Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

51 minutes ago, fillam said:

Inače, jako je licemerno pozivati se na tuđe gospodsko ponašanje, a onda drati glasne žice u hali uz 'keva k****, i komšija te silovao'. 

 

 

Zato Cigani licemeri ugledajte se na Andjusu koji je pevao to sto je pevao, pa se sutradan pokajao i izvinio, a onda sledecu tekmu sa detetom u rukama pevao to isto.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dragan Mićić said:

Zato Cigani licemeri ugledajte se na Andjusu koji je pevao to sto je pevao, pa se sutradan pokajao i izvinio, a onda sledecu tekmu sa detetom u rukama pevao to isto.

 

 

Nije opet pevao samo mu je Lesor digao ruke na tu pesmu a on se nasmejao a ostali igraci (domaci koji razumeju pesmu) aplaudirali...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ej al stavili Kalinu na transparent a isti ih nije drao samo kad nije igrao.

Niti igra za Zvezdu sada.

 

Zapitao sam se doduse i zasto Andjusic peva ono nakon pobede nad Baskonijom koja veze sa Zvezdom nema, ali oni iznova potvrdjuju da im je samo Zvezda u glavi. 😂

 

 

Link to comment
Share on other sites

  

16 minutes ago, uvrnuto said:

 

Samo rokaj!

 

eidt: ne znam da li je po zakonu ok da objavljuju ovakve stvari, ali mi je drago što je pokrenut postupak ili šta god.

 

 

Da prebacim na Tatu da neko ne pomisli da patkometrisem na KKP temi. Iako je tema ozbiljna.

 

 

Podrska za reakciju kluba, ali dalji tvit kluba je blago kriminalan. 😄 U fazonu "Ovo delo bi bilo ok da je bio izazvan i/ili da nismo vodili i/ili da je bilo sumnje u neke sudijske odluke".  

 

Cemu to? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Podrska za reakciju kluba, ali dalji tvit kluba je blago kriminalan. 😄 U fazonu "Ovo delo bi bilo ok da je bio izazvan i/ili da nismo vodili i/ili da je bilo sumnje u neke sudijske odluke".  

 

Cemu to? 

 

To može na taj način da se protumači samo i isključivo ako neko ima jaku želju da to tako protumači, kao ti sada.

 

Čovek može ničim izazvan i da ubije nekog, i to upravo to i znači. To nikako ne može da znači i da se tumači kao pravdanje istog tog dela da je bilo izazvano, samo ga dodatno opisuje.

  • Like 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Respekt za trud, ali vratio te fillam na fabrička kao Lesor Petruševa. Dodao bih samo da, budući da je ovo uključivalo pravne službe, opis situacije mora da bude adekvatan. Nikad nećeš imati zabranu/tužbu "jer si pljun'o" i to je to. Potrebno je da opišeš ili kontekstualizuješ delo/situaciju, baš da bi se ogradio od bilo kakvih prigovora ili bilo čega sličnog. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fillam said:

 

To može na taj način da se protumači samo i isključivo ako neko ima jaku želju da to tako protumači, kao ti sada.

 

Čovek može ničim izazvan i da ubije nekog, i to upravo to i znači. To nikako ne može da znači i da se tumači kao pravdanje istog tog dela da je bilo izazvano, samo ga dodatno opisuje.

 

Iskljucivo ako neko razmislja logicki

 

Apsolutno je bespotrebno takvo "dodatno opisivanje" i totalno je u maniru RTS-a iz '99. 

Link to comment
Share on other sites

Svaki vid javnog oglašavanja povodom kršenja zakona ili nekih in-house pravila/zabrana podrazumeva ovo što je napisano u tvitu. 
 

Čak i kada bi se kockarnice odlučile da zabrane pristup lokalnim alkosima, to ne bi bilo šturo nedolično ponašanje, već dana tog i tog, taj i taj u vidno alkoholisanom stanju i ničim izazvan... svaki pravni subjekt ima pod obavezno da se ogradi od prigovora ili kontra tužbi, odnosno da ne ostavljaju prostor za drugačije kontekstualizovanje dela. Naravno da neki prigovor sa ali sudija je krao ne bi pomogao, ali bi menjao emocionalnu svest i reakciju okrivljenog iz ugla suda ili tumača. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Iskljucivo ako neko razmislja logicki

 

Apsolutno je bespotrebno takvo "dodatno opisivanje" i totalno je u maniru RTS-a iz '99. 

 

Imao sam i ja 'logiku' u školi, i svodi se na vađenje tačnog zaključka iz nekih tvrdnji, koristeći samo činioce istih. Dakle, ne potencijalnog, nego logički tačnog i istinitog zaključka.

 

U tvom razmišljanju nema ništa logično, već si pridodao celu jednu izmišljenu sekvencu, te to nikako nije moglo da se zaključi logički, već isključivo proizvoljno.

 

Edited by fillam
  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fillam said:

Imao sam i ja 'logiku' u školi, i svodi se na vađenje tačnog zaključka iz nekih tvrdnji, koristeći samo činioce istih. Dakle, ne potencijalnog, nego logički tačnog i istinitog zaključka.

 

Ili da ponovo ides u skolu, ali ovog puta u neku bolju. 

Ili da batalis. 

 

Logicko razmisljanje =/= logika.

 

Moje razmisljanje je veoma logicno. Da li je zakljucak validan (istinit) ili ne (u potpunosti ili delimicno), o tome se moze diskutovati. Argumente koje uzimam u obzir nisu samo oni koji su napisani, iako jeste akcenat na njima. Argumenti sezu duboko i u to kakav smo narod i kako se ponasamo u medijima. I to sam istakao.

 

Ova izjava se granici sa onom okrivljenog "jesam je silovao, ali se ona izazovno oblukla". Dakle, kroz situaciju, pokusava se da se (ne)opravda nesto lose ucinjeno (silovanje) odnosno da se napravi gorim od onog sto bi bilo da je situacija bila drugacija (uradio je to nicim izazvan, a da je izazvan to bi bila drugacija, olaksavajuca okolnost - i ne, nemoj mi servirati pricu kako ne bi, jer tu dolaze i ti drugi argumenti u prilog, koji sire pricu). 

 

Jos jednom, to sto lik nije nicim izazvan, sto je rezultat bio povoljan i sto sudije nisu imale sumnjive odluke na stetu Partizana, ni na koji nacin niti uvelicava njegov prestup niti on treba biti umanjen da je situacija bila drugacija. Za ovakve prestupe to nisu otezavajuce okolnosti niti u suprotnom trebaju biti olaksavajuce. A to se kroz ovu izjavu prakticno potencira. 

 

I za kraj - pohvalio sam postupak KKP, tako treba i voleo bih to da vidim i sa nase strane. PR kluba, ili ko vec vodi stranicu, social media manager, je podbacio... 

 

 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Quote

Kao što se na snimku vidi, S. G. je ničim izazvan, pri ubedljivom vođstvu Partizana i bez ikakve sumnje u bilo koju odluku arbitara učinio ovo delo.

 

Tekst je samo suvišan, ne treba izvoditi zaključke ali nema potrebe za ovim boldovanim. Ne postoji okolnost pod kojim je ovo što je učinio ovaj navijač opravdano delo. Jedino da je sudija prišao i opalio mu šamar...pa čak ni tada. Taj sudija bi bio izbačen sa spiska sudija.

 

Pohvale klubu KK Partizan za sučeljavanje sa ovakvim izgrednicima. Nadam se i da će moj klub da prati ovakav trend, pa posle neka se hvale, nije problme. Ali neka jednom počnu sa ovakvim kaznama jer je postalo nepodnošljivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kooineeperk said:

I za kraj - pohvalio sam postupak KKP, tako treba i voleo bih to da vidim i sa nase strane. PR kluba, ili ko vec vodi stranicu, social media manager, je podbacio... 

 

Iz poštovanja ću da ti verujem da ti je odmah prvo palo na pamet da ova poruka poziva na nasilje i pravda ga ako je izazvano.

Tako da, ako ti to tako shvataš, očigledno postoji mogućnost da još ljudi to tako shvata.

 

Stoga ću se složiti s tobom da je, u tom slučaju, PR bio neobazriv.

 

I dalje se ipak nadam da su ove slike i snimci iz Arene, i doživotna zabrana, malo jasnija poruka ljudima kako da se ponašaju od tih subliminarnih.

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, fillam said:

 

I dalje se ipak nadam da su ove slike i snimci iz Arene, i doživotna zabrana, malo jasnija poruka ljudima kako da se ponašaju od tih subliminarnih.

Upravo. Pohvala za potez KKP. Pre svega iz ugla prevencije.

 

Nadam se da cemo i mi tako...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...