Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

22 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Ja ne vidim nikakav problem generalno i ne znam zasto ovi pojedini drame. U stvari znam, zbog onoga sto je rekla Konstrakta, zato sto sve shvataju licno i emotivno, pa se onda licno vređaju zbog postova nepoznatih lica na nekom tamo forumu, ali to je njihov problem. Nemoj to da rade, i gotova stvar.

 

Pazi, shvatim i ja dosta toga emotivno, pa ipak ne crtam nikome metu na čelu i ne lovim forumske neistomišljenike kao veštice.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  Pazi, shvatim i ja dosta toga emotivno, pa ipak ne crtam nikome metu na čelu i ne lovim forumske neistomišljenike kao veštice. 
 

Misliš ovako:

 

Evo, brate, neka ostanu: Drug Crni fancy

Mama mia

Eddard

i Legenda Milenko

 

i ostali slicnih razmisljanja i stavova..i eventualno neko, ko mozda ne misli bas 200% kao oni, ali, spreman je da se  povinuje i slusa..tako cete se lepo resiti svih primitivaca, krezube Srbije, fasista, gluapndera, zombija, neutralnih, nazadnih..

 

Meni ta prozivka opasna i realno je presedan u forumskoj praksi...

 

što reče kralj trolova (posle povlačenja Slaviše sa scene):

Jel vam to neka lista za odstrel:classic_biggrin:

 Sent from my phone using their app

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, fancy said:

 

Misliš ovako:

 

 

 

Meni ta prozivka opasna i realno je presedan u forumskoj praksi...

 

što reče kralj trolova (posle povlačenja Slaviše sa scene):

 

 Sent from my phone using their app

 

 

 

 

 

 

 

Aha, znaci, sada je i insistiranje da neko ostane na forumu, crtanje mete na celo? Ne bih se ni osvrnuo na ovo, da upravo to ne implciras..ko hoce i ume da cita, jasno i nedvosmisleno sam rekao:ako ste toliko netolerantni na razmisljanja van vasge babla i kutije, lepo banujte sve, bolje i to, nego da se odrzava iluzija da  je ovde moguca debata, bez ucitavanja, pasivne agresije, podmetanja, sto upravo cinis i sada..ako sam ikome i "crtao metu", crtao sam sebi, jer sam rekao: banujte nas kojis trcimo, mene prvog!..ja istina, ne mislim da je traziti ban za nekoga= crtanje mete, a ja cak nisam ni trazio ban za te clanove, nikako..radije cu sam da se sklonim, ako treba..e, sad, to sto ja imam licno problem sa  nacinom pisanja ljudi koje sma naveo, i ne samo to, to i nekako, vec i sa  ophodjenjem prema drugima, to nije crtanje mete! Ako je neko nekoga torlovao, ti si mene, ali mene iskreno zabole za to, za trolovanje ne dajem 5 para..ipak, crtanje mete, tu si vec presao crvenu liniju, cak i kod mene..jos napisi kako zelim da vas pobijem, pa da zaokruzimo pricu..ali, rkeoh jednom vec, ignore je pola zdravlja..zelim ti da  zivis jos milion godina, i da jos dugo uzivas na forumu, i sejes svoj otrov, posto samo to i znas..

Edited by Harmonika
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

[mention=230]fancy[/mention] Mislim da toga ima na obe strane
...


Misliš?
Interesantan sam saznati da je neko sa gornjeg spiska pravio spisak nepodobnih makar i kroz ironično nabrajanje ko je "podoban".

Ukratko - nađi citat sličnog spiska "sa druge strane" pre nego "misliš".

Sent from my phone using their app

Link to comment
Share on other sites

@Klotzen koliko sam uspeo da pokapiram iz tvoja dva poslednja posta:

 

- nemaš argumente, nudiš svoje mišljenje;

 

- kada neko napiše nešto što se kosi sa tvojim mišljenjem, ti to automatski odbaciš jer znaš iz kojih se izvora taj neko informiše. I ne samo to, nego ti je to znak da tu ima i neki Qanon, ravna zemlja, kurac-palac;

 

- pošto je to sve tako, ti onda nemaš izbora nego da reaguješ tako što ćeš spustiti raspravu na lični nivo, ne možeš da prećutiš jer se to sve mnogo ponavlja, tebi smeta, itd. Ne smetaju ti polupismeni, rasistički postovi par forumaša, i ok je na svakoj strani čitati baljezganja o Putinovom mentalnom stanju, kao da su ovde ljudi blesavi pa ne znaju ko je i šta je Putin.

 

Drugim rečima my way or highway, Dnevna Doza Tipičnog Srbende. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, implant said:

@Klotzen koliko sam uspeo da pokapiram iz tvoja dva poslednja posta:

 

- nemaš argumente, nudiš svoje mišljenje;

 

- kada neko napiše nešto što se kosi sa tvojim mišljenjem, ti to automatski odbaciš jer znaš iz kojih se izvora taj neko informiše. I ne samo to, nego ti je to znak da tu ima i neki Qanon, ravna zemlja, kurac-palac;

 

- pošto je to sve tako, ti onda nemaš izbora nego da reaguješ tako što ćeš spustiti raspravu na lični nivo, ne možeš da prećutiš jer se to sve mnogo ponavlja, tebi smeta, itd. Ne smetaju ti polupismeni, rasistički postovi par forumaša, i ok je na svakoj strani čitati baljezganja o Putinovom mentalnom stanju, kao da su ovde ljudi blesavi pa ne znaju ko je i šta je Putin.

 

Drugim rečima my way or highway, Dnevna Doza Tipičnog Srbende. 

Kljucna recenica..to je ovde mindset..i zato i imamo ovakve rasprave i svadje

Link to comment
Share on other sites

@implant

 

Ja nažalost više od mog mišljenja ne mogu da ponudim. Ako se povede tema o poslu koji radim tu već mogu da vam dajem argumente.

 

Kad sam ja nekog uvredio zbog njegovog drugačijeg mišljenja ? Kada sam ja spuštao raspravu na lični nivo ? Ja upravo ko papagaj tražim da se kažnjavaju takvi, bez obzira na to kakvo im je mišljenje. Čak šta više ja sam upravo za zapadnofile tražio da budu slani u banju jer polivaju ljude kofama govana.

 

Upravo si me etiketirao a da i ne znaš sa kim pričaš, ako se borite protiv toga onda bar vi nemojte to da radite. Da ne pričam kakve sve etikete ste delili devilu pa kad vam odgovori onda vam je đavo kriv. Ima ona stara "Ne čini drugom što ne želiš da drugi čini tebi". Jel Devil vas prvi napao ili ste ga orkestrirano napali zbog njegovog mišljenja ? Jel ima on pravo da misli da će Ukrajina osvojiti Moskvu (što naravno nije rekao nikad) ali mu uredno to pripisujete.

 

I meni nije jasno zašto se neki ovde ljute kada se za njih kaže da su -fili. Pa to nije ništa negativno. Evo mene slobodno možete da zovete Ukrajinofil ili recimo Putinofob i nećete dobiti od mene nikakve pridike jer svi moji postovi odražavaju to. Tako je isto i za sve ostale na forumu, karakteriše nas ono što pišemo a ne ono što svako od nas misli za sebe.

 

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Obzirom na naslov teme, pozabavio bih se forumom a ne Ukrajinom.

 

Sta je forum? Virtuelna, on-line kafana? Tj. kafana onako kako je Balkanci (ili jug Evrope uopste) dozivljavaju (ovde na "trulom Zapadu" je to drugacije).

 

Dakle, dangubeci, uz (mozda) picence, zapodenes razgovor sa nekim nepoznatim - jer ti je dosadno.

Mogucih rezultata ima mnogo:

- slozite se u necemu i provedete vreme u prijatnom caskanju

- slozite se u svemu i pokrenete dugogodisnje drugarstvo (BTW, ja sam svoju zenu upoznao u kafani i u vezi smo preko 40 godina :classic_biggrin: )

- povrsno se ignorisete

- posvadjate se i vise necete da se druzite

- pobijete se pa dodje moderacija (vlasnik kafane ili milicija, svejedno) da vas razdvoji

- najgore moguce, ukljuce se i drugi, opredele, pa nastane sveopsta tucnjava

 

itd. -  sve moguce ishode nisam naveo. Neki su pozeljni, drugi su nepozeljni.

Ali eliminacija svih nepozeljnih ishoda je moguca samo zatvaranjem kafane - jer, jebiga, ljudi smo, bolji ili losiji - a nikako savrseni.

 

Ne bih umeo da kazem sta je "forumski ekvivalent" izvlacenja nozeva ili pistolja u RL kafani. Trajni ban kao u RL zvanje milicije i hapsenje?

 

No, treba da se pomirite sa neumoljivom cinjenicom:

nismo svi dobri ili dobronamerni. Nismo ni svi jednako informisani ili pametni.

 

Ukoliko necemo da srecemo ljude koji su (za nase kriterijume) problematicni na jedan od milion mogucih nacina, ne bi trebalo da izlazimo iz kuce u RL - ili da sudelujemo u internetsko/forumskum raspravama, "virtuelno."

 

Uz, naravno, zakonski opravdano (ovde, pravilnikom foruma) sankcionisanje ekstrema. U kafani, nakon izvlacenja noza ili pistolje te policija hapsi. Na forumu, nakon preterivanje neke druge vrste, moderacija te banuje.

Nisu ni svi policajci savrseni i nepristrani, pa nije ni moderacija. Ljudsko drustvo nije savrseno.

 

Dakle, posto je pristup forumu dozvoljen svima, nemojmo da ovde ocekujemo nesto bolje/drugacije nego sto imamo u komsiluku ili na poslu.

Sa nekima se slazes, neke ignorises, a neke ne podnosis.

 

Samo ekstreme treba sankcionisati. Budalastvo nije ilegalno, takvim postaje tek kad ugrozava druge.

 

 

 

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, zoran59 said:

Obzirom na naslov teme, pozabavio bih se forumom a ne Ukrajinom.

 

Sta je forum? Virtuelna, on-line kafana? Tj. kafana onako kako je Balkanci (ili jug Evrope uopste) dozivljavaju (ovde na "trulom Zapadu" je to drugacije).

 

Dakle, dangubeci, uz (mozda) picence, zapodenes razgovor sa nekim nepoznatim - jer ti je dosadno.

Mogucih rezultata ima mnogo:

- slozite se u necemu i provedete vreme u prijatnom caskanju

- slozite se u svemu i pokrenete dugogodisnje drugarstvo (BTW, ja sam svoju zenu upoznao u kafani i u vezi smo preko 40 godina :classic_biggrin: )

- povrsno se ignorisete

- posvadjate se i vise necete da se druzite

- pobijete se pa dodje moderacija (vlasnik kafane ili milicija, svejedno) da vas razdvoji

- najgore moguce, ukljuce se i drugi, opredele, pa nastane sveopsta tucnjava

 

itd. -  sve moguce ishode nisam naveo. Neki su pozeljni, drugi su nepozeljni.

Ali eliminacija svih nepozeljnih ishoda je moguca samo zatvaranjem kafane - jer, jebiga, ljudi smo, bolji ili losiji - a nikako savrseni.

 

Ne bih umeo da kazem sta je "forumski ekvivalent" izvlacenja nozeva ili pistolja u RL kafani. Trajni ban kao u RL zvanje milicije i hapsenje?

 

No, treba da se pomirite sa neumoljivom cinjenicom:

nismo svi dobri ili dobronamerni. Nismo ni svi jednako informisani ili pametni.

 

Ukoliko necemo da srecemo ljude koji su (za nase kriterijume) problematicni na jedan od milion mogucih nacina, ne bi trebalo da izlazimo iz kuce u RL - ili da sudelujemo u internetsko/forumskum raspravama, "virtuelno."

 

Uz, naravno, zakonski opravdano (ovde, pravilnikom foruma) sankcionisanje ekstrema. U kafani, nakon izvlacenja noza ili pistolje te policija hapsi. Na forumu, nakon preterivanje neke druge vrste, moderacija te banuje.

Nisu ni svi policajci savrseni i nepristrani, pa nije ni moderacija. Ljudsko drustvo nije savrseno.

 

Dakle, posto je pristup forumu dozvoljen svima, nemojmo da ovde ocekujemo nesto bolje/drugacije nego sto imamo u komsiluku ili na poslu.

Sa nekima se slazes, neke ignorises, a neke ne podnosis.

 

Samo ekstreme treba sankcionisati. Budalastvo nije ilegalno, takvim postaje tek kad ugrozava druge.

 

 

 

 

 

Sa strane kada sagledas, da ne kazem neutralno,verovatno i jeste ovako..ako neko i moze da da koliko toliko realnu sliku, to moze neko ko nije u konfliktu ni sa kim, i nikome ne drzi stranu..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sasa965 said:

Nisi ti to dobro shvatio . Poslednja stvar koja mi je na pameti je da namećem mišljenje. Hoću da mi ti na primer argumentima dokažeš da nisam u pravu . Argumentima  a ne PR-om.

Ako Amerikanci ne vuku konce , ko vuče?

Evo iskoriti diskusioni forum i pokaži gde grešim.

Pa mozda Amerikancima i odgovara ovaj rat. Sa jedne strane, za javnost, osudjuju rusku agresiju (ili specijalnu vojnu operaciju) a sa druge strane, mozda potajno kazu Putinu ' ma samo ti rokaj ...'

 

Slava Ukrajini!

 

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

@fancy Mislim da toga ima na obe strane, tj. da se došlo dotle da se više ne čita šta neko piše, nego čim se vidi ime forumaša odmah se negativno reaguje. 

 

Ovo nije tacno vec sasvim proizvoljno i hajde da nagadjam - mozda nesto iskustveno....?

 

Zbog toga sto postoje primeri gde se oko nekog posta ili teme slazu nickovi koji nikada pre nisu. Za mene je to normalno i odusevim se.

 

Dok takvo diletantsko ponasanje koje opisujes da samo procitas nick koji pise i odmah reagujes negativno, a pritom nisi ni procitao sta taj kaze, mislim da se desava u nekom minimalnom procentu i to kod ovih koji zive od slaganja sa nekim ...

 

Ovo kazem iako sam super primer za nekolicinu koja negativno reaguje ili uopste ne reaguju na nesto sto nije normalno ne reagovati, samo zato sto procitaju nick. Pa sta, kao da je to neki problem - pritom i ne znam sta znaci negativno reagovati takav smajli ispod postova nemamo, ako je negativno kad onaj smajli zine zapanjen, no meni nije negativan vec komican...Ponekad se lazno negativno reaguje iz ironije, ne?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 


Misliš?
Interesantan sam saznati da je neko sa gornjeg spiska pravio spisak nepodobnih makar i kroz ironično nabrajanje ko je "podoban".

Ukratko - nađi citat sličnog spiska "sa druge strane" pre nego "misliš".

Sent from my phone using their app
 

 

 

Ne morate da pravite spiskove, bukvalno svaki drugi upis na temi Rat u Ukrajini vam je "vi i mi".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Klotzen said:

@implant

 

Ja nažalost više od mog mišljenja ne mogu da ponudim. Ako se povede tema o poslu koji radim tu već mogu da vam dajem argumente.

 

Kad sam ja nekog uvredio zbog njegovog drugačijeg mišljenja ? Kada sam ja spuštao raspravu na lični nivo ? Ja upravo ko papagaj tražim da se kažnjavaju takvi, bez obzira na to kakvo im je mišljenje. Čak šta više ja sam upravo za zapadnofile tražio da budu slani u banju jer polivaju ljude kofama govana.

 

Upravo si me etiketirao a da i ne znaš sa kim pričaš, ako se borite protiv toga onda bar vi nemojte to da radite. Da ne pričam kakve sve etikete ste delili devilu pa kad vam odgovori onda vam je đavo kriv. Ima ona stara "Ne čini drugom što ne želiš da drugi čini tebi". Jel Devil vas prvi napao ili ste ga orkestrirano napali zbog njegovog mišljenja ? Jel ima on pravo da misli da će Ukrajina osvojiti Moskvu (što naravno nije rekao nikad) ali mu uredno to pripisujete.

 

I meni nije jasno zašto se neki ovde ljute kada se za njih kaže da su -fili. Pa to nije ništa negativno. Evo mene slobodno možete da zovete Ukrajinofil ili recimo Putinofob i nećete dobiti od mene nikakve pridike jer svi moji postovi odražavaju to. Tako je isto i za sve ostale na forumu, karakteriše nas ono što pišemo a ne ono što svako od nas misli za sebe.

 

 

Nisam te ja etiketirao, sam si to uradio. Samo sam prokomentarisao par rečenica iz tvoja dva posta, jedna od njih je bila da je tebi o nekome sve jasno na osnovu par rečenica, i ti onda moraš da spustiš raspravu na lični nivo. Ja takve ljude koji sve najbolje i odmah znaju smatram tipičnim Srbendama, my way or highway stajl.

 

I nema razloga da skrećeš priču na Devila, neke "nas" i ostalo. Razgovaraš samo sa mnom; a meni ne smeta niko, ni Devil, ni ti, ni neki Putinofil, sve dok nema psovanja, direktnog vređanja, navijanja da izgine što više Ukrajinaca, Rusa, i tome slično. Niti sam koga napadao, niti reportovao, nemam nikoga ni na ignore listi. 

 

Mogu da smatram da je maj vej or hajvej razmišljanje generalno štetno, pa i za forum i temu o Ukrajini - ali to je samo moje mišljenje, a ti, recimo, misliš drugačije. Zato postoji pravilnik na temi, a to šta nekome smeta i ne može da izdrži, jbg, njegov problem. Neka moderacija promeni pravilnik i sve će biti ok, manje ljudi će pisati na temi - ni to nije kraj sveta.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, implant said:

 

Nisam te ja etiketirao, sam si to uradio. Samo sam prokomentarisao par rečenica iz tvoja dva posta, jedna od njih je bila da je tebi o nekome sve jasno na osnovu par rečenica, i ti onda moraš da spustiš raspravu na lični nivo. Ja takve ljude koji sve najbolje i odmah znaju smatram tipičnim Srbendama, my way or highway stajl.

 

I nema razloga da skrećeš priču na Devila, neke "nas" i ostalo. Razgovaraš samo sa mnom; a meni ne smeta niko, ni Devil, ni ti, ni neki Putinofil, sve dok nema psovanja, direktnog vređanja, navijanja da izgine što više Ukrajinaca, Rusa, i tome slično. Niti sam koga napadao, niti reportovao, nemam nikoga ni na ignore listi. 

 

Mogu da smatram da je maj vej or hajvej razmišljanje generalno štetno, pa i za forum i temu o Ukrajini - ali to je samo moje mišljenje, a ti, recimo, misliš drugačije. Zato postoji pravilnik na temi, a to šta nekome smeta i ne može da izdrži, jbg, njegov problem. Neka moderacija promeni pravilnik i sve će biti ok, manje ljudi će pisati na temi - ni to nije kraj sveta.

 

 

 

Znači ti si mišljenja da je bolje da izvređam nekog ko veruje u teorije zavere umesto da ga ignorišem ? Kako zamišljaš smislenu raspravu između nekog ko veruje da SAD određuje sve živo u svetu i nekog kome je to smešno ? Tu jednostavno mora doći da spuštanja rasprave na lični nivo jer tu nema argumenata nego samo moje vs njegovo mišljenje koja su potpuno različita. Jel ti shvataš da nas je to dovelo do ovde da svako svakog etiketira i vređa ? Izvini ali ja se na taj nivo rasprave neću spuštati, kada vidim da smo na različitim tačkama polova tu za mene više nema prostora za smislenu raspravu.

 

Naravno da znam za koga je neko ko piše od reči do reči Ukrajinsku ili Putinovu ratnu propagandu. Ne treba tu neka pamet, samo da bar povremeno ispratiš i jedne i druge medije. Nema šanse da će neko neutralan usvojiti bilo koju od te dve priče.

 

Tema je problem koji je nastao na temi o Ukrajini a njega najviše spominju ti koji se žale.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Ocigledno da je malo tema o ratu u Ukrajini, potrebno je vise,

recimo ovakvih tema:

Putin heroj naseg doba,

ili Srbija i ukrajinski rat,

ili Srbija i specijalna denacifikacija

ili Srbija u nuklearnom dobu (grasak, sardine)

ili Oruzje koje ce presuditi u ratu i cije ce biti (uros da kaze)

 

....i onda ljudi ne bi pisali o ratu na ovoj temi kritike i zalbe....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, implant said:

 

Nisam te ja etiketirao, sam si to uradio. Samo sam prokomentarisao par rečenica iz tvoja dva posta, jedna od njih je bila da je tebi o nekome sve jasno na osnovu par rečenica, i ti onda moraš da spustiš raspravu na lični nivo. Ja takve ljude koji sve najbolje i odmah znaju smatram tipičnim Srbendama, my way or highway stajl.

 

I nema razloga da skrećeš priču na Devila, neke "nas" i ostalo. Razgovaraš samo sa mnom; a meni ne smeta niko, ni Devil, ni ti, ni neki Putinofil, sve dok nema psovanja, direktnog vređanja, navijanja da izgine što više Ukrajinaca, Rusa, i tome slično. Niti sam koga napadao, niti reportovao, nemam nikoga ni na ignore listi. 

 

Mogu da smatram da je maj vej or hajvej razmišljanje generalno štetno, pa i za forum i temu o Ukrajini - ali to je samo moje mišljenje, a ti, recimo, misliš drugačije. Zato postoji pravilnik na temi, a to šta nekome smeta i ne može da izdrži, jbg, njegov problem. Neka moderacija promeni pravilnik i sve će biti ok, manje ljudi će pisati na temi - ni to nije kraj sveta.

 

 

Molim lepo..neka se ozvanici ono sto je i tako manje vise na snazi...

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

 

Znači ti si mišljenja da je bolje da izvređam nekog ko veruje u teorije zavere umesto da ga ignorišem ? Kako zamišljaš smislenu raspravu između nekog ko veruje da SAD određuje sve živo u svetu i nekog kome je to smešno ? Tu jednostavno mora doći da spuštanja rasprave na lični nivo jer tu nema argumenata nego samo moje vs njegovo mišljenje koja su potpuno različita. Jel ti shvataš da nas je to dovelo do ovde da svako svakog etiketira i vređa ? Izvini ali ja se na taj nivo rasprave neću spuštati, kada vidim da smo na različitim tačkama polova tu za mene više nema prostora za smislenu raspravu.

 

Naravno da znam za koga je neko ko piše od reči do reči Ukrajinsku ili Putinovu ratnu propagandu. Ne treba tu neka pamet, samo da bar povremeno ispratiš i jedne i druge medije. Nema šanse da će neko neutralan usvojiti bilo koju od te dve priče.

 

Tema je problem koji je nastao na temi o Ukrajini a njega najviše spominju ti koji se žale.

 

 

Ne znam kako si zaključio da mislim da je uopšte dobro da nekoga izvređaš - biće da se nisam dobro izrazio, ili da se jednostavno ne razumemo. Što se mene tiče, cepaj, brate, kako god ti je volja i kako moraš. Mene ništa nije dovelo do toga da nekoga etiketiram ili vređam, jedino sam tebi rekao da se, u ovoj prilici, ponašaš kao tipični Srbenda. To isto mislim i za sebe (u nekim drugim situacijama), tako da to ne računam u uvredu - ako si se uvredio, jbg, i mene su napušavali na forumu pa ne kukam.

 

Što se teme tiče - eno u USA imaš i Takera Karlsona i Kristijan Amanpur, i ove i one ludake, svako priča šta hoće, kao što i treba da bude. Napušavaju se samo tako, ali država ne zabranjuje nikome da priča ili misli šta želi. Tako treba da bude i ovde, da forum bude USA država i da malo reguliše ponašanje, u smislu da ne dozvoli vređanje jer nas je malo na forumu, glupo je. Ako forumske vlasti imaju drugačije ideje, pa nije ni to kraj sveta.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, implant said:

 

Ne znam kako si zaključio da mislim da je uopšte dobro da nekoga izvređaš - biće da se nisam dobro izrazio, ili da se jednostavno ne razumemo. Što se mene tiče, cepaj, brate, kako god ti je volja i kako moraš. Mene ništa nije dovelo do toga da nekoga etiketiram ili vređam, jedino sam tebi rekao da se, u ovoj prilici, ponašaš kao tipični Srbenda. To isto mislim i za sebe (u nekim drugim situacijama), tako da to ne računam u uvredu - ako si se uvredio, jbg, i mene su napušavali na forumu pa ne kukam.

 

Što se teme tiče - eno u USA imaš i Takera Karlsona i Kristijan Amanpur, i ove i one ludake, svako priča šta hoće, kao što i treba da bude. Napušavaju se samo tako, ali država ne zabranjuje nikome da priča ili misli šta želi. Tako treba da bude i ovde, da forum bude USA država i da malo reguliše ponašanje, u smislu da ne dozvoli vređanje jer nas je malo na forumu, glupo je. Ako forumske vlasti imaju drugačije ideje, pa nije ni to kraj sveta.

 

Upravo si napravio odličan primer zašto nema smislene rasprave kada se mišljenja potpuno razilaze. Eto sad sam Srbenda a ovo nam je tek treći post koji smo razmenili. Potpuno nebitno da li se vređam ili ne ali si spustio raspravu na lični nivo. Zamisli kakva se atmosfera na temi o Ukrajini stvara posle 3000 takvih postova. Zato ja u takvim situacijama završavam raspravu, dobro je i za moje živce i za forum. A realno niti ću ja tebe niti ćeš ti mene ubediti u bilo šta.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Harmonika said:

Molim lepo..neka se ozvanici ono sto je i tako manje vise na snazi...

 

Pa neka se ozvaniči, nema problema - svako ima pravo da sa svojim privatnim vlasništvom radi šta hoće. I bolje je tako, kako je krenulo doći će do zakazivanja tuča, kao u osnovnoj školi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, implant said:

 

Pa neka se ozvaniči, nema problema - svako ima pravo da sa svojim privatnim vlasništvom radi šta hoće. I bolje je tako, kako je krenulo doći će do zakazivanja tuča, kao u osnovnoj školi.

Fazon:pusti me da ne skocim na njega i ne razbijem ga:lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Klotzen said:

 

Upravo si napravio odličan primer zašto nema smislene rasprave kada se mišljenja potpuno razilaze. Eto sad sam Srbenda a ovo nam je tek treći post koji smo razmenili. Potpuno nebitno da li se vređam ili ne ali si spustio raspravu na lični nivo. Zamisli kakva se atmosfera na temi o Ukrajini stvara posle 3000 takvih postova. Zato ja u takvim situacijama završavam raspravu, dobro je i za moje živce i za forum. A realno niti ću ja tebe niti ćeš ti mene ubediti u bilo šta.

 

 

Nije nam treći post, imali smo par interakcija na temi o Ukrajini gde si sebi dao za slobodu da me proglasiš putinofilom i ruskim propagandistom jer sam postovao fotku Azova sa svastikom (iz izraelskih novina, btw) koja ti se nije dopala. Pri tome ne znaš ništa o meni, upao si u diskusiju koju nisi pratio od početka, ali ti to nije smetalo da zaključiš i odreaguješ. Tako da jbg, nemoj da se žališ, nisi ti nevinašce u ovoj priči, znaš da opleteš i kada treba i kada ne treba.

 

Slažem se za ovo oko 3000 postova, zato više slabo i pišem tamo. A i sve ovo pišem jer smo na ovoj temi, gde se kritikujemo, hvalimo i ostalo.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, implant said:

 

 

Nije nam treći post, imali smo par interakcija na temi o Ukrajini gde si sebi dao za slobodu da me proglasiš putinofilom i ruskim propagandistom jer sam postovao fotku Azova sa svastikom (iz izraelskih novina, btw) koja ti se nije dopala. Pri tome ne znaš ništa o meni, upao si u diskusiju koju nisi pratio od početka, ali ti to nije smetalo da zaključiš i odreaguješ. Tako da jbg, nemoj da se žališ, nisi ti nevinašce u ovoj priči, znaš da opleteš i kada treba i kada ne treba.

 

Slažem se za ovo oko 3000 postova, zato više slabo i pišem tamo.

 

Ne sećam se da sam ikome rekao da je putinofil ili rusofil, ako jesam meni nije problem da se izvinim. Ali jesam tebi i još nekima rekao da nam ovde servirate rusku propagandu misleći da možda niste svesni toga.

 

Ja koristim često "rusofili" i "putinofili" ali do skoro nikada u kontekstu ljudi sa ovog foruma nego zato što ja pratim te telegram kanale i jedan rusofilski forum na kom se guta Putinova propaganda pa kada prenosim informacije odatle tada napišem neku od tih skraćenica da bi onaj koji čita znao da to nisu preterano proverene informacije. Od skoro koristim i za neke članove ali ne direktno niti imam potrebu da ih imenujem. To je moja lična stvar kako ću proceniti nekog.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, implant said:

 

Pa neka se ozvaniči, nema problema - svako ima pravo da sa svojim privatnim vlasništvom radi šta hoće. I bolje je tako, kako je krenulo doći će do zakazivanja tuča, kao u osnovnoj školi.

 

Ne raspravljaj se s njim,... :wicked:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...