Jump to content

Sve o kriptovalutama


Doc Holiday

Recommended Posts

2 minutes ago, Devil In My Pants said:

Jasta, kome si ti na tragu taj moze u penziju :)) avalska sajber policija xD

Ti mislis da si ikome bitan?

Sitno blog piskaralo sretno kad mu Vamilija posalje koji dinar.

Daj, bre, znamo se 20 godina - koga foliras?... :roflmao:

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Ti mislis da si ikome bitan?

Sitno blog piskaralo sretno kad mu Vamilija posalje koji dinar.

Daj, bre, znamo se 20 godina - koga foliras?... :roflmao:

Cuj znamo se 20godina...pa bitan sam mojim klijentima i porodici manje vise :))) Koja Vamilija, opet pijes, znas sta je prosli put bilo kad si pio i dopisivao se sa mnom.

 

Ne znam sto si toliko opterecen sa mnom..cuj kad mi neko posalje neki dinar xe xe...Optereceni ste ti i ''frilenser'' sa mnom...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Devil In My Pants said:

Cuj znamo se 20godina...pa bitan sam mojim klijentima i porodici manje vise :))) Koja Vamilija, opet pijes, znas sta je prosli put bilo kad si pio i dopisivao se sa mnom.

 

Ne znam sto si toliko opterecen sa mnom..cuj kad mi neko posalje neki dinar xe xe...Optereceni ste ti i ''frilenser'' sa mnom...

Koga briga za tebe? :roflmao:

Cuti, banjaj se u sauni i ne pricaj da si faca - jer nisi!

Ni u Novom Sadu, ni u Mojkovcu i okolini.

 

Nijesi ti za te igre. :default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kronostime said:

U NS  sam, bar, 2 puta nedeljno zadnjih 30 godina - promenio se na gore, na zalost.:krstipd4:

Pa kad dolazis dva puta nedeljno 😁 elem, kad budes imao vremena javi se da te malo provedem.

 

Grad se jeste promenio najvise kad su dosli izbeglice sa svih strana, sto je i normalno u principu jer je i veliki broj Novosadjana otisao preko. Plus dosta ljudi dolazi da studira i ostaje ovde kao npr moj otac. Meni licno ne smeta niko, ima Novi Sad jos smeka, ali da se lose radilo i da ne ide bas u dobrom pravcu to je istina, ali je naspram ostatka Srbije za koplje ispred bar po meni. Generalno su se ljudi promenili zbog bede u kojoj smo bili tokom ratova itd..da ne idem u dubiozu...nema meni nista lepse nego kad ujtru prosetam sa psom na keju i gledam Dunav i tvrdjavu :))

Link to comment
Share on other sites

Kad vec pomenuste freelancer-e i ovde: bas juce potpisujem ugovor sa novim klijentom i nudi mi da mi placa u crypto. Posto je crypto-related projekat, rekoh "zasto da ne", stavili smo cenu u EUR (po satu) ali cemo svakog meseca preracunavati u crypto. 

 

Imate li neki savet sta da trazim, koju valutu? Uvak mogu da idem sa BTC, koliko toliko je stabilan ili raste, ali mi odgovara i da bude neki alt coin, mozda ne bas neki no-name ali nesto cemu se vidi neka perspektiva. Nameravam da cuvam, da ih ne prodajem odmah. Ono, nije mala para u pitanju ali ne zavisi mi egzistencija od toga a svakako sam planirao da ulozim nesto u crypto. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Devil In My Pants said:

 Pa kad dolazis dva puta nedeljno 😁 elem, kad budes imao vremena javi se da te malo provedem.

 

Grad se jeste promenio najvise kad su dosli izbeglice sa svih strana, sto je i normalno u principu jer je i veliki broj Novosadjana otisao preko. Plus dosta ljudi dolazi da studira i ostaje ovde kao npr moj otac. Meni licno ne smeta niko, ima Novi Sad jos smeka, ali da se lose radilo i da ne ide bas u dobrom pravcu to je istina, ali je naspram ostatka Srbije za koplje ispred bar po meni. Generalno su se ljudi promenili zbog bede u kojoj smo bili tokom ratova itd..da ne idem u dubiozu...nema meni nista lepse nego kad ujtru prosetam sa psom na keju i gledam Dunav i tvrdjavu :))

:roflmao:

Bas takve izbegavam - nisam zeljan Zareta i Gocija i nji`ovog opusa, a ni guslara iz Lovcenca.

Ja sam ti za ono izvorno precansko: tamburase i multikulturu - a ne na kulturu Malog Buda.

Jbg, nismo isti - niti cemo ikada biti.

Ma koliko se trudio.

 

:default_coffee:

 

Link to comment
Share on other sites

Nemam PP  pa ne znam...imas dista platformi koje podravaju kupovinu kripta, neke samo odredjenih, a negde je ponuda i veca.....proguglaj 😋

9 minutes ago, Kronostime said:

:roflmao:

Bas takve izbegavam - nisam zeljan Zareta i Gocija i nji`ovog opusa, a ni guslara iz Lovcenca.

Ja sam ti za ono izvorno precansko: tamburase i multikulturu - a ne na kulturu Malog Buda.

Jbg, nismo isti - niti cemo ikada biti.

Ma koliko se trudio.

 

:default_coffee:

 

Ti rece da me znas 20g, a izlupetao si se za medalju sad.. 😁 sirovina si ti, ja sam vise underground mada volim i tamburase..ali kitim samo one koji mi otpevaju Bozu zvanog Pub 😊

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kooineeperk said:

To je ta cuvena pomoc koja se mogla ocekivati. 🙂  Cekam nekog ko ipak to zna i bez guglanja... 

 

I ne moras odgovarati na svaku moju poruku, pogotovo ako nije upucena tebi a jos vise ako ne znas odgovor na postavljeno pitanje. 

Pa da "koristim" pp kao ti, znao bih sve. 😊✌ laq noc

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Pa da "koristim" pp kao ti, znao bih sve. 😊✌ laq noc

Pa ne koristim, nego imam pare koji mi jedan nesretni amer uplatio na paypal koji mi je on i otvorio 😄 verovatno misleci da sam ljut sto mi kasni sa placanjem jer glupsoni u njegovoj firmi nisu znali kako da urade wire-transfer do Srbije. 

Sve sam mislio potrosicu na AirBnB ali kakva je situacija sa pandemijom, izgleda necu jos, a stoje pare tamo vec godinu i po dana. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Baby said:

Inace, danas se strovalila berza, cripo i to skoro sve, ako ne i sve, benzina nema u nekim drzavama, neki raspad sistema je... Doge pao sa 52 na 35, shiba sa 39 na 16... sve je nekako scary 😄 

 

to sam i ja primetio da se za sve valute sunovrat desi u isto vreme ... stim da su se razlicite valute razlicito oporavljale od tog shocka  , do sad se ETH uvek bolje izvlacio nego drugi, pa je uvek na kraju dana bio cak i u plusu... sad to nije slucaj..  svima je slicna linija ceo dan

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kooineeperk said:

Pa ne koristim, nego imam pare koji mi jedan nesretni amer uplatio na paypal koji mi je on i otvorio 😄 verovatno misleci da sam ljut sto mi kasni sa placanjem jer glupsoni u njegovoj firmi nisu znali kako da urade wire-transfer do Srbije. 

Sve sam mislio potrosicu na AirBnB ali kakva je situacija sa pandemijom, izgleda necu jos, a stoje pare tamo vec godinu i po dana. 

''Ogromne''pare trosis na  AirBnB  

 

Gle cuda..ukucam paypal kriptovalute na google i izadje https://pcpress.rs/paypal-uvodi-placanje-kriptovalutama/

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

''Ogromne''pare trosis na  AirBnB  

Neces i od ove teme da pravis svoj svinjac? Moze, ali bez mene.

 

 

10 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

Gle cuda..ukucam paypal kriptovalute na google i izadje https://pcpress.rs/paypal-uvodi-placanje-kriptovalutama/

Nije dovoljno guglati, treba i znati. Te opcije nema ni na mom licnom PP ni na ovom koji sam "dobio". Moguce da je geografski odredjeno. Zato trazim servis koji prihvata placanje PayPalom a daje mi crypto. I koji radi sa Srbijom. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Kad vec pomenuste freelancer-e i ovde: bas juce potpisujem ugovor sa novim klijentom i nudi mi da mi placa u crypto. Posto je crypto-related projekat, rekoh "zasto da ne", stavili smo cenu u EUR (po satu) ali cemo svakog meseca preracunavati u crypto. 

 

Imate li neki savet sta da trazim, koju valutu? Uvak mogu da idem sa BTC, koliko toliko je stabilan ili raste, ali mi odgovara i da bude neki alt coin, mozda ne bas neki no-name ali nesto cemu se vidi neka perspektiva. Nameravam da cuvam, da ih ne prodajem odmah. Ono, nije mala para u pitanju ali ne zavisi mi egzistencija od toga a svakako sam planirao da ulozim nesto u crypto. 

 

 

Mislim da bi ti najbolje bilo da ti plaća delom u stable coin-u. Oni uvek vrede tačno 1 USD. A drugu polovinu u nekom alt coin-u koji je dostupan na većini menjačnica (recimo Ripple).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Squabbit said:

Ihaaaj klinja je vrhstra

Ja zaboravih da gledam, kad se nisam slognuo sto ne videh da je pao na 40..
Ko ga j nemam kad da se bavim s tim. 🙂

Dobra navlakusha bila za SNL ili prosto paper hands

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk
 

 

Ma vratice se, polako... Svi se uspanicili pa prodaju, pa ce posle da kupuju ponovo. Theter je u problemu likvidnosti, jer su svi zamenili ove padajuce u njega, pa mu je volume porastao za 3 - 4 puta... Vecina tih para ce posle ponovo da se vrati u valute kada im se ucini da se stabilizuju i rastu. 

 

SNL je samo guzva, kao i razni twitovi koje koriste kitovi. Likovi poput Elona navuku masu na nesto, kitovi kada vide pomamu pokupuju valutu, podignu je, pa kada misle da ima jos vise uplata, oni povuku pare, obore valutu i tako ce da obrcu dok bude moglo... (pogledaj dole u ovim novcanicima sa velikim in and outs)

 

Interesantno kretanje novca, mozda moze nesto iz nekih od ovih novcanika da se nauci https://bitinfocharts.com/top-100-richest-dogecoin-addresses.html

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2021 at 7:06 AM, Div said:

Na čemu se zasniva procena buduće vrednosti kriptovaluta?

Cenim da svako ko ulaže novac u nešto, robu, akcije, nekretnine, biznis, očekuje da kroz neko vreme uveća vrednost uloženog, a pritom procenjuje stepen rizika, prihvatljivost istog, koristeći svoje znanje ili znanje i iskustvo eksperata iz oblasti tehnologije, ekonomije, finansija i drugih oblasti. Svako ulaganje ima i elemente kocke, rizika, ne može se sve predvideti i proračunati, čak i da je izvesno da će neka roba imati povećanu tražnju, ne znamo pouzdano koliko će ulagača staviti svoje uloge baš na rast tražnje i vrednosti te određene robe. Pravim mali, laički uvod, da bih objasnio svoju dilemu, da li je ulaganje u kriptovalute biznis ili kocka, verujem da ima različitih pristupa, za mene bi bila čista kocka. Za mene bi, doduše, bilo kockanje i da uložim novac u akcije proizvođača električnih automobila, nisam se bavio ulaganjima, nemam dovoljno elemenata na osnovu kojih bih procenio da mogu da očekujem dobit. Ipak, mogu reći da je električni automobil roba koja će imati kupce, koja će se usavršavati, stvarati nove standarde, mogu zaključiti da iza te proizvodnje sedi ogroman broj stručnjaka iz više naučnih i tehničkih oblasti, sposobni organizatori, trgovci kojima je interes da proizvodnja i prodaja donesu dobit njima, pa i ulagačima. Takođe, tu i neke druge proizvodnje podržavaju države, opet iz svog interesa. Mogu da imam poverenje u neku državu, da igran na rast vrednosti valute, opet znam od čega i od koga zavisi sudbina mog uloga.

Kod kriptovaluta ništa od toga ne znam, Zbog čega će vrednost rasti, koliko, kome je u interesu da raste, kad reba prodavati, koliko je sve to bezbedno, koliko legalno. Za mene previše pitanja pa, ako bih razmišljao o nekom ulaganju, tretirao bih isto kao uplatu za loto, ulog je cena zabave, sve što dobijem je čist dobitak, ako ne dobijem ništa, igrao sam se i platio cenu.

 

 

 


Apsolutno je legalno, veliki exchange su bezbedni. Vrednost raste na osnovu ponude i potraznje i na osnovu koliko je neki projekat dobar. BTC je kao zlato, a ostali projekti uglavnom rade nesto i na osnovu toga se njihova vrednost odredjuje. Generalno su crypto valute rasle drasticno prakticno poslednjih 10 godina i prava je steta sto se nije ulagalo pre par godina, sad bi se moglo u penziju. Ove i prosle godine se desio boom crypta zbog korone gde su ljudi ostajali kod kuce i nisu znali kako da potrose novac i zbog toga sto FED stampa u nedogled pa je ogromna inflacija dolara, a i svih ostalih valuta neminovna. U prethodnih par meseci su i ogromne institucije krenule da ulazu dobar deo portfolia u BTC, tako da je sigurno da je to buducnost i da ce prihvatanje BTCa samo jos vise da se nastavi. 

 

On 5/5/2021 at 2:51 AM, Squabbit said:

Cackam ja doge.
Samo em se ne razumem ni blizu dovoljno
Em mislim da je balon koji ce puci
Em ne zelim da dajem pare koje nisam spreman da izgubim


I za sada sam bombastic :)
Zeo dok je bio 5centi..

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk
 


Doge je smece od coina i jedino moze na neki balon/hype da mu se povecava vrednost. Cim budu prestali tiktok "investitori" da ulazu on ce pasti drasticno. Juce je Vitalik- izumitelj ETH prodao puno tih dog meme coinova i strovalio cenu celog tog dela industrije sto je generalno odlicno za crypto, jer moraju doci dobri projekti u zizu javnosti kako bi se nastavilo prihvatanje crypto valuta.

 

13 hours ago, Baby said:

 

Ne znam zasto svi ovako reaguju. Ok Elon twituje o BTC, a sta je sa ostalim valutama? Sve su u crvenom i sve, bar one udarne, imaju istu putanju pada i skoka u isto vreme? One koje su juce bile u zelenom su u skoku u minimalnom procentu. 

 

Elon niti podize niti spusta valute. BTC je postojao i dobro stajao i pre njega i njegovog prihvatanja da se kupuje Tesla za BTC. BTC je bio 48 i pre dve nedelje. 

Njega (Elona) samo kitovi koriste jer je dobra navlakusa za smrtnike. 


Elon twituje o BTC a ne prodaje nijedan, klasicna manipulacija trzista. 

Sto se tice ostalog, sve valute uglavnom prate BTC, kad on krene da pada sve padaju, kada on raste, svi rastu sa malim zakasnjenjem. Najbolje za ostale valute je period kada BTC stagnira nakon nekog jakog skoka, onda rastu sve ostale valute. 

Elon nazalost utice na valute jer sada kada je i prosecna osoba usla u crypto, to sto on pise jako utice na nju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Elon twituje o BTC a ne prodaje nijedan, klasicna manipulacija trzista. 

Sto se tice ostalog, sve valute uglavnom prate BTC, kad on krene da pada sve padaju, kada on raste, svi rastu sa malim zakasnjenjem. Najbolje za ostale valute je period kada BTC stagnira nakon nekog jakog skoka, onda rastu sve ostale valute. 

Elon nazalost utice na valute jer sada kada je i prosecna osoba usla u crypto, to sto on pise jako utice na nju. 
Pih.. tu se slazemo + doge nema cap koliko ja znam. Sveinje sumnjivo.
Samo, hebe mi se. Udjoh koliko mogu da se pruzim i sad cekam.

Ako padne opet na 7centi vrnem lepo sto sam dao i idemo dalje. Nikad nisam cackao crypto pa i nemam neku ambiciju.
Mada lagao bih kad bih rekao da ne pishnem malo u cegice kad vidim povracaj.. nek ode na 3$ za par godina i ja izlazim, a ako ne kao sto rekoh ko ga j....

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Magia said:


Apsolutno je legalno, veliki exchange su bezbedni. Vrednost raste na osnovu ponude i potraznje i na osnovu koliko je neki projekat dobar. BTC je kao zlato, a ostali projekti uglavnom rade nesto i na osnovu toga se njihova vrednost odredjuje. Generalno su crypto valute rasle drasticno prakticno poslednjih 10 godina i prava je steta sto se nije ulagalo pre par godina, sad bi se moglo u penziju. Ove i prosle godine se desio boom crypta zbog korone gde su ljudi ostajali kod kuce i nisu znali kako da potrose novac i zbog toga sto FED stampa u nedogled pa je ogromna inflacija dolara, a i svih ostalih valuta neminovna. U prethodnih par meseci su i ogromne institucije krenule da ulazu dobar deo portfolia u BTC, tako da je sigurno da je to buducnost i da ce prihvatanje BTCa samo jos vise da se nastavi. 

 


Doge je smece od coina i jedino moze na neki balon/hype da mu se povecava vrednost. Cim budu prestali tiktok "investitori" da ulazu on ce pasti drasticno. Juce je Vitalik- izumitelj ETH prodao puno tih dog meme coinova i strovalio cenu celog tog dela industrije sto je generalno odlicno za crypto, jer moraju doci dobri projekti u zizu javnosti kako bi se nastavilo prihvatanje crypto valuta.

 


Elon twituje o BTC a ne prodaje nijedan, klasicna manipulacija trzista. 

Sto se tice ostalog, sve valute uglavnom prate BTC, kad on krene da pada sve padaju, kada on raste, svi rastu sa malim zakasnjenjem. Najbolje za ostale valute je period kada BTC stagnira nakon nekog jakog skoka, onda rastu sve ostale valute. 

Elon nazalost utice na valute jer sada kada je i prosecna osoba usla u crypto, to sto on pise jako utice na nju. 

 

Doge ja masinerija za stanocovanje bilionskin novcanika. Jedan ima preko 28% vrednosti. Evo pre par minuta, za par minuta je uduvano preko 10 milijardi dolara i skocio je sa 42 centa na 58... i naglo pao. To sigurno nije organizovano masovno, nego njih nekolicina to diktira.. zato i jeste djubre, ali za sada uglavnom korisno djubre. 

US ekonomija u problemu, nema radne snage... niko vise nece da se vrati na posao, mnogi su nasli novi izvor zarade, a da ih ne drnda korporativni ceo za 15 - 20 dolara na sat. 

 

Eto, to je najbolji primer za slobodno trziste i kako funkcionise. 

34 minutes ago, Squabbit said:

Pih.. tu se slazemo + doge nema cap koliko ja znam. Sveinje sumnjivo.
Samo, hebe mi se. Udjoh koliko mogu da se pruzim i sad cekam.

Ako padne opet na 7centi vrnem lepo sto sam dao i idemo dalje. Nikad nisam cackao crypto pa i nemam neku ambiciju.
Mada lagao bih kad bih rekao da ne pishnem malo u cegice kad vidim povracaj.. nek ode na 3$ za par godina i ja izlazim, a ako ne kao sto rekoh ko ga j....

Sent from my Pixel 4a (5G) using Tapatalk
 

 

Doge ima cap, market cap odredjuje kupovina, a nema circulating supply, jer godisnje izadje 5 biliona novih dogeva. 

Cena se racuna mc / cs... i ako supply raste, cena pada ako nema stalni priliv love. 

 

pff ipak nije greska... odlepljena sam od cifara vise

 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

Doge ja masinerija za stanocovanje bilionskin novcanika. Jedan ima preko 28% vrednosti. Evo pre par minuta, za par minuta je uduvano preko 10 milijardi dolara i skocio je sa 42 centa na 58... i naglo pao. To sigurno nije organizovano masovno, nego njih nekolicina to diktira.. zato i jeste djubre, ali za sada uglavnom korisno djubre. 

US ekonomija u problemu, nema radne snage... niko vise nece da se vrati na posao, mnogi su nasli novi izvor zarade, a da ih ne drnda korporativni ceo za 15 - 20 dolara na sat. 

 

Eto, to je najbolji primer za slobodno trziste i kako funkcionise. 

 

 

Pa to sto jedna osoba ima 28% sve ponude je katastrofa. Sta mislis, sta ce se desiti kad ta osoba odluci da proda? Cena ce se strovaliti iste sekunde, plus izazvati paniku. 

 

Plus da ne spominjem, koji je nivo ozbiljnosti da se ulaze u meme. U crypto postoje ozbiljni projekti, iza kojih stoji naporan rad, i ovo sto se desava sa meme coinovima je samo lose dugorocno za celu industriju.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Magia said:

 

Pa to sto jedna osoba ima 28% sve ponude je katastrofa. Sta mislis, sta ce se desiti kad ta osoba odluci da proda? Cena ce se strovaliti iste sekunde, plus izazvati paniku. 

 

Plus da ne spominjem, koji je nivo ozbiljnosti da se ulaze u meme. U crypto postoje ozbiljni projekti, iza kojih stoji naporan rad, i ovo sto se desava sa meme coinovima je samo lose dugorocno za celu industriju.

 

Naravno da je lose, ali kao sto rekoh, to je primer slobodnog neregulisanog trzista. Ne moze niko da ti zabrani da kupis kolicinu koju ti hoces i radis sa njom sta hoces. 

Inace, ne postoji kripto bilo koji da je sigurna opcija. Nista nije sigurno. Berza koja je regulisana nije sigurna i diktiraju je vesti, a mnogo manje uspeh. Pogledaj Teslu, koja je izgubila u kratkom periodu ogroman procenat samo zato sto se jedan auto sudario i dvojica poginuli. I bitcoin moze da se sruci kao kula od karata. Cim nesto moze da poraste za dan 20, 40, 140%... takva mu je i sigurnost. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...