Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

 

 

Баш поражавајуће. Народ који се продаје за 3000 или колико већ испреговара, што каже један, народ који се продаје за животарење на државном послу, народ који не мисли шта ће бити 2 минута после њега, јер флашу баци на земљу чим је попије. Народ препун незнања и триповања о небеској вредности, а не уме да цени своју земљу, природу. Не уме да цени себе. Као што сам за време короне говорио, незнање ће истребити овај народ. Неће истребити корона, нека друга болест, бела куга, ратови, нас ће истребити незнање. Незнање које се промовише, хватање пречица, спремност да се за ситне паре продаш, незнање о свету у ком живимо, незнање о томе како ми можемо да живимо. Прозивање неког ко учи да је штребер, на послу унапређивање само подобних не и способних, куповина диплома, незнање о последицама сопствених акција по себе и своју околину, а на крају и целог друштва, стално хватање пречица и избегавање закона и прописа. Незнање на сваком кораку које урушава ово друштво сваке секунде. Уништавање природе, инфраструктуре, здравља људи, све из незнања. Погрешно васпитавање деце, учењу неким традиционалним вредностима. Лолишка, то што научиш дете да слави славу, пише ћирилицом и сваки пут соли кад се слика испред цркве је баш оно што подразумева традиционална вредност.

 

Након таквог језивог догађаја у ОШ, за нешто што сам мислио да се никада неће десити у Србији, људи пристану да оду у Београд, да би приказали послушност и помогли да се нечији комплекси и дијагнозе излече. Подизање тензија, подизање панике, поделе међу људима. Нулта толеранција за све људе који су били тамо. 

 

Коначно сам успео да видим мало света и попричам са странцима да видим како се живи ван Србије. Треба да се вратим ускоро кући и тешка депра ме хвата. Нашем народу (грађанима Србије), нама, треба добар рестарт и учење испочетка.

 

  • Like 13
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

ovaj narod se nikada nije istinski odrekao slobe (to znamo), već je više popizdija na slobu, tako da je sve ovo što nam se decenijuikusur dešava, logična progresija, naravno potpaljena medijskim effortom koji nikada nije ni stao, već samo poprimao nove (naizgled neslućene) dimenzije.

 

inače, smešna-jer-je-istinita fusnotica od juče;

dok sam išao oko 17:30h na trening, preko brankovog mosta, na samom ulazu na zeleni venac, ide jedna grupica sa nekim srbovanje-transparentom u koji se nisam udubljivao - svi još žovijalni, jer kišica koja je prestala, ne sluti na potop koji će se desiti satipo kasnije, pevaju stari dobri standard kotokaže, kotolaže srbijajemala, predvođeni nekim dirigentom-mcjem u vidu debljeg miše vacića;

 

e sad, kad su krenuli sa prvom strofom, pa to je naišlo na svenarodni odjek grupica koje dolaze iza ili su prošle ispred njih, baš onako gromko.

 

međutim, nakon još gromkijih "nije mala, nije mala", kod momenta "tri put ratovala" kreće opipljivo osipanje moćnog pevanja, gde otprilike ovaj debeli wannabe miša i još tri verna transparentaša, sami završavaju strofu 🙃

 

izgleda da su neke stavke ipak nepovratno ukodirane u kolektivno sećanje naroda, bez obzira na povremeno busanje u grudi.

 

što kaže berti, nas samo teške tragedije, kao što je ova na potezu ribnikar-mladenovac ili vague sećanje na ratove 90ih, motiviše da mislimo svojom glavom i relativno uradimo ispravnu stvar ili makar pomislimo na nju.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Pa evo moj primer, od kad radim (tj od kad sam zaposlen, skoro 30 god) nikad vise nisam zarađivao nego u ovom trenutku.
Ali to nije zbog Vučića nego uprkos vučića.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk


Pa kad ti nisi hteo da izvestavas sa lica mesta. emoji6.png

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Pod Avalom se nista nije desavalo.:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Dugo sam razmišljala u nekom pravcu da imam razumevanja za ljude koji na ovakva... okupljanja, dođu pod pritiskom ucena i pretnji. Valjda je to zato što dolazim iz kraja u kom ljudima još uvek nisu ispunjene bazične ljudske potrebe (v. pod Maslovljeva hijerarhija motiva), a glasaju za onog političara koji prvi "reši problem" koji muči celo selo. Eto, maltene celo moje selo je svojevremeno glasalo za SNS i Vučića jer su asfaltirali jedan deo puta koji je dugo pravio problem, da su ti ljudi koji žive na seoskom brdu svake zime imali problem da ne mogu da siđu po hleb i osnovne namirnice i bili su odsečeni od nas koji smo dole. Kuća mog pradede je u ravnijem delu sela, bliže centru i, mada nikad nisam iskusila tako nešto, razumela sam zbog čega ti ljudi glasaju na taj način.

 

Sa njima sam odrasla, da ne pričam što je bilo potpuno prirodno da recimo članovi SPS-a pred izbore u svaku kuću isporuče "paket" (ulje, šećer, brašno). Tako sam mislila dok sam tu živela i dok nisam otišla da studiram. Tako sam mislila i dok se nisam setila da moja keva 30ak godina nije mogla da dobije posao tamo, samo zato što nije htela da se učlani u JUL ili bilo koju vladajuću stranku. Sada, nakon 7-8 godina života izvan takvog okruženja, kad se vratim tamo (a odem nekoliko puta godišnje), sve gledam drugačijim očima. I te ljude, koji još uvek glasaju po istom principu, za asfaltiranje puta, paket osnovnih životnih namirnica ili 2000 dinara, gledam drugim očima.

 

Rastrzana sam između misli da neko, možda, nema izbora, i toga da uvek postoji naš lični izbor. I da dođe trenutak kad jednostavno moraš reći NE ovakvim represijama. Da li ćemo to nazvati dostojanstvom, moralnim kompasom, demokratskim vrednostima - ja ne znam, ali bi moralo da postoji u svakom od nas. Zato i ja kažem da, nakon onog juče, imam nula razumevanja za sve ljude koji su bili tamo. I nula izgovora. Na prethodnom poslu u našem timu je većina nas bila strahovito underpaid, a preopterećena taskovima i u burnoutu. Head nije ništa radio povodom toga i, kad smo svi podavali otkaze (uključujući i nju), potegla se rasprava šta je više mogla da uradi za sve nas. I onda je neko rekao, trebalo je da kažeš - sutra vam ceo moj tim i ja nećemo doći na posao, pa vidite šta ćete. Nekad su takvi rezovi ne samo neophodni, već i naša dužnost.

 

Možda mi je lako da sve ovo napišem jer mene niko nije ucenjivao da se juče pojavim na veličanstvenom skupu čoveka koji izgleda planira večno da vlada. A možda je problem i u ovoj nonšalantnosti gomile ljudi koja je jučerašnji dan zaista doživela kao odlazak na ekskurziju i u turistički obilazak Beograda, za koji su dobili sendvič, sok i 2000 dinara. I koji nisu ni svesni čemu su sinoć prisustvovali.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Blago pognute glave u sramu mogu da priznam da sam bio deo ekipe koja se sjatila u BG iz svih krajeva SRB.
...
 
Opusti se, niko ovde neće da sudi, a ako bude pokušao banovaću ga.
Nemaš razloga da budeš pognute glave.
 
Hvala ti na upisu, dobro je da si im uzeo 3000 din. (uzmi im kad god možeš, oni su tebi uzeli mnogo više!) žao mi je što te je kiša razbila.
Nadam se da ćeš uskoro naći posao, veruj mi znam kakav je pakao biti bez istog.
 
Glavu gore, idemo jako do (njihovog) kraja..!

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, DameTime said:

Dugo sam razmišljala u nekom pravcu da imam razumevanja za ljude koji na ovakva... okupljanja, dođu pod pritiskom ucena i pretnji. Valjda je to zato što dolazim iz kraja u kom ljudima još uvek nisu ispunjene bazične ljudske potrebe (v. pod Maslovljeva hijerarhija motiva), a glasaju za onog političara koji prvi "reši problem" koji muči celo selo. Eto, maltene celo moje selo je svojevremeno glasalo za SNS i Vučića jer su asfaltirali jedan deo puta koji je dugo pravio problem, da su ti ljudi koji žive na seoskom brdu svake zime imali problem da ne mogu da siđu po hleb i osnovne namirnice i bili su odsečeni od nas koji smo dole. Kuća mog pradede je u ravnijem delu sela, bliže centru i, mada nikad nisam iskusila tako nešto, razumela sam zbog čega ti ljudi glasaju na taj način.

 

Sa njima sam odrasla, da ne pričam što je bilo potpuno prirodno da recimo članovi SPS-a pred izbore u svaku kuću isporuče "paket" (ulje, šećer, brašno). Tako sam mislila dok sam tu živela i dok nisam otišla da studiram. Tako sam mislila i dok se nisam setila da moja keva 30ak godina nije mogla da dobije posao tamo, samo zato što nije htela da se učlani u JUL ili bilo koju vladajuću stranku. Sada, nakon 7-8 godina života izvan takvog okruženja, kad se vratim tamo (a odem nekoliko puta godišnje), sve gledam drugačijim očima. I te ljude, koji još uvek glasaju po istom principu, za asfaltiranje puta, paket osnovnih životnih namirnica ili 2000 dinara, gledam drugim očima.

 

Rastrzana sam između misli da neko, možda, nema izbora, i toga da uvek postoji naš lični izbor. I da dođe trenutak kad jednostavno moraš reći NE ovakvim represijama. Da li ćemo to nazvati dostojanstvom, moralnim kompasom, demokratskim vrednostima - ja ne znam, ali bi moralo da postoji u svakom od nas. Zato i ja kažem da, nakon onog juče, imam nula razumevanja za sve ljude koji su bili tamo. I nula izgovora. Na prethodnom poslu u našem timu je većina nas bila strahovito underpaid, a preopterećena taskovima i u burnoutu. Head nije ništa radio povodom toga i, kad smo svi podavali otkaze (uključujući i nju), potegla se rasprava šta je više mogla da uradi za sve nas. I onda je neko rekao, trebalo je da kažeš - sutra vam ceo moj tim i ja nećemo doći na posao, pa vidite šta ćete. Nekad su takvi rezovi ne samo neophodni, već i naša dužnost.

 

Možda mi je lako da sve ovo napišem jer mene niko nije ucenjivao da se juče pojavim na veličanstvenom skupu čoveka koji izgleda planira večno da vlada. A možda je problem i u ovoj nonšalantnosti gomile ljudi koja je jučerašnji dan zaista doživela kao odlazak na ekskurziju i u turistički obilazak Beograda, za koji su dobili sendvič, sok i 2000 dinara. I koji nisu ni svesni čemu su sinoć prisustvovali.

 

Ali im to vjerovatno ne smeta da trtljaju o obrazu, postenju, junastvu, genetskom slobodarstvu, spremnosti na borbu protiv nepravde. Nepogresivo svi znaju izbiflati  "Ne gledam kolika je vojska sa kojom idem u bitku , nego  koliku svetinju branim", i onda pokazu da im obraz ocito nije svetinja... Jasno mi je da ljudi zbog egzistencije moraju praviti kompromise, i razumijem one koji to rade u tisini i bez ovog busanja u prsa u drugim situacijama (uz uslov da  ne naskode nikome drugom svojim djelom) . Za one druge koji moralisu i trtljaju o "stranim placenicima" i slicno nemam razumijevanja.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iz mog sela jedan autobus je otisao. Pun, izmedju 50 i 55 ljudi. Iz cele opstine je u organizaciji SNSa otislo oko 750 ljudi, kolika im je navodno i bila kvota. Oni su hteli da je premase, ali nisu uspeli. Zalili su se da su im neke firme usle u putnike i pokupovale nekoliko autobusa, pa su ostali na 750 ljudi iako su imali oko hiljadu na spisku. 

 

Iz mog sela velikom vecinom su isli penzioneri. Mladjih vrlo malo, a i ti mladji su 30-40 godina. Sto je dosta razlicito u odnosu na neke njihove ranije odlaske, npr u Sombor kad je bilo godisnjica bombardovanja kad ih je i znatno vise otislo. Cak ni predsednik seoskog odbora nije isao, pa jos uvek nemam informacije iz prve ruke kako je bilo u BG. 

 

Pored ovih sto je SNS organizovao, tri privatne firme su samostalno organizovali odlaske svojih radnika i plus su placali ljudima da idu sa njima. Tu je cak i doslo do sukoba sa lokalnim SNSom jer su im usli u putnike, pa je bilo i ozbiljnih sukoba. Navodno je SPS organizovao jedan ili dva autobusa, ali opet navodno njih niko nije video i sumnja se da su stvarno isli. Bio je i jedan autobus koji su organizovali ljudi oko fudbalskog kluba, to su mladji ljudi, kriminalna i polukriminalna ekipa plus lokalni blejaci koji sede po kladionicama. 

 

Ovi iz mog selu su ljudi koji se bas loze na Vucica i sigurno nisu morali da budu placeni. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ters said:

 

Ali im to vjerovatno ne smeta da trtljaju o obrazu, postenju, junastvu, genetskom slobodarstvu, spremnosti na borbu protiv nepravde. Nepogresivo svi znaju izbiflati  "Ne gledam kolika je vojska sa kojom idem u bitku , nego  koliku svetinju branim", i onda pokazu da im obraz ocito nije svetinja... Jasno mi je da ljudi zbog egzistencije moraju pratiti kompromise, i razumijem one koji to rade bez ovog sto sam naveo, i ne skodeci nikome drugom. Za one druge koji moralisu i trtljaju o "stranim placenicima" i slicno nemam razumijevanja.

 

Pitanje je samo kojih je više. Trudila sam se i ja da imam razumevanja, jer nikad ne znaš koja muka nekog natera. Ali se pitam gde je granica, političari ovde već decenijama koriste tu muku naroda koji ne može nikako da ispliva. Trenutno nemam info o tome koliko njih je bilo iz mog kraja, ali dobar deo se sigurno loži na tu AV retoriku, on nam je dosta dao, trudi se, radi. I mada imam nulto razumevanje za ljude koji su prisustvovali sinoć, ne bih ih nikad vređala nego treba dati podršku da se istupi i odstupi, da svi zajedno nekako izađemo iz ovih fekalija...

 

@RatzenStadt Hvala na iskrenosti i što si napisao sve ovo.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJORDJE said:

Ima samo u narodu da mu skoci rejting ako je od Putina pokupio odlikovanje. Doslo par komsinica kod majke na kafu, ja se pravim da spavam , da ne bi morao da ucestvujem u razgovoru. Jedna od njih ima penziju od 22.000 i to nakon povisice, nekada je ni ne podigne, jer kada sve plati ostane joj neka sica. Zivi od toga sto joj posalju deca koja rade u inostranstvu, ali zato da cujes rezone. Vucic puno radi, nije on los, ali ovi oko njega jesu, od opozicije Milica pametno govori, na spomen Putina dozivljava orgazme i ako blizu 80. Ni druga nije bolja, ili mozda nije toliko recita kao prva. Kada odose pitam majku, pobogu kako mozes da izdrzis to lupetanje, na sta ona samo slegne ramenima uz reci , moram i ja sa nekim da porazgovaram, ne mogu da se zatvorim u cetiri zida. Drugar mi prica kako su zet i cerka na mitingu, ne zato sto su ih naterali, vec zato sto je njima sada dobro,  sta god da to znaci. Da sutra budu izbori Vucic opet ubedljivo pobedjuje, SPS drugi.

 

Ne bih se složio. Bajatović je to odlikovanje primio pre desetak godina, što se uglavnom i zaboravilo, a često ga u javnosti nazivaju i Bahatović, što je aluzija na njegovu izuzetno visoku platu. SPS dobija glasove zahvaljujući Gljivici, dok ovaj nema neku podršku u biračkom telu.

 

Moram priznati da ne razumem te što su otišli na miting jer im je dobro, osim ako zbog partijske knjižice nemaju veliku platu za sedenje u kancelariji. Mogu da kažem da je i meni dobro u finansijskom smislu, ne toliko da ću letovati na Bahamima i voziti BMW kupljen u salonu, ali sve što imam sam zaradio sopstvenim radom. Moj novac nije zaradio ni AV, ni Tadić ni Koštunica, već sam ga zaradio ja. Niko od pomenutih (i nepomenutih) mi nikada nije dao novac iz svog džepa, nije mi nabacio nijedan posao, što važi i za njihove stranke, a standard nam je svima često zavisio od ekonomskih kretanja u Evropi i svetu jer se to preliva na mnoge poslove.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Referent said:

Баш поражавајуће. Народ који се продаје за 3000 или колико већ испреговара, што каже један, народ који се продаје за животарење на државном послу, народ који не мисли шта ће бити 2 минута после њега, јер флашу баци на земљу чим је попије. Народ препун незнања и триповања о небеској вредности, а не уме да цени своју земљу, природу. Не уме да цени себе. Као што сам за време короне говорио, незнање ће истребити овај народ. Неће истребити корона, нека друга болест, бела куга, ратови, нас ће истребити незнање. Незнање које се промовише, хватање пречица, спремност да се за ситне паре продаш, незнање о свету у ком живимо, незнање о томе како ми можемо да живимо. Прозивање неког ко учи да је штребер, на послу унапређивање само подобних не и способних, куповина диплома, незнање о последицама сопствених акција по себе и своју околину, а на крају и целог друштва, стално хватање пречица и избегавање закона и прописа. Незнање на сваком кораку које урушава ово друштво сваке секунде. Уништавање природе, инфраструктуре, здравља људи, све из незнања. Погрешно васпитавање деце, учењу неким традиционалним вредностима. Лолишка, то што научиш дете да слави славу, пише ћирилицом и сваки пут соли кад се слика испред цркве је баш оно што подразумева традиционална вредност.

 

Pre desetak godina sam automobilom išao u Rumuniju, a vozio sam preko istične Srbije, trasom preko Požarevca, Golupca i Kladova. Sećam se da sam negde posle Požarevca na jednom ravnom delu puta video gomilu plastičnih kesa koje „ukrašavaju” njive i malobrojno drveće, kao i gomilu otpada. Inače, to je gastarbajterski kraj sa napucanim kućama, što znači da su meštavni videli sveta i imaju novca. Ipak, sav taj otpad im očigledno nije smetao. Kada se pređe granica, put do Bukurešta vodi kroz mnoga sela. Ta sela podsećaju na vojvođanska, a u oči upada da su veoma čista. Bilo je dosta skromnih kuća i videlo se da ljudi imaju relativno nizak standard, a neki od njih su vozili prastare dačije iz doba Čaušeskua. Ipak, upalo mi je u oči da su sela izuzetno čista, uključujući i dvorišta najskromnijih kuća. Možda ti ljudi nemaju kuće na tri sprata sa sve lavovima na kapiji, ali imaju svest o tome da je đubretu mesto u kontejneru.

 

Podsetio si me na razgovor koju sam nedavno čuo u prodavnici. Neki buzdovan je glasno telefonirao, a iz razgovora sam shvatio da je očajan što nije uspeo da uhvati vezu da ne plati kaznu za prebrzu vožnju pod uticajem alkohola. U pamćenje mi se urezala rečenica koja je otprilike glasila ovako: „Brate, ne znam šta da radim, nisam našao vezu i sudija će da me odere. Naduvao sam jedan i po promil, a vozio sam oko 50 preko ograničenja. A pandur nije hteo da uzme ni 50 evra, još mi je pretio hapšenjem.” Ne znam ko je taj anonimni saobraćajac, ali kada bih ga upoznao, lično bih ga častio pićem jer pošteno radi svoj posao.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Constantin said:

 

 

Meni je ova slika upecatljivija - kada se pojavio na sceni i postao svjestan da nema onoliko ljudi koliko je naredio da bude. Barem nije repetirao kisobran kao 90-tih na Trebevicu...

 

 

Edited by ters
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam meni ovi uradci o mentalnom sklopu ljudi koji su bili juče uopšte ne bi trebalo da budu tema.

 

Većina ljudi koja je bila tamo juče jednostavno ne zna za bolje i to je to. Nemaju od koga da pokupe drugi obrazac ponašanja ili druge vrednosti.

 

Eto i Dame je pominjala svoje selo i koliko joj se pogled na sve promenio kada se odselila i provela 7-8 godina u Beogradu. Mi već decenijama imamo na delu negativnu selekciju i apsolutno plansku i sistemsku promociju najgorih oblika ponašanja. 

 

Neki ljudi nemaju gde da vide i od koga da nauče da stvari mogu da budu drugačije.

 

Ali mi je pogrešno da se sad kreira neka atmosfera kao da su ti ljudi inherentno loši, zli, glupi, ništavni itd. Većina njih želi isto što i svako od nas. Da budu zdravi, srećni i da žive normalno.

 

Evo ovaj video bbc-a na srpskom

 

 

Meni ovi što su juče naterani da uđu u autobuse i onda kisnuli i gubili se po ulicama nisu neprijatelji. Zna se dobro ko su glavni kreatori ovog stanja i koji su na tome masno profitirali, za njih jednom kada sve ovo prođe ne treba da bude tolerancije i razumevanja.

 

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Najludja stvar kod ovog jučerašnjeg mitinga je zapravo ta što niko nema pojma zbog čega je organizovan ...

Ni oni koji su naterani da dodju,ni oni koji su došli svojevoljno,ni oni koji su ga organizovali ...

Da si juče pošao od jednog do drugog i pitao ih : Izvinite,o čemu se ovde radi? verujem da niko od njih ne bi mogao išta da odgovori ...

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

Najludja stvar kod ovog jučerašnjeg mitinga je zapravo ta što niko nema pojma zbog čega je organizovan ...

Ni oni koji su naterani da dodju,ni oni koji su došli svojevoljno,ni oni koji su ga organizovali ...

Da si juče pošao od jednog do drugog i pitao ih : Izvinite,o čemu se ovde radi? verujem da niko od njih ne bi mogao išta da odgovori ...

 

pa kako se uzme;

zena mladja od mene, zivi na vracaru ali gleda pink jbga;

 

pre neki dan daje mojoj zeni neke karte za dete u subotu sa recenicom, parafraziram/citiram, "ali nece biti lako doci, posto je u subotu kontramiting"

 

mogu ja da kapiram i ovo i ono, moranje i prezivljavanje ali neko jednostavno bira da bude glup;

 

nekad davno pre interneta sam procitao da je hickok rekao nesto tipa,[opet debelo parafraziram], televizija je problem za koji postoji vrlo jednostavno resenje. zanimljivo je koliko malo ljudi koristi daljinski upravljac.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nemanjaol said:

Ne znam meni ovi uradci o mentalnom sklopu ljudi koji su bili juče uopšte ne bi trebalo da budu tema.

 

Većina ljudi koja je bila tamo juče jednostavno ne zna za bolje i to je to. Nemaju od koga da pokupe drugi obrazac ponašanja ili druge vrednosti.

 

Eto i Dame je pominjala svoje selo i koliko joj se pogled na sve promenio kada se odselila i provela 7-8 godina u Beogradu. Mi već decenijama imamo na delu negativnu selekciju i apsolutno plansku i sistemsku promociju najgorih oblika ponašanja. 

 

Neki ljudi nemaju gde da vide i od koga da nauče da stvari mogu da budu drugačije.

 

Ali mi je pogrešno da se sad kreira neka atmosfera kao da su ti ljudi inherentno loši, zli, glupi, ništavni itd. Većina njih želi isto što i svako od nas. Da budu zdravi, srećni i da žive normalno.

 

Evo ovaj video bbc-a na srpskom

 

 

Meni ovi što su juče naterani da uđu u autobuse i onda kisnuli i gubili se po ulicama nisu neprijatelji. Zna se dobro ko su glavni kreatori ovog stanja i koji su na tome masno profitirali, za njih jednom kada sve ovo prođe ne treba da bude tolerancije i razumevanja.

 

 

 

 

Upravo. Dosta tih ljudi je godinama i decenijama provlačeno kroz (tešku) materijalnu nemaštinu, nedostatak edukacije, višak birokrarije, propagande, kiča i demagogije. 

 

Pokažimo malo empatije, stvari bi bile drugačije da su finansije bile stabilne, letovanja normalna pojava, da su mogli da pročitaju po koju knjigu više, da su ih malo bolje učili u školi, da je lako otići u državnu službu i dobiti šta ti treba odmah a da na TVu ima malo više edukativnog a malo manje prostačkog programa. 

 

Nije lepo da oni koji su u boljoj životnoj situaciji gledaju s visine na te ljude i prosto ih dehumanizuju i sve ih odjednom gurnu u isti koš. Iza svakog od njih je neka druga priča. 

 

Sit gladnom ne veruje. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mare80 said:

Najludja stvar kod ovog jučerašnjeg mitinga je zapravo ta što niko nema pojma zbog čega je organizovan ...

Ni oni koji su naterani da dodju,ni oni koji su došli svojevoljno,ni oni koji su ga organizovali ...

Da si juče pošao od jednog do drugog i pitao ih : Izvinite,o čemu se ovde radi? verujem da niko od njih ne bi mogao išta da odgovori ...

Odgovorili bi da su došli zbg Srbije i Vučića, ali kada bi ih nešto dodatno pitali, odgovorili bi isto. 
 

Link to comment
Share on other sites

Evo onog dela s DJ Vučićevićem.

 

 

Nastavak teksta objave:

Quote

Zamislite koliki je njihov strah kad narod bez sendviča i autobusa izađe na protest, pa kaže "jurićemo vas po ulicama..."? Evo kompletnog snimka interakcije sa DJV!

 

Edited by erwin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

 

 

Tikovi su specifični po tome što se javljaju rano tokom života, najčešće u detinjstvu ili adolescenciji. Ja se stvarno ne sećam kada se kod Vučića pojavio ovaj pokret. Ne možemo na osnovu prisustva ili odsustva tikova govoriti o nečijem psihičkom stanju ili davati dijagnoze. Prvenstveno jer oni ne moraju biti stabilni, već najčešće odlaze i dolaze. Takođe mogu imati različite uzročnike - nekad je samo u pitanju pojačan rad mišićnog tonusa, dok kod nekih ljudi jeste psihosomatskog je porekla - ali povezano sa anksioznošću, depresijom itd. Recimo da osoba kroz repeticiju tog pokreta (tik) uspostavlja kontrolu nad svojom spoljašnjom pojavom i ponašanjem. 

 

Što se tiče Vučićevog psihološkog profila, svakako, da njemu nešto fali kako bi se to laički reklo. To je jasno i iz njegovog bihejvioralnog paterna. Međutim, uzdržala bih se od nekih zvaničnih dijagnoza, odnosno ne bih se frljala time. Najviše što bi se moglo reći na osnovu njegovog ponašanja koje prezentuje u javnosti, jeste da ima grandiozan doživljaj sebe. Potencira situacije u kojima je on spasitelj, oslobodilac, izabrani mesija (Aco Srbine). Takođe, ponoviću ono što sam napisala juče - verujem da kad bismo mu zadali test Mračne tetrade (fenomen koji pokazuje interkorelaciju crta narcizma, makijavelizma, sadizma i psihopatije), da bi iskočio na makar dve crte (makijavelizam, narcizam), ako ne i na sve 4. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...