Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ма пре свега је ван сваке памети да одрастао човек узме градњу путева у 2023. години као да је отишао на Марс.

 

То што гради и треба да се гради. Али гради у тишини и не прави од тога светско чудо. Вауу види имамо воз што иде 150 км на сат за 100 км пруге, у 2023. години јеботе који подухват. Невероватно заиста. Лондон и Рим имали метро још почетком 20. века па? 

 

Ми смо у Европи, континент који је можда не најразвијенији али и поред свих лоших ствари тренутно појам за цивилизацију за читав остатак света и уместо да будемо привилеговани што се налазимо на том континенту ми се понашамо као племена нека из Јужноамеричких прашума. Ми смо народ стварно за посматрање. 

 

Како јебему матер кад видиш неког бољег од тебе те то не подстакне да се такмичиш са њима? Ја не разумем заиста.

 

Како Србији објаснити да је данас 2023. година а не 1973.?

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Malo se ovde otislo u potpuno pogresnu stranu. Ispada da je to sve sirotinja koja je dosla za tri hiljade dinara ili eventualno ucenjeni ljudi. Zbog toga ih treba zaliti, razumeti i sta ti ja znam sve. 

 

Ali to nije tacno. Velika vecina njih nije ni ucenjena, niti je dobila tri hiljade da bi dosla na kontramiting. Velika vecina tih ljudi zaista veruje Vucicu ili eventualno ima intres da bude u toj prici. Da nije tako, odavno vise Vucic ne bi bio predsednik. Zato su mediji toliko bitni Vucicu i nece ih dati ni po koju cenu. Opozicija nema nacin kako da dodje do tih ljudi i zato je ce biti jako tesko srusiti Vucica na izborima, a za drugi nacin jos uvek ne postoji volja. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Postoje nacini da se utvrdi koja je struktura birackog tela, kakve su motivacije koje grupe...potrebno je vise terenske inicijative, organizacije 'odozdo', bolje kontrole izlaznosti i konkretnije predstavljanje planova za posle - konkretnih predloga, odgovora na pitanje 'zasto mi, a ne oni'. Bice potrebno oko 2 miliona biraca, i nesto preko. Postoje primeri kako se na izborima pobedjuje visedecenijska vlast. To mora da bude vazan deo cele price.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

Malo se ovde otislo u potpuno pogresnu stranu. Ispada da je to sve sirotinja koja je dosla za tri hiljade dinara ili eventualno ucenjeni ljudi. Zbog toga ih treba zaliti, razumeti i sta ti ja znam sve. 

 

Ali to nije tacno. Velika vecina njih nije ni ucenjena, niti je dobila tri hiljade da bi dosla na kontramiting. Velika vecina tih ljudi zaista veruje Vucicu ili eventualno ima intres da bude u toj prici. Da nije tako, odavno vise Vucic ne bi bio predsednik. Zato su mediji toliko bitni Vucicu i nece ih dati ni po koju cenu. Opozicija nema nacin kako da dodje do tih ljudi i zato je ce biti jako tesko srusiti Vucica na izborima, a za drugi nacin jos uvek ne postoji volja. 

Mislim da nije većina tih koji mu veruju ali ima ih sigurno. Moje mišljenje je da su najgori oni koji su tu iz baš čistog interesa, poltroni, dupeuvlakači, spletkaroši koji imaju dobar materijalni status i ne bi da im se to poremeti ni slučajno. Najmanje se o njima piše, juče su na primer PŠ, Pošta, Gradska čistoća prisiljavali zaposlene da moraju da idu na miting a nisu baš materijalno ugroženi kao tamo neki paor iz Vražogrnca ili nezaposleni iz Trgovišta. Čelnici tih firmi su stranački kadar a zaposleni možda najviše 30% ali retko je ko protestvovao protiv pritisaka čelnika. I koliko god to bilo čudno ja ih donekle razumem. Njihov sutrašnji problem na poslu bio bi samo njihov, niko se ne bi ponudio da pomogne ili zaštiti tu osobu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Mislim da nije većina tih koji mu veruju ali ima ih sigurno. Moje mišljenje je da su najgori oni koji su tu iz baš čistog interesa, poltroni, dupeuvlakači, spletkaroši koji imaju dobar materijalni status i ne bi da im se to poremeti ni slučajno. Najmanje se o njima piše, juče su na primer PŠ, Pošta, Gradska čistoća prisiljavali zaposlene da moraju da idu na miting a nisu baš materijalno ugroženi kao tamo neki paor iz Vražogrnca ili nezaposleni iz Trgovišta. Čelnici tih firmi su stranački kadar a zaposleni možda najviše 30% ali retko je ko protestvovao protiv pritisaka čelnika. I koliko god to bilo čudno ja ih donekle razumem. Njihov sutrašnji problem na poslu bio bi samo njihov, niko se ne bi ponudio da pomogne ili zaštiti tu osobu.

 

Da dodam moja dva centa jos malo, pre nego sto krenemo da pratimo kontramiting [ispraticu se sam posle :D]. Ovakav sistem jednoj vrsti ljudi (namerno necu kategorizovati dalje jer dolaze iz svih slojeva i krajeva) uliva sigurnost. Naime, ako pera moze da uradi x preko reda, onda mogu i ja. Ako mogu i ja, onda mi je to lakse nego da cekam. Ako moze pera da sredi y preko veze, onda mogu i ja. Ako moze pera da dobije, onda mogu i ja...itd. To je mentalitet potpuno kontra onom koji je vodio ljude preko okeana u britanske kolonije u 17. veku i nadalje, koji je pogurao stotine hiljada sposobnih da odu odavde u neke druge zemlje,ali je jak. Takvim ljudima treba ponuditi plauzibilnu alternativu. Kao kada su pokrstavali pagane, pa su ih privoleli na hriscanstvo tako sto su u hriscansko ucenje inkorporirali puno paganskih elemenata.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Па јесте доста људи отишло не јер су уцењени сад губитком посла, али јесте им је дата дупла дневница. Ето рецимо за школе знам. Наставницима је дата дупла дневница, плус нерадни дан. А они који нису ишли данас раде, субота данашња им је радна. Онда имаш људи из ЕПС-а или Телекома или Поште који морају да скупе 5 до 10 људи колико год да би остали на пословима, јер су послове добили преко странке. 

 

Е сад тачно је и да је бар 50% дошло из неких других разлога и нема везе са уценом. Али погледај то је ипак 50% које је на неки начин уцењено, од оволиког броја то је прилично велики број за Србију. Плус када је гласање наравно да је притисак још јачи и агресивнији. Ово је мала маца у односу на предизборну кампању и саме изборе. 

 

Ставови овог народа су отишли у аут. Пре неких месец дана причам са неким друштванцетом са којим сам се задесио неком приликом о фабрикама у Србији и како приватници српски не плаћају доприносе, плате на време, зезају раднике за одморе итд. Ја кажем јбг кад немаш инспекцију да им све позатвара па да видиш да ли ће после тако. Оно двојица тројица се дигоше да ми објасне како то не може баш тако, ако затворе где ће људи да раде! Јеботе! Где ће људи да раде? На Марсу ће да раде. Уместо да инспекција ради свој посао како треба, независно од било кога него најбоље онако како може, и да крене да сјебава те олоше од приватника што дрндају народ већ деценијама. Затвориш једно 20 фабрика па да видиш да ли ће онај 21. после да измишља топлу воду или ће све по ПЕС-у са свим папирима да пева кад дође неко у контролу. 

Али ето људи се плаше где ће да раде, па ето онда ради и нек те јебе ко коња за плату која је у топ 5 најнижих у Европи па ради онда, уживај. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, handys said:

Postoje nacini da se utvrdi koja je struktura birackog tela, kakve su motivacije koje grupe...potrebno je vise terenske inicijative, organizacije 'odozdo', bolje kontrole izlaznosti i konkretnije predstavljanje planova za posle - konkretnih predloga, odgovora na pitanje 'zasto mi, a ne oni'. Bice potrebno oko 2 miliona biraca, i nesto preko. Postoje primeri kako se na izborima pobedjuje visedecenijska vlast. To mora da bude vazan deo cele price.

Не да постоје него СНС баш улаже у то. Кажу да имају тачно у педаљ профиле њихових гласача. И оних који их стварно воле, и они што их "као" воле. Нека израелска аналитичка компанија ради за СНС те ствари. Даје процене. Тачно знају у жицу да погоде просечног грађанина ове државе. Исто као што је Митровић погодио у жицу просечног гледаоца телевизије ове државе.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dzoneee said:

Па јесте доста људи отишло не јер су уцењени сад губитком посла, али јесте им је дата дупла дневница. Ето рецимо за школе знам. Наставницима је дата дупла дневница, плус нерадни дан. А они који нису ишли данас раде, субота данашња им је радна. 

 

Nisam hteo da pisem ali sad moram. Ne znam nijednog kolegu iz moje skole a da je otisao na miting. A znam ko ide danas. O dnenicama pa i duplim da ne govorim. Tek o radnim subotama i slobodnim danima. Ima skola ciji direktori su pozivani na razgovore, to takodje znam, ali odziv im je bio mrsav i daleko od onoga sto su ocekivali. Govorim o BG, kakva je situacija u unutrasnjosti ne znam. Ta skola u kojoj se daju duple dnevnice (sta je to) pa jos i slobodni dani, to treba da se zakljuca sa sve takvim direktorom unutra i baci kljuc. Ali za 10 godina koliko radim nigde nisam cuo da se tako nesto desavalo. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam morao da budem danas u Nišu, ali gledam sad strim na n1.

 

Deluje vise ljudi nego juce kad je Vucic govorio i to ljudi jos pristizu.

 

Bice velicanstveno kad se razvedri oko 7 pa kad jos vise ljudi nadam se da su organizatori smislili nesto konkretno.

 

Ukljucenje u program bi bilo strava.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Duh koji lebdi said:

 

Nisam hteo da pisem ali sad moram. Ne znam nijednog kolegu iz moje skole a da je otisao na miting. A znam ko ide danas. O dnenicama pa i duplim da ne govorim. Tek o radnim subotama i slobodnim danima. Ima skola ciji direktori su pozivani na razgovore, to takodje znam, ali odziv im je bio mrsav i daleko od onoga sto su ocekivali. Govorim o BG, kakva je situacija u unutrasnjosti ne znam. Ta skola u kojoj se daju duple dnevnice (sta je to) pa jos i slobodni dani, to treba da se zakljuca sa sve takvim direktorom unutra i baci kljuc. Ali za 10 godina koliko radim nigde nisam cuo da se tako nesto desavalo. 

Крагујевац, околна места око Крагујевца, Јагодина.

 

Боград могуће да није, не знам.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...