Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

9 minutes ago, Amigo said:

 

Nije problem osuda ruske agresije, rat bi trebao da se izbjegava po svaku cijenu, nego je problem kada se prosipa mrznja prema cijelim narodima,

citiram, Rusi kao narod su zombi, to vec nije normalno razmisljanje.

 

U pravu si, moze to i drugacije, diplomatski da se izrazi.

Na pr. Rusi su dozvolili da jedan autokrata i nekoliko hiljada (ili stotina) iz njegove mafijaske okoline, uzurpira vlast i drzavu za svoje interese.

Sve u cilju malog boljitka i stabilnosti (u odnosu sta su mogli postici sa svim tim prirodnim bogatstvima).

Nakon toga, opozicija je pozatvarana, poubijana. Medijski radnici isto. Mnogi mladi izbegli.

I sta je ostalo - vecina (koliko njih?) podrzava ovaj rat i napad na jednu suverenu drzavu, a ostali ne smeju ni da pisnu, jer bi zavrsili u zatvoru.

 

Mozes li da prihvatis ovakvo moje misljenje, ili te ono proganja i ugrozava ?

Da li je to rusofobija i mrznja prema Rusima ?

Vec sam negde napisao da mi je mama bila nastavnica ruskog i da su nam police pune ruskih pisaca.

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci dodjosi protiv nadjosa, bas kao sto sam i "ucitao" pre nego sto si napisao ovo. Btw na forumu B92.net sam bio 20 godina. Sto se tice reprezentacija, ne pravim ih ja trenutno, vec citav svet

 

Ma jok be Draganče....što reko [mention=44]attolini[/mention] pomeraš stative sad.....Ne sećam se da si pisao na stari forum, nije ni bitno, znam da si se ovde prijavio pre nekoliko meseci i ništa ti nije bilo interesantno da pišeš. Onda je počela invazija Rusije na Ukrajinu i onda su počeli da prštu "gnomovi"....na to sam mislio. Ni to nema veze, ako Draganče, ako...ispravljuj svecku nepravd, al nemoj se trudiš da magarcu ispravljaš onu krivu rabotu, jer ima ovde dosta ljudi, koji su dobri, pažljivi, a ima i oni nadžak-babe i alapače i bitno gi je samo da su oni  najpametni, ali sve su to ljudi i to se treba uvažava. Svako ima svoje mišljenje i ne može svi da budu u pravu, ali ako kreneš sa predpostavku da postoje samo dva vrste mišljenja, tvoje i pogrešno....obrao si zelen bostan...ti sam, zbog sebe. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Avda Zekić said:

Pa i ja reko da si idem, pa se pomisli, čeka be...ja sam na forum 20 godine, dva meseca i dva dana, i sad će me neki ešeci isteruju odavde. Koj gi jebe* nek si teraju svoje, a ja ću svoje.....samo sve u skladu s propisi i nema loše. Pa kakv ti je to život kad će se od svaku šušu da teraš guzicu uza zid. Koje će deca da nauče od tebe, da si mufljuz? Jok be Armoniko....razvukuj Dolapu...

 

*Koj gi jebe u prevodu znači "nema veze

** Ma koj te jebe je psovka.....

 

Izvinjavam se na slobdni govor

Pa ovo nije zivot, ovo je samo jedan forum:classic_biggrin:..a nije bas ni ovde da se  povlacim, mada  mi je sutsinski svejedno, necu crci bez vox foruma, nije mi cilj da  nekoga pobedim, ili ne znam ti sta..cisto pokusavam nesto, dajem svoje vidjenje gde je problem, pa kazem, ako ne moze u redu, znam gde su vrata..ali u takvom ciruksu dalje da  ucestvujem, ne bih..ko zeli, moze, voli, ume, ima volje, siroko mu polje..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Dragan said:

U pravu si, moze to i drugacije, diplomatski da se izrazi.

Na pr. Rusi su dozvolili da jedan autokrata i nekoliko hiljada (ili stotina) iz njegove mafijaske okoline, uzurpira vlast i drzavu za svoje interese.

Sve u cilju malog boljitka i stabilnosti (u odnosu sta su mogli postici sa svim tim prirodnim bogatstvima).

Nakon toga, opozicija je pozatvarana, poubijana. Medijski radnici isto. Mnogi mladi izbegli.

I sta je ostalo - vecina (koliko njih?) podrzava ovaj rat i napad na jednu suverenu drzavu, a ostali ne smeju ni da pisnu, jer bi zavrsili u zatvoru.

 

Mozes li da prihvatis ovakvo moje misljenje, ili te ono proganja i ugrozava ?

Da li je to rusofobija i mrznja prema Rusima ?

Vec sam negde napisao da mi je mama bila nastavnica ruskog i da su nam police pune ruskih pisaca.

 

To je vec drugacije i nije problem, tako da mozda drugi put ti opomenes nekoga da nije u redu da se cijeli narodi demonizuju, jer ovo nije prva, a vjerovatno ni posljedna agresije neke drzave na neku drugu.

Tacno je da narod bira politicare, koji na izbornim relijima obecavaju jedno, a kada dodju na vlast onda rade sta god hoce, nit ko pita gradjane za bilo sta.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Šta znači biti neutralan?

Kako pojedinac može biti neutralan? Može država da bude neturalna i da u sukobu dve strane proglasi vojnu neutralnost i to je to.  Ako tvoj najbolji prijatelj tuče ženu/devojku i ti prođeš pored i kažeš, ok ja sam neutralan i produžiš dalje, da li je to dokaz neutralnosti? Plašim se da nije.

 

Rusija je napala Ukrajinu i Rusija je u ovom ratu agresor. Kako  neko može da kaže, ok to je istina, ali ja neću da se mešam. Suludo.

 

 

Podseti me sa ovim primerom da neko tuče ženu na vreme mog služenja vojnog roka vo jna. idem ja na neko odsustvo i čekam na železničkoj stanici u Kraljevu voz, tu još par vojnika sei i stotine civila. kad eto vraga neki polupijani lik maltretira svoju suprugu, malo po malo kreće baš da je tuče i svi neutralni samo posmatraju ili sklanjaju pogled. Ja i još jedan vojnik priđemo i kažemo "dosta, ne tuci jadnu ženu" kad on kreće prema nama "šta se mešaete i slično" i eto ga nož u ruci njegovoj. Mi vidimo da je ozbiljno i uspemo da ga savladamo i malo prevaspitamo. U to stiže policija pa vojna policija i kreće horor film za mene i kolegu. Privođenje, ispitivanje i savetovanej da je bolje biti neutralan nego pokušati da zaštitiš slabijeg. čak i ta gospođa dala izjavu kako je ovaj nije tukao nego samo odgurnuo. Za sve to vreme voz otišao pa sam morao celu noć da provedem na toj stanici i čekam prvi sutrašnji voz. 

Naučio sam tad da je bolje biti neutralan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Amigo said:

 

To je vec drugacije i nije problem, tako da mozda drugi put ti opomenes nekoga da nije u redu da se cijeli narodi demonizuju, jer ovo nije prva, a vjerovatno ni posljedna agresije neke drzave na neku drugu.

Tacno je da narod bira politicare, koji na izbornim relijima obecavaju jedno, a kada dodju na vlast onda rade sta god hoce, nit ko pita gradjane za bilo sta.

Otkricu ti sada jednu tajnu, pssst (neke upise, cak i kada su iz "moga" tabora ni ne citam, ili samo preletim pogledom, tako da ne mogu obecati da cu nekoga u buducnosti  opominjati).

A na jednom drugom forumu, za dvadeset godina nisam nikoga stavio na ignore, a sada za tri meseca njih ~200.

Lepo meni, lepo i njima, a forum mogu i dalje jako dobro pratiti. 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jezebel said:

Na celom internetu na srpskom jeziku ne moze da se nadje slovima I recima JEDAN blog/forum gde nece da te zatrpa Putinofilska bagra 99.9% bljuvotinama mejnstrima srpske populacije. JEDNOG jedinog koga sam iskopala je ovaj forum. 

 

E to nam je i bila neka namera, pa makar ostao Milenko sam sa sobom da piše ovde, ali to je onda to - slika Srbije. 
 

Međutim, a tako je od početka foruma, koja god kontroverzna tema da je u pitanju, a buknulo je sa Ukrajinom,  uvek dođe do ovoga:

 

1 hour ago, Jezebel said:

 

I u takvom rasporedu neko dodje ovde da se zali da ovde ima ljudi drugacijeg misljenja I to na temi Rat u Ukrajini negde pola-pola, ma ne ne moze ni 

pola da se izrazi drugacije - odmah pali predlozi moderaciji da ukine I to malo drugacijih glasova.

 

Tako da je i moja reakcija, sada kao forumaša na sve to identična ovoj:

 

1 hour ago, Jezebel said:

 

Ma terajte se u p**** m******* maloumnici jedni, nije vam dosta besnjenja po svim medijima I svim drustvenim mrezama na srpskom jeziku I ovde biste da ukidate pa da ostvarite APSOLUTNO JEDNOUMLJE.

 

Rekla bih vam sram vas bilo da uopste znate sta je sram! 


A trebalo je i kao moderator da se zalažem za to mnogo snažnije i da se ne desi da udovoljavamo naletima perkosovske rulje i tolerišemo “drugačije” mišljenje zarad nekakve “kulture komunikacije”. Jer za mene je ovo:

 

55 minutes ago, Jurgen said:

, a moze i da se kaze da je Rusija odlucila da zastiti gradjane (prema Rusiji nezavisnih) drzava DNR i LNR od Ukrajinskih agresora koji ih ubijaju samo zbog toga sto su hteli da zive nezavisni od ljudi koji ih ugnjetavaju godinama i onda ovaj slucaj vise nije toliko jednostavan. 


najgora moguća nekultura, bljuvotina i sramota, daleko veća nego autoru istog poručiti da je govno i da se nosi u tri lepe pizde materine i trajno ga ispratiti sa foruma.

 

Pa makar na kraju ostao Milenko sam ovde. 

  • Like 7
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Harmonika said:

Onaj isti post koji pise svaki put?

Rek'o sam ti, ti si politicki aktivan, pa, napravite skup gde cete traziti prikljucenje NATO, EU, gde cete traziti da se vrati zabrana prodaje alkohola nocu, gde cete traziti da se prestane sa sirenjem mrznje prema civilizaciji,  gde cete traziti da se to tu menja, a ne da ostane zaparlozeno, ali da na tom protestu budu stotine hiljada a ne njih 30, pa cu pisati drugo.

 

Tu sam poslednjeg puta bio hajde da kazemo radostan zbog necega sto nije licno kad je pocela reforma skolstva, mislim da je Đinđić još bio živ. Naravno, ubrzo su i sa time prestali. Posle toga sve, dno dna, a sad su ga zabiberili ovime sto su uz ovacije od veceg procenta "naroda" nego sto je imao "sloba sloboda" po drugi put za 30 godina izabrali samoizolaciju. Pravi nenormalnici.

 

Da su izabrali, to se vidi po prestanku objavljivanja pisanija raznih udbaša po patrijotskim sajtovima. Iskreno, hebe mi se za takve, i njih sve do poslednjeg ko ih.... Lepo je ters valjda pre neki dan postavio negde onih nekoliko definicija sta je to narod. Nema me ni u jednoj sa novosrbima, te prema tome red je da se polako rastajemo. Preci mi ostavili dobre gene, a nemam nameru da boravim na neprijateljskom i meni odvratnom mestu jos nekoliko decenija, tako da je vreme za pakovanje.

 

Ono sto je pozitivno je da su maske pale. A bez brige, to tu verovatno nece biti kaznjeno nego ce biti zaboravljeno, kako je rekao bivsi USA ambasador, sto znaci da je to kaput. Eto im je ta pravda koju godinama traze. Valjda su konacno zadovoljni.

 

Poenta je, kad vidim zelju i dokaze da su poceli da se menjaju, napisacu i drugi post i valjda ce ti se dopasti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jurgen said:

 

Moze to tako da se kaze, a moze i da se kaze da je Rusija odlucila da zastiti gradjane (prema Rusiji nezavisnih) drzava DNR i LNR od Ukrajinskih agresora koji ih ubijaju samo zbog toga sto su hteli da zive nezavisni od ljudi koji ih ugnjetavaju godinama i onda ovaj slucaj vise nije toliko jednostavan. 

I stvarno veruješ u to? Mislim, ok, lako je prodati priču o ugroženom stanovništvu koje živi u decenijskom ugnjetavanju i ubijanju i ne znam šta sve ne. Ali opet vraćamo priču da početak, nije Ukrajina ušla na teritoriju Rusije, nego je Rusija ušla na teritoriju Ukrajine i oduzela deo teritorije i proglasila ga ruskim. Zar nije tako počelo? Zar nije okupiran i zauzet Krim?

Ajde na stranu to, šta ćemo sa Moldavijom, Gruzijom, gde Rusija sprovodi i izvodi apsolutno iste stvari kao sa Ukrajinom, ili slične?

Mi se pravimo ludi, i ne gledam zaista da li Rusi mrze Ukrajince ili Ukrajinci mrze Ruse. Šta konkretno Srbija ima sa tim? Šta onaj deo građana Srbije ima u glavi kada pokazuje otvorenu mržnju prema narodu Ukrajine? Šta je ta Ukrajina ikada loše uradila Srbiji? Jednu stvar koju su uradili da izazovu mržnju koju osećaju "prosvećeni" Srbi?

Pa čak i ako idemo u prošlost i ako kažemo eto Rusi nas oslobodili 1944, oslobodili Beograd, opet pričamo neistinu, i opet se prava istina prećutkuje i gura pod tepih. Ukrajinski delovi Crvene armije su izvodili operacije na Balkanu i to je činjenica, kao što je činjenica da je tu bilo dosta Rusa, ali i možda (i verovatno) mnogo više Ukrajinaca. Ali opet, to je tema koja je tabu i nije politički ispravno da se priča o tome.

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DameTime said:

 

Ma naravno, vi radite kad stignete, ali neke se stvari zaista moraju sankcionisati. Mislim da više apeli u vezi sadržaja i kvaliteta diskusije ne pale, ako nemate drugo rešenje - zaključajte brate topic, neće niko umreti ako se ne bude sokoćalo o ratu u Ukrajini na ovom forumu.

Mozda ipak da se razmisli o onom mom predlogu o podforumima.

Onda bi imali - rat u Ukrajini, a na njemu teme:

- stanje na ratistu - vesti i analize

- izbeglice - pomoc

- sankcije i njihovo ne-delovanje

- naoruzavanje Ukrajine - ko sta salje

- rusko naoruzanje

- istorijski i politicki razlozi rata (samo ovu temu onda mozete otvoriti i zatim odmah zakljucati i sve ok) 🙂

 

Da ne bi bilo da je ovo sada specificnost ovog foruma, na hrvatskom su sukobi jos zesci, a ipak nema toliko primedbi na moderaciju i proganjanje.

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Dragan said:

Mozda ipak da se razmisli o onom mom predlogu o podforumima.

Onda bi imali - rat U Ukrajini, a na njemu teme:

- stanje na ratistu - vesti i analize

- izbeglice - pomoc

- sankcije i njihovo ne-delovanje

- naoruzavanje Ukrajine - ko sta salje

- rusko naoruzanje

- istorijski i politicki razlozi rata (samo ovu temu onda mozete otvoriti i zatim odmah zakljucati i sve ok) 🙂

 

Da ne bi bilo da je ovo sada specificnost ovog foruma, na hrvatskom su sukobi jos zesci, a ipak nema toliko primedbi na moderaciju i proganjanje.

 

Super ti je ideja, samo bi onda moderacija morala da pripazi da na određenoj podtemi pišu na tu temu, da ne flooduju "pogrešnom" tematikom. 😄 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Amigo said:

 

Nije problem osuda ruske agresije, rat bi trebao da se izbjegava po svaku cijenu, nego je problem kada se prosipa mrznja prema cijelim narodima,

citiram, Rusi kao narod su zombi, to vec nije normalno razmisljanje.

 

 

 

Znaci nije normalno reci da su zombi a normalno je da se zombasto ponasaju?

 

To o rusima kao zombijima nije izmisljotina ovog foruma...bas kao sto putler, rushizam nije izmisljotina ovog foruma i nickova foruma vec je to nacin na koji se medijski tretira rusija i putin u ovom ratu.

 

Evo npr. zasto moze da se kaze da su rusi zombi kao narod - pa zato sto su zombirani putlerovom propagandom i veruju tome, a ostatak koji ne veruje propagandi ne sme da digne glas iz straha - sta je to? Moze da bude nesto zombasto, jaka stvar biti zombi - to je vise smesno,

 

ali moze da bude upotrebljena neka realnija rec umesto ove filmske (zombi)...takva rec sigurno postoji, nisam razmisljala ali znam seticu se i zavijorice se i takva rec - ono - prava, odvratna rec koja opisuje pukija i njegovu podrsku ali ne na filmski zombi nacin vec na nacin koji ih zaista opisuje detaljno.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Don Juan said:

I stvarno veruješ u to? Mislim, ok, lako je prodati priču o ugroženom stanovništvu koje živi u decenijskom ugnjetavanju i ubijanju i ne znam šta sve ne. Ali opet vraćamo priču da početak, nije Ukrajina ušla na teritoriju Rusije, nego je Rusija ušla na teritoriju Ukrajine i oduzela deo teritorije i proglasila ga ruskim. Zar nije tako počelo? Zar nije okupiran i zauzet Krim?

Ajde na stranu to, šta ćemo sa Moldavijom, Gruzijom, gde Rusija sprovodi i izvodi apsolutno iste stvari kao sa Ukrajinom, ili slične?

Mi se pravimo ludi, i ne gledam zaista da li Rusi mrze Ukrajince ili Ukrajinci mrze Ruse. Šta konkretno Srbija ima sa tim? Šta onaj deo građana Srbije ima u glavi kada pokazuje otvorenu mržnju prema narodu Ukrajine? Šta je ta Ukrajina ikada loše uradila Srbiji? Jednu stvar koju su uradili da izazovu mržnju koju osećaju "prosvećeni" Srbi?

Pa čak i ako idemo u prošlost i ako kažemo eto Rusi nas oslobodili 1944, oslobodili Beograd, opet pričamo neistinu, i opet se prava istina prećutkuje i gura pod tepih. Ukrajinski delovi Crvene armije su izvodili operacije na Balkanu i to je činjenica, kao što je činjenica da je tu bilo dosta Rusa, ali i možda (i verovatno) mnogo više Ukrajinaca. Ali opet, to je tema koja je tabu i nije politički ispravno da se priča o tome.

 

E, vidis, ja se ovde slazem sa tobom, milion posto..ruga je stvar sto ne mislim da vecina u Srbiji zauzima taj stav, hardore hejt prema Ukrajincima, ali da ih ima, ima ih..

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Dragan said:

Mozda ipak da se razmisli o onom mom predlogu o podforumima.

Onda bi imali - rat U Ukrajini, a na njemu teme:

- stanje na ratistu - vesti i analize

- izbeglice - pomoc

- sankcije i njihovo ne-delovanje

- naoruzavanje Ukrajine - ko sta salje

- rusko naoruzanje

- istorijski i politicki razlozi rata (samo ovu temu onda mozete otvoriti i zatim odmah zakljucati i sve ok) 🙂

 

Da ne bi bilo da je ovo sada specificnost ovog foruma, na hrvatskom su sukobi jos zesci, a ipak nema toliko primedbi na moderaciju i proganjanje.

 

.

 

1 3 4 5 jedna tema, ostalo bi bilo previse razvodnjeno i nepregledno sa stalnim prelazenjem s teme na temu...

 

6 tema da zadrzi svoj naziv jer mi se nalazimo na podforumu "POLITIKA", a istorija ne pocinje 24. februara i ne zavrsava se s njim, kao ni ovaj rat..da pocinje i zavrsava se, dovoljna bi bila je jedna recenica "Ruska Federacija izvrsila invaziju na Ukrajinu i otpocela rat"...

 

edit...oko cega sukobi tamo? 

.

Edited by attolini
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mama_mia said:

Znaci nije normalno reci da su zombi

 

Nie normalno reci ni za jedan narod da je zombi.

 

Drugo, htio bih ti se izviniti kada sam rekao da u svojim postovima zajebavas, ti u stvari cesto podjebavas, ali to je sasvim legitimno, kao i zajebancija, ali nije isto.

Link to comment
Share on other sites

 
Nie normalno reci ni za jedan narod da je zombi.
 
Drugo, htio bih ti se izviniti kada sam rekao da u svojim postovima zajebavas, ti u stvari cesto podjebavas, ali to je sasvim legitimno, kao i zajebancija, ali nije isto.
Šta odgovoriti na tezu da ubica nije ubica(zombi)? Kako je to nenormalno?
Da li car koji je go, nije go?


Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kada sam odgovarala amigu oko zombie ljudi, nisam sve procitala, ali ono sto jesam ne mogu da se ne setim kinika koji je bio jako grub prema divnim retrogradnim stvorenjima koja nisu zelela isto kao i ovde da cuju za nista sto ne lici na patrijotizam, edipov kompleks prema srb i rus prema spc, prema dodikovoj republici prema negiranju svega i svacega a posebno genocida itd. Ovaj forum je na pocetku bio sigurno mesto i za takva razmisljanja, sporo i jako lagano se to misljenje procistilo, kao da se malo stabilizovala podrska Boskicu i slicnim govedama... neki su cak odustali od borbe za takvu boskic- suludu stvar -

medjutim Puki je zapoceo specijalnu operaciju denacifikacije po ukrajini i svi edipovi kompleksi se vratise kao sasvim objektivni i skroz neutralni. Potkazuju one koji nisu. Zahtevaju da se takvi uklone, izbrisu, da takvi nestanu....Zar protiv majke svoje rusosrbije da idu?

 

Napominjem da se od pocetka ovog foruma pitam zasto se neki nickovi protive vucicu ako su mu kao blizanci po tretmanu kljucnih pitanja.

Edited by Mama_mia
d
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

 

E to nam je i bila neka namera, pa makar ostao Milenko sam sa sobom da piše ovde, ali to je onda to - slika Srbije. 
 

Međutim, a tako je od početka foruma, koja god kontroverzna tema da je u pitanju, a buknulo je sa Ukrajinom,  uvek dođe do ovoga:

 

 

Tako da je i moja reakcija, sada kao forumaša na sve to identična ovoj:

 


A trebalo je i kao moderator da se zalažem za to mnogo snažnije i da se ne desi da udovoljavamo naletima perkosovske rulje i tolerišemo “drugačije” mišljenje zarad nekakve “kulture komunikacije”. Jer za mene je ovo:

 


najgora moguća nekultura, bljuvotina i sramota, daleko veća nego autoru istog poručiti da je govno i da se nosi u tri lepe pizde materine i trajno ga ispratiti sa foruma.

 

Pa makar na kraju ostao Milenko sam ovde. 

 

Amen.:innocent:

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mrd said:

Ko je to rekao, toga odmah banovati na 5000001 dana!

Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 

Pa tako ispade..Okej, ubice su ovi agresori tamo, koji bombarduju, i vrse zlocine, ali ovde pojedini cini mi se impliciraju da  to vazi za ruski narod in general.....jer kada kazes zombi narod, kako se to drugacije moze tumaciti..ako sma nesto pogresno protumacio, da  ne bude da i ja ucitavaam,a kritikujem druge, evo izvinjavam se..

1 hour ago, Eddard said:

 

E to nam je i bila neka namera, pa makar ostao Milenko sam sa sobom da piše ovde, ali to je onda to - slika Srbije. 
 

Međutim, a tako je od početka foruma, koja god kontroverzna tema da je u pitanju, a buknulo je sa Ukrajinom,  uvek dođe do ovoga:

 

 

Tako da je i moja reakcija, sada kao forumaša na sve to identična ovoj:

 


A trebalo je i kao moderator da se zalažem za to mnogo snažnije i da se ne desi da udovoljavamo naletima perkosovske rulje i tolerišemo “drugačije” mišljenje zarad nekakve “kulture komunikacije”. Jer za mene je ovo:

 


najgora moguća nekultura, bljuvotina i sramota, daleko veća nego autoru istog poručiti da je govno i da se nosi u tri lepe pizde materine i trajno ga ispratiti sa foruma.

 

Pa makar na kraju ostao Milenko sam ovde. 

Ja sam za, ladno ce ovako i izgledati forum:classic_biggrin: ja i znam da bi ti mnoge ovde od nas po kratkom psotupku banovao, ja sam jos uvek ovde samo jer ti vise nisi urednik..sta ces, ne daju zlikovci..imam ja sipsak ko po meni treba ostane, ne mora smao Puzigaca, mada bi bila do jaja fora, priznacu ti toliko:lol_2:

work.gif

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jezebel said:

Na celom internetu na srpskom jeziku ne moze da se nadje slovima I recima JEDAN blog/forum gde nece da te zatrpa Putinofilska bagra 99.9% bljuvotinama mejnstrima srpske populacije. JEDNOG jedinog koga sam iskopala je ovaj forum. 

 

I u takvom rasporedu neko dodje ovde da se zali da ovde ima ljudi drugacijeg misljenja I to na temi Rat u Ukrajini negde pola-pola, ma ne ne moze ni 

pola da se izrazi drugacije - odmah pali predlozi moderaciji da ukine I to malo drugacijih glasova.

 

Ma terajte se u p**** m******* maloumnici jedni, nije vam dosta besnjenja po svim medijima I svim drustvenim mrezama na srpskom jeziku I ovde biste da ukidate pa da ostvarite APSOLUTNO JEDNOUMLJE.

Vox treba da postane utočište za vas frustrirane gde će te da grdite neistomišljenike i gde je lepljenje etiketa poželjan način komunikacije.

Ni slučajno nemojte da iskoristite priliku da argumentima utičete na te druge . 

2 hours ago, Jezebel said:

Ma terajte se u p**** m******* maloumnici jedni, nije vam dosta besnjenja po svim medijima I svim drustvenim mrezama na srpskom jeziku I ovde biste da ukidate pa da ostvarite APSOLUTNO JEDNOUMLJE.

Ali bi ste rado jednoumlje koje vi zagovarate.

Da ne komentarišem stil i rečnik koji je na nivou ostavljene srednjoškolke.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Podseti me sa ovim primerom da neko tuče ženu na vreme mog služenja vojnog roka vo jna. idem ja na neko odsustvo i čekam na železničkoj stanici u Kraljevu voz, tu još par vojnika sei i stotine civila. kad eto vraga neki polupijani lik maltretira svoju suprugu, malo po malo kreće baš da je tuče i svi neutralni samo posmatraju ili sklanjaju pogled. Ja i još jedan vojnik priđemo i kažemo "dosta, ne tuci jadnu ženu" kad on kreće prema nama "šta se mešaete i slično" i eto ga nož u ruci njegovoj. Mi vidimo da je ozbiljno i uspemo da ga savladamo i malo prevaspitamo. U to stiže policija pa vojna policija i kreće horor film za mene i kolegu. Privođenje, ispitivanje i savetovanej da je bolje biti neutralan nego pokušati da zaštitiš slabijeg. čak i ta gospođa dala izjavu kako je ovaj nije tukao nego samo odgurnuo. Za sve to vreme voz otišao pa sam morao celu noć da provedem na toj stanici i čekam prvi sutrašnji voz. 

Naučio sam tad da je bolje biti neutralan.

Eto! Flagrantan primer!

Link to comment
Share on other sites

Ovaj forum je tipična Srbija. Opozicija maloumnici,a svi koji su za Žvalavog poželjni.

Eno moderator tamo kaže "znam da ne treba, al zabole me, pa ću navodnjavam dok mogu"....

Nego...ja sam navikao na silu i nepravdu....pa izdržavam.

 

Pošto su "neutralni" ovde najgora varijanta, i podseća me na tipičnu Nišku priču...u "cigan malu se potepale dve porodice, pršti na sve strane, ne znaš ko je kome veći krvnik, noževi, mačete, pokršene flaše od Smederevku i pojavi se milicija. E, tad se situacija dramatično menja i svi juriš na najvećeg neprijatelja romske populacije...miliciju. Kad ih ova dobro izbemba, stavi lisice na ruke pa pravac Sekretarijat za unutrašnja dela, jedino što se čuje su primedbe "Privodu nas  samo zato što smo cigani (romi)....ja se ispisujem iz neutralni. Meni je bilo samo za polemiku šta se desilo pre invazije Rusije, a od dana kada je prvi Ruski vojnik prešao granicu sa Ukrajinom sve je jasno. Na žalost i to da ni jedni nisu humanitarci...i ovi koji napadaju i ovi koji se brane. Ispisujem se iz neutralni, nekako mi je manje bolsno da budem rusofil, makar i na silu, nego rusofob. Da budem rusofob, to je bolesno. Kao i bilo kakav "fob". Računam, bolje je da nekog volim, makar i pogrešno, nego da mrzim, makar i pravu (og).....

 

Ja po malo pratim ove komšijske države i kretanje u njima i ono što znam je to da oni na početku svakog rata zauzmu pogrešnu stranu, pa ko računam i sad su :classic_biggrin:

 

Možete vi da ostavite mog dragog Puzigaću samog na forumu, ali neće on da ostavi "vas" a on će da mrsomudi i dalje iz Stajkovce, nema vajde.

 

Link to comment
Share on other sites

Evo, brate, neka ostanu:

Drug Crni

fancy

Mama mia

Eddard

i Legenda Milenko

 

i ostali slicnih razmisljanja i stavova..i eventualno neko, ko mozda ne misli bas 200% kao oni, ali, spreman je da se  povinuje i slusa..tako cete se lepo resiti svih primitivaca, krezube Srbije, fasista, gluapndera, zombija, neutralnih, nazadnih..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...