Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

1 hour ago, Dobar u piku said:

Kkp na osnovu marketinga i sezonskih barem 2 top igraca moze vise priuštiti,vas dok Faku nije došao bilo je 1000 na abi.

 

 

Evropa zato i postavlja pitanje odakle u sred sezone tolika lova,treba da im se objasni kako Vule svoje čedo hrani...

 

Oko 1 500 000e ce Partizan zaraditi vise od Zvezde na sezonske+dnevne ulaznice, sto jeste istina i sto mu dodje jedan vrhunski ili dva vrlo dobra evroligaska igraca.

 

Dodaj wc 500k koji je Partizan platio a Zvezda nije i zaradu od Evrolige oko 730k koja se iz prosle sezone obracunava za ovu dok Partizan u Ek nije zaradio nista i samo na te dve stavke se izjednacuje maltene, zamisli jos da nismo platili porez na primer.

 

Ako mozda nisi slucajno cuo, potpisan je Meridianbet (bas par dana nakon potpisa Kampaca) za sponzora, cak je promenjeno i ime kluba iz Mts-a koji su javno davali 1 200 000 sto znaci da je Meridian dao dosta vise novca, visegodisnji ugovor. Moze biti i da je Covic eskontovao sve to iz vise godina unapred, kao Terzic sto je radio u fk, jebes ga, ko ce ga znati, a i jednogodisnji Meridianov dovoljan za Kampaca.

 

Ali "u sred sezone", a kako nakon leta 17/18 i sezone 16/17  gde je jedini izvor prihoda oko 2 miliona od drzave i tog Vuleta, ni 1000 sezonskih nije bilo o cemu je Mica Beric pricao, dovoi se Trinkijeri od 700k (bat izvor) na dvogodisnji garantovani ugovor? Zatim 15 stranaca u naredne dve sezone od cega je objavljena plata na primer Parahuskog 600k (izvor bat) a samo dva leta pre toga imala 4 ili 5 puta jeftiniji tim? 0 zaradjene love od rezulatata u Evropi, 0 od transfera mizerija od sezonskih i ulaznica.

 

Znas li da je Partizan u sezoni 17/18 imao 1 886 gledalaca prosecno u Evrokupu na 10 utakmica koliko je igrao te sezone? Toliko malo bas nikada nismo imali u evropskim takmicenjima. Znas li da je naredne sezone 18/19 imao 6 023 gledalaca prosecno u Evrokupu na 13 utakmica sa top16 fazom? Kako ne bese tad na marketing i sezonske love za i jednog ekstra igraca a kamoli za  6 ekstra klase+trenera koliko imate sada. Jesi li svestan da Partizan ima od milion i vise ima Nanelija, Pantera, Ledeja, Exuma, Papapetrua i Zelimira a Zvezda samo Nedovica i Kampaca? Jel to 1 ili 2 vise na "sezonske" ili cetvorica?

 

Zatim nakon sezone 20/21 gde je zaradjeno 0 od Evrokupa i 0 od sezonskih i dnevnih ulaznica, nakon 7. mesta u Aba ligi, za Evrokup se dovodi 2 f4 evroligaska pojacanja i koji su imali velike uloge u svojim timovima i bili u top 5 (Panter) na svojoj poziciji i top10 (Ledej), obojica na garantovan dvogodisnji ugovor. Zeljko na garantovan trogodisnji. Samo njih trojica su potpisali ugovore garantovanih novaca vise nego sto vredi ceo Zvezdin tim ove sezone sa sve Kampacom. Nba pojacanje Kurucsa koji je sezonu pre nego sto je dosao u Bruklinu odigrao 47 utakmica u sezoni 14 minuta prosecno, mislim da ni Partizan ni Zvezda nikada nisu doveli Nba pojacanje sa takvom ulogom u Nba. Dalje, Madar, top talenat plej za Evropu, obestecenje 250k, garantovan trogodisnji ugovor. Avramovic, 2. najbolji skorer najjace evropske lige, dvogodisnji garantovan. To nisu ugovori ala Kalinic 1+1 ili Vildoza i Kampaco. Smajlagic too prospekt iz Nba (odigrao utakmica koliko Vildoza i Nedovic zajedno u Nba) takodje na trogodisnji. Tristana top evropskog prospekta iz Reala koji je imao minuta u Evroligi vec i to vise nego sto je igrao u Evrokupu za vas nakon Reala. Koprivica visegodisnji, al je tu i najjeftiniji ubedljivo. Lesora na jednogodisnji, trazio Zvezdi 600k evroligaskom timu to leto, nepoznat je njegov ugovor za Evrokup tim. I Mura iz Kine, sa statistikom Lorenco Braun odande, dakle ista statistika jos je Mur i mladji 4 godine, pa u najbolju ruku je mogao imati istu platu kao i Lorenco kod nas, jos dosao da igra takmicenje ispod ios mladji 4 godine.

 

Sto se tice Zvezde nijedan stranac kapitalac ili nijedno domace (izuzev Nedovica do ove sezone) nije potpisao garantovan visegodisnji ugovor i to u evroligaskoj Zvezdi, ponavljam-evroligaskoj. U Zvezdi koja je zaradila preko 10 miliona u poslednjih 10 godina od Evrolige+ transfera dok je Partizan u tom periodu zaradio 0 za iste stvari a i doosta vise love na sezonske+dnevne ulaznice u istom periodu. Niste svesni koliko je garantove love dobio Zelimir proslo leto(doslovno sam nacrtao iznad za neupecene i pale s marsa) i koliko Zvezda svako leto unazad dobija novac od drzave kako im se cefne nekad manje nekad vise nekad na leto nekad na zimu. Kao da Zvezda nekad ne bi potpisala f4 pojacanja na visegodisnje ugovore i milinskog trenera a ne Radonjica od 400k ili SO od 600k da ne idem pre toga sa Tomicem, Sakotom i Alimpijevicem ili Vlade Jo.

 

Prosla sezona vise od duplo manje para od sezonskih na leto bilo nego sada, jeftinije ulaznice i manje meceva u sezoni kod kuce nego ove. 0 para od Evrokupa, 0 trofeja. Nakon svega toga Mur-Zagorac-Dangubic-Kurucs se menjaju Nanelijem (okej imate lufta u odnosu na nas za jednog 1.5mil igraca samo ako smo pali s marsa i ako zanemarimo Partizanovo placanje wc i Zvezdinu zaradu od Evrolige) i da naglasim jos jednom-najkorisniju trojku u Evroligi u sezoni za nama i drugog najboljeg skorera sa iste pozicije, sa velikom ulogom u top8 timu kog je pobeda delila od f4. Posto se naglasava da je Kampaco najbolji plej iz El (bio 7. najkorisniji plej al ok moze se reci da je bio top5 plejeva jer je osvojio, mada imao je i Tavaresa i tako neke igrace) zasto ne reci i da je Naneli bio najkorisniji igrac na pozicji 3 u sezoni za nama i drugi najbolji skorer sa top procentima. Zatim Papapetru, 10. najkorisnija trojka u El, indeksa korisnosti kao i Kalinic u sezoni za nama. Zatim Exum, sa velikom ulogom u f4 Barseloni, sutirao preko 50% za 3 doduse na manjem uzorku, kombo igrac koji je tamo igrao i 1 i 2 i 3 sto mu dodatno povecava vrednost, nekadasnji 5. pik sa drafta, brdo utakmica u Nba. Andjusic, sa velikom ulogom u top8 timu kog je pobeda delila od f4, top3 bek sutera po procentima, bio 2. najbolji bek skorer po poenima tog Monaka iza Majk Dzejmsa.

 

Andjusic i Papapetru na garantovane dvogodisnje opet. U Zvezdi od kapitalnih pojacanja samo Nedovic visegodisnji, Vildosa i Kampaco negarantovani dvogodisnji, player option za drugu godini i Petrusev jednogodisnji.

 

Ali "Evropa postavlja pitanje" ono postavio pitanje visokomoralni igrac visokog IQ-a Majk Dzejms, Met Dzening i mozda po jos neko koga sam zaboravio...

 

Izgleda da imate neki kurs da evro u Decembru vredi mnogo vise nego na leto, dajte da i ja tu menjam lovu, posto je kod mene u menjacnici u kraju godinama vec 117 svaki dan u godini.

 

A da ja vas nesto pitam, osim sta se ja sa 7 miliona (poreza) neprijavljenih Kineza, kako to da se niko nije zapitao izmedju leta vec vise sezona unazad koliki se iskoraci prave sa 0 rezultata kako u domacim takmicenjima tako i u Evropi, sa neuporedivo manje zaradjenih para od karata i sezonskih do ove sezone? Mozda zato sto niste bili kontenderi za plej of pa nikog nije zanimalo, ko ce ga znati.

 

"Svima vama postenima..."

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

 

Koji klub, KKP ili KKCZ?

 

U Litvaniji ne postoji rivalstvo u smislu neizvesnosti ko osvaja titule. Kao jedna od retkih zemalja gde je kosarka maltene na nivou religije oni imaju tu svoju reprezentaciju i Zalgiris koji je u istim, zelenim, bojama. I opet, velika vecina igraca ovosezonskog Zalgirisa zaista nije vredela mnogo na EL trzistu - tu su bili Smits i Cavanaugh/sada Polonara kao igraci sa iole ozbiljnim EL iskustvom, onda Lekavicius i Ulanovas koji su igrali EL u Zalgirisu i Brazdeikis koji je dosao iz NBA. I to je to od evroligaskih igraca.

 

Dakle, ako drzava Srbija zeli da ima svog stalnog ucesnika u EL, to sa parama koje na raspolaganju ima Zalgiris znaci i domaci proseci, jedan do dva zvucna stranca i dva do tri stranca koji se nisu do sada pokazali na EL sceni u jednom klubu. Zato sam i napisao jos u junu - nakon onakvog debakla od sezone ucesce KKP u EL je krajnje bahacenje i sluzi samo da pokaze da se u naprednjackoj Srbiji "snovi ostvaruju", nazalost samo snovi navijaca odredjenih kosarkaskih klubova (onaj fazon, ako dovoljno jako pozelis, zelja ce ti se i ispuniti). Isto mislim i za ucesce KKCZ, ako se, ne daj Boze opet nadje u EL sledece sezone nakon poraza u finalu ABA lige u ovoj sezoni.

Znaci ucesce Partizana u EL koje je da kazemo po prvi put ne zasluzeno na terenu je bahacenje.
Kako bi onda nazvao ono sto ste vi radili kada ste dugovali 13 miliona evra kada je covic dosao na mesto zvezde.
13 miliona ste dugovali i zna se sta je uradjeno i kako sa fmpom i opet ste vremenom poceli da igrate el sa jako dobrim budzetom. Znaci to nije bahacenje?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kendrick said:

@Brat od Korneta

 

Kažeš Monakova bekovska linija skuplja... kao da su te čuli 😄 

 

1. Efes

2. džvedžda

3. Barsa?

 

A ni na top8 mestu niste...

 

Top1 trener ikada a top16 Evrokupa, 2. u Aba, 2. u kupu, zapalili iz Kls-a.

 

Ove sezone top1 trener ikada izgubio dva derbija do sada od trenera koji nije selektirao tim i jednog jedinog igraca koji su igrali ta dva derbija gde je pritom u Zvezdi napravljeno duplo vise promena i to overall manje kvalitetnijih igraca. Sa isto pobeda u Aba, i utakmicom manje(a jos dosao na poraz od Zadra). Kao i u Evroligi samo sa istim brojem utakmica.

 

Top1 ikada a ni u top16 Evrokupa nije iliti nije ni u top8 kako velis sad a imao je 5 igraca sa ulogama u top8 fazi pre Partizana: Naneli, Panter, Ledej, Exum, Andjusic. Dok Zvezda samo Bentila i Martina i to obojica sa manjim ulogama i da ponovim na neselektiran roster trenera i manje uigraniji jer je vise od pola nov tim. A ni ispred nas niste...

 

Ma kakvi Efes ispred nas, pa po vasim tvitovima Kampaco je 7 miliona, dakle vise i od Efesa placamo bekovsku liniju. Steta samo sto izbegavas da pricamo o poziciji 3 gde zaista jedini u El imate dvojicu milionskih igraca i gde se zaista top1 po tim tvojim suludim kategorijama po poziciji.

 

Steta samo sto vas je bekovska linija Nedovic-Vildosa-Pefi (krpili sa krilima u vidu Lazica i Dobrica) koja vredi 1.5 puta manje od Exum-Madar-Panter-Andjusic, morala da vas dobije u punoj Areni trojkom u poslednjoj sekundi. Posto smo poceli da se merimo po bekovskim linijama.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Wingwalker said:

A sad će na ovo Dobar u piku da ti odgovori taksativno. Dal si realan?

 

Zao mi coveka posto stalno postavlja pitanja a svi ga kuliraju. Ni Kendrick ne odgovara na pitanja pa sta sad, "pisemo onima koje imamo" sto bi rekao Zoc otprilike.

 

I ja bih voleo komsije koje odgovaraju na pitanja, pismenije komsije na ovoj temi i gramaticki a i kosarkaski ili bar one sa dobrim smislom za humor al i Zeljko kaze da bi voleo da igraju bolju odbranu sa timom koji je on selektirao sa 11 igraca koje trenira xy treninga i utakmica za redom i jos cetvoricu iskusnih El i Nba iz ove sezone koje trenira 5 meseci, stotinu treninga i i preko 50 utakmica ukljucujuci i prijateljske, pa su ubedljivo najgora odbrana u Evroligi. Gora od recimo 3 trenera debitanata u El ove sezone ili onih timova koji su imali vise promena u timu ove sezone ili od 8 timova od kojih Partizan ima skuplji tim ove sezone od nekoliko i duplo vise.

 

Ne mozemo bas sve dobiti sto zelimo, jbg.

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

Znaci ucesce Partizana u EL koje je da kazemo po prvi put ne zasluzeno na terenu je bahacenje.
Kako bi onda nazvao ono sto ste vi radili kada ste dugovali 13 miliona evra kada je covic dosao na mesto zvezde.
13 miliona ste dugovali i zna se sta je uradjeno i kako sa fmpom i opet ste vremenom poceli da igrate el sa jako dobrim budzetom. Znaci to nije bahacenje?

Bold: Preživljavanje, ja bih to nazvao preživljavanje.
Izvinajvam se za off topic, ali mislim da ovo uopšte nije bila poenta goldbergovog upisa i nisam siguran da je ovaj upis prikladan za EL temu pošto mi više vuče na prepucavanje (što je odlika tata teme). 

Link to comment
Share on other sites








 

 
...ubedljivo najgora odbrana u Evroligi. Gora od recimo 3 trenera debitanata u El ove sezone ili onih timova koji su imali vise promena u timu ove sezone ili od 8 timova od kojih Partizan ima skuplji tim ove sezone od nekoliko i duplo vise.
 


Evo primera...previše je ovo brutalnih činjenica u istoj rečenici da bi neko s one strane mogao išta smisleno da replicira i ostvari prednost.

Stignu do ovog dela gde tri EL debitanta treniraju samo 5 meseci timove koji igraju bolju odbranu a jedan od te trojice ima sa Žocom u EL H2H 2-0 i još mu je ubacio 191 poen, od toga stotku u Areni.
Taj argument da je Najtrofejniji izašao iz štosa, jednostavno nemaju čime da obore.
Pomiriš se sa tim što ranije to bolje a ovi sa više trpljenja da sačekaju da neko iz struke definiše ono: " dugoročni projekat " i "zaslužujemo EL."
Na osnovu čega? Na osnovu devet EL trofeja Željka Obradovića i prepune Arene?
Ovo drugo je pitanje dokle će...

Moj savet je da izparcelišeš malo postove. Ne mora odma cela torta u lice. Ja bi od tvog prezadnjeg "dvopersonska posteljina" posta tatisao ovde sa oneliner-ima do polovine februara.

Izparceliši ga malo...pa mi bliže komšije od njih i nemamo.





Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Wingwalker said:

Izparceliši to malo

 

3 cista trenera debitanta u El: Valensije, Reala i Baskonije. Ukoliko ne racunamo Katasha koji je bio nesto malo u Pao prosle sezone.

 

Mozemo i da dodamo Dovlu kao 5. mada on je bio samo 7 utakmica.

 

Trener Makabija je imao par utakmica prosle sezone u Evroligi i to sa drugim timom pa mozda nije cist debitant iz tog ugla, zato napisah 3. Maskvitis je cini mi se pre 7-8 godina imao jednu El sezonu sa Neptunasom. 

 

Zamisli da treneri Valensije, Baskonije i Zalgirisa imaju budzet kao Partizan koliko bi tek imali pobeda vise od Zeljka, a kamoli da imaju budzet kao Partizan a da Partizan ima budzet koliko i oni sada ili da je Dusko bio tu na leto i imao budzet koliko imamo sada koliko i Partizan ali da smo imali toliko na leto, eto ne mora ni da je Dusko bio tu prosle sezone i da je zadrzao kostur i dodao samo 4 vrhunska pojacanja umesto 4 najlosija igraca, dobro 3.

Edited by Brat od Korneta
Link to comment
Share on other sites

Simpaticni ste sa tom grobarski strah od petka mantrom. Zasto bi se iko plasio petka? Ne igramo mi kosarku ovde 😁

 

Sto bi rekli, to su najlakse utakmice, narocito po tome koliko sigurno ste u sebi vec upisali ne samo pobedu, vec gazenje Partizana. Po svemu tome ste ubedljivi favoriti, to je ok. Sto znaci da je sve sem vase sigurne pobede apsolutni blam i fejl. A ja sam jako srecan koliko pucate od optimizma.

 

Ali opet, gotovo niko ne bezi sa ove teme zbog poraza vec najezde fora koje su dobre samo vama u krugu porodice.😁

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alex_Serbia said:

Simpaticni ste sa tom grobarski strah od petka mantrom. Zasto bi se iko plasio petka? Ne igramo mi kosarku ovde 😁

 

Sto bi rekli, to su najlakse utakmice, narocito po tome koliko sigurno ste u sebi vec upisali ne samo pobedu, vec gazenje Partizana. Po svemu tome ste ubedljivi favoriti, to je ok. Sto znaci da je sve sem vase sigurne pobede apsolutni blam i fejl. A ja sam jako srecan koliko pucate od optimizma.

 

Ali opet, gotovo niko ne bezi sa ove teme zbog poraza vec najezde fora koje su dobre samo vama u krugu porodice.😁

Jbg, ne dobacujemo do fora koje priliče gtr eliti: drmanja kaveza, cepanja ka "ciganče napolitanku ", pomeranje dupeta ... itd ... itd...

Link to comment
Share on other sites

Meni je dovoljno da zamislim da sledeće sezone kao i prošle sezone ovde tatišemo sa navijačima EC tima.
I to mi ne deluje kao ravnopravna borba nit neki čelindž. Jednako kao što i ovde u zadnjih 50 postova nema ništa o njihovoj igri, neka pretnja pred derbi...isticanje prednosti trofejnijeg trenera, da okače fotku nekog igrača, gif neke akcije, statse u kojima nas šiju...kao da nemaju ništa da tresnu o sto pred ovaj derbi.
Mi i ne moramo da kopamo po statsima...2-0 and counting.

Važno da se svakodnevno pokrene serija ridanja sa sve grdjenjem lica i valjanjem po podu: "Ma odakle vam bre pare cigani".

Prihvatite to kao okolnost.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Alex_Serbia said:

Simpaticni ste sa tom grobarski strah od petka mantrom. Zasto bi se iko plasio petka? Ne igramo mi kosarku ovde 😁

 

Sto bi rekli, to su najlakse utakmice, narocito po tome koliko sigurno ste u sebi vec upisali ne samo pobedu, vec gazenje Partizana. Po svemu tome ste ubedljivi favoriti, to je ok. Sto znaci da je sve sem vase sigurne pobede apsolutni blam i fejl. A ja sam jako srecan koliko pucate od optimizma.

 

Ali opet, gotovo niko ne bezi sa ove teme zbog poraza vec najezde fora koje su dobre samo vama u krugu porodice.😁

Za B1 si u pravu. Iako je Tata tema, ne sviđa mi se ta naša mantra za petak.

Za B2 si omašio ceo fudbal. Od 08.12. negde kasnije uveče pa u sledećih par nedelja desio se egzodus crno belih forumaša sa ove teme i to ne zbog najezde "fora" nego zbog The trojke.

Edited by Trigger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Alex_Serbia said:

Ali opet, gotovo niko ne bezi sa ove teme zbog poraza vec najezde fora koje su dobre samo vama u krugu porodice.😁

 

Tajming bezanja sa ove teme i poraza se ne slaze sa tobom, odnosno najezdom losih fora, znaci uvek imamo lose fore sto bas vas taj period nema, obicno iskacete sa trojkom Mirotica, neregistrovanjem Kampaca ili nekom novom izjavom Glikmana.

 

Dajte neku dobru foru da se i mi nasmejemo ko ljudi.

 

Elem, junioriski derbi danas zavrsen pobedom Zvezde. Lepa uvertira.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brat od Korneta said:

 

Tajming bezanja sa ove teme i poraza se ne slaze sa tobom, odnosno najezdom losih fora, znaci uvek imamo lose fore sto bas vas taj period nema, obicno iskacete sa trojkom Mirotica, neregistrovanjem Kampaca ili nekom novom izjavom Glikmana.

 

Zato sam rekao gotovo niko. Ja sam uzeo hijatus jos pre 08.12. Ali dobro, zli jezici bi rekli kako sam preventivno zapalio (eto da se sprdamo malo i na svoje racune 😁)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pacino said:

Bold: Preživljavanje, ja bih to nazvao preživljavanje.
Izvinajvam se za off topic, ali mislim da ovo uopšte nije bila poenta goldbergovog upisa i nisam siguran da je ovaj upis prikladan za EL temu pošto mi više vuče na prepucavanje (što je odlika tata teme). 

Nije to prezivljavanje, prezivaljvanje je kad se nema a i dalje se  boris. Vi ste dugovali,drugi klub preuzeo sve sem duga i dobio budzet. To je daleko od prezivljavanja

Edited by LakiJeMaloNervozan
Link to comment
Share on other sites

Strah od petka je opšteprisutan ali je ozbiljno transparentan na vašoj temi, dok dokoni cigani na svojo temi dumaju tamo do Cedelimpije ko je veći baja Nedara jel Kalina.
Nisam siguran da je ovde neko okačio da vas zasigurno deremo u derbiju.
Ja sam već nekoliko puta napisao ,,ako izgubite u petak".
Ima prilično poštovanja i rezerve u toj sintaksi.


Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Alex_Serbia said:

Simpaticni ste sa tom grobarski strah od petka mantrom. Zasto bi se iko plasio petka? Ne igramo mi kosarku ovde 😁

 

 

Pa niste nikad ni igrali košarku kad se igrala. Ili ste  se tukli sa protivničkim igračima kad gubite, ili u svlačionioci tukli sudiju kad gubite, ili kako kažu lažljivi jezici vozali sudiju u gepeku., udarali ispod pojasa zato što volite da vas igrači mrze, 

I sad sve to samo preneseno na EL od ove godine. Spletke, pocinkovani cinkaroši, najbolji bez titula hoće licencu a nema igrača za SLS. Opet Čović kriv zato što je u nevreme doveo trenera i pojačanje koje ne sme da igra pa se i Mike James pita; odakle bre pare za to. Gluckman keže da je obavestio odmah posle 29.12. agente Kampaca - Zašto ste ga odveli Tamo.

kuper kaže da je Čović preneo (posle 10-ak godina) blato u EL.

Ja mu evo već treći put postavljam kako je to Čović oblatio ABA play off protiv Budućnosti ali  čuti.

 

"

Je l' ono beše najveće blato koje je napravio Čović kad je Jasmin Repeša došao bez sakoa na KZŠ i pitao; "znate li vi zašto sam ja došao bez sakoa?"

Hteli novinari da ga pitaju o utakmici ali..

 

3 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

Nije to prezivljavanje, prezivaljvanje je kad se nema a i dalje se  boris. Vi ste dugovali,drugi klub preuzeo sve sem duga i dobio budzet. To je daleko od prezivljavanja

 

Pa mi smo se i bez koševa odnetih morali boriti po tebi ali to ne može na terenu kad nema koševa. Kako onda da preživimo?

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Alex_Serbia said:

 

Zato sam rekao gotovo niko. Ja sam uzeo hijatus jos pre 08.12. Ali dobro, zli jezici bi rekli kako sam preventivno zapalio (eto da se sprdamo malo i na svoje racune 😁)

 

Posteno.

 

Sto se tice eventualnog poraza od Partizana, daleko bilo, ja bih to smatrao kiksom ili ako ti je jos draze da cujes-poprilicnim kiksom. Sto opet nije isto kako si napisao da bi doziveli apsolutni blam ili fejl, barem ne ja. To je recimo poraz od Burse po meni, a u ovakvoj Evroligi i da poslednji na tabeli dobije prvog na tabeli po meni nije bas apsolutni blam. Teska rec po meni.

 

Sto se tice da ako izgubimo bice kriv neki Javorliki lik. Prvo sta reci o Javoru vise koliko nas je covek dokazano puta pokrao, cak je bio i kaznjavan zvanicno nakon meceva sa Zvezdom, vise puta. Drugo, ukoliko bude sudjenje kao i u Areni zasto bi iko kukako na sudije? Mnogo je meceva ove sezone, da se najblaze izrazim, gde je bilo vise gresaka na stetu Zvezde u odnosu na protivnika. Ne znam dal smo imali jedan jedini mec gde smo imali vise gresaka na stetu protivnika, mozes me podsetiti ako znas pa cu rado da pogledam opet, ja se ne secam. I da mi nadjes taj 1 kojim slucajem ja ti saljem 5 u obrnutom slucaju.

 

Dakle il nam je egal sudjenje ili vise na nasu stetu gresaka. Ili kradja poput Barselone u vidu krucijalne sudijske greske. Mozemo li se sloziti bar za taj mec da su nas zaista pokrali? Ne ono mi sizofreni izmisljamo stanamrade vec su nas zaista pokrali? Dakle ukoliko bi se isto ponovilo i zaista nas budu pokrali protiv Partizana ili bilo kog drugog tima (takodje i vas protiv nas ili bilo koga) mozemo li se sloziti da su negde kukanja na sudjenja zaista opravdane kradjom ili sudijskim greskama ako tako lepse zvuci? Mogu i da ti navedem i nakon pobede da ne bude samo nakon poraza, mec protiv Bajerna, takodje kod kuce, gde su imali rekordan broj slobodnih bacanja u El u jednom poluvremenu i cini mi se rekord za ovu sezonu u ukupnom broju izvedenih bacanja u regularnom vremenu bez produzetaka. Nisam od likova vidi ovi imali 36 bacanja=pokrali nas, nemam problem ni da neko ima 50 bacanja ukoliko zaista odbrana napravi 25 faulova u bonusu, ali tu samo u prvom poluvremenu bar 5-6 faulova ne mogu reci ni da su bili smesni jer nisu ni postojali. Mozes se i sam uveriti i ne verovati meni vec pogledati taj mec.

 

Dakle potpisujem sudjenje iz Arene prvog derbija do kraja svaki mec i u El i u Aba i u Kupu, mogu i iste sudije suditi svaki derbi sto se mene tice. Svaki mec koji izgubimo sa takvim priblizno egal sudjenjem cestitam ti sad unapred. Samo nema razloga da sumnjam i u jedan poraz od Partizana dok nam je Dusko na klupi  dugo nisam video takticko skolovanje trenersko kao u prvom abaligaskom derbiju.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...