Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

On 3/23/2023 at 11:05 AM, uini said:

 

 

Hoću bezobrazno da kvotujem ovaj Uinijev video i da ga vratim u flow topica zato što je, imho, jedno 100x bitniji i tragičniji od bednog pozorišta, koje ima i inače ogromnu vidljivost. Ovo je jedan od glavnih mehanizama drpanja para sistematski i tokom već decenija.

 

Gde je bre ona ekipa što je objašnjavala da je Vučić doyaya?

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drug Crni said:

@vilhelminajesi ovo gledala? Meni je ovo bljak na 2
 


Medjutim,onda naidjoh na tvit/snimak na kojem se vidi da je i kao omladinka imala to "udarnistvo" u sebi..
 


 

More..nula empatije za ove i ovakve..nula.
 

Nije verovatno htela..vec je morala,jelte..tada k'o i danas

  Pfffuihjjj, pfuuuj, pfuuuj!  Isti su svi oni - milosevicevicko - seseljevsko - vucicevska da ne kazem sta.  Nista se nije promenilo. Oni isti sa Usca, ako su zivi, i njihova deca, oni zbog kojih pametni i obrazovani odlaze, zbog kojih se stidimo pred celim svetom i zbog kojih nas taj svet prezire.  E tu pripada ova satro glumica.  I jos ovo: iako bi formalno moglo da se kaze da se njihove ideologije razlikuju, oni prate jednu istu liniju koja ih evo vec 30+ godina vodi ka bespucu: otklon od zapada, prezir prema svemu normalnom,  ljubav prema "ognjistu" - pa bre sta cemo mi koji smo odrasli pored radijatora i ne ljubimo sekiru i pusku, vec skolu? 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nju oduvek znam kao teatralnu cerku Cuneta Gojkovica. Kad je ista ozbiljno glumila?

 

U pozoristu milion uloga, retko noseca, u filmovima i serijama cak i u domacim igra neke sporedne uloge u krs serijama, a u Americi gde je valjda i rodjena, igra statiste ceo zivot.

 

A ima vec 50 i kusur godina.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

 

Hoću bezobrazno da kvotujem ovaj Uinijev video i da ga vratim u flow topica zato što je, imho, jedno 100x bitniji i tragičniji od bednog pozorišta, koje ima i inače ogromnu vidljivost. Ovo je jedan od glavnih mehanizama drpanja para sistematski i tokom već decenija.

 

Gde je bre ona ekipa što je objašnjavala da je Vučić doyaya?

 

On 3/23/2023 at 1:36 PM, Constantin said:

Lopurde....

To je to....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, freethrow said:

 

Hoću bezobrazno da kvotujem ovaj Uinijev video i da ga vratim u flow topica zato što je, imho, jedno 100x bitniji i tragičniji od bednog pozorišta, koje ima i inače ogromnu vidljivost.

Mogu li da pitam kako mogu da pronadjem informacije za žene iz Kovačevca? Kada stavim u potragu dobijam rezultate o nekom Saši Kovačeviću, omiljenog medju ženama 🙄, ne interesuje me on, već konkretno te žene, želela bih da       pružim neku pomoć direktno njima. Ili da pišem novinaru? Pretpostavljam da je lako pronaći njegov email. Strašno je ovo. I te osobe koje je zvao, kakvi odgovori, pogotovo ona što će da ga tuži, kao nevina jedna, što je muči pitanjem, uh…Pitam se da li će neki od njih bar da se postide za ovu pljačku. Ove žene su me baš dirnule, skromne, vredne, bez mnogo očekivanja. Bar da imaju jedan motokultivator. A ove lopove, na stub srama. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ali to nije samo u tom ministartvu nego u svakom, i u svakoj opstini i svuda, jos pre vucica. Npr, opstine organizuju te donacije, sta su, za lokalne medije, kad tamo, 90% ovih kojima je odobreno mitski likovi, kao videu. Onda kad izvode neke "projekte" pa objave koja je bila cena, i kad se zatim razgledaju cene materijala, to je uvek jedno 7, 8 do 10 puta vise. Pa onda ove rasvete, Nemanje ovo, ono...

 

Potpuni nedostatak bilo kakve svesti o zajednici. Jos se time hvale. Jednog "mladog dilbera" su bili postavili za "direktora kulturnog centra" i sad kad im dobri prijatelji nesto o tome kazu, njegova majka ce "ko je ispod kruske taj bere kruske". Ista osoba se hvali kako cerka advokat tuzila neko gradiliste zbog nekakvih letvi ne znam, koje su navodno pale blizu nje, pa im uzela 1000 evra, ha ha ha ha.... Međutim ne prođe dugo, dilbera smenili i vratli ga da bude potrčko, ćerka i dalje advokat - mastiljara, to su ovi cija se advokatura svodi na pisanje ugovora isl, i sad su veoma tuzni jer nema vise kruski. Besvest par ekselans. Takvi su oni.

Link to comment
Share on other sites

@Drug Crni juce Vucic sa svitom u tvom gradu...

 

Nikad toliko protiv zapada nije pricao ni on, ni medved Dodik, ili ga mozda nisam dugo slusao pa nisam primetio da je skroz poludeo.  Iskreno, prvi put sam zabrinut da bi mogli da naprave neko veliko sranje. Klasicni ratnohuskacki govori, kao miloseviceva svita sto je pricala pred rat 1999. godine. Sa druge strane to bi mogao biti pocetak njegovog kraja jer ako nije samo glumatanje, on je sada i definitivno okrenuo ledja evropi i zapadu i priklonio se rusiji i kini. Posle ovakvog nastupa tu nema vise nikakve dileme i ako nastave da ga podrzavaju, onda i sa njima definitivno nesto nije u redu. 

 

Iz moje male opstine je organizovano otislo oko hiljadu ljudi. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, A sad said:

@Drug Crni juce Vucic sa svitom u tvom gradu...

 

Nikad toliko protiv zapada nije pricao ni on, ni medved Dodik, ili ga mozda nisam dugo slusao pa nisam primetio da je skroz poludeo.  Iskreno, prvi put sam zabrinut da bi mogli da naprave neko veliko sranje. Klasicni ratnohuskacki govori, kao miloseviceva svita sto je pricala pred rat 1999. godine. Sa druge strane to bi mogao biti pocetak njegovog kraja jer ako nije samo glumatanje, on je sada i definitivno okrenuo ledja evropi i zapadu i priklonio se rusiji i kini. Posle ovakvog nastupa tu nema vise nikakve dileme i ako nastave da ga podrzavaju, onda i sa njima definitivno nesto nije u redu. 

 

Iz moje male opstine je organizovano otislo oko hiljadu ljudi. 

To je retorika za unutrasnju upotrebu, redovno prati ankete gde se vidi da je bar 70 posto glasaca desno orijentisano, pogotovo u poslednje vreme. Pere se pred njima.

U stvarnosti i na sastancima sa tim iz Evrope je druga prica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

To je retorika za unutrasnju upotrebu, redovno prati ankete gde se vidi da je bar 70 posto glasaca desno orijentisano, pogotovo u poslednje vreme. Pere se pred njima.

U stvarnosti i na sastancima sa tim iz Evrope je druga prica.

Tako je delovalo pre, ali iskreno vise nisam siguran da lik nece krenuti u neke ogranicene vojne akcije bar na severu Kosova.

Nadam se da mu je neko iz Natoa skrenuo paznju da ce da mu izlupaju svih 6 haubica i 5 helikoptera ako pokusa nesto.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AgroLaki said:

Tako je delovalo pre, ali iskreno vise nisam siguran da lik nece krenuti u neke ogranicene vojne akcije bar na severu Kosova.

Nadam se da mu je neko iz Natoa skrenuo paznju da ce da mu izlupaju svih 6 haubica i 5 helikoptera ako pokusa nesto.

Nemoj tako....trenutno imamo više tenkova od Nemaca, a i Berlin nije daleko :capone:

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AgroLaki said:

Tako je delovalo pre, ali iskreno vise nisam siguran da lik nece krenuti u neke ogranicene vojne akcije bar na severu Kosova.

Nadam se da mu je neko iz Natoa skrenuo paznju da ce da mu izlupaju svih 6 haubica i 5 helikoptera ako pokusa nesto.

Mozes da budes bezbrizan sto se toga tice, narodu je generalno dosta te price. Pogotovo sto Srbija ne bi mogla iz toga nista dobro da dobije, cak ni u teoriji.

Jedino ako krene bas pogrom dole, onda bi bila druga prica.

Sto su pregovori tezi a ustupci veci, Aco Srbine retorika se zaostrava, a Vucicevici i Mitrovici stupaju na scenu da zarade platu.

Link to comment
Share on other sites

Dakle,kao sto sam najavio ("mozda i odem"),zaista sam i otisao na skup. Ovo je bila jedinstvena prilika da prisustvujem jednom dogadjaju na kojem govori Vodja. Otisao sam,ne zbog njega i njegove svite, vec zbog naroda. Da pokusam da osetim kako je to biti "iznutra"..kako tu ljudi zapravo disu. Otisao sam,iako se protivim nacinu na koji se jucerasnji datum "obelezava"; cvrstog sam uverenja da je potpuno pogresan i veoma stetan. Medjutim,odavno sam raskrstio da smo narod koji voli da radi u korist sopstvene stete i da smo retko kad propustili da poentiramo na tom planu.

LM..skup..

Na kraju je organizovan na Trgu Svetog Djordja..u prevodu: centralna ulica,glavna ulica,kod zgrade nekadasnje RK Beograd. Jer je to najveca povrsina u gradu. Stao sam na samom kraju pa se onda malo uvukao u masu,ali ne previse..nisam zeleo da budem isuvise blizu izvora radijacije.
Podrazumeva se da su svi zaposleni u gradskim preduzecima i lokalnoj samoupravi bili duzni da se tamo pojave. Radno vreme im je bilo skraceno,mnogi nisu ni radili juce. Bilo je tu mnostvo onih koji su dovezeni autobusima..navikao narod da ga vozaju ovde..jos od 1988.godine..a navike se tesko iskorenjuju..

Pojma nemam koliko je tu ljudi na kraju bilo..da budem iskren,nisam ni mario za to. U pravu je A Sad - zaista zestoka nacionalisticka i antizapadna retorika..bas kao u stara vremenatm
Mada,najmanje se tu i govorilo o samom povodu okupljanja. Red "patriotskih" fraza, red lazi,red izvrtanja cinjenica te (samo)promocije licnosti i odavno propalih ideja i tako u krug. Zapravo jedna velika lazovinjska predstava u reziji Vozda Minhauzena. Za mene su vrhunci bili lamentiranje nad ratnim stradalnistvom ("nema rata koji nas je zaobisao u 20.veku") od strane osvedocenog ratnog huskaca,kao i pozivanje da "Srbi treba da zive u jednoj drzavi" od strane prvog Putinovog agenta na Balkanu - Mileta D. Uz salve nekakvih pretnji "neprijateljima"..sve i vidjeno i ocekivano.

Medjutim,moram reci da,sem ortodoksnih postovalaca radikalstine,govori nisu znacajno odjeknuli u gomili. Nije tu bilo ushicenja,vatrenog odobravanja i entuzijasticnog zanosa.. Izostalo je to..nekako..mlake reakcije su bile. Time ne zelim da kazem kako mislim da su ljudi spremni na neku promenu,na to da ga sutra smene..nikako to ne vidim. Video sam ljude koji su i sami iznureni, izmrcvaljeni..na licima mnogih se vidi da nisu dosli jer su hteli..cime ih ne amnestiram odgovornosti za stanje u drustvu. Samo prenosim licne impresije. Svi su oni povezani kao sitna crevca u jedan sistem od koga svi imaju koristi. Mnogi su tu da bi je zadrzali,a neki i zato sto se nadaju da ce postati njegov deo. Najvise profitiraju,razume se,oni iz prvih redova sa govornicima na celu.

U jednu malu ulicicu su bili smesteni mobilni klozeti. Njih pedesetak. Ironija je da su bukvalno bili naslonjeni za zgradu Gradske biblioteke. Slika koja zapravo sumira i utisak o skupu i stanju naseg drustva. Dobro,makar su neki prvi put u zivotu videli kako jedna biblioteka izgleda..u jurnjavi za nekom nuzdom doduse..

Kao Somborac i Vojvodjanin,pazljivo sam slusao govore..nisam mogao da ne primetim kako,za sat i po "priredbe",voditelj i trojica govornika ni jednom nisu izustili rec - Vojvodina. Pozdravljali su kurte i murte iz R.Srpske, svih organa R.Srbije (punim nazivom). Samo nisu izgovorili - Vojvodina. Umesto toga - pokrajina. Takav precutni konzensus vlada,da se cini da je samo pitanje dana kada ce poceti sa onim cuvenim "tzv.Vojvodina".

Umesto zakljucka:

Spoiler

"Odlazi cirkus

Odlazi cirkus iz našeg malog grada
Širokim drumom što izlazi na most.
Odlazi cirkus i ja se pitam sada:
ko je domaæin a ko je bio gost?
 

Nestaje cirkus u širokoj ravnici.
U kišnoj noæi za njim se srebri trag.
Odlazi fakir i artisti na žici
i tužni pajac što bio mi je drag.
 

Dal' je sve bilo samo fol?
Dal' je sve samo jeftin trik?
Il' sve te maske kriju bol
i neki sasvim drugi lik?
 

Prièaæe deca o svetlima arene,
vežbaæe krišom kod kuæe neki štos.
Ali veæ sutra, èim proðe neko vreme
samo æe retko pomišljati na to.
 

Ostaæe okrugli trag na mestu šatre,
tu gde se hrvao sa tigrom hrabri grk.
I par plakata, na njima gutaè vatre
kome æe klinci veæ nacrtati brk.
 

Dal' je sve bilo samo fol?
Dal' je sve samo jeftin trik?
Il' sve te maske kriju bol
i neki sasvim drugi lik?
 

Laku noæ dame i gospodo.
Eto, i ova predstava je završena.
Nadam se da ste uživali u njoj.
Bilo je zadovoljstvo glupirati se za vas sve ove godine.
Nadam se da æemo se još videti u nekom drugom gradu,
na nekoj drugoj predstavi,
u nekom drugom cirkusu.
 

Odlazi cirkus iz našeg malog grada
širokim drumom što izlazi na most.
Odlazi cirkus i ja se pitam sada:
ko je domaæin a ko je bio gost?
 

Odlazi cirkus, za sve je bolje tako.
Mnogi su predstavu shvatili do sad.
Nove pajace ce masa naæi lako
jer drugi cirkus ce doæi u naš grad.
 

Ma sve je bilo samo fol.
Sve je to samo jeftin trik.
I sve te maske kriju bol
i neki sasvim drugi lik.
"


 

  • Like 12
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

...

Nadam se da mu je neko iz Natoa skrenuo paznju da ce da mu izlupaju svih 6 haubica i 5 helikoptera ako pokusa nesto.

 

Mislim da helikoptere nisu pominjali, znaju da on to može i sâm, bez njih... :classic_dry:

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ne brinite onaj glavni general iz KFOR-a je na direktnoj vezi sa našim generalima a ovi što se busaju u grudi junačke neće sigurno sami krenuti u neku akciju. Ono nije da im Kurti ne daje povoda držeći specijalce na severu ali ni on nema muda da počini neki veći pičvajz od par hapšenja i ranjavanja.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

pazljivo sam slusao govore..nisam mogao da ne primetim kako,za sat i po "priredbe",voditelj i trojica govornika ni jednom nisu izustili rec - Vojvodina. Pozdravljali su kurte i murte iz R.Srpske, svih organa R.Srbije (punim nazivom). Samo nisu izgovorili - Vojvodina. Umesto toga - pokrajina. Takav precutni konzensus vlada,da se cini da je samo pitanje dana kada ce poceti sa onim cuvenim "tzv.Vojvodina".
 

 

...ahahahaha znaci na skupu u vojvodini nikako ne izgovoriti rec na `v` 

 

Kakva gomila kretena na tom okupljanju! Tebi hvala na prenosu i zapazanju.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...