Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Quote

 

Ministar privrede iz redova koalicije SPS-JS, Rade Basta, ponovo je izazvao gnev koalicionih partnera naprednjaka. On se oglasio se na svom Tviter profilu predlažući predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću da pohapsi bagru koja tuče narod na protestima i novinare. Sačekao ga je žestok odgovor predsednika IO SNS Darka Glišića.

Glišić mu je poručio: “ Ti NATO ološu, začepi više jednom ta svoja crvena, gubava usta. Ti su uhapšeni, a kakav si lopov, trebalo je ti i tvoja crvena bagra zajedno sa njima“.

 

https://www.danas.rs/vesti/politika/novi-okrsaj-unutar-vladajuce-koalicije-zasto-ministar-basta-baca-sipino-mastilo-a-naprednjak-glisic-ga-vredja/

 

Ovaj Gliša opasno govedo :s_d:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Saznajemo: Ubijena Ruskinja od subote pokušavala da dozove lekare u pomoć zbog muža
Ruska državljanka Olga G. B. (50), koja je pronađena mrtva u stanu zajedno sa suprugom Ašotom G. V. (51) i njihovim devetogodišnjim sinom, pokušala je još u subotu da dozove lekare u pomoć zbog teškog psihičkog stanja svog supruga, koji ih je, kako se sumnja, u noći između ponedeljka i utorka, pobio sve troje u stanu koji su nedavno kupili u Pančevu.

„Ašot je duže vreme bio u teškom psihičkom stanju, a stvar je kulminirala u subotu kada je ceo dan proveo tako što je sedeo i gledao u jednu tačku. Olga je na sve načine pokušavala da ga smesti u neku psihijatrijsku ustanovu. Zvala je Hitnu pomoć, lokalni Dom zdravlja i na kraju kliniku u Kovinu, ali se niko nije osvrnuo na njene pozive“, kazao je za Nova.rs dobro obavešten izvor.

https://nova.rs/vesti/hronika/saznajemo-ubijena-ruskinja-od-subote-pokusavala-da-dozove-lekare-u-pomoc-zbog-muza/

Edited by erwin
  • Like 1
  • Tuzno 4
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/343112/Dvojica-tinejdzera-se-utopila-na-Adi-Ciganliji.html

 

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Hronika/343120/Masovna-tuca-maturanata-na-Strandu-dva-decaka-povredjena.html

 

Evo i posledica svih ovih proslava. 

15, 16 godina... Užas. 

 

Sad se vraćam kući, kad ulicama lutaju polupijani klinci, koji mi deluju više kao da su završili osnovnu, a ne srednju školu. 

 

To se pre slavilo za kraj srednje, ne znam kakve su ovo osnovnoškolske fore. 

 

@uini evo još malo:

 

 

 

 

*Ne znam ko su tviteraši, nisam aktivan tamo

  • Like 1
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, uvrnuto said:

Apropo ovih klinaca što je @uini video i ovoga što je spodoba okačila... Toga je uvek bilo. Naravno, što nije za pohvalu jer očigledno nema napretka.

 

Sećam se, ja kod učiteljice, a deca se bore koji će biti "Ulemek", koji je "Kum", a koji "Budala", "Šiptar" i koji već nadimak.

 

Pa onda 2007, ja neki 7. razred, a kod dežurnog dve kutije, jedna za Tomu, druga za Tadića. Tomina puna i još ide, u to vreme, dečija "propaganda" kako je Toma super, Srbin, ovo ono, kako treba glasati za njega. Mislim da je bilo i nekih pesmica. 

 

Ok, u mom mestu je uvek bilo većinski radikalsko, nacionalističko stanovništvo, pa sad i sns, ali opet. 

 

7 hours ago, Eddard said:

Lebtijebem al si ti mlađahan emoji16.png

 

Ja sam mislio da si bar 10 godina stariji od mene. 🤔 Ispade ti Pavle Grbovic moderacije.

Htedoh da napisem Dobrica Veselinovic, ali sam guglao i lik je 81. godiste, a lice mu je glatko ko bebina guza. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uvrnuto said:

To se pre slavilo za kraj srednje, ne znam kakve su ovo osnovnoškolske fore

 

Bome desetak njih iz moje generacije posle proslave male mature pre vise od 20 godina (da se ne autujem skroz - diplomata je covek koji pamti damine rodjendane, ali ne i njene godine), skinulo se do gole koze, i pijani igrali fudbal do ujutro. Tako da, svasta je bilo nekad (osnovnoskolci su bili dosta zreli, da ne kazem prezreli - ne intelektualno, naravno, vec pre dziberski).

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, uvrnuto said:

 

 

@uini evo još malo:

 

 

 

 

*Ne znam ko su tviteraši, nisam aktivan tamo

 

kapiram ja da je to svojevrsno opšte mesto.

međutim, nisam slučajno napisao da za 35 godina u kraju nisam video ono;

 

takođe do pre 4-5 godina nisam viđao nigde-svugde po njegoševoj razne murale, od kojih se oko ratka mladića vodi bitka, gde se otprilike država umešala da to delo odbrani, gde je komunalna policija dolazila da brani vladimiru arsenijeviću da prekreči veliki transparent u parkiću,"kad se srpska vojska na kosovo vrati", gde je prekoputa terena treće gimnazije do skora visio "brat putin" mural, gde su neki general koji će napadati u svim pravcima, jer je opkoljen i čiča draža, ono, welcoming site, koji niko ne dira, jer imaš sve ove gorepomenute.

 

tako da, eto, dugogodišnji rad je urodio plodom.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Evropska komisija izrazila je zabrinutost zbog informacija o produžavanju pritvora novinaru Bošku Savkoviću za 30 dana, nakon njegovog učešća na mirnom protestu održanom prošle subote.

“Svaka mera lišenja slobode mora biti opravdana i srazmerna. Svaka takva mera izrečena na osnovu izražavanja političkih stavova je problematična prema članu 10. Evropske konvencije o ljudskim pravima,” upozorila je u ime Evropske komsije portparolka Ana Pisonero.

Pisonero je za N1 podsetila da sloboda okupljanja i izražavanja predstavljaju osnovna prava EU koja moraju biti poštovana i da u Briselu očekuju od Srbije “poštovanje prava na slobodu i bezbednost”.

Evropska komisija očekuje brzu istragu ovog slučaja “u skladu sa nacionalnim zakonodavstvom i relevantnim međunarodnim i evropskim standardima u cilju potpunog poštovanja prava gospodina Savkovića,” dodala je Pisonero za N1.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/evropska-komisija-o-hapsenju-boska-savovica-svaka-mera-lisenja-slobode-mora-biti-opravdana-i-srazmerna/

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, dzoneee said:

Опа бато НАТО сад и црвен :lol_2:

 

Чек бре па од кад је бити црвен нешто лоше? :classic_laugh:

Samo ako je pro''zapad''no crven (kao Tito) a ako je protiv ''zapada'' onda je do yaya (staljin, honeker, causesku, hodza, zivkov, mao, kimovi...).

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://nova.rs/vesti/politika/otkrivamo-novi-protest-bice-u-petak-ovo-je-plan-organizatora/

 

Ipak izgleda u petak protest, što mi je odlično jer 3 vikenda neću biti tu, pa aj bar sad da ne propustim. 

S jedne strane mi nije loša ova ideja, gde će protesti imati "temu", a u vezi sa nasiljem, i gde će govornici biti bliski temi protesta, da li kao žrtve nasilja ili stručnjaci u nekoj sferi.
S druge strane, pitanje je da li će to smoriti ljude...

Ne znam da li u zahtevima postoje neki rokovi za ispunjenje istih?
Bez toga su mi zahtevi prilično "bezopasni". Npr. da su dali rok mesec, dva dana za sve zahteve, gde bi se konstantno održali protesti; u suprotnom radikalizacija. 

Ili tipa 2, 3 nedelje po pojedinačnom zahtevu. Protesti da se održavaju redovno, ovaj/ovi protest/i između dve/tri nedelje da služi/e za "edukaciju", tj. da ima neku "temu". Drugi, odnosno treći, protest da bude radikalizacija ukoliko se ne ispuni jedan zahtev.

Npr. ako se ne ispuni ide prvo blokada auto-puta u Beogradu (što je i učinjeno), zatim blokada i u Novom Sadu i Beogradu, nakon toga npr. da se pridružuje Niš, posle Subotica, Čačak. 
Na kraju prilaz aerodromu.

Edited by uvrnuto
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, uvrnuto said:

https://nova.rs/vesti/politika/otkrivamo-novi-protest-bice-u-petak-ovo-je-plan-organizatora/

 

Ipak izgleda u petak protest, što mi je odlično jer 3 vikenda neću biti tu, pa aj bar sad da ne propustim. 

S jedne strane mi nije loša ova ideja, gde će protesti imati "temu", a u vezi sa nasiljem, i gde će govornici biti bliski temi protesta, da li kao žrtve nasilja ili stručnjaci u nekoj sferi.
S druge strane, pitanje je da li će to smoriti ljude...

Ne znam da li u zahtevima postoje neki rokovi za ispunjenje istih?
Bez toga su mi zahtevi prilično "bezopasni". Npr. da su dali rok mesec, dva dana za sve zahteve, gde bi se konstantno održali protesti; u suprotnom radikalizacija. 

Ili tipa 2, 3 nedelje po pojedinačnom zahtevu. Protesti da se održavaju redovno, ovaj/ovi protest/i između dve/tri nedelje da služi/e za "edukaciju", tj. da ima neku "temu", drugi, odnosno treći, protest da bude radikalizacija ukoliko se ne ispuni jedan zahtev.

Npr. ako se ne ispuni ide prvo blokada auto-puta u Beogradu (što je i učinjeno), zatim blokada i u Novom Sadu i Beogradu, nakon toga npr. da se pridružuje Niš, posle Subotica, Čačak. 
Na kraju prilaz aerodromu.

 

Skroz na mestu predlozi. I ja sam imao nekoliko ideja i smatram da je radikalizacija neophodna, ali na kraju sam ukapirao da je najbitnije ne odustati i ne tražiti dlaku u jajetu organizatorima. Samo podrška i izlaziti na protest kad god se može. Moramo imati u vidu u svakom momentu protiv kakvog zla se borimo i šta nas je izvelo na ulice. Ovo je možda i poslednja prilika da se nešto dobije protestima, jer ako se ugase... ne smem ni da pomislim... 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...