Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

5 minutes ago, uini said:

dekatlon rula, ja ga iz nekog razloga zovem athletic, pa se zena cudi

Jedino ispravno je đeca-tlon

 

EDIT: dobro, ajde, u Srbiji može i деца-тлон

Edited by Beonegro
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Meni je ova slika upecatljivija - kada se pojavio na sceni i postao svjestan da nema onoliko ljudi koliko je naredio da bude. Barem nije repetirao kisobran kao 90-tih na Trebevicu...
 
 
Aman ljudi, ja vam kažem da on sigurno misli da je bilo koliko treba. Nema on pojma odatle gde je kraj skupa i da li su gusto raspoređeni.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, duško matić said:

Ideš vozom? Ja uzeo kartu za voz u 3, i to za prvu klasu, redovnih nije više bilo. Brdo ljudi će doći iz NS. Nas ide četvoro.

 

 

Da, da, vozom. Sad baš vidim da ni za 15č nema. 

 

Šta bismo mi bez Vučića... Da nam nije Sokola napravio, ne bismo ni protestovali! 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uvrnuto said:

 

Da, da, odoh do dekatlona da se opremim svakako. 😄

 

14 minutes ago, uini said:

dekatlon rula, ja ga iz nekog razloga zovem athletic, pa se zena cudi

 

 

Offtopic: 

 

Ubedljivo najbolja radnja, poceo sam tamo i da se obuvam i oblacim i kupujem opremu. Jos dok nisu bili kod nas, kad god odem negde preko, najcesce Madjarska, obavezno mi je u To Do listi bila poseta Dekatlonu. Stvarno je kvalitet za pristojne pare. Uzeo sam u poslednjih godinu dana 3 para patika/cipela i sve ostale koje sam imao sam prakticno eliminisao. Pokriven sam za sve vremenske uslove 🙂 Da ne pominjem opremu za plivanje za celu porodicu, po neku stvar za kampovanje (odnosno mi to koristimo za plazu). Vredno je posetiti one sekcije gde je roba koja vise nece biti dopunjavana (kraj kolekcije) tu se nadju stvari za smesne novce. Deciji dukser za 700din a super fin i kvalitetan. Zena uzela, oprala, kad je videla da se nije nista poremetilo otisla i uzela isti u jos 3 velicine 😄 da ima i za sebe i dete kako raste 😄  eeej 700din! Ni majicu ne mozes neku bolju da kupis za te pare. 

E da i kabanice smo uzeli. I rolere. I ja torbicu. Ma ne mogu ni da nabrojim sta sve od kad su dosli kod nas. 

 

Sorry za offtopic 😄  

Link to comment
Share on other sites

Nazovite me kako god hoćete, ja nemam previše empatije za ove koji su sinoć davali legitimitet jednom bolesniku koji vuče ovo društvo u ponor. Tih 3000 dinara se moglo zaraditi na mnogo dostojanstveniji način i nikome od njih nije bilo pitanje života i smrti jer ako jeste juče su preživeli prodavši kičmu a danas su već mrtvi. Ali nije tako, još uvek su svi živi ali i dalje i bez kičme i bez obraza.

  • Like 13
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nazovite me kako god hoćete, ja nemam previše empatije za ove koji su sinoć davali legitimitet jednom bolesniku koji vuče ovo društvo u ponor. Tih 3000 dinara se moglo zaraditi na mnogo dostojanstveniji način i nikome od njih nije bilo pitanje života i smrti jer ako jeste juče su preživeli prodavši kičmu a danas su već mrtvi. Ali nije tako, još uvek su svi živi ali i dalje i bez kičme i bez obraza.

Imas one kojima je to prihod, a imas i one kojima nije 3000din u pitanju vec posao zavisi od toga. 

 

Dakle imas placene a imas i ucenjene. I naravno ima i onih koji su tamo cisto zbog ubedjenja. Kao i onih koji su tu iz neke koristi koje vide da mogu da imaju. 

 

Ne mogu jednako da osudjujem sve te ljude. Neke cak i ne bih osudjivao. Recimo te ucenjene (a znam za neke koji prosto nemaju izbora i bili bi u ogromnom problemu da kazu NE, da ni svi pravnici ne bi mogli da im pomognu). Zatim ove sto uzmu koju hiljadarku ako zaista nemaju nista drugo i nemaju mogucnost da ih zarade na drugaciji nacin... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3000 se danas lako zaradi u Beogradu (naročito), Nišu, Novom Sadu i još po kojem gradu verovatno. 

 

Probajte da zaradite 3000 danas na nekom selu ili u nekoj varoši. Češće neće ići ni dostojanstveno ni nedostojansveno. 

 

Ne treba te ljude gurati u isti koš s onima koji su bili iz drugih razloga. 

 

 

Edited by stefan81888
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne prihvatam tu argumentaciju. Da nema tog Pere koji je dobio posao službenika u JKP Bosilegrad po stranačkoj liniji na tom mestu bi bio neki kompetentniji Žika koji bi bio izabran na redovnom konkursu za posao. Takvog Peru mogu samo još više da prezirem nego ove mučenike koji su na ivici egzistencije, ali ponavljam 3k rsd neće nikome spasiti egzistenciju. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nazovite me kako god hoćete, ja nemam previše empatije za ove koji su sinoć davali legitimitet jednom bolesniku koji vuče ovo društvo u ponor. Tih 3000 dinara se moglo zaraditi na mnogo dostojanstveniji način i nikome od njih nije bilo pitanje života i smrti jer ako jeste juče su preživeli prodavši kičmu a danas su već mrtvi. Ali nije tako, još uvek su svi živi ali i dalje i bez kičme i bez obraza.

Apsolutno tacno.

Svako od nas je mogao da se proda iz nekog svog sitnog interesa, pa opet nije.

Koliko bi meni npr zivot bio laksi kada sam gubio tendere jer nisam hteo da se prikljucim stranci i dilovima, pa sam morao da dam ljudima otkaze koji su mi bili kao porodica, raspustim firmu i danas nakon mnogo muke radim nesto sto nema nikakve veze sa drzavom u tom smislu da je sve zatvoreno.

Svako od nas ima izbora, i od mene nema nikakve empatije za saucesnistvo u urusavanju drustva.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stefan81888 said:

3000 se danas lako zaradi u Beogradu (naročito), Nišu, Novom Sadu i još po kojem gradu verovatno. 

 

Probajte da zaradite 3000 danas na nekom selu ili u nekoj varoši. Češće neće ići ni dostojanstveno ni nedostojansveno. 

 

Ne treba te ljude gurati u isti koš s onima koji su bili iz drugih razloga. 

 

 

3000 dinara je 13 sati rada na minimalcu, tako da niko ne može da me ubedi da će im 3000 nešto značiti, neki su tih 13 sati izgubili juče dok su došli i otišli nazad.

 

A to što se u selu ili varoši ne može da se zaradi 3000, treba čestitati istom tom koga su otišli da podrže.

 

I nemoj da neko priča kako ne može da se nađe posao danas, pogotovo u većim gradovima, trafike, prodavnice, brza hrana svima trebaju zaposleni i nigde nije plata manja od 60-70k. Što znači da im 3k dođe skoro kao dnevnica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, stefan81888 said:

3000 se danas lako zaradi u Beogradu (naročito), Nišu, Novom Sadu i još po kojem gradu verovatno. 

 

Probajte da zaradite 3000 danas na nekom selu ili u nekoj varoši. Češće neće ići ni dostojanstveno ni nedostojansveno. 

 

Ne treba te ljude gurati u isti koš s onima koji su bili iz drugih razloga. 

 

Ja sam često izvlačila tu argumentaciju do sada. Ali evo da ti kažem, iz prve ruke, na selu se često traže radnici u poljoprivredi jer nema više ko da radi. Konkretno, tzv. nadničari. Znači da ideš da bereš kornišone, maline, jabuke, grožđe, kukuruz, okopavaš, po hladnjačama na voću i povrću itd. Eto ja sam sa kevom dva leta tako radila za džeparac; dnevnica za branje kornišona je tad bila 2000-2500 + dva obroka. Za branje malina dnevnica sada ide i do 5000, ali je to vrlo zahtevan posao (ne samo fizički, nego i zbog pipavosti samog voća koje ne može samo da se baca u gajbicu).

 

Ne kažem da je to dobro, super, da svi treba tako, ali način postoji. Razumem da neko veruje kako nema izbora, da se oseća nemoćno, ali ako ne kaže NE u jednom trenutku - do kraja života će tih 3000 zarađivati na Vučićevom skupu ili mitingu nekog drugog Vučića. Pa tako njegova deca, unuci... Izlaz iz naučene bespomoćnosti u kojoj živimo poslednjih 40ak godina postoji, i znam da je najteže samo pokrenuti se.

Edited by DameTime
dopuna, typo
  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, stefan81888 said:

3000 se danas lako zaradi u Beogradu (naročito), Nišu, Novom Sadu i još po kojem gradu verovatno. 

 

Probajte da zaradite 3000 danas na nekom selu ili u nekoj varoši. Češće neće ići ni dostojanstveno ni nedostojansveno. 

 

Ne treba te ljude gurati u isti koš s onima koji su bili iz drugih razloga. 

 

 

 

Tri hiljade je dnevnica za poljoprivredne radove i to one lakse i manje zahtevne. Tako da ni na selu nije problem zaraditi tri hiljade. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne prihvatam tu argumentaciju. Da nema tog Pere koji je dobio posao službenika u JKP Bosilegrad po stranačkoj liniji na tom mestu bi bio neki kompetentniji Žika koji bi bio izabran na redovnom konkursu za posao. Takvog Peru mogu samo još više da prezirem nego ove mučenike koji su na ivici egzistencije, ali ponavljam 3k rsd neće nikome spasiti egzistenciju. 

Zašto guraš Peru u isti koš sa ljudima koji stvarno ne mogu da zarade 3k? Pera nije pošao jer nema 3k ali neko drugi jeste. E prema njima treba pokazati empatiju. 

3 minutes ago, Green23 said:

3000 dinara je 13 sati rada na minimalcu, tako da niko ne može da me ubedi da će im 3000 nešto značiti, neki su tih 13 sati izgubili juče dok su došli i otišli nazad.

 

A to što se u selu ili varoši ne može da se zaradi 3000, treba čestitati istom tom koga su otišli da podrže.

 

I nemoj da neko priča kako ne može da se nađe posao danas, pogotovo u većim gradovima, trafike, prodavnice, brza hrana svima trebaju zaposleni i nigde nije plata manja od 60-70k. Što znači da im 3k dođe skoro kao dnevnica.

To kome treba čestitati je jasno ali opet ponavljam, da li nakon decenija nemaštine, needukacije i bede stvarno treba očekivati političku pismenost najugromenijih slojeva. 

 

Opet da podvučem da nije reč o Peri iz prvog citiranog posta. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...