Jump to content

Dogodovstine, secanja, iskustva


zoran59

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

On 11/27/2021 at 3:08 AM, Hertzog said:

Cika zorane, moze jedno pitanje iz tvoje struke.

................................

Gledao sam bmw ...

.......................

 

 

@Hertzog, odgovorio sam tamo, a sada cu se nadovezati. Vise spada ovde, posto se radi o proslosti/secanjima.

 

I ja volim BMW. Pisao sam vec o tome na prethodnim stranicama. "Navukao" se od detinjstva. A danas mozda gresim.

 

Tada, u Jugoslaviji nije bilo japanskih motora (u stvari, nije ih bilo nigde :classic_biggrin: ). Bilo je nesto engleskih i nemackih, pa onih iz istocnog bloka (Jawa, MZ, CZ, pre toga i malo Ural, Izh, Dnjepr i Pannonia). Bilo je i nesto predratnih (pre WW2) Talijana, a tu su spadali i ratni Moto Guzzi Falcone iz rata - 500 ccm jednocilindtas sa horizontalnim cilindrom. Ostalo su bili retki ili jedinstveni primerci, ko zna kako nabavljeni.

 

Englezi su bili, po performansama, nenadmasni - ako su funkcionisali. No, gde god je Englez bio parkiran, ostalo je iza njega malo ulja. Od par kapi do lokve.

A iz BMW-a nije curelo nista.

Uz to, Englezi su se kvarili, a delove je bilo tesko nabaviti - dok su BMW-i bili pouzdani. A, kad zatrebaju, delove je bilo lakse naci, jer ih uvozila drzava - milicija je vozila BMW.

 

No, pojavili su se '60-ih Japanci. Kvalitetni kao BMW, a "jureci" bolje od Engleza ili Talijana. Okrenuo sa na glavu svet nas tradicionalista, ali smo se i dalje drzali (ne)svesti i vozili starudiju.

 

Ja sam, tako vaspitan, od sredine gimnazije menjao motore kao lud, uglavnom sam imao dva, tri ili vise (u raznim fazama raspadanja, no barem jedan u voznom stanju).

I naravno, barem jedan BMW. U porodici, moj licni je dosao nakon mature.

Imao sam, tokom godina, tri primerka R 50/5.  Prva dva rashodovani milicijski. Prvi sam sam sredio pa ga prodao, drugi je sredio neko drugi a ja ga kupio, treci je bio pravi gastarbajsterski uvezen i ne "silovan."

Sad mi je zao sto ne mogu da nadjem fotke. Bilo je davno, trebalo bi ih skenirati. Neke jesam, cak sam ih postovao na "bivsem" forumu, ali vise ne znam gde su (promenio par kompjutera od onda).

 

No, BMW "kvalitet."

A, bogami, ima veze i sa onim sto sam ti savetovao u ranijem odgovoru, da potrosis pare i na zastitnu opremu.

 

BMW serija /5 je poslednja sa 4-stepenim menjacem starog dizajna. Mozda se i neko od mladjih forumasa seca da se culo "krs/skljoc" kad su panduri saltovali - hteli su brzo kao japance, a hebalo im se za stetu jer nisu licno placali opravke.

Sa tim menjacem (srpskohrvatski: getribom :classic_biggrin: ) ne ide to tako. Treba laganije, taj menjac nije dorastao snazi modernijih masina - pa cak ni onih tadasnjih, zato je skroz izmenjen u seriji /6.

 

Taj menjac, serije /5, je imao dve viljuske (orig, nemacki: schalthebel), jednu za prve dve, drugu za trecu i cetvrtu. I, bogtenejebo, otpadne jedna i angazuje prvu brzinu dok sam ja vozio u trecoj oko 80 km/h. Menjac blokira.

 

Eh, tu se vracam na raniju pricu o bezbednosti.

 

Isli smo na letovanje, moja voljena i ja. Jadranska magistrala, negde ispod Velebita. Vozeci ne jug, sa leve strabe vertikalna stena, mi na putu urezanom tamo, desno provalija, vertikalno do morskih stena.

Blaga desna krivina, oko 80 km/h, a menjac blokira. Da je bio lancani pogon, pukao bi lanac - no BMW ima kardan, pa je blokirao i straznji tocak. Zadnji kraj se zanosi, nekako sam uspevao da ga drzim do manje brzine a onda me je savladao, pobegao mi, pali smo negde valjda na 40-ak km/h.

 

Sreca u nesreci: 100 metara ranije, zabili bi se u stenu; 100 metara kasnije bi sletili u more 50 metara ispod i desno. No, blaga krivina pa smo odsklizali...

 

Neki dobri ljudi su stali, povezli moju dragu i nas prtljag do mesta gde je njen ujak imao vikendicu. Ja sam nekako uspeo da oslobodim motor blokiran u trecoj pa se dovezao do tamo smetajuci drugima i vozeci oko 20 km/h.

 

Vidi: to se desilo pre skoro 40 godina. Na meni se nista ne vidi. A moja zena jos ima oziljke na kolenima i dlanovima.

Zasto?

Imali smo kacige, bez toga ne sedam na motor.

No, bilo je vruce. Meni na motoru nikada nije vruce, imao sam skroz koznu odecu itd. a zena je odlucila da odene platnene pantalone i bez rukavica. I vidi - ima oziljke tamo gde nije odenula zastitnu opremu.

 

Izvinjavam se ako preterano "prodajem pamet" i gnjavim.

Ipak, ako imas ograniceni budzet, bolje je potrositi vise na bezbednost a manje na motor nego obrnuto.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
On 12/17/2021 at 12:06 AM, Constantin said:

Lajk za Gorana Štroka, Jovicu i Djanija i ostale vozače....vidim, pratio si...sećaš li se braće Filimonov, koji su Moskvičom drali neprikosnovene Fince, Tima Salonena i ekipu, na makadamu...

Ovo za timske sportove...grešiš, ovaj sinko, grešiš...iz sve ograde oko političkog sastavljanja reprezentacije, "po ključu"....

 

Constantin je ovo napisao gore, na SFRJ temi.

 

A mene zeza auto-moto secanje, pa se nadovezujem ovde.

 

Goran Strok je 10-ak i jos par godina stariji od mene. No, ziveli smo u istom delu grada, manje od 1 km udaljeni. Pratios sam ga kao dete, i navijao.

Onda se ispostavilo da su njegov otac (narodni heroj iz WW2, Izidor Strok) i moj deda (takodje partizan i heroj) drugari. Pa sam to iskoristio (zloupotrebio?) i poceo da se motam oko Goranove kuce. A on me, jadan, nekako podnosio zbog tih familijarnih veza.

 

Tako jednom navratim. a Goran i jos par njih nesto cackaju po autu. Jebote, BMW 2002 Alpina!

Ja onako malen (valjda 13 ili 14 godina) samo gledam.

I neko kaze "nema stroma!"

("strom" je nemacka rec i znaci "struja" - vredi i za recnu i za elektricnu struju)

 

A ja, misleci da se radi o nekoj nabavci, dobacim: "pa sta, ako nema danas, bice sutra..."

 

Ovi popizde. "Objasne" mi da je "strom" neki prah koji sluzi za izolaciju i treba time pazljivo rukovati.

Da me se kurtalisu, daju mi moped i posalju me da kod auto-elektricara idem da kupim "strom."

 

Dodjem kod prvog, pitam "imate li stroma?" i taj me otera u pickumaterinu. Meni nista jasno.

Dodjem kod drugog, pitam "imate li stroma?" a taj se nasmeje i kaze "koliko trebas, kilo ili dva?"  A ja srecan, nasao sam, pa kazem da mi je dosta pola kila. Covek vidi da sam glup i da me zajebavaju, pa mi objasni sta je strom.

 

I jebiga, vratim se. Hvala qrtzu, barem sam se navozao mopedom. Oteram i Stroka i njegovu ekipu u tri pi. mat.

 

Inace, bio je dobar deo grada. Na manje od 1km su ziveli, osim Stroka, Mladen Gluhak, Damir Stimac i Jovica Palikovic. Sve sam oh upoznao. I gnjavio - oni se mene ne bi setili, ali ja njih dobro pamtim.

 

Stimca sam dosta zajebavao. Kad je prestao da choose files...vozi trke (Abarth 850TC), kupio je Hondu CBX. 6 cilindara, 1050 kubika, ludnica od motora (tada). A ja sam ga ubedjivao da taj motor treba da ugradi u ficu, jer o dvotockasima nema pojma. Nije mi uspelo.

 

Otisao je svet u vrazju mater, a ja se prisecam nekih anegdota i dogodovstina.

Pisite i dalje, podsecajte me.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Sead Alihodzic, pored vec pomenutih Palikovica, Pusnika i Stroka, bese jedno od jacih imena ex-YU auto-sporta, secas li se njega Zoki? Takmicio se s poprilicnim uspehom u britanskom F3 sampionatu a bilo je tu i nekakvog petljanja u F2. Karijera prerano prekinuta nakon teskog udesa na Silverstonu 1978.

Edited by Radoye
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Alihodzica se najbolje secam iz sampionata Yu, dok je vozio Alfu GTAM. Onda jos nije bilo interneta, pa su vesti iz drugih drzava sporije stizale. Tako od medjunarodnih trka najbolje pamtim one na koje me je vodio otac ( kasnije sam posecivao i sam). I auto i moto...

Luda vremena. Osim po trkama, pamtim to doba i po tome sto sam imao kosu na glavi, svoje zube i dobar vid....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, zoran59 said:

............................

Stimca sam dosta zajebavao. Kad je prestao da choose files...vozi trke (Abarth 850TC) ...................

 

Da se nadovezem na sopstvemi post...

 

Zahvaljajujuci Stimcu, zaradio sam neke pare i financirao svoj auto-moto interes.

 

Elem, onda su bili popularni Abarthi, tj. nabrijane fice.

Eh, za dodatni hladnjak je trebalo ono nesto napred, ne znam kako se danas zove.

Ovo:

 

rx5BuFu.jpg

 

 

A ja sam naucio da radim sa fiberglasom.

 

Onda, kad je Damir rasturio ficu, ja od njega (a jos mladi tinejdzer) pozajmim taj prednji deo. Presvucem ga plasticnom folijom (ono kao u sta se motaju sendvici) da ga ne ostetim, pa presvucem fiberglasom.

Tako sam dobio kalup.

 

Napravio sam nekoliko (mozda 10-ak) komada i prodao, lazuci da su originalni Abarth delovi.

Hvala Damiru, za te pare sam kupio jos jedan motor, a ostalo je i za pice...

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Zoki da nam pozivis sto duze u zdravlju i veselju i da isto tako nas uveseljavas sa ovakvim pricama. 
 

jes da ce zvucati malo gej al si mi nedostajao sa ovakvim pricama. Mozda sam to vec nekada rekao, ali nije lose da se ponovi. 😊

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Hertzog said:

Zoki da nam pozivis sto duze u zdravlju i veselju i da isto tako nas uveseljavas sa ovakvim pricama.

jes da ce zvucati malo gej al si mi nedostajao sa ovakvim pricama. Mozda sam to vec nekada rekao, ali nije lose da se ponovi. 😊

 

Mili moj Hertzog (majku mu, jos nismo razmenli PM, ne znam ti pravo ime), ima da ti pricam svasta.

Ostareo sam. I kad prodje ova korona-glupost-epidemija, nameravam u domaju na duze vreme.

 

Mozda se necemo pollticki isloziti. Ali hteo bih da odemo negde, u park ili na obalu ili tako nesto, pa da lajemo o autima i motorima.

Isto tako, zelim ,da me @Radoye poseti. Lenj sam da idem u Kanadu, a on mozda moze da dodje kod mene na jug USA.

Tako, pozvao sam i @alberto.ascari - koliko sam shvatio, njegova cerka studira u USA pa ce je mozda posetiti, a ja bih da poseti i mene, da odemo u blizinu na trkacu stazu (na "track day") i jurcamo se.

 

Znas sta, prepotentno je, mozda treba da se stidim. Jos par meseci pa cu napuniti 63 godine. Ali osim godina, imam i auto i par motora. I majku vam balavu i nedoraslu, kladicu se da cu stazu odvesti brze nego vi mladi.

 

Eto, ja postavio izazov, a vi odgovorite ako imate hrabrosti.

 

Nego, nesto drugo.

Ja sam otac vec velike cerke. A ti si pisao da imas malu, nesto su te mucila decija kolica i sediste za auto.

Pa, ako nije uvredljivo i napasno...

Posta i paketi su skupi, "skuplja dara nego mera." Ali ja bih da ti nekako posaljem pare, da tvojoj cerki kupim onaj deciji elektricni auto. Namenski - dakle nemoj da zapijes pare, nego bas da se dete vozi.

 

Ja sam cerki kupio ta decija kolica, auto na bateriju. Onda kasnije, kupio i sredio sam joj motor, Yamaha PW 50.

Razocarao sam se. Ona se nije zainteresovala ni za aute ni za motore. Prodao sam to pa joj kupio teniske rekete - tenis ju interesuje.

 

Vidis kako su deca glupa - ne razumeju tockove.

 

Edited by zoran59
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Moja cerka je vec velika, ove godine krece u skolu, u novembru napunila 6 godina. I bojim se da imam slican problem kao i ti, ne zanimaju je ni auta ni trke, prevrce ocima kada dodje vikend jer gledam F1. Doduse nekada pogleda sa mnom, cini mi se ra joj se svidja Max kao vozac. Naucio sam je osnovama F1, da razlikuje kvalifikacije od trka, koliko ima krugova i slicno. I to je napredak u odnosu na jednoroge koji su joj predmet obozavanja, pa jos uvek ne gubim nadu da cemo jedan dan zajedno na neku trku. Nekako je korona sve pokvarila, s obzirom da kod nas u blizini Banja Luke ima staza u Zaluzanima, gde su se ranije odrzavale auto i moto trke gde sam voleo otici, sada je i staza u losem stanju, trek se sve redje odrzavaju tako da budimpesta monza i autrija dodju kao najblize destinacije. Da smo isli cesce na stazu verovatno bi bila druga prica. Ali sam shvatio da ne treba forsirati, to sve dodje na svoje mesto, neka same odluce sta ih interesuje, mi smo tu da im damo savet na osnovu iskustva. 
 

Kolica su stara prica, kad se cerka rodila kupili smo kolica koja su poprilicno velika i visoka, gledali smo da budu sto visa jer smo i supruga i ja visoki, pa zbog polozaja ledja da nam bude lakse. Nakon toga odlucim da kupim auto i iskoci mi bmw e46 ali u drugom gradu, na preporuku prijatelja. Ja odem u Mostar po auto, dam pare i bez provere pazarim, jer BMW zelim da vozim celi zivot i nista drugo me ne zanima. Dodjem u BL i provalim da kolica jedva stanu u gepek, u pocetku, dok nisam nasao pravi ugao nisam ni mogao da ih stavim u gepek. Zapravo je problem bio u tome da je uzak otvor gepeka pa su tesko ulazila kolica. U ostalom zene svakako nadju razlog da gundjaju, a meni je ispunjena zelja da vozim BMW pa sam time kompenzovao par meseci gundjanja zbog kolica. Za dalji put smo imali krovni kofer pa smo se ipak nekako spakovali. Cura odrasla i resila se kolica, auto ostario i resio se i njega, na srecu me je besprekorno sluzio i jos uvek zalim za njim, al se nadam da i novog vlasnika jednako dobro sluzi. 
 

samo ti dodji u nase krajeve pa da mi popijemo i popricamo, neki kotlic ili razanj okrenemo. Nekako mi se ne cini da cu u skorijoj buducnosti biti u prilici da posetim USA, jednostavno, posao, malo dete, korona i restrikcije… ti si vec u povoljnijoj prilici za putovanja

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/6/2022 at 4:56 AM, zoran59 said:

 

Znas sta, prepotentno je, mozda treba da se stidim. Jos par meseci pa cu napuniti 63 godine. Ali osim godina, imam i auto i par motora. I majku vam balavu i nedoraslu, kladicu se da cu stazu odvesti brze nego vi mladi.

 

Eto, ja postavio izazov, a vi odgovorite ako imate hrabrosti.

 

 

Nisi Zoko prepotentan, odraćeš me sigurno na dva točka. Vazda sam bio glup za motore 

Ali već na 4 točka...teško 😀

Ako dolaziš na Balkan obavezno se javi.

Voleo bih da ti stegnem desnicu ruku 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DASUBO said:

Nisi Zoko prepotentan, odraćeš me sigurno na dva točka. Vazda sam bio glup za motore 

Ali već na 4 točka...teško 😀

Ako dolaziš na Balkan obavezno se javi.

Voleo bih da ti stegnem desnicu ruku 

 

Eh, jebiga. Valjda me stisla ta neka samoca ili starost. Zato valjda i piskaram po forumu.

 

Nekada davno (ne znam je li stvarno davno ili samo juce), bio sam ponosni individualac, uspesan u profesiji (ej, imam medjunarodna priznanja!) i samo donekle, na nivou kluba, uspesan u sportovima. Dva, koji me zanimaju. Auto i moto trke, pa tenis. Tu sam se zezao, pa ponekad i nekoga pobedio. Cesce sam izgubio i stigao zadnji, ali smo svejedno posle otisli na veceru i pice.

Ako dodjes... Ja sam u Alabami, u pripizdini. A na par sati od mene je Barber Motorsport Park.  Evo ovde:  https://en.wikipedia.org/wiki/Barber_Motorsports_Park i ovde:

https://www.google.com/maps/place/Barber+Motorsports+Park/@33.5310535,-86.6205399,15.42z/data=!4m5!3m4!1s0x888912ff301f794f:0x70b7300d1df8ea9b!8m2!3d33.5327316!4d-86.6201402

 

Ma, da nadjemo i neki go-kart stazu pa da se jurcamo. To je lepo samo po sebi, ali jos lepse je da posle, bez obzira ko je brzi, odemo na veceru i pice. Ma, sta da odemo, nego da te ugostim. Da se ti smejes za stolom dok ja nespretno kuvam i pecem.

I da mi lazes da je ukusno, a u stvari ja sam presolio.

 

Nesto me jebe, treba da odem u stare kutije i albume na tavanu. Imam negde gomilu fotki, starih i analognih. Gomilu motora i auta. cale mi je kupio jeftini foto-aparat kad sam bio dete i poceo sam da slikam jos pre nego sam poceo da vozim. A jebiga, sad ne mogu da nadjem.

 

Ipak, "strecne" me kad neko ovde pise i pomene Alihodzica i Stroka i Djanija Sverka. Znao sam ih, imam i fotke koje oni nemaju, moje privatne.  Onda, oni se penzionisali, a ja sam poceo da se bavim tim sportom. Ja njih pamtim, oni se mene ne secaju. Sve OK, tako svet funcionise.

 

A sada, hteo bih da ta secanja i iskustvo nekako organizujem. Moja cerka se bas i ne interesuje, ali mozda dozivim unuce i nesto mu ostavim.

 

edit: da upitam, imas li stroma?

:classic_biggrin:

 

Edited by zoran59
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jedna od lokacija u USA koju bih mogao posetiti je Austin TX, s obzirom da imam neke prijatelje tamo koji stalno zovu. Tu su doselili pre 5 godina, pa im nostalgija za drustvom. Jasno je da me privlaci taj grad, zbog F1. Pa ako se stanje sa putovanjima dovede u red, da preletim atlantik, a ti da uzjases neki motor pa da pogledamo F1 zajedno. Nisam ni znao da si u toj drzavi, a meni jedna od omiljenih pesama Sweet home Alabama od Lynyrd Skynyrda 😊

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hertzog said:

Jedna od lokacija u USA koju bih mogao posetiti je Austin TX, s obzirom da imam neke prijatelje tamo koji stalno zovu. Tu su doselili pre 5 godina, pa im nostalgija za drustvom. Jasno je da me privlaci taj grad, zbog F1. Pa ako se stanje sa putovanjima dovede u red, da preletim atlantik, a ti da uzjases neki motor pa da pogledamo F1 zajedno. Nisam ni znao da si u toj drzavi, a meni jedna od omiljenih pesama Sweet home Alabama od Lynyrd Skynyrda 😊

 

Nece ici, ali mozda ide nesto drugo.

 

Zivio sam skoro 20 godina u Texasu, u Corpus Christi, 2-3 sata od Austina. Bio sam tamo puno puta.

A vozio sam i trke. Najbolja staza mi je bila College Station, zvanicno zvana "Texas World Speedway'."  Vozile su se tamo i NASCAR trke...  No, tu sam se spizdio. Pao sam kod oko 200 km/h vozeci BSA motor ("hibrid" sastavljen od delova vise modela). Nisam se narocito povredio, ali sam totalno sjebao motor. U medjuvremenu, desila se cerka i drugi troskovi, pa sam odustao od trka (a i tako samo na amaterskom nivou). Nije bilo dovoljno para.

Kasnije, staza je unistena, tu su se pojavili neki gradjevinari i sjebali stazu pa sazidali svasta.

 

Ipak, jos nekoliko godina sam bio "funkcioner" u trkacoj organizaciji (AHRMA, pomenuo sam je vise puta). Tako sam, preko tih nekih veza, imao besplatne karte i pristupnice za trke. To je bilo pre svetskog sampionata i medjunarodnog statusa.

 

A sada, preselio sam, penzioner sam u Alabami i placam za sve.

Jos uvek imam dva motora. A na par sati voznje mi je Barber. Bio sam par puta, platio, na "track day" i odvezao. Tamo sam "ostrugao" i delove guma koje ne bih usudio da probam na javnom putu.

 

Zato, dobrodosli. I ti i ovih par forumasa koje sam ranije pomenuo. Idemo na Barber, a ja cu da vas oderem  i osecam se kao sampion. Vec znam stazu, a vama ce biti prvi put. Pokvareno, jeste, al "daj prednost gde je nadjes." :classic_biggrin:

 

Inace, bezvezno i nema veze sa tockovima i sportom, Alabama je super. Jeftine nekretnine, odlicna klima i sve najlepse za mene penzionera.

Za neko dete, studenta, totalna propast i dosada. Ali za mene, fantazija.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Radoye said:

Ostin je sjajan grad i bez F1, ima odlicnu muzicku scenu...

 

Hebes muzicku scenu, imam dobre muzike i u kuci. Al' sto ima restorana, meksizkih, kaubojskih (BBQ) i kineskih, to ne umem da skuvam...

 

Samo, saobracaj je zajebat. Grad ima jednu glavnu arteriju, auto-put, a sve ostalo je usko. Gde god da ides, planiraj sat vise jer ces sigurno negde zapeti.

Link to comment
Share on other sites

 

Evo, doslo mi nesto pa sam okinuo neke fotke.

Nisu bog zna sta, uslikano na brzinu i telefonom.

 

1. Ispred kuce, jedna ljubav:

u92Y79W.jpg

 

 

2. U kuci, u kuhinji, druga (u stvari, prva i najveca) ljubav:

eDC2QnG.jpg

 

Ja sam mator, pa sta ako su i motori matori.

Ovaj gore, plavi, je R1150RS iz 2001. Donji, beli, je R100RS Motorsport Edition iz 1978. Jedan od 500 proizvedenih, totalno ogranicena serija. Treba da bude u kuci, u sobi, jer takva retkost ne sme da se napusti napolju ili u garazi.

 

Ispred njega je bicikl kojim se obmanjujem. Naime, "za kondiciju" vozim bicikl. Nizbrdo i po ravnom, OK. Ali za uzbrdo, kupio sam i ovaj koji ima elektricni motor, da se previse ne znojim... :classic_biggrin:

 

 

Onda, ovo je "workhorse" - djubre koje teram kad idem u nabavku, po gradjevinski materijal ili vec neke gluposti.

Ford F150 iz 2000:

EPei5EN.jpg

 

V8, 5400 kubika. Mrcina. Pita me prijatelj koliko to trosi benzina, a ja kazem da ne trosi nista. On se cudi i ne razume, a ja objasnim: ne trosi nista jer ga jedva i retko vozim, u nabavku idem motorom ili biciklom. :roflmao:

 

Eh, onda stari bicikl, pre "elektrasa"

cb3STbt.jpg

 

Majku mu, 21 brzina (tri na prednjem lancaniku, 7 na straznjem), ali nece uzbrdo.

Zajeb'o sam se i kupio kucu na bregu. Dole ide fino. Ali kad se vracam sa punim ruksakom na ledjima, jedva teram. U prvoj, idem toliko sporo da jedva drzim ravnotezu, ali noge otpadaju.

Elektras je bolji.

 

I na kraju, jos jedna fotka, pored bicikla:

cqJQFBx.jpg

 

 

Kompresor.

Kupio sam ga jer sam bio lenj da rucno pumpam gume.

A onda sam otkrio da njime mogu i da farbam ili teram razne alate.

Strasna stvar, jedna od najboljih kupovina u zivotu.

 

Popizdicu. S jedne strane, olaksao sam si posao. A sa druge, stvorio sam si toliko posla da ne znam odakle da pocnem.

 

:classic_biggrin:

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Istu ovakvu 150-ku (samo plave boje) vozika neko u mom naselju i bas neki dan komentarisem sam sa sobom, koliko je obican i prava radna masina u od osu na ove danasnje plasticne napucane modele sa led svetlima. 
 

Motori su fantasticni, koliko se uopste krece cena ovog unikata R100?

 

Super mi je sto si ostao veran ovim evropljanima, a ne tamo nekim americkim coperima

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hertzog said:

Istu ovakvu 150-ku (samo plave boje) vozika neko u mom naselju i bas neki dan komentarisem sam sa sobom, koliko je obican i prava radna masina u od osu na ove danasnje plasticne napucane modele sa led svetlima.

Motori su fantasticni, koliko se uopste krece cena ovog unikata R100?

Super mi je sto si ostao veran ovim evropljanima, a ne tamo nekim americkim coperima

 

Ford mozes da nadjes od $200 do nebesa, zavisno o stanju. A stanje i nije neki problem, ima servisa i majstora, mozes da kupis i fabricni obnovljenu masinu.

 

R100RS vredi oko 20 000, ako je OK. Moj vredi manje. Ali necu da ga prodam. Ne bih se obogatio, a sve se nekako nadam da cu ga srediti. Ne treba mu previse. Mehanicki je OK, treba mu neka farba, dobro ciscenje i minorni detalji. Samo, ja sam lenj i imam previse projekata.

 

Nego, jesi li odlucio, motor i koji? Sta kaze gospodja, sta kaze dete?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisam jos nista odlucio. Idem korak po korak, prvo da na prolece polozim za motor, pa cemo onda videti sta i kako. Razumem se u motore kao mara u kriv Qrac. Pašo ima tu neku hondu, nemam pojma koja je, njoj sam najblizi, automatik je pa lagano dok ne bude oara za vise i bolje, taman da vidim jesam li uopste za to. 
 

za pocetak sam dobio onu maramu sto ide preko lica, od prijatelja koji radi u KTM-u. 
 

doduse marama je Husqvarna motors, ali svakako se pakuju u istoj fabrici. Sledeca je kaciga pa motor 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...