Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ovi koji su pravili probleme ispred PTC-a i Skupštine su definitivno ono što je Bata Stojković opisao kao čobane i budale. Da su u pitanju batinaši SNS-a ili UDBA, sada bi već bilo krvavih glava, a sreća je da su i jedni i drugi shvatili da bi im se takav scenario vratio kao bumerang. Izgleda da je neko imao dovoljno mozga da povuče ručnu. Ulični batinaši i UDBA se ne boje ni prave policije, a ovde je jedina brana bilo obično obezbeđenje, koje nema neka ovlašćenja, a naoružano je samo hladnom glavom i strpljenjem.

 

Moguće je da su ti ispred Skuštine samo neke budale koje jesu protiv režima, ali zato što misle da ih neko zaprašuje iz aviona, da će ih neko čipovati ili da će im 5G istopiti još ono malo mozga koji im omogućava da pročitaju jednostavne natpise kao što su 'ulaz' ili 'izlaz'. Za njihovo postojanje je režim delimično kriv jer su nekada ludake lečili, a sada im povlađuju.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Smrtokapa said:

Mora da bude organizovan ali opet da se ne eksponiraju previše jer režimski mediji samo to čekaju (b92 već pokušava da poentira vešću da Marinika preuzima proteste).

 

Pardon my French, ali ko ih j*be? Ima i ta Marinika Tepić pravo da organizuje proteste ili bilo koji drugi zakoniti oblik iskazivanja političkog stava. Juče se pojavio AV, pa nikom ništa. Oni koji podržavaju aktuelnu politiku su jasno i otvoreno za njega, što i sami kažu.

 

Neka organizatori protesta budu i R2D2 i C3PO što se mene tiče, ali neka ga vode kako treba.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, handys said:

 

Nisam siguran koji procenat glasaca koji opozicija pikira cita+veruje z92jci. Taj sto ce da kaze 'au vidi marinika', a nece mu smetati sto je jucerasnji miting itekako bio stranacki, mislim da ionako nije musterija.

Nesam školovao za procente, ali postoji značajna grupa ljudi koja je protiv Vučića ali istovremeno i u fazonu nećemo političare / oćemo nekog neukaljanog / narod mora sam itd. To je u stvari podskup ovih "svi su isti" koji je ipak za neke promene i bilo bi odlično kada bi se to moglo pretočiti u nešto konkretno i korisno. Da li je moguće i kako, to već ne znam.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

Nesam školovao za procente, ali postoji značajna grupa ljudi koja je protiv Vučića ali istovremeno i u fazonu nećemo političare / oćemo nekog neukaljanog / narod mora sam itd. To je u stvari podskup ovih "svi su isti" koji je ipak za neke promene i bilo bi odlično kada bi se to moglo pretočiti u nešto konkretno i korisno. Da li je moguće i kako, to već ne znam.

 

Njih treba pridobiti. To što misle da su aktuelni opozicionari uglavnom ispušene muštikle, da su ogrezli u lopovluk je legitiman stav koji ima sasvim dobro i logično uporište. Legitimno je reći DS-u da bi trebalo da se otarasi Pajtića zbog afere Bodrum ili da drug Đido može da tera među četiri zida svoju mamu koja ga je lepo vaspitala umesto što tamo tera LGBT. Da su takvi govna je dokazao još onaj Beli, koji je na izbore svesno izašao samo da bih ismejao takve. Nisu takvi građani protivnici jer se zalažu za suštinski isto, a nisu ni krivi što u 'izvođače radova' nemaju poverenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Njih treba pridobiti. To što misle da su aktuelni opozicionari uglavnom ispušene muštikle, da su ogrezli u lopovluk je legitiman stav koji ima sasvim dobro i logično uporište. Legitimno je reći DS-u da bi trebalo da se otarasi Pajtića zbog afere Bodrum ili da drug Đido može da tera među četiri zida svoju mamu koja ga je lepo vaspitala umesto što tamo tera LGBT. Da su takvi govna je dokazao još onaj Beli, koji je na izbore svesno izašao samo da bih ismejao takve. Nisu takvi građani protivnici jer se zalažu za suštinski isto, a nisu ni krivi što u 'izvođače radova' nemaju poverenja.

Slažem se ja s tobom oko ovoga, nego razmišljam naglas 🙂 Jedino što mislim da organizovana opozicija nema luksuz da kaže "ko ih jebe" kao što možemo ti ili ja, već upravo mora tražiti načina da ih pridobije na ovaj ili onaj način. Ako eksponiranje npr. Marinike ne smeta tome, onda samo napred.

 

Edit: ako se "ko ih jebe" odnosilo na b92, a ne na potencijalne neodlučne glasače, onda samo da dodam da bih ja za to upotrebio i mnogo gore psovke.

Edited by Smrtokapa
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Smrtokapa said:

Slažem se ja s tobom oko ovoga, nego razmišljam naglas 🙂 Jedino što mislim da organizovana opozicija nema luksuz da kaže "ko ih jebe" kao što možemo ti ili ja, već upravo mora tražiti načina da ih pridobije na ovaj ili onaj način. Ako eksponiranje npr. Marinike ne smeta tome, onda samo napred.

 

Ja sam to rekao za B92, a teško da ih je moguće pridobiti. Možda oni imaju tu nacionalnu frekvenciju, ali nisu baš toliko uticajni koliko druge slične televizije, čak i one bez nacionalne frekvencije. I internet portal im se srozao. Da blesavi Veran Matić nije hteo da izmišlja domaću verziju CNN-a koju niko živi nije gledao, možda bi i sada održali bar ime, ali sada su samo jeftina verzija Pinka.

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Horor organizacija.

 

Ljudi najavili protest do 10, u 8 se vec oprostili u fazonu vidimo se sledeceg petka. 

 

Bilo je gotovo pre nego sto sam se dovukao do takovske.

 

No dobro, vidimo se sledeceg petka, nadam se samo bez jebenih kisobrana.

 

Bitno je da je građanima pun kufer, a ako ove budale i to prokockaju, mogu da se žale upravi vodovoda ukoliko ih AV ponovo prevesla.

Link to comment
Share on other sites

@DJ_Vasa, sta znaci "prokockati" to sto ljudi dolaze na protest?

 

uz nekakve [nenasilne] pratece akcije, to je sve sto se moze uraditi, pozvati ljude da dodju.

 

opet kazem, protesti 96/7 su trajali 3-4 meseca, svakoga dana i to po zimi.

 

ne mozes da izvadis magicnog zeku iz sesira, samo zato sto imas brojne skupove.

 

ali svaki novi ovakav skup je jako bolan za vucice

Edited by uini
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DJ_Vasa said:

Bitno je da je građanima pun kufer, a ako ove budale i to prokockaju, mogu da se žale upravi vodovoda ukoliko ih AV ponovo prevesla.

 

Ne znam otkud ti optimizam nakon svih ovih godina da ce se na 1000. po redu protestima protiv rezima SNS desiti nesto drugacije od prethodnih 999?

 

Vucic moze da padne ili na izborima (tako sto se bukvalno svi udruze protiv njega) ili nasilnim protestima i izazivanjem nereda - obe stvari su se desile 2000. kada je srusen Milosevic. Ovde je jasno da se nece desiti ni jedno ni drugo.

 

Uzmimo prvi nacin - prvo je stvoren SZS (SSP+NS+DS+Dveri) kao neka vrsta jedinstvene opozicije protiv Vucicevog rezima, onda je 2020. godine doslo do bojkota izbora na koji su ipak izasli i PSG i DSS i DJB i GDF/LSV/S21. Onda 2022. dolaze novi izbori i opet ne samo da izlazi svako posebno nego ne postoji ni dogovor koje sve organizacije spadaju u opoziciju - rezultat je da ujedinjeni exDS patrljci dobijaju 14%, NDBG i partneri jos 5%, DSS/Dveri/Zavetnici zajedno oko 13,5% i ako na sve to dodamo jos DJB i SDS-Nova dobijamo da su exDS i desnicarske stranke izjednacene sa po 15,5% i imamo jos NDBG sa 5%.

 

I onda isti taj Djilas koji je pravio sveopsti savez za Srbiju 2018. ili 2019. godine, sad tvrdi kako ne moze ni sa SNS ni sa desnicarima? Sta planira, da nekako dodje vecine sa 20% u celoj Srbiji ili da pomogne SNS da normalnije vlada?

 

Drugi nacin - sve sto Dragan Djilas prica je da njega interesuje samo promena vlasti na izborima, kako on nudi jos ludje i besmislenije planove od Vucica, kako bi prvo da bude veci Srbin od diktatora, da bi sada malo da bude veci ljubitelj EU. Dakle, stop mrznji, napred novi putevi i skole i bolnice, pravicemo se da nas Vucic ne ubija sve u pojam svojom pojavom i da je u pitanju samo jos jedan politicar sa desnog centra.

 

Neka me neko prosvetli i objasni kako je sa ovakvim nacinom razmisljanja moguce srusiti SNS i kako ovde ne vazi ono Ajnstajnovo o budali koja sve radi na isti nacin iako ocigledno ne uspeva ni u cemu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

@DJ_Vasa, sta znaci "prokockati" to sto ljudi dolaze na protest?

 

uz nekakve [nenasilne] pratece akcije, to je sve sto se moze uraditi, pozvati ljude da dodju.

 

opet kazem, protesti 96/7 su trajali 3-4 meseca, svakoga dana i to po zimi.

 

ne mozes da izvadis magicnog zeku iz sesira, samo zato sto imas brojne skupove.

 

ali svaki novi ovakav skup je jako bolsn ta vukojevice

 

Pogrešno si formulisao pitanje jer sam napisao da ne bi trebalo prokockati to što je ljudima pun kufer. Upravo ti protesti koje spominješ su imali akcije kao npr. ono zajebavanje po pešačkim prelazima ili traženje rektora po kafanama i parku ispred Ekonomskog fakulteta. To što će samo da se šetaju će izvući energiju i desiće se ono što se do sada dešavalo. Šta bi falilo da sledeće nedelje organizuju akciju traženja Zagorke Dolovac po šahtovima ili da kontejnere oblepe Pinkovim logotipom?

2 minutes ago, goldberg said:

Neka me neko prosvetli i objasni kako je sa ovakvim nacinom razmisljanja moguce srusiti SNS i kako ovde ne vazi ono Ajnstajnovo o budali koja sve radi na isti nacin iako ocigledno ne uspeva ni u cemu?

 

Kad već spominješ Đilasa, možda bi njegovoj stranci bilo pametnije da mu kaže da smrdi među svoja četiri zida i nastavi da zarađuje, a da pusti Mariniku da bude glavni eksponent.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJ_Vasa said:

 

Pogrešno si formulisao pitanje jer sam napisao da ne bi trebalo prokockati to što je ljudima pun kufer. Upravo ti protesti koje spominješ su imali akcije kao npr. ono zajebavanje po pešačkim prelazima ili traženje rektora po kafanama i parku ispred Ekonomskog fakulteta. To što će samo da se šetaju će izvući energiju i desiće se ono što se do sada dešavalo. Šta bi falilo da sledeće nedelje organizuju akciju traženja Zagorke Dolovac po šahtovima ili da kontejnere oblepe Pinkovim logotipom?

To bi animiralo ljude za dalje a da li je to interes... Pih... Iskustvo ne daje optimističan odgovor... Uglavnom se potroši narod i hajmo ispočetka

Link to comment
Share on other sites

Ja sam generalno pesimista povodom mogućnosti da se žvalavi bolesnik svrgne na bilo koji način osim po rumunskom scenariju ali ovo danas je bilo imho prilično optimistično. Nevreme je bilo grozno, vreme baš pasje, kiša je nemilosrdno padala sve vreme a opet je bila baš ogromna masa ljudi kojoj je dokurčilo. Nisu bili vođeni, niti naročito dobro organizovani ali je bilo zadovoljstvo kisnuti sa svim tim ljudima. Imam utisak da je samo nevreme uticalo na to da danas ne bude rekordan broj ljudi na ulicama. Sledećeg petka treba krenuti na Pink i linčovati sve što hoda po tim zmijarnicima.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

Kad već spominješ Đilasa, možda bi njegovoj stranci bilo pametnije da mu kaže da smrdi među svoja četiri zida i nastavi da zarađuje, a da pusti Mariniku da bude glavni eksponent.

 

Pa to je i problem, sto je u pitanju "njegova stranka", dakle, on je finansira i on radi sa njom sta god pozeli.

 

Jedini primer kakve - takve demokratizacije politicke stranke imamo u DS i svi mozemo da vidimo sta im je to donelo.

 

Djilas bi davno trebalo da je bivsi, kao i Jeremic. Ovi Obradovici, Jovanovici i ovi iz NDBG i mogu da prodju zbog smanjenog cenzusa, postigli su kao neki korak napred, Djilas jedino sto radi je tavori sa svojih oko 15% i ne misli da odustane.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu samo protesti u pitanju.

 

Vučić je svojevremeno imao savršenu oluju da učvrsti vlast kratko podsećanje, Dačića spakovao u džep pomoću onih snimaka, opozicija ne postoji, Tomu eliminisao iz stranke, u Americi došao Trump umesto Hilari dakle ne mora da uradi obećano zapadu, Putin pokrenuo hladni rat 2.0

 

E danas pak se stvar okrenula tj savršena oluja ali protiv Vučićeve vlasti.

 

Dačića više teško da može da goni, SPSu je rejting nešto skočio dok je SNSu u padu, zbog invazije na Ukrajinu nema više hladnog rata 2.0 Rusija je za Evropu parija pa igra dve stolice više ne može.

 

I da zapad privodi kraju sporazum sa Kosovom.

 

I ja sve to Vučiću se dešava narod i možda neki dos 2.0

Edited by MeanMachine
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Реално, Ђилас је само анти-реклама за ту странку или опцију. 

 

Подржавао неподржавао Вучића гомила људи не би волела Ђиласа близу власти па макар зглајзнули још горе него сад.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dzoneee said:

Реално, Ђилас је само анти-реклама за ту странку или опцију. 

 

Подржавао неподржавао Вучића гомила људи не би волела Ђиласа близу власти па макар зглајзнули још горе него сад.

Ovo je pucanj u obe noge, Srbija je mala zemlja i nema privilegiju da ima stotine kvalitetnih političara pa da olako odbacuje bilo koga ko nije počinio ktivična dela.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Poseidon said:

To bi animiralo ljude za dalje a da li je to interes... Pih... Iskustvo ne daje optimističan odgovor... Uglavnom se potroši narod i hajmo ispočetka

 

Moraju da nešto urade ukoliko hoće glasove. Oni što su bili na vlasti pre II svetskog rata su morali da se dobro pomuče i obiđu svaku selendru na knju ili na taljigama. Ovi ni u vreme interneta ne umeju da ažuriraju ni stranački sajt kako treba, plus FeZbuk, Instagram, Tnjitere i ostale gluposti.

 

2 minutes ago, goldberg said:

Pa to je i problem, sto je u pitanju "njegova stranka", dakle, on je finansira i on radi sa njom sta god pozeli.

 

A SNS je mafijaška stranka, koju finansira mafija. AV je samo eksponent. Kada bi gurnuo prst u oko Slini, Malom, Keramičaru i sličnima, ne bi se dobro proveo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Слажем се ја, само кажем неки мој утисак код људи овако у круговима где се крећем нпр. 

 

За доста је нпр. Мариника ок, али Ђилас кад се чује то је одмах мрштење и мрмљање у браду.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ne može se ići na nasilne demonstracije u trenutku kada vučić ima veću podršku od komplet opozicje plus apsolutnu kontrolu medija. 5. oktobar nije odjednom došao, pre njega smo imali proteste koji su bili mirni. Naravno Vučić neće ponoviti greške slobe da šalje policiju da razbija proteste jer je to kontraproduktivno. Takođe tada su radio i novine bili više praćeni a opozicija je tu imala dosta prostora u nekim medijima. Zato će Faraonovo rušenje trajati duže.

 

Jedini brz način da se on sruši je da se nekim čudom 5. nacionalna frekvencija dodeli NovaS ili bilo kojoj drugoj slobodnoj televiziji gde će biti prostora i za drugačije stavove od one koje vlast propagira. Tada će se istina probiti i do njegovih glasača a pod pritiskom te televizije moraće se i druge otvriti jer će u protivnom izgubiti gledanost.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Tu petu frekvenciju bi mogla da obezbedi EU ili USA nekim sankcijama članovima REM ako nastave ovako.

Ne znam zašto ne reaguju u ni komesar ni SE na ovaj decenijski mrak.

Što ti kažeš, čak je i u vreme SMrada bilo više medijskog prostora za opoziciju.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

Ne može se ići na nasilne demonstracije u trenutku kada vučić ima veću podršku od komplet opozicje plus apsolutnu kontrolu medija. 5. oktobar nije odjednom došao, pre njega smo imali proteste koji su bili mirni. Naravno Vučić neće ponoviti greške slobe da šalje policiju da razbija proteste jer je to kontraproduktivno. Takođe tada su radio i novine bili više praćeni a opozicija je tu imala dosta prostora u nekim medijima. Zato će Faraonovo rušenje trajati duže.

 

Jedini brz način da se on sruši je da se nekim čudom 5. nacionalna frekvencija dodeli NovaS ili bilo kojoj drugoj slobodnoj televiziji gde će biti prostora i za drugačije stavove od one koje vlast propagira. Tada će se istina probiti i do njegovih glasača a pod pritiskom te televizije moraće se i druge otvriti jer će u protivnom izgubiti gledanost.

 

Imam jedno pitanje, ali nije direktno za tebe, već za sve one koji se razumeju u programiranje: da li je moguće napraviti neku aplikaciju za opoziciono delovanje koja bi funkcionisala otprilike kao Netflix, ali skromnije? Ako Netflix funkcioniše na svakom smart televizoru, kompjuteru ili telefonu, neka platforma bi mogla da emituje takav program. Možda bi valjalo videti sa N1 da napravi aplikaciju za gledanje njihove televizije plus Nova S. Naravno, to podrazumeva finansije, ali valjda bi se negde našle.

4 minutes ago, JohnnyDragon said:

Ne znam zašto ne reaguju u ni komesar ni SE na ovaj decenijski mrak.

Možda zato što ne mogu ništa ni Orbanu ili zato što ovdašnje stanovništvo zabole q...c za medijske slobode. Daj im samo malo Zadruge, pa malo Karleušine guzice i to im je dovoljno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...