Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

Ovaj je gotov, ako ne momentalno, onda ubrzo, uz svu moguću logostiku, medije uprezanje državnih sluzbi i aparata, ovo liči na mini-fijasko.

Ovo smo gledali i kod nas u CG kad su počeli "Odupri se" protesti, laganje preko njihovih medija (mada, ruku na srce, kod nas je bilo slobodnih medija dosta i sa nacionalnom frenkvencijom, ni izbliza nije bio medijski mrak ka kod vas gore), diskreditovanje organizatora protesta i političkih struktura iza njih.

Dakle, nije ni kod nas pao odma' posle protesta, čak su se i rasuli, ali su se osjetile pukotine u sistemu, počeo je sam sebe da nagriza i jede, ljudi da napuštaju brod koji tone i na sledećim Parlamentarnim su bili gotovi.

Čini mi se da je preslikana situacija i kod vas.

Ni ovi sendvičari ga se više ne boje, lagano mu ljudi napustiše skup na pola.

Edited by LazarusMNE
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, FrediB said:

Cudi me da za kisetinu koja ih je razbila vec nisu krenuli da optuzuju Solaka, Djilasa i ''ustaske medije'' sa ''trulog zapada''... 

 

ko je prosao kroz mnoge proteste 90ih, zna da je ovo tek pocetak & da ce biti jos iihaj uspona i padova.

 

konzistentnost i kontinuitet su maika, kao i prilagodjavanje protivniku, da se odrazim kosarkaskim recnikom.

 

ovo je tek iskra koja pocinje da sija, nikako finale.

 

edit

sry @FrediB, hteo sam da citiram @LazarusMNE post iznad ( :

 

 

Edited by uini
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

ko je prosao kroz mnoge proteste 90ih, zna da je ovo tek pocetak & da ce biti jos iihaj uspona i padova.

 

konzistentnost i kontinuitet su maika, kao i prilagodjavanje protivniku, da se odrazim kosarkaskim recnikom.

 

ovo je tek iskra koja pocinje da sija, nikako finale.

 

 

Naravno. Nema ni govora o tome da je kraj zla blizu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uini said:

 

ko je prosao kroz mnoge proteste 90ih, zna da je ovo tek pocetak & da ce biti jos iihaj uspona i padova.

 

konzistentnost i kontinuitet su maika, kao i prilagodjavanje protivniku, da se odrazim kosarkaskim recnikom.

 

ovo je tek iskra koja pocinje da sija, nikako finale.

 

edit

sry @FrediB, hteo sam da citiram @LazarusMNE post iznad ( :

 

 

 

Oće to Zgodinama, vidi (pun intended 😀) to kod nekog oftalmologa.

 

Naravno, tek ste počeli, svidja mi se to što je oomjereno za subotu umjesto petka, mada mislim da bi najbolje bilo nedeljom, tako smo bar mi, jer tada imaš najviše lufta kod ljudi opterećenih obavezama.

I nikako ne dati da osjećaj energije splasne, mislim da bi svake nedelje trebalo šetati nekom drugom relacijom, da bide raznovrsno, naravno, početak i kraj mogu biti na isto mjesto (npr Skupština ili Predsjedništvo)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Drug Crni said:

Ko dolazi na čelo SNS:
1) Karleuša
2) Porfirije
3) Laza Ristovski
Neko četvrti?
 

Tipsu si zaboravio.

2 minutes ago, Drug Crni said:

Šta je bio veći fijasko:
1) Večerašnji miting
2) Peppersi u Inđiji

:smiley50:

Brisi ovo.Sa kim ih poredis. To je bio uspeh u odnosu na ovo!

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo samo pokazalo ono što ljudi odavno imaju utisak a to je da je ova vlast tu samo zbog toga što je ubedila dobar deo naroda da ako SNS nije na vlasti da neće imati svojih 200-500€ i ništa drugo. Da nestanu pare na 3 dana Vučić bi pao odmah i to od svojih

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ех што ми криво што им пала киша :lol_2:

 

Кринџ за кринџом бокте је ово било. И да гледао сам и слушао сам и смејао сам се искрено, јер једино што сам могао поред тога је да плачем а искрено заболе ме да плачем за овим народом и овом државом. 

Свако бира свој пут у будућност, а ми смо га вала изабрали. Како сејеш тако ћеш и да жањеш. Увек било и биће. Те флоскуле ови нам криви они нам криви. Запад, Кинези, Руси, Ватикан, ванземаљци, људи гуштери... кад загусти болеће уво било кога које ми сматрамо кривцима, Ама баш нико нама није крив што имамо у држави овакав народ какав је. 

 

И знам да је бар 70% ових што су дошли буквално натерано, присиљено разним уценама али ми 1% није жао. Ако ништа бар су покисли. :classic_biggrin:

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJ_Vasa said:

Cirkuska predstava se polako završava.

 

Hajde da se opet samocitiram i ponovim šta sam rekao. Akcenat je na tome da se cirkus polako završava. Režim je za kratko vreme počeo da polako odstupa, pri čemu svesno ignorišem intenzivno lajanje kerbera, već na to da se pukotine već vide. Pretpostavljam da je i AV svestan da su mnogi otišli sa mitinga čak i pre nego što je počeo da lupeta, sasvim sigurno zna da su mnogi naterani da dođu, a simptomatično mi je što je juče „zamolio” Žeksa da ukine Zadrugu (premda mislim da samo skraćuje sezonu i da čeka jesen da se to zaboravi) i što je danas spomenuo dijalog, a zatim i neki krovni pokret. Ovo poslednje mi deluje kao očajnički potez jer može samo da našminka već postojeću izbornu listu i koaliciju, ali tako da sve stavi pod svoju šapu. Naime, kroz SNS su u Skupštinu ušli i Vulinova stranka, čiji broj članova može da se nabroji na prste jedne ruke, „čestiti se-pe-o" sa istim kvalifikacijama i slični, plus uvek prisutni SPS. Ovi anonimusi će biti pod jačom kontrolom, ali glasovi SPS-a nisu za bacanje, naročito u trenutku kada podrška jenjava.

 

Protesti koji će se održati sutra nisu protesti za nekoga, već protesti protiv nekoga i protiv nečega. Glavna bitka će biti na izborima, a idioti iz opozicije i dalje imaju vremena da se organizuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...