Jump to content

Trenutno razmišljam...


Džudi

Recommended Posts

Dobro se osećate. Ne morate da kukate. Samo razmišljate. A o čemu trenutno razmišljate 🙂 

 

*

Trenutno razmišljam o..anonimnosti na internetu.  Koliko smo hrabri samo zato što smo anonimni, na forumima, blogovima, Tviteru, Fejsbuku..

Šta bi se desilo ukoliko bismo bili u obavezi da na društvenim mrežama koristimo svoja puna imena i prezimena? Ili nadimke sa prezimenom?

 

Koliko bi korisnika društvenih mreža napustilo te mreže? Naravno, taj neko ko postavlja uslove, zabranio bi da se namerno potpisujemo kao Persa Persić, Petar Petrović, Jovan Jovanović? Uslov da koriste ta imena bio bi npr broj pod kojim ste zavedeni u matičnu knjigu rođenih. 

 

Mislim da bi tada sve društvene mreže tipa Fejsbuk ili Tviter bankrotirale  😄

 

O tome sada razmišljam...  

 

  

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Dobro se osećate. Ne morate da kukate. Samo razmišljate. A o čemu trenutno razmišljate 🙂 

 

*

Trenutno razmišljam o..anonimnosti na internetu.  Koliko smo hrabri samo zato što smo anonimni, na forumima, blogovima, Tviteru, Fejsbuku..

Šta bi se desilo ukoliko bismo bili u obavezi da na društvenim mrežama koristimo svoja puna imena i prezimena? Ili nadimke sa prezimenom?

 

Koliko bi korisnika društvenih mreža napustilo te mreže? Naravno, taj neko ko postavlja uslove, zabranio bi da se namerno potpisujemo kao Persa Persić, Petar Petrović, Jovan Jovanović? Uslov da koriste ta imena bio bi npr broj pod kojim ste zavedeni u matičnu knjigu rođenih. 

 

Mislim da bi tada sve društvene mreže tipa Fejsbuk ili Tviter bankrotirale  😄

 

O tome sada razmišljam...  

 

  

 

Gresis, da nema anonimnosti, mnogi ne bi otkrili svoje pravo lice. Ja sam vise puta pisao da meni ne pretstavlja nikakava problem da pisem pod svojim identitetom. Ja uvek zovem BS kad ga vidim. Ne znam sta ocekujues od ove diskusije? 🙂 

Nece se mnogo razbistriti. 😛 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@mrd Ne očekujem ništa od teme...Svako može da napiše, ukoliko želi, o čemu razmišlja 🙂  Ja sam eto razmišljala o toj anonimnosti na netu..Sećam se i kada sam i gde prestala da budem anonimna..ali ta anonimnost nije tema.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ Devojka Luke Razića Zar ta internet anonimnost ne potseća na one čaršijske mangupe. Sede na klupi, kriju se iza novina, koje kao čitaju i dobacuju prolaznicima. Ljudi se okreću, gledaju ko ih eove, a ovi se smeju sigurno sakriveni.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Dzudi, zar na FB korisnici nisu uglavnom transparentni sto se tice svog identiteta? Rekao bih preko 90%. Instagram isto tako. Sigurnost anonimnosti postoji u vecoj meri na tviteru i YT ako analiziramo samo te najpopularnije socijalne mreze. Slazem se da se pod velom anonimnosti na netu izgovori puno stvari koje nikada ne bi rekli uzivo. Ja sam npr internet ekstrovert 😄 . Cak mi je i slika bila okacena na forumu pre par dana 😄 . U RL sam sampion stidljivosti. Ne racunajuci radno mesto i razgovor sa roditeljima, izgovorio sam mozda (kumulativno gledano) 1000 reci za poslednjih 12 meseci. Od toga 90% otpada na razgovor sa radnicima na kasi. 😄 . Probam ja nesto da smislim, da udjem u neki razgovor, ali u mozgu majmuni sviraju cinele, kao kod Homera Simpsona kad treba da razmislja. Taj deo kognicije mi je potpuno atrofirao (ako je ikada i bio "juzabilan")

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Treba da se selim u toplije krajeve, znam to odavno ali je sad sasvim sigurno da radim na suncevu toplotu i svetlost..

Moja macija priroda ne trpi zatvorena vrata, prozore, nista omedjeno i zatarabljeno...mracno i hladno.

Dobrodoslo prolece, najbolji lekaru na svetu....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ako si muskarac, posle puberteta samo dobijes ekstra porciju dlaka svuda po telu (osim kose, jer ona krene rapidno da se proredjuje), a izgubis sposobnost da pricas sa zenama.
Kad mi sledeci put neki kreativista dodje da zdronca o toboz "savrsenom bicu", i pored tako ociglednog felera, lupicu mu samar. Ogroman defekt celog jednog pola.

Edited by RatzenStadt
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sunce, pupoljci, ljubav, prolece, April, ljudi u bastama kafica, ljudi setaju dzumare, ljudi se druze i smeju, ljudi na sportskim terenima, behar, ptice, povetarac...sve mi sklonite sa ociju! Tacno cu am za konja da stavim na glavu kad izlazim napolje zato sto moram. Da ne vidim nista od nabrojanog...

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RatzenStadt said:

Sunce, pupoljci, ljubav, prolece, April, ljudi u bastama kafica, ljudi setaju dzumare, ljudi se druze i smeju, ljudi na sportskim terenima, behar, ptice, povetarac...sve mi sklonite sa ociju! Tacno cu am za konja da stavim na glavu kad izlazim napolje zato sto moram. Da ne vidim nista od nabrojanog...

A djevojke u ljetnjim haljinama?:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Verovali ili ne, ali u ovom trenutku razmišljam o Žaklini Tatalović.:classic_smile: 

 

Pročitala sam intervju koji je dala za portal Nova S ( zadovoljna.rs ). Malo sam javno komentarisala taj intervju sa njom, na Tviteru..i sada razmišljam..da joj ponudim da u nekoj bliskoj budućnosti bude gost na blogu ( na jednom blogu radim i intervjue ).

 

Ako ne bude htela, želela da bude gost, ok..ali ću onda razmeniti poruke u DM, u vezi teme koja je skoro pa tabu tema kod nas ( mobing ). 

 

Eto, o tome razmišljam u ove kasne sate- uglavnom se u ovo vreme setim nezgodnih, i pomalo bolnih tema...

 

Neću da otvaram ovde temu o mobingu jer ne znam koliko bi ta tema bila ovde zanimljiva..mada mislim da o mobingu treba i da se priča i da se piše. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

 

Neću da otvaram ovde temu o mobingu jer ne znam koliko bi ta tema bila ovde zanimljiva..mada mislim da o mobingu treba i da se priča i da se piše. 

 

Zašto ne bi bila zanimljiva, tačno je da se neke teme brzo ugase, ali isto tako sena nekim topicima piše o svemu i svačemu iako ima jasan naslov, određenu temu, prosto, priča odvuče, Mnogo zavisi i od uvodnog posta, ako se dobro definiše i usmeri diskusija svaka tema može da bude zanimljiva, a i ako ne bude stotine stranica nije bitno, par stranica nekad više kažu nego drugih 100. 

Može u nekom momentu da nam bude tema i kako započeti temu i kako održati diskusiju, to mi je palo na pamet posle nekih postova, na primer, @Pletilja na Društvu, posle kojih , mislim da se nema šta reći, imam utisak da je sve rečeno, da može samo da se pokvari utisak ako bi se nešto dodavalo.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Zašto ne bi bila zanimljiva, tačno je da se neke teme brzo ugase, ali isto tako sena nekim topicima piše o svemu i svačemu iako ima jasan naslov, određenu temu, prosto, priča odvuče, Mnogo zavisi i od uvodnog posta, ako se dobro definiše i usmeri diskusija svaka tema može da bude zanimljiva, a i ako ne bude stotine stranica nije bitno, par stranica nekad više kažu nego drugih 100. 

Može u nekom momentu da nam bude tema i kako započeti temu i kako održati diskusiju, to mi je palo na pamet posle nekih postova, na primer, @Pletilja na Društvu, posle kojih , mislim da se nema šta reći, imam utisak da je sve rečeno, da može samo da se pokvari utisak ako bi se nešto dodavalo.

 

Ustvari ja volim kad povremeno odlutamo u temi. Nekako je prirodno, kao da stvarno sedimo zajedno I pricamo, pa nekom mozak ode u drugom pravcu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Angelia said:

Ustvari ja volim kad povremeno odlutamo u temi. Nekako je prirodno, kao da stvarno sedimo zajedno I pricamo, pa nekom mozak ode u drugom pravcu.

 

Nemam ni ja ništa protiv, ali povremeno treba splitovati temu, odrediti novi smer diskusije, a mi ćemo već istrolovati i novi topic.  :classic_smile: 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Razmišljam da li da pišem ovo što sam započeo i na kojoj temi, medicinskoj, psiho, možda najbolje nigde ali..., kad sam već krenuo.
Pripremam se, odnosno čekam, nema šta da se pripremam, na operaciju, zajebanu, neizvesnu.

Odkad sam saznao da moram jesu se neke misli nove, drugačije, pojavile ali, mislim, da racionalno prihvatam neminovnost i neizvesnost.

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@Div Razumem Vas. Nadam se i verujem da će sve biti u redu i da će operacija biti uspešna. 

 

Mislim da ste jaka ličnost i sada treba da pokušate da budete optimista. 

 

Verujte mi, neposredno pre operacije bićete smireni, i pre nego što Vam daju anesteziju-pišem iz ličnog iskustva.

 

Želim Vam sve najbolje.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devojka Luke Razića said:

@Div Razumem Vas. Nadam se i verujem da će sve biti u redu i da će operacija biti uspešna. 

 

Mislim da ste jaka ličnost i sada treba da pokušate da budete optimista. 

 

Verujte mi, neposredno pre operacije bićete smireni, i pre nego što Vam daju anesteziju-pišem iz ličnog iskustva.

 

Želim Vam sve najbolje.   

Hvala, biće, valjda, dobro.
Nije mi prva operacija, još pre dvadesetak godina su me seckali i dobro sam prošao, znam da je lakše podneti operaciju u četrdesetim nego u šesdesetim, ali, nemam baš nekog izbora.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Div said:

Odkad sam saznao da moram jesu se neke misli nove, drugačije, pojavile ali, mislim, da racionalno prihvatam neminovnost i neizvesnost.

Samo hrabro Dive, imate veliku i lepu familiju, puno pozitivne energije je oko vas, nema sanse da bilo sta krene po zlu! Oni su vasi andjeli cuvari koji vas vole i zele jos puno vremena da provedu sa vama 🥰

To sto ste prvu operaciju imali sa cetrdeset, a sad sa sezdeset ne znaci nista, medicina je za tih 20 godina jako napredovala tako da cete mozda lakse podneti ovu sa 60 nego onu sa 40. 

Cekamo vas, da se javite kad sve prodje i kazete nam da ste sad BAŠ dobro :smiley53:

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...