Jump to content

FK Crvena Zvezda 2021/2022


tsva

Recommended Posts

Treba mu pre svega dobar vezni igrač koji igra u oba pravca. Jak na lopti i sa solidnom pregledom igre. Kanga se trudi koliko može, ali ne može sam. Sanogo je defanzivno orijentisan, a Srnić dezorijentisan. Nema igre u veznom redu pa se sve svodi ili na individualni kvalitet u prodoru Kataia i Ivanića uz podršku Rodića ili na bunarenje na centarfora. Kada se odbrana protivnika fokusira i zatvori naš levi bok, a ako pritom Katai nije inspirisan kao juče, dobijemo situaciju nabij loptu napred na centarfora. Tuga jedna od postavke i igre. E to je trenerski pečat Dejana Stankovića.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Redstar0356 said:

Nadam se da je sad malo jasnije koliko je nama Falcineli znacio za igru i koliko je zapravo zasluzan za onoliko golova koje smo postigli. Ohi i Pavkov su nesposobni da trce sa loptom a radijus kretanjama im nije jaca strana te niko nema paznju protivnickih defanzivaca. Falcineli je poremetio odbrane i dopustao Kataiju i Ivanica pre svih da se lako setaju terenom. Zato oni ove sezone i izgledaju losije nego prosle

Ne znam koliko su losiji. Moj utisak je da igraju podjednako dobro, a i statistika im je slicna ove i prosle sezone (Kataiju malo bolja, Ivanicu malo losija). 

 

Falcineli je bio nesto jaci sa loptom u nogama od Ohija, ali slabiji u zavrsnici i nekonkretan, secam se momenata gde ima dobru poziciju da sutira ili krene ka golu, a on nista, jednostavno nije imao onaj napadacki instikt za golom. Obojicu ih "krasi" to sto nemaju neku izrazenu karakteristiku, nego su im svi fudbalski i fizicki segmenti na prosecnom nivou. Recimo Pavkov je dominantan u skoku i tacno se zna u kakvom stilu igre moze da nam bude koristan (recimo juce je bilo jasno da mora da udje u igru da pokupi duge lopte koje saljemo napred), a druga stvar je sto je i fizicki i psihicki nespreman za ozbiljan fudbal i sto su mu osnovni fudbalski elementi na niskom nivou.

 

Ali kako god, ne smatram da nam je napadac preveliki problem, vise je do nase postavke i zelje da igramo ili ne igramo fudbal. Kada je ovo drugo slucaj, naravno da Katai i Ivanic nece nista napraviti jer nemaju podrsku saigraca, usamljeni su, a juce cak se ne secam da su uopste imali situacije 1 na 1 (ili bar 1 na 2, 1 na 3), uglavnom su dobijali loptu okrenuti ledjima i u nekim bezopasnim zonama po protivnika. 

 

Ne znam kojeg ce djavola Arnautovic u Bolonji. Mora Dragovic da ga nagovori makar jednu sezonu da odigra kod nas, igrace minimum LE, a verovatno i LS, sto mislim da u karijeri uopste nije ni igrao. 

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Knipex said:

Treba mu pre svega dobar vezni igrač koji igra u oba pravca. Jak na lopti i sa solidnom pregledom igre. Kanga se trudi koliko može, ali ne može sam. Sanogo je defanzivno orijentisan, a Srnić dezorijentisan. Nema igre u veznom redu pa se sve svodi ili na individualni kvalitet u prodoru Kataia i Ivanića uz podršku Rodića ili na bunarenje na centarfora. Kada se odbrana protivnika fokusira i zatvori naš levi bok, a ako pritom Katai nije inspirisan kao juče, dobijemo situaciju nabij loptu napred na centarfora. Tuga jedna od postavke i igre. E to je trenerski pečat Dejana Stankovića.

Upravo to sto si napisao, prakticno i samo jedan igrac koji zna da stane na loptu i pravovremeno je prosledi po boku krilu/beku i otvori prostor za nesto vise u napadu je Kanga, sve i svja u Zvezdi. Sa onakvom sredinom terena, ali i bez pravog pritiska na njihovu zadnju liniju kaoko smo to raili u februaru, nema organizacije napada, a gotovo cele sezone upravo i gledamo individualne akcije po strani gde Katai, Ivanic i Rodic nose poseban kvalitet i stalno su opasni napred. To nije taktika, to je jajarenje i cekanje da pojedinac donese rezultat, to je ujedno ono sto mister Deki radi-ne radi, uz ponovnu opasku da mu je prosle sezone onaj Milokevic bio alfa i omega pripreme meceva, ove vec postoje veliki problemi jer za njega je to zalogaj koji ne moze da sazvace.

Pfk sa onim veznim redom juce nije bio je laka meta za napade u odnosu na prosli derbi, uz to Natho koji njima dosta znaci zato i nije poceo, mislili su da ce Jojic biti taj centr veznjak (ne znam kako) uz dva zadnja vezna da ojacaju zadnji blok. S druge strane, nasa igra u vezi bila je indolentna i na cekalicu Pkf-a koji je napred sustinski bio vezanih ruku, sto je sramotno.

Iskreno, ocekujem da nas u sredu protiv Tsc vrlo zajeban mec, videlo se u kup tekmi pre 10 dana koliko su napaljeni i opasni u tranziciji, po meni trenutno i bolji od Cuke. Zato je sinoc trebalo dobiti derbi i onda lagano, bez po muke. Ali ne ide to tako sa mister Dekijem "taktickim dokorom".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Knipex said:

Treba mu pre svega dobar vezni igrač koji igra u oba pravca. Jak na lopti i sa solidnom pregledom igre. Kanga se trudi koliko može, ali ne može sam. Sanogo je defanzivno orijentisan, a Srnić dezorijentisan. Nema igre u veznom redu pa se sve svodi ili na individualni kvalitet u prodoru Kataia i Ivanića uz podršku Rodića ili na bunarenje na centarfora. Kada se odbrana protivnika fokusira i zatvori naš levi bok, a ako pritom Katai nije inspirisan kao juče, dobijemo situaciju nabij loptu napred na centarfora. Tuga jedna od postavke i igre. E to je trenerski pečat Dejana Stankovića.

Mi smo juče sami sebi isekli krila, zahvaljući lošoj postavci Stankovića i kukavičkom pristupu meču. Nisu oni nama presekli levu stranu, nego smo to sami sebi uradili. Prebacio je Kataia desno, Rodić je više igrao pozadi nego po krilu, prenos lopte nije postojao, prodavali smo lopte na sredini terena. Sanogo mnogo grešio i napred i nazad, i da nije bilo dobre odbrane i jako lošeg napada komšija, primili bi par komada u prvom poluvremenu. Bilo koja malo jača evro ekipa bi to iskoristila.

Jedna stvar mi nije jasna. Zašto peotiv Rendžersa jedan sistem funcioniše, a protiv Partizana ne? Ja razumem na nije želeo da izađe kao protiv Rendžersa sa dva špica (mada bi to možda bila opcija koja bi povukla odbranu Paetizana nazad i ostavila više prostora), ali zašto Srnić, a ne neko ko može da učestvuje u organizaciji igre i prenosu lopte,  to nam je nedostajalo u prvom? Zašto ne Stanković ili Stanić ili na kraju Ben?

Iskreno daleko je ovo od završenog prvenstva, i ja iskreno sumnjam da mi ne možemo na jednom meču do kraja da budemo poraženi ili da odigramo sva remija. Sve je do Stankovića i sve je njegova krivica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

“Dobro, mi svi znamo kako njihovi mediji funkcionišu, kako oni to 'spinuju' i kako oni to prave. “

Kada ovo izjavi jedan sportista, koji bi se trebao baviti samo igrom i terenom, možemo samo da zamislimo kakvo ispiranje mozga se odvija na ostalim nivoima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno, ne secam se da sam u zivotu odgledao gori derbi od ovog. Nagledao sam se svakakvih, ali na ovom juce sem one sanse Terzica, apsolutno nsita, ma recenica jedna nije vredna pomena. Bukvalno za 90 mintua dva lepa poteza nisu vidjena.

 

Stankovic jeste chokeovao, ali koliko Stanojevic ne zna da vodi ekipu u ovim derbijima, to je strasno. Njima je juce jedino pobeda igrala, oni nas u drugom poluvremenu uopste nisu napalI? Covek ne pravi izmene do kraja, pa onda u nadoknadi ubacuje dvojicu, kao da hoce da ukrade vreme i generalno su obojica trenera izasla kao da hoce 0:0. Potpuno nejasno, jer nama je to ok rezultat, al za Partizan je to manje vise kraj sezone. 

 

Sanogo je bas bio los, Ohi, Rodic, pa i Kanga koji nije mogao da distribuira loptu napred nikako, sto je dovodilo do toga da Sale i Ivanic imaju 2 kontakta sa loptom za poluvreme, ako i toliko. Srnic jeste bio ok, ali je igrac manje za napred bio u sredini i takodje jedan od razloga zbog cega lopta nije mogla da dodje tamo gde treba. Erakovic je bio dobar, Dragovic isto, a Gajic ce na kraju ispasti bolji igrac od Picinija. 

 

Sta se ocekivalo od Ohija? Pa da bar jedan duel uzme. Okej,bunarili smo, on nije igrac za to, ali cuvali su ga Miletic i Vujacic, a ne Dias i Laport. On ni u jednoj situaciji nije bio ni blizu da dobije duel, zagradi se, nadskoci cuvara, bilo sta. Svaki put su skakali po tri metra iznad njega. Pavkovu

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Venger said:

Pa sad, ne slazem se bas da Katai i Ivanic igraju losije nego prosle sezone. Obojica imaju jako dobru sezonu. Juce su podbacili, ali dobro, postavka je bila losa pre svega i bila je primetna nervoza kod nekih igraca (Sanogo) sto se prelilo na ceo tim.

 

Falcineli je okej bio, ucestvovao u igri u polju, odlagao lopte, ali misljenja sam da ovom timu treba brz napadac poput Huga.

 

Ohi daj Boze da nabije neku brutalnu statistiku i da ga prodajemo.

 

Falčineli je doslobno nacrtan za ovaj kukavički Stankovićev koncept igre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Partizanu je juce bilo sigurnije da ide na remi i sacuva minus od dva boda nego da napadne, otvori se i rizikuje da izgubi. Ovako se nadaju da cemo do kraja izgubiti bar jednu utakmicu, tj da ce neko umesto njih da uradi ono sto oni ne mogu, a ako se to ne desi pricace kako mi ne mozemo da kiksnemo i kako je nemoguce u takvim uslovima uzeti titulu. A inace jos uvek imaju vise bodova od nas ako se ne racunaju medjusobne utakmice. Znaci manje su bodova izgubili protiv ostatka lige nego mi. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

Partizanu je juce bilo sigurnije da ide na remi i sacuva minus od dva boda nego da napadne, otvori se i rizikuje da izgubi. Ovako se nadaju da cemo do kraja izgubiti bar jednu utakmicu, tj da ce neko umesto njih da uradi ono sto oni ne mogu, a ako se to ne desi pricace kako mi ne mozemo da kiksnemo i kako je nemoguce u takvim uslovima uzeti titulu. A inace jos uvek imaju vise bodova od nas ako se ne racunaju medjusobne utakmice. Znaci manje su bodova izgubili protiv ostatka lige nego mi. 

 

 

Mi ne treba da se osvrcemo na Partizan u situaciji kada smo ih prestigli na tabeli, poenta je zato bila u pravom pristupu juce i dokazu razlike u klasi. To nismo videli i zbog toga sledi muka u poslednjih 6 kola, a videlo se tokom sezone da nam niko nije skidao gace i da smo se vise puta propisno mucili, isto nas ceka vec u sredu.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako uopšte možete da ocjenjujete igrače u onakvim okolnostima. Sa onim planom igre i strahom da se pređe centar ostali bi bez učinka i najveći fudbalski velikani. Ono je stvarno bio neki poseban nivo jalovosti. Stanković je vodio utakmicu kao da trenira Javor. Ako ovako postaviš igru - skoro je nebitno je kakvi su ti igrači. Ja mogu glavu dati da bi ovako mogla da odigrao i ekipa koju je vodio Pižon. 

Edited by Sjećaš li se Rum kasato
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu trenutno da se setim koji je naš trener u poslednjih recimo 20 godina pokazao veći nivo bezmudosti u derbijima od Stankovića.

Serem mu se ja u statistiku koja kaže da u šest mečeva nema poraz od Ser Stanoja, kada je u odnosu na protivnika imao igrače i tim da bude na skoru 6-0-0,sa zavidnom gol razlikom ali džaba kad u najvećem delu tih mečeva nije imao herza a jajašca ko lešnjaci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Martin Mystere said:

Ne mogu trenutno da se setim koji je naš trener u poslednjih recimo 20 godina pokazao veći nivo bezmudosti u derbijima od Stankovića.

Serem mu se ja u statistiku koja kaže da u šest mečeva nema poraz od Ser Stanoja, kada je u odnosu na protivnika imao igrače i tim da bude na skoru 6-0-0,sa zavidnom gol razlikom ali džaba kad u najvećem delu tih mečeva nije imao herza a jajašca ko lešnjaci.

Eto pre njega ni sam Miloje nakon prve sezone u Zvezdi nije blistao u narednih dve i kusur god u derbijima protiv losijeg Pfk nego sto je ovaj danas, bilo je mnogo otaljavanja i ruznih blok varijacija iako smo bili za dve klase bolji tada.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Martin Mystere said:

Ne mogu trenutno da se setim koji je naš trener u poslednjih recimo 20 godina pokazao veći nivo bezmudosti u derbijima od Stankovića.

Serem mu se ja u statistiku koja kaže da u šest mečeva nema poraz od Ser Stanoja, kada je u odnosu na protivnika imao igrače i tim da bude na skoru 6-0-0,sa zavidnom gol razlikom ali džaba kad u najvećem delu tih mečeva nije imao herza a jajašca ko lešnjaci.

 

Meni je Miloje ubedljivo najgori bio sto se tice derbija. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

IMHO teško da je bio veća jajara i ziheraš u skoro svakom derbiju nego što je to sada Mister i složićemo se da se ne slažemo. Ako ništa drugo iako je imao loših derbija imao je onaj u kom su Radonjić i Šilja dali golove a Zvezda izdominirala čitav meč. Mister je imao jedno dobro poluvreme i to je sve u šest mečeva protiv Ser Stanoja. Sa mnogo boljim timovima!

Uostalom, dovoljno je pogledati samo one Misterove izmene u finalu prošlogodišnjeg kupa i meni više ništa ne treba.

Link to comment
Share on other sites

Stanković se svaku sa Partizanom usere ko grlica i reši da ne igra fudbal. Jedinu koju smo ljudski odigrala je prošli derbi, a i to ISKLJUČIVO iz razloga što smo bili pribijeni uza zid i što nikakvi blokovi i kurci palci nisu vadili stvar.

 

Da je kojim slučajem nerešeni rezultat igrao u bilo kojoj verovatnoći, gledali bi isto ovo što smo gledali sinoć.

 

Bruka i sramota.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Laki21 said:

Stanković se svaku sa Partizanom usere ko grlica i reši da ne igra fudbal. Jedinu koju smo ljudski odigrala je prošli derbi, a i to ISKLJUČIVO iz razloga što smo bili pribijeni uza zid i što nikakvi blokovi i kurci palci nisu vadili stvar.

 

Da je kojim slučajem nerešeni rezultat igrao u bilo kojoj verovatnoći, gledali bi isto ovo što smo gledali sinoć.

 

Bruka i sramota.

Pa ne samo Partizan, nego i Rendžers iz istog razloga. Jednostavno daj izvedi napadački tim, možda nam daju gol ili dva, mi ćemo dati makar gol više.

Link to comment
Share on other sites

To jajarenje u derbijima nije trenerskog kvaliteta, ni Miloja, ni Dejana, nego jednostavno ovdasnji mentalitet i uslovi pod kojima se radi u CZ. Cim se stekne neki status, napravi neki rezultat, ne postoji ambicija da se napravi korak napred, vec je jedini cilj da se drzi glava iznad vode. I tako funkcionisu i oni koji su im nadredjeni. Klasicna linija manjeg otpora gde prosto ne zele previse da se kockaju u utakmici koja moze potpuno da im poremeti taj status. Progutace cigani iks u derbiju, plus ce poraz da pamte mnogo duze od pobede, jebiga. 

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Crni said:

Osvojice Zvezda titulu, TSC je ekipa koja igra dobro dok ne primi gol, a posle se raspadnu.

 

Nama je TSC izuzetno zajeban protivnik, tako da sve je otvoreno u ovom meču. Ako budu izašli kao protiv komšija, izgubićemo i to ti potpisujem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...