Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

12 minutes ago, FrediB said:

Nazalost, dovoljno za svega 2% glasova (ako i toliko). 

 

Ako se "oslobode" mediji, biće više od 2%, ali ne previše.

 

Ja bih, recimo najviše voleo, što se spoljne politike tiče, da postoji neka partija sa programom, da kad dodje na vlast, u roku od odmah, protera većinu ruskih diplomata kao špijune, učlani Srbiju u NATO, maksimalno je približi USA i nikad ne pristane na formalno priznanje Kosova (i Metohije).

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Ako se "oslobode" mediji, biće više od 2%, ali ne previše.

 

Ja bih, recimo najviše voleo, što se spoljne politike tiče, da postoji neka partija sa programom, da kad dodje na vlast, u roku od odmah, protera većinu ruskih diplomata kao špijune, učlani Srbiju u NATO, maksimalno je približi USA i nikad ne pristane na formalno priznanje Kosova (i Metohije).

 

 

LDP je u najboljim svojim danima imao 7-8% glasova. SDU npr. cak daleko manje (klasicna kombi-stranka).

 

A stanje i u Srbiji i u svetu (narocito stavovi po izvesnim pitanjima) se mnogo promenilo od tada do danas i to nagore. Da ne spominem cinjenicu da su se u tom periodu mnogi i iselili iz Srbije te umrli (i to cesto progresivniji).

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2023 at 9:22 AM, tomas.hokenberi said:

Odgovor je da.

Ili da budem precizan većina stanovnika Srbije (a verovatno i okruženja) gaji mentalitet koji nema nikakve veze sa Evropom i evropskim vrednostima  i blizi je istočnim despotijama.

 

Pa i u Turskoj je slicno, u Madjarskoj tadodje, u CG su dve najvece liste bile DPS koji je neprestano na vlasti i koalicija koja je bila najvise za litije. Ja ovde ne pricam o ideologiji uopste, ovde je situacija kao da se muz i zena zestoko posvadjaju, izvredjaju, na brakorazvodnoj parnici im uleti manijak koji ih sve uzme za taoce, a ovo dvoje i dalje guslaju jedno protiv drugog i nadaju se da ce nekako doci policija i uhapsiti i manijaka i bivseg supruznika.

 

On 5/29/2023 at 6:00 PM, dzoneee said:

Аветници и Звери то су исто срање друго паковање као СНС.

 

Avetnici i Zveri nisu uzurpirali sve medije, nisu krali izbore, ne lazu sve i svakoga u zemlji vec deset godina, celni ljudi im se u emisijama ponasaju koliko - toliko normalno.

 

Tako da ne, ne mogu nikako biti isto sranje, a drugo pakovanje kao i SNS.

 

On 5/29/2023 at 6:00 PM, dzoneee said:

У принципу њима је криво што ови имају фотељу и не желе да је деле.

 

Kao i ovim strancicama nastalim raspadom DS ili mislis da su oni tu jer iskreno vole ovu zemlju?

 

On 5/29/2023 at 6:00 PM, dzoneee said:

 

Они немају проблема са вођењем државе од стране СНС и њихових коалиција из 90-их. Могуће да би мало неке ствари оштрије и радикалније спроводили али у суштини то је такав неки пут којим идемо и са СНС-ом.

 

Ako ti mislis da SNS vlada potpuno isto kao i Milosevic za vreme SPS, onda i ne cudi sto su na putu da obore sve rekorde po duzini vladavine (Milosevicev su vec oborili, neka se spremi Djukanovic).

 

Napisao sam vec i nije mi problem da ponovim koliko god puta trebalo: Svuda u Evropi postoje stranke kao sto su Avetnici i Zveri, a skoro nigde stranka kao sto je SNS. Chega (Portugal), Vox (Spanija), RN (Francuska), AfD (Nemacka), Lega (Italija), FdI (Italija), SD (Svedska), PS (Finska), DF i DD (Danska), EL (Grcka), Vazrazdhane (Bugarska), AUR (Rumunija), FPO (Austrija), SVP (Svajcarska), PiS i Fidesz valjda svi znamo ko su.

 

I jos nesto, da u ovim zemljama na vlast dodje neko kao sto je Vucic, svi pobrojani bi se odmah nasli u koalicijama sa levim, liberalnim i zelenim strankama jer koliko god ovi pobrojani koristili strah i frustraciju odredjenog broja stanovnistva, niko se nije usudjivao da bukvalno uzurpira sve moguce institucije i da se podsmeva svemu mislecem kao sto to SNS radi u ovoj zemlji evo vec duze od deset godina.

 

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Constantin said:

 

 

 

Ko nije gledao, bolje da ne gleda... 

 

Orlic je zajebao i Seselja u ovim nekulturnim debatama. Mislim da nema veceg kretena u SNSu sa kojim mozes da se upustis u dijalog a da se posle 10 sekundi ne zapitas sta ti je to trebalo. Nema. Orlic, pa 10 mesta prazno, pa tek od 11. mesta slede Bakarec i ekipa. A one stranacke dzukele tipa Vucicevica i Krleta, to je tako slabo u poredjenju sa Orlicem da ni oni ne bi bili u top 10.

 

Sad Orlic, kad bi citao ovo, verovatno bi bio pun sebe od ponosa svog ranga, ali ne, dzaba mu, da barem nesto pametno kaze, eeeeej barem neku istinu a ne spin ili bezocnu laz, pa da kazes "e bravo care, ala si poentirao", ne bre, nema nista od toga. Samo galama, samo prekidanje, paralelno pricanje, opstrukcija. 

 

Ja ne znam, evo, mene bi na njegovom mestu bilo blam da se ujutru/uvece pogledam u ogledalo i odem na posao/spavanje. 

Link to comment
Share on other sites

@goldberg

 

То што се тиче шта су урадили са медијима то се слажем. СНС-у нема равних. Милошевићеве владавине искрено ја се не сећам, али та нека атмосфера и наратив ми је сличан као СНС. У ствари ето ту вероватно и грешим, али не знам кад погледам наратив у медијима сада тако нешто ја замшљам и да је било код Милошевића. Да не помињем што су неки фосили из тог доба и даље ту и питају се за битне ствари и добијају подоста медијског простора. Због тога сам их упоредио са Милошевићем. Сад да ли је Милошевић затворио медије потпуно исто као СНС то не знам.

 

Што се тиче Заветника и Двери, ја се са њима не слажем, не делим њихове ставове и пут којим би они водили земљу овако из неког наратива. Ствар је проста ја сам за ЕУ, запад, интеграцију са 90% остатка Европе а не да будемо вечито нека црна овца и да мислимо да смо најпаметнији што се као издвајамо а налазимо се у тој јебеној Европи. Заветници су ми чини ми се ту и блажи, али за Двери уопште не могу да гарантујем да неће бити као СНС? Ок све је то претпоставка али ми се њихов наратив не допада и то је то. Можда јесу опозиција, али нису опозиција каквој бих ја дао глас. Јбг.

 

ДС и остале квази демократске странке су ми опет најмање зло од понуђених. Али рекао сам већ, да ми је Тепићка ок за сада, и свиђа ми се како води дискусије али и стрпљење које има када се нађе у расправама разног типа. Сад да ли би крала и наставила урушавање свих институција, јебем ли га не знам. Моје неко мишљење бар за сада да не би, али ок нек буде и да грешим за неког није проблем. Ту исто могу и Ћуту да убројим. Једноставно свиђа ми се како прича и како размишља. Да ли је све шминка. Па могуће је, ништа није искључено. Али код њих ми се бар нешто допада.

 

Можда сам претерао када сам изједначио било кога са СНС-ом? Слажем се од ових акрепа који су буквално састављени од окорелих криминалаца распоређених по различитим општинама нема горих. И јесу приватизовали сваку институцију могућу у земљи и срозали је на ниске гране. Поврх свега тога њихово бахато понашање је страшно иритантно и такви никада више не смеју добити прилику да се питају нешто у овој држави.

Edited by dzoneee
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Brate koliki spin kreira Vucic, ovo je ludo. 

 

Bukvalno je ispalio sest dimnih zavesa odjedared,

Stisnuo panic button...sve dugmice na dojstiku odjednom,

kako hocete.

Ovo je kad Paja Patak ispali aparat za gasenje pozara u pravcu tvora.

 

Cinjenica, neki alert je aktiviran, ali kao da u poslednje vreme

ima nedostatak pametne municije, pozitivne ideje su presahle,

i narativ klizi prema Slobinim ratnim rezervama.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ako, to je dobro, koliko god se neki bunili. Ne moze da se napravi kajgana ako se ne razbiju jaja. Zlo treba nemilosrdno satrti, a jos bolje ako to samo izazove. Ne vidim sta nekima smeta ako zdrav organizam napadne strano telo pa ga eradikuje iz sebe. Priroda tako funkcinise. Ko se protiv toga buni taj se buni protiv prirode, sto je potpuno idiotski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

Samo galama, samo prekidanje, paralelno pricanje, opstrukcija

Znaci ukratko, nekulturni srbendski degenerik pozvereniji od većine kučića, koji se ponaša kako se ponaša samo zato što nije adekvatno tretiran zbog tog svog neprimerenog i lošeg ponasanja, pa se onda osilio. A zašto onda ovi idu da sa takvima "diskutuju" i da se štrokave? Sa takvima se ne diskutuje nego se zna kako su stvarane rase pasa. U najboljem slucaju ako se neko štene sa losim karakterom odgajivacu bas sviđa zbog drugih osobina, ostalo bi u leglu sa odstranjenim glasnim zicama. Privremeno. Ako mu ta aktivnost popravi karakter.

 

Ovo treba tom šupku (Evrope)

 

 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@dzoneee

Ako (pošteno) daš svakom da kaže svoj politički program, pa onda posle (pošteno) prebrojiš koliko je ko dobio na glasanju, posle može da ti bude krivo što "tvoji" nisu dobili većinu, ali to je demokratija.

 

Sada imaš političke partije i SNS, koja nije stranka već mafija koja je okupirala državu i koristi državne resurse (pare) da bi ostala na vlasti.

 

Kad posmatraš SNS kao stranku, onda se (poneki, mnogi) ljudi lako upecaju na bačene udice.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Constantin said:

Ovo normalno.....ma ajde begaj...

 

spacer.png


On glumi to, sto ga cini jos vecom debilom i stokom. Nije to originalno, to je prepisano. Naravno svaka uloga zahteva odgovarajuceg glumca.

 

Dobili su «uloge» i da izvlace najgore emocije i porive iz ljudi koje koriste kao zivi stit dok se ispod krade na kamare.
On je odglumio svoj deo, neko je otisao u krevet sa kriskom hleba i margarina i time kako je on pokazao sekapersama i ostalima, citaj svima koji se ponasaju pristojno i normalno.

To sto deca onome nece imati ni tu krisku hleba je drugi opanak. Beskurpulozna ekipa i koristi svaki najnizi poriv u razlicitim delovima populacije koju ce odbaciti u sledecem trenutku kao maramicu u koju su upravo izduvali nos.

Nisu oni ludi, ono su nemoralna cilj opravdava sredstvo stoka koja tu pravi sorku, dok se iza bine dzepari.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Stalno se pominje lustracija. Naravno da treba, ali ako se sve samo svede na to da Orlicima bude zabranjeno da se bave politikom i budu zaposleni u budzetskim strukturama, onda se dzabe krečilo.

Bez dugogodisnjeg robijanja i oduzimanja sve protivpravno stecene imovine nema leba. Ispitati do najsitnijih crevca imovine tetke, strine, psa, mačke... Saradjivati sa svim mogucim sluzbama u inostranstvu oko pronalazenja tragova novca. Oformiti poseban tim, čak i ministarstvo za otkrivanje lopovluka.

Nazalost, mnogo je izvesnije da nista od toga nece biti. Onog sestog oktobra su Batic, Čanak i jos poneki otrcali na Pink. Sada ce samo neki drugi likovi na istu adresu da skoknu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, djurava said:

Velika je razlika u glasati i propagirirati. Da Tomasevic podrzava SNS , sto bi Palma reko kod svoje kuce  ☺️, ne bi bio rasprave o njemu , al posta jelte agituje za SNS onda ide sve sto mu pripada 

а и ако пропагира...да л ти сад заиста можеш да замислиш профил личности који је неки дан прочитао вијест "Томашевић подржава..." и то га преломило или окренуло да и он гласа исто...реално, те карте су подијељене одавно, као и наше друштво...а најцрње је што су веће подшјеле међу људима, него међу политичарима (има ли неки осуђен за нешто од толико приче "држ'те лопова"?)...народ се глође, клика влада...

Мени је једино погрешно то што на спортском форуму постоји нека као политичка догма која је једино исправна, као да су сви заборавили бившег предсједника у копу са навијачима и Звезде са плаћеним обештећењима за Стојачића и Шепу...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milenko Puzigaca said:

A zašto onda ovi idu da sa takvima "diskutuju" i da se štrokave?

 

Zato sto na 3min davanja odgovora dobijes 10-15 sekundi tisine da iskazes barem neki stav koji ce cuti i oni koji gledaju samo RTS, Happy, Pink... pa onda jos 170 sekundi da mirnocom i stalozenoscu, uz malo dizanje tona cisto da bi se cuo, ali nikakvo divljanje i ulazenje u blato sa likom, pokusas da iznerviras supka do njegovog pucanja, da se ogoli to sta su i koji im je modus operandi. I tih 3 min je nesto. 

 

Marinika to izvrsno radi, Aleksic za nijansu slabije, mislim da je njegov prag tolerancije nesto manji 😄 ali svaka im cast, ja bih pukao vec kod prvog Orlicevog izlaganja i sumnjam da bi se sve zavrsilo samo na verbalnoj borbi. Tu je i ta casa vode, poznati rekvizit, cesto koristen.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, DJ_Vasa said:

Da li i vama AVAST ili neki drugi antivirus detektuje da je sajt N1 inficiran?

 

https://ibb.co/C7bkgnJ

 

Evo i na Kriku, biće da režim lažnim prijavama fišinga pokušava da spreči ljude da čitaju te sajtove. Inače kažu da se dešava i na AVG-u.

 

 

Sajt je naravno bezbedan:

 

https://www.virustotal.com/gui/url/313773169328bc1066f8530195ee81fa7cc31d9c939429f9867357237474838e
https://transparencyreport.google.com/safe-browsing/search?url=krik.rs&hl=en

 

Svako ko je u nedoumici u ovakvim slučajevima može sam da proveri na ova dva sajta.

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Orlića znam lično mnogo godina, od detinjstva maltene. On mi je uvek bio enigma, mislim da sam pisao to ovde. Nekada davno smo par puta zajedno čekali bus petkom ili subotom uveče za izlazak u grad, pričao mi kako radi za neku propalu firmu i da je nezadovoljan platom. Čovek i dalje vozi fiat punto i živi u babinom stanu od 69 kvadrata, ni po čemu specijalnom. Možda ima neke tajne račune na Kipru ili Devičanskim ostrvima ali sumnjam. On zaista po intelektu jeste u 1 promil sns-ovaca jer je zaista završio ETF i doktorirao tamo (doduše, doktorat se desio kad je već postao deo kartela). Glup njie. Mislim da njega vodi neka lična agenda jer mu je otac bio hapšen za vreme vladavine DS. Verovatno se i dosta loži na moć/položaj, više nego na neko lično bogaćenje. Mislim da je klasičan psihopata u pitanju. Ovako je fin i uljudan, povučen šta više. Zaista mora da mu se nešto strašno dogodilo da bi se pretvorio u ovo što je danas, gde se čak i među poslovično prostim i odvratnim naprdnjacima ističe po odvratnosti. 

 

Mogu da mislim kako izgleda neki naprdnjački sastanak kad kakav takav dr Orlić dođe svojim puntom a neki tamo levi nabildovani sns ulični operativac niskog ranga najnovijim džipom. Ne znam, ovaj lik meni deluje kao potpuni psihopata, radi potpuno sumanute i iracionalne stvari. On nije tu iz lukrativnih pobuda, mislim da je jedan od retkih koji je do kraja odan svom gospodaru.

  • Like 14
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Orlića znam lično mnogo godina, od detinjstva maltene. On mi je uvek bio enigma, mislim da sam pisao to ovde. Nekada davno smo par puta zajedno čekali bus petkom ili subotom uveče za izlazak u grad, pričao mi kako radi za neku propalu firmu i da je nezadovoljan platom. Čovek i dalje vozi fiat punto i živi u babinom stanu od 69 kvadrata, ni po čemu specijalnom. Možda ima neke tajne račune na Kipru ili Devičanskim ostrvima ali sumnjam. On zaista po intelektu jeste u 1 promil sns-ovaca jer je zaista završio ETF i doktorirao tamo (doduše, doktorat se desio kad je već postao deo kartela). Glup njie. Mislim da njega vodi neka lična agenda jer mu je otac bio hapšen za vreme vladavine DS. Verovatno se i dosta loži na moć/položaj, više nego na neko lično bogaćenje. Mislim da je klasičan psihopata u pitanju. Ovako je fin i uljudan, povučen šta više. Zaista mora da mu se nešto strašno dogodilo da bi se pretvorio u ovo što je danas, gde se čak i među poslovično prostim i odvratnim naprdnjacima ističe po odvratnosti. 

 

Mogu da mislim kako izgleda neki naprdnjački sastanak kad kakav takav dr Orlić dođe svojim puntom a neki tamo levi nabildovani sns ulični operativac niskog ranga najnovijim džipom. Ne znam, ovaj lik meni deluje kao potpuni psihopata, radi potpuno sumanute i iracionalne stvari. On nije tu iz lukrativnih pobuda, mislim da je jedan od retkih koji je do kraja odan svom gospodaru.

"Čovek i dalje vozi fiat punto i živi u babinom stanu od 69 kvadrata>>>'  Jeste kuriozitet, ali na kraju dana, bas nas briga koji automobil vozi i gde zivi.   Bitno je da to sto govori jeste esencija zla.   

 

Mali troll ako moze: Ovde je nazalost postala vazna ta prica da ako neko ne krade (sto jos nije provereno), da odatle sledi da je nuzno uspesan u svom zanatu.  Setimo se Kostunice samo, koliko zlo je izazvao, a nije lopov.  Setimo se  i Patrijarha Pavla, u medijima je isticana kao njegova najveca vrlina to sto nosi stare cipele i vozi se gradskim prevozom.  Big deal, covek je imao mnogo vece vrline od odlaska na posao autobusom, a i po neku manu (narocito kad  se mesao u svetovna desavanja - seticemo se 9. marta  91-ve, studenskog protesta i  poziva studentima da se razidju).  

 

A ovaj Orlic, kad cujem da je doktorirao na ETF-u, mestu gde je nekad čak i Laban uspeo da postane dekan, tada sa sigurnoscu znam da ETF vise nije ni blizu onog sto je bio od  60-tih do kraja  80-ih godina proslog veka.  Pravi doktorat zahteva doprinos nauci, a da bi to neko dao neophodna je jedna poveca doza etike, jer podrazumeva odricanje od mnogih drugih stvari.  To kod ovog lika ne postoji. 

 

 

Edited by Edinburgh
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...