Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

O kakvim izborima u Beogradu se priča, kada su isti bili prošle godine? Vučić ako je lud raspisaće ih uskoro, ali ne znam što bi sebi pucao u nogu. Jedino da pokuša da veže izbore na svim nivoima.

 

Prvi sledeći izbori su naredne godine, i to lokalni. Tu bi trebalo da izgubi 6-7 urbanih opština u BG-u.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Issey said:

U Beogradu više propaganda ne prolazi, ni ne treba RTS za Beograd, to je bitno za parlamentarne. 

To mozda u centralnim opstinama. 

 

Periferija i prigradske opstine glasaju i glasace za sektu. Tamo je skoro nemoguce promeniti (ne)svest  gradjana. 

1 hour ago, Zvezdarac said:

Deo opozicije koji org proteste vec je rekao da nece na izbore pod ovim ili slicnim uslovima niti da pregovara sa Vucicem.Cak i da odluce da izadju na izbore pitanje koliko ce njihovih biraca a i potencijalnih izaci,mislim da se stvorila klima da ozbiljan broj onih koji su protiv Vucica nece izaci na izbore dok se uslovi drasticno ne poprave ko god da ih pozove da izadju.

Bojkot ce dovesti do toga da u skupstini ponovo ne bude skoro nikog sem radikala i SePSe te eventualno neke desne ''opozicije''.

 

Eto i dvotrecinske vecine u najavi i menjanje Ustava po uzoru na razne Rusije i Turske te neogranicenog despotizma vucica i bande. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, FrediB said:

Da ce:

- ili sns da se vrati na radikalska vulgaris podesavanja, tj. da izbaci iz sekte sve iole prozapadne

- ili da ce vucic osnovati onaj pokret cija je deviza ''ko nije clan istog, taj je ustasa''. 

 

Potpuno je jasno da se pokret pojavljuje kao "nova", "zdrava" "opoziciona" i "narodna" sila, dok ljuštura SNS-a sa par masno plaćenih naizgled skejpgouta ide u ropotarnicu povijesti. To mu je modus operandi otkako je došao na vlast, sada će samo ta predstava biti dovedena do kraja.

 

EDIT: nemoj da si tužan, FrediB , evo sam dodao navodnike na nova, zdrava, opoziciona i narodna 😉

Edited by Beonegro
  • Like 1
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, medobrundo said:

Hahah, sta je bre ovo, može prevod

 

 

 

 

"Spremni smo da poginemo" je kolektivisticki. Spremni smo da poginu neki iz grupe sa kojom se identifikujemo.

Sirom grupom, tzv. "nacijom."

Za uzu grupu, porodicu, vredi "ne daj nikog naseg!"

 

Hipokrizija najveceg nivoa.

 

Uzmi 100 Beogradjana. Jos bolje, uzmi 100 pripadnika Dveri ili "zavetnika."

Daj im izbor.

1. Poklanjam ti novi BMW

2. Poklanjam ti mitraljez, 1000 komada municije i mitraljesko gnezdo kod Gracanice.

 

Sta mislis, koliko ce njih i sta izabrati?

 

 

Ajd' da dalje ne karikiram i ne zajebavam.

Iskreno, ljudi glasaju budjelarom i brigom za bliznje. "Cerki zelim da bude inzenjerka na Novom Zelandu i salje mi pare, a ne da bude monahinja u nekom manastiru, po mogucnosti na Kosovu."

Izuzev stvarno lude i pomahnitale.

 

Kvotovano je samo primer zla naseg doba. Interneta. Jer tako bilo koju glupost svako moze da vidi i na nju gubi vreme. Jos gore, ako je glup, da je ozbiljno shvati.

 

Mi seremo jer se pravimo fini i posteni. A ispravno bi bilo - Vucica i bandu na giljotinu, lopove u zatvor, i posteni svet neka zivi dalje.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zoran59 said:

 

 

 

"Spremni smo da poginemo" je kolektivisticki. Spremni smo da poginu neki iz grupe sa kojom se identifikujemo.

Sirom grupom, tzv. "nacijom."

Za uzu grupu, porodicu, vredi "ne daj nikog naseg!"

 

Hipokrizija najveceg nivoa.

 

Uzmi 100 Beogradjana. Jos bolje, uzmi 100 pripadnika Dveri ili "zavetnika."

Daj im izbor.

1. Poklanjam ti novi BMW

2. Poklanjam ti mitraljez, 1000 komada municije i mitraljesko gnezdo kod Gracanice.

 

Sta mislis, koliko ce njih i sta izabrati?

 

 

Ajd' da dalje ne karikiram i ne zajebavam.

Iskreno, ljudi glasaju budjelarom i brigom za bliznje. "Cerki zelim da bude inzenjerka na Novom Zelandu i salje mi pare, a ne da bude monahinja u nekom manastiru, po mogucnosti na Kosovu."

Izuzev stvarno lude i pomahnitale.

 

Kvotovano je samo primer zla naseg doba. Interneta. Jer tako bilo koju glupost svako moze da vidi i na nju gubi vreme. Jos gore, ako je glup, da je ozbiljno shvati.

 

Mi seremo jer se pravimo fini i posteni. A ispravno bi bilo - Vucica i bandu na giljotinu, lopove u zatvor, i posteni svet neka zivi dalje.

 

 

 

Jel može ko nije u Dveri i kome da se prijavim za taj BMW :smiley59:

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Uhhhh....

Mentalno razgibavanje danas, svedočenje majke dečaka ubijenog u saobraćaju, pretstavnik udruženja roditelja tako ubijene dece koja traže pravdu za žrtve, traže povećavanje kazni za počinioce, potrebna im je podrška svih nas.

Ako ćemo da se frljamo sa metaforama kao što to radi AV, da kažem i to da mi je ova majka danas bila oličenje Srbije, unesrećene, obespravljene, pristojne, pametne. I koja ne pristaja da žvoti dece budu tako bresramno jeftini.

Moram svaki dan da ispratim epizodu Mentalnog razgibavanja jer je baš to, mentalno razgibavanje, bolje oni nego bensedini. Nije to samo satira, veoma su društveno angažovani i sve češće pred kamere dovode ljude koji imaju šta da kažu. Aktuelni do bola....stvarno.

zW60aEE.jpg

 

 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

neka deca sa transparentom "osnovna škola jovan miodragović" idu krunskom posred džade i skandiraju "ratko mladić" i shit you not.

...

mislim da je ovo nešto najbizarnije što sam video u svom životu, ova deca zaista izgledaju kao 6-7-8 razred

  • Tuzno 8
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, uini said:

neka deca sa transparentom "osnovna škola jovan miodragović" idu krunskom posred džade i skandiraju "ratko mladić" i shit you not.

...

mislim da je ovo nešto najbizarnije što sam video u svom životu, ova deca zaista izgledaju kao 6-7-8 razred

8 razred danas je matura i zavrsavaju,po IG mi izlaze slike i klipovi,doduse za Mladica nisam video ali poruke o Kosovu vrlo cesto.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

neka deca sa transparentom "osnovna škola jovan miodragović" idu krunskom posred džade i skandiraju "ratko mladić" i shit you not.

...

mislim da je ovo nešto najbizarnije što sam video u svom životu, ova deca zaista izgledaju kao 6-7-8 razred

nema  krivične odgovornosti za decu ispod 14 godina pa mogu da rade šta im se prohte

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.blic.rs/biznis/vesti/miroslav-tomasevic-direktor-eps-nije-tacna-informacija-da-je-proizvodnja-u-kolubari-u/9kx9dn0

 

Quote

Miroslav Tomašević, direktor EPS: "Nije tačna informacija da je proizvodnja u Kolubari u maju na niskom nivou"

Na današnje navode ministarke energetike Dubravke Đedović, o padu proizvodnje u Kolubari u maju mesecu, oglasio se i v.d. direktora EPS, Miroslav Tomašević. Njegov odgovor u celosti prenosimo u nastavku:

 

Op op, disonantni tonovi izmedju ministarstva i EPSa? Nije ovako moglo za vreme Zgrcica i Zoke?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljivo kako dve ženske osobe iz javnosti sa grandioznim selfom i narcističkim tendencijama podržavaju AV. Naravno, mislim na Jovanu Jeremić i JK. Bukvalno preslikana priča, obe ga doživljavaju kao nekog tatu igrice i projektuju se na njega i njegovu moć. 

Link to comment
Share on other sites

Apropo ovih klinaca što je @uini video i ovoga što je spodoba okačila... Toga je uvek bilo. Naravno, što nije za pohvalu jer očigledno nema napretka.

 

Sećam se, ja kod učiteljice, a deca se bore koji će biti "Ulemek", koji je "Kum", a koji "Budala", "Šiptar" i koji već nadimak.

 

Pa onda 2007, ja neki 7. razred, a kod dežurnog dve kutije, jedna za Tomu, druga za Tadića. Tomina puna i još ide, u to vreme, dečija "propaganda" kako je Toma super, Srbin, ovo ono, kako treba glasati za njega. Mislim da je bilo i nekih pesmica. 

 

Ok, u mom mestu je uvek bilo većinski radikalsko, nacionalističko stanovništvo, pa sad i sns, ali opet. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...