Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

7 minutes ago, medobrundo said:

 

Izgubili smo jer je protivnik imao daleko bolje finišere od nas - i Mićić i Lojd su nas na kraju izvozali 1 na 1 i doneli pobedu svojim timovima. 

 

Naravno da bi pomoglo da smo uhvatili taj defanzivni skok u poslednjem minutu, ali dešava se, to je igra, ne igrica. Uhvatili smo i mi ofanzivni odmah nakon, pa nismo materijalizovali.

 

Pomoglo bi naravno i da Kalina nije promašio 2x2 bacanja.

 

To je suština, naravno. Nisu Ataman i Paskval neko čudo napravili, dali loptu u ruke svojim najboljim igračima. Mi smo te pare za najboljeg igrača ove godine očigledno utrošili na Kalinu. Nekome se sviđa, nekome ne. Ne nabada se svake godine igrač kao Lojd, iako neki misle da raste na drveću.

 

Ljudi se previše hvataju za statistiku, bez da je tumače kako valja. Neko umesto Luke bi danas uhvatio koji skok više u odbrani, ali ne bi bacio onakav pas Kalini, niti onako iznuđivao faulove. Protiv Efesa smo odlično šutirali za tri, odvalili ih u skoku.. pa tu možemo da se uhvatimo za bedan procenat za 2. Ili za to što Ivanović nije igrao. Igrao danas, pa 0 bodova.

 

Sve u svemu, tu je gomila tradeoffova - a mi, sa svim tim vidljivim manama, igramo egal sa znatno jačim ekipama. Nešto se dobije, više se izgubi. U svakom slučaju, igramo iznad onoga koliko smo uložili - a uložili smo najviše koliko smo mogli. Tako da, treba malo opuštenije sve gledati i sa više tolerancije na grešku. 

 

Stoji da igraš sa ekipom koja ima bolje finišere, al kada kao protiv Efesa imaš prednost i treba ti u proseku jedan koš na tri poseda da dobiješ tekmu, a protivniku treba u svakom posedu, onda si ipak u prednosti. 

 

Drugo, 16 skokova manje je baš užasan podatak, čak i kada protivnik ima relativno mali % realizacije drugih napada. Činjenica je da Zenit nije tu napravio preveliku prednost, ali i mala prednost u nekom segmentu može biti ključna kada pričamo o tekmi na produžetke.

Takođe, tu je i teško zanemarljiv i psihički aspekt, jer to ubija ekipu, a vrlo često i publiku, taj ceo neki nalet koji nastane. Odigraš vrhunsku odbranu, pročitaš akciju, ispreuzimaš, šut na isteku preko ruke i kreće novi napad za protivnika...

 

Ali ok, skok ste ove sezone i imali i niste, ali ove situacije u završnicama se ponavljaju i tu mi potpuno nije jasno šta je ideja. Ok, nemaš nekog finišera, ali probaj bilo šta drugo, samo ne da ti konstantno ključne šuteve i bacanja uzima čovek koji 30+ minuta po tekmi gine na obe strane terena, pri tome i inače ima i 30% šuta za tri. 

Ivanović za vikend 18 poena bez promašaja, onda dolazi i uskače u ulogu Uskokovića. Kao i mnogi drugi, ne može on da funkcioniše na 3-4 šuta po tekmi. Što dalje implicira pitanje logičnosti dovođenja Stefana, taman da podele minute koji ostaju iza Voltersa i da ne urade ništa ni jedan ni drugi. Ako se već dovodio iko, jedina logika je bila da se dovede neki kombo, da se rizikuje sa nekim Amerom, a ne da se ide na "sigurno" sa Pefijem.

 

 

 

 

 

  • Like 12
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

 

Drugo, 16 skokova manje je baš užasan podatak, čak i kada protivnik ima relativno mali % realizacije drugih napada. Činjenica je da Zenit nije tu napravio preveliku prednost, ali i mala prednost u nekom segmentu može biti ključna kada pričamo o tekmi na produžetke.

Takođe, tu je i teško zanemarljiv i psihički aspekt, jer to ubija ekipu, a vrlo često i publiku, taj ceo neki nalet koji nastane. Odigraš vrhunsku odbranu, pročitaš akciju, ispreuzimaš, šut na isteku preko ruke i kreće novi napad za protivnika...

 

 

 

 

 

 

 

Izvini Realni, ali stvarno mi pun q da pišem istu stvar deset puta. Teško zanemarljiv psihički aspekt.. je i kada kao Zenit baciš 20 lopti u aut ili u ruke protivnika.

 

Najveći broj ofanzivnih skokova su imali u deonici u kojoj smo ih ponizili i ostavili na 6 poena. Dakle, nosili smo se nekako sa tim, da se primetiti. U poslednjoj četvrtini, imali su jedan off skok, kao i mi.

 

Ne pokušavam da aboliram naš skok, samo ne vidim to kao neki toliko značajan tas na vagi na ovom meču, u meri u kojoj statistika pokazuje.

 

Pišeš kao da smo vodili 25 razlike, a ne 7-8 protiv (2-3 poseda) Efesa. To se stiže i prosipa kao dobar dan, naročito ako igraš protiv evropskog prvaka. Nije potrebna neka posebna disertacija na tu temu..

 

Nebitno, magarac sam što pišem peti put.

 

Srećna svima NG, čitamo se možda u narednoj, za ovu je i previše.

Edited by medobrundo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dovodim klinca na tekmu i njegovog drugara iz škole,klasika sat ipo ranije da bi se parkirao i lepo ušao kao čovek.

Vidim lastin bus ide pod rotacijom i kažem klincima aj požurite ako hoćete da vidite igrače Zenita kako ulaze u halu.

Dolazimo do ulaza u parter i tamo tamo policajci čuvaju prolaz od parkinga do ulaza A kako bi igrači prošli.

 

Pojavi se tu neki lik srednjih godina i počnemo priču,kao ovo je sve qurac isti trener 10 godina. Jbt ja u čudu šta priča, reko druže jesi ti ozbiljan? Ja sam baš prezadovoljan.

Kaže,onaj Kuzmić je qurac centar. Odgovaram, šta znam meni su svi dobri i baš sam zadovoljan ekipom i trenerom i kako momci igraju.

Al ajde da vidim, da ga pitam koji je to trener po njegovom ukusu koji bi Zvezdu uveo u TOP 8. Mislio sam da ce odvaliti nekog Ivanovića ili Pasutina, ali ne lik kaže: Vlada Vukojičić!?!😂😂😂😂

 

Okrenuh se  i taman krenuli da izlaze Bili i Lojd,dobacim:

Bili, be good tonight 🙂

Bili odmahuje 👍

 

 

 

 

 

7 minutes ago, realno *w said:

 

Stoji da igraš sa ekipom koja ima bolje finišere, al kada kao protiv Efesa imaš prednost i treba ti u proseku jedan koš na tri poseda da dobiješ tekmu, a protivniku treba u svakom posedu, onda si ipak u prednosti. 

 

Drugo, 16 skokova manje je baš užasan podatak, čak i kada protivnik ima relativno mali % realizacije drugih napada. Činjenica je da Zenit nije tu napravio preveliku prednost, ali i mala prednost u nekom segmentu može biti ključna kada pričamo o tekmi na produžetke.

Takođe, tu je i teško zanemarljiv i psihički aspekt, jer to ubija ekipu, a vrlo često i publiku, taj ceo neki nalet koji nastane. Odigraš vrhunsku odbranu, pročitaš akciju, ispreuzimaš, šut na isteku preko ruke i kreće novi napad za protivnika...

 

Ali ok, skok ste ove sezone i imali i niste, ali ove situacije u završnicama se ponavljaju i tu mi potpuno nije jasno šta je ideja. Ok, nemaš nekog finišera, ali probaj bilo šta drugo, samo ne da ti konstantno ključne šuteve i bacanja uzima čovek koji 30+ minuta po tekmi gine na obe strane terena, pri tome i inače ima i 30% šuta za tri. 

Ivanović za vikend 18 poena bez promašaja, onda dolazi i uskače u ulogu Uskokovića. Kao i mnogi drugi, ne može on da funkcioniše na 3-4 šuta po tekmi. Što dalje implicira pitanje logičnosti dovođenja Stefana, taman da podele minute koji ostaju iza Voltersa i da ne urade ništa ni jedan ni drugi. Ako se već dovodio iko, jedina logika je bila da se dovede neki kombo, da se rizikuje sa nekim Amerom, a ne da se ide na "sigurno" sa Pefijem.

 

 

 

 

 

 

 

Da smo pogodili 1 od 7 promašenih bacanja ne bi došlo do produžetka i džaba bi im bili svi ti skokovi.

To je statistika.

Jbg spojio mi ova dva,tri posta 😂😂😂

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, medobrundo said:

P.S. slušam sad ovog debilka novinara, jel se neko ovde stvarno oduševljava istim? Pitanja u stilu random gledaoca sa tribina, blamantnije nego ono sučeljavanje Jugoslava Ćosića sa Željkom Obradovićem.

 

Taj debilko je jedini koji uspeva da od Radonje izvuce bar promil informacije. 

 

Radonja uvek nadje nacin da ukalupi odgovor u neki standardno generalan klise... tako da sto je pitanje sokantnije i direktnije njemu je teze da to uradi pa nesto uspemo i da saznamo. Tako da Radonja i Rajko su odlican spoj, sa nadrndanim Tomicem npr. to nikako nije islo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Po meni ovo i jeste problem, bez obzira da li je šut pogođen ili airball, jer nemamo ništa spremno za napad za pobedu osim šuta preko ruke. Markus, Dženkins, Gudurić, Volters, Kalinić, nebitno je. 

Što bi rekao Luka Pavićević "there are 9 seconds, no time to play, it's one on one". Napad za pobedu se crta na tabli i šutira ga makar i Lazić iz ćoška. To da najbolji igrač uzima loptu i šutira buzzer beater je NBA fazon i nikad nisam bio fan toga. 

Za mene taj napad treba da bude najviše trenerov pečat, pa tek onda igrača koji šutira. 

 Da ga je sutirao Lazic iz coska mi bi ovu utakmicu dobili. 

Link to comment
Share on other sites

ja nikad nisam razumeo to crtanje na tabli. Valjda na treningu treba da se uigra najmanje 5 napadackih akcija za 'siguran napad' i da se ponavljaju do besvesti, a na tajmautu da trener samo kaze igramo akciju 1-5 i to je to. Sta ima da se crta... srce skace, stres and adrenalin rade, buka svuda oko tebe i ti ces kao da se uspesno koncentrises na neku iscrtanu akciju za 30 sekundi. To mora biti rutina, a na osnovu odgovora na konferenciji vidimo da su igraci sami odlucili kako ce da zavrse. Ocito da su u timu Kalina i Volters najveci autoriteti i da kad je gusto svi njima guraju loptu i sklanjaju se da oni zavrse napad. Moze i mora to  mnogo bolje. 

Link to comment
Share on other sites

Iskidanih zivaca i donekle hladne glave posle ova dva poraza moram da napisem komentar iako nikad ne pisem, citam razlicite komentare i za greske trenera , i njegove odbrane, i greske igraca , sudija , i sve sto ide redom posle ovakih poraza, moj utisak iz hale( bez odgledane reprize na tv) : izgnuli su na terenu, dali poslednji atom snage, i aj da banalizujem: semafor nas cuveni u pioniru, nasih poslednjih  4 ili pet igraca izlistanih na  na semaforu, bez ucinka, licne greske ili poena, sto iz objektivnih sto igrackih ( trenutne forme ili kvaliteta), ove sto su igrali, koliko god da su gresili, nisu imali vise sta da daju, izcedjeni su. Nije zenit nista spektakularno, ali prosto, uz mogucnost da banalizujem, sira klupa, dobric i davidovac taman toliko falili da pokupe par skokova, daju sirinu napadu i lagano bismo zatvorili ovu utakmicu. Centar kvalitetan fali kao hleb, lako je to videti, a neko ko nema inside info zbog cega se ne dovodi, ne mogu da pricam. Ali utisak iz dvorane, dali su sve sto su imali. Bravo momci!!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, mmajstor said:

ja nikad nisam razumeo to crtanje na tabli. Valjda na treningu treba da se uigra najmanje 5 napadackih akcija za 'siguran napad' i da se ponavljaju do besvesti, a na tajmautu da trener samo kaze igramo akciju 1-5 i to je to. Sta ima da se crta... srce skace, stres and adrenalin rade, buka svuda oko tebe i ti ces kao da se uspesno koncentrises na neku iscrtanu akciju za 30 sekundi. To mora biti rutina, a na osnovu odgovora na konferenciji vidimo da su igraci sami odlucili kako ce da zavrse. 

Može i jedno i drugo, zavisi od ideje i inspiracije trenera u datom trenutku. Naravno da je najbolje imati nešto uvežbano milion puta. Može tako, a može i ovako 

 

A može i izolacija i šut preko ruke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kada je objavljena vijest o dolasku Markovića, na forumu su mnogi ljudi pisali da će to najverovatnije značiti prelazak ili više minuta Ivanovića na SG. To se očigledno nije dogodilo. Radonjić rijetko kad drži zajedno na terenu nekoga od tria: Wolters, Ivanović, Marković. To znači da praktično rotiramo tri igrača na jednoj poziciji. Iskreno ne vidim potrebu za tri pleja. Logičnije je bilo da se dovede neki SG ili kombo bek. Ne znam kako je Radonjić procijenio da je neophodnije dovesti pleja, a ne nekog strijelca na SG. Marković nije donio neki boljitak, i dalje su naši problemi u suštini ostali isti. No, sad nema nazad. Radonjić je imao priliku da popravi krvnu sliku tima, ali nije uspio, doselekcija nije dala rezultat.

 

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U utakmici sa Efesom nakon uzasne prve cetvrtine, u drugoj su zajedno u petorci izasla 2 pleja i to nam je donelo dodatnu sirinu u igri i rezultatski preokret. Zasto Radonja ne koristi ovo cesce je veliko pitanje, a ne sumnjam da ce nam idolopoklonici i kontrasi (ljubitelji napredne statistike) objasniti u cemu je kec i opravdati takvu taktiku... 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sector said:

 

Jbg uini zar ti nisi krenuo jako od samog starta da objašnjavaš kako Pefi nije došao da igra za tepsiju pite? Ne mislim da igra za masne pare ali sam siguran da se moglo pametnije pazariti. 

 

 

 

upravo sam to i napisao, samo bez dela u kojem sudim sta je moglo pametnije i da li je glupo 

Link to comment
Share on other sites

Po meni Markovic nije greska, svakako kvalitetniji igrac od Uskokovica, u slucaju ne daj Boze nekih povreda,virusa pozicija 1 je betonirana.

Dosao je nespreman i ocekujem da ce doprineti u nastavku...

Mi smo ipak cele sezone u nekakvim deficitima...Dobric nije prosao letos pripreme, pa taman krenuo, sasekla ga povreda, Davidovac isto kuburio letos, pa taman prodisao, i povreda, Vajt je izgubio pola sezone, jos uvek deluje slabasno, Ivanovic takodje par nedelja pauzirao, cak je i Lazic propustio u startu par utakmica.

Na sve to, doveli smo zapustenog Cirbesa, koji je uzgred fasovao koronu, tako da guramo sezonu sa Kuzmicem i Mitrom koji po prirodi nije klasicna petica, i koji ruku na srce igra fenomenalno i izvan ocekivanja, ali treba reci da mu dominantni centri lako kupe lopte ispod kosa.

Na kraju, kao lajk, mislim da ipak treba kritikovati Radonjica, ako nista drugo, zbog lose selekcije u smislu bekova.

To je umnogome odredilo ovaj deo sezone, i nazalost vec sada kraj sto se tice borbe za najboljih 8.

Shvatili su oni jos ranije, zato i nisu doveli centra.

Falilo je malo fleksibilnosti i hrabrosti Radonjicu u pojedinim mecevima. To cuvanje rezultata, izigravanje Murinja ni u fudbalu vise ne prolazi, kamo li u ovako kreativnoj igri, kakva je kosarka.

Zameram mu tvrdoglavost, ali boljeg necemo naci.

Zato podrska, momci su posteni i bore se.

Radonjic ih je birao, tako da je na njemu sva odgovornost.

Jos jednom da naglasim, letos kad jed dosao Holins, bio sam smoren, jer sam znao da sa poz 2 od njega i Dobrica necemo dobiti apsolitno nista. Gledam NBA od 1991. Imao sam satelitsku antenu, i bekovi su apsolutno igraci zbog kojih se kosarka voli, ja sam je bar zavoleo zbog njih.

Gledam Berona, i mislim se, decko kako bih voleo da si kod nas.. jbga, fali mi i ono mesanje i brzina Lojda...

Holins lose procente za 3 ima, al igra odbranu, pa imao je i Lojd lose procente za 3, ali je bio konstantna pretnja i sa 0 poena, kao i nama nocas. Eto, mi to nemamo ove godine, zaslugom Radonjica.

Nadam se da ce Januar biti srecniji i pametnji, pre svega da cemo se kompletirati, biti zdravi, pa mozda u nekom trenutku i pokazemo da nismo puki ucesnik u EL.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Dropkick Murphys said:

Po meni ovo i jeste problem, bez obzira da li je šut pogođen ili airball, jer nemamo ništa spremno za napad za pobedu osim šuta preko ruke. Markus, Dženkins, Gudurić, Volters, Kalinić, nebitno je. 

Što bi rekao Luka Pavićević "there are 9 seconds, no time to play, it's one on one". Napad za pobedu se crta na tabli i šutira ga makar i Lazić iz ćoška. To da najbolji igrač uzima loptu i šutira buzzer beater je NBA fazon i nikad nisam bio fan toga. 

Za mene taj napad treba da bude najviše trenerov pečat, pa tek onda igrača koji šutira. 

Srpska, a ne samo NBA košarka počiva na buzzer beaterima. Ima mnogo toga, ne mogu da nabrajam.

Edited by Milos 3.14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, medobrundo said:

 

Izvini Realni, ali stvarno mi pun q da pišem istu stvar deset puta. Teško zanemarljiv psihički aspekt.. je i kada kao Zenit baciš 20 lopti u aut ili u ruke protivnika.

 

Najveći broj ofanzivnih skokova su imali u deonici u kojoj smo ih ponizili i ostavili na 6 poena. Dakle, nosili smo se nekako sa tim, da se primetiti. U poslednjoj četvrtini, imali su jedan off skok, kao i mi.

 

Ne pokušavam da aboliram naš skok, samo ne vidim to kao neki toliko značajan tas na vagi na ovom meču, u meri u kojoj statistika pokazuje.

 

Pišeš kao da smo vodili 25 razlike, a ne 7-8 protiv (2-3 poseda) Efesa. To se stiže i prosipa kao dobar dan, naročito ako igraš protiv evropskog prvaka. Nije potrebna neka posebna disertacija na tu temu..

 

Nebitno, magarac sam što pišem peti put.

 

Srećna svima NG, čitamo se možda u narednoj, za ovu je i previše.

 

 

Ovakvu polemiku sam imao sa Safetom na našoj temi. Tipa ja kukam što nam je protivnik skinuo recimo 12-13 lopti i pored velikog broja poena, a on mi objašnjava kako je većina bila u prvom poluvremenu. Evo ja to ne razumem, za mene je to logika a la Aco Petrović dobili smo tekmu, ako ne računamo drugu četvrtinu koju smo izgubili 20 razlike. Nema nikakve veze ako je taj period bio nerešen ili si ga čak dobio, sa boljim skokom bi ga dobio ubedljivije, verovatno bi bila koja tranzicija više, itd.

 

Drugo Efes koji spominješ, Zvezda je na 4 minuta do kraja bila na 80 poena i u ta 4 minuta je dala 3 poena.

 

Imaš prednost, protivnik u bonusu, imaš bar 10-11 poseda u tom periodu i daš 3 poena, pa ne možeš onda da kriviš za to činjenicu da protivnik ima bolje finišere, nego si jednostavno usrao u napadu i to je to. I Efes je za ta 4 minuta dao 10 poena, nije to ne znam kakav spektakularan učinak.

 

Ono što mi je poenta, je previše ziheraška igra u završnicama. Predugi napadi gde je lopta konstantno kod Nejta i Kaline, bezbroj nekih praznih pasova i skoro po pravilu šut na isteku preko ruke. Prethodne dve godine smo gledali ne znam koliko tekmi gde je Ivanović igrao slabo, pa rešio, ne znam šta košta dati mu šansu nekad i u EL to da proba. Nije Zvezda baš u situaciji da im za život treba svaka pobeda, pa da ne može sebi to da priušti. 

  • Like 12
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milos 3.14 said:

Srpska, a ne samo NBA košarka počiva na buzzer beaterima. Ima mnogo toga, ne mogu da nabrajam.

 

ono što @Dropkick Murphys želi da kaže (ili ne želi a ja mu umećem svoje tumačenje), je da za "sklonite se svi u stranu & dajte mi loptu" zonfić, moraš da imaš igrača koji je pravo zajeban čak i kada treba šutnuti preko ruke iz okreta sa duge dvice. 

 

kalina može ponekada nešto tako ali ipak nije taj bog-sunce clutcha i pitanje je uopšte koliko takvih igrača trenutno ima u evropskoj košarci.

 

osim mirote koji je zbog kombinacije visine & meke ruke logičan izbor (a i njemu sudije priskaču u pomoć kao patrolne šape), tu su bekovi tipa wilbekin, koji šutnu dugu i ludu tricu preko ruke ili vasa / larkin / ranije čačo, koji će krenuti na ludi ulaz i izvući nešto (šut iz rukava, asistenciju ili faul)

 

slažem se da nam fali nacrtanih akcija za dooms day, ćelava prevara i monetarni peder obradović je bio solidan na temu ali opet, mi nemamo plejmejkere ili lead guards koji mogu u odsudnom trenutku da kreiraju višak, provociraju udvajanje, da bi se akcija uopšte desila, ukoliko nije neka genijalnost iz auta.

 

tako je kako je.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mmajstor said:

ja nikad nisam razumeo to crtanje na tabli. Valjda na treningu treba da se uigra najmanje 5 napadackih akcija za 'siguran napad' i da se ponavljaju do besvesti, a na tajmautu da trener samo kaze igramo akciju 1-5 i to je to. Sta ima da se crta...

Jeste, na treningu tacno znamo kakva ce situacija biti u zadnjem napadu, koji sastav mi imamo na terenu/raspolaganju a koji ima protivnik. Svi tih miliJon kombinacija skroz pokriva tih 5 napadackih akcija. Ne treba nikakva ni modifikacija, ni da se igraci potsete sta je napad, nista. Samo kazes "akcija 3" i sve ok. 

 

Yeah right.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko se seća,ali kad je Beron igrao za nas protivnici su ga zaustavljali tako što ga je uvek čuvao dosta viši protivnik. Preko višeg igrača ne može da šutne,a i teško uspeva da doda.

 

Sinoć ga je Lazarević čuvao zadnjih 5:30 minuta 3/4 i početnih 2:10 4/4 Beron mu je dao 0 poena za to vreme,a u tom periodu je dao dve trojke.

Prvu posle preuzimanja preko Dzonija,kada je Džoni mogao da pravi faul jer je bio još jedan mali faul do bonusa, drugu posle preuzimanja sa 8 metara preko Laze cini mi se.

 

Da je to bio specijal od prvog Beronovog minuta i ulaska na teren ne bi se ovako razigrao.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, uini said:

 

ono što @Dropkick Murphys želi da kaže (ili ne želi a ja mu umećem svoje tumačenje), je da za "sklonite se svi u stranu & dajte mi loptu" zonfić, moraš da imaš igrača koji je pravo zajeban čak i kada treba šutnuti preko ruke iz okreta sa duge dvice. 

 

kalina može ponekada nešto tako ali ipak nije taj bog-sunce clutcha i pitanje je uopšte koliko takvih igrača trenutno ima u evropskoj košarci.

 

osim mirote koji je zbog kombinacije visine & meke ruke logičan izbor (a i njemu sudije priskaču u pomoć kao patrolne šape), tu su bekovi tipa wilbekin, koji šutnu dugu i ludu tricu preko ruke ili vasa / larkin / ranije čačo, koji će krenuti na ludi ulaz i izvući nešto (šut iz rukava, asistenciju ili faul)

 

slažem se da nam fali nacrtanih akcija za dooms day, ćelava prevara i monetarni peder obradović je bio solidan na temu ali opet, mi nemamo plejmejkere ili lead guards koji mogu u odsudnom trenutku da kreiraju višak, provociraju udvajanje, da bi se akcija uopšte desila, ukoliko nije neka genijalnost iz auta.

 

tako je kako je.

Ono što ja pokušavam da kažem jeste da osim u retkim slučajevima kada je trener dugo uz ekipu, više godina i kada ima milion specijala zadnji napad se rešava tako što 1-2 najbolja igrača igraju 1-1 ili neki pik i kreiraju iz toga. 

Jednostavno igrači sami guraju loptu najboljem i sklanjaju se.

To je tako od basketa pored zgrade do top nivoa. Jednostavno igrači znaju ko je najbolji među njima i guraju mu loptu, da li je on dobar napadački ili ne je nebitno, sami igrači to rešavaju i tu trener može vrlo malo da promeni.

To što mi nemamo bukvalno nijednog igrača koji može nešto da uradi u tim situacijama je druga stvar, pričam na EL nivou. Znači svaka ekipa ima takvog lika sem možda nas, Albe i Zenita.

 

Druga stvar ovde se kače neki genijalni tajmauti Obradovića u fazonu vidiš kako može pri čemu se zanemaruje kontekst da mu je to xy sezona u Feneru, da ima uigranu ekipu i uigranih specijala bar 30-40, a sada vidimo da se čak i kod jednog Obradovića te situacije rešavaju tako što Panter uzme loptu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Definitivno sam mator previše, nije ovo više za mene.

Na utakmici sam se umorio a posle utakmice sam se smorio.

Džaba i što sam parking našao iz prve.

Ja na utakmici samo navijam i ništa drugo. Ne pratim statistiku na telefonu, pojma nemam koliko je skokova imao Kuz ili minuta White.

Bodrim naše kad napadaju, tražim korake i faul u napadu kad god su rivali u napadu, ispoštujem i šipku kad su ok pesme.

Doduše na poluvremenu se malo kao protegnem i gledam ima li kakvih interesantnih gospodža u publici.

Zamolio bih igrače i stručni štab da počnu da pobedjuju ovakve utakmice jer ću iz zdravstvenih razloga morati preći u "nemačke babe u publici" mod navijanja.

Kao što  kažu komšije, nije uvek lepo al je uvek teško,

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

sve se slažem a suština je upravo u tome da nemamo igrača koji je sposoban da cepa 1na5 i iz toga pravi neki berićet. 

a kada nemaš takvog igrača, onda moraš da imaš neke kolektivne kretnje i specijale, pa makar uspeli jednom u 5 slučajeva.

 

edit @Milos 3.14

Slažem se, ali prvi će Radonjić da kuka kako nije imao dovoljno treninga.  Za to je potrebno vreme, da ekipa bude dugo zajedno, da se bolje poslože uloge.

Dok to ne bude lopta ide Nejtu ili Kalini pa šta urade. 

Mi nemamo definisano ni kome ide lopta u penal završnici jer nemamo lika koji će sto posto da ubode bacanja i opet dođemo do toga da tu loptu dobije neko od njih dvojice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...