Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Ne prdi bogati. Sta hoces, pozitivnu diskriminaciju zato sto predstavljas misljenje manjine u Srbiji? Niko nema problem ni sa tvojim niti sa reicmo devilovim stavovima, vec nacin kako ih propagirate. Prozivate ljude, proganjate, ucitavate... poenta je da ceo topic gubi smisao zbog prvenstveno vaseg proseravanja. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sto fali "nasem narodu" je psihijatar i psihoterapija, ocigledno. To uopste nije normalno da neko stalno drnda o proslosti, sto tu 90+ njih neprestano rade, i to ne samo o ovim temama, nego i na licnom nivou.

 

Onaj neki Amer turista je bio u pravu sa zapazanjima, tu kad ljudi napune oko 25 godina, postanu kao da imaju 85, i zabuljeni u proslost, prvo licnu, a onda vremenom u tu navodno nacionalnu, koja je sve glupost do gluposti, i nista nije istina, u stvari vecina toga su baljezganja koja sa cinjenicama veze nemaju.

 

Sta je objektivan pogled na sve to, videti sve ovo sto je fancy pisao u poslednje vreme, sto su fascinantni opisi tog "drustva" tu, koje kao da je izaslo iz Orvelove Zivotinjske farme. Kad se procitaju fancy-jevi opisi, normalno, objektivno, ne na srbski nacin koji je da se sve na ovom svetu shvata licno (sto je jos jedan razlog za posetu psihijatru, ono, o cemu god da je tema, tema je o njima), paralela sa knjigom se sama namece.

 

I onaj drugi je bio u pravu sto je negde napisao, mislim da je bila tema o nekoj glumici koja nece decu, i sad naravno graknuli komentatori, a jedan normalan je bio koji je rekao nesto kao, Srbija, zemlja neostvarenih ljudi. Dalje nije bitno, ali je u pravu. Tu gotovo kompletno stanovnistvo cine oni oni koji zato sto su kao pojedinci nista, pocnu da se identifikuju sa tim okruzenjem, (kome treba psihijatar) i da ponavljaju te gluposti kojima ih tu truju. I sto je jos gore, veruju u sve to. Na kraju potpuno izgube sebe i pocnu sebe da vide onako kako ih vidi ta masa bezmozgonja. Pa onda recimo siluju sopstvenu cerku kad pravi senke rukama a masa grakne da je to kod njih besh li ga sta.

 

Poenta je, jebes ljude koji su svoj maksimum interesovanja dostigli sa 15, 16 godina, i uopste ih vise nista ne zanima osim da ostanu na istom nivou, a svako ko ih u tome ometa im je neprijatelj. To nije ni palanaštvo, mada liči, nego mora da je neki psihijatarski sindrom, jer to nije normalno. Samo vuku malobrojne sa potencijalom za razvoj nazad iznova i iznova u tu prljavstinu kojom se napajaju i bez koje izgleda ne bi postojali. Gistro Bančo je isto u pravu, tako nastaje mržnja. Samo psihijatar tu moze da pomogne, nikakve pare/standard same po sebi.

12 hours ago, Kooineeperk said:

Podforumu politika ne fali nista, ali pojedinim forumasima koji tu pisu nedostaje elementarno vaspitanje i kultura komunikacije. 

Mozda si u pravu, ali da li si ikada pomislio da je to zato sto su ti neki prinuđeni da silom zapljusnuti time ama bas svuda 35 godina slušaju jedna ista sranja, od tri generacije nelečenih psihijatrijskih slučajeva, koji samo ponavljaju ono o čemu je drndala prethodna generacija, što je još onomad bilo zaumno.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sreta-steta said:

Mislim da je to ispravno: lockujte topic dok ne vidite sta cete. Ovo se dole pretvorilo u hajku, kad su videli da nema bas nekih Ruskih stormfront ljubitelja, onda udri po neutralnima. A koga interesuje, imao bi sta da procita... pogotovo nas koji smo odrasli uz panzer general :). Ja npr pratim 3-4 youtube kanala, par twiter naloga, neko drugi nesto drugo, pa se razvije neka prica. Ovako smaraci krenu da vijaju neke zamisljene neprijatelje i eto ti ocas posla 10 strana djubreta bez ikakvog smisla. Nisam siguran ni da bi razdvajanje topica pomoglo nesto ako necete da ih moderisete kako treba. Ali kako god okrenuo doci ces do onoga nije Sloba kriv, mi smo govna. 

Premda sam ja u principu neutralan, ali razumem ove koji su na strani Ukrajine u ovom ratu .

Prvenstveno jer u nasim medijima preovladava pro-ruski sentiment, pa onda zasto da bar ovaj forum ne bude pro-ukrajinski??!? 

Kad slusam nase TV medije i meni dodje da postanem pro-ukrajinski samo iz inata!!!! Preterase sa tom rusofilijom i ispiranjem mozga.

Treba slusati Canka u ovoj stvari oko Ukrajine - jer tu je za oko 95% u pravu.

Kad kaze: cime nas je to , zapravo , Rusija zaduzila? 

Link to comment
Share on other sites

Pa i ta tema sa nekakvom Rusijom je silom nametnuta i isto potpuno iracionalna. Kao i sve ostale teme koje se tu drndaju, a sve se svode na bulažnjenja o nekakvoj "pravdi" i na taj "resentman", neprekidni parališući osecaj da je subjektu ucinjena neka velika nepravda, zbog koga ne moze da se dalje razvija. I zato je to posao za psihijatra, i za terapiju, da subjekt prevaziđe to štetno osecanje (po mogucstvu i sva ostala), i nauci kako da nastavi dalje da se razvija kao osoba.

 

Jer tu su vecina zaustavljeni u razvoju na nivou dece. Deca se bave time - "nepravda" i te stvari. Zrele ljude takve stvari uopste ne zanimaju, niti hoce njima da se bave. A celo "drustvo" ako se to tako moze nazvati, zaustavljeno u 19 veku, sa tim drndanjima o teritorijama, o nekakvim navodnim "nacionalnim pitanjima" , "nacionalnim interesima" i glupostima koje u ovom veku nemaju veze sa mozgom.

 

I to ih drndaju i ovi koji se samoproglašavaju za neku opoziciju, i politicku, Vucicu i SNS, i na svaki nacin, cak i na ovih nekoliko sajtova/medija koji su kao "građanski". Bolest sve komplet, i odatle svi problemi, i cele zemlje, i na pojedinacnim nivoima, pa i ovi problemi na forumima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Darth Bane said:

Premda sam ja u principu neutralan, ali razumem ove koji su na strani Ukrajine u ovom ratu .

Prvenstveno jer u nasim medijima preovladava pro-ruski sentiment, pa onda zasto da bar ovaj forum ne bude pro-ukrajinski??!? 

Kad slusam nase TV medije i meni dodje da postanem pro-ukrajinski samo iz inata!!!! Preterase sa tom rusofilijom i ispiranjem mozga.

Treba slusati Canka u ovoj stvari oko Ukrajine - jer tu je za oko 95% u pravu.

Kad kaze: cime nas je to , zapravo , Rusija zaduzila? 

Šta znači biti neutralan?

Kako pojedinac može biti neutralan? Može država da bude neturalna i da u sukobu dve strane proglasi vojnu neutralnost i to je to.  Ako tvoj najbolji prijatelj tuče ženu/devojku i ti prođeš pored i kažeš, ok ja sam neutralan i produžiš dalje, da li je to dokaz neutralnosti? Plašim se da nije.

 

Rusija je napala Ukrajinu i Rusija je u ovom ratu agresor. Kako  neko može da kaže, ok to je istina, ali ja neću da se mešam. Suludo.

 

 

Edited by Don Juan
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dragan said:

Ovo stvarno nema smisla.

Ovo je valjda jedino mesto u srpskom medijskom prostoru u kome neutralni i rusofili nisu u velikoj vecini*** i zbog toga vlada jednoumlje i mnoge patriote su vec surovo lincovane i ne mogu da napisu sta misle. U potpunosti saosecam sa njihovom patnjom progonjenih.

Zato predlazem da na svaki upis pro-ukrajina jednoumnika, neutralni imaju pravo na cetiri upisa (takav je trenutni omjer), da bi se ostvarila ravnoteza istina i da se proglasi forumski zakon o zastiti alternativnih cinjenica i misljenja.

 

***

Tako bar kaze ona nesrecna anketa na forumu (mozda bi se jos neki mogli javiti i demokratski izboriti vecinu i ravnotezu istina?).

 

Ovo je vec 3 put da ti napises ono sto sam ja zaustila da Kazem, I to od reci do reci. (kao da mi citas misli)

 

Ali ja cu jos eksplicitnije - ne da nema smisla nego mi je skocio prEtisak. :classic_tongue:

 

Na celom internetu na srpskom jeziku ne moze da se nadje slovima I recima JEDAN blog/forum gde nece da te zatrpa Putinofilska bagra 99.9% bljuvotinama mejnstrima srpske populacije. JEDNOG jedinog koga sam iskopala je ovaj forum. 

 

I u takvom rasporedu neko dodje ovde da se zali da ovde ima ljudi drugacijeg misljenja I to na temi Rat u Ukrajini negde pola-pola, ma ne ne moze ni 

pola da se izrazi drugacije - odmah pali predlozi moderaciji da ukine I to malo drugacijih glasova.

 

Ma terajte se u p**** m******* maloumnici jedni, nije vam dosta besnjenja po svim medijima I svim drustvenim mrezama na srpskom jeziku I ovde biste da ukidate pa da ostvarite APSOLUTNO JEDNOUMLJE.

 

U sta se pretvorilo srpsko javno mnjenje bice me uskoro sramota da Kazem odakle sam.

 

Rekla bih vam sram vas bilo da uopste znate sta je sram! 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sreta-steta said:

Ne prdi bogati. Sta hoces, pozitivnu diskriminaciju zato sto predstavljas misljenje manjine u Srbiji? Niko nema problem ni sa tvojim niti sa reicmo devilovim stavovima, vec nacin kako ih propagirate. Prozivate ljude, proganjate, ucitavate... poenta je da ceo topic gubi smisao zbog prvenstveno vaseg proseravanja. 

Zapravo je sve ovo bura u casi vode.

Jedni, kao ja, pisu da su Ukrajinci napadnuti bez razloga i da im treba pomoci, drugi kao ti, pisu nesto drugo i sve ok.

Moderatori bi trebali samo da uklone vredjanje forumasa, a misljenja su jednostavno razlicita.

Mozda je stvarno problem sto ste ovde u manjini, pa na svaki vas upis idu cetiri od druge strane,

no ko vas sprecava da pisete vise i dajete svoje argumente ?

Mozete i da pozovete drugare sa B92.net, ili iz vaseg okruzenja da vam daju podrsku.

To je onda win-win situacija - broj misljenja bi bio izjednacen, a forum bi dobio nove clanove.

 

Mozes li dati konkretan primer, da sam ja nekoga "prozivao, proganjao i ucitavao" sa osvrtom na moje "proseravanje" ?

Mada mislim da vas najvise pogadja slikoviti, narodski govor Milenka i Devila (osim sto je nezgodno, jer ste u manjini).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Don Juan said:

Šta znači biti neutralan?

Kako pojedinac može biti neutralan? Može država da bude neturalna i da u sukobu dve strane proglasi vojnu neutralnost i to je to.  Ako tvoj najbolji prijatelj tuče ženu/devojku i ti prođeš pored i kažeš, ok ja sam neutralan i produžiš dalje, da li je to dokaz neutralnosti? Plašim se da nije.

 

Rusija je napala Ukrajinu i Rusija je u ovom ratu agresor. Kako  neko može da kaže, ok to je istina, ali ja neću da se mešam. Suludo.

 

 

Neutralan u smislu da mi ne znamo sve detalje sukoba. Niti prave razloge. Znamo Ono sto nam serviraju mediji. 

Drugo, sta ako je na delu nova geopoliticka podela sveta? 

Link to comment
Share on other sites

Ja mogu sebe kao primer da navedem, nisam cak ni "neutralan", da navijam za agresiju, daleko bilo, naprotiv, u prvim danima rata sam ovde osudio agresiju i pozezeo sto brzi kraj cele price, pa mi je opet, jer ne razmisljam sablonski, ucitavano da sam Putinofil, da relativizujem agresiju, itd..i to sve same moralne gromade..kojima je dnevna doza humanost kacenje ukrajninske zastave na avatar, i naizvanje Putina Putlerom, da time bas doprinosite miru i civilizovanom dijalogu..zato i kazem,s vakoga ko ne razmislja po odredjenomsablonu, ajde lepo nas sve banujte, ja se prvi dobrovljno javljam..kad je babl, nek je babl, ovde su neki i tako rekli da preferiraju babl, pa neka im..ovo i ne govorim vezano sma za rat u Ukrajini, tu jos neku ostascenost i mogu donekle da razumem, tesko je biti iole objektivan i nepristrasan, ali,tako je na svakoj temi..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Dragan said:

Zapravo je sve ovo bura u casi vode.

Jedni, kao ja, pisu da su Ukrajinci napadnuti bez razloga i da im treba pomoci, drugi kao ti, pisu nesto drugo i sve ok.

Moderatori bi trebali samo da uklone vredjanje forumasa, a misljenja su jednostavno razlicita.

Mozda je stvarno problem sto ste ovde u manjini, pa na svaki vas upis idu cetiri od druge strane,

no ko vas sprecava da pisete vise i dajete svoje argumente ?

Mozete i da pozovete drugare sa B92.net, ili iz vaseg okruzenja da vam daju podrsku.

To je onda win-win situacija - broj misljenja bi bio izjednacen, a forum bi dobio nove clanove.

 

Mozes li dati konkretan primer, da sam ja nekoga "prozivao, proganjao i ucitavao" sa osvrtom na moje "proseravanje" ?

Mada mislim da vas najvise pogadja slikoviti, narodski govor Milenka i Devila (osim sto je nezgodno, jer ste u manjini).

 

 

Devil nema nikakav narodski govor nego je bezobrazan. Milenko ima nekog šarma u pisanju pa bude bar zanimljivo da se čita.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Don Juan said:

Šta znači biti neutralan?

Kako pojedinac može biti neutralan? Može država da bude neturalna i da u sukobu dve strane proglasi vojnu neutralnost i to je to.  Ako tvoj najbolji prijatelj tuče ženu/devojku i ti prođeš pored i kažeš, ok ja sam neutralan i produžiš dalje, da li je to dokaz neutralnosti? Plašim se da nije.

 

Rusija je napala Ukrajinu i Rusija je u ovom ratu agresor. Kako  neko može da kaže, ok to je istina, ali ja neću da se mešam. Suludo.

 

 

 

Moze to tako da se kaze, a moze i da se kaze da je Rusija odlucila da zastiti gradjane (prema Rusiji nezavisnih) drzava DNR i LNR od Ukrajinskih agresora koji ih ubijaju samo zbog toga sto su hteli da zive nezavisni od ljudi koji ih ugnjetavaju godinama i onda ovaj slucaj vise nije toliko jednostavan. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Harmonika said:

Ja mogu sebe kao primer da navedem, nisam cak ni "neutralan", da navijam za agresiju, daleko bilo, naprotiv, u prvim danima rata sam ovde osudio agresiju i pozezeo sto brzi kraj cele price, pa mi je opet, jer ne razmisljam sablonski, ucitavano da sam Putinofil, da relativizujem agresiju, itd..i to sve same moralne gromade..kojima je dnevna doza humanost kacenje ukrajninske zastave na avatar, i naizvanje Putina Putlerom, da time bas doprinosite miru i civilizovanom dijalogu..zato i kazem,s vakoga ko ne razmislja po odredjenomsablonu, ajde lepo nas sve banujte, ja se prvi dobrovljno javljam..kad je babl, nek je babl, ovde su neki i tako rekli da preferiraju babl, pa neka im..ovo i ne govorim vezano sma za rat u Ukrajini, tu jos neku ostascenost i mogu donekle da razumem, tesko je biti iole objektivan i nepristrasan, ali,tako je na svakoj temi..

Ovo zahtev se ponavlja vec vise puta. Zasto bi vas iko banovao (ako ne vredjate) ?

Meni to lici na neku ucenu - pustite nas da budemo jedini ovde i nase misljenje jedino istinito, inace cemo napustiti forum...

Ja bih isto ovako pisao i kada bih bio jedini pro-ukrajina na forumu (dok na nekim drugim forumima pro-ukrajina/EU/Zapad komentari koji nisu na liniji ne mogu ni da prodju, ma kako uljudni i argumentovani bili).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Dragan said:

Ovo zahtev se ponavlja vec vise puta. Zasto bi vas iko banovao (ako ne vredjate) ?

Meni to lici na neku ucenu - pustite nas da budemo jedini ovde i nase misljenje jedino istinito, inace cemo napustiti forum...

Ja bih isto ovako pisao i kada bih bio jedini pro-ukrajina na forumu (dok na nekim drugim forumima pro-ukrajina/EU/Zapad komentari koji nisu na liniji ne mogu ni da prodju, ma kako uljudni i argumentovani bili).

ne, vec pustite nas da i mi malo drugaciji imamo misljenje, ne udrajte nas odmah djonom,i ne lepite nam etiketu da smo ravnozemljasi, fasisti, ovo, ono,a ovamo je forum kao neko olicenje plluralizma i demokratije..ako necete, ako hocete dalje ovako, onda ne vidim sta mi imamo da trazimo ovde..zasto bi se mi onda osecali dobrodslo, i da immao pravo da kazemo nesto sto nje deo forumskog sablona, da nam se nesto ne ucita? evo, cak i sada, ti,opet ucitavas i masis poentu onoga sto pisem, samo potvrdjujes ono sto pisem

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Don Juan said:

Šta znači biti neutralan?

Kako pojedinac može biti neutralan? Može država da bude neturalna i da u sukobu dve strane proglasi vojnu neutralnost i to je to.  Ako tvoj najbolji prijatelj tuče ženu/devojku i ti prođeš pored i kažeš, ok ja sam neutralan i produžiš dalje, da li je to dokaz neutralnosti? Plašim se da nije.

 

Rusija je napala Ukrajinu i Rusija je u ovom ratu agresor. Kako  neko može da kaže, ok to je istina, ali ja neću da se mešam. Suludo.

 

 

Nemoj se bagravite baš toliko. Ima ljudi koji gi baš svrbu patlevezi i za Rusi i za Ukrajinci. Samo da se ovo što pre završi. To što teraju lafmuabet i vužde nekakvu vakelu neki, a misle da su najpametni, to si je drugo. Kukaju na "jednoumlje" a vrtivaganuju kao vodeničarski kamen. Zovi me testiče, al nemo me razbiješ...a ovaj što si tepa devojku, to je neka "kisela žena", a neutralan si ako gi razdvojiš, a pizda si ako produžiš...i biraj društvo, dobro si detE....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam ideju !

Napravite spisak jednoumnika i bezobraznika, koji bi po vasem misljenju trebali biti banovani (eventualno sa nekim citatom).

Kad oni vas prozivaju i proganjaju mozete i vi njih. Deal ?

Ja cu vam se pridruziti - zbog odrzanja neutralnosti.

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dragan said:

Imam ideju !

Napravite spisak jednoumnika i bezobraznika, koji bi po vasem misljenju trebali biti banovani (eventualno sa nekim citatom).

Kad oni vas prozivaju i proganjaju mozete i vi njih. Deal ?

A da zajebeš ti to Draganče...juče si došo i odma će praviš dve reprezentacije...zbog ovo bi ti udario kokavac, da znaš. Nemoj si gnom :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Nisam tuzibaba..i ono jbes forum, mogu i sam da odem, verovatno i hocu, na kraju..i nije sustina da se banuje pera,Mika, Zika Laza, vec da se menja forumska poliika, ako   zelite da  forum izadje iz zacaranog kruga..

9 minutes ago, DameTime said:

 

Nije baš svaki put isto. 😄 Meni je zanimljivo jer ne razmišljam tako i nemam takav tok misli.

Ima tu materijala za nesto drugo, ali cutacu :classic_biggrin:..sustinski, ja vidim da  promeni red reci i malo prilagodi datumu pisanja, da ne bude bas kao da je direktno preneto iz nznm. 2019, ali, to je to isti klinac..jedno vreme sam se smejao, nije vise ni smesno..ignore je pola zdravlja.. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Harmonika said:

ne, vec pustite nas da i mi malo drugaciji imamo misljenje, ne udrajte nas odmah djonom,i ne lepite nam etiketu da smo ravnozemljasi, fasisti, ovo, ono,a ovamo je forum kao neko olicenje plluralizma i demokratije..ako necete, ako hocete dalje ovako, onda ne vidim sta mi imamo da trazimo ovde..zasto bi se mi onda osecali dobrodslo, i da immao pravo da kazemo nesto sto nje deo forumskog sablona, da nam se nesto ne ucita? evo, cak i sada, ti,opet ucitavas i masis poentu onoga sto pisem, samo potvrdjujes ono sto pisem

Pa eto, sto se mene tice imaj drugacije misljenje. Nisam te udarao djonom, niti mislim da si ravnozemljas i fasista.

Zli gnom pak jeste fasista, preciznije rashista, mozda cak i pomalo lud u svakom slucaju kreten, kao i vrhuska oko njega.

OK ?

PS

Nista ja tebi ne ucitavam. Hajde objasni sta tacno znaci to sto nekoliko vas stalno pise "banujte nas", necemo vise ovde da pisemo i sl. ?

Ovaj forum je mali, do sada ste se vecina vas upoznali, mozda cak i sprijateljili i razumem da je ovo na neki nacin vasa "kuca".

Sada ima jedna tema na kojoj su misljenja suprostavljena i vi se odmah osecate uvredjeno i povredjeno. Ili mi, ili oni ?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Devil In My Pants said:

Tebi bi trebao prvo banovati i onog sto naziv ljude rasistima. Pa ti ides i prosis za lajkove non stop. Neka se procita pa nek se presudi..kad kazes ljudima da su rasisti, to treba da vuce trajni ban, ako ima elementa rasizma kod drugih onda njih. Nemam nista protiv. Da se ovaj bezobrazluk sto pre zavrsi...Ima reporta i sa moje strane. Samo sto ''nasi'' nece to da rade, ali vi ste ko osice

 

.

 

Nikog ja nisam nazvao rasistom...ja cak ne mislim da si ti rasista, to sto si napisao jeste rasizam.

 

 

Ti si vise neki emotivan tip koga pogadja sve to sto se desava, koji je preuzeo zapadni narativ s orkama , bolesnicima, koji se u principu ne razlikuje od "Putinovih nacista" koje on hoce da eliminise.

Racunam ako ti jednom kazem da nije dobro da to pises da ces skapirati i svoj gnev preusmeriti na  onog na na koga mozes..naprimer Putina, njegove generale, cak ni rusku vojsku ne mozes nazvati zlocinackom jer je zlocin individualna stvar...nismo li slusali o tome dvadeset godina iz Haaga...

 

Ovde ima mnogo ozbiljnijih rasista nego sto bi to moglo da se kaze za tebe... ne reportujem takve postove, ne reportujem uopste nista...i zestoko sam protiv banova...Najbolji opis koji danas imamo, Forum Romanuma napisao je Plautus jako davno...forum bi to i trebalo da bude, veoma zivo mesto, zivih ljudi, raznih pogleda , stavova, argumenata, sa dozom pristojnosti koju nosi moderno vreme...

I Forum Romanum se raspao kad je zavladala prvo diktatura a posle jedna religija, tako se raspao i stari b92 forum...

 

 

"For perjurers, try the Comitium. Liars and braggarts hang around the Shrine of Cloacina: rich, married ne'er do-wells by the Basilica. Packs of prostitutes there too - but rather clapped-out ones. In the Fish-Market, members of the dining clubs. In the lower Forum respectable, well-to-do citizens out for a stroll; in the Middle Forum, flashier types along the canal. By the Lacus Curtius you will find bold fellows with a tongue in their head and a bad intent in their mind - great slanderers of others and very vulnerable to it themselves. By the old shops, the money-lenders - they will make or take a loan. Behind the Temple of Castor there are men to whom you wouldn't entrust yourself. In the Vicus Tuscus are men who sell themselves. In the Velabrum you will find a baker or a butcher or a fortune-teller, or men who will do a turn for you or get you to do a turn for them." [Plautus, Curculio 470-82]

 

 

.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Harmonika said:

Nisam tuzibaba..i ono jbes forum, mogu i sam da odem, verovatno i hocu, na kraju..i nije sustina da se banuje pera,Mika, Zika Laza, vec da se menja forumska poliika, ako   zelite da  forum izadje iz zacaranog kruga..

Ima tu materijala za nesto drugo, ali cutacu :classic_biggrin:..sustinski, ja vidim da  promeni red reci i malo prilagodi datumu pisanja, da ne bude bas kao da je direktno preneto iz nznm. 2019, ali, to je to isti klinac..jedno vreme sam se smejao, nije vise ni smesno..ignore je pola zdravlja.. 

Pa i ja reko da si idem, pa se pomisli, čeka be...ja sam na forum 20 godine, dva meseca i dva dana, i sad će me neki ešeci isteruju odavde. Koj gi jebe* nek si teraju svoje, a ja ću svoje.....samo sve u skladu s propisi i nema loše. Pa kakv ti je to život kad će se od svaku šušu da teraš guzicu uza zid. Koje će deca da nauče od tebe, da si mufljuz? Jok be Armoniko....razvukuj Dolapu...

 

*Koj gi jebe u prevodu znači "nema veze

** Ma koj te jebe je psovka.....

 

Izvinjavam se na slobdni govor

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Avda Zekić said:

A da zajebeš ti to Draganče...juče si došo i odma će praviš dve reprezentacije...zbog ovo bi ti udario kokavac, da znaš. Nemoj si gnom :classic_tongue:

Znaci dodjosi protiv nadjosa, bas kao sto sam i "ucitao" pre nego sto si napisao ovo. Btw na forumu B92.net sam bio 20 godina.

Sto se tice reprezentacija, ne pravim ih ja trenutno, vec citav svet.

 

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Dragan said:

Mada mislim da vas najvise pogadja slikoviti, narodski govor Milenka i Devila (osim sto je nezgodno, jer ste u manjini).

 

Nije problem osuda ruske agresije, rat bi trebao da se izbjegava po svaku cijenu, nego je problem kada se prosipa mrznja prema cijelim narodima,

citiram, Rusi kao narod su zombi, to vec nije normalno razmisljanje.

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...