Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

30 minutes ago, MeanMachine said:

 

Izjava se odnosi na raniji period npr:

https://www.bloomberg.com/news/articles/2014-03-30/dashed-ikea-dreams-in-ukraine-show-decades-lost-to-corruption

 

Jbg paywall ali naslov je prilicno jasan, u periodu posle prvog otkacinjanja od Rusa, Ikea je imala ozbiljne probleme da otvori prodavnice u Ukrajini. Prvu prodavnicu su valjda otvorili 2020, a u Rusiji je otvorena 2000.

 

Dakle u Rusiji koja je itekako korupmirana prodavnica je otvorena dve decenije ranije. I od tad je ta izjava predstavnika Ikee jer je bas to bilo pitanje kako imamo prodavnice u Rusiji a u Ukrajini ne.

 

Sto se tice nas pa nije bas da je ruski uticaj glavni problem. Npr vidi sta se radilo u periodu izmedju dva rata kad uticaj SSSR na ovim prostorima je bio nikakav, a korupcija samo takva ovo danas je manje ludilo u odnosu na taj period.

 

O tome je pisao Mirko Djordjevic cini mi se i kad to citas tek shvatis kako se krade.

 

Na kraju krajeva i komsiluk je teska korupcija a tu Rusi bas i nemaju uticaj ko kod nas.

 

Da se razumemo ne hvalim ja Rusiju naprotiv, plus sto svi koji kazu da su rusofili i sad hvale Putina i rat su gori od rusofoba, vec samo pisem kako meni deluje primetio sam inace neke likove sad su cesce u medijima kojima je za sve lose u Srbiji kriva Rusija?!? Neki valjda profa bezbednosti Darko cini mi e i neki lik advokat. Gde god da gostuju za sve kriva Rusija?!?

 

Takav nastup nije dobar isto ko nasi koji mrze zapad i misle da je zapad nam za sve kriv. Izbegava se istina a to je da smo mi jajare 😄

 

 

Pa tad su i bili pod ruskom cizmom. Ipak rusko trziste je ogromno i imaju dva bas velegrada. Korupcija ce biti msla posle rata i izmedju svega i to je ceh protiv kojeg se bore. 

 

Rusija je uvek imala uticaja u Srbiji od 90tih..samo shodno njihovom interedu je rasla posle gubitka Kosova jer su tu videli buducu sansu.

 

Nikad nije bilo vise korupcije nego sad. Bukvalno nema tendera da nije pokriven...ma bilo sta sto ima veze sa drzavom se pojavljuje korupcija.

 

UA i te kako ima cime da barata i ne brinem za njih kad se ovo zavrsi jer onda mi dolazimo na red..kao i ovde "neutralni"..

Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2022 at 9:18 AM, MeanMachine said:

 

 

Problem sa ATACMS je sto sami Ameri rekose da bi morali da posalju svoje posade jer Ukrajincima ne veruju. Dovoljno je da se nadje neka vesela ukrajinska posada i da zvizne neku nuklearku u Rusiji i eto opravdanja da Putin potegne takticko nuklearno oruzije protiv ukrajinskih trupa.

 

A americka posada bi znacila direktno ukljucivanje Amerike u rat.

Nije ATACMS, ali slicno.

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devil In My Pants said:

UA i te kako ima cime da barata i ne brinem za njih kad se ovo zavrsi jer onda mi dolazimo na red..kao i ovde "neutralni"..

To tako i treba, i treba ih sve nataći na alatku, a naročito rupu na tepihu, i zavrsiti jednom za sva vremena sa tom rupom, pa ofarbati to u plavo. Kome se ne sviđa slobodan je da se obesi. I treba. Takvi nisu potrebni u civilizaciji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dragan said:

Nije ATACMS, ali slicno.

 

 

Nije slično to je vbr GPS raketa od 230mm dakle nešto ala zadnja verzija himars rakete. 

 

https://images.app.goo.gl/mVqJ1keSZt9tr8D39

 

Prvo je atamcs pa onda himars kontejner. Amerima je frka ne zbog većeg dometa atamcs nego zbog bojeve glave koja može težiti i preko pola tone a to u kombinaciji sa visokom supersoničnom brzinom može da probije oklop nuklearnog reaktora.

 

Posle toga nije pitanje da li bi Putin uzvratio po Ukrajini atomskim oružjem već je pitanje da li bi odmah isto lansirao na Ameriku jer on u nuklearnom ratu vidi izlaz samo hoće da se pravda da eto nije prvi opalio.

Link to comment
Share on other sites

А у породилишту у малом граду Вилњанску, у региону Запорожја, умрла је дводневна беба када је руска ракета погодила болницу.

 

Био је то последњи од стотина напада којима је Путин бомбардовао болнице и друге медицинске мете:

Светска здравствена организација (СЗО ) је документовала 703 напада на здравствене установе од почетка рата.

Ово је кршење међународног хуманитарног права и правила ратовања.

Континуирани напади на здравствену и енергетску инфраструктуру значе да стотине болница и здравствених установа више нису у потпуности оперативне – недостају им гориво, вода и струја за задовољавање основних потреба.

Породилиштима су потребни инкубатори; банкама крви су потребни фрижидери; креветима интензивне неге су потребни вентилатори; и за све је потребна енергија.

 

Germany in talks with allies over Polish push for Patriot deployment to Ukraine

 

Pisao sam o ovoj mogucnosti, koja nije izgledala realno.

Mozda ipak nesto bude ?

@Mean_Machine

Hvala na pojasnjenju. U sustini se grozim koliko su ljudi inovativni u proizvodnji oruzja za ubijanje.

Nikada nisam pucao iz pravog oruzja i ovde potpomazem drustvo "Svajcarska bez armije" koja kritikuje

svajcarski izvoz oruzja i koja je doprinela da se broj vojnika smanji.

Na zalost diktatori poput zlog gnoma ne razumeju drugaciji nacin osim jezika sile.

I sada se svi jos vise naoruzavaju umesto da ulazu ta sredstva u skole, bolnice, nove zelene tehnologije...

Cak su sada, u ovom slucaju, blesavi Svajcarci odlucili da kupe (jos pre ovog rata) 36 F35A za 6 milijardi $.

Nadajmo se da ce ovo za Evropu biti poslednji put da ratuje.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Maharaja said:

Najgore od svega što genocidaši ubijaju toliko beba i dece da više i ne dolazi do vesti. Kao da je to unormaljeno.

 

Hiljadu godina neće sprati ovu sramotu

U Srbiji je vecina (i otvorenih rusokolonasa i ''neutralaca'') u fazonu whataboutizma: ''a mala Milica Rakic'', ''a 100000 iracke dece'', ''a Indijanci'', ''nesto vam ne vrede podjednako svi zivoti''...

Edited by FrediB
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Maharaja said:

Najgore od svega što genocidaši ubijaju toliko beba i dece da više i ne dolazi do vesti. Kao da je to unormaljeno.

 

Hiljadu godina neće sprati ovu sramotu

Manje se pise i o tome koliko hiljada dece i desetine hiljada odraslih je nasilno odvedeno u Rusiju.

Hoce valjda da naprave nove janjicare od njih i da poprave svoju katastrofalnu demografsku situaciju,

koja ce vremenom postati jos losija.

 

Edited by Dragan
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ma sa njima treba prekinuti sve odnose osim kupovine sirovina, i to je to. I oni su se sad razotkrili sta su, a pristojan svet sa takvima ne treba nista da ima, nego treba da se od takvih ogradi, zidom. Proizvode moze da kupuje, ali samo to.

 

42 minutes ago, FrediB said:

U Srbiji je vecina (i otvorenih rusokolonasa i ''neutralaca'') u fazonu whataboutizma: ''a mala Milica Rakic'', ''a 100000 iracke dece'', ''a Indijanci'', ''nesto vam ne vrede podjednako svi zivoti''...

Mozes da im kazes, tako je, ne vrede mi podjednako zivoti neprijatelja civilizacije, i ako te to puno vređa odgrizeš mi ... leđa :lol_2: A kad se zapanje ili kako god da reaguju može i "šta je bilo, mislili ste da je samo vas razotkrio zlocinac putler, hoće to, hoće...". Takođe "more ili si na strani civilizacije ili nisi, i ako nisi, bićeš nataknut, kako i treba da bude, a možeš da ludiš koliko hoćeš, tako će biti". I slično, jer ko ih...:lol_2:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Mozes da im kazes, tako je, ne vrede mi podjednako zivoti neprijatelja civilizacije, i ako te to puno vređa odgrizeš mi ... leđa 

Ne valja to nikako, ja im samo kazem da mesaju babe i zabe i da relativizacija nije argument vec obicno brkljacenje. Pa neka se misle. 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, FrediB said:

Ne valja to nikako, ja im samo kazem da mesaju babe i zabe i da relativizacija nije argument vec obicno *brkljacenje. Pa neka se misle. 

*šta ovo znači, prvi put čujem taj izraz :smiley33:

4 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ma to nema veze sa mozgom....a sutra bi svi isli ili su bili da voze kamion ili ciste ribe na Aljasci...ali ih mrze. Znam ih dosta.

Kad bi to mogao svako. Za kamion treba "znanje", a za Aljasku kondicija i spremnost. Nema instagram i forumašenje....

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2022 at 9:42 AM, Venger said:

Ljudi kod nas su prosto zeljni revansa zapadu za 90-e i izvor podrske ovom ratu je u tome. Nema toliko veze sa nekom ideologijom, prosto ljudi zele da vide zapad na kolenima i podrzali bi bilo koga. Posebno nema veze sa religijom, jer vecina ima simpatije i prema Iranu, samo zato sto su protiv zapada.

Što samo znači da nisu dovoljno nataknuti kako je trebalo i kako su bili zasluzili, a sad su još više zaslužili da budu još više nataknuti. Anticivizacijski gad.

Link to comment
Share on other sites

Volgograd Online. Moze se videti koliko masovno ginu mobilisani iz Volgograda, a još zanimljivije je videti komentare. Ne bi se reklo da Putler ima apsolutnu podršku za mobilizaciju.

 

https://v1.ru/text/tags/погиб на украине/ 

 

Ja ne govorim ruski, ali automatski prevod (kakav takav...) ima svaki browser. Par komentara:

 

Објасните ми зашто ове треба сакупљати, облачити, хранити, наоружавати, довести негде? Ако их ионако врате за недељу дана? Није ли лакше одмах, на лицу места? То би била велика корист за буџет земље.

 

Главна претња нашем животу и здрављу није у Украјини, већ овде. Они који нас пошаљу тамо угрожавају наше животе

 

Има више смртних случајева, плафон је све мањи.

 

Страшно! на фотографији само дете! каква домовина? која војна дужност? само неред!!!

 

где је милионска војска, "професионална" војска ?

 

Све је више удовица, као и без оца. И због чега све ово?

 

Треба нам нови вођа

 

I na kraju ipak najzanimljiviji komentar:

 

Па, шта су уредници, да ли вам се свиђају све ове поруке под осмртницом стварне особе?Многе регионалне новине су дуго слале коментаре под СВЕ својих публикација .Овде, на крају крајева, ФСБ понекад све ово чита, не смета вам што се већ постављају питања о томе какве коментаре овде дозвољавате .Минут ћутања није измишљен узалуд. Водите рачуна о сећању људи који су дали свој живот за наше мирно небо изнад главе .

 

Link to comment
Share on other sites

Isti mi, kenjaju po netu, a u praksi nista. Putler i onako kao i drugari pokrade izbore na milion nacina. 

 

Sirijci su bar probali da skinu onu karikaturu Asada..doduse ima Gadafi and Sadam kao dobar primer.

 

 

Sve u svemu dragi Rusi, nesto uradite sem kuckanja.

 

Zamisljam stigne mi poziv od vucica da idem u rat, pa oterao bih ga u 3pm...

 

Jezivo koliko mrtvih, 90k i ko zna koliko ubogaljenih...to ce tek rasti.

Link to comment
Share on other sites

А у породилишту у малом граду Вилњанску, у региону Запорожја, умрла је дводневна беба када је руска ракета погодила болницу.
 
Био је то последњи од стотина напада којима је Путин бомбардовао болнице и друге медицинске мете:
Светска здравствена организација (СЗО ) је документовала 703 напада на здравствене установе од почетка рата.
Ово је кршење међународног хуманитарног права и правила ратовања.
Континуирани напади на здравствену и енергетску инфраструктуру значе да стотине болница и здравствених установа више нису у потпуности оперативне – недостају им гориво, вода и струја за задовољавање основних потреба.
Породилиштима су потребни инкубатори; банкама крви су потребни фрижидери; креветима интензивне неге су потребни вентилатори; и за све је потребна енергија.
 
Germany in talks with allies over Polish push for Patriot deployment to Ukraine
 
Pisao sam o ovoj mogucnosti, koja nije izgledala realno.
Mozda ipak nesto bude ?
[mention=1306]Mean_Machine[/mention]
Hvala na pojasnjenju. U sustini se grozim koliko su ljudi inovativni u proizvodnji oruzja za ubijanje.
Nikada nisam pucao iz pravog oruzja i ovde potpomazem drustvo "Svajcarska bez armije" koja kritikuje
svajcarski izvoz oruzja i koja je doprinela da se broj vojnika smanji.
Na zalost diktatori poput zlog gnoma ne razumeju drugaciji nacin osim jezika sile.
I sada se svi jos vise naoruzavaju umesto da ulazu ta sredstva u skole, bolnice, nove zelene tehnologije...
Cak su sada, u ovom slucaju, blesavi Svajcarci odlucili da kupe (jos pre ovog rata) 36 F35A za 6 milijardi $.
Nadajmo se da ce ovo za Evropu biti poslednji put da ratuje.
To sto se CH pravu mutava u nastojanju da ne izvozi oružje je vrlo licemerno. Kupuje te avione, svira onoj stvari kako ne bi naoružala druge da se ne bi ubijali a onda dođe situacija da Nemačka ne može da pomogne borbu Ukrajine protiv nacista is russije jer glupe granate za neki đavo pravi ta CH. Bravo za logiku.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...