Jump to content

KK Partizan 2021/22 - New dawn


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Pa ne znam. To je sada jako diskutabilno kome su pauze vise prijale.

 

Ako gledamo iz ugla, da smo se odmorili, onda smo morali biti u +10 pre pauze.

 

Ako gledamo iz ugla, da smo otkinuli posle pauze, onda bi opet moralo biti +10 na kraju.

 

Pauza je nastupila na neresenom rezultatu i dobili smo samo +3.

 

Cestitke na borbi, bila je sjajna tekma.

 

I imam jednu zamerku, malo ste fejlovali sa optimizmom cele sezone. Moralo je to jace sa vase strane. Nije da svake godine dolazi Zeljko.

 

Inace, fino sam se ismejala na ovoj temi ove sezone, bilo je bas dobrih fora.

 

Hvala vam na tome 🤗

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BojanaCZV said:

Pa ne znam. To je sada jako diskutabilno kome su pauze vise prijale.

 

Ako gledamo iz ugla, da smo se odmorili, onda smo morali biti u +10 pre pauze.

 

Ako gledamo iz ugla, da smo otkinuli posle pauze, onda bi opet moralo biti +10 na kraju.

 

Pauza je nastupila na neresenom rezultatu i dobili smo samo +3.

 

Cestitke na borbi, bila je sjajna tekma.

 

I imam jednu zamerku, malo ste fejlovali sa optimizmom cele sezone. Moralo je to jace sa vase strane. Nije da svake godine dolazi Zeljko.

 

Inace, fino sam se ismejala na ovoj temi ove sezone, bilo je bas dobrih fora.

 

Hvala vam na tome 🤗

neFOsG6.gif

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 11:23 PM, 1945 said:

Sve sto dodje nesportski od nase strane, a ne znam kolko je realno da u 5. mecu bude sve pod konac, ja ti to osudjujem unapred da mi se ne javljaju ljudi gde si sad da moralises itd.

Kao sto sam bio napisao na vasoj temi prekjuce i drzim do svojih reci. Osudujem potez Kalinica, bez ali.

 

Zeljko je osudio potez Trifunovica uz opasku da nije vazno jel on isprovociran ili ne, mislim da je taj deo nepotreban da se kaze ako istinski radis na smirivanju tenzija.

 

Sto se tice Zeljka sa kosarkaske strane to je najtrofejniji trener na svetu i videlo se njegovo ogromno iskustvo u plej of serijama, ono sto je on izvukao iz ove ekipe je maksimum maksimuma. Zaista me je iznenadio Partizan u ovoj seriji jer sam odgledao 90% meceva u sezoni i nije mi se dopadalo kosarkaski kako ste izlegedali. Sada kada je gotovo i kad na trenutak iskljucim emocije prema Zvezdi, moram priznati da je Partizan igrao jako jako dobro pricam generalno u 5. meceva, u momentima je cak igrao vise timsku kosarku nego Zvezda sto nije bio slucaj u 2 derbija u regularnom delu Abe i u kupu.

 

Ovoj ekipi fali plej umesto Mura(koji je uzgred bio jedan od boljih u ovoj seriji), startna trojka umesto Kuruca i to je to. Centar ukoliko ne zadrzite Lesora ali i on se pokazao kao dosta dobra opcija uz sve mane koje ima.

 

Sto se tice mladih, Koprivica je pokazao izuzetan napredak tokom sezone. Madar je odlican bio u ovoj plej of seriji. Smajlagica vidim iskljucivo kao peticu, narocito ako budete igrali u Evroligi. Vukcevicu ocekujem da se da veca sansa jer se radi o jako velikom talentu. Trifunovica i Glasa ne vidim u ovom timu narocito ako budete igrali El.

 

Misljenja sam da ce Partizan sigurno igrati El jer ne vidim ko bi drugi dobio vajld kard osim Valensije i Partizana. Formalno nije zasluzio jer je ispao u cetvrtfinalu Evrokupa i nije osvojio Abu, ali realno po svim drugim paramterima treba dobiti ispred svih ostalih Evrokup klubova izuzev Valensije koju vidim kao prvog favorita, svakako ima 2 mesta.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uh, sto se tice mogucnosti za oba tima u EL, bojim se da su tribine odradile surovu pokaznu vezbu njihovoj upravljackoj strukturi kako bi to nedajboze moglo da se odvija u samom takmicenju.

8 minutes ago, 1945 said:

 

 

 Formalno nije zasluzio jer je ispao u cetvrtfinalu Evrokupa

 

 

 

Dokle vise sa klevetom !?

 

Ispali smo u osmini finala !

Link to comment
Share on other sites

Dobro jutro nikome, osim mozda uiniju :classic_biggrin:

Gde ste drugari, jel me se secate? :59:

 

Jedva sam se probudila jutros ali prva misao koja mi je prosla kroz glavu, jbt izgubili smo. Moram reci da sam tuzna, iako smo realno ovu finalnu seriju izgurali dobro, na mikroplanu, igrati 5. utakmicu finala, biti ziv do samog kraja, bez previse samoubistva iz zasede za ovaj tim Partizana je ok, prosto igrali smo, izgubili, to je sport. Za ostalo sto smo ovakvi pametni kakvi smo, to je dublja analiza i za to nemam vremena :classic_biggrin:

  • Like 7
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Baš me nešto zanima, a mrzi me da tražim - koliki skor protiv Partizana imaju Davidovac i Dobrić?

Glupo bi bilo tražiti koliko su poena postigli, jer to nije pravi pokazatelj kakav su oni kriptonit za nas.

Ja moram da priznam da imam massive respect za ova 2 gospodina.

 

  • Like 13
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pošto me nije bilo na forumu brat bratu pola godine, evo da se i ovde zapljunem... 

 

Da vam čestitam na finalu. Iskreno, ja sam mislio da ćemo mi ovo u 3 da završimo. Posle treće sam znao da sledi majstorica. I juče do pražnjenja hale sam bio prilično skeptičan da li pobeđujemo ili ne. Čak sam na HT bacio dve crvene u bunar na kvotu 2.5 da vi pobeđujete na kraju. Jer je Zvezda loše izgledala, pritisak ubi. Kad se ispraznila hala, znao sam da sam bacio pare :s_d:

 

Sezona overall, mislim isto što sam mislio i pre. Da je Žoc pogrešio u skautingu, ne igrača nego sistemski. Da je ovaj tim možda skockan za EC (što senije desilo zbog nakaradnog sistema jelte) ali svakkao ne za best of 5 domaći brlog. Gde je i sa takvim rosterom, bio na dve lopte od titule. 

 

O pražnjenju tribina, pljuvanjima, Kalini, Trifi, Čoviću, Limaru i ostalima, zaista neki drugi put a možda ni tada. 

 

Košarkaški ste muški izgulili finale. Jbg, verovatno je Zvezda trenutno tačno za ovoliko bolja.

 

I još nešto, nisam sve gledao ali onaj deo (valjda u G3) kada Žoc vodi ekipu napolje ali je povede u kontra tunel, da bi prošao pored naše klupe i tako zaštitio naše igrače i trenere od gađanja i pljuvanja....svaka čast, zaista. 

 

Sad još da vas tresnemo u domaćici i toeto :kece:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ne znam samo cime su to fenovi partizana zadovoljni, nit je trener bio canak nit su stranci bili paige i bandja si..

vec trener svih trenera, sa preozbiljnim strancima koje je on birao i bez malo trenirao 12 meseci, a da nije bilo blata o kom nije hteo da prica nakon jucerasnje utakmice, serija bi bila gotovo posle 3 meca.

 

a ni wc za el se nece dobiti zbog toga sto imate trenera svih trenera i ozbiljan budzet,  vec iskljucivo zbog toga sto su 3 ruske ekipe izbacene, pa nemaju koga da zovu u el

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, n4l1m said:

ne znam samo cime su to fenovi partizana zadovoljni, nit je trener bio canak nit su stranci bili paige i bandja si..

vec trener svih trenera, sa preozbiljnim strancima koje je on birao i bez malo trenirao 12 meseci, a da nije bilo blata o kom nije hteo da prica nakon jucerasnje utakmice, serija bi bila gotovo posle 3 meca.

 

a ni wc za el se nece dobiti zbog toga sto imate trenera svih trenera i ozbiljan budzet,  vec iskljucivo zbog toga sto su 3 ruske ekipe izbacene, pa nemaju koga da zovu u el

 

 

Ih, ni pobeda nije pobeda ako protivnik nije dovoljno razocaran, jel? 

Link to comment
Share on other sites

Jedini zaključak do kog sam uspio da dođem i do kog mi je, realno, jedino i stalo je da nam je košarka na terenu izuzetno zdrava a sve oko nje je sušta suprotnost.

Izuzetno mi je drago za ovo prvo a za ovo drugo se moramo zajedno boriti da se svede na najmanju moguću mjeru jer će se preliti, prije ili kasnije, i na ovo prvo.

To je pobjeda i titula koju čekam a ove “prave” titule su bonus.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Sto neko napisa (sir Charles?), dve preduge pauze su njima mnogo vise pomogle/nama odmogle. Pored cinjenice da su stigli fizicki potpuno da se regenerisu (realno, njima je to bilo potrebnije nego nama), skontali su se takticki i organizaciono. Od 39-39, in nastavka, imao sam subjektivan utisak da nijedan napad nisu vise promasili. Ili makar odigrali nepovezano. 

 

Lesor je sinoc dao sve od sebe, ali procitan kao Mikijev zabavnik.

Pa sad, ovo tako izgleda kad se vidi krajnji ishod. U trenutku prekida, Zvezda je bila u naletu, Partizan stao u napadu, momentum na strani Zvezde. Posle prekida, Partizan lako odlazi na 5 razlike, zvezdin napad skripi. Da nisu debili  krenuli sa gadjanjem sudija, mozda bi Zvezda prelomila utakmicu do kraja trece cetvrtine. To je bio slucaj u prvoj utakmicu. Tesko je reci sta bi se desavalo.

 

Edited by feanorlfc
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Jedini zaključak do kog sam uspio da dođem i do kog mi je, realno, jedino i stalo je da nam je košarka na terenu izuzetno zdrava a sve oko nje je sušta suprotnost.

Izuzetno mi je drago za ovo prvo a za ovo drugo se moramo zajedno boriti da se svede na najmanju moguću mjeru jer će se preliti, prije ili kasnije, i na ovo prvo.

To je pobjeda i titula koju čekam a ove “prave” titule su bonus.

jedino resenje da se rivalstvo normalizuje je da se ugase oba kluba. pametno dosta.

kako od toga nema nista, ovde je opet aba bila ta koja je dozvolila sva ta sranja.

vraticu se na onu seriju zvezde i future, kad je napravljen presedan i kad je neka uprava prvi put dozvolila da stavi huligane na teren da pljuju igrace i "plase" ih dok istracaju na teren.

da je tada aba odreagovala kako je trebala, automatsko praznjenje tribina i 3 utakmice zabrane bez publike, ne bi doslo ni do "vracanja" pa i vise od toga na petoj utakmici.

 

istako tako i sada u trecoj utakmici, vec kod ubacivanja topovskih udara po igracima, publika je trebala biti izbacena, da ne govorim da i bez tih topovskih udara, zbog pustanja 2k vise ljudi od punog kapaciteta, koje je prouzrakovalo bazen na terenu utakmica nije ni trebala da se igra. 

da su iste te sudije koje su sudile treci mec, sudile neki mec el, gde je takav parket, utakmica bi bila prekinuta posle drugog klizanja.

 

vec sam i kazao ranije, da utakmice izmedju zvezde/partizana/future s ozbirom da uprave nece da postavljaju zastitne mreze i nece da kaznjavaju pojedince koji ubacuju predmete a znaju koji su, da utakmice treba startovati sa vec ispraznjenim prstenom od 10-ak redova, prvo ubacivanje opomena, drugo praznjenj ostatka hale.

ali takav kriterijum da bude od pocetka, a ne da se uvek dozvoli neki pokolj, kao sto je bilo na trecoj utakmici i protiv future i protiv partizana, pa tek onda u petoj da reaguju kako su trebali od prve utakmice.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alex_Serbia said:

Uh, sto se tice mogucnosti za oba tima u EL, bojim se da su tribine odradile surovu pokaznu vezbu njihovoj upravljackoj strukturi kako bi to nedajboze moglo da se odvija u samom takmicenju.

 

Dokle vise sa klevetom !?

 

Ispali smo u osmini finala !

šta vam rade...

 

 

''...dajte nam dva kluba u EL....:smiley58:''

epilog dva kluba u EL:

na prvom derbiju pražnjenje hale u poluvremenu...ende :ajme:

Edited by Wingwalker
Link to comment
Share on other sites

Premalo se piše o brutalnoj seriji koju je odigrao Avramović - preko 15 poena u proseku, 65 posto za dva i 50 posto za tri, 3-4 asistencije, indeks preko 20 u ovako napetim i intenzivnim utakmicama. Bio je nerešiva enigma i u direktnim duelima je poprilično nadigrao Dobrica, koji nikako nije mogao da ga isprati. Holins i Lazić su pripremani pre svega za Pantera i Mura, što je ostavilo više prostora Avramoviću. Nisam očekivao da može da bude toliko konzistentan u šutu. Mislim da je on ključni faktor usled kojeg je ova serija bila neizvesnija od očekivanja. Da nije bilo takvog njegovog doprinosa, Partizan bi bio počišćen. Mislim da je na svih pet mečeva imao pozitivan plus minus.

 

Bilo je ovde dosta mukama kukanja na nakaradna roster, ako ne kraju se i taj roster ispostavio kao ok posložen i uloge su se koliko toliko profilisale. Jasno je da je da fali jedan pass first plej umesto Mađara, ali to fali i Zvezdi u principu. 

 

Mur, Panter i Avramović su u proseku u finalu doneli 40ak poena po meču, dok je Lessort napravio impact u reketu. Jedino je u suštini Leday razočarao, koji nije uspeo da pronađe igru i način da osetno doprinese.

Edited by medobrundo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, medobrundo said:

Premalo se piše o brutalnoj seriji koju je odigrao Avramović - preko 15 poena u proseku, 65 posto za dva i 50 posto za tri, 3-4 asistencije, indeks preko 20 u ovako napetim i intenzivnim utakmicama. Bio je nerešiva enigma i u direktnim duelima je poprilično nadigrao Dobrica, koji nikako nije mogao da ga isprati. Holins i Lazić su pripremani pre svega za Pantera i Mura, što je ostavilo više prostora Avramoviću. Nisam očekivao da može da bude toliko konzistentan u šutu. Mislim da je on ključni faktor usled kojeg je ova serija bila neizvesnija od očekivanja. Da nije bilo takvog njegovog doprinosa, Partizan bi bio počišćen. Mislim da je na svih pet mečeva imao pozitivan plus minus.

 

Bilo je ovde dosta mukama kukanja na nakaradna roster, ako ne kraju se i taj roster ispostavio kao ok posložen i uloge su se koliko toliko profilisale. Jasno je da je da fali jedan pass first plej umesto Mađara, ali to fali i Zvezdi u principu. 

 

Mur, Panter i Avramović su u proseku u finalu doneli 40ak poena po meču, dok je Lessort napravio impact u reketu. Jedino je u suštini Leday razočarao, koji nije uspeo da pronađe igru i način da osetno doprinese.

 

Ja sam pisao o Avramoviću kao našem najbitnijem igraču u seriji. Juče su mu dobro zatvarali sredinu, pre svega Holins jo-jo odbranom sa strane pomoći, ali je opet isporučio svoje.
Imao sam utisak da juče u najbitnijim momentima nije bio na terenu.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Derbi u evroligi bio bi odlican pokazatelj da majmunima nece biti dobre ni strane sudije. I tad ce biti upaljaca i novcica. Mozda nece biti petardi.

 

vazi. pipni chovi i ostoji u euroleague, pa ces videti posledice 

 

tvrdim da na euroleague derbiju ne bi padalo nista. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

da napisem i ovde

Quote

 

da se vratimo kosarki..

zavrsen je aba svinjac, mi cemo u el kao osvajaci abe, partizan kao gubitnik, posto uz njih i valensiju, jednostavno ne postoji u celoj evropi treci tim koji bi mogao da isprati taj nivo, pogotovo finansijski..

da postoji neki klub iz londona, ni osvajac abe ne bi isao u el..

 

lm, da li ce to uticati da se smanje tenzije pred kls svinjac? naravno da nece..

te u tom smislu, liga treba vec koliko juce da sedne sa upravama, pa da onda uprave sednu sa svojim huliganima i da se poruci, da i najmanji incident koji fizicki ugrozova igraca na terenu povlaci opomenu, i ako se jos jednom ponovi, odmah se prazni hala, i na prvoj sledecoj samo zene i deca ispod 12 mogu da prisustvuju..

a ako bi oni pravili sranja, klub se automatski kaznjava sa 2 godine igranja bez publike.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da izjavim, da se uopšte ne gadim na divlju kartu za EL.

Kad smo mogli da prihvatimo istu za EC, možemo i za EL.

Red je da i naš kapiten Rade čuje divoušn dok sa razglasa arene...

Edited by Luchifer89
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto locked and unlocked this topic
  • uvrnuto locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...