Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

4 hours ago, Čvarkov said:

Čović nešto izjavi - da l' verujete tom lažovu 

partizan.net nešto objavi - stvari su jasne

 

Paaaaa :roflmao:

 

Zapravo, ima mnogo istine i u onome sto govori Covic i u tekstovima sto se pisu na partizan.net - kada govore/pisu o svojim rivalima. Problem nastaje kad krenu da pricaju o svom klubu, onda idu relativizacije, precutkivanje bolnih pitanja, lazi, provuku se tu "realni zvezdasi/realni grobari" u kontekstu pete kolone i tome slicno.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, kendrick said:

Šta misliš, da li je promena generalnog sponzora 28. decembra normalna? 🙂 

 

Nisi mene pitao, ali da, mislim nije uobicajeno ali ne vidim nista nenormalno. Otvori mi oci molim te sta je tu tu toliko nenormalno? Kakve veze ima jel 15. Jula ili 28. Decembra? Pa taj sponzor je potpisan visegodisnje da stoji u imenu u nekom trenutku se to prekinulo isto i u Partizanu(nis-mocart) i u Zvezdi(mts-meridian).

 

4 hours ago, kendrick said:

Da li je ostanak tog mts-a, koji je pristao da meritian uđe u ime i na dres, ali da i dalje plaća istu lovu... normalan? 🙂

 

Da, sta je tu nenormalno? Identicna stvar se desila u Partizanu kada je Partizan NIS postao Partizan Mozzart a Nis ostao tu sa istom lovom i spusten poziciju nize na dresovima. Nisam primetio da si osudio da je to nenormalno?

 

I dalje nisi naucio onu, ku drugome jamu koma sam u nju upada.

 

Nikako da naucis da sve sto prebacite nama da kod vas ima isto ili gore i tako svaki dan na ovoj temi.  Na primer kacis kako tvit kako je Zvezda dugovala 9 plata domacim igracima za proslu sezonu mada bez dokaza batova(od izvora onih koji su pisali da je Kampaco placen 7 miliona a covek ce biti placen 1.5milion plus bonuse ako ostvari) kao sto je od nasih neko okacio za vase( sto ne bi zacudilo da je zaista tako za ovih 9 plata jer znam kako posluje kkcz) a sa druge strane iskacu batovi za plate Partizanovih igraca iz sezone 19/20 i 20/21, najbolje da su isplatili sve iz 21//22 ili ove do sad a duguju plate od pre 3, 4 godine. Uostalom Ostoja je sam rekao da Partizan placa svake sezone 1 milion na zaostale plate iz ranijih sezona. To je izjavio prosle godine ako treba da nadjem izjavu, poslacu.

 

Svake sezone Zvezda duguje dosta plata igracima narocito domacim al niti se ko od njih zalio Evroligi bas retko bat-u niti su iz Evrolige pravili problem zbog toga, sve do dolaska Kampaca. Znaci da su i Partizanu kao i Zvezdi trazili potvrdu (koju je Covic izdao da ce biti placeno sve a ocigledno je slagao tom potvrdom (da bi igrao el) ili falsifikovao kako volite da kazete a nisam siguran ni da ste razumeli sta je tacno problem) i da je i Ostoja rekao (izdao takvu potvrdu) sve ce biti placeno i Partizan registruje sve igrace na leto i kasnije Brodzianskog (i Ostoja daje izjavu pre par nedelja ako Zeljko trazi jos pojacanja dobice) i sve pet a onda 2023. stizu batovi od pre par sezona da se duguje a Zvezdi prave problem jer je sve izmirila jos pre nove godine. Razlika je samo u tome sto su se Miskovi Zvezdini igraci zalili Evroligi a ne bat-u. Do sad nisam cuo nijedan slucaj u toku sezone da se neko zalio Evroligi, no dobro, svakako Zvezdina greska sto nije platila igrace (i Partizan je ocigledno dugovao) i sto je Covic slagao na leto da ce sve biti placeno do pocetka sezone ili kad vec (sto je morao da uradi i Partizan i svi drugi klubovi) a onda stizu batovi da Partizan duguje i to nakon nove godine i nema nikakvih problema. Daj dobronamerno nam sve objasni kako stoje stvari da ne zivim u zabludi da nesto nije tacno od ovoga sto sam napisao.

 

4 hours ago, kendrick said:

Da li je onakva nervoza, papiri, porez, tužakanja, će nas kradu na Kup... normalna? 🙂 

 

 

Ovo kao Duleta pre 8 godina da opisujes. Nervoza, Zvezda ponovljena stotinu puta na konferenciji a Partizan igrao protiv rendom kluba, tuzakanja, kradu nas itd. Pritom je Dule bio trener-sportista i trebali bi da ga krase veci maniri koji daje primer drugim buducim sportistima trenerima i igracima za razliku od jednog predsednika kluba, nesportiste i bivseg politicara. Poprilicno sam siguran da nisi sve to osudjivao tada ni da si se zapitao da li ti je sve to normalno bilo.

 

Tuzakanja stanuju sa druge strane brda. Narocito Evroligi, Uefi itd. Evo ti i Kuper kacite redovno tvitove tuzakanja i to strancima bez blama a ljutite se sto vas Covic tuzaka, mislim da ne moram da opisujem rec sta to znaci. Jebiga i ja donekle zameram Covicu sto se tuzaka Vucicu za vas porez il sta je bese vec tuzakao al ako nista drugo bar to nije radio iza ledja vec javno a i nije se tuzakao strancima sto mi je bas jadno da ne kazem nesto teze.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Brat od Korneta said:

Nisi mene pitao, ali da, mislim nije uobicajeno ali ne vidim nista nenormalno. Otvori mi oci molim te sta je tu tu toliko nenormalno? Kakve veze ima jel 15. Jula ili 28. Decembra? Pa taj sponzor je potpisan visegodisnje da stoji u imenu u nekom trenutku se to prekinulo isto i u Partizanu(nis-mocart) i u Zvezdi(mts-meridian).

 

:Hail:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, kendrick said:

 

:Hail:

Daj brate otvori mi oci i napisi sta je tu nenormalno i ako imas dobar argument, slozicu se da je nenormalno.

 

Pitao si da li je normalno da Zvezda Mts se promeni u Zvezda Meridian i ostane tu Mts da daje istu lovu. Identicna stvar Partizan Nis promenjem u Partizan Mocart i ostao Nis da daju istu lovu promenjeni u imenu podjednako i na dresu spusteni poziciju ispod podjednako. Sta je tu nenormalno? I da jeste nenormalno (a sve je to legit) znaci nenormalno ti je sto se to desilo tako u Partizanu?

 

Zakon o sportu kaze da je moguca promena imena kluba u toku sezone. Pa Partizan je do 1. Oktobra na sajtu Aba lige bio regsitrovan kao Partizan Nis a taj dan su potpisali ugovor sa Mocartom i promenili u Partizan Mocart i sledeci dan igrali prvo kolo. Sta je tu nenormalno?

 

Sto se tice ovog dal je menjano na leto ili tokom sezone. Nis u Partizanu i Mts u Zvezdi (a i Mts je u Partizanu) su potpisali pre par sezona izmedju sezona visegodisnje ugovore (a mozda cak nisu ni na leto vec tokom sezone) da ce se zvati sa tim dodatkom u imenu. Nije isticao Nis ugovor u Partizan proslog leta pa se pojavio Mocart sa vecom lovom vec je i dalje bio na snazi Nisov ugovor i da budu u imenu a pojavio se Mocart dao vecu lovu i promenili njih u imenu. Identicna stvar se desila i u Zvezdi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Wingwalker said:

Poješće vas taj strah do petka.
Istrajte...hidrirajte se, lezite sobajle...i tako još 4 dana.
A onda kolektivni odmor i to da
se spoji i sa slobodnim danima iz prošle godine...ko nije koristio posle Burse i majstorice.

 

Ima vas 7x vise na forumu, statisticki je nemoguce da ne mozete makar neku dobru foru da izvucete izmedju sebe. A opet, praksa pobija teoriju.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi Aleksa...pa i nemamo za vas više fore nakon Vlade.
Ostala vam je samo surova stvarnost.
Nakon mutiranja Arene od strane Nemanje Nedovića Nedare i to u stilu: signed, sealed and dilevered...ne-de-ljama smo vas tražili po Tati sa uključenim lampicama na mobitelima.

U petak ako opet izgubite...ostaće vas ovde trunka da ni bladhaundi neće znati na koju stranu da vas tražimo.
Samo Garija nećemo tražiti jer nam se "javlja" gde bi mogao zapucati da u rumu i mulatkinjama potraži utehu, dok taze kohibe gasi o lakat da skrene misli koje ga gone.

Što bi rekao tvoj imenjak:

"Ostajte ovdje…
Sunce tuđeg neba neće vas...".







Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Dobar u piku said:

Navijacima zvezde je normalno da klub u sred sezone dovede 2 top igraca,a hteo je i Polonaru kao jednog solidnog el igraca koji ni malo nije jeftin.

 

 

I onda se mi pitamo kako ljudi kao Vučić i Covic se održavaju tolike godine,pa zato što ciljne grupe pokriju onda kada zaskripi.

Da li može da se sazna razlika između placati u junu / julu, ili tokom godine (bilo kada)? 

Evo, izbacio kolega uporedne plate. Niko da opovrgne. Kako to da partizan ima slicne rashode, a ipak je nešto u KKCZ trulo??? 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Inbox said:

Da li može da se sazna razlika između placati u junu / julu, ili tokom godine (bilo kada)? 

Evo, izbacio kolega uporedne plate. Niko da opovrgne. Kako to da partizan ima slicne rashode, a ipak je nešto u KKCZ trulo??? 

Kkp na osnovu marketinga i sezonskih barem 2 top igraca moze vise priuštiti,vas dok Faku nije došao bilo je 1000 na abi.

 

 

Evropa zato i postavlja pitanje odakle u sred sezone tolika lova,treba da im se objasni kako Vule svoje čedo hrani...

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dobar u piku said:

Kkp na osnovu marketinga i sezonskih barem 2 top igraca moze vise priuštiti,vas dok Faku nije došao bilo je 1000 na abi.

Naravno da moze da priusti samo od sezonskih kad su se rashodi sveli samo na placanje igraca koji su trenutno u rosteru, dok se duguje bivsim igracima od pre 4 godine, ne placa se porez drzavi, igra se za dzabe u Areni. Recimo Zvezda dok je jos pokusavala da igra u Areni je to mogla ako je procena da ce biti makar 12-13k gledalaca, u suprotnom nije bilo isplativo igrati u Areni zbog zakupa. Partizan igra u Areni i u Aba ligi gde bude, koliko, 5k ljudi?

 

Inace, zna li se koliko je tacno zaradjeno od sezonskih? I sta se podrazumeva pod marketingom?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dobar u piku said:

Evropa zato i postavlja pitanje odakle u sred sezone tolika lova,treba da im se objasni kako Vule svoje čedo hrani...

 

Slažem se da je to dobro pitanje koje zaslužuje odgovor. Ali prvo da Evropa sazna odakle lova sedmoj ekipi u aba ligi da dovede najtrofejnijeg trenera i top el igrače da igraju evrokup i to sve na 2 i više godina, plati wildcard da igra sl sezone el, da zadrži sve igrače koje želi i opet dovede top el igrače na pozicijama koje su škripale u prethodnoj sezoni pa se nije moglo izaći na megdan večitom rivalu u košarkaškoj ligi Srbije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Dobar u piku said:

Kkp na osnovu marketinga i sezonskih barem 2 top igraca moze vise priuštiti,vas dok Faku nije došao bilo je 1000 na abi.

 

 

Evropa zato i postavlja pitanje odakle u sred sezone tolika lova,treba da im se objasni kako Vule svoje čedo hrani...

Zašto Dulou 2015. od sezonskih niste obezbedili dva vrhunska igrača?

  • Like 4
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Da li je realno da je i nakon pola sezone igranja dva srpska tima u Euroligi i to sa njihovim rekordnim budžetima, i dalje najveća misterija ,,odakle vam bre pare?" .
Ako može i bez vredjanja inteligencije sa sezonskim kartama i marketingom a mi ćemo priznati da je Mozzart bet pred istek godine naprasno uvideo koliko su u preteranom plusu pa rešili da se ogrebu o poreske olakšice kroz ulaganje u sport. Ili kako god...opet pale s'neba. Nismo zaradili.
Jednako nam je sa obe strane brda poznata materija i većina detalja kako smo obaška stigli ovde. Od prvih petorki ova dva tima se prvi put u zadnje tri decenije moze sastaviti roster finaliste EL.

Da batalimo tu kintu.

Dajte nešto vredno čitanja.
Da se zabavimo malo do petka jer nakon toga nekom neće više biti ni do pisanja, ni do smeha...košarke...sporta.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...