Jump to content

KK Crvena Zvezda 2021/22


Juan Pablo Montoya

Šta očekujete od sezone 2021/22  

223 members have voted

  1. 1. Šta očekujete od sezone 2021/22

    • Borba za play off evrolige uz osvajanje svoh domaćih trofeja.
      74
    • Pristojna rola u evroligi uz osvajanje ABA lige.
      96
    • Začelje evrolige, mučenje u ABA ligi i ponovni skandali u play off serijama.
      30
    • Potpuni potop i predaja primata u regionu.
      23


Recommended Posts

9 minutes ago, berti said:

Naravno da su profesionalci, da igraju za pare.  Opet kazem, Djenka nikada me bi presao u KKP ni za kakve pare. Za vecinu ostalih, uopste nisam siguran. Panter, Lojd, Kvinsi, Lorenco, mozda i Bili. To je ono sto izdvaja Djenku i Kalinu.

Sada, o tome kako i zasto igraju tako protiv nas. Jbg, naravno da su placeni da igraju. Mi navijaci to posmatramo iz svog ugla i to je to.

Pa eto, to je tvoj utisak. Moj je da Baron nikad ne bi presao u KKP, Nelson isto, ima ih i pored Djenke koji je jedan u milion stranaca i ako ga postavis kao referentnu vrednost niko nece ispuniti ocekivanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Pa eto, to je tvoj utisak. Moj je da Baron nikad ne bi presao u KKP, Nelson isto, ima ih i pored Djenke koji je jedan u milion stranaca i ako ga postavis kao referentnu vrednost niko nece ispuniti ocekivanja.

Nemoj se iznenaditi ako Bili Beron dodje sledece sezone u Partizan da napadnu f4

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

P.S. slušam sad ovog debilka novinara, jel se neko ovde stvarno oduševljava istim? Pitanja u stilu random gledaoca sa tribina, blamantnije nego ono sučeljavanje Jugoslava Ćosića sa Željkom Obradovićem.

Rajko je glavni na KZŠ, ostali prepisuju ... sad, dal da se smejemo, ili da plačemo?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, medobrundo said:

 

Kakve forice, hehe. Zao mi što mi ništa slično ne pada na pamet.

 

Ukratko, pošto si pglu da shvatiš, a ja nemam volje da se više bakćem sa tobom.

 

Bajern nad je odvalio u skoku i to je rezultiralo time da su imali 10ak napada više od nas, što je solidan hendikep.

 

Zenit je imao svega tri ofanzivna skoka više od nas. Možda bi imali i više, ali nisu stizali da upute loptu ka košu od naše odbrane. Tako da smo na kraju imali sličan broj napada, možda i mi koji više.

 

Skok nam jeste problem, ali toliko insistirati da je to bio ključ na ovom meču, nije. Kao što napisah ranije, u poslednjoj četvrtini u kojoj su nas dobili, odnos ofanzivnih bio 1-1. 

 

U trećoj četvrtini, imali su 5 ofanzivnih, a dali šest poena i izgubili četvrtinu dvocifreno. Tako da, ubaci malo mućkanja glave u to statističarenje. Puko čitanje brojki je za osnovnu školu, kao i forice koje prosipaš.

 

Naravno da bismo verovatno dobili da smo imali više ofanzivnih ili njima uskratili koji pod našim košem. Kao što bi nas i oni verovatno oduvali da nisu izgubili gomilu lopti. Šta bi bilo kad bi bilo.

da li sam glup ne znam ali ovakvo ukopavanje iz posta u post odavno nisam procitao. objasnjavas da nismo izgubili zbog inferiornosti u skoku jer je zenit imao mnogo turnovera sto su kategorije koje imaju dodirnih tacaka kao saturn i jupiter, i jos mrtav ladan dozvoljavas da nekog nazivas glupakom

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, medobrundo said:

 

Kakve forice, hehe. Zao mi što mi ništa slično ne pada na pamet.

 

Ukratko, pošto si pglu da shvatiš, a ja nemam volje da se više bakćem sa tobom.

 

Bajern nad je odvalio u skoku i to je rezultiralo time da su imali 10ak napada više od nas, što je solidan hendikep.

 

Zenit je imao svega tri ofanzivna skoka više od nas. Možda bi imali i više, ali nisu stizali da upute loptu ka košu od naše odbrane. Tako da smo na kraju imali sličan broj napada, možda i mi koji više.

 

Skok nam jeste problem, ali toliko insistirati da je to bio ključ na ovom meču, nije. Kao što napisah ranije, u poslednjoj četvrtini u kojoj su nas dobili, odnos ofanzivnih bio 1-1. 

 

U trećoj četvrtini, imali su 5 ofanzivnih, a dali šest poena i izgubili četvrtinu dvocifreno. Tako da, ubaci malo mućkanja glave u to statističarenje. Puko čitanje brojki je za osnovnu školu, kao i forice koje prosipaš.

 

Naravno da bismo verovatno dobili da smo imali više ofanzivnih ili njima uskratili koji pod našim košem. Kao što bi nas i oni verovatno oduvali da nisu izgubili gomilu lopti. Šta bi bilo kad bi bilo.

Izuzetno te cenim kao forumasa, i volim da citam tvoje posrtove, ali sam se veceras malo pogubio kroz citanje. Dakle da pojednostavim, sta je po tebi razlog dva poslednja poraza, gde smo prakticno imali dobijene utakmice? Meni se cini da je Radonja onako junacki zabagovao u obe utakmice, i da je njegova nefleksibilnost na desavanja na terenu i nepriilagodjavanje na igru protivnika, u smislu crpljenja petorke koja ne moze da donese nista novo na terenu, odnelo dva ozbiljna skalpa.

Edited by Gudura
Link to comment
Share on other sites

Nama jako fali neki energy king (a da je kasvetan da igra kosarke a ne kao bivsi nam centar) i jedna budala, budala u smislu Jaka Blazic, Djenka, Kvinsi,  Gudura, Markus.  Jer mi kad se upalimo i kad krenemo da meljemo, kad se hala podigne, da dodje ta budala i da uzme nerezonski sut koji ce mu uci jednom u nikad a to nikad ce bas da se desava kad hala pobesni, mi svi da ga opsujemo u momentu suta a nakon toga kazemo  da ga ljubimo u penis. E to bi nam donelo bar 3 pobede vise.  Nema tu taktike, nije Budiveljnik imao taktiku za Djenku, niti Real za Kvinsija, budala uzo loptu i igra se. Mi smo super naspanovan tim i svi momci daju sve od sebe al fali game changer jer nama su to jedino Kalinic i Dobric kad ga ima. 

Edited by Redstar0356
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Kako mislis strucni stab se pita, pa sponzori su dali pare, svih 23 i oni se iskljucivo pitaju, ne? 🍻

 

Cuti... nemam vremena da ti odgovaram - pisem novi statut. Ako hoces mozes posle da izvrsis lektorisanje.. za fee se obrati Sarcu ili Losmiju (mada taj od Radonje nista ne dobiVa). 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gudura said:

Izuzetno te cenim kao forumasa, i volim da citam tvoje posrtove, ali sam se veceras malo pogubio kroz citanje. Dakle da pojednostavim, sta je po tebi razlog dva poslednja poraza, gde smo prakticno imali dobijene utakmice? Meni se cini da je Radonja onako junacki zabagovao u obe utakmice, i da je njegova nefleksibilnost na desavanja na terenu i nepriilagodjavanje na igru protivnika, u smislu crpljenja petorke koja ne moze da donese nista novo na terenu, odnelo dva ozbiljna skalpa.

 

Izgubili smo jer je protivnik imao daleko bolje finišere od nas - i Mićić i Lojd su nas na kraju izvozali 1 na 1 i doneli pobedu svojim timovima. 

 

Naravno da bi pomoglo da smo uhvatili taj defanzivni skok u poslednjem minutu, ali dešava se, to je igra, ne igrica. Uhvatili smo i mi ofanzivni odmah nakon, pa nismo materijalizovali.

 

Pomoglo bi naravno i da Kalina nije promašio 2x2 bacanja.

 

To je suština, naravno. Nisu Ataman i Paskval neko čudo napravili, dali loptu u ruke svojim najboljim igračima. Mi smo te pare za najboljeg igrača ove godine očigledno utrošili na Kalinu. Nekome se sviđa, nekome ne. Ne nabada se svake godine igrač kao Lojd, iako neki misle da raste na drveću.

 

Ljudi se previše hvataju za statistiku, bez da je tumače kako valja. Neko umesto Luke bi danas uhvatio koji skok više u odbrani, ali ne bi bacio onakav pas Kalini, niti onako iznuđivao faulove. Protiv Efesa smo odlično šutirali za tri, odvalili ih u skoku.. pa tu možemo da se uhvatimo za bedan procenat za 2. Ili za to što Ivanović nije igrao. Igrao danas, pa 0 bodova.

 

Sve u svemu, tu je gomila tradeoffova - a mi, sa svim tim vidljivim manama, igramo egal sa znatno jačim ekipama. Nešto se dobije, više se izgubi. U svakom slučaju, igramo iznad onoga koliko smo uložili - a uložili smo najviše koliko smo mogli. Tako da, treba malo opuštenije sve gledati i sa više tolerancije na grešku. 

  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, medobrundo said:

 

I ne treba da imaš realno. Sa kim god da igramo, uglavnom taj protivnik ima bolje napadače i opcije u poslednjem minutu. Da li su to Mirotić, Mićić ili Lojd - svi su nam došli glave i davali koševe u odsudnim momentima, čak i kada su igrali loše utakmice tokom prethodnih 35 ili više minuta. Da ne tražim onaj gif sa Vesićem, to je tako. Nešto se i dobije, kao npr Bajern, ali kad se već igra prsa u prsa, svakako ima šanse onaj ko je igrački daleko potentniji. Jbg.

 

 

I slažem se i ne slažem se. 

Bitan je individualni kvalitet na kraju, kao što je bitan i tokom cele tekme, pa mi uspevamo da budemo konkurentni i u dobroj poziciji u završnici. 

Da, uglavnom timovi imaju bolje napadače, ali nije to NBA kalibar da ne može da se brani, a pritom i mi imamo jednu od najboljih odbrana u EL.

Na kraju je bitno sve. I napad i odbrana....samopouzdanje, mirna ruka, trenerski vic, iznenađenje od akcije, izbor petorki, igrač za koga se igra akcija. A mi izgledamo baš pročitano...kao da im javimo unapred šta igramo i oni sve to pohvataju u startu i lagano odbrane. 

 

Na stranu završnica. Na poluvremenu šaljem poruku jednom od forumaša da će Holins u drugom poluvremenu imati max 2 poena. Imao je jedan šut za 3 na isteku napada i to je sve. Meni je neverovatno da bar nismo nešto probali da iskoristimo od njega posle HT u najboljoj ofanzivnoj utakmici od početka sezone. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki21 said:

Promašaji sa pokojnim Markovićem i retro Cirbesom su nas odvojili od ozbiljnog rezultata u EL.

 

Uvek nam se svaka ovakva ušteda™ krvavo olupala o glavu.

Nikad nece nauciti.

A to vide i potpuni laici.

 

Ako ista, ja sam nakon ovog meca potpuno ravnodusan. Dobrano sam potrosio zivce, tu je sad kraj.

Odmoricu i od hale u narednom periodu, a ima i taj omikron...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dropkick Murphys said:

I slažem se i ne slažem se. 

Bitan je individualni kvalitet na kraju, kao što je bitan i tokom cele tekme, pa mi uspevamo da budemo konkurentni i u dobroj poziciji u završnici. 

Da, uglavnom timovi imaju bolje napadače, ali nije to NBA kalibar da ne može da se brani, a pritom i mi imamo jednu od najboljih odbrana u EL.

Na kraju je bitno sve. I napad i odbrana....samopouzdanje, mirna ruka, trenerski vic, iznenađenje od akcije, izbor petorki, igrač za koga se igra akcija. A mi izgledamo baš pročitano...kao da im javimo unapred šta igramo i oni sve to pohvataju u startu i lagano odbrane. 

 

Na stranu završnica. Na poluvremenu šaljem poruku jednom od forumaša da će Holins u drugom poluvremenu imati max 2 poena. Imao je jedan šut za 3 na isteku napada i to je sve. Meni je neverovatno da bar nismo nešto probali da iskoristimo od njega posle HT u najboljoj ofanzivnoj utakmici od početka sezone. 

 

U finišu se ide na najbolje igrače i to je to. To su Volters, Kalina i Luka, koji mogu da napadaju 1 na 1 + Dobric/Davidovac/Ivanovic ako se zapale.

 

Ne znam šta da ti kažem za Holinsa. Ok, ubacio je poene, oni su ga u drugom poluvremenu ozbiljnije shvatili i to je to. Kao da sad neko od navijača Efesa pita zašto na Micica i Larkina, a ne na Plajsa koji je u prvom poluvremenu ubacio 15 poena.

 

Zna se ko su go to igrači i ja ne vidim koju je to petorku Radonjic mogao da izvede ili koga da forsira na kraju, eventualno Luku.

 

Njima se svaki napad vrteo kroz Lojda i Berona. Dobro, imao je i Frankamp x faktor momenat i to je to.

 

Ništa Radonja nije bio pametniji kada je protiv Fenera dati Jenkinsu da šutne ili Guduriću protiv Grobara. Tad je ušlo, jbg.

 

Ne znam da li su ljudi odavde igrali nekada košarku ili makar basket. Pa ne pita se samo jedna strana. Ako prekoputa sebe na svakoj ili makar na 4 od 5 pozicija imaš kvalitetnije igrače, sa makar jednim uber potentnim u napadu -možeš da dobiješ taj jedan basket. Ali ces od deset, izgubiti sigurno više od pola.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, medobrundo said:

 

Izgubili smo jer je protivnik imao daleko bolje finišere od nas - i Mićić i Lojd su nas na kraju izvozali 1 na 1 i doneli pobedu svojim timovima. 

 

Naravno da bi pomoglo da smo uhvatili taj defanzivni skok u poslednjem minutu, ali dešava se, to je igra, ne igrica. Uhvatili smo i mi ofanzivni odmah nakon, pa nismo materijalizovali.

 

Pomoglo bi naravno i da Kalina nije promašio 2x2 bacanja.

 

To je suština, naravno. Nisu Ataman i Paskval neko čudo napravili, dali loptu u ruke svojim najboljim igračima. Mi smo te pare za najboljeg igrača ove godine očigledno utrošili na Kalinu. Nekome se sviđa, nekome ne. Ne nabada se svake godine igrač kao Lojd, iako neki misle da raste na drveću.

 

Ljudi se previše hvataju za statistiku, bez da je tumače kako valja. Neko umesto Luke bi danas uhvatio koji skok više u odbrani, ali ne bi bacio onakav pas Kalini, niti onako iznuđivao faulove. Protiv Efesa smo odlično šutirali za tri, odvalili ih u skoku.. pa tu možemo da se uhvatimo za bedan procenat za 2. Ili za to što Ivanović nije igrao. Igrao danas, pa 0 bodova.

 

Sve u svemu, tu je gomila tradeoffova - a mi, sa svim tim vidljivim manama, igramo egal sa znatno jačim ekipama. Nešto se dobije, više se izgubi. U svakom slučaju, igramo iznad onoga koliko smo uložili - a uložili smo najviše koliko smo mogli. Tako da, treba malo opuštenije sve gledati i sa više tolerancije na grešku. 

Bravo, bukvalno si im nacrtao. 🍻

15 minutes ago, Losmi17 said:

Nikad nece nauciti.

A to vide i potpuni laici.

 

Ako ista, ja sam nakon ovog meca potpuno ravnodusan. Dobrano sam potrosio zivce, tu je sad kraj.

Odmoricu i od hale u narednom periodu, a ima i taj omikron...

I kad ja napisem ko i sta, ti se smejes. :-)) klub nije evoluirao..👀

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Raspisao sam se dovoljno za celu narednu godinu, dosta je 🙂

 

Živo me zanima čime se ljudi odavde bave u životu, koliko su predani tome, koliko vremena tom poslu posvećuju, ko ih ocenjuje i prpcenjuje, pod kolikim su pritiskom i kako se sa istim nose, koliko razmišljaju oko svake odluke. Čovek dok čita zapažanja, stekne utisak da su svi toliki perfekcionisti, da ne može gramatička greška da im se podvuče, a da ne pričamo o tome da nisu među najboljima u svojoj branši. Makar na osnovu toga koliko ne praštaju greške i kolika očekivanja imaju.

 

Da je bilo malo više sreće - i bukvalno sreće, a ne nekog ogromnog znanja i taktiziranja - da je Kalina ubacio bacanja i da Lojd nije ubacio neke teške šuteve - mi bi bili na 9-9. Skor koji bi bio fantastičan uspeh. Nije bilo tako, ali ni ne treba ojačavati.

 

U Novoj godini želim svima sreću - pa i našem KK, a navijačima da budu malo lakši na obaraču. Nije uvek neophodno tražiti krivce, više da cenimo to što gledamo konkurentnu i uzbudljivu EL košarku. Mana će uvek biti i ne moraju da u potpunosti bace senku ne ono što je kvalitet. Valjda zavisi i od onog ko posmatra 🙂

 

Edited by medobrundo
  • Like 19
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, medobrundo said:

 

 

 

Ništa Radonja nije bio pametniji kada je protiv Fenera dati Jenkinsu da šutne ili Guduriću protiv Grobara. Tad je ušlo, jbg.

 

 

Po meni ovo i jeste problem, bez obzira da li je šut pogođen ili airball, jer nemamo ništa spremno za napad za pobedu osim šuta preko ruke. Markus, Dženkins, Gudurić, Volters, Kalinić, nebitno je. 

Što bi rekao Luka Pavićević "there are 9 seconds, no time to play, it's one on one". Napad za pobedu se crta na tabli i šutira ga makar i Lazić iz ćoška. To da najbolji igrač uzima loptu i šutira buzzer beater je NBA fazon i nikad nisam bio fan toga. 

Za mene taj napad treba da bude najviše trenerov pečat, pa tek onda igrača koji šutira. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, medobrundo said:

 

U finišu se ide na najbolje igrače i to je to. To su Volters, Kalina i Luka, koji mogu da napadaju 1 na 1 + Dobric/Davidovac/Ivanovic ako se zapale.

 

Ne znam šta da ti kažem za Holinsa. Ok, ubacio je poene, oni su ga u drugom poluvremenu ozbiljnije shvatili i to je to. Kao da sad neko od navijača Efesa pita zašto na Micica i Larkina, a ne na Plajsa koji je u prvom poluvremenu ubacio 15 poena.

 

Zna se ko su go to igrači i ja ne vidim koju je to petorku Radonjic mogao da izvede ili koga da forsira na kraju, eventualno Luku.

 

Njima se svaki napad vrteo kroz Lojda i Berona. Dobro, imao je i Frankamp x faktor momenat i to je to.

 

Ništa Radonja nije bio pametniji kada je protiv Fenera dati Jenkinsu da šutne ili Guduriću protiv Grobara. Tad je ušlo, jbg.

 

Ne znam da li su ljudi odavde igrali nekada košarku ili makar basket. Pa ne pita se samo jedna strana. Ako prekoputa sebe na svakoj ili makar na 4 od 5 pozicija imaš kvalitetnije igrače, sa makar jednim uber potentnim u napadu -možeš da dobiješ taj jedan basket. Ali ces od deset, izgubiti sigurno više od pola.

Plajs igra u ekipi gde su Micic i Larkin, pa je normalno da ce lopta da ide na njih kad se lomi, koliko god da je on dao do tada. Mi bukvalno nemamo vrh skorera, ni blizu, i morao je Holins da ima makar jos dva tri suta u drugom poluvremenu i da uz malo sreće konacno otkloni tu sutersku barijeru. Jos jedan minus po meni, pored ociglednih stvari koje su drugi vec istakli. 

Edited by Dl91
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas sam emotivno tesko podneo ovaj poraz,kao i prethodni protiv Efesa jer su oba bila na jednu loptu, tako da nisam imao zivaca da citam bilo sta veceras,sem poslednje strane mozda. Ono sto sam zeleo da pomenem a tice se svih nas, te me sto se toga tice afekt nije popustio. Oficijelno jebem mater svim Delijama "politicari su govnari". Ajde sokolovi,recite ko tacno! I koji je razlog vaseg prvog , barem delimicnog izlazenja iz ormana? Sankcije Belorusiji 😄 Da ih je npr uveo Borhan Tadici, kako su ga zvali, ili Djitler, ne bi moglo da se zivi od "demokrate hoce da nas prevare" i pogrdnih pesama za iste. Placenicka bagra kojoj ce nadam se jednom doci kraj.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...