подстиче насиље :classic_laugh: Имају своји језик Таџи, али цела држава прича Руски и тим језиком се служи. Занимљиво је да држава Таџикистан има око 10 милиона становника, а ван државе је око 20 милиона Таџикистанаца по целом свету. :classic_laugh: Верска припадност је у 99% муслиманска, али у главном граду немају ни једну џамију, тачније овај лик који је правио путописни матерјал није могао да нађе ни једну, док у неким другим градовима има џамија. Али су зато потрошили пола милијарде долара да би направили другу највишу заставу на свету која је висока преко 170м, била је прва док их није Дубаи ваљда престигао или неко из тог арапског дела света. :classic_biggrin: 

 

Исти лик је био и у осталим екс СССР државама у том делу свету, као нпр. у Киргистану. Лош стандард такође важи за ову земљу, као и евидентан утицај СССР-а са сликама разних војсковођа свуда по градовима и наравно Стаљина. Но за разлику од Таџикистана ова држава је богата прелепим природним пејзажима и местима. Невероватна је заиста по том питању. Али овако за живот мрка капа, само туристички да се обиђе. И тамо је велики проценат киднаповања јер се доста киднапују девојке које одбију неког мушкарца. Јер када женска особа не буде кући 24ч онда је то брука за кућу па се породица одрекне тог женског детета. :classic_biggrin:

 

По мом скромном мишљењу СНС Србија у идеалном сценарију била би попут Таџикистана. Јебе нас што смо у Европи и око нас су државе НАТО пакта и Евроспке Уније, па јбг не можемо пун потенцијал да искористимо. :classic_laugh:

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, handys said:

 

Bome desetak njih iz moje generacije posle proslave male mature pre vise od 20 godina (da se ne autujem skroz - diplomata je covek koji pamti damine rodjendane, ali ne i njene godine), skinulo se do gole koze, i pijani igrali fudbal do ujutro. Tako da, svasta je bilo nekad (osnovnoskolci su bili dosta zreli, da ne kazem prezreli - ne intelektualno, naravno, vec pre dziberski).

Tja, kad je moja generacija pre 35 godina obeležavala "malu maturu" to se nije ni zvalo "mala matura", a proslava je bila u školi, kolači, torta i sokovi. I završila se u 20:00 😉

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

^a dobro, to je bila svecanost koju je skola organizovala, tako je i kod mene bilo, pre tacno 20 god. Posh, elegancija i demonstracija zrelosti. U mom selu je obicaj da se organizuje tzv. "repriza mature", dan nakon male mature, koju organizuju djaci tako sto iznajme lokal u selu i provedu se bez restrikcija u ponasanju i limita za alkohol.

 

secam se, kao da je juce bilo. Gomila pijane decurlije podivljalih hormona, estrogen i testo ispunili vazduh u lokalu, toliko gusto da se mogli seci macetom, softcore swing party. Msm, tako se ponasala vecina. Ja sam samo pio i padao u nesvest od Pierre Cardin cigareta.

Al' eto, nije bilo nikakvih nac. obelezja, niti skandiranja te vrste, niti dzingoisticnih pesama. Bilo je to doba kada je EU entuzijazam bio na, za sada neponovljivom, istorijskom vrhuncu medj' Srbima : D

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Sretoh sad drugara, vlasnika Crnog ovna. Kaže dolazi iz policije, jer je neki lik sa antiantifa majicom bacao limenke na goste lokala. 

Valjda su ga i snimili. Pretpostavljam da će biti opet na vestima. 

 

8. po redu napad, a 3. ove godine...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

U mom selu je obicaj da se organizuje tzv. "repriza mature", dan nakon male mature, koju organizuju djaci tako sto iznajme lokal u selu i provedu se bez restrikcija u ponasanju i limita za alkohol.

Pre 35 (tačnije 37) godina, barem u mojoj školi, nikakve dodatne/naknadne proslave nije bilo. Jednostavno se kraj OŠ nije posmatrao kao neki ekstremno bitan događaj koji se specijalno proslavlja. Termin "matura" se koristio isključivo za kraj srednje škole (klasičnih gimnazija nije bilo - ja sam poslednja generacija koja je se školovala po reformisanom sistemu Stipe Šuvara) koji se organizovano proslavljao. Bilo je alkohola i alkoholisanih, ali najvećim delom posle zvanične proslave. Tada su se već javili prvi tragovi "četnikarenja" i "srbovanja" ali ne ekstremno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, uvrnuto said:

Sretoh sad drugara, vlasnika Crnog ovna. Kaže dolazi iz policije, jer je neki lik sa antiantifa majicom bacao limenke na goste lokala. 

Valjda su ga i snimili. Pretpostavljam da će biti opet na vestima. 

 

8. po redu napad, a 3. ove godine...

 

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/343211/Neonacista-gadjao-limenkama-goste-Crnog-ovna.html

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da će na stolu biti prevremeni izbori. Pretpostavljam da računaju na to da polako kreće sezona godišnjih odmora, što često podrazumeva odmor od medija, plus mogu da se donesu neki populistički zakoni ili odluke koje bi kupile nešto glasova.

 

Jasno je rečeno da će biti izbora ukoliko opozicija ne pristane na razgovore, tako da sada ulazimo u novu fazu. Videćemo šta će biti.

Link to comment
Share on other sites

Predaje matematiku za osnovnu školu, očekuje da su svi oduševljeni; podiže nominalne plate u državi dok je Evropa u recesiji, kako bi dalje podgrevao inflaciju.

 

Raspisao izbore, i sada javno objavljuje šta je mito za najbrojnije grupe zapozlenih.

Edited by medobrundo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

RTS bojkotuje predsednika 🙂

 

Dakle na ovaj način je ispunio zahteve protestanata a da to u stvari nije priznao. Sad čekamo da vidimo reakciju opozicije, sada treba tražiti otvaranje medija, on to naravno neće dati, i onda protest može da pređe u čisto političke vode.

 

Nisu ljudi ni svarili ostavku brnabe a on već krenuo u kampanju 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Budu li naše umne glave iz opozicije pristale na ove izbore po trenutnim izbornim uslovima, uz ovakav REM, Pink, Hepi, džip brigadu i ostale bugarske vozove, ne preostaje čoveku ništa drugo nego da pokupi pasoš i pravac ambasade EU27. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

Ništa nije ispunio. Izbori nikoga nisu zanimali i ne treba fermati to, već zahtevati da se promene uslovi. Prodavanje magle sve u svemu.

 

Pa ovim je smenio keramičara a da to nije uradio na zahtev opozicije. Doduše ostaje još i smena Vulina, on nije vezan za vladu.

Link to comment
Share on other sites

Pa o izborima smo pricali pre neki dan,bilo je ocigledno.

Uslove nece promeniti sigurno bar ne nesto znacajno.

Pitanje sta ce gradjanska opozicija da odluci posto su do sada pricali da izbora nema bez promene uslova a desni izlaze skoro sigurno.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, uvrnuto said:

Apropo ovih klinaca što je @uini video i ovoga što je spodoba okačila... Toga je uvek bilo. Naravno, što nije za pohvalu jer očigledno nema napretka.

 

Sećam se, ja kod učiteljice, a deca se bore koji će biti "Ulemek", koji je "Kum", a koji "Budala", "Šiptar" i koji već nadimak.

 

Pa onda 2007, ja neki 7. razred, a kod dežurnog dve kutije, jedna za Tomu, druga za Tadića. Tomina puna i još ide, u to vreme, dečija "propaganda" kako je Toma super, Srbin, ovo ono, kako treba glasati za njega. Mislim da je bilo i nekih pesmica. 

 

Ok, u mom mestu je uvek bilo većinski radikalsko, nacionalističko stanovništvo, pa sad i sns, ali opet. 

 

Brt, ja sam na ovom forumu svima unapred pripisala da su matorci, i onda se uvek iznenadim koliko je neko mlad 😄 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...