Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

21 minutes ago, Zvezdarac said:

Ni ne postoji ta izjava,to je izaslo kao ekskuziva da je to na nekom sastanku izjavio.

Narucen tekst naravno.

Inace mirise na izbore ako su mu iz ambasada dali zeleno svetlo i sa "desnima" dogovorio da izadju vrvt ce ih i biti.

Pustena vest za svoje pristalice.

Naglasak je na poistovecivanju opozicije sa ustasama i pravljenju jos veceg razdora u ionako sludjenom narodu.

Kad ga budu pitali za ovo bice nadjite mi snimak gde sam ja to rekao, samo izmisljate, bla bla bla.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čestitke Lutovcu. Stoji da je sa njim DS zakucan na 1-2 posto, ali je dostojanstven čuvar imena stranke. Nije dozvolio da DS preuzmu i rastrgnu Vučićevi besni psi i spavači, kao što su Kena i bratija; ljudi koji bi još pre koju godinu sa tim DS-om postali deo vladajuće garniture pod plaštom EU integracija i slicnosti Zorana i Aleksandra; i bili poturice, najveći mrzitelji opozicije i najveći ugnjetavači. Ovako moraju kao beskućnici, mic po mic, da se blamiraju po televizijama, puše k mnogo manje bitnim SNSovcima od AV i pošteno zarade svoju botovsku apanažu.

Edited by medobrundo
  • Like 19
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

Čestitke Lutovcu. Stoji da je sa njim DS zakucan na 1-2 posto, ali je dostojanstven čuvar imena stranke. Nije dozvolio da DS preuzmu i rastrgnu Vučićevi besni psi i spavači, kao što su Kena i bratija; ljudi koji bi još pre koju godinu sa tim DS-om postali deo vladajuće garniture pod plaštom EU integracija i slicnosti Zorana i Aleksandra; i bili poturice, najveći mrzitelji opozicije i najveći ugnjetavači. Ovako moraju kao beskućnici, mic po mic, da se blamiraju po televizijama, puše k mnogo manje bitnim SNSovcima od AV i pošteno zarade svoju botovsku apanažu.

Ti likovi poput Kene, Sutanovca, Trivanke...to je umiveni SNS, likovi koji nista nikad nisu radili van politike, nista zaradili, palamude ceo zivot za neku kintu, nikad racun u kafani ne placaju, obicno su nesto obrazovaniji od SNS kadra, ali istih moralnih nacela. Ti likovi su doveli do belih listica i pobede Tome iz koje je usledilo uzdizanje AV.

Ja cu, eto, glasati za bilo koju koaliciju u kojoj bude Lutovcev DS.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Народ овде појма нема шта жели то је највећи проблем.

 

Србин жели веће плате, бољи стандард, бољи однос плата и цена, здравију животну средину, уређеније институције (правосуђе, полиција, просвета, здравство), да нема "фт1п", да нема толико лажи у медијима, да се не запошљава преко странке... а са друге стране не желе да одбаце диктаторску аутократску источну идеологију? Е па опрем добро. 

 

Ево проста ствар коју увек користим када у неком друштву се дохватимо те теме.

 

Имаш 5 држава у две групе. А: Русију, Кину, Индију, Иран и Северну Кореју нпр., а у Б: Канаду, Шведску, Данску, Немачку и Кореју рецимо. У којој групи земаља би ти лично волео да живиш, а да ти се укаже прилика да без проблема одеш тамо и не бринеш за смештај? Малтене сви изаберу групу Б. Онда питаш а што група Б? Па веће плате, нормалне државе (шта год им то значило), чистије, Европа... Па ок и шта је онда проблем да не идемо тамо где иде та Европа или остале државе света са сличним афинитетима, а географски смо још и у Европи и да то где желите да идете донесете овде и онда мање има потребе за миграцијом? И онда пази како неко зна да одговори. А па то није исто, код нас не би тако. 

 

Ма откуд знаш да не би тако? Прва ствар нико ни у једној унији или савезу или било шта друго не може по дифолту бити једнак само јер је у том истом савезу. Зависи брате мили од доста фактора, од степена корупције, од свести људи, од образованости људи, од прогресивних, од тога колико је ти је стварно стало да достигнеш неке висине. Не може Бугарска и Данска да буду исто када у Бугарској сева корупција само тако. И оно што је најбитније самим тим смањујеш утицај Русије, Кине и осталих таквих држава са таквом идеологијом аутократа, страначким контролисањем институција, војске,полиције, судова, медија. А у ствари на крају крајева смањујеш утицај оних земаља у којима не желиш да живиш.

 

И ја не знам како то не може да се објасни било ком човеку који жели оно горе наведено. Ја разумем да ти питаш сад овде било кога шта ти желиш од државе? И он одговори... па ја желим да имам једног председника који ће да влада док је жив и да његова странка контролише читаву државу и све што је везано за ову државу. Ја желим власт која ће приватизовати све могуће институције и апсолутно доносити само они одлуке како ће те институције радити свој посао. Ја желим да се људи у овој држави у већини случајева запошљавају страначки и да ти диплома вреди али страначка књижица још више. Ја желим власт која ће прљати средину у којој живим, загађивати је, а инспекторима власници компанија тутнути у коверту одређену суму за неко летовање или зимовање и да их нико не санкционише због тога а ове нагледа. 

 

Е то кад би неко рекао онда ту ништа не би било нејасно. То имаш и нема шта да се жалиш. Уживај просто. Али не народ хоће плате, мању инфлацију, боље услове за рад на својим пословима... Па чекај јел то нормално? Хоћеш плантажу јабука нпр. али не желиш да их посадиш? Не разумем? 

 

Тако да из разних неких прича са људима овде у ствари укапираш да људи апсолутно појма немају шта хоће. У ствари знају да неће прозападне издајничке варијанте, хоће антизападне кога год то био, а ти антизападни имају државе и уређења у својим државама у којима тај народ не би желео да живи.

 

Оно класично јебе луд збуњенога.  

Edited by dzoneee
  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, erwin said:

 

Kao prvo, velika je steta sto ovaj nije iz Haga dosao kao njegov podlipaš, sa nogama napred, nego su ga vratili da štrokavi i dalje. Kao drugo, evo, ovakvi su dokaz zasto kad sledeceg puta srbonacisticko zlo padne taj događaj ne sme proci bez brutalne i nemilosrdne osvete zbog decenija vređanja. Prvo tog nekog novog kostunicu koji ce se pojaviti. Ovi koji bi da izigravaju civilizovane bi mozda trebalo da nadu drugi hobi. A buncanja psihopate o braci i sestrama i sinovima i cerkama su dokaz da protesti deluju i da treba da se produze dok štrokavo nacisticko zlo ne crkne u sopstvenoj prljavštini. Stoka obicna i štrokavci koji sad samo i spolja pokazuju svoju prljavstinu. I njihovi podrzavaoci isto. Ko hoće neka takve žali, njegova stvar. Ama oni su imali izbor kao svi i izabrali su štroku i red je da podnesu posledice svog izbora.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ters said:

Do sada je komanda "Sedi" bila koristena samo u Ceti vodica sluzbenih pasa. 

 

 

Jednom su mi poslali video gde dva psa na komandu obavljaju iste radnje, neki ruja ih dresirao. Moj komentar je bio da se meni ovo uopste ne svida, jer me odmah na prvu asocira na scenu iz Paklene pomorandže kad Aleksa primaju u zatvor pa ga onaj odmah maltretira da se vraca na crtu i vadi iz dzepova to sta ima, i više puta stavlja stvari na pult, jer je to izivljavanje, i ovaj ne treba tako da bude tretiran, iako je ubica.

 

E, tih pasa mi je bilo žao, a ovih nije. Ti psi imaju licnost i dostojanstvo, i oni nisu dobrovoljno pristali na silovanje pseće duše, a ova bagra ovde nema licnost i sama je pristala da bude u zlocinackoj organizaciji, i da time bude silovatelj svega normalnog u toj zemlji, i kao takva zasluzuje samo osvetu kao i gazde joj.

 

Čime dolazimo opet do ovog zlotvora

12 hours ago, erwin said:

 

Evo ovaj koji 40 godina vređa i koji je u stvari isprdeo sve ove zlotvore sad je dokaz da je Dobrica Ćosić bio u pravu kad je "savetovao" Čedi Jovanovicu svojevremeno, a jasno je iz knjige ko je "starac" sa tim "savetom", da sad kad su ucinili da padne Milosevic treba da ucvrste svoj savez tako sto će okrvaviti ruke do lakata. 

 

Kad srbonacisticko zlo ponovo padne, valjda neko od ovih "civilizovanih" koji bi da sagledaju sve i svakoga  ne misli da ce, sto bi rekao Basara, sve da se sredi samo od sebe, zbog njihovih lepih zelja, i da ce tu postati Norveska ili Danska tek tako, samo od sebe. Oće... 

 

Ako ne bude nemilosrdne osvete nad nacistima i njihovim kriminalcima, i naplate, oni ce se opet vratiti, treci put jos jaci.  Tu su potrebni zeloti za civilizovanje te teritorije spremni da se uprljaju do očiju, a ne Mahatme Gandiji. Tu kad nacisticko zlo padne treba ono sto je vise puta receno, J.E. Huver iz Dosijea X - "moramo biti spremni da radimo stvari kojih bi se i nasi neprijatelji postideli". Kome se ne sviđa neka prede na hortikulturu, tamo ce mu vetovatno sve biti potaman. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, erwin said:

 

Ako je ovo tačno....onda je strašno bolesno,  stavljati rodjenu decu (bilo čiju decu) u ovakav kontekst i otići kući, pogledati ih u oči, zagrliti i očekivati da ta deca ne razviju traumu je neodgovorno.  Ovo prevazilazi retoriku, marketinšku strategiju  i prelazi u porodičnu psihopatologiju.

Treba pod hitno postaviti pitanje njegovog mentalnog zdravlja i poslovne sposobnosti. 

Lično, mislim da AV ovakvom ekstremnom retorikom sprema alibi za presiju državnog aparata nad gradjanima koji učestvuju na masovnim skupovima. 

 

Edited by Pletilja
  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pletilja said:

Ako je ovo tačno....onda je strašno bolesno,  stavljati rodjenu decu (bilo čiju decu) u ovakav kontekst i otići kući, pogledati ih u oči, zagrliti i očekivati da ta deca ne razviju traumu je neodgovorno.  Ovo prevazilazi retoriku, marketinšku strategiju  i prelazi u porodičnu psihopatologiju.

Treba pod hitno postaviti pitanje njegovog mentalnog zdravlja i poslovne sposobnosti. 

Lično, mislim da AV ovakvom ekstremnom retorikom sprema alibi za presiju državnog aparata nad gradjanima koji učestvuju na masovnim skupovima. 

 


A što bi se reklo, kakve ga sad ustaše spopale?

Treba javnost da ga pritisne za ovu izjavu, mada već vidim da jesu. Mi moramo svakako da ga klepamo po ušima za sve što možemo, a mogao bi i on svoje poltrone u redakciji što su se izleteli.
Svaka njihova izjava treba da pažljivo da se sluša/čita i da se koristi, pre svega, "u svrhe protesta".

Sad opet čitam izjavu, kakav bolesnik.

Je l' se zna datum sledećeg protesta? Petak ili subota?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vučić je trenutno usled perfect storma, i treba ga gaziti što više i što jače i resetovati na radikalska podešavanja, koja sve češće nekontrolisano izbijaju iz njega.

 

Više je faktora tog perfect storma.

 

Mislim da je jako bitan ekonomski. Inflacija koja je u aprilu dostigla 14 posto, duplo više nego u EU i više nego u okruženju. Pogrejana dodatno jakim fiskalnim stimulansima, uključujući i onaj helicopter money; malo i bihejvioralno, jer sve vreme puni ljudima glavu da para ima i da će para biti; monetarna politika okasnila i nadala se da će pare zauvek da budu besplatne, a euribor negativan; para u budžetu za njegove vratolomije sve manje, jer se iz budžeta pokriva i oko 3.5 milijardi evra gubitaka i garancija energetskim preduzećima - zbog neprofesionalnog upravljanja, ali i de facto subvencionisanja uglavnom velike privrede. Ta inflacija je naravno obračunski tolika, a mi svi vidimo da su proizvodi koje svakodnevno kupujemo poskupeli 50-100 posto. Ekonomija je njemu bila glavni adut, jer se standard ipak popravljao, jašući stabilnu, predvidivu i povoljnu situaciju u Evropi i oslanjajući se mahom na - dobrim delom i politički usmerene - nemačke investicije. Vredi tu dodati dve stvari - nemačka privreda je na pragu recesije, bez rasta; a Srbija je de facto pod sankcijama. Od feb 2022 nema potpisanih novih ugovora sa novim investitorima iz zapadne Evrope.

 

Drugi faktor je geopolitika - da se ne ponavljam, ali decenijsko hranjenje naroda narativom o Rusiji dolazi na naplatu; jedini smo u Evropi koji ne poštuju spoljnu politiku unije kojoj težimo. Nema individualnih sastanaka i poseta na najvišem nivou, vidi se da smo skrajnuti i da polako trpimo posledice (vidi gore deo oko investicija). Jednostavno, narušena je i ta političko društvena stabilnost i izvesnost koja je u jednom periodu postojala.

 

Treći faktor je nasilje iliti on sam. Svima je sada jasno da se sa ološem koji je on instalirao ne može dalje - bez obzira na puteve i fabrike, to je beznađe. Nasilje je svuda, nema nikakvih sankcija i odgovornosti. Stvorio je aždaju koju ne može da kontroliše i koja može da se okrene i protiv njega. Lokalni SNSovci su totalno poludeli u svojim mini kraljevstvima (juče Grčić šamara pevača koji ne zna pesmu). Napravio je armiju kojoj je nasilje gorivo i lajtmotiv i oni ne mogu da preokrenu taj modus operandi i narativ.

 

Četvrto je to što je čovek psihopata, narcis i paranoik, i to se sve pojačava na max kako gore opisani faktori izbijaju na površinu. Odigra neki potez ok, pročita šta mu se napiše opusteno u trenerci, a onda uveče sahranjuje svoju decu i postavlja order of succession.

 

Razorio je institucije, i sada kada mu treba podrška, nema odakle. Nema ministra prosvete, nema stručne ljude sa autoritetom i voljom - pa se on bavi i trajanjem školske godine. I da ima, pitanje je da li bi im verovao.

 

Da se vratim na početak, gaziti do kraja. Nikakvi dogovori sa takvim ljudima, potreban nam je dogovor u kojem on i ološ koji ga je podigao na pijedestal ne učestvuju.

 

Ključni naredni korak je osnažiti ljude van urbanih sredina, te humanizovati njegove glasače i obraćati im se. Nastaviti pritisak na RTS, jer to jeste ključno glasilo za opoziciju.

  • Like 28
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Priveli i kaznice onog coveka sto imao lutku koja lici na Vucica koja je obesena. 

A sam Vucic je barem 3x pominjao svoje samoubistvo vesanjem. Covek je samo to vizuelizovao. To treba da mu bude odbrana. Dokaz su barem 3 snimka gde o tome sam Vucic govori.

 

Inace, "da skocim s prozora" "da se ubijem" je takodje cesto pominjao uz ove vec standardne "ubijte me, olaksajte mi". 

 

Mogao bi akcenat na to da se stavi "Spasi Srbiju i ubi se, predsedniceeee, predsedniceeeeee". 

 

Puca psihicki, sto mozda znaci njegov kraj ali bojim se da ne posegne i za nekim radikalnim potezima.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Puca psihicki, sto mozda znaci njegov kraj ali bojim se da ne posegne i za nekim radikalnim potezima.

 

Ovo će se 100% desiti, samo je pitanje šta i koliku štetu će da napravi... taj se saživeo sa vlašću, smatra da mu to po defaultu pripada i neće je dati po bilo koju cenu...ne bi me čudilo da u nekom momentu iz nekog razloga pohapsi opoziciju i uvede vanredno stanje u zemlji... isceniraće nešto kao opravdanje...

 

Ove najnovije izjave su čista patologija. Polako to dolazi i do ljudi kojima i nije smetao toliko (koji su isticali ovo što medo kaže - veći standard, ekonomiju, investicije)... ljulja se tron, ali opet sve zavisi od opozicije, kakav će im biti plan i koliko su složni da ovo izguraju...

Edited by Issey
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ras kass said:

Mozda neki poll, na primer koji tip ustase si ti 😉??

Kad smo vec kod toga, bagra je vec smislila novi naziv za ono malo normalnih ljudi u Srbiji: ekavske ustase.

 

Dakle vise nisu ni drugosrbijanci, ni autosovinisti, ni zuti, ni DISP (Domaci Izdajnici i Strani Placenici), sve je to nekako izlizano i izandjalo, pa hajde da smisle novi izraz, jos odvratniji od prethodnih. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...