Jump to content

Rat u Ukrajini


Doc Holiday
Message added by Lobotomija,

Ovim disclaimerom označavamo temu o Ukrajini kao "ozbiljnu". Sve što se od forumaša traži je da joj tako pristupaju. Zabranjeno je:

 

- Kačenje lažnih informacija.

- Relativizacije.

- Negiranje ukrajinske nacije.

- Izvrtanje činjenica.

- Floodovanje linkovima i tvitovima.

- Zabranjeno je kačenje uznemirujućih fotografija i videa.

 

Moderacija će zauzeti neutralni stav, što znači da su sva pisanja dozvoljena ako su u skladu sa tačkama iznad. Stavovi moderatora koji učestvuju u diskusijama se smatraju kao "lični" i nemaju veze sa obavljanjem moderatorskog posla. Potrudite se da vesti budu istinite i iz relevantnih izvora. Ako se desi da nešto imate neprovereno, samo naglasite to u postu. Zadržaćemo mogućnost nekih izmena ako bude bilo neophodno.

 

Moderacija Politike

Recommended Posts

3 hours ago, A sad said:

Situacija na frontu oko Harkova.

 

Pisalo smo ranije na ovu temu Beo, Klotzen i ja. Ovaj sporedni front je kljucan za uspesnu ofanzivu Rusa u Donbasu. Bitan je zato sto je pravac kretanja ruskih trupa ka Izjumu i ukrajinskoj grupaciji na podrucju Rubeznoe-Severodonec-Lisicansk takav da otvara bok ukrajinskim formacijama koje se nalaze u Harkovu i Cugajevu. Znaci ruski plan moze da uspe samo dok su ukrainske trupe vezane za Harkov i nemaju mogucnost ofanzivnog delovanja prema logistickim linijama Rusa. Naravno, kao sto smo to mi ovde primetili, to isto znaju i Rusi i Ukrajinci.

 

Rusi zato vrse konstantan pritisak na Harkov, bombardovanjem, raketiranjem, granatiranjem... Zbog blizine ruskoj granici i kratkih logistickih ruta, sa ogromnim ruskim zaledjem drzati Harkov u poluopsadi ne bi trebao da bude previse tezak zadatak. Ipak Rusi imaju sve vece probleme na ovom frontu i izgleda da ga samo velika blizina ruskoj granici sprecava da bude potpuno probijen. Ruske trupe su podeljene u dve grupe. Jedna koja ugrozava Harkov sa severa i rasporedjena je duz trase puta Harkov-Belgorod i druga koja ugrozava grad sa severoistoka koja je rasporedjena duz puta Harkov-Stari Saltiv, sa bazama u Sestakovu i posebno bitnoj u Verhnoj Roganki odakle se konstantno ugrozava istocni deo grada, ali i povremeno bitan put Harkov-Cugajev. 

 

Ukrajinci ako zele u tu dugo najavljivanu kontraofanzivu krajem maja, pocetkom juna moraju da osiguraju Harkov i da oslobode trupe iz tog podrucja da krenu prema Kupjansku. Napad prema Kupjansku, ili cak direktno na Izjum je moguc i sada, ali bi bio veom rizican zbog moguceg okruzivanja ukrajinske vojske koja bi krenula u tu akciju, pa cak i eventualno bi mogao da bude ugrozen i sam Harkov. Zato su Ukrajinci krenuli u ofanzivu da odbace ruske trupe od Harkova i naprave sigurnu zonu iz koje mogu da krenu u kontranapad prema Donbasu. Prvo su krenuli u napad na istok i zauzeli sela Preleske i Slobodske i otpoceli bitku za selo Kutuzovka. Zatim sire sukobe i na sever, te odbacuju Ruse od grada, nalazili su se na 300-400 metara od obilaznice, a nakon toga oslobadjaju i strateski bitno selo Ruska Lozova. Nakon toga zauzimaju i sela Kutuzovka i Momotovo na istoku. To je sve potvrdjeno i iz nezavisnih izvora. Ubrzo zatim ukrajinski generalstab objavljuje i da su zauzeli Verhnaju Roganku koja je kljucno selo na tom delu fronta i jedna od glavnih ruskih artiljerijskih baza na ovom delu fronta. Ova vest je od subote, ponovljena je vise puta od ukrajinskih zvanicnika, ali jos uvek nema nezavisne potvrde.  Dan posle toga idu jos dalje i objavljuju da Rusi imaju ozbiljne gubitke cak kod Starog Saltiva, takodje bez dokaza. Misljenja sam da nisu jos uvek zauzeli Verhnaju Roganku, ali da se borbe vode u tom selu, pitanje je dana kad ce potpuno ocistiti taj prostor. 

Ocekujem dalje postepeno napredovanje Ukrajinaca prema Sestakovu, polako, bez preterane zurbe i nepotrebnog reskiranja. I pored velike obazrivosti napredovanje Ukrajinaca na Harkovskom frontu je znatno brze nego Rusa u Donbasu. Losa stvar za Ruse je to sto su Ukrajinci prikazali i neke zarobljene Ruse kod Harkova. Radi se o mobilisanim stanovnicima Donbasa. To je jos jedan dokaz da Rusi imaju ozbiljne probleme sa ljudstvom. Ima sigurno i ozbiljnih ruskih jedinica posebno u Verhnoj Roganki i Sestakovu, kao i artiljerijskih jedinica, ali to sto koriste mobilisane stanovnike Donbasa na prvoj liniji fronta nije dobar znak za Ruse.

 

Ukrajinci ce u narednim danima sigurno napasti nekoliko prakticno spojenih sela oko Oleksandrivke i ako i u tome uspeju otvara im se put ka Sestakovu sa te strane, a nakon ciscenja Verhaje Roganke i sa juga. To je glavni cilj ove ofanzive. Na severujem ne verujem da ce pokusati mnogo dalje da oteraju Ruse jer je to sada previse blizu granice sa Rusijom.

 

Intresantno je da ovu ofanzivu prate diverzije (na putevima, prugama, objektima), kao i napadi na rusku logistiku (skladista sa gorivom, oruzjem i municijom) na teritoriji same Rusije, pre svega na Belgorodsku i Kursku oblast koje predstavljaju zaledje i logisticku bazu ruskim trupama na ovom delu fronta. 

 

Harkovski front je od strane Rusa svesno stavljen u drugi plan. Kao sto si i sam primetio, tu nikakvih napada nema, cak postoje i izvestaji da je vojska tu mahom prinudno mobilisana raja iz Donbasa. Ono sto bi bilo prilican uspeh je ako Ukrajinci osvoje Stari Saltiv jer onda ugrozavaju centralnu rutu snabdevanja koja ide preko Prikoltnija. Medjutim imajuci u vidu do sadasnje mogucnosti UKR vojske za ofanzivne akcije, ja se ne bih puno nadao u to. Ono sto zabrinjava je to da su Rusi probili front kod Velike Novosilke i napreduju. To i jeste glavni cilj njihovog napada: odsecanje 1/12 Ukrajinske vojske spajanjem severnog i juznog fronta. Slicna situacija je kod Hersona: nema nekog napretka prvensveno zbog nemanja ljudstva da izvrsi neku ofanzivnu akciju. 

E sad osvrt na dve stvari. Prvo Ukrajinski protivnapadi... oni ce imati jedan vrlo kratak vindou da to urade. To je momenat kada oni budu skupili dovoljnu koncentraciju oruzja a Rusi izgube momentum kod ofanzivnih akcija. I tada ce vreme raditi protiv njih jer oni sada u naoruzanju imaju stvarno svasta. A taj kupus od oruzja ce krenuti da se kvari, nema delova, popravke... dakle to ce biti kratkog daha. Njima je potrebno da izdrze, onda naprave neki klin 0 recimo kod Mariuoplja, podele Ruse i nadaju se da ce ih to naterati u pregovore (moze i slicno na severu, ali to ima druge probleme). 

Drugo, opasnost od nuklearnog udara postaje sve izvesnija. Americka podrska Ukrajini nije vise simbolicna, oni ih naoruzavaju kao nikada nikoga pre. I retorika koja dolazi sa zapada ostavlja sv manje prostora za pregovore. Mislim da uopste nije nerealno da to dovede do toga da se Putinu zaklima ozbiljno pozicija, sto po meni nije nikako dobro. Prvo zato sto sam 100% siguran da on moze da primeni takticko nuklearno oruzje (sto njihova doktrina ne iskljucuje) a drugo, i ono sto jeste najcrnji scenario, je da ga smeni neko gori od njega. Onda ni WW3 nije iskljucen.  

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Amigo said:

Moze li iko da objasni sta bi to znacilo takticko nuklearno oruzje, jel to kao neka mala A-bomba i kakve bi to nosilo konsekvence tamo gdje bi eksplodirala?

 

Pa da, mala A-bomba, 10-20% snage one koja je bačena na Hirošimu, mada mislim da ima i malo jačih a opet slabijih od ovih iz 45. Konsekvence bi bile katastrofalne, naravno, i nadam se da je cela ta priča samo prđenje za unutrašnju upotrebu. Nešto kao dođite, nećete se vratiti, na ruski način.

 

edit: nađoh članak koji to fino opisuje:

 

https://zimo.dnevnik.hr/clanak/zveckanje-nuklearnim-oruzjem-sto-bi-koristenje-taktickih-nuklearki-znacilo-za-svijet---699619.html

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sreta-steta said:

Ono sto zabrinjava je to da su Rusi probili front kod Velike Novosilke i napreduju

Šta se dešava tačno? Sad vidjeh da su Rusi ušli u Neskučne i Vremivku, i vode se borbe u tim naseljima koja su uslovno rečeno predgrađa Velike Novosilke, tako da prva linija odbrane jeste probijena, ali po ovom francuskom jućub vorijoru nisu prošli dalje od toga, odnosno on kaže da je i ukrajinska vojska još uvijek u tim mjestima.

Novosilka je takođe još uvijek "disputed" (kako se to kaže na srpskom?), a u Zelenom Polju su Ukrajinci ponovo odbili napad (nevjerovatno da već nedelju dana odbijaju napade u selu koje meni izgleda kao da možeš kamenom da ga prebaciš).

Link to comment
Share on other sites

Zabrinjava sto uspevaju da se ukline tu, to jest ako uspeju da se ukline i problem postaje odrzivost celog istocnog fronta. Sa severne strane Barvinkove, sa juzne Pokrovsk i Ukrima su sve linije snabdevanja prekinute. 

 

Vezano za takticko nuklearno oruzje, to su isti projektili koji vec lete (Kalibr, Iskanderi) i koji mogu da nose nuklearnu bojevu glavu snage od 20 - 50kT. Cilj je preokrenuti situaciju na frontu upotrebom jednog od tih jer:

- pokazujes da si ludji; 

- mozes da unistis gomilu vojske jednim udarom. Poredjenja radi WW2 nuklearke su imale snagu ~20kT.

Strateske nuklearke su one ICBM koje vode do onoga sto smo gledali u filmu Threads (sto svima preporucujem da pogledaju). E sad, problem da takt. nuk. je sto bas i nema user manual niti je iko siguran cemu to vodi... recimo da Rusi hoce da naprave "statement" jednom taktickom nuklearkom, ali da to izazove slanje americke vojske u UKR... sta onda? gadaju li se Ameri istim oruzjem ili se odmah dize ulog? I sta bi dizanje uloga u tom slucaju bilo.  

Link to comment
Share on other sites

Ne ide mi u glavu da potencijalno moram da navijam za druga Vladu, jer ako njega krknu ima jos gorih, koji nece samo da bace takticku na UKR, nego odma ide isporuka za Vasington i Dzastina Bibera. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, djura.net said:

gledao veceras Otvoreno na hrt1, bacilo mi malo drugaciju perspektivu na situaciju od one koju dobijam od ovih nasih medija.

ko ima vremena i zanima ga situacija, preporucujem da baci pogled.

Normalno da će u Hrvatskoj koja se integrisala u Civilizaciju biti drugačiji narativ nego u rusokolonaškoj Srbijici. 

 

Ovde kao da margarita simonjan uređuje medije, bilo TV , štampane ili internet medije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ras kass said:

Zbog bezbednosti sveta ovakva Rusija ne sme da opstane. Znaci demilitarizacija I denacifikacija, ukoliko zele da Izadju iz izolacije. 

lol, demilitarizacija Rusije. Priznajem ti da si me baš nasmejao.

 

Pre će postati Severna Koreja 2.0

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Meni je u toj citavoj prici nejasno to sto su psi rata u Rusiji korumpirani i ogrezli u pokradenim parama do guse. Nekako mi ne ide da oni pokrenu tu igranku.

Pa mozda nisu krali za sebe, nego za njihovu stvar. Eno onaj majmun u tekstu koji sam linkovao kaze da imaju on i njegova organizacija dosta istomisljenika u vojsci i u kgb, to su mozda ovi iz teksta u Blicu sto je postavio Akiro, i cak su pisali neke manifeste, zovu ih strategija za odbranu tradicionalnih vrednosti i slicno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih blic uzimao za reper.

 

I ove pretnje nuklearnim ratom od strane Rusa pre idu u pravcu da vide da ce doziveti tezak poraz u konvencionalnom ratu u Ukrajini, pa da nekima ne pada na pamet da krenu zaista na Rusiju.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, A sad said:

...............................

Sto se tice nuklearnog napada, koliko god on bio lud, ne pita se samo on. To je nesto poslecega nema povratka. Sve ovo sto se desava moze nekako da se resi, ali ako polete nuklearke sve je gotovo. ...........................

 

Voleo bih da si u pravu.

 

Medjutim, krajem '80-ih, ja bio vec odrasli covek, posalje mi majka isecak iz novina. Mali clanak, na nekoj kasnoj stranici. Americke novine.

Kaze, CIA predvidja da bi za 2-3 godine u Jugoslaviji moglo doci do gradjanskog rata.

Ja se nasmejem, vidi kakve su to budale, pa kod nas je bratstvo-i-jedinstvo, nema sansi.

 

Ispao sam ja budala, a ne oni.

 

Nikome vise ne verujem.

 

Jeste, zivim u supku sveta. Samo necu da zaspem ziv, a probudim se mrtav.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ras kass said:

Zbog bezbednosti sveta ovakva Rusija ne sme da opstane. Znaci demilitarizacija I denacifikacija, ukoliko zele da Izadju iz izolacije. 

 

Demilitarizacija Rusije se ne moze desiti bez deNATOfikacije okoline. Jednostavno to je tako, jedno drugo vuce i nema sanse da ce se Rusija demilitarizovati na bilo koji drugi nacin. 

To ne moze preko noci, ali svijet bi trebao da tezi generalno demilitarizaciji i partnerstvu, ne vjerujem u vojne saveze, ne vjerujem u oruzje, ne vjerujem u ratove.

Evropa zaostaje za Amerikom samo zato sto s se u Evropi vodili ratovi i to najgori u istoriji, dok je u Americi poslednii rat bio gradjnski rat na jedno ogranicenoj teritoriji sa skromnim oruzjem.

Kako je vrijeme odmicalo, oruzja su bila sve jaca i jaca i razaranja sve veca i veca, sa kulminacijom atomske bombe na Hirosimu i Nagasaki. Kakve bi sada bile posljedice sa bombama ko zna koliko jacim od onih iz 1945 ne moze niko ni da zamisli.

Ovaj sada rat ce biti osnova za neki drugi u buducnosti, nikad kraja tome dok se nesto ne promijeni iz korjena u medjunarodnoj politici. Ovako mozemo samo da se nadamo da ovaj rat nece prerasti u nuklearni.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.msn.com/en-ca/news/world/lavrov-s-antisemitism-means-israel-no-longer-neutral-on-ukraine-russia-analysis/ar-AAWQfcq?ocid=msedgntp&cvid=1579b9927b3b438a9f8eb9cd14c3052c

 

[ Regardless of Israel’s genuine interest in not wanting to antagonize Russia because this could boomerang against it in Syria, where the Russians hold sway and could cause Israel considerable damage, the daily horrors in Ukraine, moves in the international arena forcing nations to take sides, and words such as Lavrov’s have made it impossible for Israel to remain “neutral.”

Furthermore, Prime Minister Naftali Bennett’s interest in mediating the conflict – originally one of the reasons for not strongly condemning Russia – has led nowhere; Israel has neither leverage to use on the Russians, nor any security guarantees to give the Ukrainians that would render it a serious mediator.

Along with the summoning of the Russian ambassador, Bennett’s response to Lavrov’s words also signaled that Israel is sliding off the fence toward the Ukrainian side. ]

 

Mozemo zakljuciti da ostale zemlje koje se protive potpunom svrstavanju uz Ukrajinu imaju veoma jake razloge zasto to jos uvek rade, ali neko svrstavanje ce uslediti. 

 

 

Sa druge strane mala ostrvska zemlja Srbija ima samo nekakav ideoloski ulog u svemu ovome, nikakav praktican, ali uvodjenje sankcija

je unutarpoliticko pitanje prve klase, kljucno pitanje.

 

Na kraju, sve sankcije koje ce biti uvedene, bice jer tako moramo, jer nas je mrski zapad na to naterao, 

a ne zbog toga sto smo se eventualno otreznili od mamurluka. Srbija ostaje sigurna kuca za Putina.

Zmurke se nastavljaju, zapad nas nakon sankcija ostavlja na miru da kao puzimo prema uniji, 

narod oprasta Vucicu jer zna da je sve to samo igra, da smo opet zajebali zapad i da nastavljamo nasu vezu sa Putinom.

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ovo je bas propagandisticki pogled na taj tragican dogadjaj. 
A šta nije, na tim prostorima?
Tri puta sam pisao odgovor, pa ga menjao....ne znam šta da ti kažem, osim...obriši ga. Ako misliš da je neprimeren, nije se dogodio ili se dogodio drugačije nego što je taj opisao ili možda vredja nečija osećanja?
Post je podsećanje na godišnjicu dogadjaja, ništa više, a smrt 48 ljudi je činjenica....




Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

A šta nije, na tim prostorima?
Tri puta sam pisao odgovor, pa ga menjao....ne znam šta da ti kažem, osim...obriši ga. Ako misliš da je neprimeren, nije se dogodio ili se dogodio drugačije nego što je taj opisao ili možda vredja nečija osećanja?
Post je podsećanje na godišnjicu dogadjaja, ništa više, a smrt 48 ljudi je činjenica....




Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

Nije poenta sta je na tim prostorima, poenta je da mi ovde ne moramo bas da postavljamo otvorenu propagandu za nesto sto se desilo pre osam godina. Retko sta je nepoznanica povodom toga danas za svakog ko se bar malo intresuje za to. Ovako vise deluje da se radi o dnevnopolitickom prepucavanju nego o podsecanju na godisnjicu tragicnog dogadjaja.

 

Nema potrebe za brisanjem tvoje pravo je da kacis sta hoces, dokle god je to u skladu sa pravilima foruma, kao i moje da to komentarisem. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, KfJ said:

https://www.msn.com/en-ca/news/world/lavrov-s-antisemitism-means-israel-no-longer-neutral-on-ukraine-russia-analysis/ar-AAWQfcq?ocid=msedgntp&cvid=1579b9927b3b438a9f8eb9cd14c3052c

 

[ Regardless of Israel’s genuine interest in not wanting to antagonize Russia because this could boomerang against it in Syria, where the Russians hold sway and could cause Israel considerable damage, the daily horrors in Ukraine, moves in the international arena forcing nations to take sides, and words such as Lavrov’s have made it impossible for Israel to remain “neutral.”

Furthermore, Prime Minister Naftali Bennett’s interest in mediating the conflict – originally one of the reasons for not strongly condemning Russia – has led nowhere; Israel has neither leverage to use on the Russians, nor any security guarantees to give the Ukrainians that would render it a serious mediator.

Along with the summoning of the Russian ambassador, Bennett’s response to Lavrov’s words also signaled that Israel is sliding off the fence toward the Ukrainian side. ]

 

Mozemo zakljuciti da ostale zemlje koje se protive potpunom svrstavanju uz Ukrajinu imaju veoma jake razloge zasto to jos uvek rade, ali neko svrstavanje ce uslediti. 

 

 

Sa druge strane mala ostrvska zemlja Srbija ima samo nekakav ideoloski ulog u svemu ovome, nikakav praktican, ali uvodjenje sankcija

je unutarpoliticko pitanje prve klase, kljucno pitanje.

 

Na kraju, sve sankcije koje ce biti uvedene, bice jer tako moramo, jer nas je mrski zapad na to naterao, 

a ne zbog toga sto smo se eventualno otreznili od mamurluka. Srbija ostaje sigurna kuca za Putina.

Zmurke se nastavljaju, zapad nas nakon sankcija ostavlja na miru da kao puzimo prema uniji, 

narod oprasta Vucicu jer zna da je sve to samo igra, da smo opet zajebali zapad i da nastavljamo nasu vezu sa Putinom.

Na spisku sankcija koje treba sprovesti bi baš moglo da se dopiše i gašenje/blokiranje svih patrijotskih portala i suočavanje sa prošlosću svih izdajnika koji su tamo brinuli brigu o tome šta od njih očekuje Putin i kamarila, i radosno širili guzove, o kojima je Vučićević pisao onaj jedan normalan tekst koji je objavljen u Informeru.

 

Čim je te bakije više zanimalo šta od nekakve "viševektorske Srbije" očekuje Putin, nego "svoj narod" koji ih izdržava, onda im neće smetati ni da budu najureni sa državne sise. Svi do poslednjeg. Pa neka traže od Putina "platu". Ili neka štampaju te njihove knjige pa neka ih prodaju, ima bum da naprave garantovano. Naročito ako ih štampaju na papiru koji je čvrst, ali i mekan, i dobro upija.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Amigo said:

 

Demilitarizacija Rusije se ne moze desiti bez deNATOfikacije okoline. Jednostavno to je tako, jedno drugo vuce i nema sanse da ce se Rusija demilitarizovati na bilo koji drugi nacin. 

To ne moze preko noci, ali svijet bi trebao da tezi generalno demilitarizaciji i partnerstvu, ne vjerujem u vojne saveze, ne vjerujem u oruzje, ne vjerujem u ratove.

Evropa zaostaje za Amerikom samo zato sto s se u Evropi vodili ratovi i to najgori u istoriji, dok je u Americi poslednii rat bio gradjnski rat na jedno ogranicenoj teritoriji sa skromnim oruzjem.

Kako je vrijeme odmicalo, oruzja su bila sve jaca i jaca i razaranja sve veca i veca, sa kulminacijom atomske bombe na Hirosimu i Nagasaki. Kakve bi sada bile posljedice sa bombama ko zna koliko jacim od onih iz 1945 ne moze niko ni da zamisli.

Ovaj sada rat ce biti osnova za neki drugi u buducnosti, nikad kraja tome dok se nesto ne promijeni iz korjena u medjunarodnoj politici. Ovako mozemo samo da se nadamo da ovaj rat nece prerasti u nuklearni.

 

Smanjivanje NATO trupa u okolini Rusije je bio konstantan process u zadnjih 30 godina, USA je sa 315,000 vojnika 1989 spustila broj vojnika u Evropi na 62,000 prosle godine - i trend bi se nastavio da Putin nije pokrenuo agresiju, sijanje smrti i razaranje susjedne zemlje. U istom periodu su Nijemci sa 550,000 vojnika sisli na 180,000 i sve druge NATO armije su drasticno smanjivali i broj vojnika i kolicinu naoruzanja... Ukrajina je sa 500,000 sisla na 120,000 dok nisu napadnuti prvi put 2014...  Ali je zato navodno NATO "rastao" i dodao 1,800 Crnogoraca i 4,000 Estonaca u svoje trupe... Prijetnja za Rusiju sa preko 1,000,000 aktivnih  vojnika...

Edited by ters
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...