Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

10 minutes ago, MeanMachine said:

 

 

 

 

I onda Saudi i Emiracani urade ovo sa naftom?!?

 

Bajden ne moze njih da kontrolise a bas ce da kontrolise Rusiju. Opet bajke.

 

Rusi deluju ovako jer su takvi, nije to neka americka zabrana e ovo mozete ovo ne vec jednostavno ne mogu vise, ko sto ni Ukrajinci nisu povratili Herson ni Energodar iako su imali izuzetnu ofanzivu ali neki bitni gradovi nisu oslobodjeni, toliko su mogli da urade. Mozda nesto urade dok ne krenu kise i pristizanje rezervista jer ako sad ne mogu da povrate Herson kad ce moci onda?

 

 

 

Ne radi se kakvi su Rusi vec putler i ta masinerija. Cak ni Kinezi nece da se zajebavaju sa USA.  Ma sta ovi nece, nek im povuku baze odatle pa ce videti lepotu poruka. Nije stvaf u kontroli vec u saradnji. Kontrolu hoce Rusi..Amerima je sve biznis. Navedi jedan sukob u istoriji gde USA bila zla strana. Nema nijednog, oni su penicilin za diktatore sirom sveta!

 

Herson je zajebano zauzeti..jer Rusi ako to izgube i sami znaju da su cao. To im je prva i poslednja linija odbrane. Treba biti strpljiv sa Hersonom.

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Ne radi se kakvi su Rusi vec putler i ta masinerija. Cak ni Kinezi nece da se zajebavaju sa USA.  Ma sta ovi nece, nek im povuku baze odatle pa ce videti lepotu poruka. Nije stvaf u kontroli vec u saradnji. Kontrolu hoce Rusi..Amerima je sve biznis. Navedi jedan sukob u istoriji gde USA bila zla strana. Nema nijednog, oni su penicilin za diktatore sirom sveta!

 

Herson je zajebano zauzeti..jer Rusi ako to izgube i sami znaju da su cao. To im je prva i poslednja linija odbrane. Treba biti strpljiv sa Hersonom.

 

Prvo sto mi padne napamet, Vijetnam, cak i sami Ameri (ne obican narod vec i politicari) kazu da nisu bili good guys u tom ratu.

 

Ali meni je ustvari Afganistan 1980tih mnogo zanimljiviji jer je dosta aktuelniji, npr ovo je vidis Afganistan iz nekih lepih vremena:

 

 

A onda su Ameri odlucili da podrze pobunjenike kojima je zelja da od Afganistana naprave novu S.Arabije ali bez nafte jbg, i koje su pomagali izmedju ostalog preko jednog finog plemica i gradjevinskog izenjera iz Arabije koji ce kasnije dobiti posao da preuredi poslovni centar Mehetna.

 

Elem ovo pisem ne da pravdam ono sto se ne moze opravdati a to je razvaljivanje Ukrajine od strane bratske Rusije vec da ti pokazem da je red da skines ruzicate cvike i pocnes malo da citas istoriju.

 

Sto se tice Hersona, ajde to je zajebano ali kad ako ne sad? Jel ce da ga oslobadjaju kad Putin dovuce buljuk novih trupa sirom fronta a verovatno i uz granicu?

Edited by MeanMachine
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MeanMachine said:

 

Prvo sto mi padne napamet, Vijetnam, cak i sami Ameri (ne obican narod vec i politicari) kazu da nisu bili good guys u tom ratu.

 

Ali meni je ustvari Afganistan 1980tih mnogo zanimljiviji jer je dosta aktuelniji, npr ovo je vidis Afganistan iz nekih lepih vremena:

 

 

A onda su Ameri odlucili da podrze pobunjenike kojima je zelja da od Afganistana naprave novu S.Arabije ali bez nafte jbg, i koje su pomagali izmedju ostalog preko jednog finog plemica i gradjevinskog izenjera iz Arabije koji ce kasnije dobiti posao da preuredi poslovni centar Mehetna.

 

Elem ovo pisem ne da pravdam ono sto se ne moze opravdati a to je razvaljivanje Ukrajine od strane bratske Rusije vec da ti pokazem da je red da skines ruzicate cvike i pocnes malo da citas istoriju.

 

Sto se tice Hersona, ajde to je zajebano ali kad ako ne sad? Jel ce da ga oslobadjaju kad Putin dovuce buljuk novih trupa sirom fronta a verovatno i uz granicu?

Dzaba buljuk kad ce zavladati strah, mislim da se to i ceka. Posrace se u gace kad krenu dugi projektili, nece bas nigde biti sigurni pa ni na teritoriji Rusiji sem ako ih ne stave u Vladivostok.

 

UA vojska s vraca sa treninga u UK. 10K novo i dobro obucenih vojnika je bolje nego 50k ''dobrovoljaca.

 

Za Afanistan nisi u pravu kao i uvek tj vecinom. Komunisticka vlada je satirala te muslimane. Posle se desio brodolom, ali da ih nisu satirali vrv do toga ne bi doslo. O dlovanjima te vlasti da ne pisemo..a sto bi?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

U UK je završena obuka još 10k Ukrajinskih vojnika, dovoljno za borbeni deo 3-4 nove brigade.

 

Stiže novo oružje i oprema u Ukrajinu. FRA šalje 3 modernizovana M270 lančera (HIMARS), Nemci šalju artiljeriju PzH2000 i Mars 2. Kanada šalje 500.000 zimskih uniformi, opremu za satelitsku komunikaciju i granate (pretpostavljam za m777). Holandija šalje protiv avionske rakete. 

 

Danas je odobreno od strane EU da se formiraju misije koje će imati baze u Nemačkoj i Poljskoj koje će takođe obučavati Ukrajinske vojnike.

 

Sve više upozorenja sa zapada stiže Rusiji da ako budu upotrebili nuklearno oružje da će sigurno uslediti odgovor.

 

Takođe zapad razmatra da Ukrajina postepeno pređe potpuno na njihovo protiv vazdušno oružje jer će vremenom ostati bez raketa za sovjetske sisteme koje imaju. Razmatraju se planovi kako da im se što pre isporuči što više sistema.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MeanMachine said:

Jednostavno vredan neo radikala je doveo do toga da je i clanstvo u EU postalo ogavno vecini, inace pre x godina da je ponuda brz ulazak u EU a vi da ne kocite Kosovo (ne da ga priznate vec da nekocite) vecina bi bila za. 

To je samoobmana iz najbolje namjere. Znam zato što sam je i sam upražnjavao vjerovatno 25 - 30 godina (takoreći otkako sam počeo da pokušavam sebi da objašnjavam svijet u kojem živim), jer je valjda normalno biti subjektivan i uvjeravati sebe da su ljudi prirodno dobri, ili da bar nisu prirodno zli.

Nevrdles, to jeste samoobmana, pogotovo kod nas, ali ni u kom slučaju samo kod nas. No, pošto sam počeo o naše narodu, onda prvo da odgovorim na tu temu: tih nekoliko godina polunormalnosti koju smo imali do 2012. nisu bili zbog naroda, nego uprkos njemu. Svaki izbori u tom periodu su bili borba protiv većinskog mraka, svaki izbori koje nisu dobili socijalisti i radikali su bili nevjerovatne egzibicije da se uz zloupotrebu državnih resursa od strane polunormalnih političkih opcija, uz ozbiljnu podršku iz inostranstva, izvedene da bi se Srbija uprkos većinskoj volji zadržala na strani elementarne civilizacije. Svaki pokušaj prosvećene manjine da nešto popravi i da osvoji neku slobodu je bio protiv volje većine, to jest naroda, to se ogledalo u aktima od prebijanja pedera, preko upadanja na građanske tribine pa do paljenja američke ambasade.

 

I da se osvrnem na druge zemlje, nisu debili naš ekskluzivitet, nego se u relativno funkcionalnim državama stanovništvo ipak koliko - toliko vaspitava o nekim osnovnim stvarima (bez ikakve zajebancije, Francuzi su prije 50 godina na državnoj televiziji imali kratke edukativne spotove ministarstva zdravlja da je zdravo kupati se češće nego jednom nedeljno).

  • Like 9
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ne znam kako se zovu, ima ih cetiri, glanc nova. Navodno su bas, bas dobri. Pa bila je ta vest svuda, ne znam kako ti to nisi nasao tj video.PVO

 

Isporučen je jedan sistem a još tri će kako koji proizvedu, to je Iris-T. No ovde se ne priča o par komada nego o komplet zameni Ukrajinskog PVO zapadnim što je za sada samo ideja no moraju da krenu da misle o tome jer vremenom će Ukrajinci ostati bez raketa sa S-300 i ostalo što koriste sada.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

 

Isporučen je jedan sistem a još tri će kako koji proizvedu, to je Iris-T. No ovde se ne priča o par komada nego o komplet zameni Ukrajinskog PVO zapadnim što je za sada samo ideja no moraju da krenu da misle o tome jer vremenom će Ukrajinci ostati bez raketa sa S-300 i ostalo što koriste sada.

Za to treba duga obuka, ako nisu odavno poceli, beskorisna je.

 

Treba napadackog oruzja, prave neka ukopavanja Rusi kao da je 44' 

 

Citao sam da postoje rakete sa ogromnim brojem kuglica koje je dobila UA. Bukvalno sanse nikakve da prezivis cak u nekom sirem radijusu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2022 at 6:30 AM, erwin said:

Rusi su uspostavili saobraćaj preko mosta za automobile i buseve uz detaljnu proveru, objavio pre pola sata na svom Telegram kanalu predsednik Krima Aksjonov, onaj što ga je Putin ustoličio 2014. iako je sa svojom strankom imao celih 3% poslanika u krimskoj skupštini. Kamioni će ići trajektom, prvi polazak je za 2 sata. Plan je da se železnički saobraćaj uspostavi do kraja dana, isto Aksjonov objavio pre sat vremena.

 

Prvi trajekt krenuo za dva sata, na ove kasnije se malo duze ceka - 3-4 dana... 

 

 

Edited by ters
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

U UK je završena obuka još 10k Ukrajinskih vojnika, dovoljno za borbeni deo 3-4 nove brigade.

 

Stiže novo oružje i oprema u Ukrajinu. FRA šalje 3 modernizovana M270 lančera (HIMARS), Nemci šalju artiljeriju PzH2000 i Mars 2. Kanada šalje 500.000 zimskih uniformi, opremu za satelitsku komunikaciju i granate (pretpostavljam za m777). Holandija šalje protiv avionske rakete. 

 

Danas je odobreno od strane EU da se formiraju misije koje će imati baze u Nemačkoj i Poljskoj koje će takođe obučavati Ukrajinske vojnike.

 

Sve više upozorenja sa zapada stiže Rusiji da ako budu upotrebili nuklearno oružje da će sigurno uslediti odgovor.

 

Takođe zapad razmatra da Ukrajina postepeno pređe potpuno na njihovo protiv vazdušno oružje jer će vremenom ostati bez raketa za sovjetske sisteme koje imaju. Razmatraju se planovi kako da im se što pre isporuči što više sistema.

Switchblade kamikaze drone production to ramp up following Ukraine use

And with the larger, more powerful Switchblade 600 on its way to Ukraine

 

Ukraine’s ex-president buys Spartan armored vehicles for Ukrainian troops

 

Finland is about to send a new package of military aid to Ukraine.

According to rumours, it will include more Pasi APCs, but this time up-armoured with Nokia 3310 applique armour blocks.

It will be indestructible!

 

Lithuania will transfer 120-mm Panzermörser M113 mortars to the Armed Forces

 

Practically all NATO and EU countries have joined training programs for the Ukrainian military.

 

Germany will give Ukraine 90,000+ winter uniforms

 

Ukrainian Memes Forces

 

Spoiler

FXudIYnUIAAIZix?format=jpg&name=small

aE8DL9K_700bwp.webp

FeiT0GKWIAEzVxJ?format=jpg&name=small

FeE5I8HXgAUNxUv?format=jpg&name=small

Fd48Q2BXkAEigpm?format=jpg&name=small

Fdk9W82WIAI9WkS?format=jpg&name=small

FdLoMAhWYAAxOuH?format=jpg&name=small

FdKy4FdWQAAsUVt?format=jpg&name=small

FcY55KSXgAEcTru?format=jpg&name=small

FcOcW3sXwAMctSl?format=jpg&name=small

FaA4HS0XkAAlOcW?format=jpg&name=small

FZ9c5DcXEAELMXT?format=jpg&name=small

FZZj3L1WQAAMTlm?format=jpg&name=small

FYnDIYnWQAAEl2S?format=jpg&name=small

FR8Hog2XIAIhcDb?format=jpg&name=small

FTJCd4EVUB8JlYZ?format=jpg&name=small

FZQ5SopXkAIHW6i?format=jpg&name=small

 

Edited by Dragan
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, popizdecu!

 

Ova nazovi-snimka rendgena kamiona je teska glupost, namenjena nepismenim budalama.

 

Radioloske sam struke, sa visedecenijskim iskustvom.

 

Radio sam sa energijama od 35 kV (mamografija) do 140 kV (CT). Udaljenost od izvora (katodne cevi) do receptora (film, foto-celije, svasta) najvise 3m.

Efektivnost zracenja opada sa kvadratom udaljenosti od izvora do receptora!

 

Verovatno je vecina forumasa putovala avionom i prosla kroz proveru rucnog prtljaga. Videli ste rendgenski uredjaj kroz koji prolazi torba, a neko gleda na monitoru sta tu ima.

Sad, zamislite koliki bi trebalo da bude taj uredjaj da kroz njega prodje kamion - sleper sa vise osovina!

OK, ne bi trebalo da bude dugacak kao kamion - kompozitna slika se moze sastaviti i od manjih segmenata, po duzini. Neka samo bude 1m dug. Ali sirok dovoljno za kamion!

 

Tu bili potrebni MV (megavolti) i MA (megaamperi). I niko takvu stanicu ne bi primetio, ni pre eksplozije?

 

Uz to, trebalo bi zaustavljati saobracaj. Da se skenira samo vozilo, bez ljudi. Jer kolicina jonizirajuceg zracenja kojemu bi putnici bili izlozeni je veca nego da su posetili Hirosimu dan nakon atomske bombe ili Cernobil dan nakon nesrece.

 

Ko i kako je uzrokovao eksploziju, ne znam.

Ali da "popusim" fotoshopitanu ili sta-ja znam-kako napravljenu ilustraciju, necu i nemojte me zajebavati!

 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Quote

Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović je, zajedno sa predsjednicima Bugarske, Češke, Estonije, Mađarske, Letonije, Litvanije, Poljske, Rumunije, Slovačke i Sjeverne Makedonije, osudio masovna bombardovanja ukrajinskih gradova od strane Rusije. Istakli su da to predstavlja ratne zločine po međunarodnom pravu.

 

Za ratne zločine i zločine protiv čovječnosti ne postoji institut zastarjevanja i da su pokriveni jurisdikcijom sudova širom svijeta.

 

“U ime naših država zahtijevamo da Rusija odmah prestane sa napadima na civile. Nećemo posustati u našim nastojanjima da se lica odgovorna za današnje zločine izvedu pred sud”, navodi se u saopštenju koje, uz Đukanovića, potpisuju predsjednik Bugarske Rumen Radev, Češke Miloš Zeman, Estonije Alar Karis, Mađarske Katalin Novak, Letonije Egils Levits, Litvanije Gitanas Nauseda, Poljske Andržej Duda, Rumunije Klaus Johanis, Slovačke Zuzana Čaputova, te predsjednik Sjeverne Makedonije Stevo Pendarovski.

 

Kako dodaju, neprihvaljive su prijetnje predstavnika Rusije nuklearnim oružjem.

 

“U tom kontekstu ponovo potvrđujemo našu posvećenost zaštiti naših država i saveznika”, zaključuje se u saopštenju.

Izeš saopštenje koje nije potpisao bar jedan srbski telektualac.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, zoran59 said:

Ljudi, popizdecu!

 

Ova nazovi-snimka rendgena kamiona je teska glupost, namenjena nepismenim budalama.

 

Radioloske sam struke, sa visedecenijskim iskustvom.

 

Radio sam sa energijama od 35 kV (mamografija) do 140 kV (CT). Udaljenost od izvora (katodne cevi) do receptora (film, foto-celije, svasta) najvise 3m.

Efektivnost zracenja opada sa kvadratom udaljenosti od izvora do receptora!

 

Verovatno je vecina forumasa putovala avionom i prosla kroz proveru rucnog prtljaga. Videli ste rendgenski uredjaj kroz koji prolazi torba, a neko gleda na monitoru sta tu ima.

Sad, zamislite koliki bi trebalo da bude taj uredjaj da kroz njega prodje kamion - sleper sa vise osovina!

OK, ne bi trebalo da bude dugacak kao kamion - kompozitna slika se moze sastaviti i od manjih segmenata, po duzini. Neka samo bude 1m dug. Ali sirok dovoljno za kamion!

 

Tu bili potrebni MV (megavolti) i MA (megaamperi). I niko takvu stanicu ne bi primetio, ni pre eksplozije?

 

Uz to, trebalo bi zaustavljati saobracaj. Da se skenira samo vozilo, bez ljudi. Jer kolicina jonizirajuceg zracenja kojemu bi putnici bili izlozeni je veca nego da su posetili Hirosimu dan nakon atomske bombe ili Cernobil dan nakon nesrece.

 

Ko i kako je uzrokovao eksploziju, ne znam.

Ali da "popusim" fotoshopitanu ili sta-ja znam-kako napravljenu ilustraciju, necu i nemojte me zajebavati!

 

 

Kao potpuni laik ne mogu govoriti o detaljima o kojima ti mozes, ali koliko mi je poznato postoje masine za rentgensko skaniranje brodskih kontejnera koji su po dimenzijama slicni kamionima. 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Gamma-ray radiography systems capable of scanning trucks usually use cobalt-60 or caesium-137 as a radioactive source and a vertical tower of gamma detectors. This gamma camera is able to produce one column of an image. The horizontal dimension of the image is produced by moving either the truck or the scanning hardware. The cobalt-60 units use gamma photons with a mean energy 1.25 MeV, which can penetrate up to 15–18 cm of steel.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cargo_scanning

 

U pitanju je skeniranje (i to drugog) kamiona na jermenskoj granici, nikakve veze nema s mostom osim što FSB tvrdi da je teret iz tog kamiona završio u onom raznesenom na mostu.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Srpsko glasanje je nebitno dok je vlada sa sps, vulinom, popovicem,itd..

 

Jbte sad opet razmisljam, ovaj ludak jos nije sastavio vladu hahaha.

 

Stvarno se nadam razornijem oruzju u vecim kolicinama, a slatki san da udje Belorusija u rat. Vise mi pun kufer Lavrova, Putlera i ovih rusofila koji dva grama mozga nemaju svi zajedno.

 

Treba to otresti i nije mi jasno sto dozvoljavaju svojim gradjanima da rade tamo..ne mislim na starosedeoce vec ove nove u toku rata dosle.

 

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Kao potpuni laik ne mogu govoriti o detaljima o kojima ti mozes, ali koliko mi je poznato postoje masine za rentgensko skaniranje brodskih kontejnera koji su po dimenzijama slicni kamionima. 

 

1 hour ago, erwin said:

 

Kolege (forumski), sve je to OK.

 

Nego, tim primerima se zna sta i kako - ali, kako bi to bilo moguce na mostu otvorenom za redovni civilni saobracaj!?

Link to comment
Share on other sites

@zoran59

Pa nije bilo na mostu nego na jermenskoj granici, vrati se na ranije današnje postove, pisano je o tome.

 

@ters

 

Prekjuče bilo 700 kamiona na ruskoj kopnenoj strani, juče 900.

 

https://www.interfax.ru/russia/867144
https://crimea.ria.ru/20221011/na-kubani-ocheredi-na-parom-v-krym-zhdut-bolee-900-gruzovikov-1124830239.html

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, popizdecu!
 
Ova nazovi-snimka rendgena kamiona je teska glupost, namenjena nepismenim budalama.
 
Radioloske sam struke, sa visedecenijskim iskustvom.
 
Radio sam sa energijama od 35 kV (mamografija) do 140 kV (CT). Udaljenost od izvora (katodne cevi) do receptora (film, foto-celije, svasta) najvise 3m.
Efektivnost zracenja opada sa kvadratom udaljenosti od izvora do receptora!
 
Verovatno je vecina forumasa putovala avionom i prosla kroz proveru rucnog prtljaga. Videli ste rendgenski uredjaj kroz koji prolazi torba, a neko gleda na monitoru sta tu ima.
Sad, zamislite koliki bi trebalo da bude taj uredjaj da kroz njega prodje kamion - sleper sa vise osovina!
OK, ne bi trebalo da bude dugacak kao kamion - kompozitna slika se moze sastaviti i od manjih segmenata, po duzini. Neka samo bude 1m dug. Ali sirok dovoljno za kamion!
 
Tu bili potrebni MV (megavolti) i MA (megaamperi). I niko takvu stanicu ne bi primetio, ni pre eksplozije?
 
Uz to, trebalo bi zaustavljati saobracaj. Da se skenira samo vozilo, bez ljudi. Jer kolicina jonizirajuceg zracenja kojemu bi putnici bili izlozeni je veca nego da su posetili Hirosimu dan nakon atomske bombe ili Cernobil dan nakon nesrece.
 
Ko i kako je uzrokovao eksploziju, ne znam.
Ali da "popusim" fotoshopitanu ili sta-ja znam-kako napravljenu ilustraciju, necu i nemojte me zajebavati!
 
Bez ikakve namere da se mešam u tvoju struku (koju visoko cenim, BTW) izgleda da nisi skoro vozio preko granice u Evropi, naročito granice eu.
Na granici Srbije sa okolnim zemljama postoje uređaji koji služe za nekakvo skeniranje cargo saobraćaja. Reč skeniranje uzmi sa visokom dozom rezerve pošto ne znam sta je u pitanju (rendgen ili nešto drugo) ali pozudano znam da ti uređaji mogu u vecini slučajeva da otkriju migrante u kamionu t.j. prikolici.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ma ko da je bitno, istinu necemo saznati nikad od spinova. Ko se seca malezijskog aviona. Tako je i Gadafi srusio civilni avion, otrovom malo Sadam po Kurdima, Asad ubijao neistomisljenike i onda se cude sto se neko mesa u "unutrasnja" pitanja neke zemlje.

 

Najgore je kad neko hoce da da privid demokratije pa raspise izbore koji su namesteni u velikim razmerama.

 

Hocu reci da je malo i zapad sateran u cosak jer posle ovog ako nastave komunikaciju sa putlerom onda je svet u qrcu.

 

Tramp vec melje gluposti, politiku su odavno obesmislili ali ovi republikanci ako nemaju boljeg od Trampa osam godina nek ide sve u qrac.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...