Jump to content

Message added by NMX,

Drugari,

 

Pošto nam se bliži verovatno najuzbuljdivija sezona u domaćoj košarci u poslednjih desetak i više godina, pošto je u toku prelazni rok gde iz dana u dan imamo vesti i vesti novi mod tim vox92 košarke vam je spremio nekoliko pravila kojih ćete morati da se pridržavate kako biste (i) održali nivo diskusije neophodan za forum kakav želimo i (ii) kako biste pomogli novom mod timu da ima što manje posla.  Ova pravila su svakako podložna promeni i pooštravanju ukoliko bude bilo potrebno te imajte i to u vidu.

 

Mimo postojećih pravila foruma sa kojima ste već upoznati i čije vrednosti pokušavamo da baštinimo još od devedesetdvojke a koja možete naći na

 

 

shodno specifičnoj situaciji i brojnim dešavanjima u domaćoj košarci, želeli bismo da vam skrenemo pažnju i na sledeće:

 

-        Tata topik vam je i mama i tata, tj. (pošto ima gomila pravnika međ’ modovim) sine qua non merenja patke na forumu;

-        Bićemo maksimalno fleksibilni kada je Tata u pitanju i pustiti diskusiju ma koliko glupa bila, ma koliko se trolovalo ili pričalo o budalaštinama, sve i da najavljujete Lebrona u Zvezdi a Durenta u Partizanu, dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada. Bude li toga, kažnjavanje će biti rigoroznije u odnosu na Pravilnik foruma jer je već dopuštena diskusija maltene bez ikakvog kriterijuma;

-        Topik pojedinačnog kluba treba da bude maksimalno oslobođen od Tata tema, posebno da bude oslobođen od diskusije o pojačanjima ili vestima u vezi sa drugim klubom;

-        Nemojte spamovati sa reportovanjem za Tata postove, učestvujete u diskusiji koja je u stratu takva kakva jeste, nemojte očekivati moderisanje takvih stvari dokle god nema homofobije, šovinizma i ad hominem napada;

 

Maksimalno izlazimo u susret sa ovim dosta liberalnim pristupom diskusiji, nemojte to zloupotrebljavati i terati nas da brišemo i banujemo redom.

 

Hvala.

Mod tim Vox92 košarka

Recommended Posts

16 hours ago, Kooineeperk said:

Odgledao sam samuraje i germane i ne verujem kakvog ste vi decka, fudbalerchinu, onoliko sikanirali i na kraju oterali iz FKP... Sramite se. 

Zato sad imamo priliku da učimo od prave sporCke priče. Porodični koncept, žrtvovali evropsku sezonu da bi kapitena privikli na poraze. Ostaje da vidimo da li će upotpuniti kolekciju fenjera.

 

Usput se nadam da se nije primilo kod Erakovića.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Barkley#34 said:

Zato sad imamo priliku da učimo od prave sporCke priče. Porodični koncept, žrtvovali evropsku sezonu da bi kapitena privikli na poraze. Ostaje da vidimo da li će upotpuniti kolekciju fenjera.

 

Usput se nadam da se nije primilo kod Erakovića.

 

Vracali smo mi igrace sa aerodroma, nije da nismo 😄 Ali nije mi jasno kako vam to tudji losi potezi:

a) stvaraju neku utehu za sopstvene greske

b) prave neko zadovoljstvo a da se ne tice direktno vas (ovo pisem generalno)

c) oba odgovora iznad

 

Meni bi bilo drago da je Asano ostao u nasoj ligi, pa makar to bio i Partizan, podize nivo nase lige. Kao i Rikardo, Natho, Dijabate... 

 

S druge strane, nije mi zao Parkera, ne znam sto su ga vracali 😄 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Jakob Aman said:

Gledam petorku od pre par sezona: braun, panter, dzenkins, gist, odzo a Partizan se sad proziva. Obraza bez.

Pa evo, ja nisam gotivio taj nas tim, bas zbog toga. Smetalo mi je. Ali je barem sto rekose iznad doprinos domacih (Davidovac, Dobric, Stimac, Kuridza, Borisa) bio neporedivo veci naspram ovih vasih danas. 

 

I srecom, bese tako te godine i donekle sa Sasom Obradovicem - ostalih godina se znalo kod nas sta se ceni i sta negujemo (iako se to vezuje uglavnom za Radonju, pa je i Covic to poprimio).

 

Sa druge strane, vi 2, 3 godine radite ovo sto radite, a ove sezone ste na vrhuncu. Zato mnogi neostrasceni Partizanovci i odustase od pracenja. Ili prate ali govore da nije to to.

 

Edited by Troteri
Link to comment
Share on other sites

U Zvezdi su se stranci menjali u toku sezone, jedni odlazili, drugi dolazili. Ali, UVEK su domaci igraci davali znacajan doprinos. Nikada se Zvezdi nije desilo da na nekoj utakmici domaci igraci daju ukupno nula poena. Doprinos domacih igraca u KKP je isti doprinosu koji bi dalo nekoliko ljudi sa foruma u igri.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kooineeperk said:

Ali nije mi jasno kako vam to tudji losi potezi:

a) stvaraju neku utehu za sopstvene greske

b) prave neko zadovoljstvo a da se ne tice direktno vas (ovo pisem generalno)

c) oba odgovora iznad

Prilično si aktivan na ovoj temi pa možeš prvo sebe da upitaš nešto od navedenog.

 

Ne znam kako bismo po tvojoj logici potprckivali jedni druge osim nakon nekog derbija.

 

4 hours ago, Kooineeperk said:

Meni bi bilo drago da je Asano ostao u nasoj ligi, pa makar to bio i Partizan, podize nivo nase lige. Kao i Rikardo, Natho, Dijabate... 

Verujem.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja volim što smo lepo izmiksovani u smislu domaći/ strani igrači. Ne bih voleo baš 12 stranaca ili recimo Partizanu da nije Anđušića, bukvalno bez domaćeg pečata.
Ali poenta cele priče oko stranaca je da niko Željka nije terao da kenja one gluposti o srpskoj košarci, kako se ne daje šansa domaćim igračima, iz Istanbula ili gde je već bio.. I onda dođe i uradi ovo. Ne da je za zajebanciju..

Link to comment
Share on other sites

Rakočević još jednom pokazao kakav je buzdovan. Još je kao igrač najbolji bio kao deo ekipe koja je imala većinu stranih igrača.

Ali ništa novo od njega, sad može uz Kuzmu na poziciju stručnog konsultanta, ili uz gazdu dr na hit tvit.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cooper said:

Rakočević još jednom pokazao kakav je buzdovan. Još je kao igrač najbolji bio kao deo ekipe koja je imala većinu stranih igrača.

Ali ništa novo od njega, sad može uz Kuzmu na poziciju stručnog konsultanta, ili uz gazdu dr na hit tvit.

Bolje nego kod debelog Fegeta u emisiju. 

1 hour ago, kendrick said:

Uh, kakav nokdaun... 😍

 

 

Dje je abdejt za tekucu sezonu? 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mister-no said:

Ja volim što smo lepo izmiksovani u smislu domaći/ strani igrači. Ne bih voleo baš 12 stranaca ili recimo Partizanu da nije Anđušića, bukvalno bez domaćeg pečata.
Ali poenta cele priče oko stranaca je da niko Željka nije terao da kenja one gluposti o srpskoj košarci, kako se ne daje šansa domaćim igračima, iz Istanbula ili gde je već bio.. I onda dođe i uradi ovo. Ne da je za zajebanciju..

 

Partizan ima nesreću da mu je najbitniji domaći igrač već 2 ipo meseca povređen. Ili ako ti je lakše, Avramović ne igra od početka sezone. Smailagić takođe od početka sezone, povezao 2 dobre utakmice, imao bi i minutažu i prostor da igra da opet ne mora na pauzu. Anđušić je regularno član rotacije. Balšu (do povrede) , Tristana, Trifunovića puštamo u ABA. Sasvim dovoljno, kad nam već naši domaći igrači nisu dostupni

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Prilično si aktivan na ovoj temi pa možeš prvo sebe da upitaš nešto od navedenog.

Ne znam kako bismo po tvojoj logici potprckivali jedni druge osim nakon nekog derbija.

Nikada mi tudja nesreca nece biti uteha za neku moju nesrecu. I to je ono na sta sam reagovao. 

 

OK, naravno da ce mi biti drago kad puknete u ligi i uveca se razlika za Zvezdu. A da li pucate u ligi konferencija ili ne, tja... nebitno mi je, osim ako nije bas nesto smehotresno. 😄  

 

1 hour ago, Barkley#34 said:

Verujem.

I treba. 😉 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

U Zvezdi su se stranci menjali u toku sezone, jedni odlazili, drugi dolazili. Ali, UVEK su domaci igraci davali znacajan doprinos. Nikada se Zvezdi nije desilo da na nekoj utakmici domaci igraci daju ukupno nula poena. Doprinos domacih igraca u KKP je isti doprinosu koji bi dalo nekoliko ljudi sa foruma u igri.

 

Andjušićev ovosezonski prosek je 10 poena i index 9 u EL za sad (bolje od recimo Dedine svake EL sezone u Czv), a Aleksa i Smajli kad su zdravi su veći faktor u rotaciji i igri od svih prethodno navedenih igrača tada kombinovano. Štimac je eto imao dobru polusezonu tad.

 

Dostupna je sva statistika iz te sezone, samim tim i koliki doprinos su pravili domaći igrači. Plače se godinama zbog Dobrića, Lazića, Kuzmića kad je košarka u pitanju, jer koče iskorak, al tu su da posluže kada treba da se prebrojavaju zrnca. Čudi me da i FČ iz rukava nije izvučen, ipak je i to srbska krv.

 

Suština je da lažno molarišete jer se kontinuirano retroaktivno svađate sa Željkovom izjavom od pre par godina.

 

A da neko pita sad da se na papiru sastavi roster od većinski domaćih igrača, koji je konkurentan u EL, jebiga, nema.

Ja nemam razlog da ne gotivim ovaj tim, svestan sam gde je otišla klupska košarka, i da je dobrih domaćih igrača malo, i uglavnom su van domašaja.

 

Mogu da se smenjuju jedna te ista imena po našim klubovima (a i to je jako teško), samo po jačim cenama nego ranije (Kalina, Nedović, Gudurić, Lučić, Marinković, Jaramaz, Milutinov).

 

Sve u svemu, loš je tajming za 'srbovanje', jer nema nikakvo pokriće sa realnim mogućnostima.

 

Edited by fillam
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fillam said:

Suština je da lažno molarišete jer se kontinuirano retroaktivno svađate sa Željkovom izjavom od pre par godina.

 

Pa i vi lazno moralisete kako ste opozicija i avangarda i kako smo svi mi Vucicevi puleni, a sa druge strane samo lapate i lapate milione preko clana stranke gospodina Ostoje. Tako da, aj nemoj o laznom moralisanju. Istina je da o srpskom sportu i nacionalnom timu vise niko ne misli ni 2%.

Edited by Sam B
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fillam said:

 

Andjušićev ovosezonski prosek je 10 poena i index 9 u EL za sad (bolje od recimo Dedine svake EL sezone u Czv), a Aleksa i Smajli kad su zdravi su veći faktor u rotaciji i igri od svih gorenavedenih igrača tada kombinovano. Štimac je eto imao dobru polusezonu tad.

 

Dostupna je sva statistika iz te sezone, samim tim i koliki doprinos su pravili domaći igrači. Plače se godinama zbog Dobrića, Lazića, Kuzmića kad je košarka u pitanju, jer koče iskorak, al tu su da posluže kada treba da se prebrojavaju zrnca. Čudi me da i FČ iz rukava nije izvučen, ipak je i to srbska krv.

 

Suština je da lažno molarišete jer se kontinuirano retroaktivno svađate sa Željkovom izjavom od pre par godina.

 

A da neko pita sad da se na papiru sastavi roster od većinski domaćih igrača, koji je konkurentan u EL, jebiga, nema.

Ja nemam razlog da ne gotivim ovaj tim, svestan sam gde je otišla klupska košarka, i da je dobrih domaćih igrača malo, i uglavnom su van domašaja.

 

Mogu da se smenjuju jedna te ista imena po našim klubovima (a i to je jako teško), samo po jačim cenama nego ranije (Kalina, Nedović, Gudurić, Lučić, Marinković, Jaramaz, Milutinov).

 

Sve u svemu, loš je tajming za 'srbovanje', jer nema nikakvo pokriće sa realnim mogućnostima.

 

Prvo, niko Željka nije terao da lupeta gluposti. Samo neka proba da realizuje svoje zelje. 

Drugo, nadji mi utakmicu Zvezde na kojoj domaci igraci nisu dali niti jedan poen.

Sad, da su sada Aleksa i Smajli bitniji nego sto su bili domaci igraci u Zvezdi ranijih godina...Zvezda je najbolju kosarku igrala sa svega par stranaca.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:

Uh, kakav nokdaun... 😍

 

 

 

Nokdaun u paralelnom univerzumu knjigovodstvenih informacija. U realnom svetu ovo nema veze sa realnoscu ako se ne gleda tako povrsno. Nije isto kada je u Partizanu u sezoni 19/20 9 stranaca (+ Trinkijeri 10.) tu a od nasih 10 stranaca Kalin Lukas odigrao 3 utakmice, Mo Faye 12, Derrick Brown 6, Kevin Punter 12. Kod vas ako se ne varam samo je Parahuski bio raskinut, i to ne sporazumno.

 

U sezoni 19/20 najvise smo imali 7 u istom trenutku.

 

U sezoni 20/21 finale smo igrali sa 4 stranca. Dobro jedan je bio povredjen, dakle 5.

 

Kolom i Rocesti su bili tu po mesec dana otprilike. O Brajant i Teri nisu odigrali zajedno polovinu utakmica kkcz iz te sezone.

 

Los pokusaj zamenjivanja teze to sto Partizan sada ima 10 stranaca U ISTO VREME, Zvezda nikad nije imala toliko.

 

Narocito jer cela prica brojanje stranaca krece od Tegeltije u sezoni 20/21 gde je ponavljao to iz emisije u emisiju u napunio mozgove ljudima (iako je Zvezda u istom trenutku imala manje stranaca nego Partizan u sezoni iza 19/20) a sada ne samo da ne cuti jer je situacija rekao bih nikad neuporedivija sa 10 na prema 4 nego i dalje truje ljude poput Dzejkoba i Kendricka i hiljade drugih koji ga prate i koji prenose ovde njegove postove i njegov izvitopereni nacin razmisljanja.

 

Naravno da bi i vi nas sprdali da je obrnut slucaj, jer ste to radili i sa daleko manjim omerom gde nije razlika bila cak 6. Zato sad cutite i trpite muski, a nije ni tesko da se trpi sa najtrofejnijim trenerom i 6-7 vrhunskih evroligaskih igraca koji su dovedeni kao gotov prozivod a ne mi sto smo dovodili strance polovnjake od cega tri cetvrtine ili pardon cetiri petine stranaca zajedno iz sezona 19/20 i 20/21 nisu ni videli Evroligu.

 

Ili nemojte da cutite i trpite i visokog obraza i morala drzite pridike kako je isto imati 10 stranaca u isto vreme i onda kada od 10 promenis polovinu u toku sezone.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Sam B said:

 

Pa i vi lazno moralisete kako ste opozicija i avangarda i kako smo svi mi Vucicevi puleni, a sa druge strane samo lapate i lapate milione preko clana strange gospodina Ostoje. Tako da, aj nemoj o laznom moralisanju. Istina je da o srpskom sportu i nacionalnom timu vise niko ne misli ni 2%.

 

Milion puta je ovde pisano o tome, i svi znaju čiji je Ostoja, i očigledna je razlika u funkcionisanju kluba od kada je tu postavljen.

Sa druge strane, to nije promenilo odnos niti emocije Partizanove publike prema vladajućoj strukturi nimalo.

 

Jadno u celoj priči je što ste vi našli za shodno da sada odgovarate na bes navijača Partizana iz perioda kada su davani ultimatumi ko je podoban da radi u klubu, da bi država htela da sponzoriše isti, i na šta je klub posledično spao.

 

E ta retroaktivna komunikacija je apsurd koji konstantno gurate. Upirete se da ljudima iz 2015-16 godine nešto dokažete, potpuno slepi na tajming i bilo koji kontekst. 

Edited by fillam
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...